Opinie o PRIMETECH S.A. w Katowice

Grupa Kopex jest producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa węgla kamiennego na świecie. Zajmuje się specjalistycznymi usługami dla górnictwa, w tym drążeniem szybów pionowych i chodników poziomych oraz realizacją budowy kopalń pod klucz. W swojej strukturze ma również firmy dostarczające specjalistyczne urządzenia elektryczne oraz systemy przeciwwybuchowe mające zastosowanie w górnictwie. Grupa Kopex obsługuje inwestycje w przemyśle wydobywczym w Polsce i Europie oraz na największych rynkach górniczych świata: Australii, Chinach, RPA.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PRIMETECH S.A. w Katowice

Ryfamowiec

Ty chyba z choinki spadłeś ! Obecnie trwają rozmowy kto, ile i skąd zostanie zwolniony. Jak szukasz pracy w tej branży to bij do Famuru, choć i tam będzie trudno.

enriu_kovalsky_master_3h

ja tam sie ciesze, zwolnili nierobów a ja na drugiej zmianie nie mam problemu z parkingiem! ;)

jeden z najlepszych
@enriu_kovalsky_master_3h

Kolego z choinki spadłeś chyba na ŁEB! Najlepsi to odeszli. Poczytaj sobie poprzednie posty.

telefony telefony ...

Alo ułomki przeczytajcie zapisy prawa jeżeli firma prowadzi zwolnienia grupowe to nie może przyjmować pracowników i tyle i aż tyle trzeba być kompletnym k...m żeby dywagować na temat przyjęć w obliczu warunków o których wspomniałem powyżej

G

proszę sobie wejść na stronę kopex i tam poszukać tak będzie najlepiej

KMSA

Przesłałem listę ofert pracy wraz z linkiem pod którym można się z nimi zapoznać, ale jak jeden matoł nie zrozumiał: "ljj 2016-09-07 21:50:52 @ KMSA - obawiam się że wpis dosc chaotyczny i niewiele mówi" ..tak jakiś drugi matoł posta usunął. Dlatego ponawiam: DYREKTOR HANDLOWYTarnowskie Góry SZTYGAR ODDZIAŁOWY MECHANICZNY WYCIĄGI SZYBOWEAlzacja (kopalnia Wittelsheim)Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA DOZÓR ELEKTRYCZNY pzLubinKopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA ELEKTROMONTER pzLibiążKopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA ŚLUSARZ pzLibiążKopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA GÓRNIKLibiążKopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA SPAWACZ REMONTOWY pzLubinKopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA ELEKTROMONTERFrancja, Alzacja (kopalnia Wittelsheim)Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA OPERATOR SAMOJEZDNYCH MASZYN PRZODKOWYCHFrancja, Alzacja (kopalnia Wittelsheim)Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA GŁÓWNY ELEKTRYKFrancja, Alzacja (kopalnia Wittelsheim)Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA KONSERWATOR URZĄDZEŃ TRANSPORTU BLISKIEGO pzLubinKopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA szczegóły TUTAJ: http://www.kopex.com.pl/idm,5220,oferty-pracy.html

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie PRIMETECH S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
matkapolka

kolejne zwolnienia grupowe 250 osób w Kopex Machinery aż żal to czytać.... kolejna data 12.09 rozmowy związków z zarządem .... kolejna wyrocznia dla wielu pracowników i ich rodzin.... kto za to weźmie odpowiedzialność??? jak tak można wstyddddd

Pracownik 3H

A więc go już zdjęli. (trzeba było nie marudzić :) )

paweł
@Pracownik 3H

"Szanujmy ludzi, zauważajmy ludzi. Myślmy pozytywnie, bądźmy odważni, rozwijajmy się. Bądźmy wiarygodni. Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy kompetentni. Bądźmy wrażliwi, dostrzegajmy życie dookoła, bo życie - to ludzie" Krzysztof Jędrzejewski. Na koniec tych bzdur proponuję panu Krzysztofowi , żeby pokazał, że jest człowiekiem honoru i w ramach rekompensaty za nieudolny nadzór właścicielski z kwoty 60 mln złotych, które ma dostać za akcje KOPEX S.A. niech 10 % przekaże na odprawy dla zwalnianych pracowników.

Radny
@paweł

Krzysiu nie jest firmą ubezpieczeniową, by wypłacać ludziom rekompensaty. Starał się i pilnował jak mógł. Nie zganiajcie na niego winy.

paweł
@Radny

Tak się składa, że to głównie większościowy udziałowiec KOPEX S.A. odpowiada za obecną sytuację w Grupie. Szkoda tylko zwalnianych pracowników.

Bohema

Tak zapraszamy potrzeba ok 20 specjalistów od Leana :D A tak serio są zwolnienia grupowe to jak chcesz zostać przyjęty ???

Bohema

Pimpuś Sadełko

Wschodząca gwiazda związków j...bła papierami więc sami sobie odpowwiedzcie co będzie dalej ... ale człowiek w drewanianym obuwiu i powołany przez pewnego byłego już na szczęście dyrcia człowiek biegunka mają się dobrze ...

L4

A co z programem 20%- ? Plotka to czy fakt?

Pracownik 3H
@L4

To tylko plotka. Nie powtarzajcie głupot jeden drugiemu.

Boleś

czyli zawieszenie wypłat z funduszu socjalnego w zamian za uratowanie kilkudziesięciu miejsc pracy nic nie pomogło a wręcz jak widać zaprocentowało ilość do zwolnienia

Ave związki zawodowe
@Boleś

A wszystko to załatwiły nam kochane związki. Dziękujemy

z

No niestety to prawda na tablicy ogłoszen już to wisi ciekawe co na to wspaniałe związki

Kopex SropeX

250 do zwolnienia z Kopex Machinery info z dziś

boleś
@Kopex SropeX

Czyli zawieszenie świadczeń z funduszu socjalnego w zamian za 'uratowanie' kilkudziesięciu pracowników na nic się zdało

...od 1 września szykują się większe luzy na parkingu! zmiana B uradowana! ..kto to jest ten kasztan?

koksiu
@123

Też jestem na zmianie B i za bardzo się nie raduję z faktu że moich kumpli zwolniono, Ty zaś się radujesz :( ech szkoda pisania........ Co do kasztana, to podobny człowiek do ciebie.

Ryfamiok

Załamujecie mnie tym co tu piszecie. To przykre jak taki Zakład można doprowadzić do ruiny ? Ja wiem tyle że władze z Zabrza pozbywają się powolutku pracowników w handlowym którzy pracują dla Ryfamy a siedzą w ZZM, ponoć została ich garstka, część na wypowiedzeniach, częsć sama je złożyła lub planuje złożyć. także na logikę patrząc...wiadomo do czego zmierzają heh..

Prawda jest taka że przerost pracowników umysłowych zabija zakład. Mając zaledwie 4 typy kombajnów, z czego 1. jest dominujący to uważam że klepanie ciągle tych samych części i zajęcie tym produkcji chyba nie jest problemem. Stado "bydła" odbijające karty o 15:01 jest ilościowo straszne ( migracje z nor zaczynają już przed 15tą bo oczywiście nie mogą odbijać jak normalny pracownik min. 10po) . W porównaniu do zmiany B lub C gdzie robotników jest garstka. Ilość mistrzów, kierowników itp jest nieuzasadniona i wysoka. Po są są brygadziści ( przodowi)? Mistrz w niczym nie pomoże, jest zbędny. Większość owych mistrzów to prymitywy lub ignoranci którzy nie mają nawet chęci pomóc w czymkolwiek pracownikowi. Czasami sytuacje są krytycznie śmieszne jak prosta sprawa okazuje się problemem nie do przeskoczenia.

rudolf
@123

Z czego wynika ten przerost zatrudnienia w administracji ? przecież Kopex to nie jest spółka Skarbu Państwa gdzie na stanowiskach montuje się "koleżków" i są to zwykłe słupy nawet nie muszące karty odbijać. To teraz po przejęciu przez TDJ nic się nie zmieniło ? ... to dziwne bo chyba ograniczenie stanowisk również tych nie produkcyjnych i dozoru także powinno być elementem cięć oszczędnościowych. Może Ci ludzie stanowią jakąś wartość dodaną dla zakładu ? Ciekawe jak to wygląda z perspektywy takiego dozoru ? bo wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ....

@rudolf

Pisząc że mistrz jest nie potrzebny miałem na myśli to że zazwyczaj nie mają oni wiedzy i są bardzo krnąbrni w stosunku do pracowników którzy potrzebują porady lub rozwiązania ewentualnego problemu. Nie można na nich po prostu liczyć a nazwa "mistrz"", nie rzadko "starszy mistrz" zobowiązuje do posiadania wiedzy a u nas w 90% to dno.

rudolf

Witam Proszę mnie oświecić , jaka jest sytuacja obecnie ? produkujecie coś ? macie przestój ? czy czekacie na te gwarancje bankowe . Jakoś próbują uratować ten zakład, czy chcą go utopić ? Czy w Zabrzu będą jakieś ślady przemysłu czy już pozamiatane ?

domagalski
@rudolf

...pozamiatane od czasu przejęcia Kopexu przez TDJ S.A.

gość

Przerosty w administracji były zawsze 300 fizycznych około 900 umysłowych. I jak ma być dobrze na tym zakładzie

ajax22
@gość

Nie nalezy sie dziwic ze przy takich przyrostach w administracji gdzies po drodze zapomniano o ekonomii w dobie komputeryzacji gdzie ta powinna raczej prowadzic do obnizenia kosztow personalnych i produkcyjnych. Swoja droga nasuwa sie pytanie czy ta grupa tzw. technologow,konstruktorow, kierownikow, mistrzow jak rowniez personelu pomocniczego nie przyczynia sie do powiekszania ww kosztow. Odnosze wrzenie ze tych panow interesuja tylko ich zarobki i ile da sie jeszcz wyciagnac obojetnie czy to sluzy interesowi zakladu czy tez nie. Jezeli banki nie wyraza zgody na dalsze finansowanie zakladu co by mnie nie zdziwilo to nalezy jeszcze zatrudnic jedna osobe oczywiscie b.dobrze platna zeby mogla pogasic swiato w zakladzie. Place chcemy miec zachodnie a wydajnosc pracownikow porownywalna do tych ze wschodniej granicy. Nie mam tutaj na mysli pracownikow produkcyjnych bo ci nic na taki stan rzeczy nie moga poradzic.

ajax22

Dlaczego w Zabrzu sa przerosty w administracji w sytuacji kiedy zaklad jest praktycznie na dnie ?.

jeszczeKopexowiec

Pięknie Wy wszyscy sobie tutaj piszecie, rozumiem że większość to pracownicy zakładu Zabrze ?

Mario/hard/

Najwieksi specjalisci pracuja w matrixie :-) Pozdro lajzy, wasz koerownik to tez niezly Kasztan !!

Zostaw merytoryczną opinię o PRIMETECH S.A. - Katowice

PRIMETECH S.A.