Opinie o INDEPRO Nieruchomości (Indepro Sp. z o.o.) w Kraków

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu obsługi rynku nieruchomości oraz doradztwa kredytowego.

Branże: Stolarze
Stolarze Kraków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Indepro Sp. z o.o. w Kraków

Alaskan

Ile tak realnie np. w Warszawie jest agentów na wspomnianym "modelu biznes"? Może ktoś mi podać taką informację? To też wyznacznik na ile taki wariant jest opłacalny. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

@Alaskan

W Warszawie przeszło 60% agentów jest na modelu biznes, większość się decyduje na taki wariant. Mają gwarantowane 70%, aż do 98% z transakcji. Pozdrawiam

Kamil

Rzadko cokolwiek piszę jak chyba większość agentów, którzy po prostu w tym czasie raczej mają ważniejsze sprawy, ale coś ważnego powinno się tu w tej dyskusji pojawić. :D Mogą dać więcej pośrednikowi z prostej przyczyny. Indepro to polska firma, nie mają kosztów licencji zagranicznych. Prosty rachunek, agencje które mają olbrzymie opłaty licencyjne muszą w jakimś stopniu na nią uzbierać. Sprawdziłem przed podjęciem decyzji. Bez odbioru! kamil

Carlos

Jeśli chodzi o konkrety, np. w Warszawie już przeszło 60% agentów jest na wspomnianym wariancie współpracy. Dzięki temu mają z transakcji od 70% aż do 98%, a do tego zdecydowanie niższe koszty niż samozatrudniony agent nie działający z indepro. W indepro wtedy jesteś dokładnie jak na swoim ale masz wszystko na wyciągnięcie dłoni. Mam na myśli np system inf do zarządzania ofertami, wyszukiwarki ofert, strona, serwer na pocztę, wszystkie dokumenty, szkolenia, treningi, programiści, różne ulotki, foldery, banery, ubezpieczenie. Jak pracujesz sam teraz proponuję policzyć regularne wydatki na te rzeczy jakie ponosisz będąc jednoosobową firmą poza jakąkolwiek organizacją, do tego czas jaki poświęcisz na ogarnięcie tego wszystkiego. Jak do tego dodać to, że masz do dyspozycji biuro ale nie musisz w nim pracować. Masz swoje? Nie ma problemu! Pracujesz w domu? OK! Do tego dostaniesz najwyższą w Polsce prowizję bo do 98% to co tu jeszcze wyjaśniać? :) Brakuje mi niewiele żebym pracował na takich warunkach i nie będę się zastanawiał ani minuty. Warunki przewałkowałem od a do z i to po kilka razy.

@Carlos

Przyłączam się do pytania, które już padło dlaczego akurat ta agencja może sobie na to pozwolić? To są wysokie prowizje dla pośrednia w skali kraju.

Rozczarowana

KASUJĄ KOMENTARZE! UWAGA! Napisałam komentarz, który nie był w żaden sposób niecenzuralny, opisywał tylko to jak naprawdę wygląda praca w INDEPRO. I został usunięty. Ostrzegam, bo tworzą wizję takiej cukierkowej firmy, a jak ktoś napisze parę słów prawdy to od razu kasują komentarze. Wstyd.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Indepro Sp. z o.o.? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Agent / Doradca ds. Nieruchomości.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
gość

Wszystko fajnie ale dlaczego akurat INDEPRO daje więcej prowizji dla Agenta niż inne te duże sieciowe agencje w Polsce, które z hukiem weszły np z USA? Chcę być dobrze zrozumiany, nie jestem hejterem i nie atakuję, zastanawia mnie tylko po prostu to czy to marketing czy się spina wszystko w takiej firmie.

Malwina K

Nie tylko tutaj ale ogólnie wśród opinii na temat różnych agencji widzę co jakiś czas hejt oczywiście anonimowych i niespełnionych pracowników lub konkurencji. Tyle lat jestem na rynku, że czasem przeraża mnie co czytam, jak można za swoje niepowodzenia obwiniać wszystkich dookoła. Prawda jest taka, że tego typu fora bazują na nienawiści i dają pole do popisu ludziom przepełnionym jadem. Mam nadzieję, że doczekam czasów, w których ludzie wyjdą mentalnie ze starego ustroju i przestaną myśleć, że wszystko im się należy. Prowadziłam przez 7 lat firmę doradztwa finansowego i zarządzania nieruchomościami, takie tez mam wykształcenie kierunkowe. Nad indepro zastanawiam się od kilku miesięcy bo właśnie ten wspomniany wariant biznes przekonuje takie osoby jak ja. Wystarczy iść i porozmawiać z agentami żeby dowiedzieć się, że to idealne rozwiązanie dla ludzi z branży na własnych działalnościach, którzy chcą obniżyć swoje koszty i skoncentrować się na pracy.

Maria Paszyńska

Pewne 70% a do 98% ze sprzedaży dla pośrednika? Proszę o bardziej rozwinięte info osoby pracującej w tej firmie.

Kaludyna
@Maria Paszyńska

Jest taka opcja i to wariant dla pośredników pracujących już jakiś czas na rynku. Jest minimum 70% do 98% z transakcji. Najlepiej umówić się na spotkanie, przeliczyć wszystko, dowiedzieć się szczegółów u źródła.

kozlowska

Ja mam jedno pytanie bo nie rozumiem jednej rzeczy. Pracuję od wielu lat bardziej na umowach wyłącznych, poniekąd tak zabezpieczałam swoje interesy z klientem. Z tego co wiem mogę dołączyć do indepro na specjalnym wariancie dla osób z doświadczeniem, jakby kontynuować pracę na własnej działalności i z własną marką ale płacić np mniej za publikację ofert na portalach itd bo wiadomo duży ma taniej. To wszystko jest logiczne, ale czy muszę rezygnować z umów na wyłączność?

eryk son
@kozlowska

Cześć. To o czym piszesz jest w modelu, który o ile się nie mylę nosi nazwę "biznes" a różni się od działania w pojedynkę tym na co zwróciłaś uwagę. Indepro ma wynegocjowane niższe ceny z wieloma portalami itd więc jak dołączasz do indepro masz dobre ceny na wiele usług, niezły system do zarządzania ofertami, jasne rozliczenia na czas również te pomiędzy agentami jeśli np bierzesz też udział w innej transakcji tzn ktoś sprzedał Twoje mieszkanie. Poza tym masz właściwie pełną swobodę bo to taka opcja dla ludzi którzy już długo pracują, taki partnerski układ. Pracujesz w domu lub gdzie tylko chcesz, jak chcesz, w godzinach których chcesz, możesz też w siedzibie agencji. Ogarniasz sobie oferty sama lub z udziałem innych agentów. Masz dostęp w systemie do pełnej bazy ofert i klientów spinasz to w transakcje. Tego wszystkiego jest bardzo dużo, jesteś jak na swoim bo rzeczywiście możesz mieć do 98% z transakcji. To jest dosyć innowacyjne w Polsce, trudno pojąć przy pierwszym kontakcie ale tak pewnie będzie w przyszłości i oni to zauważyli.

eryk son
@kozlowska

Acha nie musisz rezygnować z umów na wyłączność. :) W indepro możesz pracować zarówno na wyłączności i na otwartych, to Twoja decyzja. Oni mają zarówno te dokumenty wszystkie przez kancelarie opracowane, wybierasz co potrzebujesz.

mops

W przypadku niektórych zarobków podawanych na FB tzn myślę tutaj o kasie za jeden miesiąc można spokojnie żyć pół roku na przyzwoitym poziomie ale domyślam się że pośrednik który tyle zarabia pewnie ma taki przelew częściej :D Pytań wiele, ale takie 30 tys bym przytulił :D

Sali84

W indepro jestem 5 miesięcy, wcześniej pracowałam jako przedstawiciel handlowy więc chyba miałam łatwiej bo to zawsze kontakt z ludźmi też w poprzedniej pracy. Wybór dla mnie był dosyć oczywisty bo kupowałam mieszkanie z pomocą pośredniczki z indepro, od słowa do słowa teraz pracujemy razem :D Ktoś pytał o podstawy itd, w nieruchomościach nie ma raczej podstawy, to też zależy chyba od tego na jakich warunkach chcesz współpracować ale większość wybiera własną działalność i wysoki procent ze sprzedaży. Ja pierwsze mieszkanie sprzedałam po niecałych dwóch miesiącach, miałam chwilę zwątpienia ale to naturalne. Teraz jest już ok, mam od jednej do dwóch transakcji w miesiącu pozostawiając dosyć dużo czasu dla rodziny, tzn jest dosyć swobodnie w tych kwestiach i od Ciebie zależy ile zarobisz ile przeznaczysz na to wszystko czasu. Dla mnie akurat to ważne bo mam dwuletnią córeczkę i nie chcę być poza domem 12h jak to było w poprzedniej pracy. Proponuję podobnie jak ja porozmawiać z kimś kto jest w indepro już przynajmniej kilka miesięcy.

Kleo
@Sali84

A możesz napisać jak jest z wypłatami tzn czy dostajesz na czas jak to wygląda? Albo jak to jest rozliczane między pośrednikami jak ktoś inny przyjął mieszkanie a inny je sprzeda tzn czy to jest przypilnowane jakoś? Pozdrawiam, Kleo

Sali84
@Kleo

Cześć, to jest z automatu wyliczane i wszystko od razu wiesz. Kasa jest na czas i nie słyszałam żeby było inaczej. Tam jest bardzo zaawansowany program informatyczny do którego się logujesz. Takie rzeczy jak płatności dokumenty wszystkie, kalendarz, organizer, dopasowania ofert do klientów w bazie i wysyłanie im automatycznie tych ofert które dodałaś. To bardzo pomaga. Jak już napisałam pytać i jeszcze raz pytać, a najlepiej kogoś kto pracuje długo albo nawet do agencji wejść i dowiedzieć się. Powodzenia!

Kleo
@Sali84

Dziękuję Ci bardzo. Miałam okazję porozmawiać z pośredniczką która z indepro współpracuje od ładnych kilku lat. Muszę Ci przyznać rację że to najlepsze źródło informacji. W wielkim skrócie wszystko na plus i raczej utwierdzam się w przekonaniu, że pora spróbować. Wysłałam dokumenty czas pokaże co z tego wyjdzie. Pozdrawiam i dziękuję!

klaudia
@Sali84

Może Ty będziesz łaskawa odpowiedzieć na moje pytanie o co chodzi w tym dochodzie pasywnym? :) W nieruchomościach pracuję od 6 lat. Wiem, że to są jakieś pieniądze poza transakcjami ale na czym to polega?

klaudia

Czy ktoś wtajemniczony może napisać mi więcej tutaj o dochodzie pasywnym, który jest regularnie podawany na ich facebook? O co dokładnie w tym chodzi? Z góry dzięki!

Leyra_bo_tak

Sosnicka -> nie masz się czym przejmować. O to jak Cię przyjmą pozostali bądź spokojna za to akurat jestem w stanie ręczyć bo nie spotkałam na swojej drodze bardziej życzliwie nastawionych osób. Czasem trafi się jakiś wyjątek ale to zazwyczaj ktoś kto sobie nie radzi, a zamiast spytać lub poprosić o pomoc narzeka na wszystko łącznie z tym, że trzeba z klientami rozmawiać ;))) Powodzenia życzę!

handlowiec

W przedstwicielstwie handlowym może i zarobisz mniej ale ta podstawa daje względny spokój no a tutaj nie wiesz czy sprzedasz mieszkanie jakieś. :/

panoramix
@handlowiec

No to przecież aplikuj gdzieś na przedstawiciela handlowego jeżeli "nie wiesz czy sprzedasz. ;) To może nawet lepiej dla wszystkich :D

Sosnicka

Trochę zdenerwowana przed rozmową bo mam niewielkie doświadczenie. Jakieś rady? :)

panoramix
@Sosnicka

Ma masz czego się denerwować przed rozmową, w jakim mieście idziesz?

Kalina

Pracuję z INDEPRO NIERUCHOMOŚCI już dość długo, początki były ciężkie ale teraz jest poprostu super.

Nowa

Z moich informacji wiem, że INDEPRO NIERUCHOMOŚCI ma opinię dobrego pracodawcy. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak sie aktualnie pracuje lub współpracuje z nimi? Jaka jest atmosfera? Jak rozliczani są doradcy, podstawa plus jakaś premia? Z góry dziękuję.

olek

Tu się zgodzę, od właściciela lub menadzera bardzo dużo zależy., a ile agencji w sieciówkach tylu pewnie zarządzających tym wszystkim dlatego lepiej pytać o konkretny oddział, może miasto.

Bartek

To też zależy od tego kto ma taką agencje i jak nią zarządza bo to są niezależne franczyzy. Różne agencje w mniejszych miejscowościach niż Siedlce działają świetnie tak jak jest u mnie ale szef musiał dojść do tego, że szkolenia z centrali są bardzo ważne i jeździmy wszyscy regularnie do Warszawy lub Krakowa.

Weronika

@Ste Możesz powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach z INDEPRO NIERUCHOMOŚCI? Co jest powodem Twojej negatywnej opinii? Takie informacje mogą być istotne, gdyż to co sprawiało, że nie była to praca odpowiednia dla Ciebie, dla innych może nie mieć aż takiego znaczenia. @Neronrozumiem, że nie zgadzasz się z negatywnymi opiniami. Może w takim razie powiesz coś więcej o tym jak wygląda Twoja praca w firmie oraz co sprawia, że jesteś z niej zadowolony. Merytoryczne wpisy będą bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją do tego pracodawcy.

kliczko

Zawsze znajdzie się ktoś zawiedziony, nie wszyscy odnajdą się w nieruchomościach i nie wiem po co z tego powodu robić aferę. Neron może za ostro? :)) Ktoś liże rany po jakieś porażce troche wyrozumiałości! Czyta się to czasami super, normalnie same konkretne argumenty i tak wszędzie a ja od roku czegoś szukam.

Zostaw merytoryczną opinię o Indepro Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Indepro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Indepro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Indepro Sp. z o.o.?

Indepro Sp. z o.o.