Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.
counter
1 157 64 5 1
Mechanikzemtoru

Bylem na rozmowie w grudniu ub. roku.Wszystko ładnie, pięknie, do momentu wysokosci gaży. Zaproponowalem 4 tys. netto.Podziękowali mi za udzial w rekrutacji.Po trzech miesiącach ponownie rekrutacja i widzę,ze tak srednio co kwartał..Jakos nowi mechanicy dlugo nie mogą zagrzać miejsca? Powód?Może nie wiedzą kogo ,szukają...?

Benio
Klient

Masakra firma nie polecam nie mozna sie dogadac klamcy i (usunięte przez administratora) zmieniaja ceny z dnia na dzien nie zalezy im na sprzedaży tragedia nie polecam

Piotr Nowy wpis
@Benio

Im może i tak mi nie ::P

Waw Nowy wpis
@Benio

Tragedia brak słów, pierwsze spotkanie pięknie a jak już wiedzą że chcesz kupić to już kombinują!! Polecam JCB zawsze się dogadasz.

interhandlarz Nowy wpis
@Waw

Kup JCB a serwis na Google uhaha

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.?

Karol

Czy wdrożenie do firmy dużo zajmuje ?

Młody
Użytkownicy czekają na odpowiedź 76 dni.
Klient

Witam, .Gdzie mogę kupić w Polsce nową koparko-ładowarkę Cat 444 ? pomijając firmę Bergerat bo nie można się dogadać co do wyposażenia i ceny. Z góry dziękuję za pomoc.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 171 dni.

Ciężko jest w systemie 12/12 w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.?

Hej, czy w firmie Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. płacą za nadgodziny?

x490
@Pytanie

Nadgodziny są, jak chce Ci się robić to średnio miesięcznie z nadgodzinami wyciągniesz do 5,5 tys

Pankracy
@Mechanikzemtoru

Mechanikzemtoru, czemu od razu założyłeś że to ze względu na oczekiwania finansowe nie dostałeś pracy?

@Pankracy

Za dlugo siedzę w branzy mechanicznej i naganialem się po kopalniach z kluczami w ręku.Będąc kierowcą, mechanikiem, magazynierem, psychologiem i chlopcem do "bicia" przez koordynatorow ,czy kierowników, pracować za najniższą krajową???. Przy wszystkich warunkach atmosferycznych.To nie jest praca dla chlopców ktorym się marzy nowe auto ,laptop,czy czyste rączki. A obecne maszyny naszpikowane technologią rodem z PRC.Marka maszyny nie ma tu znaczenia.Psują się wszystkie. I jak tu koledzy kilka postów nizej , piszą ,ze trzeba pisać wyjasnienie dlaczego popsuł się czujnk? Odpowiedz jest banalna-tandetnie wykonany! W związku z tym trzeba żadać odpowiednich pieniędzy za taką pracę, bo chętnych nie bedzie, co widać na w/w przykładzie.To tyle !

Bob
@Mechanikzemtoru

Może to nie tylko kwestia kasy ale przecież w Emtorze bez problemu zarobisz nawet więcej niż 4 tys netto.

x490
@Mechanikzemtoru

Nie wiem w jakim oddziale starałeś się o prace, ale ze swojego doświadczenia wiem że pensja oscylująca w około 4 tys. to normalka. Co do rotacji to nie jest tak że mechanicy odchodzą i szukają kolejnych. Pracuje z chłopakami którzy zatrudnieni są od 12 i wiecej lat, poprostu maszyn przybywa i potrzeba ludzi do robty

Off

Pracowałem w biurze. Pierwsza firma w której nie wytlumaczyli mi wszystkiego, może nawet połowy. Później byli zdziwieni jak zrobiłem jakiś błąd. Słyszałem - "powinieneś to wiedzieć". Tylko skąd jak mi nikt nie powiedział. Duzy bałagan. Od roku pracuje sobie na produkcji w firmie gdzie idzie się dostać po rodzinie albo po znajomosci. Mam 2x więcej pieniędzy w skali roku. Kierownictwo mnie szanuje. Praca w biurze nie jest taka super jak ją malują. Przynajmniej nie w BM.

Jaki dress code obowiązuje w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.?

Pankracy
@Pytanie

Zależy na jakie stanowisko - generalnie casual dress code.

Artur

A może po prostu nowi pracownicy nie spełniają oczekiwań firmy?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 474 dni.

Czy pracownicy w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Michal

Tak zgadza sie B_M szuka i bedzie szukać pracowników bo ciągle ktoś odchodzi dlatego że na stronie kariera obiecujecie nawet owoce więc pytam się komu ? Mechanikowi ryjacemu w polu czy pracownikom biurowym ? Nastepnie wyjazdy do malagi i szkolenia w Europie:) śmiech na sali na szkolenia poza granice Polski to jeżdżą goście z Poznania i czasami raz do roku jakiś mechanik. Jeden plus to składki odprowadzane w całości od wszystkiego to tylko jeden plus tej firmy. A reszta to puste obietnice! Nie polecam chyba że na chwilę.

Krzysztof
@Michal

Czyli wg. Ciebie oferta pracodawcy, z którą można zapoznać się w witrynie firma, jest kompletnie niezgodna z rzeczywistością? Nie można liczyć na żadne szkolenia? A co z wynagrodzeniem, czy tutaj zapewnienia pracodawcy też się różnią?

mechanior
@Krzysztof

Szkolenia to jest to co napisał mechanik polowy - zgadzam się w 100% żenada i szkoda czasu i max jedno w roku czyli 40h albo i mniej jeżeli chodzi o pensje to tak pisze tu większość osób 3-4tyś i bardzo rzadko podwyżki, (+premia roczna zależna od obrotu i zysku firmy, paczki dla dzieci, multisport, medicover), brak premii kwartalnej - nikt jej nie widział i o niej nie słyszał choć obiecują (jest jak oddział wyrobi jakieś limity ale oddział nigdy ich nie wyrabia). jak toś lubi dużo pracować to może tłuc nadgodziny, Ogólnie firma przereklamowana - słabe zarobki za tak ciężką pracę i ostatnio duża rotacja robi się wśród mechaników Owoce, automaty do wafelków czy napoi to tylko w biurze - polowy mechanik takich przywilejów nie ma

Czy w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. są paczki/bony świąteczne?

mechanior
@Pytanie

Są paczki świąteczne dla dzieci - w ubiegłym roku coś koło 150zł na dziecko w postaci karty podarunkowej Jest premia świąteczna - tak około 1 pensji (taka 13) :-)

Krzysztog

Nowy wpis08.10.2019 05:12 Posłuchajcie fakt jest taki że ludzi do.pracy niema a tym bardziej mechaników lubiących błoto i smar . Dlatego firma ma problemy z mechanikami i tak faktycznie to już chyba przyjmują jak popadnie bo tak naprawde co obchodzi prowadzacego rozmowe o prace kogo przyjmie on ma zapelnic braki kadrowe i koniec kropka a puzniej jest tak jak jest że ludzie są bez ambicji jak zobaczą bałagan niema co oczekiwać cudów że wszystko zaraz dostaniesz musisz czekać na samochód,narzędzia itp. To jest normalne bo jest mocno rozwinięta biurokracja a fakt jest taki nie inny ze czesc osób z biura to chyba przychodzi wypełnić dzień a nie pomagać. 15 lat temu praca w takiej firmie to dla wielu mechaników praca w CAT to było coś a teraz zwykły zakłada pracy. I nie będziesz pracował w CAT tylko bergeratt monoyeur i tak będzie na umowie.

Mechnik polowy

Zacznę od początku - rekrutacja na mechanika polowego wszyscy mili i obiecują jak w firmie BM jest cudownie i żeby tylko do nich przyjść z konkurencyjnej firmy a tym samym osłabić konkurencję. Początek pracy - nie mam narzędzi przez prawie 2 lata doprosić się nie można - dostaję po kilka kluczy raz na jakiś czas i kilkanaście przecinków - chyba żeby tylko odkuwać z błota maszyny. Szkolenia w firmie - patologia - znudzony prowadzący który tylko ziewa i nic nie przekaże wiedzy - szkoda czasu co mówi w tydzień można przekazać max w 1 dzień. Szkolenie jest max jedno na pracownika w roku czyli 40h a obiecują na rekrutacji że minimum 80h :-(. Jeżeli chodzi o pomoc techniczną - zmień oprogramowanie w maszynie może pomoże. A jak nie to poszukaj w dokumentacji może coś tam znajdziesz a już 15 sorki lecę do domu zadzwoń jutro może coś mi się przypomni. Jak problem lepiej rozwiązać go samemu przeglądając schematy, opisy,itp (warunek trzeba bardzo dobrze znać angielski i dobrze się posługiwać dokumentacją techniczną czyli znać schematy ale na szkoleniu nie nauczą korzystać z dokumentacji). Gwarancyjne części - trzeba napisać dlaczego się zepsuł czujnik - a co ja jasnowidz prześwietlę go (nie działa to nie działa i tyle powinno wystarczyć) niestety trzeba pisać jakieś bzdurne teorie. Pomoc informatyczna - to za dużo powiedziane - człowiek w Poznaniu bez komentarza :-((( Jeżeli chodzi o kolegów w serwisie czyli mechaników w łomiankach spoko chłopaki. Koordynator - nie zaszkodzi nie pomoże. Dyrektor serwisu - niestety nie jest obiektywny. Pensja na poziomie 3-4tyś zależy kto co na początku wywalczy ( i długo nie będzie podwyżki ale obiecują na rekrutacji że co roku będzie - kłamią) płatne nadgodziny , paczki dla dzieci, bilety do kina, grusza i bonus świąteczny w wysokości pensji - to wszystko :-). Jak ktoś chce to jeszcze multi sport, medicover, ubezpieczenie dodatkowe ale bardzo mały zakres obejmuje - niestety Premia kwartalna nie istnieje choć o niej piszą i mówią jak rekrutują. Wyjazdy zagraniczne - szkolenia - tylko dla wąskiej grupy zaufanych - dział techniczny i szkoleniowy Delegacje, jakieś fv za kupione rzeczy - rozliczenie tego graniczy z cudem - najprędzej zapłaci się z własnej kieszeni więc lepiej nic nie kupować, załatwić coś w biurze to też problem - typowe korpo Ogólnie: szkolenia, podwyżki i pomoc techniczna nie istnieje. Najlepszy pracownik to ten który pracuje na własnych narzędziach(!!), wypełnia prawidłowo tabelki i protokoły, nie chce podwyżki, nie ma własnego zdania.

Mechanik

Omijajcie szerokim łukiem ofertę pracy w rejonie Legnica, Lubin, Głogów traficie na Żelazny Most, a tam jest dramat. Atmosfera niezdatna do pracy, (usunięte przez administratora) ze strony starszych pracowników i robienie pod górkę. Do tego jak macie problem nikt wam nie pomoże. Niczego się nie nauczycie. Nikt nie podzieli się wiedzą. Nadgodziny na siłę bo koleś nie ma co w domu robić tylko w robocie siedzieć. Ogólnie dużo obietnic a w rzeczywistości jest dramat. Stanowczo odradzam, jeżeli nie chcecie szarpać sobie nerwów i srogo się rozczarować.

@Mechanik

Mógłbyś napisać, co konkretnie obiecuje pracodawca na stanowisku, które zajmujesz, a jak wygląda to w rzeczywistości? Napisałeś, że warunki są zupełnie inne, także chciałbym, abyś sprecyzował dokładnie, które z nich wyglądają inaczej. Będziesz tak uprzejmy, aby to zrobić? Będę wdzięczny.

Zainteresowany
@Rafał

Podłączam się pod pytanie Rafała. Chciałbym zaaplikować na ten rejon, ale zacząłem się zastanawiać , piszesz o dramacie , co tam się dzieje ,że nie da się pracować? Nadgodziny na siłę?? Nikt nie może Cię zmusić , może jedynie poprosić, no chyba że jest sytuacja , która tego wymaga.

Worker
@Mechanik

Mechanik, jakie są widełki jeżeli chodzi o podstawę, mam już doświadczenie w naprawach maszyn i chciałbym spróbować swoich sił w wiekszej firmie ale kasa też musi się zgadzać.

@Worker

Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która odpowie na nasze pytania, bo jak widać po opinii, którą zamieścił @Mechanik narodziło się wiele ważnych pytań. Jestem ciekaw, jak to wszystko w rzeczywistości wygląda, więc zachęcam osoby odwiedzające wątek do odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Igor

Firma ma dobra opinię jako pracodawca i pewnie dlatego nie piszecie, że jest dobrze?

Heniek
@Igor

Na stronie internetowej wyglada wszystko pięknie - w środku (usunięte przez administratora) zero procedur z roku na rok jest coraz gorzej. Najgorsze jest to ze managerowie maja w nosie wszystko - zamkną się w pokoju, biorą kasę, NIE DBAJĄ KOMPLETNIE O LUDZI i tylko to ze ludzie są odpowiedzialni firma jakoś ciągnie Najlepsi albo się zwolnili albo zwolnili ich bo się ich boja.

@Heniek

W jaki sposób przejawia się ten brak dbania o pracowników? Twoja opinia jest skrajnie inna niż ta napisana przez Igora, skąd takie rozbieżności? Jak długo tam pracujesz, do kiedy sytuacja zaczęła się Twoim zdaniem pogarszać? Jesteś zadowolony ze swojej pensji, są jakieś regularne podwyżki? Napisz coś więcej na ten temat, widzę że orientujesz się w sprawach firmy więc taki wpis będzie bardzo cenny dla wszystkich odwiedzających ten wątek.

Magdalena

Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale Bergerat Monnoyeur oferuje miejsca pracy w następujących działach: Finansowym, Marketingu, IT oraz Personalno - administracyjnym. Dołączając do ich zespołu moglibyście zyskać między innymi: pracę w koleżeńskim, wspierającym zespole, stabilność zatrudnienia w dynamicznie rozwijającym się sektorze gospodarki, możliwość rozwoju zawodowego, udział w szkoleniach produktowych w ich centrum szkoleniowym Poznaniu, a także opiekę medyczną w firmie Medicover: https://www.bm-cat.com/pl-pl/kariera Kto z obecnych na forum użytkowników poczuł się na tyle zachęcony, że postanowi aplikować?

Adam
@Magdalena

Skoro w B_M JEST TAK PIEKNIE TO NAPISZ ILU MECHANIKOW ODESZLO W ROKU 2018 A ILU ODESZLO ! MOZE CZAS ZEBY KTOS SIE ZASTANOWIL DLACZEGO PRACOWNICY Z KILKULETNIM STAZEM ODCHODZA Z PRACY BO JAKOS NIKT TEGO NIE ROBI !

Magdalena
@Adam

To, że wieloletni pracownicy odchodzą z Bergerat Monnoyeur nie jest jeszcze niczym podejrzanym. Mogą mieć przecież rozmaite powody, które niekoniecznie wynikają z winy samego pracodawcy. Starajmy się tu zatem nie generalizować. Byłoby super, jakbyś sam nam powiedział, czy wypowiadasz się jako pracownik tej firmy, czy może jako jej obserwator? To ważne kwestia i dlatego liczę na Twoją odpowiedź.

Adam
@Magdalena

Jako aktualny pracownik

@Adam

Pracując w firmie znasz ją od wewnątrz, wiec na pewno możesz dużo powiedzieć o możliowości kształcenia się w firmie. Organizowane są kursy lub szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, a pracodawca wspiera pracowników w rozwoju kariery? Chętnie bym się tego dowiedział.

Michal

Na rekrutacji testy ,wymagania, obietnice z tego wszystkiego dostajesz komputer i telefon oczywiście musisz zaczekać nic od razu potem szkolenie w komornikach na którym nie wiele się dowiesz bo pomimo chęci szkolacego zapomnij o czymś takim jak pujscie do maszyny po prostu slajdy i tyle . Puzniej tylko praca i tu już się zaczyna bo w większości zależy gdzie trafisz kilka oddzialuw jest chwalonych ale to nie w tym problem tylko w głowie koordynatora pod którego trawisz i dyrektora bo jak zawsze chodzi o kasę jak koordynator w porządku to zazwyczaj problem leży dalej . Możesz czekać miesiącami na narzędzia tak miesiącami a jak wiesz co zamawiasz to i tak zamowiom co się im podoba bo oczywiście czy mniej wyda twój oddział tym więcej zarobiom Ci u góry. Zgadza się że wszystko legalnie podatki, nadgodziny itp. Itd co do tego to jest ok posiłki regeneracyjne karta na siłownię za którą musisz zapłacić . A pieniądze na stanowisku serwisant połowy 3000-3500 netto za turlanie się w błocie każdy zorientowany wie o czym mówię.

Patryk

zdecydowanie odradzam, nerwówka, wsparcie mierne, wymagania ogromne.

Zostaw merytoryczną opinię o Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. - Łomianki

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.