brak logo

Kopex S.A.

Katowice

Opinie o Kopex S.A.

Ave związki zawodowe 2016-08-31 16:15:06
A wszystko to załatwiły nam kochane związki. Dziękujemy
5
L4 2016-09-01 08:03:18
A co z programem 20%- ?
Plotka to czy fakt?
Pracownik 3H 2016-09-01 17:20:24
To tylko plotka. Nie powtarzajcie głupot jeden drugiemu.
2
Pimpuś Sadełko 2016-09-04 12:37:52
Wschodząca gwiazda związków j...bła papierami więc sami sobie odpowwiedzcie co będzie dalej ... ale człowiek w drewanianym obuwiu i powołany przez pewnego byłego już na szczęście dyrcia człowiek biegunka mają się dobrze ...
2
Bohema 2016-09-06 08:44:42
Tak zapraszamy potrzeba ok 20 specjalistów od Leana :D A tak serio są zwolnienia grupowe to jak chcesz zostać przyjęty ???
1
Bohema 2016-09-06 08:45:09
Tak zapraszamy potrzeba ok 20 specjalistów od Leana :D A tak serio są zwolnienia grupowe to jak chcesz zostać przyjęty ???
matkapolka 2016-09-08 12:13:03
kolejne zwolnienia grupowe 250 osób w Kopex Machinery aż żal to czytać.... kolejna data 12.09 rozmowy związków z zarządem .... kolejna wyrocznia dla wielu pracowników i ich rodzin.... kto za to weźmie odpowiedzialność??? jak tak można wstyddddd
1
G 2016-09-08 17:25:34
proszę sobie wejść na stronę kopex i tam poszukać tak będzie najlepiej
Pracownik 3H 2016-09-08 17:34:21
A więc go już zdjęli. (trzeba było nie marudzić :) )
paweł 2016-09-08 20:42:06
"Szanujmy ludzi, zauważajmy ludzi.
Myślmy pozytywnie, bądźmy odważni, rozwijajmy się.
Bądźmy wiarygodni.
Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy kompetentni.
Bądźmy wrażliwi, dostrzegajmy życie dookoła, bo życie - to ludzie" Krzysztof Jędrzejewski.
Na koniec tych bzdur proponuję panu Krzysztofowi , żeby pokazał, że jest człowiekiem honoru i w ramach rekompensaty za nieudolny nadzór właścicielski z kwoty 60 mln złotych, które ma dostać za akcje KOPEX S.A. niech 10 % przekaże na odprawy dla zwalnianych pracowników.
12
KMSA 2016-09-08 21:41:29
Przesłałem listę ofert pracy wraz z linkiem pod którym można się z nimi zapoznać, ale jak jeden matoł nie zrozumiał:
"ljj 2016-09-07 21:50:52 @ KMSA - obawiam się że wpis dosc chaotyczny i niewiele mówi"
..tak jakiś drugi matoł posta usunął. Dlatego ponawiam:


DYREKTOR HANDLOWY Tarnowskie Góry
SZTYGAR ODDZIAŁOWY MECHANICZNY WYCIĄGI SZYBOWE Alzacja (kopalnia Wittelsheim) Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
DOZÓR ELEKTRYCZNY pz Lubin Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
ELEKTROMONTER pz Libiąż Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
ŚLUSARZ pz Libiąż Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
GÓRNIK Libiąż Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
SPAWACZ REMONTOWY pz Lubin Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
ELEKTROMONTER Francja, Alzacja (kopalnia Wittelsheim) Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
OPERATOR SAMOJEZDNYCH MASZYN PRZODKOWYCH Francja, Alzacja (kopalnia Wittelsheim) Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
GŁÓWNY ELEKTRYK Francja, Alzacja (kopalnia Wittelsheim) Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA
KONSERWATOR URZĄDZEŃ TRANSPORTU BLISKIEGO pz Lubin Kopex Przedsiębiorstwo Budowy Szybów SA


szczegóły TUTAJ: http://www.kopex.com.pl/idm,5220,oferty-pracy.html
1
telefony telefony ... 2016-09-10 13:15:26
Alo ułomki przeczytajcie zapisy prawa jeżeli firma prowadzi zwolnienia grupowe to nie może przyjmować pracowników i tyle i aż tyle trzeba być kompletnym k...m żeby dywagować na temat przyjęć w obliczu warunków o których wspomniałem powyżej
7
Radny 2016-09-11 21:51:06
Krzysiu nie jest firmą ubezpieczeniową, by wypłacać ludziom rekompensaty. Starał się i pilnował jak mógł. Nie zganiajcie na niego winy.
paweł 2016-09-12 09:01:15
Tak się składa, że to głównie większościowy udziałowiec KOPEX S.A. odpowiada za obecną sytuację w Grupie. Szkoda tylko zwalnianych pracowników.
2
enriu_kovalsky_master_3h 2016-09-12 11:43:05
ja tam sie ciesze, zwolnili nierobów a ja na drugiej zmianie nie mam problemu z parkingiem! ;)
5
Ryfamowiec 2016-09-13 15:35:15
Ty chyba z choinki spadłeś ! Obecnie trwają rozmowy kto, ile i skąd zostanie zwolniony. Jak szukasz pracy w tej branży to bij do Famuru, choć i tam będzie trudno.
jeden z najlepszych 2016-09-15 16:53:33
Kolego z choinki spadłeś chyba na ŁEB! Najlepsi to odeszli. Poczytaj sobie poprzednie posty.
6
Już za chwileczkę, już z momencik...zarząd nam wsz 2016-09-16 07:53:51
Kodeks pracy zezwala na zmniejszenie pensji pracownikom - a tym samym zawieszenie stosowania przepisów prawa pracy - jeżeli jest to uzasadnione sytuacją finansową pracodawcy, jednak wynagrodzenia nie mogą zostać obniżone poniżej ustawowego poziomu wynagrodzenia minimalnego.
Można natomiast zawiesić stosowanie (w całości lub w części, w odniesieniu do wszystkich bądź niektórych kategorii pracowników, pod warunkiem zachowania zasady równego traktowania) wszelkich przepisów rangi zakładowej i ponad zakładowej, zawartych w układach zbiorowych pracy, porozumieniach zbiorowych, regulaminach i statutach, a w zakładach nieobjętych układem zbiorowym pracy lub zatrudniających mniej niż 20 pracowników dopuszczalne jest również zawieszenie odnośnych punktów z poszczególnych umów o pracę.
Za porozumieniem stron

Jednak zanim nastąpi obniżka, pracodawca powinien zaproponować pracownikowi zmianę warunków wynagradzania za porozumieniem stron (nie zostało ono wprost uregulowanie w Kodeksie, jest jednak w praktyce jest szeroko stosowane). Może to dotyczyć każdego rodzaju umowy o pracę oraz wszelkich postanowień umownych. Pracownik musi się przy tym zgodzić na pensję mniej korzystną niż wynika to z umowy o pracę.

Do dotychczasowej umowy o pracę sporządza się aneks, w którym zostaje dokładnie określone, które warunki zatrudnienia ulegają zmianie - czyli jak zmieni się wynagrodzenie pracownika i w jakim wymiarze czasu będzie pracował - oraz wyznacza się datę, od której nowe warunki będą obowiązywały. W porozumieniu zmieniającym można także zaznaczyć, że obniżone wynagrodzenie ma obowiązywać tylko przez pewien czas.

Za porozumieniem stron można obniżyć wynagrodzenie również pracownikom podlegającym ochronie przed zwolnieniem z pracy. Kto jest chroniony przed zwolnieniem z pracy dowiesz się tutaj>>
Wypowiedzenie zmieniające

Jeżeli pracownik nie zgodzi się na obniżkę wynagrodzenia za porozumieniem stron, pracodawca może dokonać zmiany wynagrodzenia w formie wypowiedzenia zmieniającego. Dotyczy to osób, które pracują na podstawie umów na czas nieokreślony, określony na czas dłuższy niż 6 miesięcy i na okres próbny.

Niekorzystna dla pracownika zmiana może być dokonana tylko za jego zgodą, po uprzednim przedstawieniu mu na piśmie nowych warunków pracy. Od tego momentu zaczyna biec okres wypowiedzenia zmieniającego, którego długość jest równa okresowi wypowiedzenia umowy o pracę, przysługującego pracownikowi (w zależności od stażu pracy 2 tygodnie, 1 miesiąc lub 3 miesiące). Pracownik ma czas do połowy okresu wypowiedzenia na podjęcie decyzji, czy przyjmuje zaproponowane warunki, czy je odrzuca. Na pracodawcy przy tym ciąży (pisemny) obowiązek poinformowania pracownika, kiedy dokładnie powinien to zrobić. Jeżeli tego nie zrobi, pracownik ma czas do końca okresu wypowiedzenia na złożenie oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków.

Gdy pracownik je przyjmie, po okresie wypowiedzenia pracuje na podstawie nowych warunków zatrudnienia. W wypadku odmowy, następuje jednak rozwiązanie stosunku pracy po okresie wypowiedzenia, bez potrzeby dodatkowego oświadczenia woli pracodawcy.
Przyczyny wypowiedzeń zmieniających

Zgodnie z Kodeksem pracy zmiana warunków wynagrodzenia powinna być uzasadniona, ale w samym dokumencie nie znajdziemy przyczyn, na które może powołać się pracodawca, zmieniając pracownikowi wynagrodzenie. Wynikają one z orzecznictwa sądów, a należą do nich:

pogorszenie sytuacji ekonomicznej pracodawcy spowodowane spadkiem zamówień od klientów,

likwidacja stanowiska pracy w związku z reorganizacją firmy,

przejęcie przez firmę zewnętrzną obowiązków wykonywanych dotychczas przez pracownika,

nierówności w wysokości wynagrodzeń pomiędzy pracownikami wykonującymi jednakową pracę i mającymi te same kwalifikacje oraz doświadczenie.

Zmiana warunków wynagradzania nie może jednak nastąpić na przykład z takich powodów, jak utrata zaufania do pracownika ze strony pracodawcy, niewywiązywanie się przez niego obowiązków czy ogólny kryzys na rynkach finansowych.

Przyczyn zmiany warunków wynagrodzenia nie trzeba podawać w przypadku wypowiadania warunków umów terminowych. Ponadto pracodawca nie jest związany opinią organizacji związkowej w sprawie złożenia pracownikowi wypowiedzenia zmieniającego.
Porozumienie z załogą

W małych firmach, w których zatrudnionych jest mniej niż 20 pracowników i nie obowiązuje układ zbiorowy, można uniknąć wypowiedzenia zmieniającego.

Pracodawca może bowiem zawrzeć porozumienie z załogą, w którym zobowiąże się, że będzie wypłacał wynagrodzenie na mniej korzystnych warunkach niż wynikające z umowy o pracę. Załogę reprezentuje przy tym zakładowa organizacja związkowa, a jeśli ma jej w firmie - przedstawicielstwo pracowników.
7
j-j 2016-09-16 09:09:00
..pięknie, dobrze ze mnie juz tam nie ma, pozdrawiam kolegów z Matrixa!
kasztanowy dalej rządzi?
4
Ajax22 2016-09-16 12:53:18
Ja sie pytam co robily do tej pory tzw. zwiazki zawodowe kiedy byly wyplacane piniadze nieadekwatne do wykonywanej pracy dla pan i panow przez tzw "kierownictwo" zakladu?
Gdzie sa tzw. zwiazki zawodowe kiedy sie zwalnia fachowcow z produkcji a pozostawia na stanowiskach nic nie wnoszacych dla zakladu pracownikow administracyjno-technicznych?
To jest juz smiechu warte zeby ludzie ktorzy doprowadzili zaklad do ruiny decydowali teraz o jego przyszlosci z mysla tylko osobie i swoich stanowiskach.
Ci ktorzy teraz decyduja czy i jak zastosowac tzw "prawo pracy" aby wyjsc na swoje powinni sie juz dawno zastanowic nad soba i czy wogole sa do kierowania zakladem predysponowani zarowno zawodowo jak i moralnie.
Jak do tej pory nikt z kadry kirowniczej nie wpadl na pomysl azeby przedstawic obnizenie swoich zarobkow do poziomu wynikajacego z konycji finansowej przedsiebiorstwa, bardzo chetnie natomiast przedstawia sie plan oszczednosciowy dla pracownikow.
15
cdh? 2016-09-16 19:52:13
Zwalniają ale jakoś w TUG żaden "dozór" jeszcze nie został zwolniony, pozwalniali tylko tych którzy na nich pracowali, dyspozytora, obsługę, kilku serwisantów, ludzi z montażu a "elita" jak była tak jest w niezmienionym stanie. Czy to normalne?Fizycznych ubywa w ekspresowym tempie a umysłowi dalej na swoich etacikach.
18
Ryl 2016-09-17 14:39:46
Ta "elita" jest "elitą" tylko na tym zakładzie i to do momentu jak im w końcu ktoś kopa w d... zasadzi. Pójdą do pośredniaka i przeżyją zderzenie z rzeczywistością - gdyby "elita" miała wyjście już dawno by się zwolniła przy tym wszystkim co tam się teraz wyprawia ale z braku możliwości siedzą i liczą kolejne dni za które będzie przelew
12
inżynier produkcji 2016-09-19 00:22:59
Było minęło ale najbardziej brakuje mi tych owocnych wielogodzinnych NARAD i słuchania liderów/kierowników/specjalistów/dyrektorów/nadprezesów i wszelkich mędrców/doradców/wichrzycieli/mącicieli i pseudo inżynierów .Tera robie w małym zakładzie, zamiast narady jest spotkanie z szefem, kwadrans i człowiek wie co ma robić żeby zarobić. Porada dla ynteligencji z białego pałacu - Nie trzeba robić wielkich maszyn żeby ludzie mieli prace i pensje.
11
ggg 2016-09-19 08:48:46
Już tak bardzo upadli że układy scalone wyprzedają za 9,50 zł. I to ma uratować zakład?
4
CWMG 2016-09-20 16:50:49
Jak to układy scalone .z magazynu ?
ggg 2016-09-21 06:44:21
Wejdź sobie gościu na stronę Kopex`u i poczytaj w zakładce (upłynnienia) co sprzedają, to wtedy byś nie zadawał głupich pytań.
5
Emeryt_Budryk 2016-09-21 10:55:08
...niezła bieda, taki stan rzeczy obrazuje wszystko, najważniejsze że wypłacili należności wynikające ze stosunku pracy i ze zwolnień grupowych, teraz mam pieniądze na małe wakacje w tropikach, pozostałym życzę dużo pracy i rychłego awansu zawodowego.
6
podpowiedź -KRS 2016-09-23 13:17:25
O, ktoś tu usuwa komentarze! Firma do handlu starociami komuś przeszkadzała? Ale i tak kto chce, to znajdzie- i zdziwią go nazwiska założycieli...
8
Mikołowskie p.y 2016-09-26 11:02:43
Jak to jest że pozwalniali fachowców a zatrudniają emerytów z górniczymi z wysokimi emeryturami i dają im zarobić więcej niż pracownikom rodzimego zakładu którzy pracują prawie 40lat?!?!?! Takiej sytuacji w Zabrzu jeszcze nie było!!!!!!!!!!!!!!! Związkom proponuje się w tej kwestii odezwać bo to prawdziwe (usunięte przez administratora)
8
B 2016-09-27 16:57:06
Jakie benefity? Widmo upadłości zagląda im do japy także cud, że na wypłaty jeszcze mają (no chyba, że już nie mają). Zieloni zwlekają co by za 1PLN to łyknąć i zaorać nadmiarowe spółki. Prawda jest taka, że KPX już nie istnieje - "pionki" porozstawiane, fuchy już dawno obdzielone a reszta...
8
inż.górnik 2016-09-28 13:38:36
..trzeba było się uczyć to byś pracował na kopalni :)
a, że się leserowało całe życie to żale możesz wylewać na forum, ciemna istoto!
2
... 2016-09-28 19:40:46
Akurat Ci emeryci to mają ledwo zawodówki jak nie siedem klas podstawowki. Ale do palnika, szlifierki czy spawarki wiecej nie potrzeba.
6
Technik obróbki NGK 2016-10-01 09:58:56
Witam
Chciałem tylko przekazać kolegom z pracy z ZZM, że nie jest tak źle z pracą, nawet dla ludzi starszej daty. Wystarczy tylko ruszyć się z Zabrza, np. do ościennego miasta. Głowa do góry, nie jest tak źle. Powodzenia i wszystkiego dobrego życzę.
Serdecznie pozdrawiam
11
PIP 2016-10-11 13:23:52
Pracownik, aby zakończyć współpracę z firmą, musi złożyć oświadczenie woli, skierowane do pracodawcy. Ponieważ jest to czynność jednostronna, zgoda lub jej brak ze strony pracodawcy na złożenie wypowiedzenia stosunku pracy nie wpływa na skuteczność oświadczenia woli.

Pracownik musi jedynie złożyć oświadczenie w taki sposób, aby pracodawca mógł zapoznać się z jego treścią. Umowę można więc wypowiedzieć ustnie, telefonicznie, przesyłając informację za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksu czy też SMS-a. Jak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 12 lutego 2012 r. (sygn. akt II PK 204/09), o złożeniu oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy o pracę należy mówić nie tylko wtedy, gdy pismo zawierające to zawiadomienie zostało wręczone pracodawcy osobiście (doszło do jego rąk), ale również wtedy, gdy nie zostało mu fizycznie wręczone, ale dotarło do niego w taki sposób, że miał on realną (a nie hipotetyczną) możliwość zapoznania się z jego treścią.

Pracownik może wypowiedzieć pracodawcy w trybie dyscyplinarnym umowę o pracę. Powodem uzasadniającym takie wypowiedzenie są m.in. złe warunki pracy, notoryczne spóźnianie lub niewypłacanie wynagrodzeń, naruszenie godności osobistej (bardzo częsty proceder) lub prawa do prywatności pracownika.
4
eloelo 2016-10-12 13:56:10
Jednak ludzie to niezle kutasy. Ludzie masowo tracą pracę, a w Internecie takie śmieszki jak 'wpoa'
Gratulację wręcz.
8
telefony telefony ... 2016-10-13 23:24:35
Jeszcze raz piszę do ułomów którzy pytają o zatrudnie w firmie która prowadzi zwolnienia grupowe z jakiej planety was tu przywiało albo jesteście skończonym durniami albo ... sam nie wiem ...
8
Nostradamus 2016-10-13 23:31:32
"Kiedy parcownik zobaczy ślady innego pracownika, wówczas z radości będzie ziemię calował " to już nie długo ... w Zabrzu ...
7
Leon 2016-10-14 16:05:40
Nie ma co, trzeba zwijać żagle. I to jak najprędzej. Famur zwalnia kogo się tylko da, a na ich miejsce upycha swoich. Nie widzę już żadnej przyszłości w tym zakładzie.
Najgorsze, że zwolnienia są nie przemyślane. Robią wielką szkodę temu zakładowi.
Zarobki przeraźliwie niskie - połowę średniej krajowej - i jeszcze chcą obniżać. Tragedia
4
Mateusz 2016-10-15 00:28:13
A co Ty wnp nie czytasz? Przecież kontrak trzeba wykonać.
zzmowiec 2016-10-15 09:34:12
Zgadza się. Jak tak dalej pójdzie to Famur przejmie firme gdzie będą tylko kierownicy i dyrektorzy. Teraz ze zwolnieniami pracowników nawet nie czekają na koniec miesiąca tylko codziennie kogoś jeb na bruk.
2
KopexSropex 2016-10-16 09:40:27
Bo zarząd da [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Złe decyzje i polityka kierowana wizjami a nie ekonomią. Jakbyś nie wiedział to przy zwolnieniach grupowych lecą wszyscy tak aby się liczba na papierku zgadzała i tyle. Zwalniają ludzi którzy nawet po kilkadziesiąt lat na tych krawaciarzy tyrali w nadgodzinach.
5
zzmowiec 2016-10-16 09:51:11
Prasy nie czytasz? W trzecim kwartale zeszłego roku zapowiadali że rok zakończą z niewielki zyskiem a ostatecznie wyszła dupna strata i wzrost zadłużenia - i to był gwóźdź do trumny bo jechali na kredytach i redukcja zadłużenia była jednym z warunków kredytowania . Kiedy banki zobaczyły że zadłużenie wzrosło to zakręciły kurki z pieniędzmi i się zaczęło - firmie zabrakło pieniędzy na materiały i realizacje zamówień - trzeba było zacząć szukać pieniędzy i wtedy ogłosili "restrukturyzacje" i wtedy ogłosili też zwolnienia grupowe. Ogólnie w samym Kopex Machinery obowiązuje teraz program 500+ - pięćset osób do wy...rzucenia.
11
xyz 2016-10-19 08:30:18
dla kreatywnej księgowej (nie mylić z kreaturą) zawsze się coś znajdzie
3
Alojzy 2016-10-22 23:27:48
chłopcy i dziewczęta z grobowej wybierają się w liczbie ok 120 osób do zabrza ☺ i zrobią atak na fajne synekurki stanowisk: kierowniczych, dyrektorskich, marketingu itp. a potem przyjdzie ekipa z famuru i zrobi to samo. Oj będzie sie działo :] Jeszcze najlepsze przed nami. Sitwy będą walczyć z sitwami coś jak walka pomièdzy kartelami
4
Nie lizał i go zwolnili 2016-10-23 00:06:13
jak to pier... to sie napije szampana bo wiem ze te leszcze za lizanie tylka i swoje rodzinne powiązania nie znajdą w innej firmie roboty i szczerze dobrze że, tam nie pracuje szkoda czasu i nerwów
7
Witia 2016-10-23 16:40:56
Powiem że dzięki rodzinnym koligacjom niektórzy jeszcze w ogóle funkcjonują. Zona w zatrudnieniu czy w magazynie głownym, maż majstrem lub handlowcem, dziecko pewnie też gdzies upchnietę, nie liczac tesciów, szwagrów, braci lub kuzynów którzy na h..u się znaja ale stanowiska obsadziliv bo PGRy już pozamykali. Ten sposob doprowadził do finansowego kataklizmu, dodatkowo jeszcze "lewe" interesy z kopalniami, z firmami dostarczajacymi czesci czy z moto-testem to kolejna deska dozakładowej trumny. Teraz niech przyjdą darmozjady z grabowej i można już pakować kartony i wydup.ać z tego burdelu.
16
mr_żartowniś 2016-10-25 09:01:18
NIe ma żadnych zwolnień, to sa jakieś pomówienia, firma jest wypłacalna, zamówienia cały czas nadpływają, sytuacja w górnictwie się poprawia idzie dobra koniunktura która pozwoli utrzymać zyski na wysokim poziomie, zatrudniani są nowi specjaliści, KOPEX to dobra, pewna firma
5
dfeds 2016-10-26 08:01:30
mr_żartowniś
Na łeb upadłeś albo te Twoje ostatnie dwa elektrony, które masz pod czachą już są takie malutkie, że bzdury piszesz. Albo rodzice ci pierdy opowiadają.
2
weak_newspaper 2016-10-28 09:36:37
Potwierdzam, KOPEX to dobry wybór, najlepszy park maszynowy, dobry socjal i dodatki barbórkowe, przemysl wydobywczy w naszym regionie to najsilniejsza gałąź gospodarki, dlatego sa to pewne pieniądze co za tym idzie płynność zamówień z kolei to pewnik pracy na stałe w dobrych warunkach i za niezłe pieniążki. Liczne szkolenia i kursy gwarantują dobre przygotowanie do wykonywania pracy, dlatego polecam złożyć u Nas swoje CV, specjaliści sa w cenie, My potrafimy to docenić.
1
MDR_edmund 2016-10-28 10:34:16
..kieruje Tobą zazdrość, zmień leki?!
1
Zostaw swoją opinię o Kopex S.A. - Katowice
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kopex S.A.