Opinie o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Co czeka na Ciebie w WABCO - KSIĘGOWY Pracę w dynamicznym i międzynarodowym środowisku Zdobywanie wiedzy merytorycznej i praktycznych umiejętności poprzez uczestnictwo w projektach Możliwość pokierowania swoją karierą w strukturach WABCO, perspektywa awansu pionowego lub poziomego w funkcjach globalnych (m.in. Zarządzanie Projektami, Marketing, Zakupy, Finanse) Elastyczne godziny pracy Bezpłatną prywatną opiekę medyczną (Medicover), z możliwością rozszerzenia pakietu na innych członków rodziny Dofinansowanie do karty Multisport Ubezpieczenie na życie Półroczną premię uzależnioną od wyników pracy Dofinansowanie do wszystkich posiłków (kantyna pracownicza) Bezpłatny i zamknięty parking dla rowerów i samochodów O stanowisku: Do Twoich zadań należeć będzie: Monitoring należności Uzgadnianie i wyjaśnianie z klientami salda rozrachunków Utrzymywanie kontaktu z wewnętrznymi klientami firmy Księgowanie płatności przychodzących i wyciągów bankowych Procesowanie płatności, księgowanie dokumentów bankowych Analiza i wyjaśnianie różnic zaksięgowanych na kontach klientów Sporządzanie analiz i raportów na potrzeby audytu To stanowisko jest dla Ciebie, jeśli: Ukończyłeś studia wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość Posługujesz się językiem angielskim oraz hiszpańskim w stopniu bardzo dobrym Posiadasz doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku Dobrze znasz program MS Excel, znajmość SAP będzie dodatkowym atutem Posiadasz umiejętności analityczne Lubisz pracę w zespole, jesteś zaangażowany i otwarty na nowe wyzwania

Od dziś można to zrobić również anonimowo. Wystarczy zapisać pytanie na kartce i wrzucić do specjalnie oznakowanej urny. Są one ustawione w kantynach i w obszarach produkcji we wszystkich zakładach WABCO Polska.

Kobiety nie jedzą i są Lean – takie są wstępne wnioski po piątkowym eksperymencie stołówkowym w LP1. Już 29 listopada – po wizycie naszych ekspertów od „szczupłego zarządzania” w kantynie LP2 - okaże się, czy to prawda!

26 czerwca 2020r.

..............................

PRAWDA JEST TAKA ŻE POŁOWĘ DZIAŁÓW POWINNO SIĘ ZWOLNIĆ NA BOGA TAM JEST TYLE BIUROWYCH CO FIZYCZNYCH JAK BY SPRAWDZIĆ Z W ZEGARKU RĘKU ILE PRZEZ TE 8H PRACUJĄ TO NIE WYSZLO BY NAWET 5 I TU NALEŻY SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI A NIE NA PRODUKCJI TAK PEŁNO TAM SPECJALISTÓW W BIURACH OD WYSYŁANIA MAILI

AdBlue
@..............................

Nie o tym była dyskusja, po za tym nie zmienia to faktu - czy w takim stanie pracownik może przebywać w pracy, mało tego - być zmianowym ?

Monter

Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.

Buńczuczny

Jeden szczery, który napisał prawdę!!! Brawo chłopie!!! Każdy kto pracuję w Wabco, wie że istnieją działy ,,chronione" i ,,niechronione". Podobnie jak niektórzy zmianowi i dyrektorzy produkcji, którzy w każdej normalnej firmie wylecieliby w 5 sekund z takim wpisem do akt, że nie starczyłoby ryzy papieru!!! Ale co ja wiem.... Lekko ponad 10 tylko tutaj pracuje.

To pokazuje jak traktuja pracownikow produkcji w tej firmie. Sa rowni i rowniejsi, nie polecam

Zapomniał ,w tej całej pięknej bajce ,ktoś napisać że ogromny stres i walka z ludźmi ,o strasznie uciążliwym charakterze i niskim poziomie inteligencji ...Pracowałem tam ..unikajcie jak ognia

czy moge sam się zwolnic

witam jak zwolnić można się w wabco ? jak to wygląda proces ? czy kierownik z cb1 może odmówić podpisania wypowiedzenia 3 mce i co w tedy

Jola
@czy moge sam się zwolnic

Składasz wypowiedzenie i idziesz na L4 ????

cylowiec

Sorry, Wabco to jedna wielka porażka teraz. Do 2008 była dobrą firmą, a teraz to jeden wielki (usunięte przez administratora). 2700-3000 zł na początek to kpina z ludzi, bo już Lidl daje 3700-3900 na początek. Zmuszanie do nadgodzin w tygodniu i w soboty (nie możesz odmówić, bo leci od razu wtedy polecenie pracy). Ciągłe pośpieszanie, bo zawsze za mało wyprodukowane (zmianowi chcą jak najwięcej schodziło). Najlepiej kup sobie pampersy, bo jak idziesz do toalety to krzywo się patrzą. Są układy, układziki. Jak dobrze i porządnie robisz to wykorzystują ciebie na maksa, a jak leserujesz i ułożysz się z przełożonymi (donosisz) to masz lepiej. Karta multisport i prywatna służba medyczna to jest podstaw benefitów, a nie plus.Teraz dużo zakładów daje ponad 3300 i ma dwie lub jedną zmianę z weekendami wolnymi, a nie zajezdnia jak wabco. (usunięte przez administratora). Żeby wabco się zmieniło to trzeba zmianowych zmienić i podpierdalacy też.

Goska

Czy wiadomo cos o zwolnieniach ksiegowych?

Rudy

Jakim prostym trzeba być żeby coś takiego napisać

Bogdan
@Goska

Tak, ale w pierwszej kolejności tych co nie są w ZZ

@Goska

Powinni pozwalniac polowe ksiegowych. Bardzo duzo niekompetentnych osob tam pracuje. Firma utrzymuje sie z produkcji !!!

Fan
@Tomek

Kawka co 15 min. paczki i 2 fakturki na caly dzien. A my na gorącej hali na nich musimy robic

OoO
@Fan

Do szkoły tłuki...

Joanna
@Tomek

w 100 racja! Ludzi zwiázanych z produkcja powywalali wlasnie. Niestety dzial ksiegowosci i HR - nie do ruszenia. Juz nie wspominajac ile tam osob praacuje....

@Bogdan

I kiedy te zwolnienia ksiegowych? Czy tylko nas z produkcji wywalaja?

@Tomek

Księgowi? A są jacyś "księgowi" w WABCO (pytam poważnie... dla kolegi)? Pracuje od 15 lat, a księgowego na oczy nie widziałem (co nie znaczy, że nie ma). W każdym razie nie znam osobiście nikogo pracującego na takim stanowisku. A jeśli chodzi o redukcje zatrudnienia to jest ona prosta i klarowna: - Inżynieria Produkcji w tym m.in.: Inżynierowie Procesu, Utrzymania Ruchu, Technologii Produkcji (w tym stanowiska globalne), Kierownicy Produkcji - 8 osób out, - Logistyka w tym m.in.: Logistyka Centralna i Globalna, Logistyka Value Stream, Magazyny - 12 osób out, - Jakość w tym: Jakość Procesu, Jakość Materiałowa, Jakość Kontroli Dostaw oraz LPO - 3 osoby out. Planowana redukcja zatrudnienia nie dotyczy bezpośredniej produkcji. Jeśli ktoś został lub zostanie zwolniony to są to odejścia dobrowolne, emerytury, przesunięcia lub ktoś był po prostu obibokiem i nie nadawał się do tej roboty.

@K-O

Nie nie ma ksiegowych :P Pozwole sobie na linki z ofertami pracy w Wabco https://www.pracuj.pl/praca/ksiegowy-a-ds-zobowiazan-wroclaw,oferta,7164200 https://www.pracuj.pl/praca/ksiegowy-a-ds-naleznosci-z-jezykiem-angielskim-wroclaw,oferta,7194092

@Tomek

Czyli jednak miałem rację - nie ma księgowych. Dopiero ich szukają ;-) Poza tym "Miejsce pracy: Wrocław, Kwiatkowskiego 2"

Stary wyga

Czy ktoś w końcu zainteresuje się wiecznie nacpanym koordynatorem z TS panem gołąbkiem ,gość większość czasu spędza na palarni i ma głęboko gdzieś swoją prace,a oczka od palenia zioła są malutkie,przypominam że on jeździ wózkiem, cz kierownik produkcji jest ślepy, trawa walli od niego na 5 m.licze na zainteresowanie się tematem.my na tebse zapitalamy A on śpi albo na palarni,czy sprawa ma trafić do Pawła??????

@Stary wyga

Zastanówmy się.... jesteś zazdrosny o awans Pawła albo masz żal do wszystkich ,że nie radzisz sobie na tebsie. Proste ! Zrobisz swoje rób co chcesz... Nie radzisz sobie zmień pracę! Nie zapominaj że kobiety także pracują na tej lini I jakoś nie płaczą tak jak Ty ,że musisz zapitalac!

Mirek

Stary wyga sugeruje ze facet jezdzi wozkiem(usunięte przez administratora) To nie jest zazdrość, za takie cos jet kryminał

Głosuje na PIS

Czy to prawda że zwalniają monterów?

Tak
@Głosuje na PIS

Tak są zwolnienia

Edek
@Głosuje na PIS

Witaj. Nie. Słuchaj dalej ściemniaczy plotkarzy i panikarzy, którzy co dobrze nie usłyszy(nie zweryfikuje) i posyła dalej siejąc zament. Zwolnienia dotyczą jedynie redukcji funkcji biurowych ! Jakiś około 20 osób! Powtarzam produkcja nie. Co innego jest jak ktoś sobie olewa pracę , ciągłe L4 jedno dniowe - to w poniedziałek bo zapił, Piątek bo czas na melanż. I tak co tydzień. To wtedy taki osobnik może być zwolniony. Ale to chyba oczywiste.

Rafał
@Edek

Znasz może powody, dla których pracodawca musiał zmniejszyć zatrudnienie osób, które pracowały do tej pory w biurze?

Edek
@Rafał

Aby zbilansować spadki rynkowe. Zmniejszenie zamówień w całej branży o około 10 %. Dodam ,że były to zwolnienia dobrowolne ze sporą odprawą.

Heniek

Idzie kryzys ,będą zwolnienia,ciekawe tylko kiedy?

Hej, czy w firmie WABCO płacą za nadgodziny?

Tak.

Pff

Robisz za uśmiech i uścisk dłoni szefa(usunięte przez administratora)

Kid

Tak płacą po 2 zmianie 100%stawki godz i tylko 4 godz czyli do 2 w nocy po 1 zmianie 50% przed 3 zmiana 50%max 4 godz

@Kid

A po Polsku ciężko? 22-6 płatne 100% 6-22 płatne 50% święta i weekendy 100%

Rafał
@Pff

Dziękuję za informację. A czy na jakieś premie uznaniowe można liczyć? Jeśli tak, to jakie są zasady ich przyznawania?

kiełb

Zbliżają się wielkimi krokami zwolnienia monterów ! Na początek zwolniono paru biurowych żeby nie było gadania że Wabco zwalnia tylko fizycznych...

@kiełb

Ale przecież zwolnienia nie obowiązują produkcyjnych. Tu wystarczy, że zostanie ograniczone zatrudnianie nowych pracowników i sytuacja sama się zbilansuje.

mielosik
@K-O

Zwolnienia może nie. Ale jeśli kończy Ci się umowa to już jesteś na widelcu.

@kiełb

Jakie zwolnienia? Kto ci będzie za takie grosze pracował? Brakuje cały czas ludzi. W tamtym tygodniu przyjęli 4 nowych

szukajacy pracy

Dalczego Ukraińcy dostają wyższą stawkę od Polaków? Pracowałem w Niemczech, z racji że jestem Polakiem wykonywałem najcięższą robotę za najnizszą pensję. Wróciłem do kraju gdzie pracuję z niekomunikatywnym Ukraińcem którego wszystkiego uczę i za niego często robię. Pewnego dnia dowiedziałem się że ma wyższą stawkę niż ja! O co tu chodzi?

Maria
@szukajacy pracy

Niestety nie wiem, skąd wynika różnica między wysokością Twojego wynagrodzenia, a wysokością wynagrodzenia Twojego współpracownika. Liczę na to, że ktoś z pracowników firmy WABCO wyjaśni nam to tutaj na forum. Może powiesz nam o jakie stawki chodzi? Na pewno będzie to przydatna informacja dla przyszłych pracowników firmy WABCO.

@szukajacy pracy

Twój współpracownik dostał więcej ponieważ nie przyszedłby do pracy za Twoją stawkę. Na produkcji brakuje ludzi więc firma musi nowych w jakiś sposób zachęcić, chociaż nie widać, żeby jej to wychodziło. Ty pracujesz pewnie już kilka lat więc zakładają, że będziesz pracować dalej skoro do tej pory sam nie zrezygnowałeś. Po prostu firmie wabco nie zależy na starych, doświadczonych pracownikach bo uważa, że każdego można kimś zastąpić. Teoretycznie nowy powinien przyjść, przeczytać instrukcję stanowiskową i robić cyfrę. Nie zawsze się to jednak sprawdza, co widzieliśmy jakieś 2-3 lata temu, kiedy na siłownikach posypały się reklamacje, a kompresory całkowicie padły na kolana i co niektórzy szefowie musieli się pożegnać. Ale tak już tu jest, że pierwsze 10 lat robisz za (usunięte przez administratora) i liczysz co roku na dobrą podwyżkę. Potem możesz już mówić, że masz jako taką stawkę, trochę wyższą od tych co dopiero się przyjmują. Życzę Ci powodzenia w szukaniu pracy, a powinieneś ją szybko znaleźć bo z tego co się orientuję to kilka zakładów we Wrocławiu oferuje sporo więcej niż 2900-3100 brutto jak to jest w wabco.

monia
@szukajacy pracy

Przeprowadziłam małe dochodzenie bo nie wierzyłam że ukraińcy mają wiekszą stawkę. Niestety potwierdzam że Wabco przyjmuje na produkcję Ukraińców dając im wyższe stawki od stawek jakie dają Polakom. Ciekawe dlaczego?

@monia

Jeżeli wabco płaci Ukraińcom więcej to widocznie Polacy są dla firmy mniej warci.

xyz666

Rozmowa dosyć miła ale jeśli ktoś w tych czasach za pracę na 3 zmiany oferuje 2100 podstawy zł to jest to niepoważne ;) Gdybym za tyle miał pracować to musiałbym zamieszkać pod mostem w kartonie.

arr

Czy WABCO organizuje dowóz pracownikóe np. z kierunku Trzebnica?

@arr

Nie

Robol
@arr

Jak by organizowało to byłby to pewnie pociąg z wagonami towarowymi

Margot

Dlaczego kredkowe jest tylko dla dzieci od 6-16 lat? Przecież dziecko 17, 18-letnie też chodzi do szkoły a jego wyprawka kosztuje wielokrotnie więcej od wyprawki 6 latka. Czyżby związkowcy mieli tylko małe dzieci?

Bożena

A ja mam pytanie z innej beczki, co to za ludzie czasami biegają po produkcji ostatnio w koszulkach koloru jasno zielonego???co oni robią

@Bożena

Trenerzy obszarów produkcyjnych.

Bogdan
@J.

Trenerzy, o których piszesz są stałymi pracownikami, czy tylko szkolą inne zatrudnione osoby? Napisz więcej o tym stanowisku i jakie kwalifikacje trzeba mieć, żeby zostać takim trenerem. Chętnie się tego dowiem.

zuza
@Bogdan

jakie kwalifikacje?? zrobili na sztukę kolejne stanowisko dla nierobów ! nikomu nie potrzebne i nie przynoszące korzyści, wystarczy zobaczyć kto to prowadzi :)) największy leser i obibok w wabco!! , nie bede pisała z imienia i nazwiska bo każdy tą osobę dobrze (krążownik)

Bogdan 2
@zuza

Żal ci (usunięte przez administratora) Ściska bo ciebie nie wybrali na to stanowisko

@Bogdan 2

tak bo to prestiżowe stanowisko i trudno się tam dostać jest dużo chętnych żeby nic nie robić ale się nie załamuje wabco na pewno jeszcze wymyśli kilka podobnych stanowisk wszystko przede mną

marcopolo

Branie kredytu na mieszkanie przy pracy w wabco -dzień dobry chciałem kredyt hipoteczny -ile pan zarabia ? -2088 ale mam multisporta dofinansowywanie do jedzenia płatna przerwę kredkowe dla dzieci bony na swięta i premie co 3 miesiące wiec będę płacił co 3 miesiąc - :0 :))))))

Pracownik WABCO
@marcopolo

Do kredytu bierze się średnią z trzech miesięcy , biorąc pod uwagę wszystkie dochody, więc 2900 a we dwójke jest to 5800. Bo raczej wątpie żebyś brał kredyt sam , bo tego prawie nikt w Polsce nie robi.

..............................
@marcopolo

JAK SIĘ NIE MA CZYM ZACHĘCIĆ TO SIĘ TAKIE BZDURY WYPISUJE A PRAWDA JEST TAKA WYPŁATA NAJMNIEJ JAK SIĘ DA I JESZCZE PODZIEL NA 3 BO ROBISZ ZA 3 CZYLI ZARABIASZ 900 BRUTTO A NIE 2800 CHYBA KAŻDY UMIE DODAWAĆ NIE MA PRAKTYCZNIE OSÓB KTÓRE PRACUJĄ 10 LAT PREMIA NA WIĘCEJ NIŻ 5 % NIE LICZ I TO KWARTALNIE CO CHWILA KTOŚ IDZIE NA L4 BO TE CZĘŚĆI TROCHĘ WAŻĄ I ŚCIĘGNA SZYBKO PADAJĄ DOFINANSOWANIE DO POSIŁKÓW ŚCIEMA W 1 LEPSZEJ KNAJPIE KUPISZ W PODOBNEJ CENIE NP M 2JAJKA SADZONE 5-6 ZŁ W MC DONALD MASZ 2 KANAPKI Z JAKIEM + FRYTKI I NAPÓJ ZA 10 ZŁ JEDYNY PLUS TO LOKALIZACJA KIEDYŚ BYŁO SIĘ TU CIĘŻKO DOSTAĆ TERAZ PRZYJMUJĄ KAŻDEGO 8 LAT TEMU ZARABIAŁEM 1680 DO 1800 NETTO BEZ NADGODZIN A TERAZ 2000 ŚMIECHU WARTE CZYLO PODWYŻKA NA ROK30 BRUTTO

@Pracownik WABCO

średnia 2900 dobre :)))

@Pracownik WABCO

Jak nie masz co robić nie masz dzieci to możesz przytyrac wszystkie soboty to taka średnia wyjdzie, chyba wabco specjalnie tak mało płaci żeby znaleźli się beduiny na soboty i nadgodziny taki sprytny plan :) chociaż na sobotę zawsze można dać polecenie służbowe

Zostaw merytoryczną opinię o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) - Wrocław

• Jak się pracuje w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Zobacz opinie na temat firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Kandydaci do pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)