Big Star Limited Sp. z o.o.
counter
2 432 2427 5 1
Misia Nowy wpis

Witam wszystkich , dzwoniliśmy wczoraj do Panstowej Inspekcji Pracy i powiedzieli nam ze w Kodeksie Pracy nie ma czegos takiego jak odrabianie godzin i zmuszanie nas do odrabiania godzin za marzec jest bezprawne. Należałoby to teraz po prostu zgłosić do PIP :)

Ewa Nowy wpis
@Misia

Nie ma jeśli ktoś pracuje w miesiecznym trybie rozliczania godzin. My ten okres, przez to całe podpisanie porozumienia, mamy rozciągnięte na cały rok. Wcześniej to były trzy miesiące i tak wiele sklepów robiło. Także godziny, które nie zostały wypracowane w marcu są do wypracowania w ciągu całego roku. To nie jest odpracowywanie ich tylko wypracowanie godzin, które niestety jest zgodne z prawem. Też się dowiadywałam, więc nie uciekniemy od tego.

Tak4Nie2
Beata Nowy wpis
@Misia

No to zgłoś. Nie rozumiem, po co to piszesz, działaj!

Kierownik SF

Drodzy pracownicy, głównie pracownicy sklepów. Jestem kierownikiem od ponad 2 lat, w Big Starze pracuje od ponad 5 lat, więc jak widać można nawet być stabilnym w tej Firmie. Pisze w TEJ, bo czytam i nie wierzę. 99% osób wypowiadających się tutaj to osoby które nie otworzą buzi do kierownika, nie wspominając o rozmowie z koordynatorem i dalej RKSem. Nie zgadzam się z komentarzami typu "brak szacunku do siebie" , "desperata"...bo co ? Bo lubię to co robie ?! Bo lubię to co robię nawet przy zdecydowanie niższym wynagrodzeniu ?! Bo chodzę z uśmiechem na twarzy mimo, że Firma działa na niekorzyść pracownika ?! Ludzie, Firma tak działa żeby zapewnić w ogóle jakieś miejsca pracy. Handel dostał niemiłosiernie w kość...ale nie! Bądźmy egoistami i oczekujmy od Firmy jeszcze więcej i więcej. Może jakaś podwyżka hahaha. Jesteście kierownikami i to w Was jest siła odnośnie zespołu! niwelowania negatywnych emocji u pracowników. Jakich krokow Firma nie podejmie i tak źle. Żałosne ! Droga jest naprawdę wolna. I nie piszcie ze nie ma pracy, bo wystarczy się przejść po większej galerii handlowej i ogłoszenia widać. Dajcie spokój z praca na siłę, w taki sposób nic nie osiągnięcie. Pracuje bo muszę ? Najgorsze w życiu założenie. Pracuje bo chce, pracuje bo lubię swoją pracę ! Pracuje z pasją i widać tego efekty ! Drodzy kierownicy! Pamiętajcie że wy jesteście trzonem sklepu i na waszych barkach spoczywa odpowiedzialnosc, motywacja, nie wspomnę o pełnym zaangażowaniu. Skoro czegoś brakuje, jesteś na niewłaściwym miejscu. Przestańcie pisać jak jest źle, przestańcie być egoistami. ps.nie jestem z centrali, jestem kierownikiem sklepu który jest moim drugim domem.

Tak3Nie10

Zemdliło mnie!

@Kierownik SF

Hahahahah przecież jak lubisz możesz z uśmiechem pracować charytatywnie nawet. Jak czegoś brakuje w sklepie to wina kierownika? Albo kierownik ma motywować? A czym? Dobrym słowem i poklepanie po plecach? Albo może informacja ze zabieramy cześć pensji albo zwalniamy kogoś z zespołu.... ? Tym ma kierownik motywować? Tak jak zachęcać klienta do kupna zimowych butów w upał? To tez wina kierownika czy sprzedawcy? Czy złych decyzji góry za która ponosi winę ostatnie ogniwo czyli sprzedawca - ale przecież powinien się uśmiechać i być wdzięczny - tylko za co? Za to, ze został najzwyczajniej wydym..y? Żałosne jest to co napisałeś. Jak jesteś (usunięte przez administratora) - to bądź - twoja sprawa, ale nie oczekuj tego od innych.

Uzu
@Kierownik SF

Prowokują, żeby się zwolnić - mieliby problem z głowy z kasa za wypowiedzenie i za odprawę. Nie dajcie się sprowokować. Nie ma premii, nie ma motywacji, nie ma się co spuszczać i starać - jak tak płaca to niech się kręci samo. A sami się nie zwalniajcie - bo oni tylko na to czekają. (usunięte przez administratora) zrobili, nie płaca ludziom, nie ma towaru nowego / przychodzimy do pracy i siedzimy bez angażowania w prace. Jak to mówią jaka płaca taka praca

Realista kierownik

Boże co za bzdury

@Kierownik SF

A ja się tak mocno z Toba zgadzam! Zdecydowanie jestem tego samego zdania..

Tak2Nie2
@Monia

A czy to tylko w naszej firmie obcinaja pensje i zwalniają pracowników? NIE. Dużo innych tak robi bo każdy się stara ratowac, jak może . tez uwazam ze promocja ta jest głupota ale są sklepy którym sie udaje sprzedać więc widocznie nie jest taka zla.

Jj
@Hela

Fakt. Jeśli cos jest głupie, ale działa to wcale nie jest głupie.

Tak3Nie2
@Hela

Pytałam wielokrotnie na tym forum wszystkich tych , którzy piszą o wielkich zwolnieniach jakie dopadło nasz kraj. Ale jakoś nikt do tej pory nie podał chociaż jednej firmy, instytucji gdzie zwolnili by ludzi. Ja również nie słyszałam o zwolnieniach. Nie piszcie mi, że zwalniają u nas. No chyba ,że nie macie pojęcia czym jest zwolnienie pracownika a nie przedłużenie umowy. A to są dwa różne pojęcia. Więc nie piszcie o tych zwolnieniach -bo nigdzie ich nie ma. Mało tego jeszcze poszukują do pracy. Pozdrawiam, tych przestraszonych, którzy piszą,że trzeba być tak wdzięcznym

Juzek Nowy wpis
@kierownik

Tak szukają kosztów że nie przedłużają umów a innym pracownikom z etatem 0.5 robią cały.

Hela

Słyszeliście że zgodnie z tarczą 4.0 będzie możliwe obcięcie etatów o 20% nawet na rok? Prawdopodobieństwo że nasza firma w to pójdzie wynosi ile procent jak myślicie?

Niki
@Hela

Nie no to już by był cios poniżej pasa, niech sobie sami pracują za 1500 zł bo ja mam dość

Aha

Znajac zycie99^

@Hela

Pewnie, że tak będzie. Obetną nam etaty na rok i obniża pensje. Niczego innego nie spodziewam się po tej firmie. I to nie jest hejt tylko szczera prawda. Samo życie.

Dyr
@Hela

NIE SIEJ ZAMENTU. MIMONŻE BĘDZIESZ CHODZIŁA 80% WYMIARU PRACY DOSTANIESZ CAŁĄ PODSTAWE OCZYWIŚCIE NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ CZYLI 2500 BRUTTO. DO TEGO 200 PLN PREMII ZA FREKWENCJE. MOGĄ ZABRAĆ TYM CO MAJĄ WYŻSZE NP KIEROWNIKOM. ALE PRACOWNICY SZEREGOWI NA TYM WYJDĄ LEPIEJ

@Dyr

Za 80% etatu dostaniesz adekwatnie 80% wynagrodzenia. Przecież po to obniżyli etaty. Nie pisz informacji z kosmosu, bo to wprowadza zamęt i dezinformuje ludzi

Kluska
@Mela

To Ty @Mela nie wprowadzaj ludzi w błąd. @Dyr ma rację. Obniżyli etaty do 0,8, ale muszą nam zapłacić najniższą krajową. To 0,8 tyczy się właśnie głównie wyższych stanowisk. @Mela, najpierw coś sprawdź, a potem poprawiaj ludzi!

@Kluska

Ale nie 2600 brutto jakie jest na cały etat tylko najniższą krajową, która jest przy 0,8 etatu czyli 2080 brutto. Przecież to logiczne. Zadzwoń sobie do kadr i zapytaj.

@Dyr

Nie wiem skąd macie te informacje,że kierownik to aż tyle zarabia i on odczuje dopiero te 20% mniej., To nie jest tak do końca, są sklepy, gdzie kierownik ma 200 zł więcej niż jak wy to piszecie szarak-czyli dekorator. To nie jest tak jak wam się wydaje, Że wszyscy kierownicy tak świetnie zarabiają.

Wkwkwk
@kierownik

No jasne, u mnie w sklepie ja jako kierownik za kwiecień wzięłam najmniejsza pensje bo byłam na opiekuńczym, zca więcej a na czele był sprzedawca na zerowym picie, fajnie co

@Wkwkwk

Ale błysnęłaś . Chyba to logiczne ,że będąc w domu na opiece na dziecko nie możesz dostać tyle ile na umowie. Mi chodziło,że pracując dostajemy niewiele więcej niż dekorator , 200 zł różnicy to chyba żart

Ks
@kierownik

Nie błysnęłam, po porównuję wynagrodzenie na postoju gdzie każdy ma 80% płatne... Więc ktoś ma na umowie 2600 brutto i na zerowym picie bierze do ręki ponad 2 tys a ks 80% od podstawy i ledwie 1900 no to hello

Gt
@Ks

Takkk szczególnie ze to kwestia różnicy 100 zł wiec bez przesady.

@kierownik

Ja np odczuje te 20% bo tracę samej podstawy ok 400-500zl, ale jak dla kogoś to jest nic to po co tutaj pracuje za 2tys?

Nazwa działu: Produkcja
@Kiero

A ja nie odczuję, bo mam tak jak pisałam 200 zł więcej niż dekorator. Fajnie,że w jednej firmie niektórym daje się podwyżki , a nie którym nie. W sumie to kwestia lubię , lub nie lubię kogoś. A za co lubię to już sobie dodajcie sami......

TakNie

Hej kochani, czy macie jakieś informacje nt. umów? Przedłużają już czy jeszcze nie?

Tete
@123

Dalej nie przedłużają. Miałam umowę do końca czerwca i już wiem że mam nie przedłużoną

@Tete

Masakra. O tym właśnie mówię. Okres urlopowy się zbliża, a firma nie przedłuża umów. Śmiech przez łzy. Czy Wy naprawdę jesteście tacy ślepi? Odurzeni szczęściem, że macie prace na 0.8 etatu za 2080 brutto? Nie widzicie co firma wyrabia, jak nas traktuje? Wyrobicie w lipcu 200 godzin i dalej będziecie wdzięczni, że łaskawie możecie pracować? Przecież gdyby nie otwarte salony, ludzie, którzy tyrają w nich, to centrala nie miałaby za co wypłacać pensji sobie, dyrektorom i innym zatrudnionym poza sklepami. To my utrzymujemy tą firmę.

Kaja
@Ala

Jak taki problem we wszystkim to się zwolnij siedz w domu bez pieniędzy, i ciesz ze nie musisz nic odrabiac. Ludzie jest tyle ofert pracy to po co siedzieć w firmie w której wam nic nie pasuje.Dla każdego to są ciężkie czasy.

Tak3Nie5
@Kaja

Właśnie o to chodzi. Firma wie, że są teraz ciężkie czasy i trudno znaleźć inną pracę dlatego robi to co robi. A te komentarze typu - ciesz się, że masz jakąkolwiek pracę i jałmużnę za nią- są komiczne i pokazują waszą desperację i brak szacunku do samych siebie.

@Mela

Ja też tak uważam. Firma doskonale zdaje sobie sprawę, że znalezienie pracy w obecnej sytuacji jest bardzo trafne i dlatego robi co żywcem jej się podoba. Wynagrodzenie dostaniemy za 0,8 etatu, a w niektórych przypadkach godzin mamy więcej niż na cały etat. I tylko wymagania i wytłumaczenia dlaczego tak mało sprzedajemy, zawsze jest źle i nie tak jak trzeba.Slabe promocje, śmieszne akcje rabatowe, za mało ludzi na zmianie. Firma nie daje nam żadnych narzędzi do tego, żeby klient kupił więcej, a tylko maile z uwagami i naciskiem na efektywniejszą sprzedaż.

Asia88
@123

Przedłużaja tam gdzie trzeba. Jeśli na Waszym sklepie jest Was dużo to nie przedłuża. Firma schodzi do minimum jeśli chodzi o personel na sklepie. W niektórych sklepach cały dzień stoi jedna osoba. I tak właśnie to będzie wyglądać. Już się skończyły zmiany gdzie stało się po 3 a czasami nawet 4 :/...

@Asia88

Przykre to jest jak ta jedna osoba ma robić wszystko sama, zawsze myślałam że firmie zależy na jak najlepszej obsłudze najwyraźniej teraz już nie, teraz liczy się tylko kasa biedaki sklep półtora miesiąca był zamknięty a oni już tak zbiednieli że posuwają się do takich kroków

Zuza
@Kaja

To mnie zwolnijcie i wypłaćcie za wypowiedzenie i odprawę.

Tak1Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

klient

a w tych szamotulach w big star to tylko siedza za filarem i nic nie robia, wymiencie te brzydkie babki na cos fajnieszego, bo talentu do sprzedaży to nie maja

Tak2Nie8
Tonks
@klient

A kim Ty jesteś żeby oceniać kto jest ładny a kto brzydki? Poza tym to jest forum dla pracownikow wiec wypad.

Tak10Nie2
@klient

A to mamy robić casting??. A sam jaki jesteś? Przystojny, czy nowoczesny byczek w rajtuzach?

Tak5Nie2
@kierownik

ohh co za pytanie, oczywiscie że byczek w rajtuzach w kropeczki , mrauuu

Tak4Nie1
@Tonks

demokracja jest wiec kazdy ma prawo do wypowiedzi, oceniac kazdy moze, tylko szkoda ktos nie potrafi poradzic sobie z taka krytyka, widac ze serduszko zostalo poruszone, a jak kazdy facet ktory zna sie na kobietach i sprzedazy, mowie co widze

@klient

a tak na marginesie, mowi ci cos takiego jak............... "tajemniczy klient" ;)

Nazwa działu: Produkcja
@klient

Po pierwsze tajemniczy o tej porze roku nie chodzi. po drugie ty jako klient masz kupić, z nie oglądać to nie targ koński,żebyś oceniał po uzębieniu. po trzecie w Holandii są takie miejsca jak chcesz pooglądać po czwarte miss nie chciałaby pracować za te pieniądze i użerać się,

Tak5Nie2
Sprzedawca

Pedzio, chcesz coś poczuć między nogami?

@Sprzedawca

widze ze to cie przeroslo i nie potrafisz wyslawiac sie poprawnie po polsku, tak wiec powiedzialem co chcialem i uciekam stad, milego marnowania sobie zycia w big star.

Ktos
@klient

Mamy rozumieć, że osoba która siedziała za filarem to siedziała tak długo jak długo kreciłeś się po sklepie ?

Marek
@kierownik

Od razu widać, że kłamie bo akurat w Szamotułach pracują bardzo ładne dziewczyny, tajemniczym klientem też nie jest bo gdyby był wiedziałby, że musi dokonać zakupu i wypytać pracownika o materiałoznawstwo oraz o numer sklepu w jakim się znajduje, wiedziałby też, że za filarem nie ma jak usiaść gdyby tylko zamiast trzaskać w klawiaturę pofatygował się i poszedł do sklepu rzeczywiście i osobiście. Ale po co przecież można sobie napisać coś na stronie Big stara tak dla zasady, bo jak się jest w Internecie to można wszystko, paradoks jest też taki, że kłamać też trzeba umieć A tutaj najwyraźniej coś poszło nie tak. Pozdrawiam dziewczyny

Osoba
@Marek

Tak bo jak taka kierowniczka jest co kodrynator to powodzenia. W każdym że sklepow są ładne dziewczyny i są naprawdę dobre w sprzedaży czy vm. Ale jak koordynator myśli że jest taki (usunięte przez administratora) to powodzenia

Marek
@Osoba

Czekaj, czekaj pisaliśmy o sprzedawcach! A właściwie o złym zachowaniu rzekomego klienta który zasadniczo nie istniał, skąd Ci się wzięło pisanie o Panu/Pani koordynator ?? Czyżbyś był/była pracownikiem tego zakładu? Prawdopodobnie już byłym pracownikiem skoro wnosisz do rozmowy coś o czym w ogóle nie było mowy, tylko pytanie brzmi na co Ci to, co chcesz osiągnąć takim zachowaniem ?? Myślę, że nie mnie oceniać zachowania szefostwa tego sklepu, ale raczej faktycznej rzeczywistości jaką są pracownice które co jakiś czas odwiedzam w celu nabycia nowości i wiem co pisze dziewczyny są atrakcyjne nawet śmiem napisać wyżej niż przeciętne, dobrze ułożone bardzo miłe i świadome pracy i sprzedaży jaka wykonują, sam prowadzę firmę dlatego cenie sobie szczerość i zaangażowanie które tam widzę. Nie rozumiem Cię człowieku ile przykrości musi być w Twoim życiu, że tak ochoczo wypowiadasz się o wszystkich nie widząc w tym siebie. Pozdrawiam

WiadomoMarcin
@klient

Akurat tam to chyba jest dobrze, a 19 to juz wszystkie te brzydule w domu pod kołderką hahahha

ktos cos
@klient

o juz dajcie spokoj, ktos cos powiedzial a wy juz taki szum, moze ma racje, wiele pracownikow tak robi i co z tego...lepiej zwolnieniami sie przejmujcie.

klienci
@Ktos

tak, potwierdzone info ;D

Alala
Nazwa działu: Handlowy

Jak tam u was z ruchem? Tłumy są? Co najczęściej sprzedajecie..

@Alala

Daj spokój. Poproś o ranking sprzedaży z podziałem na sklepy regionalną. Co się teraz sprzedaje to najmniejszy problem. To, że firma robi z nas bałwanów, to jest problem. To jest przykre.

@Alala

U nas najczęściej teraz trampki sprzedają się strasznie szybko. :)

Alala
@Ala

Niektórzy nie żyją takimi problemami jak Ty. Cieszą się ze maja prace i kontakt z innymi ludźmi. Wystarczy trochę pozytywow w życiu.. Wiec mam prawo zapytać inne osoby jak tam sytuacja na sklepie nie koniecznie względem "góry"

Ss

Skoro wszyscy gramy do jednej bramki, powinniśmy pokazać to górze. Oni nie myślą o nas, o tym że mamy rodziny, o naszym czasie wolnym, co za pracodawca wymyśla odpracowanie godzin? To nie z naszej winy zamknęli galerie więc jakim prawem godziny się na odporacowanie godzin ? Przez co mimo wszystko wykonujemy cały etat za 1600zl. Miejmy do siebie szacunek :) i postawmy się w końcu oni nigdy nas nie ezanowali. Ciekawy jestem co by zrobili jakby nikt z nas poprostu nie otworzył raz sklepu.. bądźmy jednością i nie dajmy sobą manipulować :( firma schodzi na...

Zkier
@Ss

To jako osoba odpowiedzialna za prowadzenie zmiany poniesiesz koszta kary nałożonej na firmę że strony galerii :P buntuj się, ale z rozumem

Kiero1985
@Zkier

I zapewne dostaniesz dyscyplinarkę, po czym będzie Ci jeszcze trudniej znaleźć pracę jak już doszłoby do zwolnienia na podstawie paragrafu. A jakby cały zespół nagle wziął uż to pracodawca może odmówić wykorzystania dnia na żądanie, jeśli zagraża to płynności firmy. Są ciężkie czasy i musimy to przetrwać. Uspokójcie się, bo jest zbyt wcześnie, żeby planować bunty i cisnąć na forum. Sytuacja musi się ustabilizować. Sami prowadząc tak duża firmę byście pewnie poszli ta sama droga żeby ciąć koszta, ale nikt z nas nie potrafi się postawić w sytuacji zarządu, bo nie wiemy jak to od góry wygląda. Ale nie sądzę żeby podejmowanie decyzji związanych z ostatnim stanem rzeczy było latwe

PATRYCJA

JAK MYŚLICIE PRZEDŁUŻĄ OPIEKUŃCZE CZY SKOŃCZY SIĘ NA 14 CZERWCA ?

Madzia
Nazwa działu: Handlowy

Jak już tak obcinają wszystko to czas żeby RKS zwolnić po co to stanowisko ! ! ! Począwszy od Mazowieckiego (Warszawy).

Warsaaaaaawwwww

Witam,ja z zapytaniem jeżeli w maju odrobiłam już wszystkie nadgodziny z marca a w czerwcu dalej mam nadgodziny to czy firma jako że ma okres rozliczeniowy 3 miesięczny będzie mi musiała oddać te godziny w lipcu ? Miłego dnia wszystkim

Wkwkwk
@Warsaaaaaawwwww

Przeciez czas rozliczeniowy jest obecnie 12mc czyli jak masz nadgodziny to są do odbioru do końca stycznia 2021

Madzia
Nazwa działu: Handlowy

Czytając to nasuwa się pytanie, co na to wszystko dział Kadr - przecież ewidentnie problem tkwi właśnie tam. Osoby które nigdy nie pracowały na sklepie nie mają zielonego pojęcia o tym jak się pracuje ile trzeba wlozyc pracy aby otrzymać dobry wynik. Wszystko oczywiście to praca więc za wszystko należy Wam się wynagrodzenie, a jak nie zapłacą to są przecież inne rozwiązania..... Należy podkreślić że w tej firmie kadry rządzą RKS... Jak zapatrujecie się .... Czy firma zapłaci Wam za nadgodziny...?? Czy wiadomo jakieś rozwiązania dział kadr wystosował w tej sprawie...

Nazwa działu: Handlowy

Pytanie z punktu widzenia nas pracowników - nie ważne czy całujecie firmę po "stopach" bo macie gdzie wrócić, czy jesteście oburzeni działaniami firmy w ostatnim czasie -otóż, czy firma otrzymała od państwa pieniądze na "utrzymanie miejsc pracy," wynagrodzeń itd za te 2 tygodnie z marca czy dopiero od kwietnia? Jeśli tak i ktoś może to potwierdzić będę wdzięczny, ponieważ wiąże się to wtedy serio z bezprawnym odrabianiem godzin przez pracowników, za które firma dostała hajs. Krótko mówiąc robimy za darmo. I nie piszcie co niektórzy, że otrzymałeś/aś wypłatę całą - więc trzeba odrobić godziny - bo nie do końca tak jest. Pozdrawiam i będę wdzięczny za info.

Tak6Nie1
@KierasBS

Nie ma w Kodeksie pracy pojęcia "odrabiania godzin". Nie mniej jednak w przypadku dłuższego czasu rozliczeniowego (3 miesiące, pół roku, rok) pracodawca może dowolnie przesuwać godziny i ustalać większą lub mniejszą liczbę godzin. Także obawiam się, że firma może od nas wymagać odpracowania tych godzin z marca.

@Anna

Tak masz rację, ale to chyba nie dotyczy sytuacji w jakiej znaleźli się pracodawcy i dodatkowo otrzymali za nas pieniądze (jeśli państwo za nas zapłaciło to czemu dodpracowujemy te pieniądze). Stąd moje pytanie czy dostali kasę.

Adrianellla
@KierasBS

Świetny post. Jedyny komentarz jaki pasuje do tej sytuacji, to wypowiedź pewnego biznesmena o "robaczkowym nazwisku". Jak dla mnie to jest drwina z pracownika, dlatego się zwalniam. Współczuję osobą, które nie mają takiej możliwości bo potrzebują tych pieniędzy. U nas już poziom absurdu przeskoczył każdą możliwą skale. Mamy puste pułki ze spodniami i butami, zwolnili 1/3 składu a miniregionalna co drugi dzień pisze @ jak możemy zachęcić klientów do odwiedzania naszego małego bałaganu. Co dali nam w zamian? 80% etatu i zabrali premie sprzedażowe. Gdzie premia sprzedażowa jest chyba jedynym impulsem w tej firmie do dbania o klienta i sprzedaż. Zapomniałbym... dostaniemy po 200 zł premii gdzie w to się wlicza premia frekwencyjna. Żart goni żart. Niech włodarze tej firmy popukają się po swoich pustych saganach bo ciągną firmę ku upadkowi. btw. Słyszał ktoś, że BS został wpisany do rejestrów dłużników? Nie jest to potwierdzone info ale po tym co się tutaj dzieje jestem w stanie w to uwierzyć.

Tak9Nie1
Adrianellla
@KierasBS

No myślę, że tak. Z tego co się orientuje dzięki zmniejszeniu etatów do 4/5 wykazują, że "ratują" miejsca pracy, więc pewnie dostaną kasę z tarczy.

@KierasBS

Moim zdaniem warto sprawdzić czy faktycznie legalnie mamy odpracowywać te godziny. Ja nie mam żadnych informacji czy firma dostała za nas kasę w marcu, ale jeśli ktoś ma rzetelne info, to niech napisze.

@Adrianellla

Nie słyszałem, ale chyba można to łatwo sprawdzić. Co do działań firmy to z każdym kolejnym miesiącem okazuje się że człowieka pracującego parę lat w tej firmie, wciąż coś zaskakuje tak, że opada szczęka. Od KS niczego dowiedzieć się nie można, dlatego że sami pewnie niewiele wiedzą, a do RKS sami mamy zabronione kontakty. Nie dowiesz się niczego jeśli firma nie postanowi że masz o czymś wiedzieć. Zastanawiam się jak można doprowadzić taką markę to sytuacji w której zdecydowana większość pracowników z obawą tylko czeka no nowe "wspaniałe" pomysły osób decyzyjnych i nie jest zadowolona z traktowania z góry - bo powiedzmy sobie szczerze - jesteśmy tanią siłą roboczą. I jasne, nikt nikogo nie trzyma, ale ludzie się boją braku pracy, nie wychodzą przed szereg. Każą odrabiać godziny to człowiek będzie rypal 200 h miesięcznie za nic. A czas rozliczeniowy podobno mial być roczny, a nie 3 miesieczny....A to co dzieje się na salonach od ostatnich miesięcy zakrawa o cyrk. Umowy nieprzedłużone, ludzie harują w dwie osoby na salonach po 12 h za psie pieniądze nie mając nawet minimalnego wynagrodzenia, godzin do odrobienia kolejny etat i trzeba pracować po 190 h, dodatki obcięte, które tak jak mówisz były jedyną motywacją do dbania o sprzedaż i jakość obslugi. Ostatnie dni to porażka biorą pod uwagę dodatkowo ciągle pretensje i pytania klientów (czemu promocja -70 a ceny obniżone tylko o 20 %, nie mam zamiaru kolejny raz dezynfekować rąk, a może pan /pani się pospieszy - i na nic tłumaczenie, bo obrywamy wiadrami pomyj) Szacunku dla pracowników poniżej głównych stołków też brak. Tylko wymagania i tysiące raportów dlaczego sprzedaż jest niska, dlaczego sztuki nie te, analizy i setki nicniewnoszacych poleceń. Zmiany vm co 3 dni bo przecież na salonie pracują roboty. Kolekcja opóźniona, wciskamy zimowe obuwie za marny dodatek do pensji. Trzeba dowiedzieć się o ten marzec, chociaż tyle może jesteśmy w stanie zrobić żeby wyegzekowac choć minimum poszanowania i nie zarypać się na śmierć. moze coś to da, choć już straciłem nadzieję jakakolwiek

Tak27Nie
@KierasBS

Nie wiem skąd jesteś ale mądrze piszesz, widać, że wiesz co to praca na sklepie i tak jak piszesz zależy Ci na pracy. I teraz najgorsze Ciebie nie zrobią mikroregionalną chociaż masz ku temu wielkie predyspozycje, natomiast biorą tych, którzy na pracy znają się tyle co ja na balecie. Szkoda, że firma nie patrzy na zaangażowanie i to że człowiek chce dobrze dla firmy i mógłby wiele u lepszych. Ale lepiej brać niepelnosprytnych

@KierasBS

Zgadzam się z Tobą i pomimo że bardzo lubiłam swoją pracę szukam nowej. Teraz jest trudny okres, ale się nie poddaję. Wysyłam CV i liczę na to, że znajdę pracodawcę, który nie będzie swoich pracowników traktował tak, jak nasza firma.

Tak6Nie
@KierasBS

Proszę zacząć sprzedawać w sklepach i przykładać się do pracy !!! Siedzicie tylko na forum i (usunięte przez administratora) wypisujecie. Firma Big Star to najlepsza firma jaka tylko może być na rynku najlepszy pracodawca. Tacy ludzie jak Wy co tylko o nadgodziny się upominacie niszczycie dobre imię tej firmy. Do roboty

TakNie21
@Zainteresowana

Proszę o podanie przynajmniej trzech przykładów potwierdzających, że to najlepsza firma na rynku. Jak się już wypisuje takie herezje to trzeba to umieć poprzeć rzeczowymi argumentami.

@Zainteresowana

Ciekawe kto komu kazał to napisać, lepiej siedzieć na forum niż brać się za robotę bo jaka płaca taka praca nikt z siebie parobka nie będzie robił

Aha
@Anna

Anna widocznie to kierownik z tych co biora pieniadze za robote sprzedawcow i nie wie jak to wyglada z tej perspektywy dlatego tak krzyczy zeby brac sie do roboty

@Zainteresowana

Kto powiedział że nie pracujemy? Po pierwsze Nikt jeszcze nie zakazał podczas dnia wolnego korzystać z praw które mi/nam przysługują... Jakaś wolność słowa, możliwość wyrażania opinii, a od tego jest ta strona. Poza tym mój salon przykłada się do pracy, skuteczność jest zawsze powyżej progu który ustala firma nawet w ostatnich dniach więc proszę nie insynuować obijania się na salonie. Ciekawe jest że z góry zakłada się że nie pracujemy. Ciekawe skąd jednak wyniki, pewnie same się robią... A skoro firma jest najlepsza na rynku to skąd od lat na tym forum tyle negatywnych opinii? Ludziom aż tak się nie nudzi proszę mi wierzyć. I nikt nie wspomina tu przecież o nadgodzinach... po prostu ludzie zaczynają tracić cierpliwosc. pozdrawiam

Tak6Nie
Askier
@KierasBS

Człowieku rzuć to w cholerę. Szkoda życia i zdrowia na pracę (usunięte przez administratora)tym bardziej że branża zmieni się jak Warszawa po wojnie.. Docenienie masz od zainteresowanej. Niech sama zasuwa na swoje pobory w sklepie a nie grzeje (usunięte przez administratora) w ciepłym miejscu

Rozśmieszona
@Zainteresowana

Firma sama sobie popsuła dobre imię ???? a od około dwóch lat z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Ja już przestałam się denerwować tymi wszystkimi nakazami /zakazami/ i zmiennoscia zdań, w tym momencie kolejne "bombowe" pomysły rozśmieszają mnie. Kwestia czasu, aż firma upadnie bo w sklepach jest coraz mniej zaangażowanych w tą pracę ludzi - dzięki braku szacunku osób zarządzających, którzy tylko krzyczą "brać się za sprzedaż, vm, reklamację towarowanie sklepu i żadnego logicznego myślenia!"

Nina
@Zainteresowana

O Pani toć 24 godziny nie jesteśmy na sklepie. Jeszcze mamy chwilę oddechu żeby tu zajrzeć. . Ściskamy cię gorąco

@KierasBS

Firma daje olbrzymie możliwości zarobku wystarczy sprzedawać. To już jeden argument, drugi to chęć zatrudniania i dawania możliwości rozwoju.

TakNie11
@Rozśmieszona

Przecież masz obowiązki wpisane w załączniku do umowy, jak się zatrudnialas to chyba przeczytałaś. Więc zmień język wypowiedzi i weź się za robotę, bo klienci czekają.

TakNie5
@Zainteresowana

Doskonale wiem jakie są zarobki i jakie premie dostaje się jeśli jest sprzedaż na salonie. Nie narzekam na nie jeśli liczymy pensje na etacie i wszystkie premie. Nie pisałem o zarobkach w ogólnym znaczeniu, tylko w obecnej sytuacji + godzinach które możliwe odrabiamy za darmo jeśli firma dostała dofinansowanie za marzec. Chęć zatrudnienia jakiego? Nowych, zielonych w temacie pracowników na miejsce tych ktorzy zostali zwolnieni a często ogarniali na salonach wszystko łącznie ze standami obsługi ? Rozwój? Jaki? Na szkoleniu byłem raz, podwyższenia płacy nie widziałem od 2 lat. Różnice między zarobkami kierowników i zastępców a sprzedawcami są kwestią 300 - 400złotych i mam tu na myśli nowo przyjętych sprzedawców, którzy startują od razu z tak dużej najniższej placy. O podwyżkach dla zatrudnionych dłużej cisza....Główne pytanie brzmialo czy firma w marcu, za dwa tygodnie postoju dostała kasę od państwa. Może jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie, wydajesz się być poinformowaną osobą.

@Askier

Coraz poważniej myślę by faktycznie rzucić to wszystko, uwierz. Tylko szkoda ludzi i lat które się poświęciło

@Zainteresowana

Wciąż czekam na odpowiedź dotyczącą mojego pytania. Proszę podać przykłady, że Big Star to najlepsza firma na rynku, co daje nam takiego wspaniałego, że powinniśmy być najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, bo mamy zaszczyt dla niej pracować.

@Anna

Była odpowiedź, że Firma daje olbrzymie możliwości zarobku wystarczy sprzedawać. Argument drugi to chęć zatrudniania i dawania możliwości rozwoju. Także tego....

@123

To nie są argumenty na to, że firma jest najlepsza na rynku. Co daje ta firma, czego nie zaoferuje nam żadna inna? Możliwość zarobku przy zaangażowaniu w obsługę i rozwój oferuje wiele sieciowek.

Ania
@Zainteresowana

A Ty nie przesadzasz, nie ma idealnych pracodawców , a na forum siedzimy w wolnym czasie

Asia
@Zainteresowana

Ręce opadają, jak narazie to firma nie przedłuża umów gdyby mogła to by zabrała pracownikowi ostatnią złotówkę, możliwość zarobku śmieszne chyba te 10 zł brutto za obuwie zimowe i to są twoim zdaniem olbrzymie zarobki, a co jeszcze niby sprzedawać starocia z zeszłego sezonu czy może spodnie które są na jedno kopyto nic nowego nie przychodzi ta firma to porażka

Śmieszne
@Zainteresowana

Ewidentnie pisze to osoba z centrali. Nie ośmieszaj się firma już dawno straciła dobre imię. Jakoś nie widać na forum, żeby były dobre opinie. Na własnej skórze przekonałam się, że to najgorsza firma w której pracowałam. Miałam długi staż w tej firmie, przeszłam przez wszystkie szczeble, dotknęła mnie nawet degradacja, bo albo podpisujesz aneks albo nie pracujesz, na koniec rozwiązanie umowy bo koronawirus, bez możliwość powrotu, bo już nie chcą zatrudniać starych pracowników. Żenada.... odradzam wszystkim tą firmę. Firma chce teraz tanią siłę roboczą, a nie doświadczonych pracowników. Każdy boi się teraz zmieniać pracę, bo ciężko znaleźć. Nieprawda! Przykre to wszystko, ale na szczęście ta firma nie jest jedyną na rynku. Pozdrawiam Panią RKS Agnieszkę P. i cały zarząd za podejmowanie tak krzywdzących decyzji.

Tak13Nie1
Kiero

Cześć, mamy mieć niedlugo inwentaryzację. Jak one przebiegały u was? Duzo macie strat?

asd
@Kiero

Ty przygotowujesz tylko dokumenty księgowe, później siedzisz i "pilnujesz" tych co skanują sklep

zatępca
@Kiero

Pilnuj porządnie, ekipa zewnętrzna potrafi zrobić sporo błędów podczas skanowania

Tymek
Nazwa działu: Handlowy

Gdyby ktoś był zainteresowany to osoba z czerwca również nie przedłużają umów.

Www
@Tymek

Skąd takie info?

nick
@Tymek

a ja się urodziłem w lipcu, mam czuć się zagrożony??

Inga
@nick

Dobry tekst. Ja jestem z marca i wciąż pracuję, to znaczy, że zagrożenie minęło.

Hihi
@Inga

Hihi takie zabawne nie mogę się pozbierać hihihi eh przestań już bo umrę ze śmiechu

Kierownik

A ja się zastanawiam po co jesteście w tej firmie? Regionalni- źli. Koordynatorzy -źli. Firma - zła. Promocje- jakie by nie były - złe. Pieniądze- tez złe. Wszystko złe. Ludzie! Co Wy jeszcze robicie w Big Starze ????????‍♀️

Tak4Nie6
@Kierownik

A pracujesz sama po 12 h ? nie wydaje mi się jak ci tak wszystko pasuje :) Przyjdź o pracy tygodniowo po 60h i zobaczymy.

Kiero.
@Kierownik

Popieram ! Droga dla każdego narzekającego jest wolna. Firma na siłę na trzyma. Jaki sens ma chodzenie do pracy, na którą się narzeka ? I jakim jest sie kierownikiem ? Negatywne nastawienie kierownika przekłada się na negatywne nastawienie reszty zespołu.

Tak2Nie4
@Kierownik

Najlepiej jest nic nie wymagać od pracodawcy. Zgadzać się na wszystko, bo w czasie kryzysu mamy jeszcze pracę. Tylko weź pod uwagę, że gdyby nie pracownicy sklepów to panienki z Centrali nie miałyby w ogóle pracy. Teksty typu zmień jak Ci się nie podoba są na poziomie przedszkola. Trzeba robić swoje, ale też się szanować

mn

Pytanie do kierowników: jak zamierzacie puszczać ludzi na urlopy przy 3 osobowej załodze? Uwzględniacie juz urlopy w czerwcu na swoich sklepach? Jakieś info z biura w tej sprawie?

@mn

Nie ma zgody na chwilę obecną na urlopy, więc nie planujemy.

@mn

Ja urlopy rozpisałam trzem osobą na 4 pracujące. Całe szczęście że są godziny do odrobienia za marzec bo inaczej bym go nie zrobiła. Niby 0,8 a i tak wyszedł cały etat haha najgorsze że nadgodzin mamo nam zostało a nie wiadomo co będzie w lipcu.

@Monia

Nie wiem skąd się to wzięło. Ja u siebie mam urlopy teraz w maju i w czerwcu też.

@KS.

My też mamy info, że nie można wybierać urlopów w maju i czerwcu... Ktoś nas chyba robi w .... skoro u niektórych są zaplanowane.

@Ala

Trzeba popytać koordynatora swojego. Ja dostałam informacje, że urlopy jak najbardziej, bo później kiedy z nich zejdziemy .

@KS.

Niestety takie info mam od koordynatora:/

@Monia

To nie prawda U nas idziemy zgodnie z planem urlopów

@Kierownik

Widzę, że co kraj to obyczaj.

bbiiggssttaarr

Jestem ciekawa po ile godzin tygodniowo pracujecie ? Ile macie już zrobionych nadgodzin ? U nas w tym miesiącu mamy już po 140 h zrobione a do końca miesiąca jeszcze kawałek.

U nas połowa godzin odrobiona. Etaty 0.5 zostało z 12h do odrobienia

big star
@bbiiggssttaarr

Etat 0,8 zrobione już 156 godzin do końca miesiąca będzie około 190

@big star

Kwestia zrobienia grafiku. Ja się zamieściłam w "całym" etacie. I nie mówcie że się nie da. Obsada dwuosobowa przez cały dzień. 4 etaty czynne.

@KS.

Jak to jest, że w niektórych sklepach może pracować dwóch sprzedawców cały dzień, a w niektórych tylko po jednej osobie. Jeśli są trzy etaty i pracujesz raz na trzy dni, to oprócz tego, że się z niczym nie wyrabiasz, to jeszcze zostaja kolejne godziny do odrobienia. Porażka jakaś. Mam wrażenie, że ta firma jest tak niespójna, że dramat. Każdy sklep to jak osobny, prywatny butik. U każdego coś innego i to jest najgorsze.

@KS.

Wszystko się da. Tylko trzeba mieć do tego narzędzie. A twoim narzędziem jest 4czynne etaty. Inaczej byś kwikała przy 2.

@big star

To ile was jest na zmianie i po ile godzin że tyle macie już zrobione?? U nas 3 etaty i tylko u 2 osób kilkanaście godzin z marca dodane, a grafik już na cały mc

@Hela

U mnie ja i jedna osoba i na tym koniec..

@..

U mnie są trzy etaty. Ciekawe co będzie jak w lipcu zaczną się urlopy.

@..

Szczerze ? Jestem pełna podziwu dla Ciebie. Nie wyobrażam sobie pracy w pojedynkę na zmianie, i to nie chodzi o nadmiar obowiązków, ale złodziei.

Nie mowie, że nie !

Marlena

Dobry handlowiec nawet wiosna sprzeda zimowe, ciepłe rzeczy. Trzeba tylko chcieć i umieć to robić.

TakNie7
@Marlena

Serio? Wstyd proponować ludziom swetry i kurtki jeansowe z kożuchem w środku przy 20 stopniach na zewnątrz... ludzie są zainteresowani krótkimi spodenkami, czymś ładnym na lato... niestety tego nie mamy, ale proszę Pana/Pani mamy kurtki i swetry zimowe może ktoś się skusi?

aha
@Marlena

ludzie nie sa głupi licza sie z pieniedzmi jednak i kupuja to czeg aktualnie potrzebuja??Tobie tez tak wsszystko da sie wcisnąc ?

@Marlena

Teraz to nawet sezonowe rzeczy przy tak wysokich cenach jest ciężko sprzedać a gdzie tu mowa o zimowych butach, tu nawet wstyd jest zaproponować coś takiego i ten śmieszny konkurs 10 zł brutto żenada ta firma się pogrąża

@Marlena

Kobieto, ludzie po tej kwarantannie liczą każda złotówkę. Wiele osób straciło pracę albo dostało niższą wypłatę. Ciężko ich namówić do zakupu drugiej rzeczy nawet na lato, a co dopiero na kupno ciepłych butów. Klient przychodzi po szorty, ale jak ich u nas nie ma to w zamian skusi się na ocieplaną kurtkę. Jasne.

Marta.
Nazwa działu: Finanse

Co myślicie o bonie 1000 zł na wakacje?

@Marta.

A co można o nim myśleć. Już widzę jak BS, który na wszystkim sępi wyskakuje z 10 % i dokłada się do tego bonu. Nie wierzę w to.

@Mela

Z pewnością by zbankrutowali hi hi

aha

zawsze ostatecznie ta 100 mozna samemu dołozyc jakby sie zgodzili

Hshaj

Brawo big star ludzie chodzą i pytaja a wy nam każecie sprzedawać buty zimowe za premie Bagatela 10zl brutto śmiech na sali

Hshaj

O spodenki rzecz jasna

@Hshaj

No, jaja z tymi butami. Czekamy na krótkie spodenki, topy, okulary. Dramat, dramat, dramat. Nie wiem kto tam siedzi w marketingu, ale pomysły ma wyśmienite :D

ZK
@Monia

Przez ich wymysly tracimy tylko klientów bo polowa osób wchodzi z zapytaniem o spodenki i wychodzą z kwitkiem...

@Monia

Ta firma to jedna wielka porażka, jaki to wstyd sprzedawać latem taki asortyment tam w tej firmie nigdy nikogo jeszcze nie było kto by mądrze nią rządził. Do tego jeszcze wielki baner do minus 70% a ceny w sklepie przeciętne i czym on niby chcą przyciągnąć tego klienta, no chyba nie trzema parami skarpetek za 1 zł żałosne

Inga
@Monia

To prawda. Co drugi klient pyta się o krotkie spodenki. Brak fajnych, letnich ciuchów w nowych dostawach. Przecena jest żałosna, bo te grube rzeczy powinny być tańsze o 50%, a nie parę zł. Śmiech i komedia co ta firma wyprawia.

Kinia
@Inga

Najlepsze są starocia z dwóch lat wstecz, brak słów i jak tu zrobić obrót nie dość że drogo to jeszcze nic ciekawego nie ma

BIG STAR
@Hshaj

U Nas dzisiaj to samo,każdy pyta się o krótkie spodenki,sukienki letnie,okulary,nowe czapki z daszkiem itp. i wychodzą,bo nic na sklepie nie mamy.. Później same maile kto ile zrobił obrotu itp.a jak mamy klienta u siebie zatrzymać jak nic nie mamy co by się teraz sprzedawało,porażka....

Tamagoczi
Nazwa działu: Handlowy

Coś już wiadomo o osobach z maja? Czy mają przedłużone umowy?

Sprzedawca

Cześć, będzie w tym roku rabat specjalny dla pracowników? Spodnie za 20 zł itp

Eh
@Sprzedawca

Dlaczego z takimi pytaniami nie dzwonicie do firmy zapytać ? Takie to ciężkie.. naprawdę

Tak3Nie1
Nazwa działu: Handlowy

Z jakiej racji mamy odpracowac godziny za marzec ? Godząc się na to robimy z siebie sługę za darmo. DOSTALIŚMY NORMALNE WYPŁATY BO BYLIŚMY NA POSTOJOWYM I to nam się należy A firma zgarnęła za nas bardzo duże pieniądze. To jakiś żart..

@Ss

Przecież postojowe masz za kwiecień a nie za marzec. Odrabiasz bo za marzec dostałaś normalnie wypłatę. Kasę fajnie wziąć za darmo co? Myślcie trochę bo widzę że ciężko.

Tak6Nie1
domcik
@Ss

Nie sądziłam, że to będzie pierwsza opinia jaką tutaj zobacze, haha. Postojowe tak jak już pisał ktoś masz za kwiecień, za marzec masz 100% chociaż 2 tygodnie już wtedy siedziałaś/eś na (usunięte przez administratora) więc nie jojcz, i jak coś ci się nie podoba to daj wypowiedzenie.

Tak3Nie1
Zk
@Ty

Zgadza się godziny są do opracowania, ale nie wszystkie firmy mogą to zastosować tak jest w przepisie, no ale Big Star lubi wykorzystywać ludzi i każe to odpracowywać

@Zk

Ale to nic nowego :) to jest dobrze przemyślane. Ty oddasz urlop swój za te godziny z marca żeby "spłacić" a potem nie pójdziesz na urlop bo go nie bedziesz miał.

Nazwa działu: Handlowy

Dokładnie... Z kim nie rozmawiam to się śmieją że jak nas wykorzystują, bo nikt nic nie musi opracowywać u nas w galerii żaden sklep...

@Ss

Co ty za (usunięte przez administratora) wypisujesz. Bardzo dużo firm, które podpisało porozumienie każe odrabiać godziny z marca.

@Monia

A podasz nazwy tych firm? Bo jakoś rozmawiam, dzwonię po znajomych w innych miastach, nie do Big Starą i nie słyszę, żeby jakiś sklep odrabiał. Podasz może nazwę?

@Kiero

Weź pod uwagę, że mnóstwo firm w czasie zamkniętych galerii kazało przyjeżdżac swoim pracownikom i angażowali ich do różnych rzeczy np do układania salonów, prac porządkowych, odsyłki towarów, obsługi sklepu internetowego. My nic nie robiliśmy. Nikt nie jeździł do sklepu, nikt nie wypracował nawet jednej godziny.

Starszy sprzedawca
Nazwa działu: Handlowy

Hej, wie ktoś po jakim czasie można liczyć na umowę na czas nieokreślony i czy w ogóle dają takie umowy?

@Starszy sprzedawca

Według kodeksu pracy po 33 miesiącach od zatrudnienia

A.
@Starszy sprzedawca

W teorii umowę na czas nieokreślony otrzymuje się po 3 umowach lub 33 miesiącach. I Bs raczej się tego trzyma.

Ja
@A.

A umowa na okres próbny chyba nie wlicza Się?