Opinie o Hotel Diament w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników na temat firmie Hotel Diament, lecz też Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Hotel Diament o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hotel Diament w Katowice

Izolda

@Handlowiec Zawsze można zmienić pracę. Firma ma opinię dobrego pracodawcy choć pewnie idealnie nie jest, ale generalnie jest fajnie.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Czy w firmie Hotel Diament są regularne szkolenia pracownicze?

Izolda

Handlowiec Nowy wpis
@Izolda

@Izolda - dzięki za informacje o możliwości zmiany pracy, skorzystałem już dawno temu. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty, którzy w ten sposób komentują czyjaś opinie. A jak wiadomo; od tego jest ta strona.

Gość Nowy wpis
@Izolda

Mam wrażenie, że odpowiedź napisana jest przez jakiegoś ślepo zapatrzonego pracownika :) a kilku takich tam jest :) Ta Firma ma dobrą opinię? U kogo? Nie da się chyba tego wywnioskować z publikowanych tutaj opinii..

Olga Nowy wpis

Powiedzcie jak firma radzi sobie teraz kiedy działalność hoteli została ograniczona niemalże do zera? Tak chciałam złożyć cv ale teraz to bez szans.

Zazenowany
Klient

Nie polecam tu pracowac. Kierownik recepcji: 8h dziennie Laptop + telefon sluzbowy po pracy w domu- ciagle telefony do poznej nocy i dodatkowo kontrola przez komputer. Wyplata za 160h + kilkadziesiat godzin po pracy + weekendy? Najnizsza krajowa. Wstyd dla tego hotelu. Znalezliscie frajerow, ktorzy mecza sie z waszymi goscmi. Tak, wasi pracownicy to frajerzy. Najnizsza krajowa, a musza obslugiwac klientow i jak im napluja w twarz to musza udawac ze pada. Premia uznaniowa? Nie ma czegos takiego. Wymagacie cudow w obsludze klienta za najnizsza krajowa. Wszedzie sie tyle zarobi, a czlowiek nie przynosi pracy do domu i nie musi obslugiwac pijanych/nacpanych klientow po nocach. Warunki hotelu sa w porzadku ale traktowanie pracownika to dramat.

Prawda
@Zazenowany

To prawda, ale przez to, że nie szanują pracowników, to są ciągle tylko przeciętną firmą ze słabymi obiektami.

Informatyk
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Teoretycznie rozmowa trochę sztywna, brak przygotowania pani z HR, pan kierownik informatyki burkną jedno pytanie z pod nosa i tyle. Słabo i mało konkretów.

Pytania

Co pana zainteresowało w ofercie pracy? Przygotowanie procedur? Czy się pan zajmuje tym i tym? I takie tam bzdury.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny, podczas rozmowy w Hotel Diament?

recepszyn
@Pytanie

Zależy jaki dział. Na recepcji wystarczy potoczny

Handlowiec

Zatrudniają ludzi bez doświadczenia zawodowego co jest plusem dla tych, którzy rozpoczynają karierę zawodową. Praca w dziale handlowym nie odbiega od pracy w innych hotelach poza niewiarygodnie dużą inwigilacją pracownika (monitoring pracy komputera, raportowanie bardzo wielu informacji, mała decyzyjność w negocjacjach). Opinii na temat samego "produktu" nie będę udzielać, robią to Goście hotelowi. Pakiet socjalny nie istnieje. Zarobki dramatycznie niskie jak na stanowiska kluczowe w Firmie. System premiowy to bujda. Uznaniowy, zależny od wyniku finansowego całego działu. Narzucone normy ilości spotkań, kontaktów, telefonów. Długoletni pracownicy kojarzą mi się z sektą. Wiem, że połowa z nich odeszłaby już gdzieś indziej gdyby nie podpisali umowy lojalnościowej, co jest śmieszne w tej branży. Wytaczali już pracownikom procesy o łamanie zakazu konkurencji. Moja opinia jako byłego pracownika jest negatywna, dla mnie jest to nieatrakcyjne miejsce pracy. Szanuje jednak możliwość pochłonięcia wiedzy z równoczesnym ironicznym uśmiechem względem zarobków nieadekwatnych do zaangażowania w pracę.

zawiedziona

Witam. Pracowałam tam jako kierownik. Zarobki 2500 na rękę plus premia. Jak chce sie zrobić założony przez nich budżet , aby otrzymać premię to trzeba pracować po 12 h dziennie. Telefony i maile po pracy. Nagdodziny oczywiście nie są płatne , bo na umowie pisze, że czas pracy jest nielimitowany. Atmosfera w pracy nie jest przyjazna. Social w tej firmie nie istnieje w zadnej postaci (zadnych multisportów, prywatnych opiek zdrowotnych, bonów na swięta itd. NIC). Każda premia jest uznaniowa, więc nawet jak pracujesz i ją wypracujesz musisz pisać wyjaśnienia dlaczego chcesz premię. To była moja najgorsza praca w życiu. Nie polecam. Żałuję tego czasu, który tam spędziłam. Zadnego rozwoju, żadnych szkoleń, wyciskają Cię jak cytrynkę i nic w zamian. W mojej obecnej pracy jest całkowicie inaczej. Podsumowując - smieszna płaca, brak rozowju, brak socialu, zła atmosfera, ciągła rotacja.

@zawiedziona

Praca w tego typu branży należy do jednych z najbardziej wymagających i specyficznych. Nie ulega zatem wątpliwości fakt, iż nie każdy się w niej odnajdzie. Jestem jednak bardzo zdziwiona brakiem pakietu socjalnego w Hotelu Diament. Wspomniałeś, iż brak jest tam dostępu do prywatnej opieki medycznej. A czy miałeś tam jakiekolwiek ubezpieczenie zdrowotne?

Kadry
@zawiedziona

NIe ma czegos takiego jak nielimitowany czas pracy jesf nienormowany czas pracy albo zadaniowy ale zawsze nie moze przekroczyć miesięcznego wymiaru godzin. Najlepiej poczytac kodeks pra y by wiedizec co pisze na umowie. Kierownicy tez maja ilość godzin zgodna z norma miesięczna...

Rozbawiona
@Kadry

Haha... Trzeba by nie pracować w diamencie żeby uwierzyć w te bzdury. Na papierze zadaniowy czas pracy, na pasku 160 godzin a moja najdluzsza dniowka na pokojach zaczęła się od 6 rana na serwisie i zakończyła się w okolicach 23, bo cały hotel gości wyjeżdżał i na ich miejsce przyjeżdżali nowi, a pokojowych tylko 4. Do tego dyrektor bezczelnie sprawdzał czy na szafach kurzu nie ma jakby na to był czas i siły. Wykanczalnia i mobbing taka prawda. Nigdy nie wychodziło się po 8 godzinach. Nawet jak skończyliśmy wcześniej to kierowniczka B. K. nas przetrxymywala i wymyślala bzdury. Dniowka minimum 10 godzin, bardzo często 12 godzin. Nie warto zwracać uwagi na wasz obiekt jako na potencjalne miejsce pracy. Kończy się z nerwicą lękową.

Recepszyn
@Kadry

W hd kierownicy maja zadaniowy system czasu pracy. Niestety nie zawsze jest tam przestrzegany kodeks pracy m.in dlatego jest tak duza rotacja pracownikow. Sama pracowałam jako kierownik recepcji. Zdążalo mi sie byc w pracy 12h potem 4h przerwy i wrocic do pracy ale juz na noc...

@Recepszyn

Nieprzestrzeganie przez przez pracodawcę przepisów, zawartych w Kodeksie Pracy to poważne oskarżenie. Czy takie takie sytuacje zostały zgłoszone odpowiednim instytucjom?

Recepszyn
@Aneta

Oczywiście, ale pracownikom każe się wypisywać listy obecności "od nowa"...

P. W.

Jako mąż byłej pracownicy Hotelu Diament stwierdzam, że to skupisko osób, które wykorzystują pracowników, stosują mobbing i wiecznie szukają powodu do nie wypłacenia pełnej pensji. Widząc co się tam dzieje wolę, żeby żona zajęła się dziećmi w domu, niż pracowała po 10-15 godzin, a zwracając uwagę przełożonym jako osoba postronna słyszę, że przecież lepszego pracodawcy nie ma... Śmiech na sali.

@P. W.

Czy pracowałeś osobiście w Hotel Diament? Opinie oparte na własnym doświadczeniu z miejscem pracy są o wiele bardziej wiarygodne. Mobbing to dosyć poważny zarzut w kierunku firmy, sugeruje że dochodzi tam do długotrwałego zastraszania i poniżania pracowników.

Recepszyn ;)

Ja pracuję dalej, ale szukam właśnie czegoś nowego. Ogólnie w Hotelach Diament pracuje bardzo młody zespół, tak jak pisali poprzednicy warto tam zajrzeć, aby nauczyć się zawodu. Np na recepcji naprawdę dużo da się dowiedzieć ciekawych i przydatnych informacji. Jeśli chodzi o premie- powiedzmy, że stać ich na więcej. Recepcjoniście de facto należy się za do sprzedaż i audyt, ale są to naprawdę śmieszne pieniądze wypłacone dopiero kiedy oczywiście budżety się zgadzają. Dodatkowo dyrektorzy muszą się co miesiąc tłumaczyć z przyznanych premii- jeśli "górze" się to tłumaczenie nie podoba to przykro mi, ale premii nie ma. Socjalu brak- naprawdę czarna dziura. Jest bardzo duża rotacja pracowników- jedni się po prostu nie nadają(turystyka to specyficzna branża), a drudzy zostają dla ludzi, którzy dalej pracują, bo naprawdę zdarzają się wśród pracowników naprawdę fajni współpracownicy, a jeszcze inni się cenią i znają swoją wartość. Praca jest dosyć nerwowa- góra wprowadza ciągle jakieś nowe procedury, zmiany, które nie są raczej nastawione na dobro i powracalność gościa, ale bardziej idzie to w kierunku jak to powiedział jeden z diamentowych prezesów: "przez was nie dostałem leasingu na najnowszą audicę"

Gogol

Normalna firma i dobra praca tylko pewnie dla tych którzy mają dobre zarobki !

Ostrzegam

Ludzie serio stać was na więcej. Zmarnowany czas i plama na cv... kierownicze stanowisko za 2100-2200 netto w podstawie plus ewentualna premia uznaniowa - w dzisiejszych czasach! Wymagania z kosmosu, a w zamian otrzymujesz brak szacunku. O syndromie boga wsrod zarzadu nie wspomne. Ludzie bez kompetencji na najwyzszych stanowiskach. Rotacja i brak szkoleń. Żal. Ale w sumie dziekuje za ten czas spedzony w Diamencie. Nauczyl mnie jak nie robic, jak nie postepowac z ludzmi, jak nie dac sie wykonczyc, jak nie wyglada model goscinnosci. Nie polecam

@Ostrzegam

Smutne,ale prawdziwe. A zarobek na kierowniczym stanowisku śmiech na sali, kierowca dostawczaka zarabia więcej

@Ostrzegam

Czy mógłbyś się odezwać do mnie priv ? podaj jakiegoś nowego nie znanego meila. I nie bój się ja nie z kadry :)

Worker

Praca w Ustroniu. Atmosfera super, niestety warunki finansowe słabe. Generalnie polecam na dobry start i naukę zawodu

@Worker

Dokładnie tak, zgadzam się. Zarobki w tej sieci bardzo słabe, a człowiek wyciśnięty jak cytryna

Aneta

@Worker, dziękuje za opinię. Czy możesz powiedzieć nam coś na temat możliwości rozwoju w firmie? Czy dla pracowników oferowano jakieś kursy podnoszące ich kwalifikacje? Wiesz coś na ten temat? Może sam w takowych uczestniczyłeś? Czekamy na Twoją opinię.

Paweł
@Aneta

Firma nie oferuje kursów podnoszących kwalifikacje. Jest jakiś program rozwijający umiejętności ale każdy z pracowników ma takie samo zdanie o nim ze jest beznadziejny :D wychodzi na to samo jakby go nie bylo. Dokładnie jak poniżej dobra praca na początek żeby się nauczyć i uciekać bo dorobić to się tam człowiek niczego nie dorobi poza żółtymi papierami :)

@Paweł

Ale mimo wszystko jest program rozwijający, tak? Czy możesz powiedzieć o nim coś więcej? Na czym ten program polega i jakie warunki należy spełnić, by w nim uczestniczyć? Opisz nam proszę wszelkie szczegóły. Rozumiem, że dla Ciebie nie jest to satysfakcjonujący program, ale pozwól, by użytkownicy sami mogli zadecydować, czy dla nich jest to interesujące, czy też nie.

Aneta

@Ostrzegam, myślę, że nie wszyscy muszą mieć takie samo zdanie na temat pracy w Hotelu Diament. Każdy ma inne podejście i to co jednej osobie nie odpowiada, dla innej nie jest problemem. Rozumiem, że Ty już nie pracujesz w tej firmie? Może jest ktoś jeszcze kto mógłby wyrazić swoją opinię o pracy w Hotelu Diament?

Aneta

@Ostrzegam, ostro wypowiadasz się o pracy w Hotel Diament. Wcześniej wśród komentarzy trafiało się również sporo pozytywnych - myślisz, że coś się zmieniło? A może sprawy o których mówisz dotyczą tylko jednego oddziału? W którym mieście pracowałeś?

Ostrzegam
@Aneta

A myślicie, że te dobre opinie to kto pisze? Byli pracownicy? Nie bądźmy naiwni :)

Amnezja

Pracownicy park hotel Diament w Katowicach duża prośba. Byłem w tym hotelu 2 razy na przełomie 2015/2016 Bardzo podobała mi się jedna taka ruda recepcjonistka. Pracuje ona tam jeszcze?Jak ma na imię? Z góry dzięki za pomoc. To dla mnie ważne.Chcę tam zanocować by ją znowu spotkać ale wyjdę na głupka jak jej już tam nie ma...

xoxo
@Amnezja

Nie pracuje ;)

Aneta

Czy na forum są obecni pracownicy Hotel Diament? Już dawno nikt z was nie wypowiadał się na tym forum. Jak wam się obecnie pracuje? Jesteście zadowoleni? Jak układa wam się z przełożonymi? W miejscu takim jak hotel atmosfera w pracy jest szczególnie ważna i od razu można ją wyczuć.

Co powiecie o wynagrodzeniu w Hotel Diament? Czy w ostatnim czasie jego poziom uległ zmianie?

Lusia

Szukają na pewno w Gliwicach. Gliwice bardzo polecam. Niestety z przyczyn losowych musiałam zrezygnować z pracy ale ekipa jest bardzo sympatyczna :)

Nowa

W zakładce praca, ja osobiście znalazłam... Z czystym sumieniem mogę polecić... Mnie zatrudniono do Zabrza :)

Praca w Hotelu Diament Zabrze okazała się porażką i stratą czasu. Wieczne niezadowolenie przełożonych i czepianie się o każdy nawet najmniejszy szczegół. Wykorzystywanie pracowników do wszystkiego i mimo wywiązywania się z zadań zawsze było coś nie tak. I na koniec informacja 5 minut przed końcem pracy że już nie pracujesz, ponieważ hotel nie ma pieniędzy i nie przedłużymy umowy. Gdzie Ukrainki pracują za 4,50 czasami od 8 rano do 21. Wyzysk z każdej strony. Odradzam pracę w tym hotelu

Zostaw merytoryczną opinię o Hotel Diament - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Hotel Diament