Opinie o brw.pl - Black Red White w Biłgoraj

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Black Red White S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Black Red White S.A. o rekrutacji.

Branże: Meble - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Black Red White S.A. w Biłgoraj

Katie

Moja ostatnia wypłata to 2980 zl ( bez L4, zwolnien, urlopow). Mysle ze sprzataczki wiecej zarabiaja, a stresu zdecydowanie mniej.

Piter
@Katie

Moja ostatnia wypłata w tej firmie to niecałe 2700zl na rękę. Wstyd i poniżenie do granic możliwości. Na szczęście opuściłem szeregi tej żałosnej firmy i teraz 2 tys więcej i pracy mniej. Polecam wszystkim zmianę pracy i nie bójcie się. Zapewniam że nikt mniej jak BRW nie płaci. Możecie sobie tylko polepszyć.

Radziu

Krążą wiadomości po regionalnych centrach logistycznych, że firma planuje złożyć wniosek o upadłość. Prawda to?

Uciekaj stad
@Radziu

Firma ma zaległości finansowe i to poważne. Każdy kto jeszcze tutaj pracuje powinien myśleć o ewakuacji.

Niedawno skończyła się rekrutacja na stanowisko Kierownik Magazynu prowadzona przez firmę Black Red White S.A.. Ktoś wie, czy w najbliższym czasie będą ponownie potrzebować pracowników?

Badziewie

(usunięte przez administratora) Otóż drodzy pracownicy( oczywiście nie dla BRW) w styczniu podobno podano do wiadomości że w tym roku pracownicy sklepów nie otrzymają dodatku go wypoczynku czyli gruszy. Firma już w styczniu założyła że będzie pod kreską i dlatego (usunięte przez administratora)nie dostanie nic. Dziękuję ci wspaniała firmo że tak dbasz o pracowników i masz ich głęboko .

Badziewie

To sprawdzona informacja. Koleżanka która wróciła z urlopu nie mogła się doczekać wypłaty gruszy. W końcu w połowie miesiaca kierownik zadzwonił do kadr zapytać o co chodzi i taka właśnie była odpowiedź,że w tym roku gruszy nie ma i że to było podane do wiadomości już w styczniu. Być może wiedzieli tylko rejonowi i się nie podzielili ta wspaniała informacją. U nas kierownik też tej informacji nie widział i o niczym nie wiedział. Ot takie zaskoczenie.

Ehhh
@Badziewie

Ale BRW SA dostanie wczasy pod gruszą ????. Jak widać, są równi i równiejsi. Informacja była na wewnętrznym portalu.

@Badziewie

Może powiedzą dlaczego produkcja dostała ? Jedna firma a standardy 2. !!!!

Rafi
@Badziewie

Firma ogłosi upadłość albo zostanie przejęta , do tego czasu nikt się nie wychyli bo poleci.

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Black Red White S.A.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Specjalista ds. projektowania?
Leszno
Elegancki

Uwaga na sklepy w Opolu Zatrudniają pracowinkow na stanowisko magazyniera aby pracownik z dłuższym stażem mógł sobie iść na wymarzony urlop ponieważ jest sam na stanowisku Będą wam mydlić oczy ze się zwalnia i dał wypowiedzenie a tak naprawdę to kłamstwa.. max 2tyg szkolenia a potem max 2tyg jego urlopy i lecisz z pracy także nie polecam Dodatkowo będą was namawiać ze dadzą pare groszy więcej ale na umowę zlecenie aby potem łatwiej było takiego pracownika zwolnić Kpina magazynier który tam pracuje nie może zachorować ani spokojnie wybrać dni urlopowych bo jest sam na stanowisku i go straszą zwolnieniem Na każdym rogu kłamstwa i mydlenie oczu Dodatkowo aby otrzymać więcej jak najniższa krajowa będziesz musiał bardzo się postarać a na podwyżkę nie licz Bo sam kierownik sklepu zarabia raptem 500zl więcej od magazyniera ????????????????

Edzio
@Elegancki

Ta firma to porażka A Ci co tam pracują to totalne bezmózgi które w miesiącu musza sobie odnawiać wielu rzeczy albo dorabiać na urlopach I siedzą tam bo się cieszą ze jak nie ma kierownictwa to mogą sobie posiedzieć i nic nie robić beka a potem płaczą jaka ta Polska zła i jaki wyzysk zamiast iść do normalnej pracy i rzetelnie pracować za normalne pieniądze wolał siedzieć na (usunięte przez administratora) większość dnia za najniższa krajowa ludzie z ambicja xd

Sandra

Totalny wyzysk oraz brak szacunku do pracowników ze strony kierownictwa Zespół zmniejszony do minimum także za każde dłuższe l4 czeka już na ciebie wypowiedzenie a jak przyjdziesz do pracy to już zastaniesz nowego pracownika za ciebie którego jeszcze będą Ci kazać uczyć O pieniądzach nie wspomnę bo za ta wyplate nawet na Ukrainie byś nie przeżył Jest jeden plus jak ktoś już kiedyś wspomniał jak przyczepi się policja bo będziesz pił piwko w miejscu publicznym i powiesz ze pracujesz w brw to na 100%z litości odpuszcza mandat xd

Olgierdzik

Uwaga totalny brak szacunku do pracowników Zatrudnianie pracowników na chwile obiecując ze to praca stała aby stali pracownicy mogli wybrać urlopy bo zespół sklepu zmniejszyli do minimum przez pazerność Dodatkowo na sklepie którym pracowałem zwolnili chłopaka bo zatrzasnął na magazynie przez przypadek kluczyk od drzwi elektrycznych i musieli wezwać fachowca który kosztował 300zl śmiech na sali za każda złotówkę wystąpią Ci oczy a zarobki to najniższa krajowa i najlepiej abyś robił na umówię zlecenie Dodatkowo kierownictwo regionalne (usunięte przez administratora) jakaś podróbka ameryczki bladzi jak ściana wiecznie bez humoru I z pretensjami do pracowników Jak im coś nie pójdzie to wiec ze zwala niepowodzenie na pracowników zapewne tych nowych Uwaga omijać szerokim łukiem Praca bez przyszlosci i możliwości podwyżki

Fil

Czy piesek z Gdańska nadal czai się po krzakach i grzebie po śmietnikach żeby na siłę znaleźć coś na Bogu ducha winnych pracowników i odszczekać sukces w odkryciu afery. Cdn.

@Fil

Cdn? A rozwiniesz sam początek? Chodzi o to, że nie każdy kandydat załapie w czym rzecz. Czym w rzeczywistości powinni się według Ciebie martwić sami pracownicy? Odbije się to jakkolwiek na finansach? Widziałam te wzmianki o premiach

Fil
@Wanda

Myślę, że większość pracowników wie o kogo chodzi. Zapytałem czy jeszcze działa, bo nie wiem czy jest sens produkować się. Wcześniej nie miałem ani czasu ani ochoty żeby podzielić się z przyszłymi pracownikami na temat działania firmy wobec swoich pracowników pozwalając na ekscesy tego typa.

Klientka z Lubartowa

W tym salonie to jakieś są kierowniczka nic nie wie ciągle się uczy i nie powie kiedy meble przyjadą, to po co zajmuje to stanowisko jak nic nie wie. Jeszcze ostatnio jak byłam na sklepie to szarpał ją jakiś facet, a się okazało że to jakiś kierownik. Masakra jakaś.

@Klientka z Lubartowa

kto ostatecznie się tym tu zajmuje? mam na myśli odpowiedzialność za stan magazynowy, zamówienia i konsultacje z klientem? jak od środka organizacja tego procesu obecnie przebiega?

oio
@Klientka z Lubartowa

A która to? bo tam taki bałagan że niewiadomo czy wogole jest jaakiś kierownik

@oio

jak możecie podczas aktualnego zatrudnienia nie mieć pojęcia kto ostatecznie zajmuje stanowisko kierownicze? w kontekście podpisanej umowy z pracodawcą jest jedna osoba przypisana do obiektu? a wiadomo na jakich aktualnych warunkach można się zatrudnić na tym stanowisku? stawki oraz zakres obowiązków?

Szukam poszkodowanych i (usunięte przez administratora) przez BRW Opole ul. Budowlaneych. Kupiłem sofę za prawie 3 tysiące. Po przywiezieniu do domu z sofy (a dokładniej z gąbki) zaczął wydobywać się smród zgnilizny i wilgoci. Oczywiście reklamacja odrzucona, pisma do tzw. rzecznika praw konsumenta nic nie dały a nie mam zamiaru im odpuścić. Mam doświadczenie w walce z korporami i prawomocne wyroki na moją korzyść. Proszę o kontakt poszkodowanych klientów z Opolszczyzny.

@Adam

A jakie było uzasadnienie odrzucenia reklamacji? Wiadomo jak właściwie od czego to zależy? Jest jeden pracownik decyzyjny wobec tego czy mają ścisłe procedury? Jak to wyjaśniano?

em

Nie polecam zakupów w BRW. Czekałam 1,5 miesiąca na mebel, oczywiście przyszedł zły. Nie chciano mi uznać reklamacji ani zwrotu. W końcu przyjęto mi jako zwrot. Chciałam zamówić jeszcze raz to samo , ale powiedziano mi ,że dopiero będzie dostarczony za kolejne 1,5 miesiąca . Także jak ktoś chce czekać ponad 3 miesiące na jedną rzecz to życzę powodzenia. Ja osobiście nie polecam takich zakupów.

Tomasz

Towar po kilku dniach do reklamacji. Totalne dno w obsłudze klienta, krytyczny czas realizacji reklamacji, kłamią, nie reagują na kontakt telefoniczny i wysłane maile. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić jak największą antyreklamę tego dziadostwa aby inni zastanowili się za nim cokolwiek tu kupią.

Firma chce się utrzymać sie na rynku zwalniając pracowników a tym samym nie na kto produkować , sprzedawać a co za tym idzie spada wiarygodność BRW. Jest wiele kwestii które trzeba poprawić ale najważniejsza jest szacunek do człowieka co niestety kuleje w BRW , o ile ten człowiek jest klientem to jest on udawany a jeśli chodzi o pracowników to całkowity jego brak czego przejawem są dezycje i sposób postępowania m.in dyrektorów regionalnych zrzucających swoje niepowodzenia na poszczególne salony bądź wymagając rzeczy niemożliwych do spełnienia . Największa hipokryzja jest wydanie polecenia a potem mieć pretensje że czegoś nie ma ..... Praca jest ciężka , stresująca nie dająca poczucia bezpieczeństwa marnie płatna bez perspektyw i irytująca bo pomimo że chcesz dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków to widząc co się dzieje na górze To Cię krew zalewa . Obecna sytuacja gospodarcza dała BRW pretekst do zwolnień pomimo że korzystają z tarczy antykryzysowej o czym zresztą się mówi w telewizji . Ludzie się boją że stracą pracę jaką by ona nie była bo ciężko znaleźć coś innego obecnie do tego dochodzi wykorzystanie maksymalne pracowników i zmniejszenie składu salonów do minimum tak że w przypadku zwolnienia się kogoś czy zachorowania to naprawdę nie będzie miał kto pracować . Ludzie tracą pracę po kilkunastu latach w tej firmie a regionalni się zmieniają co rok przyczym tym pierwszym zależy na robocie a tym drugim już nie bo to kolejny etap " kariery " . (usunięte przez administratora) .. A i jeszcze jedno . Jak jesteś sobie wstanie poradzić w takim miejscu które spokojnie można by nazwać Stajnia (usunięte przez administratora)to poradzisz sobie w każdej innej firmie .

sonda

Jeśli w firmie jest taki Mordor, to dlaczego pracownicy dają się masowo traktować jak przysłowiowe barany prowadzone na rzeź i nie zgłoszą tego organom ścigania ? Przecież taka sytuacja jest rezultatem wielu lat bezkarności kadry kierowniczej, co doprowadziło do tak toksycznej atmosfery, że wszyscy traktują mobbing w firmie jako coś oczywistego, z czym trzeba się pogodzić. Najbardziej atakowani w rezultacie są nie winowajcy tej sytuacji, tylko ci , którzy ujawniają nieprawidłowości.

@sonda

Każdy boi się stracić pracę, a kierownicy boją się także o swoje stanowisko. Można by było zrobić pozew zbiorowy, tylko kto się odważy walczyć z firmą, która ma swoich prawników, kasę i cwanych prezesów. Każdy siedzi cicho i nikt nikogo nie poprze w walce z firmą. A jak ktoś się wychyla to szybko jest wrogiem nr 1 i tylko szukają pretekstu do zwolnienia. Takie są realia, to może wygl ąda tak prosto, ale nie jest takie proste

@ja

Największym Waszym wrogiem jest powtarzane ciągle przekonanie, że ta firma i jej prawnicy są tak potężni, że boi się ich sam Pan Bóg albo Jehowa - jak kto woli. To jest kolos na glinianych nogach i wszyscy, którzy tam pracują zdają sobie z tego mniej lub bardziej sprawę, podobnie jak klienci tego badziewia, którzy opisują swoje doświadczenia z meblami BRW. Jak się nie odważycie walczyć o swoje prawa to będzie tylko gorzej - bo dlaczego ma być lepiej ? Jak się zbierze kilku chętnych do walki o swoją godność to dajcie mi znać - pomożemy, a jak nie to wylewajcie dalej swoje żale na forum, jeśli to przynosi Wam ulgę.

kzn
@sonda

czeka mnie rozprawa w sądzie z nimi wiec ja sie niczego nie boję maja mi oddac to co sie nalezy niech nie robia z siebie poteznej mocnej firmy na rynku tylko oszukuja nic wiecej

@kzn

To jest kolos na glinianych nogach, tylko ludzie ze strachu tego nie widzą :)

Idealne podsumowanie struktur BRW.

Torunian

Piekarnik kupiony w BRW do tego parę miesięcy po gwarancji piekarnik 200 st i szyba od drzwi w drobny mak się rozsypała tak więc nie polecam tego sklepu nikomu a teraz za szybkę pewnie zawołają co najmniej pół tys

Zespół Obsługi Klienta
@Torunian

Chcielibyśmy pomóc dlatego, prosimy o kontakt z naszą infolinią na numer 84 685 02 02 lub adres email bok@brwsa.pl. Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-18:00 Pozdrawiamy Zespół Obsługi Klienta

Były

Nic się nie zmieniło od 2020 roku Jest tak jak napisałeś/aś Jedynie dodam ,że ocena na gowork jest tego odzwierciedleniem.

Projektant

Bardzo trafna i wyważona opinia. Rozpoczynając pracę jakiś czas temu w Brw myślałem że jest to firma wyznająca wartości , które tak swego czasu bardzo promowała. Niestety na własnej skórze przekonałem się że zasoby ludzkie są ostatnimi , które zarząd szanuje i docenia. A przecież firmę tworzą ludzie! I to Ci na pierwszym froncie mający bezpośredni kontakt z klientem. Jako projektant nie posiadający stażu 3 lat zarabiam najniższą krajową. Jeśli wykonam plan na poziomie 70 % i tak dostaje najniższą. Jeśli zrobię 100% i tak 290 moich dodatkowych funduszy nie idzie na moją konto. Żadne doświadczenie, wiedza, przebyte kursy się nie liczą, zapał do tej trudnej pracy również! Zero podejścia indywidualnego do człowieka do jego sytuacji i wkładu. Wyciskają z człowieka energię jak sok z cytryny a potem robią redukcję. Pamiętajcie, Macie wielu dobrych pracowników. Widać po ilości komentarzy w ostatnim czasie. Tylko ryba psuje się od głowy! Bardzo nieludzka polityka.

Sta

Czy jeśli nie dostałam aneksu do umowy i nie mam najniższej krajowej na papierze to czy moja umowa jest nieważna? Czy mogę odejść z tej firmy z dnia na dzień

Moni

BRW jest wspaniałym przykładem braku SOB/CSR. Już w latach 90 popularyzacja SOB wykazała jednostronne maksymalizowanie zysku przez korporacje co nie maksymalizuje wcale efektywności gospodarki ani ogólnego dobrobytu społecznego. Przy SOB współcześnie przedsiębiorstwa muszą brać pod uwagę wpływ swoich działań na zatrudnionych przez siebie pracowników. Jeśli było coś w tym temacie robione to jak widać nieudolnie. Raport CSR wedle zasad zawartych w GRI, może pokazać wiele negatywnych czynników wpływający na efekty lat obecnych. Bo mam wrażenie, że BRW tkwi w latach 90 tych w standardach zarządzania.

Moneta

Wejście zrobić tego Marka W. Z oddziału mielec bo wam tak szkodzi na firmę że pojęcia nie macie dajcie jakiegos dyrektora co nie będzie miał powiązania i nie będzie miał układów bo się robią kliki i nic więcej

Ja mam pytanie do pracowników, Słuchajcie jak to jest z urlopami? Dlaczego jest taki nacisk na wykorzystywanie urlopów jak najszybciej. Już w styczniu a nawet w grudniu każą wypisać urlop a żaden normalny człowiek nie ma często konkretnych planów pół roku wcześniej na to wolne. Po czym urlopy są bez mojej wiedzy wciskanie w jakiś dzień w miesiącu. Też tak macie? Na czym to polega bo kierownik nie jest w stanie mi tego wytłumaczyć jakim prawem jest rozporządza by mój urlop bez mojej wiedzy

Będą zwalniać i nie chcą wypłacać ekwiwalentu za urlop.

Były

Zwalniają lub będą zwalniać na popularnej :))

tragiczna obsługa zamówienia

Witam, kupiliśmy meble kuchenne w brw i nikomu nie polecamy. Meble były niekompletne przez co montaż trwał kilka miesięcy. Reklamacji nie uwzględnili. Przy Al. Jerozolimskich jest chamska obsługa która wyśmiewa klienta. Meble były zamówione do Grójca i obsługa lekceważyli do tego stopnia że się naśmiewali z miejscowości i klienta! ta firma jest najgorsza jaką kiedykolwiek spotkaliśmy. Reklamacji też nie uwzględnili. Przez tą współpracę jesteśmy stratni! Klient który miał wynająć lokal zrezygnował ponieważ brw nie wywiozała się z terminów i nie poczuli się do zaniedbań. NIGDY WIECEJ WSPÓŁPRACY Z TA FIRMĄ BB

Czy nowo zatrudnione osoby w Black Red White S.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Ela

Tak

Dorota
@Ela

Brzmi jak dobra wiadomość. A na ile taka pierwsza UoP jest właściwie?

Ktoś

Nie. W ogłoszeniu piszą, że stanowisko magazyniera umowa o pracę i od 4700 brutto wzwyż. A życie weryfikuje... Umowa zlecenie z najniższa stawką 19.70 brutto. Śmiech na sali. O premii można zapomnieć.

Taaa
@Ktoś

Kierowniczka z ul Witosa we Włocławku to osoba niekompetentna, niewychowana, nieznającą się na niczym. Nie wiem jakim cudem pracuje na tym stanowisku.... Pomyłka jednym słowem.

@Taaa

Ano ale teraz tylko powstaje pytanie... Skąd taka opinia? w sensie jakie konkretnie masz doświadczenie, że tak twierdzisz, bo pisać, że komuś kompetencji brak to mocny zarzut...

Taaa
@Wanda

Pomyślmy... Pewnie miałem wątpliwą przyjemność mieć do czynienia z tą osobą.

@Taaa

Tyle to wiem, pytanie co się stało między wami? niekompetentna według Ciebie jest w kontekście zarządzania?

@Wanda

Droga Pani jesli ktos juz poczynil wysilek i napisal komentarz to zapewniam , ze nie jest to opinia z sufitu. Ludzie pisza opinie i zazwyczaj są to w duzej mierze opinie ludzi ktorzy tam pracowali, tzn w Brw. Wiem, bo tam pracowalem. A pracowalem rok ale nie wytrzymalem . I na poczatku bylo dobrze. Choc jest duzo duzo zastzrerzen co do funkcjonowania tych sklepow. Przede wszytkim brak porzadnych dokladnych szkolen dla pracownikow, czy to dla sprzedawcow czy projektantow. Zenadą jest ze pracownika zostawia sie samemu sobie a wymaga sie od niego wyrabiania okreslonego budzetu. Przede wszystkim na stanowiskach kierowniczych sa czesto ludzie ktorzy nie maja kompletnie kultury osobistej i szacunku do innych ludzi. Zdaza sie mobbing w postaci chamskich zachowan w stosunku do podwładnych. ogolnie chaos, balagan, kierownik akurat tam gdzie pracowalem powinien byc wypierniczony z pracy w pierwszej kolejnosci. Nie ma do kogo zglosic skargi chociazby na chamskiego kierownika sklepu, bo sie poprostu zostanie wywalonym z pracy na zbity pysk. Ludzie na stanowiskach wyzszych typu kierownik, dyrektor sprzedazy czy jakis tam menadzer chyba sa tacy sami, i reka reke myje.trzymaja sie miedzy soba. Sa porzadni ludzie owszem, fajni, ktorzy chca pracowac i zarabiac ale niestety w ogolnej atmosferze stresu i codziennego chamstwa i balaganu sie po prostu nie da. Poza tym obgadywanie po katach na kazdym kroku. I kierownucy jak beda mieli swego pupilka to beda pozwalali mu na wyjscia w ciagu pracy czy ciagle nieobecnosci w pracy. Normalnie ludzi z wartosciami uwazam ze tam dlugo nie wytrzymaja. Po prostu po czasie odejda. Szkoda gadac

Marry

Pierwszego dnia otrzymujesz umowę na czas próbny

Aneta
@Marry

Pytali już wcześniej i nie było odpowiedzi. Może Ty napiszesz. Na jak długo jest ta pierwsza umowa? Ile trwa ten czas próbny i czy potem jest jakaś podwyżka?

Jeszcze Pracownik

Mam pytanie do osób kompetentnych w związku z tym że od nowego roku będzie podwyżka najniższej krajowej do kwoty 3490 brutto. Czy zamierzacie znakomitej większości pracowników dać te parę groszy podwyżki czy to będzie kombinacja że do najniższej krajowej wliczycie premie ? Co według mnie jest poprostu wbrew wszelkim zasadom i prawu. Myślę że ten temat interesuje wszystkich ponieważ nie mamy z wasze strony jednoznacznych deklaracji.

Janusz
@Jeszcze Pracownik

Ile ponad najniższą krajową Wam teraz płacą podstawy? Bo co do premii, to albo uznaniowa, albo zależna od jakiś wskaźników?

Jeszcze Pracownik
@Janusz

Rozbawiłeś mnie tym pytaniem. W tym momencie większość pracowników jest jakieś 200-300zl brutto poniżej najniższej krajowej. Mówimy tu o stawce na umowie.

Zostaw merytoryczną opinię o Black Red White S.A. - Biłgoraj

• Jak się pracuje w Black Red White S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Black Red White S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Black Red White S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 1 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Black Red White S.A.
1.8/5 Na podstawie 74 ocen.

Black Red White S.A.