Opinie o Liberty Motors w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Liberty Motors. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Liberty Motors o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Liberty Motors w Łódź

tonący okręt
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

I znów pojawił się pełen pakiet "W związku z dynamicznym rozwojem firmy na rynku Warszawskim aktualnie poszukujemy osób na stanowiska" manager salonu, sprzedawca motocykli, mechanik, doradca serwisowy... itd. ..., czemu ? bo ostatni wytrwali, też już złożyli wypowiedzenie :D firma od listopada nie może znaleźć pracowników, zatrudnia każdego, nie masz kwalifikacji, ambicji, lubisz być pomiatany, odnajdujesz się w toksycznej atmosferze, a co najważniejsze jesteś tani - ta praca jest dla ciebie !!! Salon w Piasecznie to po prostu żart i zamiast kłamać już na wstępnie na ogłoszeniach na portalu pracuj pl - napiszcie prawdę, że Jesteście gotowi zatrudnić kogokolwiek, bo inaczej będziecie musieli zamknąć salon :D :D :D

Joanna

Znalazłam informacje o otwartych rekrutacjach do poznańskiego i warszawskiego oddziału Liberty Motors. Poszukiwani są kandydaci np. na stanowisko Kierownik serwisu motocyklowego lub Doradca serwisowy. Co możecie powiedzieć o tego typu stanowiskach w tej firmie? Jeżeli wiecie jakich warunków zatrudnienia mogą się spodziewać przyszli pracownicy, to proszę o umieszczenie informacji o nich na tym forum.

6 lat później...
@Zawiedziona

6 lat później... nic się nie zmieniło, no może po za tym, że nie zwalniają z dnia na dzień, tylko sami ludzie się zwalniają z dnia na dzień z uśmiechem na twarzy :)

Zastanawia mnie sytuacja od nowego roku. faktycznie widzę, że mniej więcej ostatnie opinie, które się pojawiały są nieprzychylne warunkom pracy ale co ciekawe nie widać przy tym na głównej stronie kompletnie żadnych ofert. mimo to rotacji nie ma, czy po prostu trafiłem teraz na taki okres?

tonący okręt

"Ogłoszeń było sporo, zaraz znów się pojawią, nie mają handlowców i tyle, ci co przyszli też odeszli " skąd wiedziałeś :D :D :D w piasecznie nigdy nie było różowo, a teraz podobno to jakiś armagedon :D

Dusia Nowy wpis

Hej. Widziałam już te wcześniejsze komentarze w których twierdziliście, że mechanicy motocyklowi rotują. Teraz też jest oferta ale bez wskazanych zarobków. nie wiem jeszcze jak jest tam na miejscu ale chce się dowiedzieć czy chłopak lepiej by zarabiał niż w aktualnym miejscu pracy. Jakie więc są zarobki?

Superman

Czy ktoś mógłby się podzielić opinią dot. pracy w centrali, w Piasecznie? Jak zmieniła się praca po odejściu części Zarządu i wejściu nowych osób? Jest lepiej czy gorzej?

Pablo
@Superman

Jeszcze za wcześnie na ocenę zmian - sezon zweryfikuje. Nie wiem jaki jest skład nowego zarządu, ale jeśli jego członkowie nie mieli dotychczas styczności z branżą motocyklową (i pewnie nie mają) to nie spodziewałbym się żadnych zmian in plus. Niestety ludzie, którzy mogliby tą firmę wyprowadzić na prostą (pracownicy z długim stażem i doświadczeniem) nie mają co liczyć na sprawowanie wyższych funkcji.

Ada
@Pablo

Z czego wynika ta całkowita pewność, że starsi i doświadczeni pracownicy nie będą mogli pełnić tych funkcji skoro nowy zarząd nie jest jeszcze znany pod względem specyfiki wydawania decyzji? Czy pracownicy sami starali się o takie awanse?

Odp Nowy wpis
@Pablo

Zweryfikowało… najpierw odeszli ludzie, którzy stworzyli salon w Piasecznie bo już mieli dość (usunięte przez administratora)około 50% składu, po nowych zmianach drugie 50% złożyło wymówienie :D

Zawiedziona
@Joanna

Korporacja,która ma zero szacunku dla człowieka .Zwolnienia z dnia na dzień z uśmiechem na twarzy ,podsuwanie pod rękę non stop coś do podpisu.Nie polecam!!!

6 lat później... Nowy wpis
@Zawiedziona

nie ma rotacji :D

w przeciągu ostatnich miesięcy zwolniło się ponad 50% składu a ci co przyszli za nich już tez się zwolnili :D

@nie ma rotacji :D

Czy ja dobrze rozumiem, że doszło do redukcji 50% zespołu czy to jednak tylko nawiązanie do rotacji? ile to osób tak w ogóle? zastanawiam się ile rozmów musiało zostać przeprowadzonych, by to nadrobić

Nie redukcji 50%, tylko z 70% składu po prostu odeszło !!! Nie zostało zwolnionych itd. Odeszli sami, bo mieli dość cyrku. Ogłoszeń było sporo, zaraz znów się pojawią, nie mają handlowców i tyle, ci co przyszli też odeszli. A spadki sprzedaży są ogromne oraz martwy sezon, że z tego co wiem, jadą takim składem co nim pozostał i szukają cały czas nowych. Sezon zaraz startuje, już nim współczuje.

tonący okręt Nowy wpis

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Liberty Motors? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
logo firmy Młodszy Projektant/-tka OZE
Toruń
Green Capital S.A.
tonący okręt
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Zadowolony

Bardzo często jest tak, że osoby, które rozstają się z firmą z różnych powodów, postanawiają ponarzekać na byłego pracodawcę na GoWork. Tym bardziej, że można anonimowo, to dlaczego sobie nie poużywać. Pracuję w @Liberty Motors już wystarczająco długo, żeby zdecydowanie powiedzieć, że firma idzie ku lepszemu. Są pomysły, są działania, jest konkret. Prostują, co się da. I ludzie, którzy dołączają do firmy są profesjonalni. A mają sporo do posprzątania po niektórych byłych pracownikach. Dobrze, że z firmy zniknęły toksyczne osoby, a dołączają fachowcy. Nie ma idealnej firmy. A pamiętajcie, że firma to ludzie. I jak ktoś naprawdę chce coś zmienić czy poprawić - to się da. Najłatwiej zrzucać na innych.

Ciekawy komentarz...
@Zadowolony

Widzę, że pracodawca zaczął pisać komentarze. Rozmowa kwalifikacyjna ok, więc pomyślałem czemu nie, w końcu motocykle to moja pasja, zostałem zatrudniony, nie spodziewałem się aż takiego cyrku, pracowałem dosłownie kilka dni i już miałem dość. Powodzenia w nabieraniu ludzi, tylko zrozumcie, że tak jak ja, jak ktoś uwierzy, że da się tam normalnie pracować, po kilku dniach odejdzie. Pozdrawiam :) Ps.: nie znam żadnej zadowolonej osoby, która miała swoją przygodę z tym pracodawcą, może po za nowymi pożal się Boże bez kwalifikacji dyrektorami :D

Aja ha ha ha
@Zadowolony

Ha ha piszesz totalne bzdury przecież ten okręt tonie i to bardzo szybko, piszesz "ludzie, którzy dołączają do firmy są profesjonalni. Tak ? to teraz poproszę o konkret o tych nowych profesjonalnych, doświadczonych ludziach z branży , słuchamy aby każdy mógł to zweryfikować na jakim dziale mamy szukać tych nowych profesjonalistów, którzy zostali zatrudnieni w tym roku no niech będzie nawet od ukazania się ogłoszenia w zeszłym roku ilu fachowców się zdecydowałoi a potrzebni byli praktycznie do każdego działu. Słuchamy poprosimy konkret tylko na jakim dziale, yamaha, ducati, bmw czy może jakiś nowy profesjonalny doradca serwisowy się pojawił. Mechaników pomijamy bo to od lat jest wałkowane na forach jak przychodzą odchodzą i teraz nie chcą już dołączyć do grona rolowanych. Pracujesz w liberty już wystarczająco długo. A mi się wydaje że pracujesz bardzo krótko skoro piszesz takie bzdury jak zniknęły toksyczni ludzie a dołączają fachowcy do sprzątania. A stwierdzenie są pomysły są działania to chyba wiadomo na jakim szczeblu jesteś zatrudniony. No ale ok podaj konkrety i odszczekam ale nie mam co bo piszę prawdę

mgeny

@mnick tutaj się z Tobą nie zgodzę. Może pracowałeś w złym dziale. Tutaj gdzie ja obecnie pracuje , dział jest mega pozytywny. Ludzie sobie pomagają i każdy od każdego może się czegoś nauczyć. Co do kadry zarządzającej , też nie ma problemu ze spotkaniem , omówieniem problemu-szukaniem wyjścia z problemu. Dużo się w firmie zmienia na plus wiec oby tak dalej.

Geny geny
@mgeny

Kto ci w te bzdury uwierzy, chyba ze mówisz o Łodzi, tam nie wiem, ale w Piasecznie na 100% tak nie jest.

Marco

Mając całkiem sporo doświadczeń z oddziałem w Piasecznie opisałbym sytuację (w skrócie) następująco: Firma z ogromnym potencjałem dotychczas zarządzana przez idiotów. Zatrudnianie nowych dyrektorów, którzy nie mają możliwości podejmować samodzielnie decyzji (na końcu wszystko jest uzależnione od widzimisię prezesa), kompletny brak logiki przy wprowadzaniu zmian, stan i gospodarowanie magazynem istny (usunięte przez administratora) administracja dokumentami to śmiech na sali - ciągle coś ginie, handlowcy nie mają nawet gdzie składować i segregować dokumentów, bo nie mają na to miejsca, brak procedur do jakichkolwiek działań, brak jasnego podziału obowiązków - każdy jest od wszystkiego, handlowcy zamiast zająć się stricte sprzedażą zajmują się stosem innych rzeczy, które nie powinny należeć do nich. Jeśli ktoś ambitny sprzeciwi się odgórnemu “reżimowi” i będzie próbował naprawić/usprawnić jakikolwiek element funkcjonowania firmy - albo zostanie usunięty albo sam szybko zrezygnuje pod naciskiem “góry”. Doświadczeni ludzie z ekipy, którzy mogliby wyprostować wiele elementów, zostają na swoich stanowiskach, a te wyższe są obsadzane kandydatami z zewnątrz, którzy nie mają bladego pojęcia o branży. Nie chce mi się wierzyć, że właściciel nie jest świadomy takiego stanu rzeczy, a co za tym idzie nie jestem w stanie pojąć czym podyktowane są jego działania (albo raczej ich brak) w tym zakresie. Podsumowując - duży potencjał tłamszony przez osoby zarządzające całym biznesem, a szkoda…

Gerald
@Marco

A możesz coś więcej powiedzieć o Pani, która ostatnio pojawiła się w centrali i ma za zadanie naprawić ten cały bałagan? Z tego co wiem od osób, które mają z nią styczność to jest przerażająco nieprofesjonalna i jak narazie nie widać owoców jej pracy. Czy faktycznie tak jest?

Czy w Liberty Motors odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

szkoda czasu

Nic mnie tak nie rozśmieszyło dzisiaj, jak ogłoszenia tego pożal się boże pracodawcy "W związku z dynamicznym rozwojem firmy na rynku Warszawskim aktualnie poszukujemy osób na stanowiska" manager salonu, sprzedawca motocykli, mechanik, doradca serwisowy czy księgowa. Nie z powodu dynamicznego rozwoju, tylko z powodu, że już nikt nie chce u was pracować i wszyscy wartościowi pracownicy odeszli. Zostały same ofiary życiowe, ludzie bez ambicji, reprezentujący naprawdę słaby poziom, od szeregowego pracownika po kierownictwo. Z tego co wiem, od kiedy odszedł Zoll i Kruk, tylko oni w tej firmie jeszcze coś ogarniali , to już nie tylko pracownicy uciekają, ale i klienci. A liberty motors czy tam corp czy salonowi motocyklowemu w Piasecznie, proponuje, by unikał tak dużej rotacji pracowników, przestać kłamać, szanować ludzi, lepiej płacić, zapełniać godne warunki i godziny pracy. A ludziom, którzy dadzą się złapać takim hasłom jak „ekscytującą podróż w branży motocyklowej” czy „wymarzona praca dla ludzi z pasją” i uwierzą w obiecanki na rozmowie rekrutacyjnej, szczerze, jak macie choć trochę godności i szacunku do siebie, szkoda waszego czasu. Ja straciłem całe szczęście, tylko kilka miesięcy :)

Bylypracownik

Szok, serio ktoś jeszcze zastanawia się czy tam pracować, pracowałem tam bardzo krótko i zacytuje pracowników „Kto pracuje w Liberty z cyrku się nie śmieje” czy „nikt ci tyle nie da co liberty ci obieca” a tak już na poważnie, zarobki jak zarobki, jak komuś pasują bo bogaty z domu, tam pracuje, ale fakt z takim brakiem szacunku do pracowników nigdzie się nie spotkałem.

A ja przy tej opinii od kogoś, że pracują tu same ofiary życiowe, ciekawi mnie podejście drugiej strony do tematu pracy. po pierwsze czy to prawda ze te oferty nie są ze względu na rozwój? macie braki w ludziach? Ile osób zatrudniało się w ubiegłym roku a ile jest ich teraz?

MK

Byłem klientem Salonu w Piasecznie, teraz jeżdżę do innego... poziom obsługi klienta to jakoś żart. Fakt jest taki, że rzeczywiście widać od jakiegoś czasu skład jest dużo mniejszy niz rok temu, co najmiej o polowe. Ofiary życiowe, czy ja wiem, pozdrawiam Adama od BMW ostatni kumaty, ale na tym koniec, „nowi” na ducati czy na górze od ciuchów to jakaś porażka o serwisie nie wspomnę tam już od dawna strach zostawić motocykl.

Mnick

Pracując w firmie Liberty Motors miałem niestety bardzo trudne doświadczenia. Muszę szczerze powiedzieć, że byłem głęboko rozczarowany warunkami pracy i kulturą organizacyjną w tej firmie. Po pierwsze, atmosfera w miejscu pracy była toksyczna. Brakowało szacunku i wsparcia ze strony zarządu oraz przełożonych. Często odczuwałem presję, a krytyka była częstym elementem komunikacji. To negatywnie wpływało na moje samopoczucie i motywację do pracy. Po drugie, firma nie dbała o swoich pracowników. Warunki pracy były niewłaściwe, często brakowało niezbędnych narzędzi i sprzętu do wykonywania zadań. Wynagrodzenie było niskie w porównaniu z rynkowymi standardami, a awanse i podwyżki były niesamowicie rzadkie, nawet dla pracowników z wieloletnim stażem.

@Mnick

W tym ostatnim akapicie piszesz o braku sprzętu czy tez narzędzi do wykonywania powierzchownych zadań. Jakie konkretne masz przy tym na myśli? Kiedyś firmą się interesowałem, ale od czerwca nikt tu niczego nawet nie pisał. Teraz i tak pracuje gdzieś indziej ale ciekaw byłbym czy ta opisana kultura pracy może kiedyś w ogóle się zmienić? Wtedy może bym spróbował

Harli

Niestety, ale rotacja pracowników oraz zachowania Zarządu wskazują na to, że nic w najbliższym czasie się nie zmieni w przypadku kultury pracy.

@Harli

Z czego wynika ta pewność? Piszesz o najbliższym czasie. Czy przy końcowe roku są tu jakieś spotkania Zarządu i zapadają jakieś konkretne decyzje? W zeszłym roku jak to wyglądało?

Joanna

Jak tam sytuacja w salonie w Łodzi? Widzę, że opinii dość długo nie było na stronie www aktualnych ofert także ale zachęcają do słania cv. Myślicie, że warto? Po jakim czasie się zazwyczaj odzywają? I jak oceniacie obecne warunki pracy? Kiedyś narzekali na serwis, poprawiło się? Jak na nim płacą?

Loopet
@Joanna

Jaśli oczekujesz stałej pensji z marną premią, chcesz mieć prace bez perspektyw rozwojowych i płacowych to bedziesz zadowolona z pracy w Liberty. Ekipa w pracy jest fajna, zgrana i życzliwa ale to nie jest praca na lata. Za zrobienie wyniku, planu otrzymujesz serdeczne gratulacje od dyrektora i czuj się usatysfakcjonowana.

Aga
@Loopet

Czy to sugeruje, że atmosfera raczej będzie ok? czemu mimo wszystko tego rozwoju nie ma? z czego wynika brak chociażby szkoleń? Jak w takim razie wygląda praca dla osób bez doświadczenia? jest coś czego jednak się nauczysz?

BMW F800GS

Wymiana opon w Liberty na 2 kołach 17 i 21 cali to 500 zł. Koszt opon to 500 złotych. Paranoja. W czasie wymiany niszczą dętkę - uzasadnienie, że dętka już ma kilkanaście lat i się rozpada (dętka kupiona w Liberty 3 lata wcześniej przy poprzedniej wymianie - zaznaczam, że motocykl ma 6 lat, wniosek: sprzedali mi dętkę kilkunastoletnią) Koła odebrane po wymianie - krzywa i porysowana felga. Uzasadnienie, że to jest motocykl krosowy i takie koło przywiozłem. To nie nie ich wina. Paranoja. Czas wymiany opon to 9 dni (tłumaczenie sezon) Wcześniejsze serwisy: Pan z obsługi wpisał na fakturze dolewkę płynu chłodniczego, ale miał pecha bo ja przed serwisem sprawdziłem stan - był maksymalny - więc jaka dolewka (pozycja z faktury zniknęła), ale przepraszam brak. Zgubili zaślepkę gniazda diagnostycznego. Regulacja łańcucha serwisu polega na naciągnięciu go na maxa - napięty jak struna. Nigdy Liberty nie zobaczy mojego motocykla, nawet gdyby byli ostatni na świecie. Od dziś sam serwisuję swój motocykl. Nigdy więcej Liberty Łódź. Przed oddaniem do serwisu zróbcie dużo fotek i dokładnie obejrzyjcie swój jednoślad.

Mongrel Mob
@BMW F800GS

Zgadzam się, że to (usunięte przez administratora) ,niechluje i nie mają pojęcia o naprawach .Ten Serwis to porażka, a do tego cenią siebie maksymalnie! Powinno się ich nazwać (usunięte przez administratora)!

Mongrel Mob

Zdarli masę kasy za naprawę i oddali uszkodzony pojazd.Kiedy wstawiłem znów, nie wiedzieli jak naprawić i co dolega mojemu pojazdowi.Zaprowadziłem do zwykłego mechanika i ogarnął to w chwilę i za 100,-.Liberty Motors Łódź to (usunięte przez administratora) i ździercy.NIE POLECAM!

Hej, wie ktoś, czy są jakieś wolne wakaty obecnie do pracy w Liberty Motors? Tutaj na stronie nie ma żadnych ofert pracy do nich, ale może jeszcze nie opublikowali. Jeśli wiecie coś o prowadzonych rekrutacjach obecnie, to dajcie znać w komentarzu. Dziękuję i pozdrawiam was.

Czy w Liberty Motors występują paczki/bony świąteczne?

M109

Liberty lodz to nieporozumienie ,oddalem im nowy motocykl suzuki intruder 1800 m109 na wymianę opon na inne niedość że za robocizne zapłaciłem ponad 600zl to uszkodzili mi obie felgi, oczywiscie twierdzac ze takie byly. Na felgach zostaly dziury po lyrzkach do opon i rysy po montarzownicy, widocznie gosc który to robil jest totalnym debilem powinien zmieniac opony przy taczkach.Kierownictwo tez nieporozumienie nie chcieli przyznac sie do bledu a potem twierdza ze mi pomaluja felgi. Nigdy więcej nie zobacza mojego motocykla. Firma dziad olali mnie a jestem klijetem intercars od kilku lat ,posiadam serwis samochodow ciezarowych i niewyobrarzam sobie takiego tematu u mnie na serwisie ,a przecież Liberty i cars to jeden wlasciciel.

Kostek

Jak bardzo zmieniła się praca od czasu kiedy epidemia zmieniła nasze funkcjonowanie?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Liberty Motors? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Odpowiedź: i tak i tak- w zależności od preferencji pracownika i danego działu. W większości przypadków odbierane są dni wolne z nadgodzin, lub za pracę w sobotę.

Zastanawia mnie, dlaczego już nie dyskutujecie na temat pracodawcy, jakim jest Liberty Motors. Firma działa całkowicie normalnie, co więcej, chce zatrudnić kilka nowych osób do swojego zespołu. Możecie wybierać spośród takich stanowisk, jak na przykład: Sprzedawca motocykli i akcesoriów, Sprzedawca części do samochodów ciężarowych, przedstawiciel handlowy ds. sprzedaży części do samochodów ciężarowych czy też Samodzielny Księgowy / Samodzielna Księgowa. Trzeba przy tym powiedzieć, że oferują bardzo atrakcyjne warunki - szczegóły znajdziecie na znanym portalu z ofertami pracy. I co sądzicie: chcielibyście tam aplikować?

a co mi tam
@Ewa

czemu nikt nie dyskutuje? bo jest pewien poziom poniżej którego nie warto schodzić. pracowałem ta 3 lata i gdyby nie ludzie z którzy są naprawdę super, to nawet na sekundę nie powróciłbym myślami.

Zostaw merytoryczną opinię o Liberty Motors - Łódź

• Jak się pracuje w Liberty Motors?

Zobacz opinie na temat firmy Liberty Motors tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Liberty Motors?

Liberty Motors
1.9/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Gen. Jarosława Dąbrowskiego 207/213
    93-231 Łódź