Opinie o PHU”Bowi” w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie PHU”Bowi”. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PHU”Bowi” o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PHU”Bowi” w Gdańsk

Adrian Grela, lubelskie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

,,Nawet jednooki w gronie ślepców może być królem" - pozdrowienia dla pani Pauliny. Praca handlowca w okresie próbnym polega na objechaniu podległego województwa i odwiedzenie jak największej liczby budów. Głównym zadaniem jest zebranie wszelkich informacji o instalatorach i przekazanie ich do pani Pauliny. Kiedy baza danych zostanie osiągnięta dostaniesz kopa za bramę a kontaktami się sami zaopiekują. Jeżeli myślisz o prowizji to jest, ale jak wiadomo po zrealizowanej sprzedaży. Specyfika tej branży polega na tym że czas od ofertowania do sprzedaży w znakomitej większości przypadków przekracza 3 , 4 miesiące. :) Chcesz wiedzieć dlaczego? Proponowane produkty są zamiennikami do projektów budów. Jeżeli się wstrzelisz w okres w którym nie dokonano zakupu np. początek inwestycji do czasu realizacji jest kilka miesięcy z powodu potrzeby akceptacji zmian itp. I jakie ofertowanie , wycenianie itp. Czytaj czym dysponuję: Do pracy dostałem niesprawny samochód brudny w środku którego jak się okazało umyłem na swój koszt, gdyż firma odmówiła mi pokrycia kosztu prania foteli. To było drugie auto. Pierwszy samochód miał niesprawny obieg powietrza w kabinie, popalone żarówki, wycieraczki postrzępione. Pierwsze dni pracy to jazda po mechanikach i sklepach z częściami. Auto tak zawilgocone że nie dało się jeździć bez ciągłego wycierania szyb od środka samochodu. Laptop z uszkodzoną matrycą niedziałającym touchpadem i zdeformowaną klawiaturą, gdzie zacinają się przyciski a co najważniejsze z Turecką klawiaturą a wiec nauczysz się gdzie jest ukryty przestawiony znak specjalny:). Bateria jest na granicy sprawności no i oczywiście telefon mały kobiecy jeszcze na stary typ wejścia usb. Pękła w nim szybka bo po co folia ochronna przecież gdzie masz dzwonić i po co robić zdjęcia pomocne w ofertowaniu a aparat może 2Mp do robienia zdjęć dokumentacji projektów ( pani Paulina kiedy przekazywała telefon do użytku zasugerowała aby kartę sim przełożyć do własnego telefonu) - rozumiecie? Pani Paulina zobowiązała się naprawić auto i przekazać sprawny laptop. Jednak uznała że lepiej dać mi kopa za bramę bo z tym gościem nie da się lecieć w kulki :) Reasumując. Czy pan Borówka właściciel firmy wie o takich praktykach oraz czy je aprobuje i wpiera? Jeżeli zastanowić się z w/w nielicznych przykładów to wnioskuję że czas umowy o pracę jest tylko dla zebrania kontaktów. Jeżeli chcesz przetrwać okres próbny to masz jeździć i zbierać kontakty a nie zajmować się pracą handlowca w pełnym wymiarze. Laptop przyda ci się do wklepywania kontaktów do exela dla pani Pauliny i to po godzinie 16. Kartę sim włóż do swojego telefony, aby Pani Paulina mogła do Ciebie zadzwonić i zapytać ,, dlaczego o 8:02 nie jest Pan na budowie?" i ,,dlaczego o 15:00 jest pan już w domu?". Ją nie interesuje że masz kontakty i oferty do wprowadzenia i wysłania. To masz zrobić po godzinach pracy ,,masz się wykazać ":). Dobrze że miałem nosa i pomimo brzydkiej pogody nie ubrałem się w krótki rękaw jadąc przecież tylko do firmy Bowi na co trzy tygodniowe spotkanie i po wymianę laptopa oraz samochodu, bo wracał bym piechotą idąc na autobus a potem pociąg trzęsąc się z zimna. Gdyż pomimo braku wyjaśnienia powodu rozwiązania umowy i pseudo przyjacielskich uśmiechów typu to decyzja Pana Borówki nawet nie chciano odwieść mnie na peron PKP.

Znowu szukają doradcy ds. obsługi klienta, widzę że parę miesięcy wstecz też było ogłoszenie w necie. O co chodzi, ludzie często rezygnują tak szybko z pracy? A może po prostu nikogo nie znaleźli? Byłoby to dziwne, bo wymagań praktycznie nie ma jakichś wygórowanych. Może ktoś ostatecznie opisać jaka jest stawka i jak wygląda rekrutacja u nich?

@Nela

Kary są różne. Od 10, do kilkudziesięciu złotych. Codziennie przeprowadzane są kontrole przez osobę z biura i odświeżany jest plik z karami. Po L4 od razu słyszy się, że szkoda że musiało się wziąć zwolnienie, bo nie wypada i napewno odbije się to na decyzji o współpracę.

Karolka Nowy wpis

Cześć, chciałam zapytać o pracę, szukam czegos w obsłudze klienta. Od koleżanki słyszałam, że szukali doradcy ds. obslugi klienta, ale jak wyszukałam oferty, to pojawiła mi się tylko taka, którą firma wstawiła rok temu. Proszę o informacje, jakie są aktualne wakaty. I czy wciąż jest tak, że nie mają żadnych wymagań odnośnie doświadczenia czy szkoły?

Adrian Grela, lubelskie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Wymagań nie ma do momentu zatrudnienia. Wymagań brak też przy zatrudnieniu bez badań lekarskich. Pracodawca wypłaca część pensji w kopercie. Za najmniejsze błędy, nawet takie na których pracodawca nie ponosi strat materialnych, składasz czynny żal i płacisz również z koperty. Przy komputerze siedzisz na krzesłach, które powszechnie używane są tylko w poczekalniach -do pracy biurowej się nie nadają. Jeśli chcesz normalne krzesło, musisz je sobie kupić. Przerwa to 15 minut, z zegarkiem w ręku. Przegapisz? Często jest tak, że na przerwę już nie pójdziesz. Płacą na konto naprawdę średnią kasę, każdy wniosek o urlop, czy chorobowe jest traktowane jako obraza szefa. O braku przedłużenia umowy, dowiadujemy się na dzień przed końcem umowy. Oczywiście bez konkretów, po prostu 'szef zadecydował'. Kadra zarządzająca zatrzymała się mentalnie w czasach PRL. To najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować. Szczerze współczuję ludziom, którzy dalej tam siedzą.

Nela Nowy wpis

Za jakiego typu błędy na przykład się płaci? Są to duże kwoty? W jaki sposób szef reaguje na wniosek o urlop, czy o L4, że twierdzisz, że traktuje to jako obrazę szefa? Podaj jakiś przykład takiej reakcji, jeśli możesz. Odbija się to później jakoś na pracowniku?

Były pracownik Nowy wpis
@Nela

Omega

Szukam opinii o pracy w tej firmie,obsługa klienta. Może ktoś coś? Zmieniło się coś bo opinie nie są zbyt zachęcające

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie PHU”Bowi”. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Krisss

dramatyczny kontakt , odpisują jak z łaską , nie wspominając o ważności konta zakupowego , tak jakby im nie zależało by ktoś u nich kupował. Nawet gdy ktoś robi zakupy osobiście nie na stronie konto na stronie jest blokowane. Nie odpisują na zapytania dotyczące produktów / dlatego z nie chęcią ale wole kupować u konkurencji ze względu na dużo lepszą obsług. Jednym plusem obsługa w siedzibie mało profesjonalna nie znająca produktów ale za to bardzo mocno się stara i próbuje pomóc.

yahh
@Krisss

Firma działa na zasadzie - Mamy fajny sklep, przyjdź pooglądaj ale nie powiemy ci jaka jest cena za produkty niczego u nas nie kupisz, a tak w ogóle to wypad z baru.

Czytając ostatnie opinie zastanawiam się jak tu wygląda aktualnie kwestia dotycząca zarobków? Była wzmianka o kasie w kopercie i ciekawa jestem jak aktualnie z jej wysokością? Możliwe, żeby kiedykolwiek przeszli na wpłatę 100% na konto?

Czy PHU”Bowi” zapewnia kartę multisportu?

Good joke

W ramach sportu masz zapieprzać ponad swoje siły, z apodyktycznym szefostwem, żebyś miał kasę w kopercie na konsultację z psychiatrą

Waldek

Zakupione oprawy padają jak muchy. Zasilacze reklamowane kilka razy. Na tą chwilę zero odpowiedzialności mam pisać maile i reklamować od 2 miesięcy nie otrzymałem zasilaczy do lamp, te które otrzymywałem były naprawiane, obudowy popękane (szkoda gadać). Żadnej informacji. Tragedia. Odradzam. wystarczy problemów w życiu codziennym żeby się boksować z firmą Bowi.

Maria
@Waldek

Myślałeś o tym, żeby zgłosić to gdzieś? Masz prawo do reklamacji, powinni Ci to jakoś przyjąć. A pewnie niemałe pieniądze to kosztowało.

Klient
@Waldek

Potwierdzam. (usunięte przez administratora) ściema i unikanie problemu.

Pracuję w tej firmie ponad rok i czytając te opinie nie mogę się z nimi zgodzić. Chyba pisze to konkurencja lub ludzie mający nieczyste zamiary wobec firmy. Z moich obserwacji wynika, że rotacja pracowników związana jest raczej z tym, że większość osób przychodzi tutaj myśląc, że jak w wielu tego rodzaju firmach są niskie wymagania co do pracowników i ich pracy. Tutaj nie jest tak, że sobie posiedzisz, a klient sam się pozyska. Mnie zajęło kilka miesięcy pozyskanie kilku dobrych klientów i przyswojenie wiedzy o towarze, co nie było łatwe. Ja lubię wyjeżdżać do klientów, negocjować, szukać nowych, więc wiem, ze to praca dla mnie. Jedno jest pewne w firmie szybko wyłapują ludzi, którym marzy się ciepła posadka, tylko po to by gdzieś się zaczepić lub po prostu oszukiwać. Co do kierowniczki czy szefa, którego poznałem osobiście, to na pewno co mogę powiedzieć to długo trzeba pracowac na ich zaufanie, są nieufni, bo wysokie prowizje przyciągają nieuczciwych pracowników, którym nie chce się pracować, szukac klientów. Może to też oni tutaj żale wylewają że ich przejrzano. Ostatnio jeden chlopak przy innych handlowcach chwalil się, że przyszedł tutaj, bo dają auto i dobrą pensję, wcale nie mial zamiaru szukać klientów, pracować nad prowizją, z tego co widzialem, to szybko go sprawdzono i dlatego nie pracuje i sie nie dziwie. Dobra rada, sprobujcie, jesli chcecie, popracujcie przynajmniej tyle co ja i wtedy zobaczcie czy wam to pasuje

Bolek
@pracownik

Pani Kierownik podająca się za pracownika

Arystokrata
@pracownik

Świetni pracownicy są już w innych firmach, znam kilku, został w firmie tylko trzon kierownictwa i plebs Niezadowolony kontrahent

zZzzz
@pracownik

i co dalej pracujesz czy cie zwolnili za swoje widzi mi się

Antonii Radwan
@pracownik

Paulina, pomyśl nad lepszymi nickami ;-) pozdr.

G.P.
@pracownik

Przeciez to pisze sama kierowniczka , to są jej słowa. Nie znam nikogo z tej firmy kto miałby takie zdanie. To są bzdury!!

Nowy/ pracownik działu importu

Hej Przepracowałem w tej firmie 5 tygodni. Praca była spoko , w dziale importu polegała na zbieraniu informacji od zagranicznych klientów Chińczykow na temat cen za poszczególne towary ich MMQ, wymiarów towaru. Mi się podobało atmosfera spoko bez fajerwerków ale niczego więcej nie oczekiwałem, ekipa 4 osób. Dość proste działania w excelu, angielski i maile. Na minus jedyne 15 min przerwy na 8 h to dość mało , wiem że tak jest w kp ale się nie spotkałem nigdzie indziej z 15 min. Przerwa ustalana odgórnie przez (usunięte przez administratora) - zrozumiałe choć ja miałem przed południem to zjeść obiad przed południem czasem ciężko No i poza przerwa 15 min to na papierosa nie wyjdziesz zapomnij Sami nie wiedzą czego chcą po 5 tygodniach poinformowano mnie że reorganizuja dział i nie będę potrzebny a wcześniej że bardzo potrzebują , w miesiąc się zmieniło .

@Nowy/ pracownik działu importu

Dzień dobry, czy jest szansa dowiedzieć się na jakie zarobki na tym stanowisku można liczyć?

G.P.
@Kandydat

Roznie ,zalezy od stanowiska -3tys.netto 15min przerwy to jest jakaś masakra , wracasz do domu i nie masz siły na nic więcej a przecież nie o to chodzi . poza tym jest duża rotacja pracowników a to o czymś świadczy. Gdy dostajesz nagle wypowiedzenie to nawet nie wiesz dlaczego, pani kierownik nie ma odwagi . Atmosfera jest nieprzyjemna.

Czym PHU”Bowi” zachęcają? Jakie mają dodatki?

Wolę nie podawać

Zachęcają tylko tym że przyjmują każdego. Dodatków żadnych nie ma. Czasami wesołych świąt usłyszysz na święta

Copland
@Wolę nie podawać

Święta prawda zwykłego słowa nawet na święta nie usłyszysz

Bożena

Widzę, że kiedy rok temu Bowi szukało doradcy ds. kluczowych klientów/handlowca, to miesięcznie proponowali zarobki rzędu 4,2 - 4,5 tys. brutto. Dalej w ogłoszeniu było, że za efekty jest prowizja. I tu pytanie - czy te widełki już ją zawierają, a może to sama podstawa bez prowizji? I równie ważna sprawa - kiedy można się spodziewać naboru do firmy?

Dobra kasa
@Bożena

Ja mam po kilku latach pracy na łapę okolo 4000 podstawy i prowizję kwartalną przy dobrych wiatrach kilkanascie tysi ze sprzedazy, a koszty (hotele, paliwo itp.) płaci firma. Jak zalapiesz dobrych klientów i kupują, to wyciągasz więcej. Mnie pasuje

Boróweczka to gwiazdeczka
@Bożena

Dostaniesz 3 tysia w łapę i masz podać kontakty do wszystkich firm jakie posiadasz przez 3 pierwsze miechy o prowizji możesz pomarzyć później jak cię nie wywala lub sama nie uciekniesz to koperta pod stołem i hulaj duszo hehe a tak normalnie to jak się Bożenka szanujesz i nie chcesz być poniżana to omijaj łukiem szerokim hehe

Bożena
@Boróweczka to gwiazdeczka

To po co tam pracujesz jak jest źle?

Paulina
@Dobra kasa

4000 podstawy to naprawdę niezłe pieniądze, zwłaszcza jak na polskie warunki. Ile masz doświadczenia w tej branży??

Ojoj
@Bożena

Serio, płacą ciut więcej niż najniższa krajowa. Praca przedstawiciela to głównie inwigilacja punktów, które się odwiedza. Jaki metraż sklepu, ilu pracowników, jaka konkurencja na stanie. Wieczne delegacje. Co tydzień spowiedź przed kierowniczką. Także ten , dramat. Praca mało ambitna, no chyba, że to praktyka przed pracą a agencji detektywistycznej... Blokowanie konta to norma, przecież to może być konkurencja, która sprawdza ceny. Nie polecam zarówno przyszłym pracownikom, jak i klientom. Ale cóż jaki towar, taka obsługa...

Klient

Jako klient tej firmy stwierdzam, że ta firma nie chce dbać o klienta / konto na stronie zablokowali mi już dwukrotnie. Raz po kontakcie telefonicznym z łaską konto zostało odblokowane i odrazu usłyszałem, że warunkowo drugi raz już tego nie zrobią / co to za idiotyczna polityka firmy ???, Ze względu, że konta nie używałem przez 6 miesięcy, i nie chodzi o logowanie się na te konto bo robiłem to wielokrotnie tylko o zakupy przez stronę. Ja konto używałem do sprawdzania ceny, znalezienia odpowiedniego towaru czy aktualnej dostępność, i w razie co jechałem zakupić osobiście bo mam nie całe 20km do siedziby firmy. Nie zliczę ile razy kupowałem u konkurencji typu TIM / L12 itp, przez irytacje z tą blokadą. Historie zakupów klienta trzymają tylko 2 tygodnie takie info. dostałem od jednej z pań z obsługi. / Dramat Jedyne co zaliczam na plus bardzo ładne, miłe panie w obsłudze które pozdrawiam :)

tehmas
@Klient

Całkowicie zgadzam się że blokowanie konta, tylko dlatego że nie robi się zakupu towaru przez konto jest chore. Ja również dokonywałem zakupu osobiście a konto było jako podgląd. Ludzie pracujący w tej firmie nie mają chyba pojęcia do czego służy mózg. Tracić klienta przez takie debilne zasady to już jest absurd.

Niezadowolony Klient

Firmę tworzą ludzie w niej pracujący, a tam pracują mało kompetentne osoby do obsługi klienta- NIESTETY !!! Zakupiony tam towar po kilku dniach chciałam wymienić na inny, niestety odmówiono mi tego kłamią i wmawiają że informowano mnie że nie ma w tej firmie zwrotów. Takiej informacji oczywiście wcześniej nie otrzymałam i nigdzie nie ma jej umieszczonej na terenie sklepu, ​ Pracują tam osoby, którym nie zależy na dobrej opinii o FIRMIE, do klienta podchodzą mało profesjonalnie. A dla pani Kierownik Obsługi Klienta powinna znaleźć sobie inne miejsce pracy, najlepiej gdzieś na zapleczu. Nie polecam robienie tam zakupów !!!!!!!!! :( :( :(

N.n.

Jak długo trwa proces rekrutacji ?

Maja

Hej, szukam informacji na temat procesu rekrutacyjnego w Bowi. Po jakim czasie od wysłania CV dostaliście odpowiedź? Jakich pytań mogę się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w PHU”Bowi”?

zZzzz

Nie mieć własnego zdania , zajdziesz daleko

Ewelina
@zZzzz

Nie za bardzo rozumiem. Czy nie ma jakichś określonych wymogów, które trzeba spełnić aby awansować? W wielu firmach dostaje się awans albo za specjalne wykazanie się albo za ogólne zaangażowanie lub ewentualnie za staż pracy. Tutaj tak nie ma?

Nie polecam. Podsumowując najgorsza praca w moim życiu. Lepiej trzymać się z daleka :)

Nie widzicie, co to jest za poziom? To typowe "janusze biznesu". Spier...lą nawet najmniej wymagającego klienta. To ludzie nie mający ZIELONEGO POJĘCIA o obsłudze klienta i prowadzeniu biznesu na poziomie sklepu spożywczego(nikogo nie obrażając). Kierowniczka sama pisze pozytywne komentarze XD

Xxxxx

Widzę same negatywne wypowiedzi , czy naprawdę jest tam tak złe ? Szukam pracy i chciałbym zaczerpnąć troszkę wiedzy

Zostaw merytoryczną opinię o PHU”Bowi” - Gdańsk

• Jak się pracuje w PHU”Bowi”?

Zobacz opinie na temat firmy PHU”Bowi” tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHU”Bowi”?

PHU”Bowi”
1.5/5 Na podstawie 103 ocen.
  • Magazynowa 7
    80-180 Gdańsk