Opinie o allegro.pl - Allegro w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Grupa Allegro Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Grupa Allegro Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grupa Allegro Sp. z o.o. w Poznań

wiking

Od dawna poruszam sprawę dostaw,Allegro jest całkowicie bezsilne albo poprostu mają to gdzies,choc mogą cos zrobic,dlaczego np pozwalaja na cos takiego czego jest ostatnio multum,mianowicie sprzedający umieszczają tłustym,czerwonym drukiem informacje,,Dostawa w sobote'' i to czy kupujesz w czwartek czy piątek do godz 16,co jest nierealne i nigdy sie nie sprawdza a jednak allegro pozwala na takie (usunięte przez administratora) i nieprawdziwą informacje aby omamic klienta,kilka lat mieszkając za granica kupowałem na ebay,allegro co by nie robiło nigdy im do piet nie dorosnie,tam bywają dostawy na drugi dzien.Dostawy to pięta Achillesowa allegro,wszystko przez to ze kompletnie nie ingerują w transakcje sprzedających i kupujących,mimo ze teraz mamy poczkomaty to jest coraz gorzej,sprzedający moga dosłownie wszystko

MikeyPL

Nie polecam Allegro zadnemu sprzedawcy! Klienci roszczeniowi wystawiaja bezpodstawnie negatywy jak chca praktycznie za nic, ale portalik Allegro tego nie usunie choc sprawa jest oczywista bo cytuje "klient ma prawo do wyrazenia swojej opinii"!!! Jeden klient hhaa wprost pisze w wiadomosciach na Allegro ze jezeli nie otrzyma pieniedzy/towaru to wystawi negatywa! Art 286k kk (wyludzenie), Allegro dostalo screeny rozmowy ale kobita na czacie twierdzi ze ona tego nie moze usunac! Zacznijcie Panstwo kupowac bezposrednio w sklepach internetowych sprzedawcow lub na innych portalach bo niestety nie znacie 2giej strony medalu tego chorego portalu! Sprzedawcy dla nich sa nikim, zero praw! Mam nadzieje ze ten(usunięte przez administratora) portal w koncu upadnie!

Puma
@MikeyPL

Bo właśnie tak jest. Sprzedający ciężko pracuje na swój sklep na allegro, starą się, a raz na sto zjawi się jakiś trudny klient, który OT tak sobie lubi stawiać złe oceny (owszem klient ma zawsze rację, ale jednak zdarzają się trudne osoby) i w tym systemie punktowym sprzedający traci nagle dobry status. Mi ktoś dwa razy dal niską ilość gwiazdek za za drogą jego zdaniem cenę przesyłki, podczas gdy szła ona z automatu, przez paczkomaty ( teraz to zmieniono na szczęście, ale to pokazuje, jacy złośliwi potrafią być ludzie, raz na 100, 200). I sprzedający nic z tym nie może zrobić.

XX

ALLEGRO JUŻ ŁAMIE SWOJE REGULAMINY I POCZUWAJĄ PONAD PRAWEM SPRZEDAJACY JUŻ NIE MA ŻADNEGO PRAWA.

Zoja 62
@XX

A kupujący ma ?, również nie. zostałam właśnie (usunięte przez administratora) zamówiłam, zapłaciłam i mijają 2 miesiące dyskusji z Allegro . Allegro Protect to fikcja.

Puma
@XX

Sprzedający są zbyt ściśle oblizeni restrykcjami i nie mają się do kogo odwołać, gdy np. pracownik zespołu allegro niezgodnie z regulaminem zawiesza aukcję.

Poz

Fatalnie prowadzony proces rekrutacji.

Product Manager

Pierwszy etap to kontakt telefoniczny i umówienie terminu spotkania online na Zoomie. Pierwszy etap to spotkanie techniczne z PMami. Po pierwszym etapie telefon z feedbackiem, zebraniem informacji o wymaganiach finansowych oraz zaproszeniem na drugi etap czyli spotkanie z leaderami oraz HR. Dzień po drugim spotkaniu telefon z feedbackiem oraz ofertą.

1 etap: życiowe case studies sprawdzające wiedzę i umiejętności 2 etap: trochę case studies ale głównie rozmowa o doświadczeniu itp.

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Social Media Specialist
Beso Lux Sp. z o.o.

Czy ktoś wie jak wygląda układanie grafiku na stanowisku Customer Service Specialist? Można dać dostępność czy sami o tym decydują?

Molly

Jeśli nie masz życia to Allegro jest idealne dla Ciebie. Rekrutacja - rekruter jest miły, chce byście byli na ty i próbuje wporwadzić rodzinna atmosferę, pierwsza czerwona flaga pojawia się podczas rozmowy o prace która trwa minimum godzinę na stanowisko obsługa klienta. Wymyślne zadania, milion pytań które ciebie stresują - czujesz się jak na rozmowie na stanowisko menadżera a nie zwykłego pracownika do obsługi klienta. 3 miesięczne szkolenie, gdzie jesteś zasypywany milionem informacji - testy (które są tylko informacja dla prowadzących szkolenie, tak naprawdę jak zawalisz to cię wyrzucają), niby oglądasz jak ktoś inny pracuje - ale tak szybko to idzie ze ledwo co ogarniasz. Potem jesteś rzucany na pastwę cudownych klientów, klienci nie są źli ale jest zasada ze klient ma racje, głaszczemy go po głowie i przytakujemy. Milion wskaźników do premii których nie zrozumiałam po pół roku w tej firmie, jak kogoś się pytałam z zespołu to nie umieli mi tego wytłumaczyć ale w skróci jak nie jesteś robotem to premii nie dostaniesz. Cały czas propozycje nadgodzin - próbują przekupić się kuponami na pyszne (no tak, teraz to każdy się połasi na 5 dych kuponu - którego nigdy nie dostałam) wyniki, wyniki i jeszcze raz wyniki. Jeśli nie robisz wyników, masz rozmowy z Liderem żeby on ci pomógł ale lepiej by powiedział „jeśli nie będziesz mieć wyników to wykopiemy cię na zbity pysk” relacje przekłamane, wszyscy głupio dla siebie mili, ale obgadywanie innych pracownikow zawsze jest w modzie - bo ten ma słabe wyniki, tego nie było, - wszyscy widza twoje wyniki bo Lider wysyła tabletki z imionami i nazwiskami. Wiec nooo. Jeśli masz gorszy dzień bo jesteś człowiekiem, chorujesz lub na masz słaby okres i masz gorsze wyniki - dostajesz multum wiadomości od Lidera co się z tobą dzieje? Ale pamietajmy „miło” by nie było. A jak odchodzisz to nikt cię nie pożegna, usuną cię z znajomych i grupy na fb - a dostęp od razu ci najchętniej zabiorą bo jeszcze coś im ukradniesz. Przerost treści nad forma. Spoko praca na Max. Rok lub krócej. Jak wpiszesz w cv ze pracowałeś w Allegro to tez jakiś plusik jest, ale czy to jest tego warte?

kijora@box43.pl

Mam dobre miejsce na paczkomat . Nowe Miasto Lubawskie droga krajowa , parking, monitoring. ul. Jagiellońska .

Kandia

Jakie są widelki dla Seniora Product Managera? Nie widzialam na noflu. Może ktoś wie?

Nina

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak obecnie wygląda kwestia pracy zdalnej w Allegro? Na pracuj.pl jest ogłoszenia na Customer Service Specialist i jest napisane, że to praca hybrydowa. Tylko czy to oznacza dowolność czy są jakieś odgórne zasady typu minimum 1 dzień w biurze w tygodniu?

eloon
@Nina

Zapytaj na rozmowie.

Były pracownik CX Poznań

Niestety miałem nieprzyjemność pracować w Allegro przez kilka miesięcy na stanowisku specjalisty ds. wsparcia klienta i zdecydowanie nie polecam tego Allegrowicza. Zacznę od tego, co interesuje większość ludzi, czyli wynagrodzenie, które jest śmieciowe i zupełnie nieadekwatne do wymagań i obowiązków. Podstawa to kilkaset złotych brutto powyżej najniższej krajowej. Premia kwartalna istnieje, ale wymagania są niejasne i zmieniane w biegu, i brak jednego z 7 czy 8 wskaźników (wystarczy, że zabraknie choćby 0,01%) może skutkować brakiem premii. Na podwyżki inflacyjne nie ma co liczyć. Jeżeli chodzi o wymagania - praca 24/7/365, z powodu braku ludzi bardzo często wrzucane są zmiany 9-godzinne, każda sekunda pracy/przerwy/innego statusu jest liczona; w zależności od działu trzeba znać od kilkudziesięciu do ponad stu procedur, które są regularnie zmieniane, wyłączane z obiegu lub dodawane (na zapoznanie się ze zmianami, przeczytanie maili i e-learningi ma się codziennie do 10 minut, często w losowych porach dnia. Poza tymi 10 minutami prawie nigdy nie ma na to czasu.); jest się wiecznie sprawdzanym i ocenianym przez lidera i ocenianym przez klientów allegro. Istnieje masa wskaźników, z czego większość jest nie do wyrobienia, ponieważ oceny są najczęściej wystawiane przez niezadowolonych klientów, a wskaźnik produktywności jest ustawiony na maksimum, tak, że trzeba wybierać, czy faktycznie przeczyta się wiadomość od klienta, żeby porządnie rozwiązać jego sprawę, czy wrzuci jakąś wklejkę z nadzieją, że o to chodziło albo że ktoś inny się tym później zajmie. Od tych wskaźników, przypominam, zależy premia. W samym korpo panuje okropny bałagan i kumoterstwo i "hustle culture", a automatyzacja i innowacja stoją na fatalnym poziomie - pracuje się na wielu powolnych i psujących się systemach i wiele procesów, które mogłyby być całkowicie lub częściowo zautomatyzowane, wymaga ręcznego, mozolnego wklepywania danych. Pierwszych miesięcy tego roku praca odbywa się już w trybie hybrydowym. Z plusów - większość członków zespołów "customer experience" to mili ludzie. Dodatkowo, co miesiąc dostaje się też punkty na mybenefit, które można wydać na wybrane przez siebie benefity, jak luxmed, multisport czy kupony.

Agent 555
@Były pracownik CX Poznań

To napisz ile pracownik allegro zarabia miesięcznie. Myślę że to będzie w granicach 5-8 tys. miesięcznie Programiści zarabiają raczej około 12 tys. miesiecznie

Arekzegarek
@Agent 555

Poniżej 3 k na rękę i to na umowie zlecenie przez inna firmę. Wiekszosc działow kontaktu z klientem robi na śmieciowych warunkach.

@Agent 555

3600 netto plus 295 pkt mybenefit. Praca w weekendy, wieczory, popołudnia, Święta Bożego Narodzenia, Sylwester ect

@Arekzegarek

Umów o pracę i 3600 na rękę plus 295 pkt my benefit

Zuzanna
@Ewa

To macie jakiś grafik ustalany kto kiedy pracuje czy jak?

@Zuzanna

Stawki raczej różnią się w zależności od doświadczenia, niektórzy dostają nawet 3100 na rękę nie mając 26 lat :)

Elżbieta
@Były pracownik CX Poznań

Bardzo mnie to ciekawi jak to jest z tą pracą hybrydową. Ile dni się pracuje w firmie, a ile w domu? Ja sobie bardzo cenię pracę zdalną, więc to jest dla mnie ważne

Ktosiek
@Elżbieta

Praca we wtorki + 1 dzień w biurze. Reszta tygodnia i popołudnia w domu. Pierwsze 3 miesiące pracy (czas szkoleń) w biurze.

@Ktosiek

Ciekawe rozwiązanie. No a to ta reszta tygodnia to w określonych godzinach czy można sobie to dostosować do swojej dostępności?

Gal

Dzień dobry, Dostał już ktoś odpowiedź odnośnie rekrutacji na letnie staże?

allegrowicz

Tak, dostałem się.

hmm
@allegrowicz

A jak wyglądała rozmowa o wynagrodzeniu? Zaproponowali Ci jakąś stawkę, czy zapytali o to Ciebie?

Gratki :) ja już aż tutaj przeglądam z niecierpliwości :D

AEUY

A jaki dział?

allegrowicz
@AEUY

Tak szczerze, nie dostałem jeszcze odpowiedzi, wkręcałem was. Podobno do 6 czerwca dają.

kazea
@allegrowicz

XD Zawsze dawali znać prawie ostatniego dnia, więc i tym razem nie będzie inaczej:)

NA
@kazea

Prawda, ale w sumie ten ostatni dzień jest różny w zależności od tego, czy ktoś ma okres wypowiedzenia i muszą mu dać odpowiedź jeszcze w maju, czy nie ;)

@NA

I co ktos moze dostal info chociazby nawet ze sie nie dostał czy coś?

Pytacznik
@Gal

A na smarttr jaki macie status? Bo ja miałem rozmowę a mam w trakcie oceny a nie rozmowę

SS
@Gal

Tak, dostałam wczoraj odpowiedź pozytywną.

AL
@SS

Dostał ktoś jeszcze jakąś odpowiedź?

...
@AL

Też dostałem pozytywną.

Qwerty
@...

A dostał ktoś negatywną?

Cristiano
@Qwerty

U mnie nadal brak jakiejkolwiek odpowiedzi

xyz
@Gal

Mieli dać znać do końca miesiąca żeby każdy zdążył złożyć wypowiedzenie, dalej cisza

asds
@xyz

Dali odpowiedź negatywną, nawet nie podpisaną imieniem i nazwiskiem w przeciwieństwie do poprzednich maili. Naturalnie brak wskazówek, co było źle, mowa trawa w stylu "bliższe naszym przekonaniom, ale gratulacje, bo już byli tylko najlepsi!" - ciekawe komu można się pochwalić takim faktem. Zdecydowanie wolałbym wiedzieć, co było nie tak, bo na rozmowie również nie było informacji zwrotnej o tym, czy zadanie rozwiązano prawidłowo.

bhfsf
@asds

jak chcecie wiedzieć dlaczego odpadliscie to możecie przeciez dopytac, ja napisałam i dostałam szczegolowa odpowiedz

asds
@bhfsf

No to w takim razie 4 dni zespół się zbiera do odpowiedzi na moją prośbę, zapewne zwołano zebranie zarządu, żeby udzielić wyczerpującej wypowiedzi xD

Alicja
@bhfsf

A jak wrażenie z samej rekrutacji? To spoko, że dali konkretny feedback

bca
@asds

Niestety mam to samo odczucie, zadanie które miałam do wykonania zabrało mi sporo czasu, a nie orzymałam żadnej odpowiedzi, która by do niego chociaz nawiązała. Tylko, że zapraszamy nastepnym razem. Mam poczucie, ze do zadania nawet nie zajrzeli.

Ciapek
@bca

A może właśnie zajrzeli... I wykorzystali????

Recesja

Czy w Allegro będą zwolnienia lub obniżki pensji dla managementu mam na myśli Product Managerow, PMow i innycy roznych dziwnych stanowisk niekoniecznie potrzebnych? Poniewaz Bardzo trudno jest przewidywać poziom inflacji. Mamy jej dwa główne motory: ceny żywności i ceny za energię. Ceny żywności są najdroższe od czasu, w którym zaczęliśmy badać je na świecie. Energia elektryczna w kontraktach rocznych kosztuje 1600 zł za megawatogodzinę (MWh), a rok temu było to 350 zł. W przypadku gazu jest to 80 euro za MWh, a wcześniej było to ok. 17–18 euro. Węgiel kosztuje 330 dolarów, a poprzednio około 50 dolarów -

Cztymel
@Recesja

Czy beda?

Buty

Tam miał być ogromny uśmiech a nie znaki zapytania :)

Buty

Pracowałam krótko, bo okazało się, że idą w kierunku call center i to - moim zdaniem - bardzo korporacyjnym. Praca jak praca - intensywnie... Kasa nieduża. Ale - ludzie przesympatyczni - w każdym razie ci, na których trafiałam - mega pomocni, cierpliwi i wyrozumiali. I to z zupełnie różnych działów - pełne, bezinteresowne wsparcie. Za to - dzięki ogromne????

Jerzy Wisniewski

Jak mam sprawdzić na co poszła moja zaplata na Allegro ponieważ nie ma informacji o transakcji MOJE ZAKUPY Pozdrawiam

Daro

Co słychać u stażystów z summer eXperienxe? Zadowoleni?

Spokoproqwi
@Daro

Stazysci zadowoleni. Inzynierowie od mida w gore opuszczaja firme. Chcesz zarabiać 16000 brutto jak rynek daje 30000.

Staż
@Daro

Słabo, nie ma miejsca dla nas na stałe

SolnecznaItalia

Hej może ktoś opowiedzieć o projekcie Delivery Experience. Widziałem ciekawy opis oraz technologie. Może ktoś opowiedzieć jak wygląda praca od środka. Na co można liczyć. Można wiele negatywnych opini przeczytać ale nie chcę się nimi sugerować.

Krokodyl
@SolnecznaItalia

To jest dział - departament, w skrócie mówiąc zajmują się szeroko rozumianą logistyką. W Allegro w logistyce z tego co mi wiadomo jest najwięcej ciekawej pracy, duże wymagania co do samych projektów wynikają z procesów logistycznych jakie towarzyszą firmom e-commerce, a w szczególności o ambicjach jakie ma Allegro. Najlepiej złożyć swoje CV i czekać na odpowiedź.

@Krokodyl

Hejka dobrze słyszeć, a czy stawki w firmie są równie interesujące? :) jak to teraz wygląda w rzeczywistości?

Potencjalny kandydat

Allegro aktualnie ma dużo ofert dla Product Managerów i zastanawiam się czy dlatego, że tak prężnie chcą rozwijać ten dział, czy może tak dużo osób się zwolniło? Chciałam też zapytać jak wygląda rekrutacja na to stanowisko? Czy trzeba robić bezsensowne zadania, które zajmują więcej czasu niż to wszystko jest warte? Pytam, bo poniższe komentarze mnie przeraziły i zniechęciły. Liczę na szczerei sensowne komentarze.

Dobre pytanie
@Potencjalny kandydat

Mnie zastanawia w jakich sytuacjach używają języka angielskiego i dlaczego jest wymagany.

Daniel
@Potencjalny kandydat

W procesie rekrutacji jeden z etapów to spotkanie z PMami z Allegro i typowe case study (około 1.5h). Nie ma "zadania domowego".

Daniel
@Dobre pytanie

Allegro połączyło się z Grupą Mall jakiś czas temu i angielski staje się coraz bardziej potrzebny w codziennej pracy.

Kogo
@Potencjalny kandydat

Póki co odchodzą stąd inzynierowie. Jak w korpo bywa. Niestety wiecej sie PMom placi ponoc do tego wielw z nich ma przeszlosc jako Project Manager. Obecnie jest trend na rynku aby rezygnowac z czesto niepotrzebnych rol miedzy innymi Pma

Elżbieta
@Kogo

O wiele więcej PM zarabiają?

Agent 555
@Elżbieta

Ile zarabiają pracownicy allegro miesiecznie

ASIEdowien
@Elżbieta

Nie wiem. Moze tak moze nie ale widac nie opuszczaja firmy jak inzynierowie. Czemu - moze nie czuja potrzeby - finanse sa ok - nie znajda pracy w ciekawej firmie jak my gdzie nie ma takich rol jak pm.

Curious George

Czy Allegro planuje podwyżki inflacyjne dla pracowników?

OdejscMamCzyNie
@Curious George

Jaja sobie z pracowników robisz? Mid ma max 17600 bez autorskich brutto. Na rynku taki mid allegrowy dostaje 25000 brutto i autorskie. Nie mowie o b2b. Podwyzki to maja pewnie firmy kontrakorskie, ktorych tutaja cala masa my etatowcy jestesmy szanowani tak jak widac.

Agent555

Ile zarabia pracownik allegro miesiecznie

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Allegro Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Allegro Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 263.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 16 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 52 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Allegro Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Grupa Allegro Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Allegro Sp. z o.o.