Opinie o OBI w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie OBI. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie OBI o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OBI w Warszawa

Franek

Właśnie byłem na rozmowie na Kołobrzeskiej. Mam dostać: pensje 3500 brutto, pakiet socjalny, premie i dodatki świąteczne, opieka medyczna..... Z tego co piszecie to mrzonki?

tobiaszek
@Franek

ta jasne i prywatnego lokaja do dyspozycji, no chyba że na stanowisku zastępcy kier, bo i ekspert ma troszke mniej

Nik

Proszę o info na jakie wynagrodzenie można liczyć na kasie w obi w Kielcach?

ojejqu

Obi Katowice,patologia jakich mało,kierownictwo nie znające się na kodeksie pracy tam nie możesz chorować i musisz przychodzić jak ktoś zachoruję 3 weekendy pracujące..Grafik nie zgodny z kodeksem pracy.. Doradzca klienta to tylko plakietka nic nie znacząca,tam wiecznie dokładasz towar,nie masz czasu z klientami poroznawiać,brak ludzi do pracy,zarobki na początek 1730zł netto,po roku czasu podwyżka 100-200 zł więcej..Ludzie fałszywki każdy z (usunięte przez administratora) strzela by kierownikowi się podlizać,oczekiwania dyrekcji na zarobek nie wyobrażalne,codzienne żale o to że utargu dziennego nie wyrobi dział do roku wcześniej.Lepiej iść do biedronki tam przynajmiej ponad 2200 na reke się zarobi.

pracuś
@ojejqu

No tak ...a w Biedronce to 8 godz. nic nie robisz....towar sam sie wylozy, Klient na kasie sam sie policzy i na koniec dnia posprzata....... wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Pozdrawiam.

Freemoz
@ojejqu

Idź do szkoły gościu, może w końcu zaczniesz zarabiać jakieś pieniądze. Z Klientami mógłbyś porozmawiać gdyby (usunięte przez administratora)się nie bało, że się zbłaźnisz ;) Zacznijmy mówić jak na Polaka przystało.

snobik

Hym, w każdej wypowiedzi trzeba być obiektywnym i najlepiej opisać i dobre i złe strony, zaczne od dobrych, zawsze przed końcem miesiąca jest pensja na koncie, oczywiście zadając sobie pytanie dlaczego? no dlaczego żeby wam wystarczyło do pierwszego !!! Złe strony, no cóż po pierwsze słabe wynagrodzenie, po drugie kolesiostwo, po trzecie brak perspektyw jakiego kolwiek rozwoju, nie szkolą pracowników, nie dbaja o persolel bo i po co? Jedyną szansą na awans jest przeniesienie się do innej hali na ew lepsze stanowisko bo we wlasnej awansu nie dostaniecie, kadrowa klika trzyma się mocno

Doradca Klienta

spoko, profesjonalnie, miłe panie z hr, bez zadnej ściemy, umowa od ręki

o przebieg dotychczasowej pracy, oczekiwania itd test kompetencji i tyle

Przestroga

Praca w tej firmie mnie rozczarowała (centrala, jeden z większych działow). Na rozmowie rekrutacyjnej usłyszałam ciekawą propozycję współpracy, której w realnym świecie menagerka nie zdołała dotrzymać. W firmie można spotkać się z lekceważącym stosunkiem do pracownika i wprowadzaniem w błąd (ciężko określić w jakim stopniu umyślnie). Do tego stopnia, że z super rozwojowej oferty, robi się monotonna, odtwórcza praca bez perspektyw. Co wiecej, z czasem nie ma co robić i zaczyna się rozmyślanie nad tym, czy nie szykuje się "papier"... Kadra kierownicza niewiele robi sobie z licznych niedociągnięć merytorycznych i niewłaściwych praktyk, pomimo zgłaszanych błędów. Odniosłam wrażenie, że w tej firmie jest duże przyzwolenie na bylejakość, kolesiostwo i samowolkę. Nieprzyjemnie mi się tam pracowało. Nie uświadczyłam też tego, na co się umawiałam. Wręcz mam wrażenie, że mnie wykorzystano (dla czyjejś wygody?). Piszę tego posta, żeby ostrzec. Mi samej kiedyś gowork pomógł podjąć decyzję o przyjęciu oferty pracy. Jednym zdaniem: OBI - nie warto.

rozczarowana

odradzam pracę w centrali wymienionej firmy, zatrudnia się w niej do wykonania określonej pracy krótkoterminowo-nawet okres 2-3 miesięcy, mimo podpisania umowy na okres jednego roku z możliwością dalszej współpracy, po krótkim okresie pracy okazuje się, że pracownik "nie ma co robić", co skutkuje koniecznością zmiany sytuacji zawodowej, mimo ustalonych wcześniejszych warunków

wykorzystany

Prywata, cynizm, nepotyzn, kariera ponad wszystko. Zatrudniłem się w OBI (pomimo, że miałem pracę, umowę na czas nieokreślony), chciałem sobie polepszyć ale mnie wyd..... . Teraz jestem na bezrobociu, bez prawa do zasiłku pomimo że przepracowałem 20 lat. Zatrudnili mnie abym wykonał określoną pracę, a potem zaprosili i podziękowali po 1,5 miesiąca, pomimo, że umowa była na rok czasu. Umowa jest tak skonstruowana, że nie można się od niej odwołać: "Każda ze stron w trakcie niniejszej umowy może ją wypowiedzieć na piśmie zgodnie z obowiązującymi przepisami KP". Praca dla ludzi bezrobotnych. Nie radze rezygnować z czegoś co jest pewne dla kariery w OBI

obiker

Brak chętnych do pracy, po raz kolejny zawód OBI ma problem z zatrudnieniem ludzi na podstawowe stanowiska obsługi klienta i serwisu towarowego, chyba jasne z jakiego powodu? G... pensje

Agata

@Oboz niewolników Mobbing zazwyczaj ma na celu lub skutkuje: poniżeniem, ośmieszeniem, zaniżeniem samooceny lub wyeliminowaniem albo odizolowaniem pracownika od współpracowników. Czy właśnie takie sytuacje miały miejsce w firmie OBI?

YYY
@Agata

Powiedzcie mi w koncu jaki jest dobry(ludzie ,kierownicy) dział w obi Poznań? Mam w planach się zatrudnić na stanowisku technika ,może w dziale budowlanka?

TWbolok
@YYY

hehe, głupich jednak nie sieją

ziomek
@Agata

Byłem na rozmowie o prace na dział ogród. Warunki całkiem fajne, socjal, premie, pani z HR bardzo miła. Wczoraj byłem pierwszy dzień w pracy i prowadzą za reke wszystko tłumaczą. na razie na plus

der
@ziomek

chyba na łeb upadłeś/aś zapomnijvovsocjalu, zapomnij o premi, goła pensja to standard i zmiany w sobotę po 10 godzin

Co sądzicie o pracy w centrali OBI w Warszawie? Zastanawiam się czy aplikować na specjalistę do działu zakupów. Jaka atmosfera w biurze? Jakie zarobki netto?

Oboz niewolników

Radzyminska. Jednym slowem tragedia. Brak sprzetu, ciagly mobbing, milion zadań narzuconych przez kierowników- zadne nie skonczone. Na rozmowie jak to bedzie pieknie i wgl. A w rzeczywistosci tragedia. Bhp? Tam nie istnieje, oni nawet o tym nie slyszeli ( moze tylko o nozykach...) Szkolen brak. Klientow wg kierownictwa najlepiej olac. System do du**, nic sie tam nie zgadza. Kazdy nowy pracuje po 2 tyg, zobaczy co sie dzieje i wychodzi z zalozenia ze gorzej trafic nie mogl i odchodzi. Dobrze ze to juz za mną. Przestrzegam.

ss wolf

mamy nowe hasło reklamowe "obi" na pewno w h... cię zrobi ! nic dodać nic ująć

duszek

Ta firma to jedna wielka ściema, mają w (usunięte przez administratora) ludzi w naszej hali już nie ma chętnych do pracy od kilu miesięcy, masa wakatów, proponują 2900 na początek i chętnych brak Rekruterki oszukują na spotkaniach o pracę obiecując cuda, codów tu nie ma, najgorsze wynagrodzenie z sieci DIY Pracuję od 4 miesięcy w firmie, żal im mnie wysłać na szkolenie z wózków, bo to tylko przywilej dla lizusów kierownictwa, na tukana też bo i po co?, brak jakich kolwiek uprawnień na w/w sprzet, każa zapier... palkeciakiem, szkoleń produktowych "zero" i to jest pięke można odpowiadać klientom bez żadnych skrupułów nie wiem bo skad k... ma to wiedzieć, ludzi mają za nic...

Agata

@Kasjer Jablonna Wnioskuję z Twojego wpisu, że jesteś zadowolony z pracy dla OBI w Warszawie, a sama praca sprawia Ci przyjemność. Czy mam rację? Czy mógłbyś jeszcze napisać, czy firma OBI oferuje swoim pracownikom wyżywienie lub czy istnieje w firmie stołówka pracownicza? @Pablo Czy próbowałeś negocjować zaproponowane warunki wynagrodzenia? Czy masz już jakieś doświadczenie, dzięki któremu mógłbyś się starać o lepsze wynagrodzenie? @Lembas Mobbing to bardzo mocne określenie, mające swoje odniesienie w Kodeksie Pracy. Jeżeli mówisz o mobbingu należy mieć na to konkretne dowody. Jeżeli byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia, o którym mowa w ustawie, to należałoby to zgłosić do odpowiednich organów państwowych. Przypominam, że mobbingem może być np. celowe ośmieszanie pracownika. Czy byłeś świadkiem takiego zdarzenia w firmie OBI?

gość
@Agata

Ja byłem świadkiem.Mobbing trwa nadal z tego co się orientuję ale "góra"udaje,że nie widzi i zamiata kolejne skargi pod dywan.Katowice doskonałym przykładem, ale jak wspomniałaś trzeba mieć konkretne dowody a nie słowo robola vs słowo kierownika.

Wiktor

Czy OBI ma aktualnie jakieś oferty pracy? Podpowiedzcie jak trudna jest rekrutacja?

Normalny
@Wiktor

Tak mają oferty dla fizyków jądrowych, ale rekrutacja jest mega trudna, bo to jest elitarna praca, z ogromną pensją, tylko dla bardzo wykształconych ludzi!

Agata

@:) Widzę, że masz negatywną opinię na temat wynagrodzeń w firmie OBI. Może warto porozmawiać na ten temat z przełożonym? Może firma prowadzi wewnętrzną rekrutację na stanowiska o wyższym wynagrodzeniu? Czy przemyślałeś wszystkie dostępne możliwości? Czy poza pensją, udało Ci się dostrzec w tej pracy jakieś plusy?

Nowy łoś

Praca warszawa radzyminska zaoferowano mi 2400zl brutto na start. Po 3 miesiącach 2700 brutto. Jak na stolicę, marnie! Premi podobno brak - informacja od kierownika z działu ogród. Hm... Jakie jest Wasze zdanie?

Lidka
@Nowy łoś

czy rozwiązywałeś jakiś test psychologiczny na tym spotkaniu i czy ta umowa to na okres próbny miała być podpisana ?

@Nowy łoś

Szanuj się chłopie i za grosze nie pracuj takie jest moje zdanie

Lembas

Przepisy BHP w tej firmie nie istnieją, kultura pracy również bo ludzie przez masę obowiązków, mobbing ogromny. Generalnie trafiłem na dział budowlany jako DORADCA klienta, wymagania wysokie, obowiązków o wiele za dużo ponieważ szykowanie zleceń klienta, zleceń internetowych, transportów oraz obsługa klienta jest w obowiązku doradcy klienta nie magazynu, w dodatku podzielone na jakieś 5-6 osób na cały dział(nie na zmianie), do tego dbaj o ekspozycje, o ceny, plakaty, odbieraj telefony, odkładaj zwroty. Wiecznie robisz za mało, nawet jak zrobisz to co miałeś to nie ma opcji na odpoczynek, wtedy musisz znaleźć sobie zajęcie żeby wice DYREKTOR/kierownik się nie przyczepił zupełnie jak w jakimś (usunięte przez administratora), generalnie komuna tego marketu się dość mocno trzyma. Góra to jakaś porażka kierownicy którzy więcej patrzą w cyferki czy im się obrót zgadza.. obrót który jest bardzo fajnie oszukiwany przez dyrektorów i kierowników w prosty sposób> nieprawidłowe stany towaru, brak odpisów i resztę śmieci przez które później musi się pracownik użerać bo sprzedał towar którego fizycznie nie ma bo kierownik tego nie odpisał. Z plusów to może osoby na dziale, 90% fajnych osóbek i pomocnych, do tego czasem jakaś premia na święta, pieniądze są znośne, chociaż jak na ta ilość obowiązków to za małe. Radze unikać tego marketu jak ognia, jedynie co można znaleźć w nim to wielkie rozczarowanie i wyzysk.

acha
@Lembas

też masz 3000 brutto jak ten wyżej?

Kasjer Jablonna

Jestem zadowolony z pracy w obi... :-) nie wchodze nikomu w 4-litery. Po 2,5 roku pracy mam 3000 brutto (2200 na reke) wiadomo zawsze moze byc wiecej. W grudniu dostalem podwyzke 400 brutto. Zaczynalem z 2100 brutto. Praca nie jest ciezka ale wymagajaca. Premie sa, ale to zalezy od nas samych czy klient kupi to co chce. Zamowienia robia ludzie w biurze ale co sie chce to zamowia (ale nie zawsze sie da). Karta benefitu sa w zaleznosci od sytuacji rodzinnych (zona, 3 dzieci - 35zl) . Imprezy firmowe 3x do roku. Podwyzka co roku. Goraco w lato, ale to chyba normalne (brak klimatyzacji). 15% znizki zalezne od marzy. Osobisci polecam :-)

Pablo
@Kasjer Jablonna

Tyle to ja mam na zleceniu na magazynie w Chorzowie po 1 miesiącu pracy

???
@Kasjer Jablonna

Jak Ty za takie pieniądze jesteś w stanie utrzymać rodzinę i opłacić rachunki?

Remek

Myślę, że dobry pracownik wszędzie znajdzie miejsce dla siebie, dogada się z każdym!!

Zostaw merytoryczną opinię o OBI - Warszawa

• Jak się pracuje w OBI?

Zobacz opinie na temat firmy OBI tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OBI?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OBI?

Kandydaci do pracy w OBI napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OBI
2.2/5 Na podstawie 93 ocen.

OBI