Opinie o Kirchoff w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kirchoff. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kirchoff na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchoff w Gliwice

Romek

Słyszałem że Opel zamknięty do 27 marca z powodu koronawirusa a w NGK też są jakieś problemy A jak w firmie kirchhoff

Sławek

Chodzą słuchy z działu HR,że operatorom wózka widłowego skoczą godziny do góry. Normą będzie 13 godzin pracy i podwyżka 3.50 do pensji.

@Sławek

To jak będą pracować po 13 godzin dziennie

Sławek

Karola

Witam. Jestem zainteresowana pracą na produkcji, przyjmują tam kobiety? Jesli tak to jakie stanowiska? Ile mozna zarobić na początek? Praca jest ciężka???

Nowyy
@Karola

Witam, na produkcji, pracuje kilka kobiet więc chyba przyjmują ale pewności nie mam, bo te które tam są, mają już spory staż na sobą. Wszystkie pracują na maszynach. Praca jest monotonna i z tego co widziałem trzeba sie szybko ruszać na większości maszyn, ale ja jako swiezak nie czuję jakieś presji ze strony przełożonych czy współpracowników na to żebym szybciej pracował. Ogólnie ludzie jak na chwile obecną wydaja się sympatyczni i pomocni, a przynajmniej wiekszość. Wózkowi sa troche gburowaci ale nie ma sie co dziwić bo maja niezły zapier.. Kasa bez szału na początek wyjdziesz ok 2600 netto +/- mowie tutaj o czystej wyplacie+premi ktora chyba jestbw miare stała. Do tegi można sie zapisywać na weekendy i jest też duzo dni po 12godzin pracy, to jiz nie dla chetnych ale obowiazek. Takze da sie cos tam pewnie przyrobic na tym Ale moim zdaniem powinno sie dobrze zarabiac bez nadgodzin i weekendów w pracy, cenie sobie czas wolny wiec nie ede za czesto korzystał z mozliwosci pracy w weekendy. Ogólnie warto spróbować, jeśli jest sie ambitnym i ma sie coś w głowie to można sie w kirchoffie "wybić" bo daje duze szanse rozwoju tylko niestety trzeba przetrzymac ten czas na produkcji co dla ludzi o wyzszych ambicjach moze byc naprawde ciezkie.. bo ile mozna pracowac jak robot

Ojciec
@Karola

Bądź rozsądna i nie przychodzi tu. Poważnie praca bardzo ciężka a w tych coraz lepszych czasach coraz gorzej płatna. Pozdrawiam

Operator Maszyn do Produkcji Opakowań Tekturowych

Standardowy - CV przez portal do szukania pracy , za 2-3 dni telefon od nich i zaproszenie na rozmowę , rozmowa typowa - przejście po hali , omówienie wymagań i oczekiwań , potem komplet dokumentów do wypełnienia i skierowanie na badania

Czy znam/kojarzę firmę , pytania o doświadczenie etc. , Bez żadnych sztuczek jak piszą niektórzy

Stp

Kolejny miesiąc że słaba premia. Nastały czasy gdzie premia 5 zł i góra już chyba każdy zapomniał. Coraz więcej pracy , coraz więcej nadgodzin i wysyłanych sztuk A premia coraz słabsza jak to jest? Rozumiem że trzeba sobie odbić stażowe ( całe 40 zł brutto po 8 latach ) I dodatek transportowy ( również ok.40 zł brutto) Ale co miesiąc dają coraz mniejsza premie. Już teraz nawet spotkań miesięcznych nie robią bo ludzie zaczynają się pytać dlaczego taka premia, teraz tylko kartkę powieszą i spokój nawet nie ma do kogo iść Cię zapytać. Premia za styczeń 4.40 x160 minus podatek ok 550 zł. Z 3 sobotami może 3100 będzie. Po 8 latach dobry zarobek ...

Bebok

Nowy rok i cały tydzień po 12h. Nie wspomne o weekendzie. Aż tak ludzi brakuje......

@Bebok

Roboty jest mnóstwo nie ma się co męczyć 200 zł mniej ale spokój w pracy.... szukać poza strefą bo to jest (usunięte przez administratora)

Knykieć
@Bebok

Czyli nic się tam nie zmieniło :) Dalej zmuszanie do 12 H.

Bebok a kiedy tu ktoś się licz
@Knykieć

A liedy tu się liczyli z tym co Ty chcesz ? Ty masz robić najelipej cały tydzień po 12 i w wekend

Bart

Chciałem zapytac jak wyglada praca na spawalni/malarni przy zgrzewarkach ? Jest dosc fajna oferta z jednej z gliwickich agencji work s... i zastanawiam sie. Ogolnie chodzi mi czy jest ciezko, nwm jakas wyzsza temp, zapylenie, opary ze spawania - kazde info sie przyda. Pytanie stad ze wczesniej nie pracowalem nigdy na produkcji ani na 3 zmiany itd, ale tak czy siak prace przy autach od rana do wieczora lub na budowach lekka praca nazwac nie mozna wiec tego sie nie boje, pytam po prostu czy warto za taka kase itd itd bo jest 3800 prawie brutto, tam wychodzi 16,50 podstawy plus 4,90-6,50 premii no i jeszcze sob/nd wiec chyba mozna calkiem spoko zarobic ? Szczegolnie jak na kogos bez doswiadczenia i tak od poczatku taka stawka co ? no chyba ze to jakas sciema i normy ktorych sie wyrobic nie da lub bardzo ciezko przez co wizja premii sie oddala... ? pozdrawiam

Zmeczona
@Bart

Zależy na jaki poziom głupoty jesteś odporny. Da się zarobić ale prace organizują Ci ludzie którzy chyba powtarzali zerówkę (ustawiacze pozdrawiam) którzy nie są wyszkoleni do tego by kierować ludźmi. Szykuj się na skok na głęboką wodę bo szkolenia nowych ludzi zostawiają wiele do życzenia. Pakiet socjalny tak jak wszędzie ale jak już będziesz miał dość to dają darmowego psychologa xd po 6 latach pracy mówię że warto ale nie na dłuższy okres (moj błąd) lepiej rozglądać się za czymś lepszym. A normy są spoko tylko nie dla ludzi którzy boją się spocić. Premia zawsze najmniejsza z możliwych i nie możesz chorować xd ja już mam dosyć ale jeśli ktoś startuje na produkcji to polecam bo to świetna szkoła życia. Operatorzy jak ludzie każdy inny ale wydaje mi się że nie ma tragedii. Peace

Zmeczona
@Bart

I tak dostaniesz 16,50 ja po 6 latach zasuwania mam 18,30 xd sam sobie zadaj pytanie czy warto xd

Bart
@Zmeczona

No babeczka z agencji powiedziała że te 2800 na rękę będzie ale ja na to tak z przymrużeniem oka patrzyłem, bo to co oni mówią a to co jest to też zawsze się różni..

Człowiek sowa
@Bart

Tak będzie, ale przeczytaj wypowiedź człowieka sowy poniżej będziesz wiedział czy warto. Pozdrawiam

@Bart

Powiedz ile może zarobić normalnie na ręką z nagdodzinami czy bez i co wy tam produkuje się

@Bart

Gdzie ty masz tam spawalnie.....? Byłeś chociaż na hali zobaczyć

Darek

Wszyscy tylko pytają się Ile nadgodzin Ile można zarobić Czy można pracować w soboty w niedzielę z tego co się dowiedziałem po krótkim okresie pracy w tej firmie nadgodzin i pracy w sobotę W niedzielę Możesz mieć pełną (usunięte przez administratora) zarobek powinien być godziwy bez sobót niedziel i nadgodzin

Darek

Cały czas Potrzebują pracowników do firmy warto składać aplikacje Ile można zarobić bez sobót i niedziel pracują są też 12 interesuje mnie praca na produkcji

Niwa

Cześć zastanawiam się nad wasza firma... Jak wygląda zarobki na wózkach dla nowych? Dużo nadgodzin i dni weekendowych trzeba zrobić by dostać ta najmniejsza sumę 3 tys? Dodam iz na wózkach jeżdżę już 15 lat

Wózek
@Niwa

Nie nie trzeba dużo, jedna sobota w miesiącu i trójka sama wpada ;)

Pako49

Od 1 listopada dali pracownikom 2 zł 50 gr za każdy przepracowany dzień jako dodatek transportowy sumie wychodzi około 60zł podwyżka (usunięte przez administratora) na pewno ludzie przestaną się zwalniać po takim dodatku aż mnie wyrywa Żeby lecieć pracować naprawdę już nie wiedzą jak ludzi rozśmieszyć

Mens
@Pako49

60 zł brutto. ;)

Rafał

Hey jestem tu nowy znalazłem ofertę do kirchoffa na wózki i chciałem zapytać jak sytuacja wygląda na magazynie czy dobrze płatne czy wypłacają nadgodziny itp????

Lucky
@Rafał

Rafał; od bardzo dawna wszystkie nadgodziny są wypłacane , i dział logistyki chętnie z tego korzysta , nie wypłacone nadgodziny są dla osób które nie mają urlopów , lub jak ktoś sam chce ponieważ planuje dłuższy urlop,co do pracy na magazynie to najlepiej podjechać do zakładu i pogadać , ja powiem tak, są dwa jak by etaty jeden jeździsz po produkcji i dowozisz części lub ten drugi ladujesz samochody.

@Lucky

Podoba mi się że bronisz tak tej firmy jednej strony widzę że o tej firmie wszystko wiesz a w zasadzie (usunięte przez administratora) wiesz

Nowa
@Rafał

Chyba już czas

Witam , jak to jest że pracownicy biurowi mają dotacje na jedzenie 6 zł A niektóre działy pracujące na hali tylko 2zł ? Czy to oni pracują w lato w upale A w zimie w niskiej temperaturze?

sacd
@Chyba już czas

Coś Ci się pokiełbasiło chyba. Pracownicy produkcji mają dotację 6 zł, a cała reszta (biurowi również) mają po 2zł.

@sacd

Biurowi na pewno mają 2 ? Mam 2 znajomych w logistyce i wiem jak to wygląda

Wiktoria
@sacd

Dotacje na posiłki dla pracowników produkcji jak i biurowych brzmią bardzo korzystnie, nie wszystkie firmy posiadają tego typu udogodnienia dla pracowników. Czym jeszcze firma Kirchoff wyróżnia się na tle innych, jej podobnych?

asdf
@Chyba już czas

Działy pracująca na hali, które mają 2 zł dotacji to są działy mistrzów, czyli: mistrzowie produkcji, logistyki, utrzymania ruchu, jakości i inżynierii. Pod nich podlegają pracownicy tych działów (biuro podlega już kierownikowi, ale jest na tym samym poziomie co wszystkie inne zwykłe działy pracownicze) i wszyscy pracownicy na dole hierarchii mają gwarantowane 6 zł dotacji na jedzenie, więc proszę nie wprowadzać innych ludzi w błąd :)

@asdf

Nie rozumiem, co oznacza wszyscy pracownicy na dole hierarchii? Ja Pracuje na magazynie i mam 2 zł dotacji , chyba ze magazyn to już"góra" hierarchii?. Nie raz stołówce stojąc w kolejce za osobami z biura przy kasie widać co pojawia się na monitorku.

Wiktoria
@Chyba już czas

Bardzo się cieszę, że tak aktywnie uczestniczycie w dyskusji o pracodawcy, jakim jest Kirchoff. Widać, iż macie sporę wiedzę o nim, dlatego też mam nadzieję, że mi pomożecie. Firma właśnie prowadzi rekrutację, czego dowiedziałam się przeglądając ich stronę internetową: https://www.kirchhoff-automotive.com/pl/kariera/ I w związku z tym może zechcecie powiedzieć coś odnośnie proponowanych tam umów? Czy można liczyć od razu na jej stabilny rodzaj?

@Chyba już czas

Co to za dotacja dopłacają 6 zł do posiłku który wygląda jak wygląda i tak samo smakuje lepiej by było dla pracowników i to by było można nazwać dotacją że idziesz na obiad Masz dopłaty 6 zł na produkcji jeśli nie masz dopłatę 6 zł dziennie do wypłaty na pewno ludziom bardziej by się spodobała taka forma dopłaty a nie wspierać dziadowskie jedzenie które wożą w termosach i serwują dzisiaj w Oplu jutro w kirchhoff a pojutrze w innej firmie na strefie to jedzenie śmierdzi nawet w męskiej szatni u góry wentylacji będzie trzeba zadzwonić do Magdy Gessler albo do sanepidu żeby to dziadostwo zamknąć warunki sanitarny i czystość panie tam obsługujących zostawia wiele do życzenia powinny mieć chociaż jakieś nakrycie głowy żeby nie trzepać tymi włosami taka jest na temat tego moja opinia nikt nie zmusza żeby tam chodzić i dlatego nie chodzę

@Wiktoria

Dotacja do posiłków to sobie najpierw Skorzystaj ze stołówki Popróbuj potraw a potem zachwalają

Premia za październik 4,10 nic tylko szaleć z taką wypłatą

Lucky
@Romek

nie rozumiem tą opinię , każdy ma w umowie podana stawkę godzinową plus tą premię do każdej godziny , ale premia jest wypracowywana przez wszystkich pracowników , czyli ilość reklamacji ma na nią wpływ jak i wydajność pracowników , jeżeli jest mała wydajność dużo reklamacji to premia niższa czyli w tamtym miesiącu 4.10 w innych są wyższe ale o tym nie piszesz ...

Jan

Dziwna firma, dziwni ludzie

Premie ostatnio niżej niż 5 zł więc nie ciekawie A robić trzeba na stacjach za 2 osoby. Czyli mordownia. Jeśli lubisz być jak nie wolnik to już dziś pisz cv. W czwartek się dowiadujemy że idziesz na 12h od poniedziałku I nikt nie pyta czy możesz czy nie. A jak Ci nie pasuje to straszenie przez majstra paragrafami kodeksu pracy. Strasznie upomnieniem itd. Także praca dla niewolników.

Adi

Tragedia nie polecam targety nie do zrobienia. Wszyscy z długim stażem sie zwalniają i są to bardzo dobrzy pracownicy których gdzie się nie da wszędzie sobie poradzą. Powód jest 1 kasa !!! Kierownictwo jak widać nie zdaje sobie z tego sprawy. Nowy przychodzi I ma 200 zł mniej od takiego co 10 lat pracuje I wszystko ogarnia. Dla przykładu koleś który pracuje rok I do połowy ogarnia 2 stacje o targecie już nie mówię bo nigdy nie zrobił. Stawkę ma 17 zł. A pracownik który pracuje 10 lat ma stawkę 18,50. I robi target pracuje na kilku maszynach wszędzie sobie poradzi I do tego skacze po działach bo kto jak nie doświadczamy pracownik. Nowego nigdzie nie wyślą na inny dział bo na swoim sobie nie radzi A gdzie tam nowy dział. I to główny powód dlaczego ludzie się zwalniają. Kasa nie adekwatna do pracy. Jak by była taka możliwość to wolał bym mieć te 17 zł I robić sobie tak jak nowo przyjęty. Kierownictwo jak widać nie zdaje sobie z tego sprawy. Już teraz widać gołym okiem jak odeszli doświadczeni pracownicy przyjęli nowych I jaki jest spadek wydajnościowy. Ale co tam lepiej niech starzy za grosze robią albo się zwolnią. A nowych znajdziemy. Będą robić po pół targetu I jest dobrze. Kolejna kwestia to co do pracy to od razu mówię praca nie jest lekka tylko ciężka nie ma czasu nawet się odlać. Także pot łzy i zero sił dla rodziny po pracy

gonia

Firma może całkiem ok, ludzie pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza w dziale administracji. Wyśmiewanie innych to norma - ich ubioru, sposobu wypowiedzi, kompetencji czy stylu bycia - cała złota księga wartości to kpina i bzdura, jeśli ktoś nie wierzy zapraszam do biur na Nobla 1 kiedy nie ma kierowników, można się nasłuchać.

Franciszek
@gonia

To niezbyt przyjemna sytuacja w takim razie. Często się to zdarza, zawsze tak było, czy takie incydenty są dopiero od niedawna? Piszesz, że oprócz tej kwestii reszta jest całkiem w porządku, napiszesz coś więcej na ten temat? Co konkretnie podoba Ci się w pracy w Kirchoffie? Warunki finansowe spełniają Twoje oczekiwania? Daj znać, jestem tego ciekaw.

@gonia

W administracji 90% to albo pracują tutaj zwerbowani po znajomości roboty załatwili kolega koledze albo brat bratu jakiś kurs skończył dostał fartuch dwa długopisy i już im palma odbija i tak dalej po wprowadzali drzwi zamykane na zamki twierdząc żeby nikt nie ukradł tajnych dokumentów a prawda jest taka żeby przychodząc do kadr pracownik produkcji od razu nie słyszał ich głupkowatych tematów jakie prowadzą co to widziała na Allegro fajnego co sobie kupiła nowego lub co dzisiaj gotuje na obiad przychodząc załatwić jakąś sprawę do kadr rano o 5:50 można usłyszeć że Proszę przyjść później bo ja pracuję od 6:00 a teraz muszę zrobić dzbanek kawy

Młody

W jaki sposób można startować na Ustawiacza, komu o tym powiedzieć i jak to wygląda warto ?

Neutralny
@Młody

Zgłoś się do kadr. Wszystko Ci powiedzą. A czy warto? Jak sam się nie przekonasz to będzie tyle różnych opinii ile osób . Powodzenia

Franciszek
@Neutralny

Znasz firmę Kirchoff od środka? Mógłbyś powiedzieć coś więcej na jej temat? Jaka panuje tam atmosfera, czy pracownicy są dobrze traktowani? Ciekawi mnie też czy osoby bez doświadczenia również są tam mile widziane, a jeśli tak to czy są dla nich przygotowane jakieś kursy i szkolenia na start? Napisz proszę jeśli wiesz coś na ten temat.

Radek
@Franciszek

Atmosfera słaba, pracowników sie nie szanuje, jesteś tylko numerem i masz robić normę, pracownicy bez doświadczenia miłe widziani. Tutaj każdy pracownik produkcji to tylko pracownik produkcji i nawet jak jesteś spawaczem od 10 lat to zarabiasz tyle samo co zwykły pracownik produkcji po 3 latach. Czy warto interesować sie to firma odpowiedz sobie sam.

@Młody

Idziesz do mistrza wchodzisz pod biurko robisz co masz zrobić potem to połykasz i sprawa załatwiona.....

Ciekawski

Jakoś dziwnym przypadkiem zawsze jak ludzie narobią nadgodziny i to nie mało to zawsze dziwnym trafem jest duuuuużo reklamacji i niska premia... Przypadek ? :)

Ciekawski2
@Ciekawski

Zmęczony człowiek to wieksze szanse na puszczenie bubli. ... to chyba normalne.

Ciekawski3
@Ciekawski2

Albo po prostu oszczędności firmy :)

@Ciekawski

Zgadzam się z tobą w stu procentach w każdym zakładzie jest pewien procent przeznaczony na reklamację ponieważ to jest nieuniknione a tutaj Za parę wadliwych sztuk zabierają premię wszystkim. Oczywiście muszą wyjść na swoje

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

• Jak się pracuje w Kirchoff?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchoff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchoff?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kirchoff?

Kandydaci do pracy w Kirchoff napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kirchoff