Coders Lab

Poznań

Opinie o Coders Lab

Nie polecam 2016-10-16 10:14
Po zakończeniu współpracy i wygaśnięciu umowy o poufność, mogę już napisać swoją opinię o Coders Lab - nie polecam zarówno pracownikom, jak i uczestnikom, bo firma po prostu nie wywiązuje się z obietnic. Im bardziej w las, tym bardziej widać, że to przedsięwzięcie przerosło założycieli, a sama forma nauki przegrywa z konkurencją.

Chętnych jest coraz mniej (2 razy tańsza konkurencja organizująca bootcampy online odebrała masę kursantów), a koszty stałe takie jak sale szkoleniowe w centrach największych miast, marketing, promocja, reklama, udział zarządu w targach i konferencjach rosną, więc coraz mniej zostaje dla szkoleniowców.

Swoją drogą trochę poroniony pomysł, że szkoleniowiec dostaje wynagrodzenie zależne od liczby uczestników - to nie wina szkoleniowca, że firma nie potrafi znaleźć chętnych, żeby mu odbierać pensję. Szkoleniowiec musi poświęcić tyle samo czasu na naukę 10 osób, co 4, więc nie powinno mu się odbierać wynagrodzenia jeśli kursantów jest mniej.

Ze strony kursanta jest to samo, też obiecywanie niewiadomo czego (99% uczestników idzie z nastawieniem na szukanie pracy), a później firma sprytnie zasłania się szkoleniowcami, którzy muszą tłumaczyć kursantom dlaczego nie znaleźli pracy mimo opadnowania materiału. Teraz widzę, że nawet zdjęli informację o "targach" pracy ze strony, żeby się nie kompromitować tymi "targami".

Nic dziwnego, że Coders Lab musiał zrobić oddzielną stronę do szukania szkoleniowców(!). Ja poprowadziłem jedną swoją edycję już jakiś czas temu, ale pytam czasem znajomych z firmy o to jak im się pracuje i potwierdzają, że wynagrodzenia spadają.
szcha 2016-10-16 15:08
Ważne dla mnie jest to, żeby zarobki były adekwatne do powierzanych zadań, ale ciekawe dla mnie jest to czy atmosfera u nich opiera się na dobrych stosunkach, wiecie czy jest to teraz aktualne? Pozdrawiam
Leszek Wolany, Coders Lab 2016-11-26 22:03
Nigdy, nikt prowadzący zajęcia w Coders Lab nie otrzymywał wynagrodzenia zależnego od liczby kursantów. Posługujemy się stawką za godzinę lub stawką miesięczna w przypadku pełnoetatowych wykładowców.

Jeśli chodzi o targi pracy - robimy jeszcze więcej, szczegóły: http://coderslab.pl/praca-po-kursie/

I oczywiście atmosfera w pracy to podstawa - zapraszamy na kawę, sprawdzicie sami :)
Eweliina 2017-06-09 11:33
Kończyłam ten bootcamp ponad rok temu, gdy jeszcze były targi pracy. Czekaliśmy na nie prawie 2 miesiące od zakończenia kursu, a na samych targach pojawiło się dosłownie kilka firm na krzyż. Sporo osób pracy nie znalazło do dzisiaj. Przynajmniej nie w tym zawodzie.
Patric 2017-06-12 10:33
Byłem kiedyś na spotkaniu z CL, ale po tym, czego dowiedziałem się od ludzi, postanowiłem poszukać pracy gdzie indziej i jestem zadowolony. Jakbyś chciał info, to daj znać :)
Wojtek 2017-06-13 10:45
@Nie polecam Skąd ja to znam, też nie polecam.
ph 2017-07-26 20:01
Dajcie sobie spokój, zatrudniają na 3 miesiące, a później biorą kogoś po znajomości. Inteligentni i ambitni odchodzą, zostaje kadra zarządzająca, która do niczego się nie nadaje.
NN 2017-08-17 00:18
hej, zaprosili do rekrutacji na stanowisko branch managera w oddziale w Gdańsku.
Czy znasz kogoś, kto pracował na takim stanowisku i jak to wyglądało?
Pozdrawiam
XX 2017-08-22 00:26
tzn. czego się dowiedziałeś? może jakieś konkrety? Bo inaczej taka ocena nic nie wnosi.
ka 2017-08-23 15:37
W Gdańsku nigdy jeszcze nie było brancha.
Joanna 2017-09-04 13:26
@NN i jak jesteś już po spotkaniu rekrutacyjnym w Coders Lab? Możesz powiedzieć jak wyglądała rozmowa? Ile było etapów? Czy warto się jakoś specjalnie przygotować? I jak Ci poszło? To ważne dla osób, które rozmowy mają przed sobą.
Zostaw swoją opinię o Coders Lab - Poznań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Coders Lab