Opinie o KiK Textil Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy KiK Textil Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w KiK Textil Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KiK Textil Sp. z o.o. w Wrocław

Natka Pietruszki

Toksyczne miesiące pracy, (usunięte przez administratora), nie dbanie w żaden sposób o pracownika, dwie osoby na zmianie w wielkim sklepie to była norma. Ogromne dostawy których nie dało się ogarnąć, upychanie rzeczy gdzie się da. Logistyka prowadzenia sklepów jest absurdalnie śmieszna, za to wyzysk na najwyższym poziomie. Kompletnie nieadekwatne zarobki co do ogromu wykonywanej pracy i narzucanie co chwila nowych obowiązków. Zwykli sprzedawcy mają tam wiedzę zastępcy kierownika i niekiedy zadania samego kierownika. Najlepiej pokazuje to fakt, że codziennie podpisujesz się na miejscach gdzie powinien podpisywać się kierownik sklepu. Regułki które trzeba wyśpiewać na kasie są nie do ogarnięcia, chyba że kasujemy kogoś przynajmniej 10 minut. Kierownicy regionalni czepiający się o to że stojak jest o oczko za nisko, podczas gdy obok stoi 16 palet do rozłożenia (przepraszam, pallet). Rewizję wieczorne po zakończeniu pracy, za którą nikt nie da ci pieniędzy. Masa stresu, pretensji, norm do wyrobienia, kurzu i pyłu z dostaw, przesuszona skóra i sprawy którymi zdecydowanie powinien zająć się sanepid oraz PIP. Cieszę się że nigdy więcej moja noga nie przekroczy progu tego niemieckiego sklepu który tak naprawdę jest chińskim centrum handlowym. Pracowałam nieco ponad rok i zaliczyłam tam wypalenie zawodowe i pogłębienie nerwicy, zdecydowanie nie polecam :)

@malpamalpa

Kik to totalna porażka. Wyzysk człowieka. Zadania od BZL, nie ważne,że we dwie na zmianie, jedna ma na już wykonywać zadania. Kierowniczka zabiera tylko kase a nic nie potrafi i nie robi. Karty MYKik ? No przecież, załóżmy jak najwięcej, może premia będzie. Śmiech na sali. Premia ? Chyba tylko dla kierownika. Jeszcze mówienie dzień dobry, proponowanie art dodatkowego, porządek na sklepie.... Nikt nie jest robotem. Totalnie nie polecam. Kierownik nie wie co należy do jego obowiązków a co do pracownika. Pracując w Kik musisz wszystko bo przecież wszystko się da ????

Weraszka
@@malpamalpa

Zdecydowanie, dzis odeszłam, po 2 latach pracy. od samego poczatku nie było kolorowo, jednak im bardziej w las tym gorzej. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam pracy w Kiku. Zmuszanie pracownika do wyjazdu na delegacje, straszenie przez kierownika notatkami od regionalnego jeśli nie pojedziesz. Tegoroczne inwentury to dodatkowo jakis smiech na sali. Region zahacza nawet o miasta oddalone o 3 h drogi, a samochód służbowy tylko dla regionalnego, i to nowiutki! Ty nawet jak nie masz prawka to nie interesuje ich jak dojedziesz. Jedyne co to strach jak idziesz do pracy. Odradzam, w końcu jestem wolna.

Bracka

Wie ktoś czy rabat pracowniczy laczy się z rabatem z karty? Np teraz jak klienci mają 15% na stroje kąpielowe to czy laczy się to z naszym rabatem?

@Bracka

Rabaty się nie lacza

Bambik

We wszystkich województwach się zwalniają i to na potęgę Nowi przychodzą i nie chcą przedłużać Także rotacja pracowników świadczy o jakości firmy a ta …No cóż jest nastawiona na duży zysk niskim nakładem pracowniczym .a szary pracownik to właściwie jest zbędny :) Dlatego to wyglada jak wyglada Firma krzak mogłoby się powiedzieć A czytając opinie które zostały zamieszczone pare lat temu nie robi na firmie Kik żadnego wrażenia Można powiedzieć ze jak cis się zmieniło to na gorsze Szkoda tylko ze w ogłoszeniach o prace ,także na ich stronie nie wiele ma wspólnego z prawda

@Bambik

No niestety tak jest.wiekszosc ludzi się zwalnia i będzie się zwalniało . Niestety już nawet starzy pracownicy zaczynają odchodzić bo nawet sama zmiana dyrektora nic nie dała miało być lepiej a jest gorzej

Bill
@Marta

I nie sadze aby było lepiej Będzie jeszcze gorzej Zbyt wiele pracy na sklepie na 2 osoby Ciagle del i inne … Nijak ma się do poprawy obsługi i zachęty klienta do zostawienia swojej kasy Towar z innej epoki

@Bill

Dlatego trzeba zostawić ta firmę .Jak dla mnie 2 osoby przy tym co się działo od stycznia to był koszmar ciągle delegacje zwiększone dostawy, zwiększona ilość klientów człowiek by mógł pisać i pisać.Kik nic nie daje od siebie tylko wymaga od nas więcej i więcej a sami coraz mniej i mniej dla pracownika.

Tajemniczy Klient

Interesuje mnie otwarcie sklepu

Pomocy jak można otworzyć sklap kik .jestem zainteresowana

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik działu eksportu z językiem niemieckim
Bydgoszcz
AA Euro Recruitment Poland Sp. z o.o.
Xxx

Hmmm (usunięte przez administratora) firma omijać szerokim łukiem zero szacunku z góry i z dołu (usunięte przez administratora)regionalni zero szacunku kierownik sklepu traktuje jak szmatę do podłogi hmmm nawet gorzej są układy zgłoszone do sądu oni mają to w (usunięte przez administratora) wyżej (usunięte przez administratora)

Hiacynta

Kik chyba zapomniał ze Kik jest dyskontem /marketem/sieciówka a nie butikiem - jest sklep samoobsługowym Trochę tego dużo podaj koszyk zaproponować towar np pasek do spodni ,polecić bateryjki hit cenowy tygodnia i jeszcze kart my Kik ??? W 2 osoby ??? Realne?? Raczej nie Jestem kasjerem i jednocześnie człowiekiem a nie robotem bez ograniczeń fizycznych i psychicznych (mobbing jest na posadki dziennym )nawet przy klientach

Skandal

Skandal jak zwykle przy Legnickiej…blisko PIP ochoczo przyjedzie :-) PozDrawiam i nie zostawię rak tego - grafików i podpisów podrabianych Magda :-) z Brzegu …

Emma
@Skandal

U nas tez podrabiają podpisy dosłownie na wszystkim. Kierownik wypisuje nawet wniosek urlopowy i podpisuje za ciebie /nawet jeśli się nie zgadzasz na dysponowanie swoim urlopem(nie zaległym) Prawa pracownika łamane na porządku dziennym za zgoda bzl a w sumie to na ich polecenie (słuchaliście kiedyś tele??)

Jecia
@Emma

A ja z innej beczki jakie macie wynagrodzenie dla sprzedawców a jakie dla kierownika bo mi się wydaje że mało may od innych sklepów

Pocahontas

Racja , są różne powody dla których ludzie rezygnują związane bezpośrednio z działalnością firmy , ale na Śląsku wszystkich wykańcza bzl warto tam przypomnieć definicję mobbingu bo chyba o tym zapomniano .... Za chwilę my pracownicy zostaniemy bez kierowników , jak tu mówić o budowaniu zespołu kiedy kierownicy odchodzą bo nie dają rady ....

Kto przychodzi do pracy jeśli pracownik z da urlop siły wyższej? Pracownik y jest wtedy sam?? Czy wydzwaniają po innych żeby pracownik Z na swoim zaplanowanym grafiku ma dw?? Przecież zmiany w grafikach mogą być wprowadzane tylko za zgoda danego pracownika i tylko wtedy gdy jest on obecny danego dnia w pracy a na dodatek zmiany powinny byc wprowadzane na 7 dni przed wejściem w życie A pracownik x,y czy z przecież nie ma obowiązku odbierać telefonu prywatnego i nie musi się zgadzać przychodzić?? Powiedzcie jak to ma być skoro na sklepie zawsze planowane są 2 osoby ? Co z nagłym l4,i urlopem na zadanie oraz opieka??? Co z urlopem 5 dniowym opiekuńczym ??? Mega mnie to ciekawi skoro według pep jest nadwyżka pracowników???? Dlaczego kierownicy wpisują urlopy wtedy kiedy im pasuje bez zgody pracownika ?? Dlaczego bzl wysyłają pep i piszą Że w połowie miesiąca będą weryfikować i wtedy byc może trzeba będzie modyfikować grafik /-serio w połowie miesiąca??zmiany w grafikach -pracownicy maja żyć kikiem ???w swój czas wolny maja spędzać w pracy ??

@…

Zaciekawilas mnie:) 5 dniowy urlop opiekuńczy ? Co to jest ? :)Albo urlop albo opieka ...... Czy to jest coś innego ? Pytam bo mnie to ciekawi a Mam dziecko......

KS na bieżąco z kodeksem

Na sklepy z poczta papierowa końcem kwietnia przyszła obszerna instrukcja odnośnie tej dyrektywy. Wszystko opisane odnośnie przerw, urlopów itp. Jeśli Twój KS nie potrafi Ci wyjaśnić co chodzi(co nie powinno mieć miejsca) lub okazać do zapoznania pismo, które przyszło wystarczy skontaktować się z przypisana do Twojego BZL kadrowa, wszystko Ci wyjaśni.

Weronika
@…

No to kierownicy mieli takie braki w wiedzy i nie przyswoili sobie jeszcze zmian w kodeksie pracy? Swoją drogą właśnie też mnie to interesuje, jak to jest rozwiązane gdy nagle , w tym samym dniu wypadnie jeden pracownik z grafiku? W jaki sposób "łatają dziurę" ? Ściągają na cito jakiegoś pracownika z innego punktu?

Mama
@KS na bieżąco z kodeksem

U nas jest zakaz dzwonienia do kadrowej, do centrali itp taki zakaz dała Bzl można dzwonic tylko do Szanownej Pani BZL.

KS na bierząco z kodeksem
@Mama

A co to za swoje rządy wymyśla Wasza BZL? U nas nie ma czegoś takiego. Sam BZL mówi nam, że nie wie wszystkiego odnośnie prawa pracy i żeby dzwonić do kadr. Nie może Wam zabronić telefonów do centrali, po to jest lista telefonów na tablicy korkowej w socjalu przypietą, żeby w razie wątpliwości dzwonić i dopytać. A jeśli chodzi o to pismo to przyszło z poczta końcem kwietnia bodajże. Jest tam wszystko dokładnie rozpisane odnośnie dodatkowej płatnej przerwy(15min dodatkowe powyżej 9h pracy)urlopu z powodu sily wyższej, urlopu opiekuńczego na członka rodziny, wszystkie te przywileje weszły w życie w ustawie z dnia 26.04.2023. Wystarczy sobie wygooglować i wszystko ładnie pisze w necie.

Benek
@Weronika

Ale jak miga kogoś ściągnąć skoro tam pewnie tez zaplanowane 2 osoby Czyli zostaje dzwonienie po pracownikach którzy maja dzień wolny .ja Np nie odbieram firmowego nr w mój wolny dzień mam prawo do prywatności i odpoczynku A firma …

Fan

Były już te kontrole z Pip?

Szok!

Witam chciałabym ostrzec wszystkich szukających pracy w Kiku w Chrzanowie woj małopolskie...drodzy Państwo miałam a raczej tak mi się wydawało, że miałam przyjemność tam pracować...dziewczyny super wszystko ok! Natomiast sytuacja zmieniła swój bieg w momencie kiedy dziewczyna która przyjmowała się ze mną po 2 miesiącach zrezygnowała z przyczyn osobistych z pracy odchodząc w czerwcu nam na 3/4 etatu Pani Kierownik uważająca się za najmądrzejszą wrzuciła nam prawie po 200h (spoko) przyjęłam na klatę bo chciałam pracować nadto dodała że grafik się zmieni jak przyjdzie nowa dziewczyna...i spoko nowa przyszła a grafik ani nie drgnał...początkiem czerwca zapytałam co robimy z moją umową ponieważ taka kończy się w lipcu Pani Kierownik stwierdziła że też chce wiedzieć wiec odpowiedziałam jej że ja chcę zostac jesli jej pasuje dodała to dobrze wiem na czym stoję i nie muszę nikogo szukac...w trakcie pracy Nowej nie jeden raz zwracałam uwagę do pozostałych dziewczyn ,że ta jest wolna i pląta się miedzy wieszakami i nic nie robi patrzy aby tylko stać na kasie...dla mnie laska dramat 0 ogarniecia nawet regułki sklepu 0 ruchu 0 myślenia 0 roboty....(jak robić aby się nie narobić) ja nigdy nie ukrywałam i nie ukrywam rzeczy które mnie rażą po oczach, bo niby dlaczego mam robić za kogoś? Ja dostaje jedną pensje nie dwie...i w sobotę dostaję telefon od Kierowniczki ,że mi nie przedłuży umowy bo jej się nie podoba mój system pracy???? no jebłam pewnie nowa poszła się pożalić że zwracam jej uwagę ???? i ta stanęła w jej obronie i postanowiła mnie zwolnić ???? dla mnie czyste jaja ,ale skoro ona chce pracować za innych to życzę jej pomyślności.... P.s mam nadzieję że dziewczyny pracujące w Kik Chrzanów stare pracownice zrobią to co mówiły ????

Kikowa

Czy u was na sklepach też jest taki nacisk na ilości sztuk na paragon ? Oraz taki nacisk na ilość sprzedawanych dodatków ? My jesteśmy sprawdzani przez cały miesiąc , kto, ile ...... Cel i tak dalej

Paulina

Może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z gondola akcyjna a gondola tematyczna i produktowa

Sroka
@Paulina

Gondola akcyjna to np biała porcelana, świeczki, tematyczna to drogeria słodycze a produktowa to odzież tak przynajmniej jest u nas

julka

to chyba coś jest nie tak, ja na pół etatu po tej podwyżce od stycznia miałam 1950zł brutto, składaj wypowiedzenie jak najszybciej, szkoda zdrowia i za taką kasę nie warto.

Więc pracę zaczęłaś od 8 więc twoje wynagrodzenie liczy się do końca maja a nie do 8.06 litości.

Weronika
@Marta

Wiem, że do końca maja. W maju wyrobiłam swoje godziny czyli 84h. I za to dostałam 1200 zł.

@Weronika

Mogłaś i wyrobić 200 godzin, okres rozliczeniowy jest 3 miesięczny, a wypłatę dostałaś od 8 do 31 mają, dlatego jest taka kwota. Żeby dostać pełna kwotę trzeba przepracować od 1 do 31 miesiąca.

Trololo
@Weronika

Dostajesz pasek co miesiac i tam jest wyszczegolnione za co wszystko jest :)

kandytat

Firma szuka pracownika do działu kadr i płac, wie ktoś jak wygląda rekrutacja na to stanowisko, czy warto aplikować?

Klient

W centrum handlowym Tulipan w Łodzi, przy Piłsudskiego, na etykiety z ceną są naklejane inne zakrywające ceny z etykiety, dużo wyższe w stosunku do ceny na etykiecie, promując promocję. Nie wiem czy w innych oddziałach sklepu kik, obsługa robi to samo, ale taki preceder jest godny pogardy.

@Klient

Biała metka to nic innego jak dopasowanie ceny które jest odgórnie. Promocje są oznaczone pomarańczowa metka… w każdym sklepie odbywa sie taka procedura.

Sroka
@Klient

Korekta ceny,pomarańczowa metka to przecena i nie tylko w kiku to obowiazuje

Haha
@Klient

Ile ty masz lat człowieku ? Biała metka to nie przecena tylko podwyżka . Czerwone to przecena. Ile razy można wiecznie ludziom tłumaczyć że podwyżki to nie TYLKO SPOZYWKA I PALIWO. TO NIE JEST WINA PRACOWNIKOW (usunięte przez administratora) TYLKO GLUPIE ZASADY I WYMYSLY. TO NIE JEST NASZA WINA ZE TOWAR JEST PRZYSYLANY ZE STARYMI CENAMI A W SYSTEMIE PRZY KASIE WYSWIETLA SIE JUZ NOWA , WYZSZA CENA. I tak na marginesie nie OBSLUGA tylko sprzedawca nie jesteśmy gorsi od ciebie i nikomu nie uslugujemy.

Xxx

NIE POLECAM PRACY W TEJ FIRMIE!! A szczególnie w Grudziądzu na ul.Włodka.Kierowniczka tego sklepu to raczej stanowisko wygrała w chipsach a nie przez umiejętności i wiedzę których brak jak na zarządzanie zespołem,wprowadzanie konfliktów lub wyśmiewanie się z pracowników to porządek dzienny u kierownika tego sklepu. Praca w tym miejscu wiąże się również z ciągłymi telefonami w czasie wolnym,aby przyjść na zastępstwo lub wesprzeć w tym inne miasto.Jeżeli chodzi o delegacje są one bardzo częste,oczywiście firma oferuje nocleg w danym mieście lecz jeśli ktoś nie ma możliwość zostania na noc wtedy to juz pracownik oczywiście musi radzić sobie sam nawet jeżeli nie ma bliskiej osoby ktora mogal by go odebrać można jedynie od kierowniczki sklepu usłyszeć „jeśli koleżanka po ciebie nie przyjedzie to wracasz z buta”a jeśli chodzi o zwrot kosztów za bilety No to raczej się trzeba o to prosić lub się ich w ogóle nie zobaczy.Ochroniarz to starszy Pan który zamiast zajmować się swoimi obowiązkami w pracy woli wymyślać nieprawdziwe plotki na temat pracowników lub stać opartym o stojaki w telefonie,wiec jako pracownik pod taka ochrona raczej nie może czuć się bezpiecznie.Jeżeli ktoś lubi toksyczna atmosferę w pracy to idealne miejsce dla niego.

Klient 2

Tak, te białe metki to przegięcie. Cena spodni 45 zł, na białej metce 65 zł. Nawet nie trzeba tego odklejać, są tak słabo przyklejone, że same odpadają. Kik był kiedyś inny, przyjazny, tani. Teraz wolę iść do pepco, bo płacę za to, co widzę, a nie za białą metkę. Nie dziwcie się klientom, traci się zaufanie do danego sklepu, jeżeli widzi się coś takiego.....

Lala

Zgadzam się z większością negatywnych opinii, której tutaj są i jeszcze chcialam dodać, ze wypłaty zależą od tego jak regionalna kogo lubi, jeśli cię mało lubi to da ci mało, ale jak cię bardzo lubi to ci da (usunięte przez administratora) wypłatę.

Hehe

No to może ty nie dostałaś. Są premie .

Poirytowana

Myśle ze są Tylko nikt die nie przyznaje Bo jak kiero dostaje a reszta robi za niego za zero zł Gdzie tak jest ze kasjer prowadzi zmianę. ,odpowiada za to a kasy żaden w ogłoszeniu o prace nic nie piszą ze kasjer pełni funkcje kier.

Irytacja

Serio tylko sie wbija na kase? A kto tego dnia przejmuje odpowiedzialność? Chyba nie zwykly kasjer. Jak cos sie stanie to bęcki dostaje osoba prowadząca zmiane. I prosze zapoznać sie z obowiązkami kierownika bo w pierwszym lepszym ogloszeniu o pracy kierownika w tym kołchozie jest napisane m.in. dbałość o odpowiednią prezentację towaru, profesjonalna obsługa klienta. Czółko!

Okita

A podawanie i wyszukiwanie dla bzl jakich danych bo trzeba na już podać godziny ,delegacji itp to nie w gestii kasjera należy, robienie filia kokpitu czy do kasjera należy wymyślanie rozwiązań na poprawę sprzedaży nie sądzę, więc to nie jest tylko WBICIE SIE do systemu!

Zostaw merytoryczną opinię o KiK Textil Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w KiK Textil Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KiK Textil Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 544.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KiK Textil Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 438, z czego 18 to opinie pozytywne, 204 to opinie negatywne, a 216 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KiK Textil Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w KiK Textil Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KiK Textil Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 793 ocen.

KiK Textil Sp. z o.o.