Opinie o PKP Energetyka w Warszawa

Grupa Kapitałowa PKP Energetyka to jedna z większych firm energetycznych w Polsce. Odpowiada za niezawodność i jakość dostaw energii dla transportu kolejowego. Posiada sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. Infrastruktura PKP Energetyka to ponad 7 tys. różnego rodzaju obiektów i elementów instalacji, rozmieszczonych wzdłuż linii kolejowych w całej Polsce. Do zasilania sieci trakcyjnej służy m.in. 21,5 tys. km linii energetycznych spółki, która dostarcza energię do poszczególnych urządzeń, a ostatecznie – do pociągów. PKP Energetyka jest też odpowiedzialna za utrzymanie 25 tys. km sieci trakcyjnej, będącej własnością PKP PLK, kluczowego klienta spółki. Firma zajmuje się także sprzedażą energii dla klientów (głównie przewoźników kolejowych), świadczy usługi elektroenergetyczne oraz posiada kolejowe stacje paliw. Nad całą infrastrukturą czuwa ponad 4000 pracowników zorganizowanych w obszarach dystrybucji, obsługi oraz usług na terenie całego kraju. Spółka PKP Energetyka jest obecna na rynku od 2001 roku, a od 2015 roku jej właścicielem jest jeden z największych funduszy inwestycyjnych na świecie – CVC Capital Partners, działający w kilkudziesięciu krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Energetyka w Warszawa

ardrju

na ferie z funduszu socjalnego po 3 tysie mają wypłacać !

@ardrju

O, serio? Ale to potwierdzone info tej kasie, czy takie plotki? Te 3 tys to dla każdego pracownika, nawet jak nie ma dzieci? A jak ma kilkoro dzieci, to dostaje więcej? Czy w zeszłym roku też był taki dodatek na ferie?

a--nowy

Witam,,, Czy ktoś coś wie o podwyszkach.. bo miały być w Lutym z wyrównaniem od stycznia..ale coś cicho się zrobiło..

Bambik
@a--nowy

Jak można rozmawiać o podwyżkach, jak zarzad na wylocie? Podwyzki może będą ale wg mnie dopiero jak nowi chwycą za stery. A tu już dobra wola ich czy cos dadzą czy nie.

Witek
@a--nowy

Podwyżki ? Za dużo zarabiają . Podwyżki to może dla nielicznych , dla swoich. Ten co ma dużo to i tak dostanie , reszta dalej do przodu. To po co się starać jak inni dostaną te osoby bliżej emerytury. .

@Witek

Teraz sprzątaczka zarabia więcej niż elektromonter kwalifikowany...

Mam teraz talent

I to jest prawda. Firma , przełożeni, związki nie szanuje pracowników. Starasz się, chcesz iść na kurs maszynisty, pracujesz tu i tam , dawne sekcje energetyczne, podstacje i tak podobnie , to podwyżki są dla kolegów przełożonych , pijących z nim, znajomych, mający plecy w związkach, a reszta to tylko do roboty. Pracujesz, to kłody pod nogi,- nie płacą za nadgodziny, kombinacje w plenerze, awans czy podwyżka, tobie się nie należy , program PDO, tobie się nie należy a swoim się daje. I po co pracować ,a jak się zwolnisz to już lament bo nie ludzi, nie ma takiego z uprawnieniami, bo na grafiku ludzi brakuje, ten wypije, ten urlop, tamten urlop bezpłatny, chorobowe . Trzeba było dawać podwyżki ,a nie tylko swoim . Mieli pracowników wdrożonych z długoletnim stażem na kolei , a i tak mieli gdzieś.

@Mam teraz talent

A ci koledzy mają jakieś osiągnięcia lub pokończone kursy, że tak łatwo dostają podwyżki? Firma zawsze się zgadza i opłaca kursy ludziom, którzy chcą się rozwijać? Co to znaczy kombinacje na plenerze, weź tak jasno wytłumacz? No, ale to te nadgodziny zupełnie darmowe czy wolne dają chociaż?

Klaudia

Zawsze byli równi i równiejsi. Kolegów nie ma się w pracy ,tylko są współpracownicy. Na sieciowym zawsze dostawali podwyżki , niezależnie czy był to znajomy, kolega kierownika-naczelnika, zawsze byli inaczej traktowani, nawet byli bez zawodu, po kursach elektrycznych, po kolejówkach, mieszanina. Robi tam kursy na maszynistę, kierownika poc .rób i gosp. , na pilarza, na spawacza .Dostarczali pracowników z podstacji , po likwidacji sekcji energetycznych, a monterów sieci trakcyjnych z prawdziwego zdarzenia po kolejowych szkołach to jak na lekarstwo lub teraz znaleźli się w Obsłudze. Taka polityka była prowadzona w tej spółce.Elrktrycy byli na sieciowym,a reszta to teraz Obsługa . A i tak podstacjach zostali nietykalni. Z tymi nadgodzinami było tak , że przełożeni kierownicy sekcji poprawiali w plenerze po wykonaniu zadanego zadania w planerze. Tak to było w sekcji Jelenia Góra. Z 4 godzin ,poprawiali na 2. A z odbieraniem nadgodzin, też był problemy , bo im ludzi brakowało. Taki kierownik powinien zastąpić pracownika. Na kursy to oni wysłali różnie. Jak jeden chciał iść na kurs maszynistę to go skierowali na kurs montowania rusztowań. Zawsze byli pracownicy do zapychania dziur , a reszta nietykalna. Tak samo tyczyło się podwyżek.,taki system (usunięte przez administratora)

Aabbbb

Dawna PKP energetyka, dawny ZEK, łamali przepisy pracownicze. Zwłaszcza dawni naczelnicy, kierownicy. Nadal l nie są wyciągane wnioski .

Klaudziu

Czy oprócz premii kwartalnej , jest coś jeszcze - premia roczna , nagroda roczna uzależniona od wyników spółki ?

Koń
@Klaudziu

Musisz pytać się kolegów .A zwłaszcza tych co w delegację jeżdzą.

Witek

Za to, ze napisałem, ze od trzech lat nie było podwyżki usunęliscie czyli ocenzurowaliście mój wpis. Ale to prawda.

Pan Adrian
@Witek

Dobrze napisałeś o tych podwyżkach @ Witek. Taki problem też miałem. Podwyżki są dla "swoich". Podwyżki oraz premie ustalane są odgórnie i akceptowane przez kierowników poszczególnych komórek wykonawczych - sekcje lub teraz spółki. Możesz pracować tu i tam i tak podwyżki są dla jednych. Podwyżki uzależnione są od grup, poziomów uszeregowania ,czym wyższa tym lepsze podwyżki. Są takie tabele z funkcjami oraz do nich wynagrodzenia.

wittam
@Pan Adrian

Czyk ktoś wie jak sie będzie nazywała firma po przejęciu przez PGE...???

Franciszek
@Pan Adrian

Czyli sprawa podwyżek i stawek każdemu z góry jest doskonale znana, skoro jest to zapisane w firmowej dokumentacji do której każdy pracownik może mieć dostęp? Kolega zapomniał napisać przy okazji swojej skargi na zarobki, ile obecnie zarabia. Może Ty napiszesz, ile Ci płacą i dlaczego podwyżka byłaby Twoim zdaniem wskazana?

Noko

Tak jak do tej pory

Dryf z pkp
@Franciszek

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku elektromonter w PKP energetyka teraz PGE Energetyka Kolejowa wynosi 5 670 PLN brutto. Co drugi elektromonter otrzymuje pensję od 4 520 PLN do 6 840 PLN netto na rękę . I tak mało. .

@Dryf z pkp

Nie pisz bzdur. Żeby otrzymać na rekę tą kwotę trzeba mieć dyżury i trochę płatnych nadgodzin. Po ostatnich podwyżkach wielu monterów w moim zakładzie otrzymuje ok 4000 zł. To gdzie ta reszta o której piszesz? Brygadzisci to tak.

Idylla
@Piotr

W zakładzie nie na monterów tylko są : elektromonter, wykwalifikowany elektromonter specjalista elektromonter, brygadzista , automatyk.i tym podobnie. Przecież były zmiany wprowadzone w HR przez p.Beatę.G. Przecież , czy w Usłudze czy w Obsłudze są takie same stanowiska. Tylko inny charakter pracy. Tylko jeden szkopuł, po co typowego elektryka brsć na pociąg , jak w Obsłudze pełno tych co nadają się na pociąg sieciowy po kolejówkach.A są tacy że pracowali eszędzie ,i tak ich traktują przy podwyżkach najgorzej. Najlepiej mają brygadziści mianowani na nowo oraz te osoby co mają wysokie grupy oraz stawki w tych grupach . A zarobki są takie możliwe jak podaje Dryf z PKP.. Taki maszynista, brygadzista, oraz inni zausznicy. To było zrobione po to ,żeby co niektórych awansować po koledze z szefem. A 7 koła na rękę to możliwe , bo są tacy . Reszta co mauprawnienis jako elektromonter to tylko mięso armatnie do wszelakich prac.

Rollo
@Dryf z pkp

Ten tekst jest skopiowany z oficjalnych stron. Co opisuje Dryf z PKP. Tyle tam się zarabia, jak częsc poszła na PDO, czy się wcześniej zwolniła. W Obsłudze tyle mają. Są tacy , co siedzą cały czas na jednym miejscu pracy czyli dawne sekcje MES, potem ES, a teraz Obsługa. Nietykalni, znajomi, po tych co byli na stanowiskach eletromonter z funkcyją. Reszta zapychslo co brakowało a podstacjach, na pociągu sieciowym Taka była polityka

Kaśka
@Rollo

Czyli żeby mieć tu dobrze trzeba mieć znajomości? Ludzie mają płacone dosłownie za siedzenie? To są pracownicy z dłuższym stażem?

Szary Nikt
@Piotr

Jestem brygadzistą i z dyżurami na rękę ledwo mijam 5000.

Waldek
@Szary Nikt

W usługach na sieciowym jako brygadzista, maszynista , oraz inni z z uprawnieniami typu pilarz, kierownik poc., zarabiamy ok 7000 zł na rękę. Każda sekcja ocenia pracownika na różnych zasadach. Przykład J sekcja lelenia Góra.

No trochę koloryzuje pan z tymi 7000 tysiącami. Ja jestem maszynista +kierownik pociągu wszystkie uprawnienia i dostaje 4500+ 400 zł premi więc koło 5000 się kręci

@Szary Nikt

Własnie o tym napisałem. Więć dryf z pkp pisze brednie i sieje ferment. Po co? Pracuję tutaj 43 lata. Po ostatnich podwyżkach z dyżurami nie przekraczam 4 tys. a dostałem do grupy 590 zł. Dyżury mam 15-17 w miesiącu. Brygadziści tak jak napisałeś tyle zarabiają także u nas. Więc skąd te kwoty podane przez tego goscia? Możliwe że tam tak jest więc rozbieżności w zarobkach są znaczne. Ale kwoty z sieciowego to kosmos chyba że........pozazdroscić jeśli to prawda. Obsługa zawsze była mocno w tyle do Usług.

Pan Wojciech

Jako elektromonter z uprawnieniami energetycznymi D i E plus kierowca, kierownik pociągu , pracowałem , to teraz nowa spółka- Obsługa , a pracuję w Usłudze ,to nawet nie mam. 3000 żł. A są tacy ,że mają te 5000 do 7000 zł na rękę . Taka jest rozbieżność. I oczywiście , zawsze dostają podwyżki, tzw "cichociemny " . Znam takich.

Trakcja
@Szary Nikt

Jestem na sieciowym , jako brygadzista i mam 7000 zł na rękę z świątecznymi i innymi dodatkami.

Pan Antoni
@Trakcja

Zgadzam się ,i tyle mam na rękę. oprawie 7000 zł. Jako brygadzista. To samo mają w Obsłudze. To jak, chce to napiszę ile się zarabia. Są takie zarobki , tylko te osoby nie chcą o tym pisać.

@Dryf z pkp

Kto tu mówi i pisze ,że tyle się nie zarabia ? Teraz to zarabiają i siedzą. Są takie osoby w Usłudze i Obsłudze ,że dobrze zarabiają , jak pisze Dryf z PKP. Przecież można popatrzeć na zakładowe parkingi. Lekko mają na rękę po 6-7 tyś jako teraz brygadzista , i inni pracownicy.

Tadek
@Piotr

W Obsłudze , automatyk, specjalista kwalifikowany elektromonter zarabiają dobrze. To niech napiszą średnia kwotę na rękę. Brygadzista elektromonter po zmianach ,czyli ten co przez całą karierę PKP energetyka , przesiedział na podstacji lub na warsztacie elektrycznym odpychał się rękoma i nogami , żeby innych wypchać na pociąg sieciowy lub inne miejsce pracy. Tacy to mają dobrze o zarabiają po 7000 żł na rękę.

Wujo
@Dryf z pkp

Mi dali 4800brutto i brak biletu kolejowego od początku zatrudnienia bo nie wiedzą czy odrazu dadzą

Józia
@Trakcja

No to super. A jakie są jeszcze benefity? Z tego co kojarzę to macie zniżkę na bilety -99%.

Dominik
@Pan Adrian

Co tam podwyżka sypli teraz na dziesiątego października dwa koła przed wiadomo czym. Fajnie.

Mari
@Dominik

I jeszcze narzekają . 2 tys na rękę plus pensja i jeszcze im mało. A u tak mają lekką pracę.

Monte
@Mari

Brutto 2 tys na rękę było coś 1460 zł +-

Natka
@Piotr

To w takim razie nadgodziny mają tutaj miejsce? I jeśli tak, to czy są lepiej płatne? Można samemu zadecydować o pozostaniu po godzinach pracy? Jak to wygląda?

Sylwek.
@Dryf z pkp

Dobrze napisane, Tyle zarabiają. Nawet na święta po 2 tyś. dostali i jeszcze narzekają. Bo im się nie chce pracować .To nie stara PKP. To rzeczywistość.

Zdzisław

A premie miesięczne stałe , kwartalne, półroczne ? A dywidendy są ?Też się wlicza w pensję, oraz nadgodziny - do zapłaty ,czy do oddania ? Itaka można mieć 6 -7 tys. netto.

Lucjan.pl
@wittam

Trochę śniegu ,a tu trakcja się wali na stacji Wrocław Gł. Takie przeglądy i naprawy . Porażka. Widać brak kompetencji przy naprawie. Tylko dojeżdżający pasażerowie są stratni. Tam jedna sekcja i nie daje rady.!!.

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Może mi ktoś powiedzieć co się robi na stanowisku inżynier sieci dystrybucyjnej? Wymagania mają wykształcenie wyższe, a jeździ się na pociągi sieciowym, ale czy wykonuje się wszystkie fizyczne roboty?

Koń
@Marcin

Tak tu jest . Nie licz na nic w tej firmie.Są ludizie którzy maja wiedzę a robią młotkiem bo taki kaprys ma kierownik.A po drugie chciałbyś być mądrzejszy od kierownika który zna się na kresleniu godzin.

Radek

PGEGK Czy będzie znów sprzedana firma?

Zenek

Od 01 stycznia 2024 roku nasza spółka została wykreślona z listy spółek o strategicznym znaczeniu dla skarbu państwa. Czyli coś nieciekawego może się z nami wydarzyć skoro wylecieliśmy z tej jakże ważnej listy.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Potatos

27.12.2023 09:12

Potatosikona wywiad

Jestem osobą niepełnosprawną od dzieciństwa, z wyższym wykształceniem i niemal 30-letnim stażem pracy. Dla PKP Energetyka S.A. - obecnie PGE Energetyka Kolejowa S.A. przepracowałem prawie 16 lat, w tym 5 lat jako podwykonawca innego pracownika B2B, a niemal 11 lat jako pracownik B2B. Niestety od kilku lat wynagrodzenie stało w miejscu na poziomie sprzed pandemii, mimo rosnących kosztów. Musiałem zapewnić sobie samochód i jego utrzymanie do wyjazdów służbowych (obszar mojego działania obejmował 5 województw), sprzęt informatyczny, oprogramowanie, księgowość, materiały biurowe, koszty utrzymania miejsca pracy i inne. Mój wniosek z 2022 roku do ówczesnego Zarządu Spółki o podwyżkę wynagrodzenia spotkał się z odpowiedzią, że według nich wynagrodzenie nadal jest akceptowalne. Z kolei nowy Zarząd wypowiedział, mi poprzednią umowę i zaproponował jeszcze gorsze warunki pracy — wynagrodzenie godzinowe w miejsce dotychczasowego miesięcznego ryczałtowego, z tym że nie wiadomo było, ile godzin przepracuje się w miesiącu. Trzeba było zapewnić gotowość 24h/7 dni w tygodniu, ewentualne zastępstwo tak samo wykwalifikowanego specjalisty. Zarząd nie wziął w ogóle pod uwagę dotychczasowych wyników w pracy i tego, że praktycznie uzyskane dla spółki zyski wielokrotnie przekraczały moje wynagrodzenie. Na propozycje modyfikacji zaproponowanych warunków umowy, Zarząd Spółki poprzez odpowiedni Dział Centrali odpowiedział odmownie. Z dnia na dzień, i po 16 latach zakończył ze mną współpracę. Aktualnie znajduję się w wieku przedemerytalnym i dodatkowo, jak wspomniałem, jestem osobą niepełnosprawną i z tego powodu trudniej znaleźć mi pracę.

Potatosikona wywiad

Pracowałem na samodzielnym stanowisku specjalisty. Moim zadaniem była ochrona interesów Spółki przed organami zewnętrznymi. Świadczyłem także usługi doradztwa i pomocy w mojej dziedzinie skierowane do pracowników spółki, w tym kierowników jednostek i komórek organizacyjnych Spółki oraz Spółki Córki — PKP Energetyka Obsługa sp. z o.o.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Potatosikona wywiad

Tak miałem. Głównie pracowałem w swoim biurze, które musiałem utrzymywać. W Spółce pełniłem dyżury celem: kontaktu z kierownictwem i pracownikami, wymiany koniecznej dokumentacji, odbioru korespondencji kierowanej bezpośrednio do Spółki oraz archiwizacji.

Potatosikona wywiad

Wypowiedziano mi dotychczasową umowę z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia i nie zawarto ze mną nowej umowy. Pierwotnie obiecywano mi zawarcie takiej umowy. O tym, że nie zostanie ona zawarta, dowiedziałem się z wiadomości e-mailowej, którą dostałem od kierownika biura Centrali Spółki, na dzień przed upływam okresu wypowiedzenia poprzedniej umowy. Jednocześnie natychmiast kazano mi zdać całą posiadaną dokumentację Spółki — łącznie kilkaset tomów akt.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Potatosikona wywiad

Kwota brutto, którą otrzymywałem, jako specjalista wynosiła 3950 złotych. Po odjęciu kosztów: utrzymania i amortyzacji samochodów, sprzętu komputerowego i biurowego, oprogramowania, księgowości, materiałów biurowych, niezbędnych ubezpieczeń, składek, kosztów miejsca pracy (media, internet, czynsz, opłaty eksploatacyjne) kwota netto wynagrodzenia nie wiem, czy osiągała 2000 złotych.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Potatosikona wywiad

Około 6 lat jako podwykonawca innego pracownika B2B oraz niemal 11 lat jako pracownik B2B.

Potatosikona wywiad

Dobra współpraca z: kierownikami działów, jednostek i komórek organizacyjnych, z kadrą inżynierską i techniczną spółki. Ciekawe, wartościowe szkolenia organizowane przez jeden dział merytoryczny.

Potatosikona wywiad

Niskie wynagrodzenie, które i tak było coraz bardziej się obniżane. Brak znajomości i zrozumienia zakresu i specyfiki pracy ze strony Zarządu Spółki i Centrali (nadzorcze biuro Centrali Spółki po jej repolonizacji nie wiedziało w ogóle, czym się zajmujemy, nawet nie mieli naszej umowy — musiałem im wysłać skan umowy, wszystkich aneksów do niej oraz tekst ujednolicony umowy). Coraz gorsze techniczne warunki pracy — brak dostępu do urządzeń biurowych jak np. wielkoformatowa barwna kserokopiarka i skaner, które były potrzebne w celu przygotowania odpowiedniej dokumentacji do organów zewnętrznych, coraz mniej miejsca udostępnianego na akta, których było bardzo dużo.

Potatosikona wywiad

Ewentualny rozwój mógł jedynie wynikać ze specyfiki i różnorodności spraw i własnej pracy nad nimi. Natomiast nie było możliwości rozwoju formalnego, ponieważ pracowałem na stanowisku wysoko wykwalifikowanego specjalisty i formalnie wyższych kwalifikacji już nie mogłem uzyskać.

Potatosikona wywiad

Jeden dział merytoryczny od kilku lat organizował szkolenia, które się odbywały w odstępach od 1 miesiąca do 1 roku.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Potatosikona wywiad

Atmosfera pomiędzy szeregowymi pracownikami firmy oraz kierownictwem działów merytorycznych a pracownikami była dobra.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Potatosikona wywiad

Atmosfera pomiędzy Zarządem Spółki oraz biurem Centrali Spółki a nami, pogarszała się. Szczególnie po repolonizacji Spółki i jej wejściu do grupy PGE. W zasadzie mieliśmy kontakt tylko z biurem Centrali, gdyż Zarząd jeszcze wcześniej odmownie odpowiedział na wniosek o waloryzację pandemiczną naszego wynagrodzenia. Natomiast zwierzchnie biuro Centrali Spółki po repolonizacji podważało polecenia kierowników działów merytorycznych, które były kierowane do nas i które to polecenia, zgodnie z wiążącą nas umową, mieliśmy realizować. Sytuacja była bardzo nieprzyjemna.

Potatosikona wywiad

Wspomniane wyżej podważanie przez kierownika biura nadzorującego Centralę Spółki poleceń wydawanych przez kierowników działów merytorycznych. Stawiało nas to w dwuznacznej sytuacji, gdyż gdy zrealizowałem takie polecenie, spotkałem się z reprymendą wydawaną przez kierownika biura Centrali Spółki. Jednocześnie od kierowników działów merytorycznych, z którymi współpracowaliśmy, otrzymywałem sygnały, że nie mogą się oni skontaktować z kierownikiem tego biura Centrali Spółki.

Potatosikona wywiad

Nie do końca się wywiązywał. Zdarzała się zwłoka w wypłacie wynagrodzenia oraz zwrocie poniesionych za spółkę kosztów różnych opłat administracyjnych i innych. Pracodawca nie zapewniał materiałów biurowych, do czego był zobowiązany zgodnie z umową — koszt tych materiałów musieliśmy ponosić sami. Często polecenia nie były wydawane pisemnie, do czego zobowiązywała umowa, lecz ustnie. Starałem się napominać osoby wydające polecenia o stosowanie odpowiedniej formy.

Potatosikona wywiad

Poradziłbym pogłębienie wiedzy odnośnie obszarów, którymi zajmują się pracownicy oraz znaczenia ich pracy dla Spółki i zysków przez nią osiąganych. Radziłbym wprowadzenie lepszych warunków pracy i stabilnego, wyższego wynagrodzenia.

Kornelia

A mój tata jest zainteresowany pracą tutaj na stanowisku elektromonter. Szczególnie przyciągają tu te benefity. Tam jest zwłaszcza wpis, że dofinansują wycieczek i wczasów. Czy to jest tak, że każdy pracownik ma na ten cel jakiś budżet i to jest jego sprawa, jak go wykorzysta? Czy jednak to firma decyduje, kto i ile będzie miał dofinansowania za daną rzecz?

Jolanta
@Kornelia

To tylko dla wybranych, i nie dla zwykłego elektromontera. To tylko tych z dyrekcji, z zarządu . Tak jest u będzie w PKP energetyka teraz PGE energetyka kolejowa.

szary nikt

Taka moja mała sugestia. BHP-owcy w naszym zakładzie mogliby w końcu jakoś ustalić "wspólne zeznania" co do karty bezpieczny start. Jeden mi mówi, że te karty są wyłącznie dla nas jako "pomoc naukowa" i nie podlega kontroli BHP a drugi Swoją wizytację od tego właśnie rozpoczyna. Może w końcu się okreslicie jak to rzeczywiście jest.

Pan Mirek

Dlaczego na liderów, kierowników są zatrudniane osoby które nie mają kompetencji , matury i odpowiedniego wykształcenia ?

Henryk
@Pan Mirek

W dawnej PKP energetyka , to tu rzecz normalna i ma odwrót. Liczą się plecy, po znajomości, związki zawodowe S. .

wittam

Krążą pogłoski że znaowu mamy być sprzedani do prywatnej firmy..

sebastian
@wittam

To prawda, ale tylko sieciowy i nie prywatnej ,a Panstwowej PLK.

Włodek
@sebastian

Bzdura PKP PLK S.A. zarządza narodową siecią kolejową a nie skupuje pociągi sieciowe wraz z pracownikami; co najwyżej oddział usługi może zawiązać spółkę która po rejestracji w KRS i podpisaniu odpowiedniej umowy na utrzymanie urządzeń sieci trakcyjnej dla PkP PLK SA może zostać wcielona do grupy PKP PLK SA ale nadal będzie odrębnym podmiotem gospodarczym tak jak na przykład ZRK-DOM lub choćby TRAKCJA S.A. O bezpośredniej pracy jako pracownik PLK musimy zapomnieć bo jest to prawnie niemożliwe niemożliwe.

zyga

Zwolnienia beda po 1 stycznia 2024, głównie w Obsłudze

Lucjan z Obslugi
@zyga

Witam. Jako pracownik dawnej spółki PKP energetyka Obsługa ,podajcie ile chcecie zwolnić pracowników oraz jakich ? Są tacy, że tylko podstacja i nic więcej. Zamierzam przyjąć zwolnienie na tzw. klatę. A może czas zmienić pracę?

@zyga

Jeśli będą zwalniać niech dadzą PDO. I zdecyduje się wielu pracowników.

Pracownik A

Ankiety ?, jak mają buć anonimowe ? Przecież telefony służbowe są przydzielane pracownikowi na stan ,przydział jak narzędzia oraz mają pocztę służbową z imienia i nazwiska oraz IP telefonu w sieci. I tak wiadomo jak pracownik wypełnia ankiety. Tak anonimowa jak praca w spółce skarbu Jarka .W internecie nie anonimowości , trzeba być hakerem. Anonimowa to jest ankieta papierowa.

Przyszły pracownik

Mam pytanie? Ile można zarobić jako elektromonter , chodzi o trakcję oraz elektromonter dystrybucji. Czy to jest praca na kolei czy praca w PGE energetyka kolejowa ? Czy jesteś kolejarzem pracującym na trakcji jako maszynista, kierownik pociągu, pilarz, elektromonter trakcji czy energetykirm ? Mam doświadczenie jako elektryk przemysłowy na utrzymaniu ruchu ? Nie wiem czy dobrze opisałem funkcje , ponieważ nie ma doświadczenia na PKP. To tylko ,co przeczytałem te informacje z internetu na temat pracy na tych stanowiskach.

Asia

Dlaczego na liderów, kierowników są zatrudniane osoby które nie mają kompetencji, odpowiedniego wykształcenia?

Bartek
@Asia

Teraz o tym piszą. Tak jest od dawna na PKP, zek, PKP energetyka. Możesz mieć znajomości i już stołek kierowniczy się przyklei. Tak jest w sekcji Jelenia góra . Zastępca kierownika,(usunięte przez administratora)związkowca, zero wiedzy a temat trakcji i rządzi despotycznie. Nie trzeba buć wykształcony żeby kierować.

U Basi
@Asia

Też się tyczy Obsługi. Niektórzy rękoma i nogami się bronili żeby nie załapać ć się na piciu sieciowy. Jest sieciuchem to jego miejsce pociąg a nie obsługa..Tyczy się też w drugą stronę. Wina tych co siedzą na wyższych stołkach i kierowników ,nie mający pojęcia o kwalifikacjach pracowników.

Arek z Podkarpacia
@Asia

Ludzie bez matury sa kierownikami , aq Inżynier kopie rowy hehehe, to się w głowie nie mieści, takie rzeczy tylko w PGE Energetyka Kolejowa i nic sie nie zmienia !!! Taki człowiek ,,kierownik,, po zaocznej wieczorowej zawodówce to autorytet ? To jest kpina !!!

Owen Dynamics
@Arek z Podkarpacia

Co o tym ile wiedziałeś , na kolei ,dawna PKP energetyka, oraz wcześniejsze czasy, takie rzeczy uda się zdarzały.. Kierownik, zastępca,mogą kierować sekcjami nawet bez wykształcenia kierunkowego, np .czy kto się zna sieci trakcyjnej, podstacje? A czy stanowiska dostaje się od tak.?

Jurek
@Arek z Podkarpacia

Co o tym nie wiedziałeś ? W dawnej PKP energetyka oraz w tym nowszym holdingu ,taki awans na stanowiska kierownicze zdarzały się. Liczyło się tylko na dobre kontakty. A no to związki zawodowe coś robiło w tej sprawie ? Obsadzali też swoimi stanowiska kierownicze.

Tomasz

Dzien dobry . Jak w firmie przedstawiają się prace szczególnie niebezpieczne .Czy są odprowadzane składki ,czy jest wykaz prac niebezpiecznych .Wiąże to się z wcześniejszą emeryturą. Bo ZE proponuje 60lat a tu na rozmowie ładna pani mi w kółko powtarzała o jakis benifitach zgranym zespole i takie tam bzdety.na to wszystko powinienem zarobić normalnie a nie barterowa wymiana a dam prace ty mi ziemniaki. Dziekuje i pozdrawiam . Bo po rozmowie to mam mieszane uczucia. Jedyny plus dla mnie to praca na miejscu nie muszę dojezdżać 20km ,ale to nie żaden atut.

Goldi
@Tomasz

Jak na razie to cisza, tylko za maszynistów odprowadzana jest składka FEP reszta tyra do śmierci :))). Czyli jak Donek podniesie tak pójdziemy.

Dominik
@Goldi

Jesteś tego pewien że jest odprowadzana składka do funduszu emerytur pomostowych za maszynistów sieciowego? Bo ja mam poważne wątpliwości? A co z kierownikami pociągiu sieciowego co ze skladką na FEP tez jest odprowadzana.? Może cos wiesz? Pozdrawiam.

Jurek
@Goldi

Podziękować związkowcom. Ma kolei było , może 21 związków w tym te solidarnościowe. , a w PKP energetyka ok. 3 związki . I tak związki walczyły , tylko dla nielicznych, maszynistów.

Mateo M
@Goldi

Podziękować związkom zawodowym , oni tak do tego doprowadzili. Związki w zakładzie zależne są od zarządu. Oni walczą o swoje . Tak to się dzieje od czasów podziału kolei PKP,

@Mateo M

W jaki sposób do tego doprowadziły? Dopiero wdrażam się w temat a widzę, że właśnie cos dotyczy tylko maszynistów? A tak w praktyce to kiedy i co ostatnio te Związki tutaj wywalczyły tak na marginesie?

Zasłuzony dla sterowania.

Nic nie wywalczyły i nic nie wywalczą towarzystwo wzajemnej adoracji.Szkoda słów na tych ludzi.porównaj sobie np.ZE.Prace szczególnie niebezpieczne tam sa u nas nie ma. Identyczne prace np .pomiarówka,kablarze, podstacje -GPZ.

Związkowiec
@Goldi

Dawna PKP energetyka jest już poza grupą PKP . Nawet jak powstawały ZEK-i tu już byli praca do 65 lat. Po podziale PKO jako przedsiębiorstwa państwowego, było chyba 21 związków zawodowych , które tylko nie liczne spółki miały zagwarantowane dawne przywileje PKP jak praca do 60 lat. To wina związków zawodowych i reszty zarządzającej.

Dariunio
@Goldi

PKP energetyka jest spólką energetyczną , srewisujaca w PKP PLK i nie mają co maszyniśći w grupie PKP przywilejów. Maszynista i kierownik to tylko funkcja dodatkowa do elektromontera w Usługach, bo na umowie o pracę mają jako elektromonter czy monter sieci i sprawa załatwiona.. Maszynista to tylko funkcja płatna w charakterystyce zawodowej pracy , którą podpisaliście .Bo zakład wysłał na kurs i macie tylko papierek do wykonywania czynności maszynisty według UTK, bo takie są uprawnienia i pozwolenia na prowadzenie drezyn , tak jak kierowca ma uprawnienia do kierowania i to bez umowy.jsko funkcja dodatkowa. To tylko uprawnienie do kierowania drezynami . I żadne tam na wcześniejsza emerytura nie będzie.. To jest tak odgórnie.

Mateo M
@Tomasz

JAK tobie się nie podoba w nowej formie i dojazdy to sit zwolnij. Całe życie w PKP i to na warsztacie i tylko awanse i podwyżki za tylko wyganianie pracowników do innych miejsc jak np. pociąg sieciowy, a teraz zmiany i wielki lament , bo inny pracodawca inne zasady.

Mrio
@Dominik

Jak masz na umowie i charakterystyka pracy ? Trzeba było się przyją.ć do prawdziwego PKP, jak Cargo , IC . A nie siać bzdury. Może były zmiany stanowisko we , a czy dostałeś nową umowę o pracę.?

sebastian
@Dominik

Składka nie była i nie jest odprowadzana i maszynista, kierowca wozka itp ..itd nie pojdzie na wczesnieszą emeryture.

A ty

Chciałbym poruszyć parę kwestii niektórych spraw w sekcji Jelenia Góra .Co do tego zdarzenia 10 lat temu na 55 P. Ciekaw , kto wie czy polecenie na daną pracę było poprawnie napisane?. Chyba nie . Brak było w poleceniu punktu dotyczącego otwarcia odłącznika OS na rozdz. 3 kV. Błąd odkrył ratujący pracownik ,który wskazał ten błąd byłemu kierownikowi sekcji jelenia góra oraz to widział jego zastępca ( bardzo wykwintne epitety poleciały.) Na następny dzień inny pracownik pojechał do dyspozytorni , żeby podmienić poprawione polecenie . Dopuszczający był pod wpływem procentów. Czy to szanowna komisja sprawdziła ? A gdzie sprawdzenie alkomatem.Tak ,bo był trzeżwy. A reszta ? Były naczelnik ? Parodia. Czy polecenie było wypełnione ? Chyba nie. Bo książka szkoleń też nie była wypełniona. Podczas tego zdarzenia na a tej podstacji przebywały pewne osoby , które nie powinny tam się znajdować. Oczywiście wiadomo co tam robili. Mieli inne miejsce pracy. A ratujący później przechodził traumę. Czy była pomoc? - nie Trzeba było tam być i widzieć te nieprzewidziane zdarzenie. To są fakty. I jeszcze jedna sprawa. Chodzi o kierowanie pojazdami służbowymi ( stan pojazdów był fatalny i kto ma płacić mandaty za zły stan techniczny ?. Kierowca który nie chce stracić premii i powiadamiał przełożonych, czy dysponent pojazdu czyli kierownicy? Były takie zdarzenia.). Czy były jakieś aneksy do umów.? Czy ktoś się pytał pracownika czy ma prawo jazdy kat. B ? Skąd wiedzieli ,że pracownik posiada takowe uprawnienia? Wysyłali na badania okresowe ,gdzie było wpisane kierowca kat.B. Była też wykaz, który nie podpisałem. Może ktoś podpisał , jak instruktaże BHP, tam była pieczątka byłego naczelnika, a podpisy były ..inne. Dopytywałem się w Państwowej Inspekcji Pracy , czy można kierować pojazdami , jak mam na umowie tylko elektromonter? To też bezprawnie. Przecież kolej nie robiła takowe uprawnienia - prawo jazdy. A do podwyżek i awansów to inni pracownicy byli dyskryminowany , (usunięte przez administratora) finansowy . Zwłaszcza w 2017r (HR Flesz magazyn pracowniczy nr1(1)/2017 ), był zmieniony system wynagrodzeń . Liczyli się brygadziści i pijący z byłym naczelnikiem. Byłego naczelnika lub kierownika i zastępcy sekcji jelenia góra nie interesowano oraz nie liczyło się gdzie wcześniej pracowałeś i co robiłeś oraz jakie miałeś uprawnienia (były komentarze , które opisywały pracowników z dawnych ES-ów, np Maniek, Titok) . Miałem najniższą grupę oraz stawkę według nowych zasad , nie mówiąć też na sieciowym. Liczyło się chyba ilość napojów wyskokowych wypitych z byłym naczelnikiem . A co do grafików i urlopów też były nadużycia . Dotyczy się też zastępcę tej sekcji. A co dyscypliny co do niektórych pracowników , czy to na pociągu sieciowym ,czy na delegacjach to trzeba mieć ich na smyczy. Szkoda, że go uratowałem, bo mogłem wcześniej wyjść z tej podstacji 55P i by był wypadek śmiertelny i wszystko by się inaczej potoczyło. A co do nadgodzin i III PDO to zawsze była odpowiedż zastępcy sekcji jelenia góra i- tobie się nie należy -. A inni pijący i po znajomości podostawali odprawy z PDO . Komisja etyki i te standardy etyki to mi teraz lata....,lepiej zgłosić do sądu pracy i PIP-u. Co teraz się o tym mówi, kto na te pytanie w Warszawie odpowiada ? Wcześniej też były sygnały . Kto tam pije to ma dobrze .

@A ty

Dzień dobry. Jest nam bardzo przykro z powodu zdarzenia, które miało miejsce na 55P. Specjalna komisja wyjaśniła jego okoliczności, a firma PKP Energetyka podjęła stosowne działania, aby zapobiegać podobnym przypadkom w przyszłości. Szczegółowe pytania prosimy kierować na adres bhp@pkpenergetyka.pl. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że bezpieczeństwo pracy jest naszym najwyższym priorytetem. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby na żadnym stanowisku nie dochodziło do nieszczęśliwych zdarzeń. Naszym celem jest stworzenie całkowicie bezwypadkowego miejsca pracy i konsekwentnie do tego dążymy. Od opisywanych zdarzeń minęło 10 lat. W tym czasie poziom bezpieczeństwa pracy znacznie się podniósł. Zainwestowaliśmy dużo w środki ochrony indywidualnej i zbiorowej. Wprowadziliśmy wiele usprawnień, wypracowanych wspólnie z pracownikami. Zmienił się także kierownik Sekcji Jelenia Góra. W kwestii samochodów wykorzystywanych przez spółkę PKP Energetyka, zapewniamy, że wszystkie posiadają aktualne badania techniczne, potwierdzające ich całkowitą sprawność i są w pełni dopuszczone do ruchu drogowego. Rocznie w firmie wymienianych jest ok. 200 pojazdów, a średni wiek floty samochodowej wynosi 6 lat. Głównym założeniem procesu wymiany floty jest obniżenie czasu eksploatacji samochodów do 5 lat. W ramach naszego programu „Misja ZERO” realizowane są także działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego, a także zwiększenie kultury, ekonomii i ekologii jazdy (np. wprowadziliśmy zasady eco-drivingu). Żaden pracownik nie jest zobligowany do jazdy samochodem, jeśli nie zostało to określone w wymaganiach do pracy na danym stanowisku w postaci karty charakterystyki pracy. Każdy nasz kierowca musi natomiast mieć zaświadczenie lekarskie o zdolności do prowadzenia pojazdów. Na koniec pragniemy podkreślić, że osoby, które zaobserwują jakiekolwiek nieprawidłowości związane z bezpieczeństwem pracy, flotą samochodową czy zachowaniem pracowników w stosunku do innych członków zespołu, proszone są o dokonywanie zgłoszeń na adres mailowy bhp@pkpenergetyka.pl lub za pośrednictwem Linii Etyki (z zachowaniem anonimowości). Informacje na temat jej działania można znaleźć pod linkiem https://www.pkpenergetyka.pl/standardy-etyki lub w zakładce „Standardy etyki” na naszym profilu na portalu GoWork. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

Dzień dobry. Bardzo zależy nam na stworzeniu całkowicie bezwypadkowego miejsca pracy i dokładamy wszelkich starań, aby ten cel osiagnąć. Analizujemy przyczyny i okoliczności zdarzenia w Lublinie i na pewno wyciągniemy z niego wnioski na przyszłość. Z poważaniem Zespół PKP Energetyka

hej
@PKP Energetyka

Kiedy PKP PLK kupi PKP E.

Bolesław
@hej

Nigdy nie kupi

Zenek
@Bolesław

Skąd to wiesz,

Tachometr
@A ty

Tam nie potrzeba wykwalifikowanych elektryków, tylko pracowników fizycznych jak jest w nowych grupach i stawkach. Flesz nr.....

A ty.
@PKP Energetyka

Teraz o tym piszecie ,że przykro. . I teraz są zmiany. A przedtem co było. ? Gdzie te standardy etyki ? w tej sekcji Jelenia Góra..? Wstyd

Pan
@PKP Energetyka

Witam. I co. Okradli pracowników z nadgodzin. To tylko potrafi pkp energetyka z jednej góry.

Bolesław
@Zenek

Wiem bo tak jest zapisane w ustawie o restrukturyzacji komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe z dnia 08.09.2000 r.

Mike
@PKP Energetyka

Najpierw trzeba zmienić umowę o pracę na elektromonter plus kierowca kat. B. Bo pkp energetyka , żaden pracownik nie jest zobligowany do jazdy samochodem, a zmuszają. Nawet nie było to formie pisemnej. A na umowie było napisane elektromonter. Tak to było w Zakładzie Dolnośląskim.

Misiek
@PKP Energetyka

Zmam osobiście nowego kierownika z sekcji JG>. A kiedy zmiana trochę inaczej myślącego zastępcy.

@PKP Energetyka

A kiedy będzie zmiana zastępcy kierownika sekcji Jelenia Góra ? A może tą posadę ma na stałe ? Bo i tak nie jest z tej branży.

@PKP Energetyka

I to nic nie zmienilo. Jedni dostali awanse i podwyżki a innych dotarli bo musieli się zeolnić po ćwierć wieku pracy w tym zakłamanym zakładzie pkp energetyka.

ktos kto chce zadbac o swoich
@PKP Energetyka

Skoro wam zależy to dlaczego w sekcjach na wschód od Warszawy ludzie na dopuszczenia firm zewnętrznych są wysyłani w pojedynkę? Przecież takie oszczędności mogą prowadzić do tragedii zwłaszcza w nocy kiedy warunki nie sa najlepsze. Dla mnie i moich kolegów przydzielanie jednego czlowieka do takich zadań to skrajna nieodpowiedzialność i głupota. Na koniec jestem ciekaw jak to wygląda w innych sekcjach i czy panuje tam taka sama skrajna nieodpowiedzialność. Liczę na odpowiedź, dziękuje i pozdrawiam.

Czas na prawdę.
@ktos kto chce zadbac o swoich

Dzień dobry wszystkim. Odpowiedż na zadane pytania. W sekcjach na południowym- zachodzie części Polski, tak samo się robi jak w sekcjach na wschód od Warszawy. Dopuszczenia są robione w pojedynkę, zwłaszcza w nocy i to jeszcze na szlakach , zdala od stacji. Najgorzej jest zimą. Jeździ się w pojedynkę w nocy. I tak to zostanie usunięte. Tak jest . Dopuszczenia dla firm zewnętrznych są jednoosobowo jeżdżą, tylko kierowcy.

Cacy jacy
@PKP Energetyka

Żeby być napiętnowany. To jesteś na cenzurowanym. Zero awansu, podwyżek. Sekcja JG.

Makao
@PKP Energetyka

I tak traca dobrych , doświadczonych, wartościowych pracowników. Dzięki nieodpowiedzialnych kierowników , dyrektorów. Za to też biora odpowiedzialność zwiazki zawodowe solidarność. I jak ma byc dobrze , zże na stanowiska kierownicze bioraą niewyksztalconych, nieodpowiedzialnych osoby kierujace sekcją. To tylko pkp energetyka.

Daria
@Tachometr

Tu po tych zmianach , jednych zdołowali innych podnieśli po kilka grup. I czym się , i jakimi czynnikami się kierowali przy tych zmianach.

PanX
@PKP Energetyka

Żaden pracownik nie jest zobligowany , zbowiązany, zmuszany do jazdy samochodem, jeśli nie zostało to określone w wymaganiach do pracy na danym stanowisku w postaci karty charakterystyki pracy. I pytanie do pkp energetyka , kto wpisuje do kart charakterystyki, czy taki pracownik posiada prawo jazdy i skąd wie czy pracownik ma takie uprawnienia ? Mnie nikt nie sprawdzał czy mam takie prywatne uprawnienia czyli prawo jazdy. Bo na umowie widnieje tylko umowa na stanowisko elektromonter. A może ,pracownik podpisywał oświadczenie , że może prowadzić pojazdy służbowe. Też to było . A może na podstawie badań okresowych ?, wypisywanych przez kierownika- skąd wiedział ze pracownik ma takie prywatne uprawnienia? Lub może był wykaz, który pracownik podpisywał ? Przecież pracownik nue pokazywał takich uprawnień. To jaka jest odpowiedż . Bo powinna być zmieniona umowa o pracę.

roro
@hej

PLK ma spółki w grupie PKP które pracują własnymi pociągami sieciowymi i po co kupować coś co się ma?

Grinch
@PKP Energetyka

Proszę się przyjrzeć ile obecnie pracują kierownicy i zastępcy kierownika sekcji, czy mają 11h wg kodeksu odpoczynku, co jest gdy mają non stop wg firmy "gotowość", a to normalny dyżur, który jest swoadczenoem pracy... nieustające telefony od dyspozytorów, wykonawców prac po "godzinach pracy" i szablonowe hasło w PKP Energetyka... "nadgodziny do odbioru", czyli prościej przeczekać sprawę bo się to nie kalkuluje Pracodawcy...

p. Stefan W.
@A ty

Wniosek.: ty tu nie pracujesz ,a reszta została , podwyżki i awanse.

Maro
@Grinch

Widzę ile pracują. Daj lepiej spokój .Za to im płacą i to nieźle.A jeśli im jest źle mogą przejść do PLk-i. Lub latać po pracownikach i pierdzielic ,że dołki pod nim kopią,bo nie wiem ile tu będę bo ktoś nowy zajmie moje stanowisko,pozalić sie komuś ,że mnie nikt nie lubi jak poszedłem do biura, ja nic nie wiem itd. pozdrawiam i więcej optymizmu kierowniku

Pam Starszy stażem
@A ty

Witam kolegów. Widać jeszcze takie oraz inne wypadki przy pracy. Zamiast iść do przodu, to widać efektu zaniedbania bezpiecznej pracy przez wiele lat. A to ciągnęło się jeszcze za starych czasów. Powinny być przeprowadzane rozmowy edukacyjne od największego szczebla kierowniczego do stanowisk pracowniczych.

Waldemar z polnocnego
@Pam Starszy stażem

Same rozmowy nic nie rozwiążą jedna nowa zakretarka czy wiertarka problemu nie rozwiąże poprostu brak ludzi i to jest ten zasadniczy problem bo na żądanie jedzie 1,5 człowieka zmęczenie i PESEL ,dyżury poprostu się starzejemy i to jest normalna kolej rzeczy potrzebna jest młoda kadra której nie widać .

Witek XX
@p. Stefan W.

Dostali alko .....,nier.....i waz... Awanse i podwyżki dostają i dostali co zawsze dostają co siedzą i dyrygują. Wypadku po wpływem..... , i tak zamiata się pod dywan, a tylko inni trakcją i zwalniają . Reszta niech nie narzeka, bo mało ludzi , dużo harówy ,a za to duże zarobki - i tak nic nie robią. .

Pan Y
@p. Stefan W.

W pracy są tylko współpracy, tylko przy dobrym procencie, w butelce przy którymś przełożonym , związkowcom. A resztę mają gdzieś ,gdzie jest ciemno i ciepło..Liczą się .......,a ten jest do roboty a ten to siedzenia, a ten do....... Podwyżki.

Lucjan
@p. Stefan W.

Wniosek:. Pracuj dalej i nie narzekam i tak dużo zarabiasz. I dlaczego takich jak ty nie przenoszą ciebie w różne sekcje oraz różne miejsca pracy na różne stanowiska pracownicze,. Ponieważ brakuje lub jest luka po tych co odeszli. ? Bo może nie nadajesz się ,ewentualnie masz duże znajomości lub trzymasz się rękoma i nogami ciepłego miejsca jak podstacje trakcyjne ?

Pan Bronek
@p. Stefan W.

Wniosek do p. Stefan W :. W świetle tych faktów, można wnioskować, że firma stosuje nieuczciwe praktyki wobec pracowników, które prowadzą do ich dyskryminacji i niemożności rozwoju zawodowego. Przez takie zachowania pracodawca utrudnia rozwój zawodowy oraz szanse na otrzymanie podwyżek i awansów. W związku z powyższym, sądzę, zwolnienie z pracy było niesprawiedliwe i oparte na nieodpowiednich przyczynach. Doświadczenia sugerują, że istnieją jasne braki w zarządzaniu personelem oraz brak uczciwości wobec pracowników. Wnioskuję, że w tej firmie istnieją problemy z nieuczciwymi praktykami, które mają negatywny wpływ na rozwój zawodowy pracowników.

Zielone przęsło.
@Pan Bronek

Cała prawda tylko nic i nikt tego nie zmieni.Ludzie aktywni z wiedzą odeszli.Zostal efekt snieżnej kuli. z drugiej strony jest cudownie.

Widzę, że firma poszukuje pracownika na stanowisko specjalistki ds. przyłączeń. W jakich godzinach można pracować, skoro panuje tutaj elastyczny czas pracy? Kto podejmuje ostateczną decyzję w tej kwestii? Jeśli chodzi o różnego rodzaju dofinansowania, to ile procent zazwyczaj dopłaca firma? Jest jakaś zależność, czy w każdym przypadku wygląda to inaczej?

Pp

Hej, Mam pytanie ile wynoszą średnio zarobki na stanowisku finansowym/kontrolingu

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Energetyka - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Energetyka?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Energetyka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 259.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Energetyka?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 42 to opinie pozytywne, 70 to opinie negatywne, a 90 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Energetyka?

Kandydaci do pracy w PKP Energetyka napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Energetyka