Opinie o TFP w Babimost

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy TFP. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w TFP o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TFP w Babimost

worker

Nieprzewidywalny czas pracy, (usunięte przez administratora), kiepskie zarobki, zła atmosfera, ciezka praca fizyczna, stary prehistoryczny wrecz park maszynowy, pracujące weekendy, oszukiwanie z wypłącaniem pensji - jesli chcesz tego wszystkiego doswiadczyc, zatrudnij sie w TFP. Ostatnio firma podupada - plus tego taki ze jest mniej pracujacych weekendow i nadgodzin.

@krzychu

No to mialeś rację, już się zaczęło chodzenie 12 godzin i odbieranie dni wolnych za nadgodziny.

kand

Byłem na rozmowie na stanowisko eletryk/automatyk. Maksymalną propozycję jaka otrzymalem to 26 zl/h - najnizsza krajowa, smiech na sali.

miek
@kand

Teraz podniesli minimalna krajowa to treoche wzroslo ale i tak beznadzieja.

grrrr

Firma bardzo mało rozwojowa niestety, nic nie inwestują w pracowników. Pensje głodowe. Czesto 12 godzinny dzien pracy i brak platnych nadgodzin. Dzien wolny dostajesz za weekend. Z tej firmy trzeba uciekać - pisze to z pelnym przekonaniem. Trudno o gorszy zaklad.

kandydat
@Ania

Czyli nie warto aplikować ,nawet na magazyn . Chciałam składać na wózek ale nie wiem ,może ktoś tutaj podpowie jak się pracuje na magazynie jaka atmosfera ? Nie chcę się wpakować w coś bo widzę że opinie różne .

khgj

Kierownictwo utrzymania ruchu niestety jest do wymiany w tej firmie. Dodatkowo nagminnie lamane sa prawa pracownika przez dyskryminacje poszczegolnych pracownikow. Kierownik potrafi wejsc i opowiadac o sprawach prywatnych, ktore powinien zachowac dla siebie przy calej grupie pracownikow tym samym osmieszajac kogos. Robi tak z wybranymi osobami, ktore sa najlatwiejszym celem. Nie ma takze obowiazujacego harmonogramu pracy, a pracownicy sa wyganiani na przymusowy urlop co jest niezgodne z kodeksem pracy. Mam nadzieje, ze niedlugo nadejdzie rewolucja w tej firmie, bo tak nie moze byc.

Dosłownie wszyscy? Gdy teraz patrzę na UR na ofertę na stronie to pokazana jest ścieżka kariery. Palacz, mechanik, brygadzista. Opiszecie mi aktualne finanse które na poszczególnych stanowiskach wpadają? Po jakim czasie się przechodzi?

mir
@Gość

Finanse to masz okolo 28 brutto na godzine. Premii nie ma. Nie ma tutaj niestety zadnej sciezki kariery (to co piszesz to tylko teoria ladnie wygladajaca na stronie). Brygadzista nie zostaniesz nigdy, a jak zatrudnisz sie jako mechanik to jestes nim do konca. Jak zatrudnisz sie jako palacz to nim jestes do konca. Istnieje cien szansy, ze gdy nie bedzie ludzi i jest pilna potrzeba to zrobia z mechanika palacza lub z palacza mechanika, ale nie nalezy tego rozpatrywac w kategoriach awansu. Jest to po prostu zwyczajna zmiana stanowiska podobnie platna. Wielu chetnych do tych prac nie ma, takze czasem tak sie dzieje, ze zrobia jakies roszady.

Aśka
@khgj

Nie tylko kierownictwo utrzymania ruchu do wymiany. Na każdym dziale potrzebne są zmiany .

xfd
@khgj

W utrzymaniu ruchu przemoc psychiczna i ponizanie przez osoby zarzadzajace nim to norma. Do tego powszechne lamanie przepisow kodeksu pracy. Dyskryminacja i kolesiostwo.

@xfd

Przedmówca dawał do zrozumienia, że poruszane są publicznie prywatne sprawy pracowników. Masz na myśli to samo, czy jeszcze o co innego chodzi? W czym rzecz z tym łamaniem przepisów kodeksu pracy?

W

Nie wiem jak przedmowca, ale w tej firmie cos takiego jak wyjawianie prywatnych spraw pracownikow jest tak oczywiste, ze chyba kazdy juz sie przyzwyczail i nikt nie zwraca na to uwagi - wiadomo wszystko, a RODO czy inne takie to tylko teoria. Tyle tylko, ze ta prywatnosc to i tak jakies glupoty w porownaniu z tym co tutaj sie dzieje. Ale mysle, ze raczej powinni sie wypowiedziec juz w wiekszosci byli pracownicy, bo obecni pewnie sie boja jak zapyta ich sie osobiscie. Powiem tylko, ze juz kilku sie zwolnilo jak rzucano w nich narzedziami czy tym co bylo pod reka za to, ze "niby czegos nie wykonali", nie mowiac o wyzwiskach, a wysmiewanie przy wszystkich za jakies bledy to niestety norma. Osobiscie bylem swiadkiem tego jak kolega obok dostal narzedziem od zarzadzajacych, a wiem duzo wiecej. Rozumiem wziac kogo na bok dac jakas reprymende czy ukarac w taki czy inny sposob, a nie takie praktyki. Bardzo negatywnie oceniam ten zaklad. Naprawde prosze mi wierzyc nie sa to bzdury wyssane z palca. Mocno sie dziwie, ze zarzad UR od ladnych juz paru lat zostaje caly czas ten sam i ze ci ludzie tam pracuja. Z tego co wiem to reszta pracownikow chce sie zwalniac. Ten dzial powinien wystapic w sprawie dla reportera. Byloby o czym gadac oj byloby. Przemoc fizyczna i psychiczna to normalny dzien pracy tutaj.

gaa Nowy wpis
@W

Nie jest teraz tak zle tamte czasy juz minely. Problemy bywaja jednak wszedzie.

W Nowy wpis
@W

Ciesze sie ze nastapila poprawa sytuacja miala miejsce kilka lat temu, mam nadzieje ze idzie ku lepszemu.

Adam Nowy wpis

Myślę że są gorsze firmy z tym że wygląda ostatnio na to że będzie więcej weekendów pracujacych. Ma to dobre i złe strony ale widać że jest więcej roboty.

Gosia

Dosyć dużo opisujecie tu różnych stanowisk, a mnie interesowałby etat mechanika maszyn i urządzeń przemysłowych. A właściwie nie mnie, a mojego męża. Oferta jest aktualna ostatnie kilka dni i praca jest niby od zaraz, więc od kiedy mąż mógłby być gotowy? Dużo też piszecie o nadgodzinach i mechanik też może je wyrobić. Tylko w jakie dni akurat na tym stanowisku?

Aga Nowy wpis
@Gosia

Za nadgodziny w weekend odbierasz dzien wolny w tygodniu.

mateusz

Tragedia, 12 godzinne dni pracy sie nasilily przez pracujace soboty i niedziele. Dodatkowo jest brak ludzi. Stad trzeba uciekac.

PATI

Jak wygląda praca na magazynie na wózku? Też tyle godzin pracują ? Jaka atmosfera ? Warto składać papiery ?

Magda
@PATI

Atmosfera jest tragiczna. Ciagle wyzwiska ze strony przelozonych a i godziny pracy takie jak reszta dzialow. Do tego czesto musisz pracowac na produkcji jak nie ma roboty.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie TFP.
logo firmy Spedytor
Babimost
Woga Sp. z o. o.

Co macie na myśli pisząc o braku stabilnego harmonogramu pracy? Szukałem informacji jakie zmiany macie na produkcji ale nie udało mi się nic znaleźć. Aktualnie w jakim systemie pracujecie i czy grafik na dzień dzisiejszy jest na tyle stabilny, żeby pracownik przed rozpoczętym miesiącem wiedział jak pracuje? Bo jest oferta i chciałbym się zatrudnić.

Magda

Zapomnij o takim czyms ze bedziesz wiedzial jak pracujesz miesiac do przodu. Dzien do przodu nawet tego czesto nie wiesz. Plan sie zmienia jak w kalejdoskopie. System pracy to jest to jakas dziwna mutacja systemu trzy i cztero brygadowego. Niby chodzisz na trzy zmiany ale i tak czesto po nich skaczesz i chodzisz do pracy w weekend, a w zamian masz wolny dzien w tygodniu. Jeden z gorszych systemow. Nic sie nie zmienilo, a reszte masz opisane w pozostalych postach na forum. Grafik masz ustalany w czwartek, gdzie dowiadujesz sie jak idziesz w piatek i weekend do pracy nie wczesniej a i to czesto sie zmienia. Poczytaj forum.

Co do tematu nadgodzin, który poruszyliście, w tygodniu takie nadgodziny też się zdarzają? Piszecie, że jak idziecie do pracy w niedzielę, to macie dzień odbioru wolnego w tygodniu. A jak to wygląda z zostawaniem w pracy dłużej, jak uzbiera się jakaś suma godzin to możecie to wziąć sobie jako dzień wolny czy wypłacane macie za to kasę? W mile widzianych w ogłoszeniu dla pracownika produkcji jest podana chęć rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji, czyli pracownikom produkcji organizowane są szkolenia zewnętrzne i istnieje możliwość wyrobienia sobie jakiś uprawnień?

do L

Nadgodziny zdarzają się najczęściej w poniedziałki i piątki, choc ostatnio mniej, bo nie ma tyle produkcji. Zazwyczaj wiecej nadgodzin jest w okresie wakacyjnym tj. maj- wrzesien, gdzie ludzie ida na urlopy i nie ma komu robic, a i produkcji jest jakby wiecej. Teoretycznie mozesz odebrac sobie dzien wolny jesli uzbierasz wystarczajaca liczbe nadgodzin, ale w praktyce rzadko to sie dzieje. Musisz pamietac, ze jak masz nadgodziny to pracujesz 12 godzin i nadgodzinami sa tylko te cztery godziny nadliczbowe za ktore masz placaone zazwyczaj jedynie 50% wiecej. Niestety o rozwoju to mozesz pomarzyć. Nie ma tutaj zadnych szkolen poza tymi, ktore musza byc czyli BHP co dwa lata trwajace z dwie godziny. Na awans tez nie masz co liczyc. Juz jest wiele bezsensownych stanowisk, gdzie ludzie zajmuja sie doslownie chodzeniem po zakladzie (nie jest to zadne wyolbrzymienie - wiekszosc pracownikow nie zna nawet ich funkcji, a jakby sie zaglebic to ich praca polega doslownie na chodzenia po zakladzie i niby mysleniu, ale ostatecznie i tak nie zostaje nic wymyslone, bo pomysly sa po prostu beznadziejne i rezygnuje sie z nich), ale te stanowiska juz są wszystkie obsadzone. Zaklad jest maly jesli chodzi o liczbe pracownikow takze i mozliwosci bardzo ograniczone.

pawel

Obrazliwe teksty w strone pracownikow niestety czesto sie zdarzaly. Do tego za kare jestes wykorzystywany do najgorszych prac dlatego uwazam to za znecanie prowadzace do ostatecznego zwolnienia sie. Tak niestety bylo w moim przypadku. Mam nadzieje ze cos sie poprawilo w tej firmie.

meg

Wszechobecny brak organizacji w tej firmie na kazdym stanowisku. Brak stałego harmonogramu pracy, brak szkolen, beznadziejne pieniadze powoduja, ze nie chce sie tutaj pracowac. Do tego brak wyplacanych nadgodzin za prace w weekend. Dostawanie dni wolnych jeden do jednego za prace w niedziele jest nieoplacalne i niezgodne z prawem.

@meg

Co Ty opowiadasz. To jest zgodne z prawem. Pracodawca musi dać inny dzień wolny w zamian za niedziele. Jest to szczegółowo opisane w art 151 Kodeksu Pracy … poczytaj sobie trochę bo głupia jesteś jak but

@Mango

Kto jest glupi ten jest - sam wykazujesz sie ogromna niewidza i brakiem szacunku. Radze dokladnie poczytac kodeks i jego interpretacje. I nie wprowadzac nikogo w blad.

Obserwator
@meg

Zawsze możesz iść na taśmę do Ikea. Tam na pewno będzie lepiej pod względem finansowym i pracy. jak masz wykształcenie zawodowe możesz aplikować do biura. Z wyższym się nie dostaniesz ale z zawodówka na pewno jako pomocnik mistrza.

@Obserwator

Tak bo tutaj dostaniesz wiecej na produkcji i na pewno dostaniesz sie do biura. Juz dawno mnie tu nie ma tak na marginesie. Na szczescie mamy lepsze zaklady w okolicy niz tfp i ikea.

bartek

moze i tak jest jak piszesz, ale tu sie nie udziela wolnego w terminie uzgodnionym z pracownikiem tylko sie wymusza na nim kiedy pracodawcy pasuje, ale nie to jest najgorsze. Problem w tym, ze np. po tygodniu nocek dostajesz piatek wolny (jakby do przodu) żeby przyjsc w sobote na rano (od razu po nockach, kiedy to tak naprawde w piatek rano schodziles z nocek). Moze i to jest zgodne z kodeksem, ale jest to ewenement na skale swiatowa. Po takim czyms jestes jsk trup. Zakladu nie polecam ludzie po kilku latach strasznie podupadaja na zdrowiu fizyczym jak i psychicznym, a niestety warunkow szkodliwych nie ma. Wszedzie duzo kurzu, a praca jest naprawde ciezka.

@bartek

A jakie zwykle dni chcą żeby człowiek brał wolne, są to konkretne dni tygodnia? Ten piątek jak dają wolne to schodzi dzień z urlopu czy z nadgodzin jakoś? Czy niektórzy domagają się odszkodowań ze względu na te problemy zdrowotne?

marek

Przychodzisz w sobote lub niedziele do pracy i za to dostajesz dzien wolny np. we wtorek. Wypisujesz kartke ze o to niby prosisz i wszystko prawnie jest ok. Z tym, ze jest to bardzo malo oplacalne. Nadgodziny wiec nie sa wyplacane. Z urlopu tez nie jest to zabierane. Masz po prostu dzien wolny w srodku tygodnia za prace w weekend i tyle. Nawiasem mowiac nie dziwie sie, ze tyle osob za takie praktyki stad ucieka. Zaklad, ktory jest i tak maly nieco opustoszal, a i nie radzi sobie ostatnoi najlepiej.

grrrr

Misiek
@grrrr

Czyli za pracę w weekend są dwa dni wolnego w tygodniu, czy jeden dzień? I jakbym nie chciał robić nadgodzin, to ile by wyniosła moja wypłata?

@Misiek

Dostajesz jeden dzień wolny za jeden dzien pracy w weekend, gdzie normalnie powinny być dwa dni wolnego. Dostajesz tez około 26 brutto na godzine bez premii takze sobie policz. Nierobienie nadgodzin jest niemile widziane w zasadzie czasem po prostu musisz je robic.

@Bartek

Artykuł 151 Kodeksu Pracy to reguluje. Nie ma nic takiego jak dwa dni wolnego za pracę w niedzielę. Normalnie jest jeden za jeden. Nie kłam gościu. W TFP bardzo jest przestrzegany kodeks pracy

Madzia
@Bartek

Cześć. Jak wygląda tutaj odebranie tego dnia za weekend? Czy pracownik sam może zdecydować, kiedy ten dzień chce odebrać? Czy to pracodawca sam decyduje i wyznacza dzień, a pracownik nie ma tu wyboru? Jest to ustalane i wpisywane do grafiku z wyprzedzeniem? Bo czasami ludzie robią to z dnia na dzień.

@Mango

Chyba cos ci sie pomieszalo niestety. Problwm w tym ze zaklad cie zmusza do wypisanie kartki tym samym zrzekajac sie dodatkowej zaplaty lub dnia wolnego. Wszystko byloby ok gdyby to bylo dobrowolne, a niestety nie jest. Ktos pozniej sie pytal czy mozna odebrac w dowolny dzien - odpowiedz czasami tak, ale przewaznie nie. A z tym przestrzeganiem kodeksu pracy to ladnie poleciales. Tutaj nawet nikt nie zna go - przykład ostatnia afera urlopowa. Takich akcji jest znacznie wiecej.

PanZen
@Bartek

Tak się składa, że wprowadzasz ludzi w błąd, w żadnych zakładzie pracy w PL stawka godzinowa nie może być mniejsza niż 27,70 od dnia 1.01.2024.

Maciej

PanZen i Pracownik to ta sama osoba z tego co widze. Przeczytaj sobie ze zrozumieniem wszystko co zostalo napisane. Po pierwsze Bartek napisal, 26 brutto i ma racje. Teraz byly podwyzki i nadal jest minimalna krajowa (zobacz na daty). Proste czytanie ze zrozumieniem - to samo dotyczy kodeksu pracy. Takze nie wprowadzaj ludzi w blad. W mojej obecnej pracy tak jest ze mam dwa dni wolnego za dzien w weekend. Tak musi byc. Ten zakład probuje sie wymigac i zaoszczedzic nakazujac wypisywanie kartek gdzie "prosisz" o wolne, ktore niby chcesz odrobic w weekend, gdzie tak naprawde jestes do tego zmuszony, a na rozmowie kwalifikacyjnej nic nie mowia, ze wiekszosc tygodni zahaczasz o weekend. TFP zatem oficjalnie jest czyste dzieki tym kartkom, chociaz sam proceder jest nielegalny (zmuszanie), a ludzie mimo wszystko widzac to uciekaja stad - taki jest fakt. Sama prawda nic ponadto.

@mefg

Nic mi się nie pomieszało. Poczytaj kodeks pracy a później się wypowiadaj. Pracuję w TFP już ponad dwa lata i to jest zakład, w którym Kodeks Pracy jest skrupulatnie przestrzegany !!! Art. 151 KP - "Pracownikowi, który ze względu na okoliczności przewidziane w art. 151 § 1 wykonywał pracę w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, przysługuje w zamian inny dzień wolny od pracy udzielony pracownikowi do końca okresu rozliczeniowego, w terminie z nim uzgodnionym."

@Mango

Chyba jednak Ci sie pomieszalo z tym skrupulatnym przestrzeganiem kodeksu pracy, albo z firmami w ktorych pracujesz, bo na pewno nie jest to TFP Babimost. Tutaj nawet nie masz sporzadzonego harmonogramu pracy, ktory jest przestrzegany. Dosłownie w czwartek nie wiesz jak idziesz w piątek do pracy. To niby jest zgodne z kodeksem pracy? Zaznaczam, ze istnieje cos takiego jak miesieczny grafik, ktory niby jest zgodny kodeksem, ale jest on niestety nieprzestrzegany i caly czas chodzi sie do pracy inaczej. I tak doslownie w czwartek sie dowiadujesz, ze np. piatek masz wolny za niedziele pracujaca, albo ze pracujesz na 12 godzin itd. Temu nikt juz nie zaprzeczy tak po prostu jest. Dlatego tez na ostatnia chwile sa sporzadzadzane dodatkowe mini grafiki o ktorych dowiadujesz sie dzien przed albo nawet w ogole. Warto zapoznac sie z art. 129 § 3 Kodeksu Pracy i nie tylko.

@Maciej

Wiesz co Maciej. Dalej błądzisz we mgle. Doceniam to, że w sposób kulturalny mogę z Tobą wymienić poglądy na temat TFP. Nie zmieniaj jednak tematu. Rozmawialiśmy o dwóch dniach wolnych w zamian za pracującą sobotę. Udowodniłem Ci jasno, że Kodeks Pracy przewiduje tylko jeden dzień. Teraz odwracasz kota ogonem i piszesz o grafiku. Jakoś ja zawsze wiem kiedy mam przyjść do pracy i nie mam z tym problemu. Brygadzista zawsze udziela mi tej informacji. Może masz problem z komunikacją ze swoim brygadzistą.

@Mango

Mysle, ze to forum jest po to aby wymieniac poglady i tym samym ustrzec innych przed zla decyzja zatrudnienia sie w tej czy innej firmie. Niestety pracodawca nie jest fair ukrywajac na rozmowie kwalifikacyjnej kilka dosc istotnych szczegolow, ktore przez wielu kandydatow sa nie do przyjecia. Niestety tutaj rotacja pracownikow o tym swiadczy. Szkoda czasu na marnowanie sobie zycia, a ja pisze po prostu jak jest choc juz tutaj nie pracuje. To prawda, ze w obecnej pracy moge wziac dwa dni wolnego za jedna sobote. Moge tez wziac podwojna zaplate. Tutaj niestety tego nie ma. Co do harmonogramu to na pewno na 100% nie wiadomo jak idziesz do pracy dnia nastepnego, bo sam dyrektor nawet tego nie wie jaki jest plan produkcji, ktory wskakuje w ostatniej chwili. Nie wiesz czy bedziesz szedl w sobote do pracy czy w niedziele. Nikt tego nie wie takze to nie wina komunikacji z brygadzista niestety. Moze przez ostatnie dwa lata odkad tutaj pracujesz jest troche lepiej bo wiem z pewnych zrodel, ze w tfp nie ma tyle pracy co kiedys przez kryzys itp. i moze az tak nie rzucac sie to w oczy, ale fakt jest taki, ze predzej czy pozniej to wroci, a koledzy ktorzy tam pracuja nie sa mi w stanie powiedziec w czwartek jak bedzie wygladala ich praca w piatek, sobote czy niedziele. Przyszli pracownicy musza byc tego swiadomi przychodzac tutaj. Praca po 12 godzin tez czesto jest nieplanowana i bardzo niemile widziana jesli nie bedziesz w niej bral udzialu. Takze pewnie sa gorsze miejsca pracy, ale i wiele lepszych, a tutaj niestety kodeks pracy jest mocno naciagany, a zadaniem tego forum jest po prostu uswiadamianie i trzeba to robic.

@Maciej

Piszesz, że nie mile widziane było, jak się nie zostawało w pracy dłużej? Jakieś nieprzyjemności Cię tutaj z tego względu spotkały? I czy zamiast niemiłych rzeczy były też jakieś firmy zachęty do nadgodzin, jeśli firmie tak na tym zależało?

@Marcin

Myślę, że mogę się wypowiedzieć obiektywnie za większość pracowników. Kary cielesne Cię tutaj nie spotkają. Nikt teoretycznie nie może zmusić Cię do nadgodzin, ale niestety przy podwyżkach jesteś pomijany no i jeśli nie masz umowy na stałe to możesz się z pracą pożegnać. Zazwyczaj wygląda tak, ze pracownik widząc jak to funkcjonuje po prostu sam odchodzi z pracy tym bardziej, ze nie ma nic do stracenia. Tutaj i tak zarabia się teraz w okolicach 28/29 brutto na godzinę czyli jest to minimalna krajowa niestety. Ktoś wcześniej pisał o tych planach co tygodniowych. Oczywiście jest to prawda i przeważnie, w normalnym okresie, gdzie jest sporo pracy, w poniedziałek i piątek pracujesz po 12 godzin. Za te cztery godziny ponad normę masz wypłacane plus 50% za pozostałe osiem godzin masz płacone normalnie. Dzieje się tak dlatego, że pierwsza i trzecia zmiana odbiera wolne w poniedziałek i piątek za pracę w sobotę i niedzielę. System niezbyt wygodny, a jeśli chcesz tu pracować raczej musisz się na te godziny godzić. Ale jeszcze raz dodam nikt tutaj specjalnie nie musi nikogo karać, bo stawka godzinowa plus harmonogram pracy i tak powoduje, że wiele osób po prostu przechodzi do innych firm gdzie płacą więcej i mają stabilniejszy grafik. Niestety taka prawda, ale są i tacy którym w ogóle to nie przeszkadza.

@Ania

Dodam tylko, że nie pracuje tutaj zbyt wiele osób. Starzy pracownicy często w wieku przedemerytalnym zostają, ewentualnie Ci którzy się zasiedzieli i boją się zmian, a reszta ucieka. Jeśli chodzi o produkcję to zakład liczy może jedynie z 90 osób pracujących na trzy zmiany (po 30 na zmianę) Reszta to wózkowi, mechanicy, administracja i jakość. w sumie w tej chwili max 200 osób. Ci na stanowiskach się trzymają, a reszta pracuje tutaj średnio do roku max dwóch lat. Jak ktoś nie może dojeżdżać i ma pracę na miejscu to może próbować swoich sił, ale reszcie odradzam. Raczej jeden z tych zakładów bez przyszłości, który sobie za dobrze ostatnio nie radzi.

kandydat

@kand

Netto czy brutto? Mówili coś, że może po okresie próbnym coś zwiększą? A może jakaś możliwość premii jest tutaj?

Kand

26 brutto, premii nie ma, socjal tez bardzo ubogi. Moze kiedys zwieksza stawke, ale patrzac jak minimalna krajowa idzie do gory to wszyscy sa zmuszeni do podwyzek na umowie o prace tym bardziej przy tak niskich zarobkach.

kand

Po okresie probnym 1 zl do gory max o ile w ogole. Zamowien brak podwyzki juz byly ze wzgledu na wzrost minimalnej krajowej także o dalszych to mozna zapomniec.

@kand

A to 26 zl to juz po uwzglednieniu podwyzki oczywiscie brutto ;)

wojtek
@kand

Z elektryka wszyscy uciekaja takze nie polecam. Sa zdecydowanie lepsze miejsca do tej fuchy.

kandzia
@wojtek

A co pracujesz jako elektryk?

Wojtek
@kandzia

Bylem tam elektrykiem, ale ze wzgledu na ciagle zabieranie premii i to, ze mialem gorsze zarboki niz wczesniej jak pracowalem na wozku widlowym oraz wszystkie weekendy w pracy, zrezygnowalem. Naprawde jest wiele lepszych firm dla elektryka. Tutaj nie ma nawet zadnych mozliwosci rozwoju. Jest bardzo duzy przemial ludzi na tym stanowisku - o czyms to swiadczy.

@Wojtek

Kierownictwo jest niezbyt przyjazne w utrzymaniu ruchu delikatnie mowiac dlatego taka rotacja na tym stanowisku. Duze wymagania nieadekwatne do umiejetnosci.

Wojtek
@Marek

Oj wymagania duze, szkolen niestety zadnych, a pieniadze jak na produkcji z tym, ze kazdy weekend w pracy.

mc
@Wojtek

Na elektryka nikt nie chce przyjsc od kilkunastu lat z powodow, ktore zostaly wymienione powyzej. Biora kazdego, dajac minimalna krajowa. Przychodzac tutaj masz jak w banku ze zaczniesz tydzien na pierwszej zmianie, a w srodku tygodnia wyladujesz na drugiej i trzeciej, a nastepnie wrocisz na pierwsza. Takiego systemu nie ma nigdzie Pieniadze sa slabe. Poza tym firma probuje sie wybielic usuwajac dobre opinie.

robi
@mc

Oni akurat maja nieciekawe kierownictwo, dlatego wszyscy uciekaja stamtad. Jesli dodasz do tego pensje jak na produkcji to biorac pod uwage stres odpowiedzialnosc, ciagle weekendy w pracy itp. to nie ma sie co dziwic, ze wszyscy uciekli. Firm w okolicy przybywa, a fachowcow brakuje niema co sie kopac z koniem.

kshfsk
@robi

Hehe czytajac to widze ze nic a nic sie nie zmienilo. Dalej braki kadrowe z wiadomych powodów i to nie tylko UR, ale inne dzialy także.

miek
@kand

Teraz podniesli minimalna krajowa to treoche wzroslo ale i tak beznadzieja.

bodzio

A jak tam utrzymanie ruchu? Jak się tam pracuje?

@bodzio

Zdecydowanie najgorszy dział w firmie. Wszyscy uciekają. Dyskryminacja w pełnej okazałości, jedni musza robić za drugich, najlepiej maja ci co chodzą do biura na obiady, reszta jest traktowana jak(usunięte przez administratora)

skala
@pracownik

Wytrzymałem tam miesiąc, a jestem naprawde wytrzymały. Myślę, że nic tutaj nie trzeba dodawać. Robota głupiego.

@pracownik

A który dział jest najlepszy, chcę wiedzieć gdzie najlepiej aplikować? Czyli nie wszyscy pracownicy jedzą obiady? Ci którzy je mają to opłaca je firma?

Pati

Nie ma takiego działu. Wszędzie (usunięte przez administratora) .

beug

Mogą tylko wybrani w godzinach pracy, reszta musi za nich robić. Atmosfera tragiczna. Kto opłaca? Nie wiem. Dyskryminacja na całego. Lepiej po prostu tutaj nie aplikować, dobra rada.

kari

Harmonogram jest taki ze odbierasz dzien wolny za kazda przepracowana sobote i niedziele. Normalnie naleza ci sie dwa dni wolnego za takie cos lub wyplacone zostają setki, a tutaj dostajesz jeden dzien w tygodniu wolnego jest to poniedzialek i piatek za prace w soboite i niedziele. Jako, że ty dostajesz poniedzialek i piatek wolny za prace w sobote i niedziele ktos musi zrobic za ciebie w ten poniedzialek i piatek12 godzin czyli ten ktos to pierwsza zmiana i trzecia. Najgorsze jest to przechodzenie z nocnej zmiany na pierwsza po jednym dniu wolnego wlasciwie co tydzien. Tak chorego systemu nie ma nigdzie. To nie jest 4 brygadowka, a juz to jest nawet lepsze od tego.

mika
@kari

Prawda za nadgodziny nie placa weekendowe 100%. W zamian wypisujesz kartke ze bierzesz jeden dzień wolnego do czego jestes zmuszany.

Maciej

W poniedzialki i piatki praca po 12 godzin, bywa ze czesciej. Do tego soboty i niedziele pracujace. Tak wyglada rzeczywistosc w tym zakladzie pracy jakby komus przyszedl (usunięte przez administratora) pomysl zatrudnienia sie tutaj.

Aga

Taki jest harmonogram?

ul

Wady: pensja to okolice minimalnej krajowej, bardzo ubogi socjal jak na obecne standardy, bardzo stare maszyny - na pewno najstarsze ze wszystkich firm w jakich pracowalem (ok 30 - 40 letnie), do tego zero szkoleń. Zaleta to aktualnie brak 12 godzinnego dnia pracy jak to bylo jeszcze z pol roku temu jak i wolne weekendy- ale pewnie to tymczasowa sytuacja ze wzgledu na okres wakacyjny.

aaa
@ul

Ubogi socjal, czyli co konkretniej masz na myśli? Dają chociaż prywatną opiekę medyczną? Czy co oferują w ramach tego? A jak w weekendy praca się zdarza, to płacą lepiej za nie?

@aaa

Zadnej prywatnej opieki, medycznej, zadnego dofinansowania do dojazdow, obiadow w zasadzie to nic. Jedynie dostajesz jakis podstawowy slaby dodatek na wakacje, ktory jest wyplacany w pazdzierniku lub listopadzie po to by ludzie sie chyba wczesniej nie zwolnili (ale i tak to jest tak naprawde wczesniej odkladane z Twoich pieniedzy) Mozesz jedynie sobie wykupic karte multisport za ktora zwroca czesc pieniedzy czyli pare zloty na miesiac. Poza tym calkowite zero. Za prace w weekend masz dzien wolny jeden do jednego. Nie ma tez zadnego dodatkowego planu emerytalnego jak to juz jest w wiekszosci wiekszych zakladow.

@ul

Stare maszyny ??? Ty chyba żartujesz. W Babimoście jest aktualnie najnowsza w Polsce tekturnica, praktycznie nowe skladarkosklejarki…. Właśnie maszyny są spoko. Najstarsza aktualnie maszyna to chyba masterflex flexo ale na bank nie ma 30 lat

Czarny
@Pracuś

Maszyny nie sprawiają trudności w obsłudze? Ile ich przypada do obsługi przez jednego pracującego i jak może wdrożenie przebiegać? Napisz też, czy rację miał kolega z tym socjalem i jaka stawka godzinowa? Jeden z kandydatów na automatyka pisał o 26 zł / godz.

Pracus
@Czarny

Stawki sa minimalne okolice 25 - 28 zl brutto premii nie ma. Tutaj nie ma automatyków. Chca chyba sciagnac kogos do pracy to pisza jakies cuda - nikt tutaj nie chce przyjsc, a szukaja od kilku lat. Jak ktos zjawi sie na okres probny to zaraz ucieka. Trudnosci - zalezy co to znaczy, ale maszyny sa bardzo stare i awaryjne, latwo cos zepsuc, choc wedlug mnie jesli chodzi o sama obsluge to sa dosc proste. Operator przypada raczej do jednej lub bardziej doswiadczony do trzech czterech maszyn. Pozostala obsluga skacze po wszystkich maszynach. Socjalu raczej nie ma zadnego. Chyba jest czesciowe dofinansowanie do karty multisport i jakies dofinansowanie do urlopu, ktore dostajesz po wakacjach chyba w pazdzierniku lub listopadzie. Ogolnie mocno stoczyl sie ten zaklad ostatnio, a perspektyw na poprawe nie ma i na podwyzki tez nie.

@Pracuś

80% maszyn to 25 - 30 lat. Masterflex ma ok 25 lat jest to sredni wiek dla tego zakladu. Tekturnica ma ok 3 lata, a jej czesc juz ok 15 lat.. Dwie składarki ok 6 - 10 lat, a reszta maszyn to ok 30. Co do obslugi i szkolen. Pracujesz miesiac i podpisujesz szkolenie i juz mozesz jechac na maszynie. Stad tak slaba akosc i tyle reklamacji. Maszyny tez nie zapewniaja najwyzszej dokladnosci.

Ul
@ul

Poza tym w Polsce powstalo ostatnio kilkadziesiat nowych tekturnic, stad tez pewnie tak malo zlecen.

@ul

Gościu Ty nie wiesz co gadasz. Tekturnica jest zupełnie nowa zamontowana w 2021/2022. Nowy przebudowany odbiór automatyczny do niej jest. Składarki też w miarę nowe może mają max 7 lat. Co Ty za głupoty gadasz. BOBSTY dwukolorowe po modernizacji. Nowiutka maszyna do tych tasiemek do otwierania pudeł ma może max 4 lata.Nie rozsiewaj nieprawdy o naszej firmie gościu. Mi w TFP bardzo praca pasuje. Nieźle płacą jak na okolicę. Mogłoby być lepiej ale to uczciwy pracodawca. Wszystko na UOP i to mi się podoba.

@Pracuś

Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisalem - nie wiem, gdzie tu jest nieprawda. O tekturnicy potwierdziles to co napisalem czyli maja ok 3 lata z tym, ze nie wszystkie czesci sa nowe czego nie dodales. Reszta maszyn ma tyle ile napisalem czyli ok 30 lar. Dwie skladarki vegi tak jak pisalem 6 - 10 lat, pozostale skladarki - 30 lat. Tasiemkarek to tak naprawde nie zaliczam do maszyn, bo maja wielkosc stolika i wygladaja jakby Pan Zdzislaw po kilku piwach jest po godzinach u siebie w garazu je konstruowal, poza tym technologicznie to 30-latki i same problemy z nimi. Operatorzy sobie z nimi nie radza. Do jednego bobsta zostala dostawiona drukarka kilka lat temu, takze gdzie tu widzisz bobsty po modernizacji. Sa one dokladnie takie same jak drukarki z bobsta obok, ktory ma 25 lat. Takze prosze sie zapoznac z tematem i czytac ze zrozumieniem, a potem zarzucac komuc pisanie glupot, bo kto je pisze ten pisze.

@Pracuś

Aha umowa o prace to fakt, uczciwy pracodawca - nie mowie, ze nie. Ale z zarobkami to poleciales. Minimalna krajowa niestety lub niewiele ponadto. Ci co pracuja troche dluzej maja moze troche wiecej, ale firmy w okolicy placa wiecej o czym swiadczy duza rotacja pracownikow i wystarczy popytac.

@ul

Wiesz co nie będę się z tobą kłócił bo mamy zupełnie różne spojrzenia na naszą firmę. Moim zdaniem jest OK. Park maszynowy wcale nie jest taki stary. Pracownicy na 10 zawsze pensje mają. Kierownictwo jest serio fajne i mi się dobrze pracuje. Nawet było zorganizowane oglądanie mecz piłki nożnej dla pracowników. To jest fajny gest ze strony naszego kierownictwa. Przerwy w pracy są po 15 min. Nie ma wyliczania wyjścia do toalety czy coś takiego. Wszystko jest w porządku. Jeśli narzekasz na TFP to znaczy że nie pracowałeś jeszcze u typowego polskiego przedsiębiorcy gdzie masz każdy Twój ruch rozliczony.

@Pracuś

Owszem są jakies zalety tej pracy mozliwe, ze te o ktorych piszesz. Firma ma malo korporacyjny system stad pewne dogodnosci, ale niestety kosztem nizszych zarobkow i niestabilnego harmonogramu pracy. Są gorsze i lepsze firmy pod tym względem. Tekturnica nieco odmlodzila park maszynowy, ale reszta to starocie, niestety. Znam wiecej firm, gdzie jest luzniejsze podejscie do tematu. Na pewno nie sa to prywaciarze.

marcin
@Pracuś

Jesli pensja u Ciebie na 10 to jakis ewenement to szczerze wspolczuje podejscia do pracy i prowadzenia swojego zycia zawodowego w patologicznych firmach. U mnie jesli chociaz raz by sie zdarzylo ze pracodawca okazuje sie w jakis sposob niewyplacalny i zaczynalby kombinowac z wyplacaniem pieniedzy, nastepnego dnia by mnie nie bylo, a firma zostalaby zgloszona do odpowiednich organow. W dzisiejszych czasach jest to niedopuszczalne i jest to bardzo rzadkie zjawisko chyba, ze masz na mysli prywaciarzy, ale tego srodowiska nie znam i nie chce poznac. Co do samych zarobkow jest naprawde slabo - my tu mowimy o minimalnej krajowej plus czasem kilka zlotych w zaleznosci od doswiadczenia i stanowiska, ale raczej jest to minimalna krajowa. Niestety ze wzgledu na inflacje i ciagle podwyzki minimalnej pensji chocbym bardzo chcial sie z Toba zgodzic, ze jest ok to niestety nie moge. TFP oferuje minimalne wynagrodzenie zostawiajac sobie margines ok 1 - 2 zl. Z duzych firm w promieniu 20 km tutaj jest prawdopodbnie najslabiej, a znam mniej wiecej rynek. Z rozliczaniem czasu moze i masz racje, choc firmy aby przyciagnac pracownika juz staja na glowie oferujac czesto darmowe obiady, dowozy, a tutaj jednak tego nie ma. inicjatywa z meczem fajna rzecz, ale w sumie wiekszosc zakladow w okolicy cos takiego mialo, byla to troche inicjatywa polityczna.

Oli
@ul

Tekturnica niby nowa a gorzej produkuje tekturę jak stara. Może problem w obsłudze nikt jakoś z nowych nie może się tam utrzymać .

Skoro zajmują się tekturą to praca chyba nie jest ciężka na produkcji? W sensie dla kobiety, mam na myśli takie rzeczy, jak dźwiganie. U poprzedniego pracodawcy było z tym kiepsko, myślę nad przyjściem tutaj, właśnie ze względu na to. A obsługa maszyn trudna jest? Bo tam wspominali o tych maszynach w ogłoszeniu i się trochę przestraszyłam, że nie dam rady.

isz
@Karolina

Tektura niestety lekka nie jest. Zobacz sobie ile wazy papier Zalezy tez od gramatury i rodzaju fali. O ile bedziesz kladla po jednej sztuce na podajnik, to jest ok, ale niestety sie nie wyrobisz i musisz brac po kilkadziesiat sztuk. Zalezy tez od wielkosci formatow. Ale bywa ciezko. No chyba, ze bedziesz odbierac zlozone kartoniki ze skladarek to nie jest zle, bo to same powietrze. Wszystko zalezy na jaka maszyne trafisz. Co do obslugi niestety wielu operatorow nie umie obslugiwac tych maszyn takze pod tym wzgledem raczej lekko nie jest. Wszystko zalezy od maszyny.

12 godzinne dni pracy znowu sie zaczely, a ludzi brak. No i weekendy tez w pracy, stad trzeba uciekac. Tak sie nie da. Zeby chociaz za to placili sensownie.

Czy jest możliwość pracy w TFP na część etatu?

Bartek

Nie nikt tutaj nie pracuje na czesc etatu.

Paulo

Wg mnie mnie nie jest zle. Wiele prac wykonuja maszyny i trzeba je nadzorowac. Niektore maszyny maja automatyczne podajniki i odbiory. Gorzej jak sie trafi na taka co trzeba ladowac samemu i odbierac towar, ale aby nie bylo zbyt monotonnie ludzie sie zmieniaja.

uciekinier
@Paulo

Ja tam sie ciesze ze ucieklem z tej firmy. Godziny pracy i nadgodziny za te pieniadze - nigdy wiecej. Atmosfera tez delikatnie mowiac nie najlepsza.

Czy sa planowane jakies nowe zatrudnienia w zakladzie?

Mateusz
@Marcin

Nic nie wiadomo, szukaja od kilkunastu lat na elektryka, bo ich coraz mniej. Wiekszosc ucieka.

Aga

Na produkcje i chyba magazyn przyjmuja.

Beata
@Aga

Wielu sie zwalnia to i potrzebuja, malo kto chce teraz pracowac po 12 godzin albo w weekendy.

darek

Wady: - slaba pensja; - brak regularnego harmonogramu pracy (nigdy nie wiadomo kiedy wolne, kiedy do pracy i na nawet nie zawsze na ktora zmiane sie idzie); - dosc uciazliwe warunki (miejscami bardzo wysoka temperatura); - brak mozliwosci rozwoju, zdobycia dodatkowych uprawnien, szkolen itp. Zalety: - czasami praca nie jest zbyt ciezka fizycznie - zalezy gdzie sie trafi; - nie podchodzi sie do BHP az tak restrykcyjnie jak w innych zakladach, choc moze to sie niestety okazac wada.

Rafalek
@darek

Ta firma nie ma akurat z BHP nic wspólnego niestety. Maszyny są stare i niebezpieczne. Niejeden już się o tym przekonał. Wszyscy maja gdzieś ich stan techniczny. Nikt z tym nic nie robi, a z utrzymania ruchu większość ludzi ucieka.

Zostaw merytoryczną opinię o TFP - Babimost

• Jak się pracuje w TFP?

Zobacz opinie na temat firmy TFP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TFP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 0 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

TFP