Opinie o Reco Polska w Kalisz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Reco Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Reco Polska o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Reco Polska w Kalisz

Czy firma potrzebuje pracowników?

@Zainteresowany

Tak,potrzebuje ;)

Byłypracownik
@anonymous

Anonymous, dostałeś podwyżkę za poprawianie opinii zakładu w internetach? Nic to nie zmieni :D wystarczy że ktoś przyjdzie do pracy, zobaczy jaki tam jest (usunięte przez administratora) i nawet godzinę nie zostanie :D

ZADOWOLONY

Dawno nie było tu opini do jakich jest ten portal stworzony, a więc w RECO spodziewaj się i czeka Cię co następuje: 1. Praca 3 zmianowa - Za pracę w nocy ustawowy dodatek 2. Umowa pracę wszystkie składki odprowadzane w/g umowy 3. Dużo pracy w weekendy, nadgodziny wypłacane zgodnie z regulaminem zakładowym oraz Twoją umową. 4. Kasa zawsze na czas i zawsze się zgadza 5. Program stażowy gwarantujący wzrost Twojego zatrudnienia 6. Brak socjalu z wyjątkiem niedużej świątecznej premii raz w roku i włoskiej "babki 7.Dozo zatrudnionych Ukraińców i Ukrainek 8. Mnóstwo nierobów i maruderów podpisanych poniżej. 9. Po pierwsze nie kradnij a potem hulaj dusza bo tu jest luz. 10.Umiarkowane ale są szanse na awans i rozwój 11. Pracuję tu jakiś czas, na codzień nie konieczne mam wiele okazji do zadowolenia jednak pracuję bo znam gorsze miejsca których nie polecam a to mogę.

@ZADOWOLONY

Podpinam sie pod wyzej napisany komentarz i potwierdzam co jest napisane ;). Pracuje tam nadal i rowniez polecam

Fan

Krol mydla pan Mar.... Z kolek robi w zapachach...

Byłypracownik

Pracowałem w Reco przez 4 lata i dość niedawno zrezygnowałem z tego miejsca z wielu powodów. Po pierwsze, jak każdy człowiek chciałbym zarabiać przyzwoicie, a niestety w tej firmie się nie da. Oszukują, kantują ludzi na każdy możliwy sposób. Jestem pewien, że zostałem okradziony nie jeden raz i nie tylko ja, bo dość się już nasłuchałem. Mając pełny miesiąc przepracowany + 14 nadgodzin (sobota, niedziela) chciałem sprawdzić czy moja wypłata będzie mniej więcej równa z wypłata kolegi, który miał tą samą liczbę nadgodzin i przepracowany cały miesiąc. Odliczyliśmy różnice jeśli chodzi o stażowe i okazało się, że nasze wypłaty różniły się o kwotę ok 100 zł. Jak to jest możliwe? Nie wiem i chyba nigdy się nie dowiem. Wypłata bez nadgodzin jest bardzo niska jeśli chodzi o pracę 3 zmianową na produkcji - około 1700 zł. Z wszystkimi możliwymi nadgodzinami w miesiącu moje wynagrodzenie wynosiło około 2300 zł (śmiech na sali). Pieniądze zabierane są przy wykorzystaniu urlopu na żądanie. Nie jestem pewien jaka to kwota dokładnie, ale chyba mniej więcej 100 zł. Jeśli pracownik zachoruje i otrzyma zwolnienie L4, automatycznie zabierana jest część wypłaty (1/3) ponieważ opiera się ona na premiach takich jak obecnościowa. Jesteś chory - wpierdzielasz kamienie na koniec miesiąca. Niestety to nie wszystko, ale przejdźmy do dalszej części mojej wypowiedzi. Jeśli chodzi o warunki na hali, to są równie żałosne jak wypłata. Latem temperatura jest nie do zniesienia! Ludzie mdleją i nikt sobie z tego nic nie robi. Tak, tak panie Grzegorzu... BHPowiec oznajmił, że jeśli jest komuś zbyt gorąco, to niech szybciej pracuje, wtedy narobi sobie więcej wiatru i będzie mu chłodniej. Dla ochłody można napić się ochydnej wody z dystrybutora i poprosić kierownika o wentylatorek jeśli jest jeszcze jakiś cały. I tak nie przynosi to żadnego rezultatu, ponieważ gorące powietrze nie jest w stanie schłodzić mały wentylator, chyba że pracownik będzie go nosił na plecach przez 8 godzin. Dalej... kolejną sprawą są maszyny które nie są zabezpieczone. Niekiedy bywało tak, że było trzeba wkładać dłoń, calą rękę poza bramkę bezpieczeństwa i to też pan BHPowiec udaje, że nie widzi i raczej ma gdzieś, a czepia się każdego o buty ochronne jeśli ich ktoś nie ma na nogach. Jakość tych butów jest okropna. Można nabawić się odparzeń, bolących odcisków itp. O kierownikach nie chce mi się nawet wypowiadać. Większość z nich to palanci o wysokim mniemaniu i alkoholicy, ale jest też kilka osób, które sprawdzają się na swoim stanowisku np. jako lider zmiany. Mechanicy śpią na nocnych zmianach i nie można się nigdy doprosić o pomoc. Pana dyrektora Arigoniego pominę, ponieważ nie mam zamiaru znów się denerwować przez tego człowieka. Pracownicy wielokrotnie prosili o podwyżki, ale przeważnie za każdym razem sprawa została olana ciepłym moczem. Najważniejsze, że robota jest zrobiona, a pracownik traktowany jest jak (usunięte przez administratora) Jeśli doszło już do podwyższenia wypłaty, to były to śmieszne pieniądze. Nie wiem czy wystarczyłoby na obiad w barze mlecznym. Jeśli chodzi o tempo pracy to wygląda to tak, że pracownicy są ciągle obserwowani przez włoskich koordynatorów. Sprawdzają i podwyższają normy jakie trzeba osiągać na maszynach, co jest nierealne z tego względu iż maszyny te są za przeproszeniem - (usunięte przez administratora) Po zakończonej pracy czasami nie ma się jak umyć. Mydło w płynie jak i papierowe ręczniki są oszczędzane maksymalnie jak tylko się da. Jeśli ktoś poprosi o pastę bhp, to niestety może zapomnieć. Jeśli chodzi o Ukraińców, to jest ich pełno na każdym dziale. Niektórzy pracują, niektórzy przyjechali pościemniać. Jeśli ktoś zdecyduje się tam pracować to sugeruje żeby nie mówić za dużo innym o sobie, bo jest tam pełno osób które bardziej zainteresują się właśnie Twoim życiem niż swoim. Plotkar i donosicieli nie brakuje. Waldki, Areczki i inne parówy lubią lizać (usunięte przez administratora) włochom i strzelać z uszka. Nic tylko podpalić i później zaorać te bude. Mógłbym pisać i pisać w nieskończoność. (usunięte przez administratora) w tym zakładzie to temat rzeka. Ogólnie nie polecam tego miejsca.

byly niewolnik reco
@Byłypracownik

Jak znasz waldka i areczka. To pewnie pracowalismy na jednym dziale. Ja ucieklem po 6latach. Pozdro

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Gutek

Może są szanse na podwyżki?

Witek

Zastanawiająca jest ta cisza. Dobrze się pracuje ?

Zenek

Może ktoś wie czy firma ma jakieś nowe oferty pracy?

Prawdomowny

Przepracowalem w tej firmie 2 lata,jest to typowy kolchoz,w ktorym jezeli chcesz zarobic troche wiecej niz srednia krajowa to musisz pracowac w weekend.Pracujac w normalnych godzinach nigdy nie otrzymalem takiej samej pensji kazdego miesiaca.Njadziwniejsze jest to ,ze gdy w jednym miesiacu przepracowalem jedna sobote,otrzymalem 100 zl wiecej.gdy w nastepnym miesiacu przepracowalem 2 soboty,otrzymalem 108 zl.wiecej.Kolega o tej samej stawce mial wyplate o400 zl.wyzsza.Po prostu sa rowni i rowniejsi.Przez trzy miesiace wykonywalem prace za dwoch pracownikow/kolega sie zwolnil/ gdy zapytalem kierownika /Dariusz P./odpowiedzial mi ze sam doskonale daje sobie rade.Czyli ktos ta nadwyzka przydziela sobie niezle premie.Jednym slowem balagan i wyzysk,promowanie swoich kapusi i wykorzystywanie pracy sumiennych ludzi.Awans tylko za donoszenie panu kierownikowi.Byl przypadek,ze jeden z lizusow pana kierownika bal sie po nocnej zmianie wyjsc z pracy,poniewaz wdzieczni koledzy na niego czekali.Zadzwonil po policje i dopiero bezpiecznie dotarl do domu.Oby tak dalej.Pozdrawiam bylego kolege Kamila.Wiecej takich.

Kazimierz5563
@Prawdomowny

Srednia krajowa 2017 roku to 3270netto. Zarobisz tyle na produkcji bez nadgodzin i sobót? Czy Bo to wynika z treści.

Co ja moge powiedziec, ejest ok

Wiesniaczka

Potrzebuje pomocy.ktoś pracuję z okolic Goszczanowa.Nie mam dojazdu do Reko.a bardzo potrzebuje pracy

KomisjaRoman
@Wiesniaczka

Nadal zainteresowana ?

Edyta

@mistrzuniu czemu nie polecasz pracy w Reco Polska? Kwestia warunków, atmosfery czy może czegoś innego? Uzasadnij proszę swój wpis. Jeśli macie coś do zarzucenia temu pracodawcy, to piszcie w sposób jasny i merytoryczny, z poszanowaniem innych użytkowników tego forum, oraz jej pracowników. Pamiętajcie o regulaminie serwisu https://www.gowork.pl/regulamin

Edyta

@Saba wypowiedzi takie jak Twoja poniżej są usuwane, ponieważ łamią regulamin forum. Zawierają wulgaryzmy oraz obrażają innych. Komentuj pamiętając o zasadach serwisu https://www.gowork.pl/regulamin

mistrzuniu

pracowałem w reco kilka lat........ i to byl najwiekszy bład mojego zycia.........

Krzysiu podwyżkę dostałeś i tak brzydko mówisz o swoim chlebodawcy?

Adi

Ta czarnulka jeszcze pracuje , bo słyszałem że dostała się do Pratta

Igor

Obrażając innych współpracowników nie poprawimy atmosfery w pracy!!!

emenems

paskudne miejsce i paskudni ludzie szczegolnie prowadzacy zmiany.no i najwiekszy wloski slugus im donosiciel pawelek od frydlewiczow.

Kuba
@emenems

Zgadza sie pawelek z piecow...nygos kapus kretyn...kierownik ?jaki z niego kierownik glab i ci jego przydupasy..kierownicy zmian hehe mlynarze krystianki pijaki itp...jeszcze co ludzki to bogdan ...

Gabriel

pracowalem w wielu miejscach ale takiego syfu przez moj miesiac pracy jak jest w reko to nie ma nigdzie.a ci co sa kierownikami zmian to dno totalne.donoszą,klamia,oszukują.szczegolnie (usunięte przez administratora)

Edyta

@MC, wiesz pensja dla każdego to subiektywna rzecz, jednemu będzie odpowiadać drugiemu nie. Piszesz, że żeby dostać podwyżkę trzeba się "polizywać", czy masz jakieś konkretne sytuacje na myśli? Często jak ktoś dostaje awans to mnożą się teorie na temat słuszności, ale może warto czasem zwyczajnie się postarać i wykazać?

MC

Jak słyszę, że ktoś jest zadowolony z tej pracy bo płacą na czas to mnie krew zalewa. To jest obowiązkiem pracodawcy a nie jakimś uhonorowaniem dla pracownika. Ogólnie żadnych perspektyw w tym zakładzie nie ma. Pensje głodowe. Ludzie ledwo 2tyś sięgają a w d*** włażą po sam łokieć. Zbiorowisko konfidentów. 95% pracowników to ludzie o znikomej kulturze osobistej. Widać to chociażby po tym, że w toaletach wszędzie nasrane tylko nie w sedesie. Rotacja pracowników jest olbrzymia. Ponadto ani ja ani żaden z moich znajomych pracujących tam nie wyraża się pochlebnie o tej firmie. Warto dodać, że z moich znajomych wytrzymałem tam najdłużej bo aż 4tyg :D Podsumowując: słaba pensja, żadnego rozwoju, dużo patologii w zakładzie i dziwie się, że ktoś tam jeszcze pracuje. Chyba, że ktoś lubi być dymany...

Zostaw merytoryczną opinię o Reco Polska - Kalisz

• Jak się pracuje w Reco Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Reco Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Reco Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 0 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Reco Polska?

Kandydaci do pracy w Reco Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Reco Polska