Opinie o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Solaris Bus & Coach S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Solaris Bus & Coach S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowo

Pochwalam działania firmy , pracę wykonujemy 8 h , wprowadzić oszczędności.Dodatkowo przeprowadzić redukcję etatów, którzy zlewają pracę.Czas na zmiany!!!

Karma

Żebyś się czasem nie zdziwił jak pierwszy polecisz.

GIUL

Przecież jak w solarisie nie ma nadgodzin to praca tutaj traci jakikolwiek sens. Tylko na nadgodzinach można było cokolwiek zarobić ...

K

Przede wszystkim należałoby się przyjrzeć ilości osób na dpdsie. Od pracowników po brygadzistów czy kierowników . Jest ich tam mnóstwo i tylko snują się z kąta w kąt. A jak trzeba coś zrobić to i tak do wszystkiego wzywani są ludzie z hali C. Oni idą, wchodzą do auta a tam 4-5 siedzi sobie w telefonach zamiast robić to co do nich należy a nie na łatwiznę wołać ludzi z linki. I tam nikt tego nie widzi, że tyle etatów jest niepotrzebnych. (usunięte przez administratora)

Wodory
@K

DPDS to głównie sztuczne stanowiska liderów i brygadzistów ,którzy umieją się posługiwać tylko laptopem i telefonem.

Ukrainiec
@K

No bo tam się potworzyły fikcyjne stanowiska po znajomości typu lider qumen itd No widocznie firma ma dużo kasy żeby takie coś opłacać .Kiedyś ich nie było a praca była zrobiona .No firma bogata że na to płaci.

@Ukrainiec

Jak to jest że firma szuka oszczędności a dyrektorom wymieniają auta i dają kase wybranym

Dpds
@Wodory

Na szczęście tu nie trzeba mieć kompetencji, wystarczy że sprawdzisz czy wszystkie punkty podpisane... Warto umieć kłamać ????

Były

A co ma tu ktoś do powieszenia o magazynie ale szczerze?

Magazynier
@Były

Ludzie uciekają z magazynu to znaczy poprostu się zwalniają . Płaca nie adekwatna do wymagań jakie masz spełnić. Ręka rękę myje jak chodzi o awans to kolesiostwo wygrywa zawsze będziesz zwykłym parobkiem. Nadgodziny nadrabiamy marna pensje teraz bój się Boga oby te 3500 zł było . Premia uzależniona od wielu rzeczy jak Ci powiedzą że zawsze jest te 20 % to :)

Hala b
@Magazynier

Podobno liderzy wożą towar bo tylu z magazynu się zwolniło że nie ma komu robić? To prawda?

Wirtualny
@Hala b

Jednego lidera już nie mają z tego co wiem.A ciekawe jak załatwią dzisiejszą bramę która to chyba zawiasy słabe miała albo Nergal im za mocno zaśpiewał????jak można dopuścić na ponad 10 metrowy zestaw ciągnik plus przyczepa plus druga przyczepa ludzi którzy mają tylko udt wj2 .Czy aby na pewno to legalne jest?dobrze że tylko brama ale panowie z jaskini ciemnej strony magazynu pewnie pełne portki????I jak to wszystko żegnać na tego Ukraińca bardź Lidera ????????????????????????

Były elektryk

Pracowałem w solarisie dość krótki okres czasu i muszę wam powiedzieć, że wymagania są ogromne tak jakbym miał zarobić przynajmniej 10k netto, radzę każdemu kto dobrze się czuje w swoim fachu po prostu wyjechać za granicę i zobaczyć jak się tam pracuję i otworzy to trochę oczy jak polacy są "oskubywani" przez takie firmy. Jedynym elementem którym może sprawić poprawienie waszej pensji nie jest strajk, powinniście się zwolnić i zarabiać powyżej 10k netto za pracę lekką i przyjemną, bez stresu. W tej firmie naprawdę są specjaliści i nie potrafie zrozumieć dlaczego tutaj pracują za te grosze. Nie polecam głodowa stawka.

Emanuel
@Były elektryk

odpowiedź jest prosta,bo lubią to co robią ,a ty przyszedłeś tam tylko dla pieniędzy bez posiadania żadnych umiejętności ,powodzenia :)

@Były elektryk

Dlatego sie dużo ludzi zwalnia bo pensja ledwo na opłaty jest. Ludzie tutaj co pracują to sa z okolicznych wiosek i większość ma dodatkową pracę. Brygadzisci i liderzy robią kariere za 2 grupy i tak się kręci. A Firmy zewnętrzne coraz bardziej sie panoszą i sobie pozwalają na wszystko jak kierownicy fajki na okrągło i nadgodziny w telefonach a jak pracuje to max 15minut.

Maciek

Nie podoba się to wyjazd

@Maciek

typowy język rynsztoku ludzi marginesu jakim posługują się karierowicze za grupę. Wstyd dla firmy że ośmiesza się zatrudniając takich prostaków.

Były elektryk
@Emanuel

Za pasję nie spłacę kredytu i nie ugotuje jej w garnku.

gadawer
@Emanuel

Do pracy przeważnie idzie się zarabiać, a pasje można rozwijać w domu po pracy.

Emanuel
@Były elektryk

jak przecież strajkowaliście i wam nie starcza?przecież sami poszliście na górę i sami sobie wywalczyliście to co macie :)

@Emanuel

Za na strajkowali a w firmie coraz lepiej :) z tego co widać !

zainteresowany
@Były elektryk

Ile na start oferowane jest elektrykowi?

Krzys

Załóż sobie firmę zrób na siebie później zatrudnij jednego przynajmniej pracownika i podyskutujemy Panie ,,pracownik"

@Krzys

Ja już dawno się dorobiłem i nawet nie musze zakładać pracuje dla przyjemności a jak bym potrzebował pieniędzy to wyjeżdżam za granicę i pracuje za 4 razy większa stawkę lub łapie zlecenia na pracę dodatkową. Zakładając firmę nawet bym nie ośmieszał siebie i ludzi płacąc im 3.5tys.

Elektryk
@zainteresowany

Cześć! Wiele czynników wpływa na podstawę: - stanowisko na które aplikujesz, doświadczenie w zawodzie, jak wypadniesz na rozmowie kwalifikacyjnej. Podstawa oscyluje raczej w granicach 3600-4100zł na "start". Jeśli "sprzedasz" dobrze swoją robotę podczas okresu próbnego możesz liczyć na podwyżkę o 150-350zł (w zaokrągleniu). Pozdrawiam! ;)

zainteresowany
@Elektryk

Cześć! Dzięki za konkretną i odpowiedź. Już wiem czego się spodziewać.

BUBU
@Były elektryk

Panowie wiadomo kiedy ebit. Bo w mediach internetowych TRANS INFO. Aż chuczy jaki to solaris ma wielki portfel zamówień za 22 rok. Ponad 1600 aut. A pieniędzy nigdy niema i ..... . . !

Kleo
@Elektryk

Doda jeszcze że tę kwoty to brutto

Mor
@Były elektryk

pracuje już trochę w solarisie i uważam że masz rację. Płaca mało a wymagają jakby płacili 3 razy tyle niż oferują.

No name

Solaris nie przedłuża umów, ukry z firm zewnętrznych siedzą i nic nie robią, naciągali firme na nadgodziny, a teraz firma zamiast tych nierobów zwalnia ludzi z solarisa ,którzy są wykształceni!

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners

Czy kierownik albo dyrektor zajmie się dwiema paniami z konserwacji H.M i A.B przez pół dnia nic nie robią a brygadzista na to patrzy i nic nie robi z tym

Solaris

Nic nie zrobisz brygadzista boi się odezwać do nich woli kogoś innego gnać do roboty a one mogą siedzieć pół dnia

Error

Solidarność Volkswagen Poznań walczy ło tysiunc pińcet podwyżki w jednej transzy. Chyba mocno przebiją Solarisowe łosiem stuf w 4 transzach i 6 tygodniach strajku. Ale już za chwilę kolejne negocjacje także w Solarisie - Panowie związkowcy zdajecie sobie sprawę że łosiem stuf teraz brzmi słabo? Powodzenia

hg
@Error

W Solarisie zawsze płacili uczciwie mam 3500 zl na rękę Do tego za 3 bachorów 1500zł i rodzice mają 13 14 Oby tak dalej .Mam nadzieję że po wyborach tak zostanie.

Człon
@hg

To połowa średniej krajowej co się stało z tą firmą

Ciekawy

Cześć. Wiadomo coś na temat EBIT? Czy będzie czy nie będzie. Wg raportu solarisa to zostało zrobione tyle co rok wcześniej

Andżej
@Ciekawy

Niestety w tym roku współczynnik EBITDA czyli tzw. zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych, podatków, amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych oraz amortyzacji rzeczowych aktywów trwałych nie wyszedł na plus więc nie dostaniemy nic

Iza
@Andżej

To jest jakaś premia? Ona zależy tylko od tego współczynnika czy jeszcze od czegoś innego? Ta premie są procentowo jakoś liczone czy to stała kwota?

Andżej
@Iza

Tak. Jest to premia od wypracowanego zysku firmy, która zależy tylko od podanych przeze mnie współczynników. Założenie jest takie, ze zysk jest podzielony etapowo na procenty. Powyżej założonego celu premia jest wypłacana w całości i maleje proporcjonalnie do osiągniętych wyników finansowych

Ku
@Andżej

Premii że EBITDA nie będzie, nadgodzin w soboty i w tygodniu nie ma. Zostaje goła pensja na poziomie 3500 przy prawie pełnej premii miesięcznej. Trzeba uciekać bo przy dzisiejszej inflacji to takie pieniądze już nie starczają od 10tego do 10tego. A szkoda

Dmek

Jak zrobić żeby przenieść się z dmeku na inną halę bo z tym kolesiostwem nie idzie wytrzymać.

Konkubent

A ja powiem inaczej. Zarabiam 5k na rękę i jest spoko. Praca przyjemna. Najbardziej śmieszy mnie, jak ktoś mówi, że chce zarabiać 7-10k, a ma dwie lewe ręce i na niczym sie nie zna

Prawda co mówią, że zamówień brak i lada moment zwolnienia?

Młody

To co słyszałem Firma przenosi filie z Wieruszowskiej z Poznania do Kijewo 40 i pozbywa się pracowników którzy nie przyjęli nowych warunkòw pracy żeby jeździć po 40 50 km w jedną stronę bez podnoszenia wyposażenia bo oszczędności zwalnia ich bez odpraw to są pracownicy pracujący tam od początku od 10 nawet 13 lat porażka

Młody

Halo a jak tam hala C? Zimno jak w budzie, I wypędzanie wiary z autobusu przez J.N i J.B ????

Robert

Władzę firmy powinny przeprowadzać kontrolę osób pracujących zdalnie, gdyż większość z nich pracuje z laptopem w innych pracach typu warsztat samochodowy czy robiąc usługowo remonty. Nie wpływa to korzystne na firmę nie koncentrując się na bieżących zadaniach.

Ciekawy

Ucięto nadgodziny? Tylko na produkcji czy generalnie?

PO, Zety

Bardzo dobrze dla firmy w tak trudnym okresie jest oszczędzanie. Firma i tak musi sprzedać kolego pojazdy z zeszłego roku ,ciulu jeden ! Ja mam nadzieję ,że tak ci podniesie rząd standardy życiowe,że się (usunięte przez administratora)w gacie ,gamoniu !

Heppy
@PO, Zety

Tak jak wspomniałem wcześniej: KONIEC NACIĄGANIA FIRMY NA PUSTE NADGODZINY!!! :)))))

SOLARIS

A Ty pewnie im płacisz z swojego (usunięte przez administratora).Masz tam jakieś stanowisko fikcyjne za co firma płaci .Właśnie firma powinna takich zwalniać .Wy nic nie robicie i nic nie wnosicie .Bez takich firma będzie żyć .

Magda
@SOLARIS

Wkoncu kargulce nie będą jeździć autobusami z wongrowca na nadgodziny.

Yeti

Zawsze byłeś taki wyszczekany ? No i fajnie że nie ma nadgodzin ludzie zobaczą ile zarabiają i stąd odejdą . Wielu firmach zarobi się podobnie nawet koło Wągrowca a nie mówię już o Poznaniu . Nie ta praca to będzie następna nikt za tą pracą płakać nie będzie jak ludzi docenić nie potraficie . A no tak jest Ukraina xD

pwa

No musisz mieć smutne życie że sie cieszysz że jednej soboty nie było w firmie. Typowy polaczek co sie cieszy z krzywdy. Tylko nie klękaj za mocno pod biurkiem jak ci zabraknie po wypłacie.

Dkf
@Yeti

Nie ma nadgodzin = jest dobra premia

PługiWołyAmeby
@pwa

" z krzywdy" XD bo nie mogę w robocie siedzieć w sobotę zamiast w domu XD. Posłuchaj mongolski osobniku: jeżeli nie ma nadgodzin to jest premia ponad stan. Żeby ci to zobrazować Januszu napisze Ci tak: jeżeli premia wynosi 23% to wychodzi tak jak byś się półtorej soboty relaksował w pracy, ale w tym czasie męczyłeś się w domu.

pwa
@PługiWołyAmeby

(usunięte przez administratora) od kiedy premia jest zależna od nadgodzin jak jest uznaniowa i mogą robic co chcą z premia. To ze dali teraz 23% to wynika z podwyżek od nowego roku żeby pokazać ludziom ile zarabiają, dydk.. kierasa ci zaszkodziły.

Emenems

Solaris daje premie do 20% podstawy czyli jak dał 23% to dał ponad stan. A ile ty byś chciał premi co miesiąc? Może tak z 50% chociaż?

Borys
@Emenems

Z tego co pamiętam prezes podwyżkę liczył od 20% premi. Mieliśmy jak nie pracowaliśmy w czasie strajku 20% premi. A jak pracujemy każdy wie.Więc przez cały rok ile nas okroili na pseudo 20%.A o ile obcięli czas na autobusie.lle mieli więcej aut na miesiąc.

Prac

Należy także wziąć pod uwagę fakt, że niektórym nadgodziny są potrzebne. I naprawdę bycie (usunięte przez administratora) i wyśmiewanie takich ludzi jest słabe. Solaris jak płaci, każdy wie. Szału nie ma. 4000 brutto naprawdę może nie starczać

Gregory
@Prac

Twój wpis pokazuje tylko jaki jest rozstrzał na montażu ja mam 4500 brutto, a nie pracuje długo. Kolega ma 4350 a inny 5000 ten ostatni pracuje ładnych parę lat, do podstawy trzeba doliczyc premie. Kiedy w końcu wprowadzą tu siatkę płac. Narazie w tej firmie jest tylko widzi mi się. "Jedyn budzie mioł tyle, a drugi Tyle"

Iza
@Gregory

Może to jest kwestia indywidualnych ustaleń? Dobrze, że o tym piszesz bo byłam ciekawa czy można negocjować wynagrodzenie i jak bardzo. Te premie o których wspomniałeś to od czego zależą?

Gregory
@Iza

Im więcej w firmie nadgodzin tym mniejsza premia.

Luigi
@Gregory

Jak teraz z nadgodzinami w Solarisie?

Kuba

Podrzuci ktoś garść suchych faktów? Ile można zarobić w Solarisie? Chodzi mi o pensję brutto i netto po podliczeniu dodatków. Dla pracownika od "wkręcania śrubek", brygadzisty, automatyka? Pracowałem w różnych firmach, ale podstawa brutto to był jedyne pieniądze w roku, które otrzymywałem. Jak jest Solarisie?

Monter
@Kuba

Podaj mail, prześlę ci skan kartki od wypłaty.

Dan
@Monter

Mi podeślij, daniel_szymaniak@op.pl

K.K
@Kuba

Przykręcamy odkręcam stanowisko montera bez nadgodzin 3800 netto ale pracuje już 13 lat...

Kuba
@K.K

Na umowie czy z "dodatkami"? Niemało i niedużo. Jak warunki dobre to chyba nie ma co narzekać, chociaż jak na ten staż mogłoby być więcej. Może trzeba się przebranżawiać, doszkalać? W zakładzie są możliwości rozwoju, czy raczej (usunięte przez administratora)

Monter
@Kuba

Możliwości są, lecz ludzie po krótkim czasie rezygnują z powodu obciążenia psychicznego i mobbingu. Do 3800 trzeba dodać premię od 10 do 18 proc. I faktem jest że to kwota po kilkunastu latach pracy .

PZ
@Monter

Monter on pisał że zarabia 3800 netto a nie brutto.Każdy wie że mało który monter tyle zarobi netto bez nadgodzin a może i żaden.Tu większość pracowników ma koło 4000 tys brutto a może coś delikatnie więcej .Pewnie pisał to ktoś podstawiony.

Podstawiony
@PZ

Taaa, podstawiony bo nie pasuje do waszej narracji. Zawsze piszecie tutaj o płacy zasadniczej, dlaczego nikt nie wspomina o premii średnio pewnie ok. 15%, nadgodzinach (jeśli ktoś chce dorobić), bonusie wakacyjnym 1900 brutto, bonusie EBIT (czyli bonus od zysku firmy, jeśli dobrze pamiętam do w zeszłym roku ok. 1500 brutto), premii świątecznej 75% podstawy, darmowej opiece medycznej, dofinansowanym posiłkom w firmowej kantynie. O tym to już zapominacie.

DM
@Podstawiony

O nowy rzecznik prasowy się odezwał!To mamy już ich dwóch!!!

@Podstawiony

Z nadgodzinami juz od dłuższego czasu sa problemy, zwłaszcza na produkcji jeśli chodzi o posiłki to ostatnio byłem na l4 z tego powodu. Ebit był raz tylko wypłacony i firma robi wszystko ,zeby sie pozbyć. Podwyżka w firmie przewaznie jest wyszarpana przez zwiazki od zarządu po kilku miesiącach negocjacji. Niestety tutaj mozna spędzić lata na doskonaleniu matrycy umiejętności a i tak podwyższki brak i kieras powie ze firma nie ma pieniędzy. Pamietam jak lata temu sie zatrudniałem i na rozmowie bylo mówione ile to mnie podwyżek będzie czekać w firmie jak sie bede rozwijać.

Ryszard
@PZ

Przecież jeden Pan z produkcji wykrzyczał na filmiku, że pracuje kilkanaście lat i ma 4300 brutto podstawy (do tego premia średnio 18%), łącznie to daje około 5074 zł brutto. Fakt, może się wydawać, że po kilkunastu latach to mało, ale sam fakt, że pracujesz w jednej firmie tyle lat, nie oznacza, że masz zarabiać na stanowisku montera 8 tysięcy, tylko dlatego, że robisz to samo przez kilkanaście lat...

Dima
@Ryszard

Nie zgadzam się z tobą ja w firmie pracuje 14 lat przez ten okres czasu szkoliłem się na wielu stanowiskach umiem naprawdę dużo czynności wykonać według wymogów a podwyżki trafiały tylko do lizusów i (usunięte przez administratora) bardzo dobrze że podwyżka ma trafić do wszystkich w tej samej kwocie jedno mnie tylko denerwuje że ci co nie strajkują też dostaną na naszych plecach i krwi też się dorobiła ale powiem tak (usunięte przez administratora)

Kucharz
@Ryszard

Niestety to co się dzieje w tej firmie jak i w naszym kraju to jest jakaś masakra.Polak jedzie innemu Polakowi,a,wszystko przez to że grupa najmniej zarabiających pracowników chce podwyżki wyższej o kilkadziesiąt euro.Niestety mija 20 lat naszej obecności w Unii a my nadal jesteśmy tanią montazownią Europy.Firma oferuje podwyżki wyższe 0.5% od inflacji.Moje pytanie kiedy dogonimy Hiszpanie,Włochy bo o Niemcach to nie mamy co marzyć.Dajac 2,3 % ponad inflację może za 20 lat.Dając 0.5 to może za 100lat.I tak Hiszpan płaci ludziom z zarządu po 50tys,żeby te płacę w firmie utrzymać za wszelką cenę.On dobrze wie co tutaj się dzieje nie łudzcie się !Wspomnę jeszcze że był u Nas w brygadzie pewien wysoki kierownik i namawiał nas na powrót do pracy.Żalił się przy tym jak on stracił na polskim kładzie,czyli wychodzi że zarabia ponad 12tys.Jak to jest że ludzie w jednej firmie zarabiają 4 razy więcej a niektórzy ponad 10 razy.Ja rozumiem że ma szkoły skończone i jest ambitny i za to należy się zapłata,ale czy tyle razy więcej?

Brązowe usta
@Ryszard

4500 na rękę bez nadgodzin tyle w "takiej" firmie powinno być.(usunięte przez administratora)

Kucharz
@Ryszard

Inflacja niby 8%,ciekawe jak jest liczona,bo dla mnie jako zwykłego Kowalskiego wygląda to tak:kawa w naszym automacie podwyżka o 50%,bułki na stołówce z 2zl na 3,5zł czyli 75%,drożdżówka z 2zl na 2,7zl czyli około 30% ,pepsi w puszczę z 2zl na 2,5zl czyli 25%,prąd 50%,gaz 60%,paliwo z 30% minimum tyle że chwilowo jest tarcza ale to się zaraz skończ.PODWYZKA W SOLARISIE 8,5%.Czy propozycja zarządu na 10% to tak duże oczekiwania?Podejrzewam że taka oferta była by już przyjeta

DM
@Dima

Dobrze powiedziane!!!

Ryszard
@Dima

A mnie denerwuje, ze strajkujący podpisali aneksy w styczniu i wzięli 5% podwyżki, a teraz strajkują.

chłopzewsi
@Kucharz

Przetań (usunięte przez administratora) o inflacji bo inflacja jest w każdym zakątku na świecie a w europie najwyższa przez n s2 szalejace ceny energii i gazu za które odpowiada m.in lewackie rzady w UE Wez najlepiej dopisz jeszcze ze inflacja spowodowana została przez 500+ i to miało wpływa ze ceny poszybowały wszedzie w europie i ameryce!

Były pracownik.
@Kucharz

A o ile wzrosly koszty stałe firmie? Prąd, gaz, etc. O ile podrożały części z których składa się autobus? No i na końcu czy wzrost cen jest wina pracodawcy czy rządu? Masz pretensje nie do tych co powinieneś. Wy ustawiacie się z osobami odpowiedzialnymi za to ( politykami ) w jednym rzędzie i Wy przybijanie z nimi piątki. Solaris zawsze oferował możliwości rozwojowe, a gdy to nie wystarcza, zmieniasz pracę. Tak działa rynek. W takiej sytuacji byłem ja i wiedziałem że więcej nie osiągnę. Zmiana pracy i dalszy rozwój.

Brygadzista
@Były pracownik.

Ja mam pytanie O ile wzrosły zamówienie na elektryczne autobusy Jest coraz więcej produkowanych elektryków, wodorow jak i co roku kolejne rekordy W produkcje jest uwzględniona wyplata fachowca co składa autobus. Klient nie zyczy sobie byle czego składane przez byle kogo z 100 błędami na aucie. U nas jest coraz gorzej pod tym względem ciągle przyuczać kogos a on sobie idzie do lepszej firmy po 2 latach. Brygadzista trzyma wszystko w rękach bo ma doświadczenie ale pokazać ze sie da wszystko zrobić zarządowi to oni tak beda myśleć zawsze.

@Brązowe usta

Firma kasuje takie pieniądze od klienta, fachowcy teraz kosztują jakby kasowali tanio to by im się nie opłacało produkować.

@Kucharz

No dokładnie masz rację.I się nie dziwię że doszło do strajku.Po tej podwyżce 270 zł brutto na dwa lata .I wiadomo kto w firmie strajkuje.

Ile zarobię w Solarisie?
@Kuba

Zakładając, że mam pensję 3900 brutto : - comiesięczna premia (średnia z 2021r. to 18% podstawy) - nadgodziny wszystkie płatne 100% - premia wakacyjna 1900 brutto - premia świąteczna 40% + do 35% frekwencyjnej (maksymalną masz, gdy masz do 7 dni nieobecności, czyli L4, urlopy bezpłatne, potem spadają te progi) Podsumowując : przy stawce takiej, jaką podałem wyżej, z 40h nadgodzinami za listopad i maksymalna premią świąteczną, kartka od wypłaty wskazywała na 10k brutto z groszami:) Taki robolek z produkcji a przytulił prawie 8k wypłaty :)

Ile zarobię w Solarisie?
@Kuba

Oczywiście mówię o wypłacie grudniowej. A tak, gdy masz 3900, to z premią i bez żadnych nadgodzin, myślę, że 3500 będzie lekko. Ale pamietaj, że wszystkie nadgodziny 100%.

Kompresor
@PZ

Macie po 4 miliony? Lol. To idę do Was.

Pieczar
@Ile zarobię w Solarisie?

Normalny jesteś życie jest za krótkie żeby siedzieć tylko w pracy ja chcę godnie zarobić bez nadgodzin i z premia frekfencyjna jest tak samo są ludzie którzy chodzą chorzy żeby tylko dostać całą to jest nie normalne zastanów się co piszesz to nie są czasy że robiło się po 50 nadgodzin ludzia już nie chce się tyle pracować

Borsuk
@Ile zarobię w Solarisie?

Ty się czasem nie zastanawiałeś że jak Ty siedzisz całe życie w pracy i tylko łykasz wszystkie nadgodziny to czy ktoś Ci nie puka Twojej baby.No kobita pewnie zadowolona że tam siedzisz i nie przeszkadzasz.

Aha
@Ile zarobię w Solarisie?

Czyli lepiej skończyć techniczne studia wyższe, pracować w branży, uruchamiać maszyny i zarabiać 6k brutto... albo jak moja druga połówka po 5 latach studiów, pracując od lat w laboratorium i bazując na własnej wiedzy 4000 brutto. Oczywiście w roku benefity w postaci bombonierki na święta. Ludzie z Solarisa, musicie zejść chyba na ziemię.

Zadowolony
@Kuba

3 lata stażu zwykły monter bez nadgodzin i premi 4700 netto spawam koła i dolne podwozie szkieletów

@Zadowolony

Chyba nie w solarisie????????

Zadowolony

W Solarisie. Ja sobie chwalę pracę w tym miejscu. Lekka przyjemna praca. Nie wiem jak można tak narzekać gdzie obowiązki są proste do realizacji.

Monter podzespołów
@Kuba

5050 brutto + premia średnio rocznie 17-19% do podstawy =4200 na łapę ... roczne premie przy tej podstawie to około 4400-4800 na łapę...czasami wleci coś dodatkowego jeszcze... sumując i dzieląc przez 12 to 4500 jest ale czy to dużo hmm...Ja muszę dorobić fuchami lub nadgodzinami jeśli jest możliwość ....

Proboszcz
@Pieczar

Zapraszam na msze w intencji nadgodzin,w ofierze składamy magazyn.

@PZ

Dokładnie. 4300 brutto plus premia. Jak nadgodziny się skończyły to wypłata słaba. Trzeba szukać czegoś innego

Word

Firma produkująca autobusy nie ma swojego autobusu pracowniczego.

Freddie Cruger

Czy w końcu związkowcy zaczną coś działać na rzecz pracowników...? Bo mam wrażenie, że usiedli na (usunięte przez administratora) i nic się nie dzieje...

Ymos

W takim celu, że miały być w tym roku negocjacje płacowe dot. np. refundowania dojazdów do pracy, zwiększenia świadczenia,, wczasy pod Gruszą " itp.

K
@Ymos

Odnośnie refundowania kosztów dojazdów do pracy to jakieś plotki chodziły, że podobno pomysł był taki że refundacja miałaby następować dopiero powyżej x kilometrów. Nie wiem czy chodziło o 15 km czy wiecej. Ale jeśli to prawda to takie rozwiązanie jest po prostu chore

Dmek

Zmniejszyć ilość brygadzistów zwłaszcza jednego co chodzi bezczelnie z rączkami w kieszeni.

Hry
@Dmek

Słuchaj trzeba było się uczyć tez byś sobie chodził z rączkami w kieszeni.Pretensje to możesz mieć tylko do siebie ze byłeś tukiem

Justyna
@Hry

zauważasz tak dużą przepaść pomiędzy brygadzistami a zwykłym pracownikami? to czego im w kompetencjach brakuje w takim razie?

paolo
@Hry

Hry mamy tak bardzo wyuczonych brygadzistów? Wiemy na jakich zasadach odbywa się połowa awansów w tej firmie i raczej nie chodzi o stopień wyuczenia czy kompetencje

Lulu
@paolo

Nie każdy tak ma, są tacy którym na prawdę się chce rozwijać. Zdobywać wiedzę, martwić i z dołu i z góry słuchać tylko narzekań.

Dajta mi 800 jasinów

Co niektórzy są tu odklejeni. Pan z nagrania krzyczący, że ma po 17 latach pracy jedynie 4350 brutto. Pamiętajmy o premii, zwykle 15-20% od podstawy. Proponuję spojrzeć na zarobki w innych firmach produkcyjnych, jakie tam są realia. Poza tym, trzeba umieć cenić swoją pracę - jeżeli masz ambicje, powinieneś/-aś się kształcić, zdobywać kwalifikacje i osiągać cele. Jeżeli tak podłe są warunki pracy - nikt Cię tam nie trzyma, rzuć papierami jak najszybciej. Nie można oczekiwać pensji kierownika dlatego, że pracujesz tam 15 czy 20 lat, a Twoja praca nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Trzeba było myśleć o tym, gdy się chodziło do szkoły, zamiast myśleć jak do niej nie pójść a teraz oczekiwać kokosów za (usunięte przez administratora).

@Dajta mi 800 jasinów

Pięknie powiedziane. Aż się łezka w oku kręci. Aczkolwiek wyartykułował bym: "ŻADNYCH SPECJALNYCH UMIEJĘTNOŚCI" aby nikt tej części wypowiedzi czasem nie pominął.

VW Pz
@Dajta mi 800 jasinów

A może pajacu Pan korzysta z swojego prawa jakim jest strajk.Skoro pracodawca na dwa lata dał podwyżkę 270 zł brutto to nie dziwie się im że doszło do strajku.Skoro twierdzis z że ich praca nie wymaga umiejętności to w poniedz ubierz ubranie robocze i pracuj za nich.A nie siedzisz w biurze i (usunięte przez administratora) że trzeba się było się uczyć.To masz teraz wszyscy się wyuczyli i nie ma komu robić.

@VW Pz

Widzę że kolega lubi socjalne DEJ. :-D Powiedz mi zatem... Jak Macie zamiar cokolwiek osiągnąć, skoro tak łatwo dajecie się podpuścić... choćby na tym portalu. PS Nie łatwiej jest puknąć PIŃCSET PLUS, niż ŁOSIMSET DEJ? :-D

Nieudacznik życiowy
@Andrzej Dziąsło

Jak ktoś jest cepem jak ja który nie lubi się rozwijać to rozumie swoje miejsce w szeregu. Z moimi kwalifikacjami lepiej wraz z mojm przyjacielem żubrem moja żonę na 5 dziecko namówie i 500 inkasować co miesiąc niż się uczyć awansować na chociaż brygadzistą i dostać więcej. Posiedzę na l4 i zobaczę co moi koledzy załatwią:). Może mi się też skapnie. A jak nie to też spoko. Dorobię sobie bo po to jest l4 w końcu.

@Nieudacznik życiowy

Nie nazwał bym cię (tak jak w nick-u), dla mnie jesteś niczym... Guru Biznesu i powiem szczerze... Ten zapał, energia i błysk w oku... Moim skromnym zdaniem osiągniesz wszystko, jestem przekonany zrealizujesz swoje cele, ale zajdziesz co najwyżej do POŚREDNIAKA :-D

@VW Pz

Człowieku, jestem pracownikiem bezpośredniej produkcji i widzę na codzień te "zaangażowanie" niektórych pracowników. Nie powiem, bo nie wszyscy maja wygodna robotę, ale jak jest tak źle, to po co siedzieć tam do emy i narzekać? Jeszcze szybciej człowiek wyłysieje. I proszę nie wyzywać od pajaców, ja w Was mięsem nie rzucam.

ZB
@Dajta mi 800 jasinów

A Ty się angażujesz za tą podwyżkę 270 zł na dwa lata I pewnie nie strajkujesz .

@ZB

Ja należę do grupy docenionych pracowników więc 350 zł. Nie strajkuję. W tej firmie jeszcze nie wdrapałem się na wyżyny możliwości na swoim stanowisku, a jeżeli będę czuł niedosyt to zastanowię się co mogę w tym kierunku zrobić aby zmienić swoją sytuację a nie zachowywać się jak żebrak. Poza tym, widzę jakie osobowości do związków przynależą. Skandowanie "wypi3rd@l@ć" do prezesów - chyba bym się spalił ze wstydu gdybym tam uczestniczył. No ale jak wam to imponuje to wróżę wam przyszłość z patykiem w kamieniołomie. A potem zdziwienie, ze prezes Javier nie chce z wami rozmawiać. Dziwicie się? Jaką wieś pokazaliście? Wielcy pracownicy przodującej firmy elektromobilności...

Wioska
@Dajta mi 800 jasinów

Na tego pana wystarczy spojrzeć ti widsc, ze to typowa wioska, dziwię się panu że tak długo jeździ za takie marne pieniądze. Panie wiocha za siedzenie z tylu autobusu w 3 osoby więcej pan nie zarobisx. Jakbyś miał tak źle to poszedlbys do szwagra na budowę za 2500. Dałeś popis dzisiaj w remizie pewnie piją za twoje zdrowie.

Dajta mi 800 jasinów

Dostanę więcej za specjalizację to od razu, że ciągnę? XD Ktoś Ci zabronił się uczyć czy jak, że masz teraz pretensje? Jesteś tak biedny umysłowo, że aż szkoda gadać. Wiem, że kwota 270zł czy 350zł powalająca nie jest, ale robieniem dymów i tak nic nie wskóracie. Lepiej podejść pokojowo i spróbować za rok, bo jeśli się nie mylę, to były propozycje, aby omówić kolejne podwyżki.

@Dajta mi 800 jasinów

"WRÓŻĘ WAM PRZYSZŁOŚĆ Z PATYKIEM W KAMIENIOŁOMIE" Gdyby zrobić sondaż, na najlepszą, kulturalną, ale jakby na to nie patrzeć... obelgę na tym portalu. To powyższe hasło kosi większość innych i ląduje na podium. Zrobiłeś Mi dzień... Zdrówko A co do twojego wpisu, to zgadzam się. Patrząc na całą sytuację z zewnątrz, wygląda to bardzo dziwnie. Protestujący krzykiem, wulgaryzmami i hejtem chcą... Pojednania i ugody (oczywiście po spełnieniu żądań finansowych). Gdzie tu sens?

@Dajta mi 800 jasinów

Zdecydowanie lepiej często a małą łyżeczką... Z tym że trzeba by to wynegocjować drogą kompromisu.

17lat
@Dajta mi 800 jasinów

Tylko wieczne narzekanie a dobrze wie że nie ma źle. Dlaczego nie odejdzie? Pamiętam kolegów co pracowali nie pasowały pieniądze to się zwolnili bo Ci Panowie znali się na pracy mieli fach. Nikt was na siłę nie trzyma. Tak źle a całe rodziny pracują. Hipokryzja nie zna granic. Kredyty pobrane bo 509+ a teraz płacz.

Nie robol

Standardowa odpowiedź stojącego pod szlabanem amebowca. Jak ktoś nie siedzi z założonymi rękami, tylko rzetelnie pracuje to od razu ciągnie? Masz gościu jakieś kompleksy? Może zmień profesję to też będziesz mógł ciągnąć, a nie czekaj Rokse zamknęli, czyli musisz niestety się obejść smakiem i zebrać.

@Nie robol

Ja może wytłumaczę co się odjaniepawliło w wypowiedzi @DON: Pierwszy level zdenerwowania cudzą wypowiedzią to tzw. SYNDROM SKACZĄCEGO GULA. Osobniki dotknięte tym dziwnym zjawiskiem odczuwają niepohamowaną chęć opowiadania o swoich intymnych doznaniach, z tym że w roli osoby "młuconej" występuje jego oponent. BANG !!!

Gamdzioki
@ZB

Typowy robol z solarisa się odezwał. Nie ważne czy dostaniesz 270 czy 2700 podwyżki to i tak będziesz robił tak jak do tej pory. Ciągle łażenie, bajerka z kawką w ręku i na fajeczke, a robota stoi. Już nie raz słyszałem "jak dadzą podwyżkę to się bardziej przybliżę do pracy" i co? Podwyżki dali nie raz, a większość "fahofcuf" robi tak jak robiła, czyli nic

WIEJE W CHUJ
@Gamdzioki

Za to Ty jesteś wielki Firma pada bo Ciebie nie ma w pracy.Ja jak bym pył pracodawcą to na pierwsze to bym wyjebał tych biurowych .Połowa to gamonie co schodzą na produkcję się pytać co i jak?Pisz tu dalej bo pewnie walisz w gacie z strachu że będziesz musiał stołka szukać.

Sylwia
@Dajta mi 800 jasinów

Chcesz possać Dam Ci 100 zł Sprzedałeś się za 80 zł Idz do swojej matki to powiedz ze jesteś wielki oddany pracownik

@WIEJE W CHUJ

A oto drodzy Państwo drugi level zdenerwowania... Już tłumaczę: Osobnik w tym przypadku osiąga stadium o poziom wyższe, zwane dalej "SYNDROMEM JADOPLUJCY". Tu z uwagi na brak argumentów padają wulgaryzmy w ilości znacznej i niepohamowanej. Zasadniczo używa ich jedynie w celu wyprowadzenia oponenta z równowagi. W tym konkretnym przypadku zastanawiałem się, czy aby nie zakwalifikować mojego przedmówcę do trzeciego poziomu zdenerwowania... Gdyż użył wulgaryzmu również w swoim Nicku, co być może przy pomocy moderatora spowoduje tzw. SAMOZAORANIE

Gamdzioki
@WIEJE W CHUJ

No i tu cię (specjalnie z małej litery) mam. Jestem z produkcji, a nie biura. Po prostu prawda w oczy kole, a jak nie ma argumentu to od razu wyzywanie, że ktoś jest z biura. Oj kompleksy, kompleksy. I tak na koniec "jak bym był pracodawcą", kto ci broni nim zostać? Widzisz rozwiązałem problem za ciebie.

Donia
@Andrzej Dziąsło

LECZ SIĘ Powodzenia w szukaniu lekarza

Biurowy techniczny
@WIEJE W CHUJ

My w biurze regularnie dostajemy propozycje przejścia do konkurencji lub w ogóle innych zakładów. Jak będą zwalniać to inżynierów na samym końcu. Myślisz, że czemu nie strajkujemy?

@Donia

Na to już za późno... Pozostał mi tylko ten portal i wyśmiewanie napinaczy. Takie nowe hobby.

Jjj
@Biurowy techniczny

Pewnie jeszcze za dużo lepsze pieniądze a mimo wszystko wciąż tu siedzicie.

Pracuś
@Dajta mi 800 jasinów

Proponował bym aby każdy co mu źle w solarisie założyła swoją firmę i zobaczyła jak ciężko zarobić 4000 zł na rękę powodzenia

Kier r3
@Dajta mi 800 jasinów

Ciekawe czym byś jeździł jakby wszyscy zostali menadżerami?

@Kier r3

Nie widzę najmniejszego sensu w Twojej wypowiedzi, jeżeli nie masz nic konsruktywnego do powiedzenia, to po prostu się nie udzielaj.

Jjjj

Jak to ktoś napisał wcześniej rozpędź się a ściana się sama znajdzie (usunięte przez administratora)

WN

Widać to na produkcji i po ilości pisanych problemów jakie szkoły pokonczyliscie.

Jjjj
@WN

Lepiej bym tego nie ujął.

Dej
@WN

Widać również na licznych kontrolach jakości, że wy to żadnych chyba nie pokończyliście, jak takie wyjeby zostawiacie xD

Abazur
@Dajta mi 800 jasinów

To może najlepiej robić kiepie (usunięte przez administratora) przestań głupoty pisać włącz myślenie bezmuzgowcu

@Abazur

A masz odwage mi to powiedzieć w twarz czy majty pełne?

wiór
@WN

A może jakie szkoły skończyliście?Pewnie takie jak TY pokonczyliście

Były pracownik na szczęście
@Dajta mi 800 jasinów

Kolego. To ty chyba jesteś odklejony. Ja mając taki sam staż , aż 3700.Na spawalni. I na pytanie dlaczego nowi mają więcej mój atfu.... kierownik odpowiadał, bo za wasze pieniądze nikt nie chce pracować. Więc się ogarnij biurowy trollu

@Były pracownik na szczęście

Nie jestem z biura, pracuję na produkcji, powtarzam jeszcze raz, hala (usunięte przez administratora) Ty myślisz, że tylko w tej firmie tak jest? Na jaką większą fabrykę nie spojrzysz, wszędzie nowi dostają więcej. Przykład ze znanej mi fabryki papieru (nie Czerwonak), tam ludzie zarabiający po 5k i stażem 10 czy 15 lat, mają porównywalną stawkę co młodzik. Taka jest rzeczywistość, to jest normalne. Poza tym, jak jesteś spawaczem to o pracę Ci nie będzie ciężko, jesteś w stanie zarobić przynajmniej 5k na rękę, pod warunkiem, że chciałoby Ci się dvpę ruszyć, a nie tylko narzekać z całą tą bandą roszczeniowców. Czemu się nie zwolnisz i nie poszukasz innego pracodawcy? Zachce Ci się, gdy firmę na (usunięte przez administratora) sprowadzicie, chyba, że z zasiłków wyżyjesz.

Pracujący

Zgadzam się z Panem w 100 %

Pracujący
@VW Pz

Zapytam tylko , ile jesteście w stanie " fachowcy " zrobić autobusów jeżeli do pracy nie przystąpili by brygadziści i kierownicy? Co by się stało gdyby zastrajkowała logistyka i zabrakło części? kto by je wam zamówił ?kto by załatwił w magazynie? Jasiński był zawsze marnym pracownikiem i wie że jeżeli teraz przegra strajk to sami związkowcy go na taczce wywiozą. T nawiedzony., nienawistny , mały leń : krzyczy pracodawcy w twarz że jest (usunięte przez administratora) - Jasiński umowy nie czytał ? jaki (usunięte przez administratora) to co ma na umowie co miesiąc dostaje !!!

pracujący

Zgadzam się

pracujący
@VW Pz

Popracuj nad gramatyką i pisownią. W ostatnich 4 latach firma z powodzeniem zatrudnia panów z Ukrainy którzy wcale nie są gorszymi pracownikami. Twój brygadzista bez problemu Cię zastąpi albo wyszkoli kogoś na twoje miejsce . Czy ty zastąpisz swojego brygadzistę ? WĄTPIĘ!!! Masz jaja , odpowiedz!!

bubu

100 % poparcia 4 U za ten wpis

Ostry
@Dajta mi 800 jasinów

Tak patrze na tego (usunięte przez administratora) co to pisał i nie dowierzam Zarobki w inych firmach znawca jakiś pewnie w innych firmach za pól darmo pracują albo za owocowe czwartki. (usunięte przez administratora) zwykly tutaj sie dostaje podwyżkę za lizanie przysłowiowej (usunięte przez administratora) kiersowi, jeżeli ktoś ma kwalifikacje i duzo wiecej rzeczy umie od konstruktora czyli jakieś 90% produkcji lub brygadzisty którzy są wybierani z pośród jednego kandydata, to na pewno na produkcji siedzą ludzie bez umiejętności, słuchając takich wypowiedzi można przypuszczać ze tu samo sie wszystko robi a pracownicy stoja i patrzą.

@Dajta mi 800 jasinów

Ciekawe czy ten co tak narzekał jeszcze pracuje? Niech teraz się do Wojtka karierowicza który na Waszych barkach wypłynął się zwróci .. Wojtek gdzie teraz jesteś ....obiecałeś i się ulotniłeś a my zostaliśmy sami

MIchal Czerwinski

Zarobki w takim solarisie powinny wachac sie miedzy 10 a 15 tysiecy przy obrotach jak osiagaja.....

Zostaw merytoryczną opinię o Solaris Bus & Coach S.A. - Bolechowo

• Jak się pracuje w Solaris Bus & Coach S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Solaris Bus & Coach S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 656.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solaris Bus & Coach S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 600, z czego 102 to opinie pozytywne, 128 to opinie negatywne, a 370 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solaris Bus & Coach S.A.?

Kandydaci do pracy w Solaris Bus & Coach S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solaris Bus & Coach S.A.