logo OPOLTRANS

OPOLTRANS

Opinie o OPOLTRANS

drozdziu 2017-03-16 14:12
Byłem na rozmowie o pracę na stanowisko magazyniera. Chociaż dopiero co zrobiłem uprawnienia na kierowcę zawodowego CE +kwal,cos mnie skusiło żeby tam zaaplikować. Jestem trochę przerażony niesamowitą iloscia godzin do przepracowania,marnym 1800netto przez pierwsze 3msc (za tyle godzin?!) No i do tego własną działalność.Zapewniano mnie,że zarobki super,super perspektywy,tylko że jak zrąbiesz zamówienie to z własnej kieszeni pokrywasz koszta. Ogólnie cieszyłem się,że zaprosili mnie na rozmowę o pracę,ale jestem teraz niesamowicie zmieszany, jak myślicie,pchac się tam,czy szukać pracy w transporcie ? Myślę,ze jednak pójdę za fajere..gdybym chciał być w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to pojechał bym do UK, a z doświadczenia wiem, że za tyle przepracowanych tam godzin miał bym konkretną kase... Pchać się w ten opoltrans?
Agnieszka 2017-03-16 14:23
@drozdziu, a ile jest godzin? I możesz powiedzieć więcej o przebiegu rekrutacji? Czy coś podczas rozmowy Cię zaskoczyło?
zoltan89 2017-03-30 17:05
Witam, jak wygląda sprawa oddziału w Krakowie/Wieliczka? Czy jest podobnie jak w centrali? Chcę aplikować jako PH.
taktojest 2017-04-10 20:48
Właściciel Pan J.W to hipokryta .Najpierw każe nie uznawać reklamacji dla klientów ,robi schody dla klienta starającego się o przelew albo da da wieloletniego klienta 3-5 tys. zł co go odstrasza bo nawet na opony nie starczy... dobija klienta pobieraniem prowizji 10% za zwrot towaru ,a teraz każe bratać się z klientem by ten podał dane swoje firmy viny aut nr rejestracyjne co klienci odbierają oburzeniem bo jakim prawem ktoś może wymagać od klienta podania takich "prywatnych informacji" ciekawe czy sam komuś by podał swoje dane ? Niech sam dzwoni po klientach i zobaczy jak to jest się nasłuchać za całokształt współpracy z opoltrans ... wydawać bzdurne polecenia to każdy by chciał! 3/4 składu handlowego rozważa odejście bo to nie pomaga a szkodzi ...w relacji oczywiście zdarzają się klienci którzy udostępnia takie informacje ale mało ich na pweno nie z gr 1 iduże firmy traktują nas z nie ufnością .
Agnieszka 2017-04-11 09:35
Wiecie, że OPOLTRANS na swojej stronie opisuje proces rekrutacyjny krok po kroku - http://www.opoltrans.com.pl/praca-u-nas/rekrutacja.html
Rak 2017-04-22 21:43
Nie!!!
Poldek 2017-05-05 10:43
@taktojest Jeśli masz rację to czemu nie zgłaszasz odpowiedniej osobie w firmie takich spraw? Na forum nikt nie pomoże, a może to są jakieś wymagania odgórne?
Porucznik Pneumat 2017-05-08 19:14
siema wesoły co tam zamilkłeś?co tam w Kielcach słychać?
Byłem ostatnio i zauważyłem byłem wulkanizatora który znikał na maratony regularnie i nic z tego nie miał tak jak i z tego ze jest najbardziej skorumpowanym wulkanizatorem chyba w całych Kielcach..niby nie ma czasu na zmiane kólek ale jak mu się da flache to zaraz coś wymyśli.heheh podrzuć coś wesoły
Fiona 2017-05-09 15:29
Widzę, że firma ma sporą ofert pracy. Czyżby OPOLTRANS się rozwijała? To byłaby bardzo dobra informacja dla pracowników ! Może ktoś coś słyszał i mógłby się podzielić?
Agnieszka 2017-05-15 09:34
@Fiona, wszystkie aktualne oferty pracy OPOLTRANS znajdziesz na stronie internetowej firmy: http://www.opoltrans.com.pl/praca-u-nas/oferta.html
Którą ofertą jesteś zainteresowana?
Szymgjj 2017-05-19 20:12
Co się dzieje w filii Wrocław ? zamknięte na stałe ?
klient były 2017-05-19 22:36
Niestety trzeba być naprawdę ograniczonym umysłowo i biznesowo, aby zamykać taki dobry oddział we Wrocku.
tyle 2017-05-22 12:37
oni jemu podziękowali, a nie on im.
tyle 2017-05-22 12:38
oni jemu podziękowali, a nie on im.
Polka 2017-05-25 10:11
@franio Może wiesz czy oddział został zamknięty na stałe czy to tylko okresowe? Niestety ludzie myślą, że kombinacjami daleko zajdą, nic bardziej mylnego. Pozycja firmy zależy w dużej mierze od pracowników!!
Franio 2017-05-25 23:20
Oczywiscie, ze na stałe.
zawodówka 2017-05-26 12:01
Na handlowca jest wymagane tylko doświadczenie zawodowe?
nawet średniej szkoły nie potrzeba, aby pracować jako handlowiec doradca?
sebaj 2017-05-26 15:25
tak handlowiec ma tylko zawodówkę w wymaganiach o wykształcenie
Poldek 2017-06-01 10:56
Może ktoś na forum ma wiedzę czy OPOLTRANS potrzebuje w chwili obecnej pracownika na stanowisko przedstawiciela handlowego? Słyszałem o firmie sporo dobrego i mam również spore doświadczenie w takiej pracy.
Rekrutacja 2017-06-01 21:07
Najprosciej sprawdzic na stronie opoltransu, ale jak masz z tym trudnosci i pytasz na forum to śmiem twierdzić ze się nie nadajesz do jakiejkolwiek pracy.
Poldek 2017-06-06 21:35
@Rekrutacja Na forum rozmawiam z pracownikami i liczę na więcej info.
Jan Niezbędny 2017-06-12 20:55
Jeżeli chodzi o odział w Krakowie, to ja sobie chwalę pracę.
Oleńka 2017-06-16 18:22
Zawsze można jak się bardzo chce coś znaleźć i nagłośnić. Jeśli firma jest dobra to po co szukać dziury w całym?
Ewa 2017-06-22 15:26
Witam serdecznie.
Mam pytanie do byłych kasjerek, kasjerów/Szczecin.
Jak wygląda praca na tym stanowisku?
Chodzi mi dokładnie o to, czy w związku z tym ,iż masz do czynienia z gotówką, czy to stanowisko jest jakies odrębne?
Pracowałam w kilku miejscach mniej więcej na takich stanowiskach i one zawsze były odrębne, ponieważ tylko ja odpowiadałam za kasę.
Czy siedzisz przy biurkach z innymi? Jak pokazują zdjęcia na ich stronie.
To ważne biorąc pod uwagę, że kasjer na pewno ma odpowiedzialność finansową, więc powinno być chyba odrębne stanowisko, aby nikt inny nie miał dostepu do kasy.
I jaka jest mniej więcej pensja?
Jest ogłoszenie na kasjer w Szczeinie, nie wiem czy aplkowac.
Pomóżcie.

Pozdrawiam,Ewa

Jerzy 2017-06-22 22:31
Ile może wyciagnąć w firmie zaopatrzeniowiec? Podpowiedzcie mi proszę .
tadek t 2017-06-24 02:26
Do kasetki kasjera maja dostęp wszyscy, a spróbuj im nie dać, to zaraz wrzawa. Tylko kasjer odpowiada z własnej kieszeni za wszystko i zarabia najniższa krajowa
Polka 2017-06-25 22:59
Bardzo dobrze pracuje mi się w OPOLTRANS-ie. Cicha , spokojna firma a prace mam pewną i na zarobki nie narzekam
kierowca 2017-07-07 00:10
Nie polecam jak chcesz dołączyć do grupy oszustów, cwaniakow i naciągaczy to zapraszam. Jednym słowem złodzieje. A ten kierowniczek padałek pożal się na niczym się nie zna.
niet 2017-07-08 01:07
Ta firma to jakiś koszmar z ulicy wiązów. Przynajmniej dla pracowników.
gosc11 2017-07-08 10:01
Nie polecam pracy na stanowisku kasjerki, zarobki są male w stosunku do obowiązków które się dostaje. Po zwolnieniu się, po przepracowanym całym miesiącu ucięto mi tyle z wypłaty , że mi ręce opadły. Brak słów, nie polecam! Za takie pieniądze można znaleść wszędzie prace.
Madam 2017-07-10 12:36
Osobiście uważam, że ocenianie firmy po przepracowanym zaledwie miesiącu to jakiś żart. OPOLTRANS to dobra oraz spokojna firma. Podejrzewam , że niektóre osoby są mocno inspirowane przez konkurencję
gosc11 2017-07-11 11:36
W firmie pracowalam kilka lat, chodziło mi o to ze za ostatni miesiac pracy, gdzie pracowałam cały miesiąc, ucięto mi sporą kwotę z wypłaty.
Polka 2017-07-13 15:06
Ja nie narzekam zupełnie na pracę w firmie OPOLTRANS.
Agnieszka 2017-08-08 19:12
@Polka a jakie dokładniej plusy odnajdujesz w pracy w OPOLTRANS?Jak długo jesteś pracownikiem tej firmy? To bardzo ważne - informacja o długości zatrudnienia pozwala ocenić zainteresowanym osobom, czy pracownicy nadal są zadowoleni z zatrudnienia wraz ze wzrostem stażu pracy.
były pracownik. 2017-08-15 10:28
ta jasne,ha ha ha.
Kuba 2017-08-15 21:57
Sprawy rozliczeń z firmą chcecie omawiać na forum czy chodzi o robienie złego wrażenia o firmie? Jak coś się nie zgadza trzeba iść do odpowiedniej osoby w firmie!!
Agnieszka 2017-08-20 15:31
@Kuba czy Tobie osobiście przytrafiła się taka sytuacja w firmie i udało Ci się wyjaśnić to nieporozumienie? Ważne, aby pracownicy mieli poczucie, że w przypadku takiej sytuacji zostaną wysłuchani.
Lizus 2017-08-23 10:28
W tej firmie można dobrze zarobić i fajnie się ustawić. Jedyne co, to nie płacą za obijanie się. Pracuję kilka lat i chwalę sobie tą pracę, bo są zasady, które obowiązują i trzeba się ich trzymać dla dobra wszystkich. Raz nawet zapłaciłem sporą kwotę i nie byłem z tego zadowolony, ale jak przemyślałem, to w końcu z mojej winy firma dużo więcej straciła. Zrozumiałem. Niekiedy ktoś zbierze op... ale tylko dlatego, żeby nie musiał płacić za straty czy zniszczenia. Niekiedy ktoś zbiera op..... od różnych kierowników, żeby nie stracił zdrowia lub życia przez głupie swoje pomysły, bo jest tu kupę ciężkiego sprzętu jeżdżącego i regały wysokiego składowania. Dla bezmyślnych jest to miejsce niebezpieczne, dlatego niekiedy słychać op.... wulgarny, ale nie od J.W. bo jego na magazynie nie ma. To samo z godzinami. Każdy pracuje na tyle na ile się umówił, więc albo pracujesz kilka godzin dziennie, albo nawet i 12h ale tylko wtedy jeżeli chcesz zarobić dużo. Ja pracuję tak jak mi pasuje. Raz więcej, raz mniej, a niekiedy przyjdę sobie w sobotę dobrze dorobić. To samo jest w oddziałach a wszystko zależy od charakterów kierowników, a nie od J.W. Syfu nie ma bo musi być porządek. Polecam, zachęcam. ..
handlowiec 2017-08-23 11:08
Dowiedziałem się, że szukają w Opoltransie handlowców i kierownika oddziału w Nysy. Szukam takiej pracy. Słyszałem, że były kierownik oddziału zachorował na hazard i okradł firmę na grubą kasę, dlatego zwolniło się miejsce. Fajna choroba. Słyszałem, że nie jest tak źle w Opoltransie. Czy ktoś podpowie jak jest w oddz. Nysa? Proszę o opinię.
Paweł 2017-08-24 23:14
Widzę, że OPOLTRANS ma sporą listę ofert pracy. Aktualnie sytuacja robi się trudna ponieważ większość firm ma braki kadrowe i brakuje ludzi.
Agnieszka 2017-08-29 10:06
Rekrutacja w OPOLTRANSIE @paweł wcale musi oznaczać braków kadrowych, to dość spora firma, mająca wiele oddziałów, więc może dlatego cały czas poszukują pracowników? @Lizus piszesz, że pracujesz w firmie, czy mógłbyś odnieść się do tematu rekrutacji?
Egon 2017-08-30 13:02
Braki kadrowe to również rozwój firmy i wymiana tych, którym się znudziło i hamują rozwój firmy. Jestem kierownikiem oddziału i nie jedno przeżyłem, również masowe rezygnacje rutyniarzy "niby handlowców starych i doświadczonych" . Po takich emigracjach tylko oddział, handlowcy i firma zyskała. IC się obłowił a Opoltrans zyskał. Nikt normalny nie odchodzi z tej firmy. Trzeba tylko trzymać się zasad , które są napisane i wiadome oraz zapewniają rozwój ale przede wszystkim dobrą obsługę klientów i fajne prowizje. Nikt w firmie nie bieduje jeżeli pracuje bez oporów co widać i słychać od ludzi. Tym, którym się znudziła obsługa klientów przechodzą do konkurencji lub innych firm, żeby sobie zapewnić wygodę, ale nie zawsze wygodę finansową. No może na chwilę. Proponuję spróbować się odnaleźć w prężnej firmie i nie kierować się "newsami " z powyższych nie prawdziwych opinii. Każdy może zmieniać pracę, więc zmienia jak ma ochotę. Ale po co te głupoty wpisywać? Chyba tylko na złość. Zachęcam do spróbowania swoich w tej firmie. Są proste schematy, które działają i każdemu pomagają, żeby wejść i szybko dobrze zarobić.
Egon 2017-08-30 13:02
Pitrek 2017-09-05 12:56
Jeśli ktoś ma na celu oczernianie firmy, w której pracował i może musiał odejść to już tego nie zmienimy. Dobrzy pracownicy wszędzie będą mieli dobrze bo oni chcą przede wszystkim pracować.
Agnieszka 2017-09-05 19:28
@Egon a czy z punktu widzenia kierownika możesz ocenić szansę na awans w OPOLTRANS? Czy dla najlepszych zawsze znajdzie się taka możliwość, czy jednak rozwój w hierarchii firmy jest trudny?
Były 2017-09-14 00:22
Opowiadasz głupoty jestem jednym z tych którzy odeszli i to dawno, co do finansów to opoltrans ze swoją nędzną 6 czy 7 netto na działalności jest śmieszny . W innych firmach to jest podstawa + jeszcze prowizja do tego. Ktoś tutaj powiedział że jak jest się dobrym to wszędzie mu będzie dobrze a za swoją wiedzę zostanie dobrze wynagrodzony. To są mądre i prawdziwe słowa. Moim zdaniem firma w której tkwisz wyprała ci mózg i zasłoniła szerokie możliwości rozwoju, oczywiście w opoltransie to niemożliwe bo ta firma nie ma przyszłości i zostają w niej tylko nieudacznicy tacy jak Ty dla których kierownikowanie w opoltransie jest szczytem możliwości. Zapewne kierownikiem zostałeś po kimś kto się zwolnił a szef zrobił cię kierownikiem nie dlatego że jesteś dobry ale tylko dlatego że wykonujesz Jego polecenia jak marionetka opisując pierdoły w piątkowych raportach. W poniedziałek już masz gotowca co masz robić kogo zjebać itd,itp. Kierownikiem można zostać bardzo łatwo wygryzając dotychczasowego .Pewnie o opoltransie z przed 15 laty slyszałeś z opowieści i wzrostach miesiąc do miesiąca o kilkadziesiąt procent też słyszałeś z opowiadań więc nie gadaj głupot o schematach. Wg schematu to można składać szafkę z ikei. Dobra firma polega na ludziach i ich doświadczeniu a nie na schematach. Ten komentarz też napisałeś na polecenie jw czy już masz tak wypalone zwoje że uwierzyłeś w to co piszesz.Firmy nie polecam szkoda lat i nerwów a lepszych firm traktujacych pracowników jak dobro a nie złodziei jestnaprawdę sporo.
Były 2017-09-14 00:26
Polka 2017-09-14 11:14
OPOLTRANS to firma dla chcących pracować. Może dobrze się stało dla obydwu stron, że @Były nie jesteś już pracownikiem bo cóż miałby robić taki zdolny w takiej firmie?
Agnieszka 2017-09-18 23:05
Widzę, że tak jak wszędzie i rownież tutaj - zdania na temat pracy w firmie są podzielone (@byly, @Polka). @byly teraz najniższa stawka godzinowa wynosi 13 zł brutto, więc zarobki, o których mówisz już są dawno nieaktualne. Jak wygląda ich wysokość obecnie?
rozczarowany 2017-09-22 11:32
Witam.
Byłem na rozmowie w Opoltrans-Katowice , najpierw na stanowisko magazyniera(odmówiłem) a następnie na stanowisko handlowca.
Rozmowa z kierownikiem i panią z HR - około 40 minut.
Następnie dostałem pytania w formie pisemnej.
Pierwsza część pytań, przykładowo - jakie masz plany na życie? jak wyobrażasz sobie awans w tej firmie itd.
Druga część pytań z wiedzy technicznej związanej z branżą.
Po kilku dniach dostałem odpowiedź negatywną. Zdziwiłem się nieco ponieważ jeśli chodzi o wiedzę merytoryczną , jest ok i test napisałem co najmniej dobrze.
Pani z HR stwierdziła, że mógłbym pracować na magazynie żeby się "douczyć" a później przejść do działu handlowego. Ciekawe czego miałbym się douczyć pracując jako magazynier (magazynier tam musi też zmieniać opony w autach ciężarowych) jeśli moja wiedza z budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych jest na wysokim poziomie. Może technik handlowych miałbym się uczyć zmieniając opony w tirze... Nie wiem czym tam się kierują w doborze pracowników bo na pewno nie wiedzą merytoryczną !
Pomijam fakt, że 220 godzin w miesiącu to standard w tej firmie, umowa kodeksowa tego nie obejmuje więc musisz założyć działalność.
Jeśli się cenisz i szanujesz nie polecam tej firmy, szkoda czasu poświęconego na rekrutację.
Pozdrawiam
Zostaw swoją opinię o OPOLTRANS - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie OPOLTRANS