Ex pracownik

Jestem ex pracownikiem tej firmy. Jeśli jesteś osobą aktywnie poszukującą pracy i rozważasz opcję pracy w BRW w Chorzowie, proszę przeczytaj mój wpis i zastanów się jeszcze raz. 1). Zaczynając pracę w tej firmie, nie licz na jakiekolwiek szkolenia. Pracodawca Ci tego nie zapewni. Licz się z tym że na ''dzień dobry'' zostaniesz wrzucona/wrzucony na ''głęboką wodę'', normalną praktyką jest pozostawianie pracownika samego na dziale na całe 10 godzin, świeżo zatrudnionych oczywiście również to dotyczy. 2). Pracodawca również nie do końca jest w stanie zapewnić odpowiednie narzędzia pracy (uszkodzony sprzęt, coś nie działa lub nie działa tak jak powinno, czegoś stale brakuje) odliczanie każdej kartki papieru, każdego spinacza ponieważ firmy nawet nie stać na zakup przyborów biurowych potrzebnych do codziennej pracy. 3). Kierownictwo tego salonu składa się z niekompetentnych osób, nie znających prawa pracy a także bojacych się i unikających jak to tylko możliwe wszelkich konfrontacji z tzw. trudnym klientem, jeśli taki Ci się trafi, prawdopodobnie będziesz musiała/ musiał poradzić sobie z nim sam. 4). Kolejny problem to brak pasków z wypłaty. Wielu pracowników nigdy takiego nie otrzymało lub też otrzymuje kilka naraz, po kilku przepracowanych miesiącach. W związku z tym pracownik tej firmy nie ma podglądu swoich odprowadzanych z wypłaty składek. 5).Ogromnym problemem firmy jest również szczucie niższych rangą kierowników na pracowników- o czym ktoś już wcześniej tutaj wspomniał. Nagminne jest ciągłe ściganie, podglądanie pracowników. Stanie nad pracownikiem, patrzenie mu na ręce, pytanie dokąd idzie kiedy oddala się na chwilę od swojego stanowiska pracy. Nie trzeba dodawać że wprowadza to nerwową i nieprzyjemną atmosferę a także budzi pewien niesmak i poczucie że pracodawca traktuje nas jak małe dziecko które trzeba cały czas kontrolować lub też że zwyczajnie nam nie ufa. 6). Pracodawca tworzy i wspiera niezdrową atmosferę w miejscu pracy. Doświadczonym pracownikom pozwala na wiele zachowań które w stosunku do młodszych, świeżo zatrudnionych są po prostu nie fair. Jest niezdrowo i bardzo nerwowo. 7). Zarobki w tej firmie są absolutnie nieadekwatne do ogromu pracy, liczby obowiązków które należy wykonać. Ze swojego doświadczenia również mogę dodać że system premiowania jest totalną porażką i nie ma szans na zarobienie czegokolwiek konkretnego ponad gołą podstawę. 8). Pracownik musi wykonać swoją, kolegi pracę a także umieć przewidywać, kalkulować wszystko daleko wprzód, zajmować się nie tylko swoim działem ponieważ pracownicy są systematycznie przerzucani z działu do działu a spowodowane jest to oczywiście poważnymi brakami wśród pracowników. 9). I na koniec HIT wszystkich pracowników! Absurd niczym z komedii Stanisława Barei- Urlopy na żądanie trzeba PLANOWAĆ, wpisywać w grafik i składać 24 godziny przed dniówką której on dotyczy ( czy to logiczne i zgodne z prawem pracy!?). Zaplanuj więc swoją chorobę, złe samopoczucie spowodowane zjedzeniem czegoś przeterminowanego i konsekwencjami w toalecie. Może się zdarzyć również tak że z jakiejś losowej przyczyny nie jesteś w stanie dojechać do pracy samochodem lub komunikacją miejską i tutaj też musisz być wróżką/ wróżbitą aby to przewidzieć, powiadomić i uspokoić pracodawcę :) Pamiętaj również o tym że decydując się na pracę w tym miejscu, rezygnujesz całkowicie albo prawie całkowicie ze swojego życia prywatnego, czasu wolnego. Pracodawca może odmówić Ci jedynego, pełnego weekendu w miesiącu. Jesteś tylko maszynką do robienia pieniędzy i o ile to robisz i potulnie przytakujesz główką- jest spoko. Myślę że udało mi się wypisać w kilku punktach parę najważniejszych problemów związanych z pracą w tej firmie. Oczywiście każdy pracownik i ex pracownik ma swoje osobiste doświadczenia o które mógłby wzbogacić mój wpis. Myślę jednak że moja opinia może pomóc wielu osobom w kwestii podjęcia decyzji pracy w tej firmie. Kolejnym i chyba najwięcej mówiącym dowodem który potwierdza moje słowa jest fakt że firma ta stale poszukuje pracowników i stale zamieszcza ogłoszenia o pracę. Jeśli stale szuka się nowych pracowników to znaczy że jest tam olbrzymia rotacja która z czegoś wynika. Absolutnie odradzam i nie polecam wszystkim którzy się cenią i chcą zachować zdrowie psychiczne!

Pytanie Nowy wpis

Czy w Salon firmowy Black Red White odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Xyz Nowy wpis
@Pytanie

Tak, jak najbardziej. Na jakie stanowisko planujesz aplikować?

Flor Nowy wpis

W salonie BRW pracowałam jakiś czas. Na początku nie było źle, praca jak praca, czasami trzeba wziąć mniej płatną pracę chcąc się utrzymać. Tak było w moim przypadku. Potem niestety zaczął się istny chaos. Kierowniczka która z każda mała głupota i problemem latała do doświadczonych pracowników, chowała się przed odpowiedzialnością. Brakowało ludzi, ciągle ktoś się zwalniał, przychodził na parę dni i rezygnował. Swoją drogą mnie to nie dziwi. Zmiany grafików kilkanaście razy w ciągu miesiąca no bo ciągle kogoś nie było i telefon że trzeba przyjść bo jest jedna osoba... Potem firma pod przykrywką korona wirusa ucięła przyjęcia więc jedna osoba miała robić za 3. Mimo że cały czas byliśmy otwarci i kasa wpływała no to jak najmniejszym kosztem trzeba było pracownika obciążać. Stresujaca i bardzo wykańczająca praca, szczególnie kiedy klienci wyżywali się po Tobie bo mieli ciężki dzień. Kasa słaba, jedynie premie ratowały choć ciężko było je wyrobić, bo premia zależna była od wyniku całego działu, na meblach każdy zbierał na siebie choć tak to chyba taki wyścig szczurów. Jeśli nie masz wyjścia, to spróbuj. Nie warto się tam starać i pokazywac że umiesz i wiesz coś więcej bo zaraz cię wykorzystają. I pamiętaj że z życia prywatnego nie masz nic, bo siedzisz zazwyczaj po 10 godzin :) a był i okres że pracowaliśmy po 12 w 2 osoby na 2 działach bo sobie kierownictwo tak wymyśliło. Przydałoby się podnieść stawki dla ludzi którzy tam się starają i pomyśleć nad tym jak się swoich pracowników traktuje, bo osoba zarządzająca tym sklepem za bardzo się wczuła w bycie "szefem"

Sabinka

Kto przeżył pracę z panią kierownik S.K to za pracę w Brw w Chorzowie należy mu się medal i dodatek za pracę w szkodliwych warunkach. Dobrze, że ta istota już tam nie pracuje :) :) :) :)

@Sabinka

O której Sabinie mówisz?

Nick Nowy wpis
@Sabinka

Popieram w 100%

Ex pracownik

@Ex pracownik

Dlaczego nikt z pracowników lub byłych pracowników nie zgłosi tego organom państwowym ?

lepard
@Ex pracownik

Witam Jestem pracownikiem Centrum Logistycznego w Rudzie Ślaskiej U nas jest podobnie tyle że nasz wspaniały kierownik zapomniał poinformować pracowników że w firmie funkcjonuje zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i nikt nie otrzymywał z tego tytułu wspomnianych świadczeń. Rotacja jest na bieżąco , umowa to najniższa krajowa , ostatnio była tzw. nagroda roczna ( pierwszy raz w tej firmie ) oczywiście nie dla każdego , absurdem jest fakt iż nowy pracownik zatrudniony np. od września otrzymał więcej niż ten stary są też pracownicy którzy w ogóle nie otrzymali nagrody z o wiele większym stażem.

Dom
@sonda

Pip tam kiedyś był częstym gościem ????

@Dom

Tam powinna wkroczyć prokuratura a nie PIP :).

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Czy w Salon firmowy Black Red White panuje luźna atmosfera?

xyz

Nie

Czy Salon firmowy Black Red White zatrudnia studentów?

Tak, zatrudnia

andrzej
Użytkownicy czekają na odpowiedź 212 dni.
Klient
 Problem

tragedia,tragedia .farsa-brak slow

Czy zdarzają się nadgodziny w Salon firmowy Black Red White?

@Pytanie

Nie. Nadgodziny w tym miejscu nie istnieją. Jedyne co jest to jeśli zostaniesz w pracy dłużej, załóżmy 15 min, to potem możesz dogadać się z kierownikiem, żeby wyjść z pracy o te 15 min krócej w innym dniu.

KaNdydat
Kandydat

Ogłoszenie do pracy jako Doradca w Dziale Oświetlenia. Na rozmowie okazuje się, że masz być sprzedawcą, kasjerem i magazynierem (3w1) za minimalną krajową. Może jeszcze śpiewać i tańczyć. Rozmowa kwalifikacyjna - strata czasu.

@Joanna
 Problem

Człowiek jest tu liczbą albo generujesz zyski albo won bo na Twoje miejsce jest tak wielu URLOP NA ŻĄDANIE trzeba zaplanować hmm gdzie jest inspekcja pracy ? LUDZIE rynek pracy jest tak prężny że szkoda waszego czasu i energii na pracę tutaj . Zdecydowanie NIE Dla tej firmy

xxxx
@@Joanna

no właśnie ta informacja mnie zszokowała. Jak zaplanować urlop na żądanie 24 godziny przed . to już nie jest na żądanie w tym momencie. kodeks pracy mówi jasno że taki urlop zgłasza się przed rozpoczęciem pracy w tym samym dniu!!!!!!!!! ale BRW ma swój kodeks pracy a kierownicy nie znają KP . proszę do edukować kierownictwo bo nie nadają się do pełnienia swojej funkcji. PIP zapraszamy .

E-Manuela
@@Joanna

Z UŻ-etami to poronione pomysły z centrali a kierowniczki to tylko powtarzają jak papugi bo się nie znają na prawie pracy a chętnych do pracy wcale nie ma tak dużo. Nowi po przepracowaniu paru miesięcy szybko uciekają i ciągle brakuje ludzi do pracy na wszystkich działach.

Sana
@xxxx

No i w pewnym momencie wprowadzili zakaz brania urlopu na żądanie w soboty. Absurd.

Ciekawa

Jakie są zarobki na stanowisku doradcy-sprzedawcy? Proszę tylko o konkretne kwoty. Mam już dosyć ściemniania ze strony pracodawców a w ogłoszeniu jak zwykle zabrakło informacji na ten temat. Nie chcę tracić swojego cennego czasu gdyby okazało się, że chodzi o kwotę poniżej 2,5 tys. zł z netto podstawy. Ktoś coś wie na ten temat?

Xyx

Najniższa krajowa + premia

Ciekawa
@Xyx

Chyba żartujesz?! W kebabie można więcej zarobić! A tak z ciekawości to ile wynoszą te premie? Ile trzeba sprzedać żeby z premią wyjść te 3 tysiące na rękę?

@Ciekawa

Nie jestem może bardzo na bieżąco ale jakieś 2100-2200 podstawy plus premia 400-500. Netto. Nowym pracownikom mogą proponować wyższą podstawę. Starym ciężko jest uzyskać podwyżkę podstawy. Zabawne propozycje padają kiedy rzucasz papierami i chcą pracownika zatrzymać. Tak to wygląda na jednym z największych salonów w kraju. Premią nie jest pewniem. Mało realna jest trójka z przodu.

Xyx
@Ciekawa

Owszem. Na trójkę masz marne szanse, jeśli wyrobisz premie za sprzedaż( niemalże niemożliwa do uzyskania z powodu braków klientów , a Ci którzy często uciekają gdy słyszą czas oczekiwania) bez premie 1800 -1900. Obowiązków i odpowiedzialności mnóstwo. Zarobki zupełnie nieadekwatne do pracy

xxxx
@Ciekawa

na rękę 1900 zł , nie wiem jak na działach ale na dziale obslugi klientai kasach lewdo ledwo 2200. omijac szerokim łukiem tą firmę wprowadzili nową super zasade zmuszania pracowników do urlopów . co miesiąc na Twoim grafiku bez Twojej zgody pojawią się 2 dni urlopu. a urlopu na który się zapiszesz w styczniu i tak nie dostaniesz :-))))), dostaniesz go wtedy kiedy firma będzie chciała czyli w lutym , marcu albo listopadzie

Sana
@Ciekawa

Zarobki są marne, najniższa krajowa no i premia o ile wyrobisz cel sprzedażowy. Obiegasz się za klientami, namęczysz, napocisz, i jak wyrobisz to upragnione 100% to dostaniesz 250 zł, no może 300 netto. Obowiązków od groma, wymagań dużo, pomoc ze strony kierowników i działu wsparcia sprzedaży zerowa. Na linii frontu z klientem doradca jest sam i to on wysłuchuje krzyków niezadowolonych klientów, zarówno tych na salonie jak i tych przez telefon

Co wchodzi w socjal Salon firmowy Black Red White?

Ktoś

Teraz nie ma socjalu!

Radek

Wiecie czy aktualnie w związku z różnymi obostrzeniami firma będzie prowadzić rekrutacje?

@Radek

Wyślij CV droga mailowa, forma cały czas prowadzi rekrutację.

czy ktoś mógłby napisac ile wynasza miesieczne zarobki przy pelnym etacie wraz z premiami? prosze takze o napisanie systemu pracy po ile godziny sie pracuje i ile ma sie wolnego w tygodniu?

Xxx
@1234

Zależy ile podstawy zaproponuje pracodawca, premie są uzależnione od planu sprzedażowego. Premie wypłacane przy 90% i 100% zrobionego targetu. System pracy niby po 10h, ale wpada też kilka 8h. Nowi mają najgorzej bo mają najwięcej 8h o czym nie są informowani na rozmowie o pracę.

xxx.xxxRobert

Najgorsza firma w jakiej się znalazłem, po złożeniu reklamacji czas oczekiwania na zejście Pani kierownik... Zdarzył bym zrobić zakupy na święta w markecie, brak kompetencji, ubiór dał swoje do myślenia nie ogarnięte kadra kierownicza, nie mieli zielonwgo pojęcia o czym rozmawiamy. Natomist podejście doradców czy na górze czy na dole 100% bardziej wiarygodne niż kierownika. Ludzie co to ma być???? Traktują pracowników jak psy tragedia, dziewczyny uciekajcie z tego miejsca. Klient

Dawid

Czy firma potzrebuje pracownika do sprzedaży? Jak przebiega rekrutacja u was?

@Dawid

Ogłoszenia o pracę dla sprzedawców pojawiają się regularnie. W odpowiedzi na nie wysyłane są cv kandydatów i przeprowadzana jest ich selekcja. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Zapraszani są na rozmowy kwalifikacyjne gdzie zadajemy im pytania. W zależności od rezultatu proponujemy pracę lub nie. I

Olek

od dłuższego czasu nikt nie korzysta z forum, jest jakiś powód?

@Olek

Zniechęcenie obecnością botów, PRowców, zwykłych wariatów.

Jaki dress code obowiązuje w Salon firmowy Black Red White?

@Pytanie

Spodnie lub spódnica (uzależnione od płci), koszule oraz obuwie. Ewentualnie sweter.

Zibi

Chciałbym serdecznie podziękować Panu Aleksandrowi z działu "Kuchnia" za kompetentną i bardzo miła obsługę. Dziś trudno już znaleźć tak miłego i konkretnego człowieka. Każda firma powinna składać się z takich kompetentnych pracowników

Konrad

Podpowie mi ktoś czy firma jeszcze normalnie funkcjonuje?

@Konrad

A ona kiedykolwiek normalnie funkcjonowała ?

Zostaw merytoryczną opinię o Salon firmowy Black Red White - Chorzów

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Salon firmowy Black Red White
2.3/5 Na podstawie 71 ocen.
Salon firmowy Black Red White