brak logo

PKP Energetyka

Warszawa

Opinie o PKP Energetyka

Alicja 2017-03-02 10:43
@Jarek, przykro mi, że masz takie odczucia. Jeżeli chodzi o zarobki, to trzeba pamiętać, każdy ma inne oczekiwania :)
1
Jarek 2017-03-02 14:59
ALicjo@ wiem że w Centrali zarabia się wiecej, ale czemu nic nie napiszesz co Dyrektorzy MB i TS robią z prowizjami dla RKS i handlowców. Od kilku miesiecy nie ma wypłacanych premii. Dyrektorzy kazali czepiać się wszystkiego aby nie wypłacić prowizji (jeden RKS i doradca za to że zarobili full kasy dla Spółki, w nagrode zostali zwolnieni bez wypłacenia prowizji a teraz strach jest dużo zarobic dla Spółki aby nie zostać zwolnionym - myślę że większośc juz sprzeda kontrakty na zewnątrz...). Ponadto dyrektorzy obrazili wszystkich doradców i RKSów na spotkaniu integracyjnym w Serocku. Dyrektor TS powiedział m. in. że dla niego rks i doradcy w hierarchii są poniżej złodzieji...i pedofili.. Jak wszystkich Dyrektor zwalniał.... Będę świadkiem w sądzie u RKSa i ciekawe co wtedy powie dyrektor i jak zareaguje na to Zarząd. W sądzie nikt nie bedzie klamał bo dobrze wszyscy wiedzą że RKS się przygotował na kontratak... Czytałem pozew RKSa i będzie dym. Mam nadzieję, że dyrektorów zwolnią. Jak nie to sam poinformuje, istwana, cande , krawczyka, obłoja oraz media co się dzieje w spółce. Dla mnie to po zmianie właściciela Spółka wogóle się z ludźmi nie liczy... mam tylko nadzieję, że RKS wygra w sądzie i będzie to nauczka dla podejmujących decyzje osób. Dobrze, że w sądach pracownik w starciu z korporacją może liczyć na przychylność a tu zwolnili RKSa i handlowca, którzy nigdy nie mieli nagan etc... Rks otrzymał propozycję rozwiazania umowy za porozumieniem stron a z handlowcem nawet nikt nie porozmawiał - został zwolniony nie wiadomo za co..
6
Alicja 2017-03-02 15:06
@Jarek nie mogę napisać nic w tym temacie, ponieważ nie jestem pracownikiem PKP Energetyka, dlatego nie mam takich informacji. Jeżeli to prawda, to trzymam za Was kciuki.
2
Piotr 2017-03-02 15:12
Jeżeli chodzi o Zarząd (który na pewno został wprowadzony w błąd przez MB i TS) i Dyrektora Szcześniaka i Walczaka to są ludzie na poziomie. Jednak jeżeli chodzi o MB i TS to zostali dyrektorami gdzie wcześniej nie mieli pojęcia o zarządzaniu większa ilością ludzi. Pracując tyle lat nigdy żaden przełozony nigdy przy mnie nie porównali publicznie pracowników do ped. i złodzi - również jestem świadkiem tego zdarzenia w Serocku. Trzymam kciuki za Mateusza i rksa..
4
Alicja 2017-03-02 15:47
Dla zainteresowanych firma poszukuje kandydatów na stanowiska Młodszy Specjalista ds. obsługi kadrowo-socjalnej, Młodszy Specjalista ds. naliczania wynagrodzeń, Ekspert ds. badań i rozwoju.
MajaCentrala 2017-03-09 12:52
Zaczęło się dziać, zarząd szuka w nowego dyrektora ds. sprzedaży , dyrektor główny już jest wybrany i ma się przyuczać do końca czerwca.. Jak się nowy dyrektor wdroży wtedy podziękują MB, a powodów na dyrektora będą mieli wiele i na TS też się znajdą.
5
Alicja 2017-03-09 13:05
Wiedzieliście, że PKP Energetyka została wyróżniona Złotą Kartą Liderów Bezpiecznej Pracy? ;) Tutaj możecie dowiedzieć się więcej - http://www.pkpenergetyka.pl/Aktualnosci/PKP-Energetyka-wyrozniona-Zlota-Karta-Liderow-Bezpiecznej-Pracy
1
Marcin 2017-03-17 14:24
No i mamy podwójne standardy w PKP Energetyce. Jak zwolnić Rksa i doradcę handlowego to wystarczy napisać pismo o rozwiazaniu umowy z art. 52 (nie mając dowodów - nie rozmawiając z pracownikiem). Jak zwolnić dyrektorów to powołuje się do zbadania zdarzenia komisję etyki. Poniedziałek będzie sądny dzień dla TS, jak będzie kłamał to wyleci (jeden z przepytanych dzisiaj RKS-ów zeznał na komisji co innego niż w środę (widocznie się wystraszył, że rks ze szczecina ma nagrania na słowa TS. W poniedziałek na 14:00 zostali zaproszeni na posiedzenie komisji RKS JG i dh MP. We wtorek dyrektorzy PM i KS. Sprawa zaczyna być ciekawa, wszyscy którzy są zamieszani w tą sprawę - pamiętajcie mówcie tylko prawdę.. Uważajcie abyście przez TS i MB nie wyladowali na zielonej trawce...
6
monter 2017-03-22 18:06
Jeśli w najblizszym czasie nic się nie zmieni na lepsze ( co jest mało prawdopodobne) wielu starszych pracowników mających wypracowany stały zasiłek przedemerytalny( lub będa mieli za krótki okres)będą po prostu uciekać nawet decydując się na niecałe 900 zł tego zasiłku. Praca w tej firmie staję się pracą w obozie koncentracyjnym. Za michę soczewicy i kromę chleba. Stres jest niebywały. Nikt z kierownictwa nie liczy się z szarym pracownikiem. Wycisnąć jak cytrynę i na śmietnik. Arogancja i bezczelnośc kadry kierowniczej osiąga zenit. Jesli na jesień ma ruszyć Muza 2 to może być taka sytuacja że nie będzia miał kto to robić bo ludzie będą się zwalniać. I to masowo. Dziwię sie młodym pracownikom że jeszcze siedzą w tej pożal się Boże firmie bo za moment wszyscy będą pracować w delegacjach za podstawową pensję. Starym robolom się nie dziwię że czekają na ostatnią chwilę bo po 30-40 latach pracy w tej firmie ciężko samemu odejśc ( i na tym bazuje kierownictwo)ale młodym już tak. Za granicą zarobią cztery razy tyle pracując duzo mniej, bezpieczniej i w cywilizowanych warunkach. Jedynym ratunkiem dla pracowników jest przejęcie firmy przez PLK co raczej jest tylko marzeniem choć takie słuchy chodzą.
7
Mareczek 2017-03-23 11:30
Szukam pracy i jak czytam wasze wpisy o PKP energetyka, to nic tylko się zwolnić.... nie wiem ile osób się samodzielnie zwalnia, ale jakbyście popracowali w PGE to zobaczycie, że wasza firma to jest cud miód....
6
Gorszy sort 2017-03-23 23:02
W bufecie podobno widziano Mariana, że kupował kefir i ogórki, to będzie miał sr.......
9
Klaus 2017-03-23 23:08
Pamiętacie te czasy jak trzeba było robić w soboty ? to masakra była , teraz jest fajnie bo w piątek juz jest łikend, tylko nasi z pogotowia i dyspozycja robią 24h, ale kasa za to jest.
6
janek 2017-03-24 06:41
a słyszeliście że mają być nowe samochody, toyoty super ja już się cieszę. fajnie jest pomykać nowiutkim autem...
5
Alicja 2017-03-27 11:05
Poznaj PKP Energetyka bliżej! http://www.pkpenergetyka.pl/O-PKP-Energetyka/Kariera/Szkolenia-i-rozwoj "Nieustannie inwestujemy w naszych pracowników finansując lub dofinansowując szkolenia, warsztaty, seminaria, kursy językowe, czy studia podyplomowe, studia wyższe, aplikacje radcowskie oraz MBA." - więcej informacji znajdziecie w linku powyżej.
2
Ślązak 2017-03-29 12:59
Proszę Was napiszcie komu takie dofinansowania były dane - myślę że to jednostkowe przypadki. Szkoda, że nie wypłacacie prowizji za zdobyte kontrakty. Nie wiem ile można czasu je sprawdzać i się domagać, jutro napisze maila do związków zawodowych i do prezesa bo to zaczyna być denerwujące... Może wreście ktoś ruszy coś z prowizjami.
4
Scyzoryk 2017-03-29 14:13
Super, że ktoś to pisze i domaga się prowizji. Ja jutro wyślę maila do Państwowej Inspekcji Pracy, bo to już zaczyna być.... Ja czekam na prowizje za kontrakty zdobyte w listopadzie i grudniu. MB I ST powinni spalić się ze wstydu... Czy nie ma lepszych ludzi na dyrektorów? Czy wreście Zarząd podejmie jakieś decyzje, to wszytsko jakaś jedna wielka żenada...
7
Białowieża 2017-03-29 15:21
MB i ST , proszę dajcie znać kiedy będzie wypłacona prowizja. Czy na święta będą pieniądze za prowizje. MB jak nie chcesz wypłacić prowizji to powiedz na forum lub RKS-om o co chodzi. Kolejny miesiąc mija a ja nie wiem czy za ostatni kwartał będzie wypłata prowizji. Pisze nie tylko w swoim imieniu... Zwiazki Zawodowe bo do Was apeluje, może wstawicie się za osoby którym nalezy się prowizja, nie chowajcie głowy w piasek bo to już wstyd...
6
Rico 2017-03-31 21:53
Nie do USA bo tam już byli... tylko na Kubę z Prezesem Orzechem... w nagrodę na dobrze wykonane zadanie ...
5
zeroprowizji 2017-04-02 19:35
MB, czy powiesz kiedy będzie wypłacona prowizja, za kontrakty z IV kwartału 2016r. Zaczyna być to żałosne, czy firma trzyma pieniądze na koncie i nie wypłaca aby zarobić na odsetkach? Czy tak cieżko zrozumieć że czekam na prowizję i coraz bardziej się denerwuję. MB I TS chcecie budować zespół a po zwolnieniu RKSa i doradcy, którzy przynosili najlepsze zyski, to chyba nikt Wam już nie zaufa.
3
waldek 2017-04-03 11:05
Na temat MB i TS szkoda mi słów. Prawda jest tak że prowizji nie ma dalej. Prowizja za kontrakty za listopada i grudnia nie wypłacone. Czy Zarząd podejmie wreście decyzję? Czy ktos powie czy prowizje wogóle będą wypłacone.. MB czy tylko dbasz o swoje litery...
3
Alicja 2017-04-03 11:18
Dla zainteresowanych pracą w PKP Energetyka - na stronie firmy znajdziecie aktualne oferty: http://www.pkpenergetyka.pl/O-PKP-Energetyka/Kariera/Oferty-pracy Aplikujecie na któreś stanowisko?
3
kiedywypłataprowizji 2017-04-03 13:14
Może wreście ktoś powie kiedy będzie wypłacona prowizja za kontrakty zdobyte w 2016r. To jest żałosne MB nic nie mówi... MB może wreście powiesz kiedy wypłacisz prowizje. Moim zdaniem to nie ma co pracować w tej firmie, chyba że wyłącznie za wynagrodzenie zasadnicze, duże prowizje za kontrakty IV kwartał 2016r. sa nie wypłacane..
5
Jakubek 2017-04-04 18:44
Pan MB już za czasów PGE jedyną rzeczą jaką potrafił to zwalniać ludzi, tak skończyło wielu wartościowych pracowników tylko ktoś w PGE się połapał i w końcu wywalili go sami. Jedyną rzeczą którą dobrze robi to niszczy, bo na sprzedaży w ogóle się nie zna, ma dobre cv i to tyle. Sprzedaż z PKP Energetyce wygląda jak za czasów PRLu to wszystko jest śmiechu warte, a Pan MB się cieszy jak teraz RKSi i doradcy mu przytakują jakie ma super plany i pomysły :)
6
Łukasz 2017-04-04 20:48
Nie wiem czy MB wywalili z PGE? Prawda jest jednak taka, że zwolnił Doradcę - pracownika który przyniósł największe zyski dla firmy (w sprzedaży energii). Chłopak w IV kwartale przyniósł olbrzymią kasę dla firmy a podziękowaniem było jego zwolnienie zamiast wypłacenie należnej prowizji. Myślę, że zarząd nie znał RKSa i dh bo gdyby ich poznał zastanowiłby się czy nie zrobić komisji etyki i wtedy by wyszło że MB akceptował wiele spraw... MB teraz podobno się wykręca bo chce ratować się przed prawdobodobnie kolejnym jego zwolnieniem... Podobno komisja etyki która została powołana, była wyłącznie by ratować MB i TS, a wszyscy przesłuchani będę świadkami w Sądzie u MB. Sprawa będzie super ciekawa jak okaże się że co niektórzy skłamali a co niektórzy powiedzieli że nie pamiętają:) Podobno Zarząd czeka teraz wyłącznie na pozew, który ma wpłynąć od RKS i dh. Dopiero wtedy mogą być decyzje personalne. Podobno skargi wpłynęły wyłącznie od RKS i dh dlatego MB i ST nie boją się niczego - najlepsza kadra zarządzająca. Zastanawiam się czy jest tak naprawdę super, czy może napisać wreście oficjalną informacje do Prezesa. W przyszłym tygodniu jest spotkanie wielkanocne dla wtajemniczonych doradców i ludzi ze wsparcia - może się odważymy by napisać.... jakby ktoś miał ochotę i odwagę być na spotkaniu to chyba wie do kogo ma zadzwonić:) To wszystko plotki ale w każdej plotce prawdy może troszkę być...
6
Jan 2017-04-05 10:55
Jakubek - masz racje, MB zwolnił tego co mu nie przytakiwał tylko mówił prosto w oczy co jest ok a co nie. Widać swoje zdanie lepiej trzymać dla siebie... MB i St bardzo bym chciał żebyście zrozumieli kiedyś ile krzywdy Waszymi działaniami wyrządziliście... Moim zdaniem Zarząd musiał zostać wprowadzony w błąd, że pozwolił zwolnić tak dobrych pracowników... Szkoda tylko, że dalej nic z tym nie robi i nie powołuje komisji aby zbadać prawdziwe powody zwolnienia RKSa i Dh żeby zakończyć sprawę przed rozpoczęciem batalii sądowej... Chyba, że Zarząd sam tak postanowił jak zobaczył ile prowizji jest do wypłaty...
5
brakprowizji 2017-04-06 16:32
Podobno wreście została wypłacona część prowizji za grudzień. Czyli w dobrym kierunku.. U mnie na koncie pusto, ciekaw jestem kto wstrzymuje nadal wypłatę prowizji. Zobaczcie co macie na kwitku, czy jest to premia celowa , premia uznaniowa czy prowizyjna. Bo jak uznaniowa lub celowa to nie będzie Wam się wliczać do urlopu , chorobowego lub ewentualnego odszkodowania. To jest nie zły myk niektórych firm....
2
Janusz 2017-04-07 07:26
Proszę wszystkich o sprawdzenie serii na banknotach w jakich wypłacono prowizje ze 2016 , bo podobno tylko wypłacono w parzystych seriach , a co z nieparzystymi ?, podobno to celowe zagranie MB i TS . Wiadomo do kogo możecie wtedy zadzwonić, nie lękajcie się.
6
Andrzej 2017-04-23 15:06
Cały czas czekam na prowizję jeszcze za IV kwartał 2016r. Po raz kolejny odwołano spotkanie, które miało być we wtorek - szkoda bo kilka osób chciało zadać niewygodne pytania MB. Może wstyd jest MB i TS za to co zrobili RKS-owi i Doradcy handlowemu. Podobno sytuacja MB się komplikuje bo nawet jeden z byłych RKSów nie wyraził zgodę na bycie na nowo RKSem -ja się nie dziwie: spokój, dużo mniej obowiazków i dużo lepsze zarobki bo prowizja lepsza - oczywiscie jak będzie wszystkim wypłacana (MC nie daj się wmanerwować, bo MB jak tylko poczuje konkurencje na pewno by się Ciebie pozbył). Najgorsze jest to że handlowcy zakontraktowali a prowizja jest niewypłacona z powodu błachych przyczyn. MB i TS i tak nie długo będą mieli ciepło...
3
Maciej 2017-04-26 13:50
Ja również nie dostałem prowizji, już powoli tracę nadzieje, że kiedykolwiek będzie. Strach tutaj się o coś upominać bo nie wiadomo jak to się może skończyć, niedługo maj, a nie ma prowizji za kontrakty z listopada...
2
Andrzej 2017-04-26 14:27
Maciej zgadzam się z Tobą, ja nie mam prowizji za cały IV kwartał. Może wypłacą w grudniu... Poczekamy do spotkania z MB i TS, sam zadam im niewygodne pytania i wcale nie będę siedział cicho jak zawsze tylko konkretnie im powiem co myślę... Podobno MB pisze maile do RKs-ów co się dzieje że nie idzie sprzedaż etc.. rozbrajające jest to... Myślę, że MB popełnił błąd przez który część honorowych osób straciła do niego zaufanie, a tak nie da się budować zespołu, ale do czerwca już nie długo:)
2
Piotr 2017-04-26 19:18
Jeżeli nie chcecie bym zaskoczeni przez Spółkę - tj . np. zwolnieni nie wiadomo za co, zapiszcie się do związku zawodowego, którego przewodniczącym jest Jarek Tom z Wrocławia. Jedno jest pewne on nigdy nie podpisze od razu to co chce Spółka. Już nie raz dał tego przykład. Myślę, że najpierw porozmawia z każdym o co chodzi, przed podjęciem zgody na zwolnienie pracownika. Zwolniony RKS i doradca nie byli w związkach i dlatego podobno związki z Warszawy podpisały wszystko co im spółka dała do podpisu.
Po rozmowie z kolegą zapisuję się i Wam też radzę...
3
energetyk kujawiak 2017-04-27 08:01
pracuje w energetyce prawie 40 lat jako elektromonter i zdziwiłem sie czytajac o zarobkach na pociagu sieciowym. U nas tez jest sieciowy ale chłopaki zarabiaja góra 3000 i tylko wtedy kiedy maja troche godzin tz swiatecznych. Mozliwe ze te zarobki które podałes to zarobki z premiami bo na waszym terenie jest teraz duzo dodatkowej roboty choc za bardzo nie chce mi sie wierzyc w ich wysokosc. Ja z takim stazem mam góra 2400-2500 w porywach i musze znosic poniewieranie, brak szacunku, ponizanie, szpiegowanie, permanentne pretensje o wszystko. Z mojego terenu ludzie sie zwalniaja a wielu nosi sie z takim zamiarem i to pracownicy z bardzo duzym stazem pracy. ja takze mam taki zamiar. Podobno energetycy maja od nowego roku przechodzic na urlopy bezpłatne aby móc dalej tutaj pracowac. Szykuja sie notoryczne prace w delegacjach z których nic wielkiego od strony finansowej nie bedzie wynikac, zero płatnosci za nadgodziny do których zmuszaja a płacic za nie nie chca. Jesli ja mam pracowac dłuzej za darmo i miec tylko godziny do wybrania 1 do jednego to gdzie tu miejsce na motywacje o której tyle gadaja naczelnicy i dyrektorzy. Z TEGO CO WIEM TO LUDZIE MAJA DOSC i beda sie zwalniac.
10
Jarek 2017-05-05 16:13
Pragnę wszystkim podziękować za majowe spotkanie. Tradycje trzeba podtrzymywać:) - za rok mam nadzieję, że w takim samym gronie się spotkamy. Faktycznie są jeszcze w Spółce koleżanki i koledzy, którzy wiedzą, że na PKP Energetyce świat się nie kończy. Ciekaw jestem jak długo MB i TS się utrzyma, bo plany wykonania sprzedaży podobno z miesiąca na miesiąc są coraz mniejsze (tpa leży i tylko jeszcze lojalizacja kompleksu została - który tez się kończy...) , ale tak to już jest jak nie ma się za dużego doświadczenia w zarządzaniu handlowcami.. Podobno w PGE się na MB poznali i wylali go. Zarząd PKP ma związane ręce bo są gwarancje pracownicze - ale już nie długo (do końca czerwca wszystko będzie wiadomo - zarząd będzie miał podstawę do zwolnienia MB i ST).
3
Roman 2017-05-15 22:19
chyba MB zaczyna się obawiać sprzedaż nie idzie, niedługo majowe spotkanie być może kilka osób niebawem straci pracę z powodu słabych wyników tak jak to zrobił z JG i MP choć akurat chyba nikt rozsądny w firmie nie może tego zrozumieć bo oni mieli najlepszą sprzedaż i podobno olbrzymie premie do wypłaty, których nie dostali. Ogólnie spora teraz napinka na sprzedaż, ale wyników nie ma wydaje mi się iż oferta jest poprostu mało wyróżniająca i ciężko to sprzedać. Atmosfera po zwolnieniu tych 2 osób wyżej jest kiepska, niektórzy zwyczajnie boją się sprzedawać, aby nie było za dużej premii, a jeśli już o samych premiach to są wypłacane z ogromnym opóźnieniem lub wcale...Jeśli ktoś szuka pracy za samą podstawę to tutaj napewno jest dla niego miejsce, ale w handlu chyba nie o to chodzi?
3
Alicja 2017-05-16 09:55
@Maciej, piszesz, że nie otrzymałeś jeszcze prowizji z listopada i boisz się upominać, ponieważ nie wiadomo jak to się może skończyć. Co masz konkretnie na myśli? Co według Ciebie to oznacza?
Czy pierwszy raz zdarzyła Wam się sytuacja, że PKP Energetyka zalega z wypłatą prowizji?
2
Andrzej 2017-05-16 10:13
Też coś słyszałem, że na spotkaniu 29 - tuż przed końcem miesiąca, nie którzy mąją mieć kolejną pogadankę:) (MB zamiast działać jak dyro, to teraz boi się chyba wszystkiego i tak wszyscy na luzie jadą). Sprzedaż nie idzie ale w PKP, bo myślę że większości już dla MB nie chce pracować. Myślę, że nie którzy dają sobie nie źle radę poza firmą:) i tak trzymać:) po co czekać miesiącami na prowizję od PKP... Mamy połowę maja a ja nadal nie mam pieniędzy za prowizję od listopada. Ponadto nie wiadomo czy w ogóle ją dostanę. Zarząd prawdopodobnie daje MB ostatnią szansę ale jeszcze do końca czerwca - w lipcu i MB poleci.. Myślę, że MB musi poniżać się do Zarządu bo nikt z innych firm już go nie przyjmie, tym bardziej państwowych:). Podobno najlepsze na spotkaniu było to jak Członek Zarządu do całego zespołu przy MB powiedział, ze nie mieli kogo dać na dyrektora to dał MB bo akurat był pod ręką - mina MB była bezcenna:). MB i TS tak to jest jak się mieczem wojuje, a najlepsze przed Wami, tylko niech wpłynie zbiorowy pozew do PKP, ale myślę że już szukacie sobie pracę:)
3
Maciej 2017-05-16 13:17
notorycznie zalegają z wypłatą prowizji i celowo czepiają się wszystkiego aby jej nie wypłacić choć kontrakt już dawno wszedł w życie. W tamtym roku prowizje za maj, czerwiec i lipiec była wypłacona w październiku i listopadzie, a część w ogóle przepadła
2
Alicja 2017-05-16 13:24
@Maciej, a jaki powód podaje firma tego, że tyle czasu zwleka z wypłatą prowizji? Piszesz, że zdarza się, że jej część całkowicie przepada. Dlaczego?
Andrzej 2017-05-16 16:45
Alicja, w moich kontraktach wszystko jest ok, a prowizja jest wstrzymana za IV kwartał 2016r. - przez kogo nie wiadomo. Może na spotkaniu 29 maja, MB i TS coś na ten temat powiedzą. Firma ogólnie ok, ale przez tych Panów nie chce się pracować.... Moim zdaniem jak nie zmienią MB to wyniki będą jakie będą....
2
Maciej 2017-05-16 23:19
Przepada bo czepiają się szczegółów i klienci po pół roku już nie chcą nic podpisywać aby było niby dobrze skoro kontrakt wszedł w życie. Przykładowo ktoś zaokrąglił wolumen prognozowany który i tak nie ma znaczenia bo klient może zużyć inną ilość prądu w danym roku, a inną w innym, wpisał 55,10 MWH, a trzeba było wpisać 55,06 i już prowizji nie ma :(
2
Alicja 2017-05-17 09:35
Dziękuję za Wasze szczegółowe opinie. @Maciej według Ciebie zaokrąglanie niektórych liczb nie ma większego znaczenia. Może jednak dla firmy są to istotne kwestie, na które dobrze byłoby zwracać większą uwagę?
gość 2017-05-18 13:02
Szukają teraz Doradców Klienta w całej Polsce. Czy ktoś mógłby napisać ile wynosi wynagrodzenie podstawowe? jaki jest procent wypłacanej prowizji? Czy plany są realne do zrobienia? I jak jest u nich z ceną energii, bo z tego co tutaj widzę, to nie jest za bardzo konkurencyjna..
Andrzej 2017-05-18 13:39
Jeżeli chcesz pracować wyłącznie na pensje zasadniczą to jest super praca. Podobno doradca handlowy na dzień dobry otrzymuje wynagrodzenie w wysokości około 3900 zł brutto, to jest przegięcie bo ludzie we podobno we wsparciu nie mają szans na takie pensje... Prowizje nie masz co liczyć bo ja na swoją czekam jeszcze za tamten rok... Dostajesz komputer , auto telefon . Cena wyjściowa jest na poziomie wyższym od konkurencji ale nie najwyższa na rynku.. Odnośnie kierowników z każdym da się pogadać:) Odnośnie szefa MB to abyś tylko w droge nie wchodził bo gościu podobno nie lubi konkurencji, będziesz za dobry to może cię zwolnić - strach przed tym żeby zarząd nie zauważył że ktoś jest lepszy od niego... Lepiej na spokojnie plany robić w 30 % a nikt się czepiać nie będzie. Są pracownicy, którzy pracują rok a na siebie nie zarobili, MB i tak ich nie zwalnia - czyli moim zdaniem brak konkretnych działań, teraz po zwolnieniu w styczniu najlepszego RKSa i doradcę, podobno nie mają odwagi na zwolnienie kogokolwiek bo się boją ale nie wiedzą że będzie pozew zbiorowy.... Najlepsze, że nie wiedzą nic o swoich pracownikach, w samej centrali są osoby które szukają u konkurencji pracy a MB i TS nic o tym nie wiedzą, zdziwią się na sprawie kto będzie przeciwko nim... Najważniejsze to pamiętać, że nie można nikomu zaufać to jest praca... nawet w 4 oczy nie mów nic... bo możesz byc zwolniony... Także to idealna praca na przetrwanie, może być tak że przez rok nikt nic nie zauważy że się marży nie realizuje.. Podobno MB pisze tylko maile, że plan nie zrobiony - że to chyba wypadek przy pracy - teraz maj zaraz 20 maja a cała sieć sprzedaży podobno około 1 GWh sprzedała - żałosne. Myślę, że jak MB się nie obudzi i nie zacznie zwalniać... to moga jego usunąć za brak planu. Nie którzy myślę by byli bardzo zadowoleni i chyba kontrakty na lewo robią - ale tak to już jest jak jest się niewiarygodnym, bynajmniej dla części osób. Także polecam pracę wszystkich, którzy chcą sobie posiedzieć na stały wynagrodzeniu.
1
gość 2017-05-18 14:18
Dzięki za odpowiedź. Martwi mnie trochę fakt niewypłacania prowizji.. jednak w sprzedaży pracuje się głównie dla prowizji, nie wyobrażam sobie funkcjonowania tylko i wyłącznie na samej podstawie. Mam jeszcze jedno pytanie, czy prowizja należy się również za zrealizowanie planu powiedzmy na poziomie 30%, czy tylko jak się wykona 100%?
1
Andrzej 2017-05-18 15:59
Ja mogę powiedzieć tylko o sobie i kilku kolegach, z którymi spółka się nie rozliczyła za prowizję z 2016r. Od innych słyszałem że też nie mają wypłat za prowizje..Plan musi być zrobiony, ale 30% jak się zrobi to myślę że będziesz miał luz. wczoraj podobno jakiś wolumen wleciał. Myślę, że jeśli będzie MB to wszyscy nadal mogą jechać na luzie. On przez zwolnienie rksa i doradcy teraz się boi robić jakiekolwiek ruchy kadrowe... Ponadto podobno MB chce udowodnić że sieć partnerska działa i dał partnerom baze obecnych klientów... zamiast dać swoim doradcom - i ściema że ciężko baze dać handlowcom
gość 2017-05-18 16:10
A jak wygląda wdrażanie nowych pracowników? Są jakieś szkolenia z produktu i samej sprzedaży? Czy na początku jeździ się z kierownikiem? I jak w ogóle wygląda pozyskiwanie Klienta, na zasadzie akwizytorstwa i wchodzenia od firmy do firmy?
Andrzej 2017-05-18 18:24
Szkolenia przeprowadzają kierownicy. Sam musisz znaleźć sobie Klientów. Nie ma jak w innych firmach, że możesz mieć umawiane spotkania. Ogólnie super praca ale tylko dla tych których zadawala pensja podstawowa, samochód i święty spokój. No i najlepiej od razu zapisać się do związków zawodowych do Jar Tom.. on nie podpisze zwolnienia doradcy a to jest konieczne:)
Maciej 2017-05-19 19:02
Naprawdę wierz mi nie są istotne, to ma na celu tylko nie wypłacenie prowizji zawsze w przypadku rozbieżności w wolumenie powinni wypłacać za ten mniejszy, a nie w ogóle.
zdziwiony 2017-05-25 08:11
co byś się chłopie nie zdziwił za Twoja wiarę w Jarosława T "super związkowca" co tylko o swoje 4 litery dba kosztem innych
Olek 2017-05-25 21:21
Myślę, że związkowiec będzie miał pole do popisu na początku czerwca.Z tego co słyszałem spotkanie jest specjalnie zrobione w poniedziałek i przed końcem miesiąca, bo co niektórzy raczej otrzymają nie miłą informacje. Jutro jeden z doradców lekko się zdziwi jak spotka się z kadrowymi. No cóż ale nie zapisał się do związków.... Myślę, że MB i rksi zaczynają dbać o swoje cztery litery i zaczynają wreszcie ruchy kadrowe - czas najwyższy bo realizacja planów nie jest za ciekawa...
Zostaw swoją opinię o PKP Energetyka - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKP Energetyka