Opinie o PRIMETECH S.A. w Katowice

Grupa Kopex jest producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa węgla kamiennego na świecie. Zajmuje się specjalistycznymi usługami dla górnictwa, w tym drążeniem szybów pionowych i chodników poziomych oraz realizacją budowy kopalń pod klucz. W swojej strukturze ma również firmy dostarczające specjalistyczne urządzenia elektryczne oraz systemy przeciwwybuchowe mające zastosowanie w górnictwie. Grupa Kopex obsługuje inwestycje w przemyśle wydobywczym w Polsce i Europie oraz na największych rynkach górniczych świata: Australii, Chinach, RPA.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PRIMETECH S.A. w Katowice

mr_żartowniś

NIe ma żadnych zwolnień, to sa jakieś pomówienia, firma jest wypłacalna, zamówienia cały czas nadpływają, sytuacja w górnictwie się poprawia idzie dobra koniunktura która pozwoli utrzymać zyski na wysokim poziomie, zatrudniani są nowi specjaliści, KOPEX to dobra, pewna firma

dfeds
@mr_żartowniś

mr_żartowniś Na łeb upadłeś albo te Twoje ostatnie dwa elektrony, które masz pod czachą już są takie malutkie, że bzdury piszesz. Albo rodzice ci pierdy opowiadają.

MDR_edmund
@dfeds

..kieruje Tobą zazdrość, zmień leki?!

Witia

Powiem że dzięki rodzinnym koligacjom niektórzy jeszcze w ogóle funkcjonują. Zona w zatrudnieniu czy w magazynie głownym, maż majstrem lub handlowcem, dziecko pewnie też gdzies upchnietę, nie liczac tesciów, szwagrów, braci lub kuzynów którzy na h..u się znaja ale stanowiska obsadziliv bo PGRy już pozamykali. Ten sposob doprowadził do finansowego kataklizmu, dodatkowo jeszcze "lewe" interesy z kopalniami, z firmami dostarczajacymi czesci czy z moto-testem to kolejna deska dozakładowej trumny. Teraz niech przyjdą darmozjady z grabowej i można już pakować kartony i wydup.ać z tego burdelu.

CWMG
@Witia

Moto-Test a co oni mają do tego ?

Nie lizał i go zwolnili

jak to pier... to sie napije szampana bo wiem ze te leszcze za lizanie tylka i swoje rodzinne powiązania nie znajdą w innej firmie roboty i szczerze dobrze że, tam nie pracuje szkoda czasu i nerwów

Alojzy

chłopcy i dziewczęta z grobowej wybierają się w liczbie ok 120 osób do zabrza ☺ i zrobią atak na fajne synekurki stanowisk: kierowniczych, dyrektorskich, marketingu itp. a potem przyjdzie ekipa z famuru i zrobi to samo. Oj będzie sie działo :] Jeszcze najlepsze przed nami. Sitwy będą walczyć z sitwami coś jak walka pomièdzy kartelami

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie PRIMETECH S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
xyz

dla kreatywnej księgowej (nie mylić z kreaturą) zawsze się coś znajdzie

KopexSropex

Bo zarząd da (usunięte przez administratora) Złe decyzje i polityka kierowana wizjami a nie ekonomią. Jakbyś nie wiedział to przy zwolnieniach grupowych lecą wszyscy tak aby się liczba na papierku zgadzała i tyle. Zwalniają ludzi którzy nawet po kilkadziesiąt lat na tych krawaciarzy tyrali w nadgodzinach.

zzmowiec

Prasy nie czytasz? W trzecim kwartale zeszłego roku zapowiadali że rok zakończą z niewielki zyskiem a ostatecznie wyszła dupna strata i wzrost zadłużenia - i to był gwóźdź do trumny bo jechali na kredytach i redukcja zadłużenia była jednym z warunków kredytowania . Kiedy banki zobaczyły że zadłużenie wzrosło to zakręciły kurki z pieniędzmi i się zaczęło - firmie zabrakło pieniędzy na materiały i realizacje zamówień - trzeba było zacząć szukać pieniędzy i wtedy ogłosili "restrukturyzacje" i wtedy ogłosili też zwolnienia grupowe. Ogólnie w samym Kopex Machinery obowiązuje teraz program 500+ - pięćset osób do wy...rzucenia.

Leon

Nie ma co, trzeba zwijać żagle. I to jak najprędzej. Famur zwalnia kogo się tylko da, a na ich miejsce upycha swoich. Nie widzę już żadnej przyszłości w tym zakładzie. Najgorsze, że zwolnienia są nie przemyślane. Robią wielką szkodę temu zakładowi. Zarobki przeraźliwie niskie - połowę średniej krajowej - i jeszcze chcą obniżać. Tragedia

Nostradamus

"Kiedy parcownik zobaczy ślady innego pracownika, wówczas z radości będzie ziemię calował " to już nie długo ... w Zabrzu ...

Mateusz
@Nostradamus

A co Ty wnp nie czytasz? Przecież kontrak trzeba wykonać.

zzmowiec
@Nostradamus

Zgadza się. Jak tak dalej pójdzie to Famur przejmie firme gdzie będą tylko kierownicy i dyrektorzy. Teraz ze zwolnieniami pracowników nawet nie czekają na koniec miesiąca tylko codziennie kogoś jeb na bruk.

telefony telefony ...

Jeszcze raz piszę do ułomów którzy pytają o zatrudnie w firmie która prowadzi zwolnienia grupowe z jakiej planety was tu przywiało albo jesteście skończonym durniami albo ... sam nie wiem ...

eloelo

Jednak ludzie to niezle kutasy. Ludzie masowo tracą pracę, a w Internecie takie śmieszki jak 'wpoa' Gratulację wręcz.

PIP

Pracownik, aby zakończyć współpracę z firmą, musi złożyć oświadczenie woli, skierowane do pracodawcy. Ponieważ jest to czynność jednostronna, zgoda lub jej brak ze strony pracodawcy na złożenie wypowiedzenia stosunku pracy nie wpływa na skuteczność oświadczenia woli. Pracownik musi jedynie złożyć oświadczenie w taki sposób, aby pracodawca mógł zapoznać się z jego treścią. Umowę można więc wypowiedzieć ustnie, telefonicznie, przesyłając informację za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksu czy też SMS-a. Jak orzekł Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 12 lutego 2012 r. (sygn. akt II PK 204/09), o złożeniu oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy o pracę należy mówić nie tylko wtedy, gdy pismo zawierające to zawiadomienie zostało wręczone pracodawcy osobiście (doszło do jego rąk), ale również wtedy, gdy nie zostało mu fizycznie wręczone, ale dotarło do niego w taki sposób, że miał on realną (a nie hipotetyczną) możliwość zapoznania się z jego treścią. Pracownik może wypowiedzieć pracodawcy w trybie dyscyplinarnym umowę o pracę. Powodem uzasadniającym takie wypowiedzenie są m.in. złe warunki pracy, notoryczne spóźnianie lub niewypłacanie wynagrodzeń, naruszenie godności osobistej (bardzo częsty proceder) lub prawa do prywatności pracownika.

Technik obróbki NGK

Witam Chciałem tylko przekazać kolegom z pracy z ZZM, że nie jest tak źle z pracą, nawet dla ludzi starszej daty. Wystarczy tylko ruszyć się z Zabrza, np. do ościennego miasta. Głowa do góry, nie jest tak źle. Powodzenia i wszystkiego dobrego życzę. Serdecznie pozdrawiam

...

Akurat Ci emeryci to mają ledwo zawodówki jak nie siedem klas podstawowki. Ale do palnika, szlifierki czy spawarki wiecej nie potrzeba.

B

Jakie benefity? Widmo upadłości zagląda im do japy także cud, że na wypłaty jeszcze mają (no chyba, że już nie mają). Zieloni zwlekają co by za 1PLN to łyknąć i zaorać nadmiarowe spółki. Prawda jest taka, że KPX już nie istnieje - "pionki" porozstawiane, fuchy już dawno obdzielone a reszta...

Mikołowskie p.y

Jak to jest że pozwalniali fachowców a zatrudniają emerytów z górniczymi z wysokimi emeryturami i dają im zarobić więcej niż pracownikom rodzimego zakładu którzy pracują prawie 40lat?!?!?! Takiej sytuacji w Zabrzu jeszcze nie było!!!!!!!!!!!!!!! Związkom proponuje się w tej kwestii odezwać bo to prawdziwe (usunięte przez administratora)

inż.górnik
@Mikołowskie p.y

..trzeba było się uczyć to byś pracował na kopalni :) a, że się leserowało całe życie to żale możesz wylewać na forum, ciemna istoto!

mgr. fiutek
@inż.górnik

Po pisowni i znakach interpunkcyjnych, jesteś prawdziwy in"dż"ynier :)

MSc Mining Tech
@mgr. fiutek

..ortografii na studiach technicznych nie uczą, ale co Ty możesz wiedzieć o nauce, ciemna istoto ;)

@MSc Mining Tech

Wsiok i nic więcej - to widać słychać i czuć.

kojpex
@Marcin

..cóż za arystokrata stref podmiejskich jurdyk!

podpowiedź -KRS

O, ktoś tu usuwa komentarze! Firma do handlu starociami komuś przeszkadzała? Ale i tak kto chce, to znajdzie- i zdziwią go nazwiska założycieli...

inżynier produkcji

Było minęło ale najbardziej brakuje mi tych owocnych wielogodzinnych NARAD i słuchania liderów/kierowników/specjalistów/dyrektorów/nadprezesów i wszelkich mędrców/doradców/wichrzycieli/mącicieli i pseudo inżynierów .Tera robie w małym zakładzie, zamiast narady jest spotkanie z szefem, kwadrans i człowiek wie co ma robić żeby zarobić. Porada dla ynteligencji z białego pałacu - Nie trzeba robić wielkich maszyn żeby ludzie mieli prace i pensje.

ggg

Już tak bardzo upadli że układy scalone wyprzedają za 9,50 zł. I to ma uratować zakład?

CWMG
@ggg

Jak to układy scalone .z magazynu ?

ggg
@CWMG

Wejdź sobie gościu na stronę Kopex`u i poczytaj w zakładce (upłynnienia) co sprzedają, to wtedy byś nie zadawał głupich pytań.

Emeryt_Budryk
@ggg

...niezła bieda, taki stan rzeczy obrazuje wszystko, najważniejsze że wypłacili należności wynikające ze stosunku pracy i ze zwolnień grupowych, teraz mam pieniądze na małe wakacje w tropikach, pozostałym życzę dużo pracy i rychłego awansu zawodowego.

cdh?

Zwalniają ale jakoś w TUG żaden "dozór" jeszcze nie został zwolniony, pozwalniali tylko tych którzy na nich pracowali, dyspozytora, obsługę, kilku serwisantów, ludzi z montażu a "elita" jak była tak jest w niezmienionym stanie. Czy to normalne?Fizycznych ubywa w ekspresowym tempie a umysłowi dalej na swoich etacikach.

Ryl
@cdh?

Ta "elita" jest "elitą" tylko na tym zakładzie i to do momentu jak im w końcu ktoś kopa w d... zasadzi. Pójdą do pośredniaka i przeżyją zderzenie z rzeczywistością - gdyby "elita" miała wyjście już dawno by się zwolniła przy tym wszystkim co tam się teraz wyprawia ale z braku możliwości siedzą i liczą kolejne dni za które będzie przelew

Już za chwileczkę, już z momencik...zarząd nam wsz

Kodeks pracy zezwala na zmniejszenie pensji pracownikom - a tym samym zawieszenie stosowania przepisów prawa pracy - jeżeli jest to uzasadnione sytuacją finansową pracodawcy, jednak wynagrodzenia nie mogą zostać obniżone poniżej ustawowego poziomu wynagrodzenia minimalnego. Można natomiast zawiesić stosowanie (w całości lub w części, w odniesieniu do wszystkich bądź niektórych kategorii pracowników, pod warunkiem zachowania zasady równego traktowania) wszelkich przepisów rangi zakładowej i ponad zakładowej, zawartych w układach zbiorowych pracy, porozumieniach zbiorowych, regulaminach i statutach, a w zakładach nieobjętych układem zbiorowym pracy lub zatrudniających mniej niż 20 pracowników dopuszczalne jest również zawieszenie odnośnych punktów z poszczególnych umów o pracę. Za porozumieniem stron Jednak zanim nastąpi obniżka, pracodawca powinien zaproponować pracownikowi zmianę warunków wynagradzania za porozumieniem stron (nie zostało ono wprost uregulowanie w Kodeksie, jest jednak w praktyce jest szeroko stosowane). Może to dotyczyć każdego rodzaju umowy o pracę oraz wszelkich postanowień umownych. Pracownik musi się przy tym zgodzić na pensję mniej korzystną niż wynika to z umowy o pracę. Do dotychczasowej umowy o pracę sporządza się aneks, w którym zostaje dokładnie określone, które warunki zatrudnienia ulegają zmianie - czyli jak zmieni się wynagrodzenie pracownika i w jakim wymiarze czasu będzie pracował - oraz wyznacza się datę, od której nowe warunki będą obowiązywały. W porozumieniu zmieniającym można także zaznaczyć, że obniżone wynagrodzenie ma obowiązywać tylko przez pewien czas. Za porozumieniem stron można obniżyć wynagrodzenie również pracownikom podlegającym ochronie przed zwolnieniem z pracy. Kto jest chroniony przed zwolnieniem z pracy dowiesz się tutaj>> Wypowiedzenie zmieniające Jeżeli pracownik nie zgodzi się na obniżkę wynagrodzenia za porozumieniem stron, pracodawca może dokonać zmiany wynagrodzenia w formie wypowiedzenia zmieniającego. Dotyczy to osób, które pracują na podstawie umów na czas nieokreślony, określony na czas dłuższy niż 6 miesięcy i na okres próbny. Niekorzystna dla pracownika zmiana może być dokonana tylko za jego zgodą, po uprzednim przedstawieniu mu na piśmie nowych warunków pracy. Od tego momentu zaczyna biec okres wypowiedzenia zmieniającego, którego długość jest równa okresowi wypowiedzenia umowy o pracę, przysługującego pracownikowi (w zależności od stażu pracy 2 tygodnie, 1 miesiąc lub 3 miesiące). Pracownik ma czas do połowy okresu wypowiedzenia na podjęcie decyzji, czy przyjmuje zaproponowane warunki, czy je odrzuca. Na pracodawcy przy tym ciąży (pisemny) obowiązek poinformowania pracownika, kiedy dokładnie powinien to zrobić. Jeżeli tego nie zrobi, pracownik ma czas do końca okresu wypowiedzenia na złożenie oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków. Gdy pracownik je przyjmie, po okresie wypowiedzenia pracuje na podstawie nowych warunków zatrudnienia. W wypadku odmowy, następuje jednak rozwiązanie stosunku pracy po okresie wypowiedzenia, bez potrzeby dodatkowego oświadczenia woli pracodawcy. Przyczyny wypowiedzeń zmieniających Zgodnie z Kodeksem pracy zmiana warunków wynagrodzenia powinna być uzasadniona, ale w samym dokumencie nie znajdziemy przyczyn, na które może powołać się pracodawca, zmieniając pracownikowi wynagrodzenie. Wynikają one z orzecznictwa sądów, a należą do nich: pogorszenie sytuacji ekonomicznej pracodawcy spowodowane spadkiem zamówień od klientów, likwidacja stanowiska pracy w związku z reorganizacją firmy, przejęcie przez firmę zewnętrzną obowiązków wykonywanych dotychczas przez pracownika, nierówności w wysokości wynagrodzeń pomiędzy pracownikami wykonującymi jednakową pracę i mającymi te same kwalifikacje oraz doświadczenie. Zmiana warunków wynagradzania nie może jednak nastąpić na przykład z takich powodów, jak utrata zaufania do pracownika ze strony pracodawcy, niewywiązywanie się przez niego obowiązków czy ogólny kryzys na rynkach finansowych. Przyczyn zmiany warunków wynagrodzenia nie trzeba podawać w przypadku wypowiadania warunków umów terminowych. Ponadto pracodawca nie jest związany opinią organizacji związkowej w sprawie złożenia pracownikowi wypowiedzenia zmieniającego. Porozumienie z załogą W małych firmach, w których zatrudnionych jest mniej niż 20 pracowników i nie obowiązuje układ zbiorowy, można uniknąć wypowiedzenia zmieniającego. Pracodawca może bowiem zawrzeć porozumienie z załogą, w którym zobowiąże się, że będzie wypłacał wynagrodzenie na mniej korzystnych warunkach niż wynikające z umowy o pracę. Załogę reprezentuje przy tym zakładowa organizacja związkowa, a jeśli ma jej w firmie - przedstawicielstwo pracowników.

j-j
@Już za chwileczkę, już z momencik...zarząd nam wsz

..pięknie, dobrze ze mnie juz tam nie ma, pozdrawiam kolegów z Matrixa! kasztanowy dalej rządzi?

Ajax22
@Już za chwileczkę, już z momencik...zarząd nam wsz

Ja sie pytam co robily do tej pory tzw. zwiazki zawodowe kiedy byly wyplacane piniadze nieadekwatne do wykonywanej pracy dla pan i panow przez tzw "kierownictwo" zakladu? Gdzie sa tzw. zwiazki zawodowe kiedy sie zwalnia fachowcow z produkcji a pozostawia na stanowiskach nic nie wnoszacych dla zakladu pracownikow administracyjno-technicznych? To jest juz smiechu warte zeby ludzie ktorzy doprowadzili zaklad do ruiny decydowali teraz o jego przyszlosci z mysla tylko osobie i swoich stanowiskach. Ci ktorzy teraz decyduja czy i jak zastosowac tzw "prawo pracy" aby wyjsc na swoje powinni sie juz dawno zastanowic nad soba i czy wogole sa do kierowania zakladem predysponowani zarowno zawodowo jak i moralnie. Jak do tej pory nikt z kadry kirowniczej nie wpadl na pomysl azeby przedstawic obnizenie swoich zarobkow do poziomu wynikajacego z konycji finansowej przedsiebiorstwa, bardzo chetnie natomiast przedstawia sie plan oszczednosciowy dla pracownikow.

Zostaw merytoryczną opinię o PRIMETECH S.A. - Katowice

PRIMETECH S.A.