IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Rozczarowany

Nowa wartość IKEA - możesz być sobą wtedy, kiedy Ci na to pozwolimy. Strajk Kobiet. Ikea nabrała wody w usta, to samo każe robić swoim pracownikom. Wyrażać siebie mogą, ale po pracy. ***** ****

Deoksyroboza

Po ostatnich ruchach personalnych w końcu można by zobaczyć porządek jednak.. tak nie jest. Chaos to najmilsze określenie sytuacji która ma miejsce. W każdym szaleństwie jest jakaś metoda? Odnosząc się do pierwszej poruszonej kwestii - nie każdy kto potrafi odpowiednio wylizać nadaje się na stanowisko kierownika. I honestly think that this message should be read by new store manager. If u truly want to make an impact in Targówek future then reconsider people we are working for. I mean right now common coworkers are treated like cannon fodders. It's a disgrace to IKEA brand, name and people associated with a mark.

Zażenowany

IKEA zawsze taka wspierająca, równa i solidarna. Tęczowe torby, milion na reklamowe akcje wspierające służbę zdrowia- a teraz co? Zero wsparcia dla obecnych strajków i zamykanie ust pracownikom, żeby się nie wychylać. WSTYD!!!!!!!!!

Ciekawa

Victor1 możesz rozwinąć czemu porażka ?

Wstępna rozmowa telefoniczna z Panią z HR aby umówić kolejna rozmowę z HR już przez teamsa. Rozmowa raczej w lużnej atmosferze z typowymi pytaniami czemu ikea, odpowiedz o doświadczeniu itd. Dodatkowe 3 pytania po ang 1. co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem 2. W jaki sposób się komunikujesz i 3 nie pamiętam. Niestety pomimo zapewnienia że otrzymam informację zwrotną do dziś jej brak pomimo kontaktu z mojej strony...

pytania o motywację (dlaczego ta praca?), opisz doświadczenie, co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem, jaki sposób się komunikujesz

Klaudyna

Dzień dobry! Proszę o pomoc. Piszę pracę dyplomową na temat zakupów w sieciach handlowych. W tym celu muszę przeprowadzić ankietę i zwracam się do Was z ogromną prośbą o wsparcie. Zaznaczam, iż wyniki wykorzystam TYLKO w mojej pracy. Życząc Wam dużo zdrowia i samych pogodnych dni i zachęcam jeszcze raz do wypełnienia: https://www.survio.com/survey/d/X1B5A8V8U3A2Y5A4M Z GÓRY DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM DOBRYM DUSZYCZKOM;)

ciekawa

Hej jak z atmosferą(pracą) w Ikea Targówek lub Blue City?

Victor1
@ciekawa

Krótko, porażka.

Witam, co powiecie o stanowisku pracownik ds. Obsługi klienta, zastanawiam się nad aplikowaniem.

@Gość

Musisz mieć nerwy ze stali , jeden z najbardziej niewdzięcznych działów w sklepie( CS i Kasy ) ciągłe awantury , świecenie oczami za błędy innych , a tam ciągle są problemy z firmą transportową , montażystami co najgorsze za marne pieniądze .... radzę Ci szukaj w każdej innej dużej firmie , tylko nie IKEA , pracowałam tam kupę lat , odeszłam do innej firmy , mam spokój, i większe pieniądze .

Co jaki okres czasu w IKEA Retail można ubiegać się o podwyżkę?

Danka

Podwyżki są przyznawane raz w roku na rozmowie oceniającej twoja pracę , jak Ci dobrze pójdzie dostaniesz 1 zł BRUTTO!!!!!!! I kolejny rok zasuwasz na Vipów z samej góry drabiny , chodzi o sklep i z poza sklepu - Global , tam się nie narzeka , tam spija się śmietankę …. czyli efekty twojej ciężkiej pracy w sklepie.

@Danka

To słabo się starałaś. Ja dostałam 4zl, jestem zwykłym pracownikiem najniższego szczebla. Z milionem dodatkowych odpowiedzialności.... Ale coś za cos

Uiop
@Qwerty

I pewnie jeszcze dostałaś koszyk z owocami i kartę do klubu bilardowego. Idź podbijać swoje ego gdzie indziej

abc
@Qwerty

4 zł to nawet dla mojego 10-cioosobowego działu nie było na rozdzielenie :O Kierownik dostaje pulę, którą może rozdysponować na dział i nawet takiej kwoty nie było na cały zespół.

@abc

No cóż... Ja dostałam... inni wiem że po 1-2zł

@Qwerty

U mnie też jedna osoba dostała chyba z 5zł - partnerka kierownika, no ale! Wszystko było niby legitnie ;)

@Kokoszka

No cóż, tak tutaj jest i tego nie przeszkoczysz. Nie doceniają tego, kto ma jakieś umiejętności, tylko tego kto umie się ustawić. Takich ukrywanych związków z funkcyjnymi jest więcej, nie mówić już o tych, którzy obracają swoje pracownice mając partnerki :) Lub zyskują stanowisko bo np rodzic jego partnera jest na wyższym stanowisku i moze to załatwić.

Porąbany na kawałki
@Wyzwoliciel

@Wyzwoliciel skąd ty masz takie informacje, co??? Rodzic partnera... wal prosto z mostu, po co te niedomówienia?

@Porąbany na kawałki

Gdybym miała pisać prosto z mostu co wiem, to 3/4 kierowników i team leaderow musiałoby ustąpic ze stanowisk. Nie wiem czy są na to gotowi.

Chajs się zgadza
@Wyzwoliciel

Pisz w prost. Po co tak piszesz i pokazujesz to jako zło ale nie chcesz temu zapobiec? Na ulicy jak by kogoś tłukli do nieprzytomności to też byś dalej obserwował z ciekawości jak to dalej się potoczy zamiast zadzwonić po odpowiednie służby?

@Chajs się zgadza

Znam numer 112, nie martw się. Kiedy pisałam coś w prost, moje komentarze były szybko zgłaszane i usuwane, więc nie do końca jest tak jak napisałeś. Najważniejsze jest dla mnie w tej chwili to, że skoro komentarze są usuwane, to widzą to odpowiednie osoby. Tyle mi wystarczy. Z pewnych źródeł wiem, choć od dawna tam nie pracuję, że powoli wszystko wypływa. Nie ma co więcej komentować :) Pozdrawiam

Ryjek
@Qwerty

Za co dostałaś podwyżkę??? Masz rodzinę tam na kierowniczym stanowiskach ?

JasminaV
@Ryjek

Ja właśnie dostałam 3 pln, nie mam tam żadnych znajomosci. Może po prostu nie chciało się Tobie pracować?

@Ryjek

Nikt z moich bliskich tu nie pracuje. Po prostu pracuje. Uważam też że bardzo dużo robię na dziale, w sporej części wyręczam kierownika z obowiązków... nie raz też z domu ogarniałam wiele spraw, charytatywnie... Może dlatego

Bambo
@Danka

1zł to jest nieźle przy zmianie stanowiska tyle się dostaje np. Przychodzisz z przekładki towaru Na wózek i wrzucisz palety .

Bambo
@Qwerty

Rób tak dalej .Napewno Cię docenia !

Prawda - @pracawobozie

Witaj w korporacji! Korporacji jakich mało. Zaczynasz swoją przygodę z masą wiedzy, choć na pierwszy rzut oka nieprzydatnej, to wciąż masz wrażenie, że to był właściwy wybór. Poznajesz nowych ludzi, szybko zapoznajesz się z zakresem obowiązków, twój szef to Twój najlepszy przyjaciel. No właśnie. Jak już udało się Wam uwierzyć w takie bajki to przejdźmy do właściwej części historii. IKEA to dobre miejsce na start, choć z wyjątkami. Kto pracował, ten wie, że dni tutaj bywają zarówno trudne, jak i przyjemne. Obowiązków jest mnóstwo, lecz często wynagradza to uśmiech zadowolonych klientów, bądź pochwała kogoś z kim pracujemy. To drugie występuje tak niezmiernie rzadko, że można by to uznać za fenomen. Przygotujmy się na bycie samotnymi wilkami, którzy spędzają swoje godziny/dni/tygodnie/miesiące życia w miejscu, które nie daje przestrzeni na rozwój. Bądźmy szczerzy, co można osiągnąć w miejscu, w którym panuje nepotyzm i wyróżnianie wyłącznie swoich ulubieńców? No właśnie, 20 zł brutto... Takimi kwotami może się zadowolić student, któremu rodzice opłacają wszystko, a jedynymi wydatkami są jakieś (usunięte przez administratora) jak wyjście na piwo ze znajomymi. W dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań, takie kwoty pozwalają na wegetację. Wynajmij mieszkanie, opłać czynsz, internet, kartę miejska, a za 50 zł które zostało na koncie opłać obiady w pracy, żeby moc przeżyć. Kochani! Nie róbcie sobie krzywdy, nie aplikujcie tutaj. Nie chcecie mieć styczności z fałszywymi ludźmi, którzy Was (usunięte przez administratora) na każdym kroku i obiecują gwiazdkę z nieba za kilka groszy. Nie dajcie się nabrać na benefity czy owocowe poniedziałki. Jesteście dorośli, więc zachowujmy się jak dorośli. To jest (usunięte przez administratora). Nawet nie zakład, (usunięte przez administratora) Taki sam jak Amazon czy inny wielki magazyn, z tą różnicą, ze tutaj wierzy się w wydumane wartości i jak mantrę powtarza wyniki sprzedażowe osobom, które takich liczb nigdy na swoich kontach nie zobaczą. Nie dajcie się nabrać. Nie jest to tego warte. Prawda wyjdzie na jaw ????

@Prawda - @pracawobozie

Zapomniałeś dodać, że po rekordowych kick dayach, gdzie czasem klienci grozili pobiciem bo były kolejki, nasza wspaniała firma która, (niestety zarabia grosze ;( ) dała nam przeterminowane czekolady :D yaaay i te ogloszenia każdego ranka ile udało nam się zarobić, a Ty myślisz, " no tak... pewnie dlatego teraz Łucja jest tylko dla pracowników" oraz " obiady już nie są darmowe..". No kryzys najwidoczniej...

:-D
@Kokoszka

To się nazywa ŚWIADOMOŚĆ KOSZTÓW ....czy Ty wiesz ile kosztuje utylizacja przeterminowanej zywności? Przynajmniej dokładasz cegiełkę to OSZCZĘDNOŚCI :-D

@:-D

No tak! glupia ja, koszta najważniejsze :P Tylko przykre dla nas był fakt, że w Jankach ludzie dostawali za to taki dzień bony zakupowe. My przeterinowaną czekoladę i uścisk dłobni prezesa.

Cześć. Jak długo trwa cały proces rekrutacji? Chodzi mi o stanowisko biurowe. Od złożenia papierów już minął jakiś spory czas i nie dostałam jeszcze żadnej odpowiedzi. Nie wiem czy to kwestia sezonu urlopowego, czy może zawsze się długo czeka?

@Kandydat

Niestety rzadko kiedy odpowiadają

Chetny

Witam, ile wynosi teraz stawka godzinowa?

20 brutto
@Chetny

20 brutto i nie licz na więcej wybrani może dostaną więcej etatu lub 1 zł brutto a kiedyś tam związek zawodowy wynegocjował podwyżki w stylu 50 zł do całego etatu chyba więc (usunięte przez administratora) nie urywa teraz w Polsce coraz więcej firm płacie taka stawkę i dają premie a w IKEA stanie nie ma premii więc lipa. Szkoda życia na pracę w tym miejscu najpierw myślisz że będzie cudownie i wspaniale że zarobisz bo 20 zł brutto dostajesz ale po 2 wypłacie już czar pryska. Więc moja rada znajdź pracę gdzie indziej jeśli zależy ci na kasie

mixx

Witam czy pracował ktoś jako magazynie i może się podzielić opinią na temat pracy,atmosfery i zarobków.

KrzytofBialas
@mixx

Witam tak pracowałem na magazynie nie polecam zarobki około 2800 zł do ręki a robisz jak murzyn to co ci każą ???? cały czas coś ogólnie polecam poszukać innej firmy Pozdrawiam Krzychu

@KrzytofBialas

Będziesz trybem maszyny aż wyskoczy dysk i to nie będzie dysk oprogramowania tylko z Twojego kręgosłupa

Ryjek
@mixx

Pracujesz robisz najgorsze prace A starzy mało robią i Cię wykorzystują;-)

czesc. Aplikuję na stanowisko biurowe- koordynator zrównoważonego rozwoju. Czy ktoś zajmuje juz to stanowisko w Ikea? Czy może to nowo tworzone miejsce pracy? Jakie sa zarobki? jakie są obowiazki na tym stanowisku ? W ogóle, zauwazyłam ze jest tutaj duzo wypowiedzi pracowników niższego szczebla, a jak pracuje sie na stanowiskach w biurze?

kanon

Jakie są obecnie zarobki na dziale jak i na magazynie?

Nikk
@kanon

Minimalna Ikea to 20 brutto/h. I o ile nie będziesz startował na kierownika, tylko na zwykłego pracownika to na więcej nie ma co liczyć póki co

Reszka
@kanon

Jeśli przypasujesz kolesiostwu to możesz liczyć na 24-26zł brutto/h.

@Nikk

A jaka może być stawka, gdybym spróbował startować na kierownika?

Reszka

Jeśli nigdy nie dostałeś/aś nagany w pracy to aplikuj do ikiła. Tutaj to kwestia czasu jak dostaniesz naganę lub notatkę służbową. Parszywe kierownictwo zawsze coś znajdzie na ciebie. Tylko ci co należą do grupy wzajemnej adoracji zaprzyjaźnionej z kierownikiem unikają notatek i nagan.

Jarek

jakie wynagrodzenie oferuje firma?

Nikk
@Jarek

20 brutto/h

Zosia

Co się dzieje w Lublinie od strony pracownika? Bo chciałam aplikować.

lajla
@Zosia

Jak Ci nie będzie przeszkadzać, że dwóch kierowników stoi obok Ciebie i rozmawiają o tym, że muszą dać karę pracownikowi, bo im się nie podoba jak pracuje, to zapraszamy :) Tu jest wolna amerykanka, nad zachowaniem kierowników nikt nie panuje. Jako sklep żyjemy tylko dzięki naszym wschodnim sąsiadom. Nie polecam i też stąd uciekam. Do zobaczenia w lepszym miejscu.

Maj
@Zosia

(usunięte przez administratora)Z dala od tego miejsca, serio. Kierownikom tu wolno wszystko i to niestety jest przerażające.

@Maj

Ale czy możecie mi wyjaśnić dokładnie o co chodzi? Jakie są warunki? Bo ja zaaplikowalam na kompletowanie towaru na magazyn i jestem serio ciekawa jak to wygląda. Już jestem w trakcie rekrutacji. Proszę o więcej szczegółów zanim do tego dojdzie

@Maj

Mogę prosić o więcej szczegółów? Aplikowałam na kompletowanie towaru, powiedzcie coś więcej jest az tak źle?

@lajla

sas
@Zosia

To nie jest miejsce żeby z imienia i nazwiska opisywać sytuacje, które nagminnie się dzieją. Generalnie wygląda to tak, że dostaniesz podstawową stawkę plus podstawowe benefity i umowę. Trafisz pod skrzydła "kierownika" i wtedy zrozumiesz na czym polega IKEA. Jeśli chcesz być trybikiem i wykonywać tylko bezsensowne polecenia osób, które nie mają pojęcia o byciu liderami, to będzie dla Ciebie ok. Ta firma się trzyma dzięki szeregowym pracownikom, którzy robią na wierchuszkę. A w Lublinie to się spotęgowało, bo kierownikiem sklepu jest osoba bez doświadczenia na tak wysokim stanowisku. Uśmiechy, czułe słówka, a za chwilę zderzasz się z tym, że wszystko ma podwójne (usunięte przez administratora) i króluje w tym sklepie wszechobecna dwulicowość. Z resztą, jak dostaniesz tu pracę to raczej sama będziesz się mogła o tym przekonać.

pluto
@sas

Tu są takie układy, że już jawnie wiadomo, że niektórzy kierownicy mieszkają ze swoimi pracownikami. Może to właśnie na tym polega program IKEA FAMILY? Bardzo niepoważne i bardzo nieprofesjonalne podejście do rozwoju biznesu, pani dyrektor... :)

Mason

Miałem okazję poznać pracę w Ikea w Targówek i odradzam wszystkim to miejsce. Pracowałem różnych miejscach i różnych korporacjach ale nigdy nie spotkałem się z takim cynizmem i brakiem profesjonalizmu. Mało tego osobom które pełnią wysokie stanowiska często brakuje odpowiednich kompetencji aby realizować dane cele. Pracownikom szeregowym stawiane są duże wymagania które nie są zgodne z ich profilem kompetencji. Z drugiej strony mamy kierowników szeregowych oraz funkcyjnych którzy nawet nie potrafią skleić zdania w języku angielskim. Wyższe stanowiska często ustawiane są pod stołem. Wyobraźcie sobie ze idziecie na rekrutację grupowa na której tak naprawdę straciliście czas. Osoba z firmy która wygrała konkurs, nie była na rekrutacji a no i wiedziała wcześnie że obejmie to stanowisko. Wine za tego typu decyzje ponosi sales & logistics management team. Podsumowując : Jeżeli chcesz bezmyślnie wykonywać jakakolwiek prace, będąc przy tym zmuszanym do ogromnej liczby obowiązków, żyjąc w ciaglym strachu przed menadzerami bez kompetencji to może znajdziesz tu dla siebie miejsce . Jeśli jednak chcesz się czegoś nauczyć i rozwijać w danej gałęzi biznesowej, prezentujesz odpowiedni poziom wiedzy specjalistycznej i nie chcesz słuchać pytań rekrutacyjnych dotyczących teleportacji to dobrze radzę przyjacielu, unikaj tego miejsca.

Żywa Pracowniczka

Chciałabym tylko powiedzieć że jak przyszlam tutaj do pracy naprawdę była bardzo miła atmosfera w dziale obsługi klienta jak i w dziale odzyskiwania towaru . Niestety przyszedł nowy kierownik ich działu i wszystko popsuł cały zespół się zmienił większość poodchodziła albo zmieniła dział . Widać że nie spełnia prawidłowo swojego stanowiska i jest strasznie niekompetentny . Pozdrawiam Obecna Pracownica

CeSowy Asior
@Żywa Pracowniczka

Masz rację ten nowy kierownik Recovery to jakaś porażka niewiem kto go wybrał

@CeSowy Asior

Pewnie był to wymuszony "Awans", bo kierownicy muszą zmieniać działy co x lat, aby broń boże ktoś z niższego szczebla nie awansował. Często biorą osoby nie kompetentne, nie chcące się doszkalać, bo wiedzą, że i tak niedługo zmienią dział :) Popytaj starych pracowników, kiedy to CS kierownik wziął jako swojego zastępcę, swojego byłego partnera, który po roku nie umiał nawet podstawowych zwrotów, albo wydawania towaru na magazynie ;)

@Kokoszka

O tak było.... nic nie robił grafiku nie umiał dobrze ułożyć i chodził jak cień za swoim byłym partnerem ... teraz z pan MK ślizga się na dziale aby się nie narobić a zarobić - śmiechu warte ha, ha , ha, ha

Zakochana wojowniczka
@Kokoszka

Tak wiem coś o tym już jakiś czas tam pracuje ???? Dokładnie nowy kierownik Recovery jest bardzo niekompetentny nie szkoli się nie chce się rozwijać szkoda czasu na niego niewiem kto go posunął do tego kroku czym on na to zasłużył pytam się?

Korczan2002
@Zakochana wojowniczka

Ten sklep to wielkie skupisko intryg, potwornych decyzji i romansow. Należy podkreślić jedno że ryba psuje się od głowy. Nowowybrany szef sklepu powinien dobrze przefiltrowac osoby z którymi ma tworzyć owocny biznes. W innym wypadku może skończyć jak kapitan tonacego okrętu. Obecny PR market menażer powinien już dawno wyczuć kwitnące uczucie sprzedażowologisytyczne a może nie chce? Wypacza to decyzje całego sklepu, całego systemusystemu. Takich historii jest więcej, na każdym dziale

@CeSowy Asior

Ale Chociaż wszystko da się z nim załatwić. Nawet Ci rzeczy z wyprzedaży przytrzyma i odłoży, żebyś sobie potem mogła sprzedać. A, no chyba że nie jesteś w jego zespole, to wtedy nie. :)

To jest jakieś chore od początku pandemii problemy z zamówieniami pięćdziesiąt plików bo firma nie potrafi sobie dać rady, płatności nie wyrabiają się z praca zwykli pracownicy infolinii zmuszani są do pracy z zamówieniami do ponownego odtworzenia, co chwila jakieś płatności nie łącza się z zamówieniami klienci wściekli wszystko zrzucone na zwykłych konsultantów telefonicznych. Problemy ze sklepami problemy z punktami odbioru to jest chore. Jak firma nie może poradzić sobie z systemem niech go zmieni ile można

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Warszawa

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Retail?

Kandydaci do pracy w IKEA Retail napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IKEA Retail