Devanlay Polska Sp. z o.o.

Opinie o Devanlay Polska Sp. z o.o.

ex 2015-07-29 08:35:25
Praca w biurze Devanlay to porażka pomimo godziwych zarobków (chociaż jak się policzy nadgodziny to już nie jest tak różowo). Totalny brak zarządzania i planowania - wszystko ad hoc bo komuś się w opalonej głowie w nocy przyśniło. Ciągłe krzyki to norma CEO. Rotacja wśród polskich pracowników biura jak na karuzeli...
xyz 2015-08-11 17:50:17
Devanlay to totalna porażka. W biurze są sami dyrektorzy -bez podwładnych ponieważ odchodzą po miesiącu lub trzech , gdy zobaczą jakie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] zastali.Brak planowania oraz zarządzaniea w kadrze, wszytsko odbywa się na mailach. W sklepach Lacoste zwalniają "doświadczonych " pracowników na stałych umowach,aby płacić mniej nowym na śmieciowych umowach. Prezes ustawia wszystkich do pionu krzycząć na nich codziennie po 3 h. Firma nie dba o pracowników, idąc na zwolnienie lekarskie licz się z wypowiedzeniem.
Abc 2015-09-05 10:03:23
Dodam, że kadra zarządzająca to turcy, którzy nie mają innych zajęć poza pracą przez 7 dni w tygodniu, po kilkanaście godzin dziennie i tego samego oczekują od pracowników. Dobry pracodawca dla osób bez życia prywatnego.
def 2016-01-24 09:26:40
@xa w takim razie składaj cv bo cały czas szukają pracowników na pracuj.pl
199608 2016-03-08 18:47:43
nie polecam pracodawcy. Szacunek dla ludzi pracujących w tym syfie
199608 2016-04-01 12:19:28
bardzo dobra sieć sklepów? Lacoste jest firmą francuską prowadzoną przez Turków w Polsce. Ich mentalność jest inna niż nasza, a wiec i traktowanie inne. To ze marka jest znana nie oznacza ze traktowanie człowieka jest spoko. Mobbing tak duzy ze ludzie sie boją iść na L4! idziesz na l4 i wiesz ze nie masz po co wracac bo cie zaraz zwolnią. Rotacja tak duza ze w ciagu miesiaca pracy poznasz wiecej ludzi niz w innych miejscach. Nigdy nie wiesz ile bedziesz pracował. Nagle pojawi sie regionalny i powie ze idziesz na Ursus outlety. powiesz nie i cie zwolnią. Podobno co mądrzejsi sami odchodzą. Nie polecam firmy
życzliwy 2016-04-08 09:21:18
w tej firmie zespół to jest jedyne co może trzymać! a tak nawiastem dziwne ze pozwalają na związki pracownikow wewnatrz jednej jednostki! pan D. i pani D. oboje pracowali w ch klif i choc teraz sa w innych sklepach to nadal milosc "lacost'owa" kwitnie.
życzliwy 2016-04-08 09:21:39
lacoste 2016-04-09 20:41:32
A w lacoste po raz kolejny wypłata nie na czas :P czy to kogoś jeszcze dziwi?
happy 2016-04-10 10:21:27
Niestety masz rację. Z bardzo dobrej sieci sklepów została tylko nazwa firmy, nic poza tym. Z jednej strony złe traktowanie pracowników, a z drugiej ludzie, którzy godzą się na to wszystko. Takie kółko bez wyjścia. Mądrzejsi odchodzą, reszta zostaje i udaje, że jest pięknie i wspaniale. Taka obłuda za parę groszy. Pozdrawiam wszystkich byłych pracowników.
pracownik 2016-04-13 10:55:35
Wychodzi na to, że chyba im dalej od centrali, tym jest lepiej.
Praca sama w sobie nie jest przesadnie ciężka, nie jest mocno sformalizowana jeśli chodzi o procedury, papiery itd. Na pewno po doświadczeniu z dużych sieci, można odnieść wrażenie, że pracy jest mniej i nie jest aż tak skomplikowana. Pomijając archaiczne formalności w Excelu i stałe problemy z wyjaśnianiem spraw inwentaryzacyjnych.
Duże ciśnienie na wyniki, ale z drugiej strony gdzie go nie ma? Najgorsze są telefony "czemu nic jeszcze nie sprzedaliście?". Skoro jest premia od utargu, to każdemu zależy by sprzedawać. Niestety ubrania są drogie, więc nie każdy kto wchodzi do sklepu, jest potencjalnym kupującym. A wytłumaczyć to ciężko..
W firmie panuje lekki bałagan, słaby przepływ informacji. Na pewno bierze się to z tego, że sieć się rozwija i te wszystkie procedury są tworzone na bieżąco. Brakuje kalendarza systematyzującego pewne działania i pracę, dającego obraz tego co będzie się działo w sklepie na przestrzeni kilku tygodni w przód.
Uciążliwy na dłuższą metę system 12 godzinny, chociaż może mieć tyle plusów co minusów - kwestia przystosowania się.
Sprzedawcy maja mało obowiązków, w porównaniu do innych sieci. Jeśli sklep jest dobrze prosperujący, można zarobić ciekawe pieniądze, atrakcyjne w porównaniu do innych firm. Trochę nie są jasne zasady przyznawania premii, czy wyników inwentaryzacji - o wszystko trzeba pytać. Nie ma tych wiadomości podanych w formie materiałów szkoleniowych, broszur, czy jakiejkolwiek innej. Niestety tworzy to sytuacje w stylu "przecież Wam mówiłem", a wcale tak nie było.
Nie ma być nadgodzin, ale ma być więcej ludzi na zmianie. I nikogo nie interesuje jak. Trochę opieszały jest stosunek "góry" do personelu sklepowego, roszczeniowy. Nie twierdze, że to jest norma, ale zdarzają się niemiłe sytuacje, czy telefony. Jeśli Oni czegoś chcą, to na już. Jeśli ty o coś prosisz/pytasz, to poczekasz. Bierze się to pewnie z tego, ze dyrektor handlowy jest jeden na całą sieć i ma bardzo dużo na głowie.
Ogólnie praca ciekawa, można podszkolić język angielski, można popracować z ciekawymi ludźmi/klientami, można uzyskać fajne doświadczenie, ale dzieje się to kosztem niepokoju, który towarzyszy pracy w Devanlay. Nigdy nie wiesz co dziś się wydarzy, jaki telefon odbierzesz, co Tobie napiszą, albo kogo zwolnią..

PLUSY:
- Mało pracy
- Stosunkowo dobre wynagrodzenie za ilość wykonanej pracy
- Elastyczny grafik (to pewnie zależy też od sklepu)
- Mało procedur
MINUSY:
- Chaos organizacyjny w centrali
- Wypłata nie zawsze przychodzi na czas
- Niejasne zasady przyznawania premii (brak wyliczenia co, za co i ile)
- Poczucie, że ta praca nie jest "pewna"
alicja 2016-05-04 18:59:40
co masz na myśli niejasne rozliczanie premii? Na pewno jest to zapisane w umowie o pracę, w regulaminie.
Bis 2016-05-06 23:44:49
W umowie masz tylko zapisaną podstawę a premia jest uznaniowa i tyle w umowie ... Reszta jest 'na gębę'. Mimo że wiem jak wyliczyć premię zawsze dostajemy mniej bo zabierają za comiesięczne inwentaryzacje. Ogólnie zawsze jest coś nie tak i dostajesz mniej niż umówiona premia :/
Bis 2016-05-06 23:47:25
Aaa i niejednokrotnie zdarzało się że pracownicy dostawali pensje mniejsze niż zapisana w umowie podstawa
pat 2016-05-16 09:06:38
Ile zarabia kierownik skepu, chodzi mi o podstawę.Rozważam złożenie CV w Warszawie.
Tomay 2016-05-16 11:48:04
To już nie ta sama Firma co kilka lat temu. Obecnie wielka porażka - nie przypuszczałem że mogą aż tak nisko upaść. Ogólny wizerunek i cała otoczka nie kwalifikuje się do jakiejkolwiek oceny. Totalna porażka.
Były pracownik. 2016-07-20 08:33:16
Kilka słów o magazynie Lacoste. Jeszcze nigdy nie pracowałem w takim pierdo...ku. Brak jakiejkolwiek organizacji pracy. NIe ma zarządzania, wszystko robione jest na hura i na już. Wszystkim dyryguje wielmożny książe Franczesko, który jest największym baranem w calej firmie. Nie ma zielonego pojęcia co i jak powinno wygladać. Obiecuje nie wiadomo co. Nawet systemu nie potrafią wprowadzić. Na ogłoszeniu napisane jest ,że to nowoczesny magazyn ,a ludzie uzywają tam exela i kartek papieru . A mamy przecież XXI wiek. Brak premi. Brak podwyżek. Wypłata nie na czas. Jedne chłopak który się o nią dopominiał w niedługim czasie potem został zwolniony. Ludzi przyjmują na 3 miesiace a pozniej zwalniaja, tak było też w moim przypadku. Magazyn nie przystosowany do trzymania takiej ilości towaru. Kierownicy magazynu też nie lepsi. Każdy mądry dopoki nie przyjdzie Mr Francesco. A pozniej to juz jest robienie wszystkiego aby 'pan' był zadowolony. Oczywiscie kosztem pracowników.Częste bezsensowne przewalanie towaru z miejsa na miejsce. A i jeszcze, co do pracujacych sobót. Raz są raz ich nie ma. Traktują ludzi jak popychadła. STANOWCZO NIE POLECAM!! i nie pozdrawiam
#hash_tag 2016-09-29 20:50:57
Praca w tej firmie to totalna porażka. Nigdy nie wiesz jaka premie dostaniesz czy ją w ogóle dostaniesz, bo akurat może zapomną Ci jej policzyć. Cały a'la zarząd jest śmieszny, Turcy nie znający polskiego prawa chcą wprowadzić swoje metody, bo "w Turcji tak jest" ;)
Obiecują dużo, lecz z pokrycie obiecanek jest bardzo kiepsko.
O umowę możesz czasami kilka miesięcy się prosić, czasami odchodząc dopiero ją dostaniesz i na koniec źle wystawione świadectwo pracy.
No znaleźć w tej firmie plusy bardzo ciężko. Po prostu brak szacunku do człowieka.
Nie polecam!
#hash_tak 2016-10-02 19:32:00
Najlepiej zatrudnić się w firmie żeby na zwolnieniu lekarskim posiedzieć i żeby z ciebie zadowoleni byli??:))
CM 2016-10-05 10:30:01
to bardzo proste, jak co roku szykują się na czystki w strukturach, czyli zwolnienia "starej ekipy" zgodnie z kulturą eren
NIELUBIEKEBABU 2016-10-22 15:29:03
Zdecydowanie praca dla ludzi nie mających życia prywatnego którzy chcą zapierdalać po min 10 do 13 h dziennie bez przestrzegania dni wolnych pod ciągłą obserwacją monitoringu i co mc inwentaryzacjach i zakupieniu uniformu od stóp do głów po super cenie za każdą sztukę od butów po górę z paskiem włącznie x 3 żeby mieć na zmianę . Ciągle niezadowoleni z pracy swoich pracowników (jeśli nie jesteś mistrzem wazeliny) jak zwierzchnicy którzy potrafią lizać dupę turkom ale o budowaniu zespołu u siebie nie ma co mówić. Wymagania uśmiech NON stop praktycznie przydało by się klientom robić laskę w przymierzalniach żeby poczuli się docenieni, a pracownik nie ma prawa być sobą musi być sługą. Premia może będzie, a może nie będzie bo jest uznaniowa, jak masz swoje zdanie i nie chcesz być sługą to OMIJAĆ OGROMNYM ŁUKIEM!!!!!
budka z kebabem 2016-10-23 09:23:38
myślę, że dobrym wyznacznikiem tego z jaka firmą ma się do czynienia jest ilość przyjmowanych i zwalnianych pracowników... rotacja nieziemska... ludzi oszukanych, zniszczonych psychicznie i fizycznie... nigdy nie wiesz za co i kiedy zostaniesz zwolniony. Jeśli chodzi o wazeliniarstwo... to na pewno pomaga, ale nie daje gwarancji, że będziesz tam wieki pracować... pierwszy lepszy przykład wazeliniarza (można domyśleć się o kogo chodzi). Szybka kariera, równie szybki wylot. Myślę, że adekwatne przysłowie "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Nowy pracowniku! pamiętaj uśmiechaj się! bo jeśli nie uśmiechasz się , to nie kochasz firmy... a jak nie kochasz firmy, to co tu robisz?
Pracownik magazynu 2016-04-15 20:02:53 2016-11-10 13:13:12
Ta firma to jedna wielka pomyłka . Zero organizacji kierownictwo magazynu które wogole nie zna zasad zarządzania i nie ma zielonego pojęcia o organizacji pracy, brak jakichkolwiek planów pracy i działania , wielokrotne robienie tej samej pracy gdyż kadra zarządzająca nie potrafi się zdecydować co należy zrobić . Wszystko do zrobienia na tu i teraz co jest nie wykonalne w tak mała liczbę osób a także w tak krótkim czasie . Niby firma z renomą a magazyn to średniowiecze nawet nie potrafią wprowadzić systemu magazynowego który i tak jest gotowy do wprowadzenia , non stop zalegają z płatnościami dla firmy kurierskiej przez co magazyn nie może wysłać towarów potrzebnych do butików . Jest rok 2016 a oni używając Excela zarządzają zasobami magazynowymi( śmiech na sali) . Pan kierownik Tomasz P . na zebraniach mydli oczy mówiąc że etaty są bezpieczne i nie ma o co się martwić a tak naprawdę zwalniają ludzi z dnia na dzień tłumacząc się redukcja etatów podczas gdy wynajmują firmę wewnętrzną do pomocy w pracy . Najlepsze jest to że tych dwóch kierowników magazynu udają ze nie liczą się ze zdaniem dyrektorów opowiadając innym współpracownikom jacy to są odważni a tak naprawdę podczas wizyty mają pełne spodnie i chodzą za nimi jak pieski na smyczy ze spuszczona głowa. Podsumowując jest jeden wieki pier..... bez ładu i składu, pieniądze jak wszędzie szału nie ma a wymagań wiele . Nie polecam omijajcie bokiem. Ogarnięty człowiek napewno tak nie wytrzyma. Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o Devanlay Polska Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Devanlay Polska Sp. z o.o.