Opinie o Łożyska Nsk (Nsk Bearings Polska S.A.) w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie NSK Bearings Polska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie NSK Bearings Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NSK Bearings Polska S.A. w Kielce

Emeryt

Może Pan prezes spotkałby się z załogą mamy trochę pytań bo jak został prezesem to jeszcze wyszedł do ludzi z produkcji czy to z braku odwagi czy braku szacunku ?

@Emeryt

Nasi przełożeni powinni pojechać na szkolenie do UK żeby zobaczyć jak kadra managerska traktuje swoich podwaladnych...I to wystarczy szkolenie w NSK

KobietaPracująca

Podobno przyjechał jakiś ważny gosc z tego twojego uk żeby zwalniać ludzi więc przekonasz się na własnej skórze jak tamtejsza kadra managerska traktuje pracowników swojego koncernu.

@KobietaPracująca

Co ma piernik do wiatraka? Ja mówię o tym jak jest w NSK w UK. Tam dyrektor wychodzi na hale, rozmawia z ludźmi, pyta o co u dzieci, co u żony..traktuje się ludzi normalnie a nie jak (usunięte przez administratora)

Przerwanafajke

A skąd ty tak wszystko wiesz jak jest w uk jak tam nikt z normalnego personelu nie jezdzi, chyba sam jesteś kierowniczyna wchodzącym tam gdzie najciemniej, albo historie 7 woda po kisielu siedząc na tronie w domu

@Przerwanafajke

W UK jest inna kultura pracy, to raczej nie tajemnica..żeby tam jechać nie trzeba być kierownikiem haha..możesz tam jechać i ty :-) Pracownicy z NSK Kielce jezdzili na szkolenia do Peterlee od lat I co niektórzy byli tam długo...jak o tym nie wiesz to pogadaj z kolegami którzy pracują tu dłużej.

Rozgoryczony

Może ktoś zorganizował by strajk dużo osób na montażu jest za tym żeby zatrzymać produkcję za to że związki podpisały jakieś śmieszne podwyżki bez jakich kolwiek rozmów z załogą produkcji

WW3

Slyszelicie coś na temat zamknięcia ww3? Doszły mnie takie słuchy i trochę mnie to dziwi bo niby tam najbardziej dochodową produkcję robimy. Ktoś cis słyszał??

Dorota

Syn szuka pracy na produkcji. Pracował już kiedyś na tym stanowisku w innej firmie. Jakie są godziny pracy I czy są też zmiany nocne? Jeśli tak to ile więcej można zarobić pracując w nocy? Jest możliwość pracy jedynie w nocy?

Praca
@Dorota

Na jakim stanowisku? W NSK jest cały szereg stanowisk na produkcji. Godziny pracy to 6.30 14.30 i 22.30. Pracując w nocy zarabia się tyle samo plus dodatek nocny zgodny z prawem pracy zależnym od miesiąca. Łatwo sobie to sprawdzić w wyszukiwarce. Praca na samych nocach raczej jest niemożliwa. To nie piekarnia. Najlepiej jak syn sam się zgłosi

Ooo
@Dorota

W NSK również pracuje się w systemie cztero brygadowym co oznacza pracę w weekendy. Za to też są dodatki

Robol

Znowu związki się nie popisały coś koło 350zl ma być podwyżki i jeszcze podobno to i tak za dużo według ludzi z góry dla prostych ludzi fizycznych na produkcji

@Robol

Prości ludzie utrzymają tych z góry. A straj jest opcją. Zapraszam kierowników i góre na linie zwłaszcza Fuji to naprawdę super sprzęt niech robią normy

Qwer

Pytanie...czy majową pensja będzie już z podwyżka??

Podwyżki
@Qwer

Majowa tak, kwietniowa nie. Podwyżki są od maja, więc różnicę będziesz mieć w wypłacie za maj w czerwcu, a nie w maju za kwiecień. ;)

Jakub

Dlaczego wybrałeś taki nick i skąd się biorą Twoje odczucia wobec osób zarządzających firmą? Możesz coś więcej napisać o sposobie zarządzania i podejściu do pracowników?

Slave
@Jakub

Jeśli ktoś poświęcił dla tej firmy 20-30 lat swojego życia, pracuje sumiennie a nie ma z czego dożyć do 10go to jak się ma czuć? Dokladnie jak slave i to nie jest tylko moje osobiste odczucie..

Inny slave
@Slave

Kazdy jest kowalem własnego losu, dlatego ja odszedłem. Pracowałem na własny rachunek, ale życie zweryfikowało. Teraz znow pracuje u kogoś i nie mam do siebie pretensji bo chociaz próbowałem cos zmienić.

Trybsonn
@Slave

Co myślicie o tym 500ziko i plus 70 do absencji... jakby premie były na poziomie tez 500 to jeszcze by się to jakoś sumowało...

Slave
@Trybsonn

To niby są podwyżki inflacyjne..dopóki była niska infacja wszystko się zgadzalo. W zeszłym roku niby nie można było dać więcej bo w grę wchodziła inflacja z poprzedniego roku. Jaka była inflacja w 2022 wszyscy wiemy a podwyżka znów poniżej inflacja. Zaraz padną głosy że powinniśmy się cieszyć że wogole ja dostaliśmy...szkoda słów

TakiTam
@Slave

Skoro Ci nie pasuje idź na rozmowę do Gajdzinskiego powiedz żeś jest fachowiec na cały łostrowiec i należy Ci się więcej.

@TakiTam

Narzekanie w tym zakładzie na porządku dziennym. Sam robię tu 12 lat a od 7 myślę o zmianie pracy. I co? I nic. Dalej tu. Ten zakład zasysa jest jak jakieś uzależnienie.

Bzyk
@Jo

Wiesz czemu zasysa??? Bo jest w Świętokrzyskim.. tu jest dziura... Ti nie ma dużych pracodawców. Gdy by to był inny region kraju choćby Śląsk to pracowali by w nim chyba sami ukraincy. Polak by za taką kasę palcem nie kiwną. Musieli by zacząć płacić inaczej.

@Bzyk

Racja. Szukałem swego czasu gdzie indziej, ale oferują zarobki na starcie niższe niż mam tu. Se myślę. Dobra tu jest (usunięte przez administratora) presja, stres, nerwy i bałagan wszechobecny, ale robię tu już trochę a teraz zaczynać karierę gdzie indziej od nowa z zarobkami mniejszymi. I tak sobie kolejne lata dokładam z nerwicą coraz większą. Pewnie gdybym miał lepsze wykształcenie to bym się uwolnił a tak odliczam dni do weekendu. No radości tu nie ma. Pozdrawiam wszystkich zassanych przez ten zakład ludzi.

Bzyk
@Jo

Mnie też zassało.. WKU...się i robię dalej bo mnie różne tematy wiążą z Kielcami i nie mam jak się ruszyć a znaleźć tu dobra pracę jest ciężko i pocieszę cie..bardzo dobre wykształcenie nie pomogło mi w zrobieniu w naszej firmie kariery haha.

@Bzyk

No to widzisz. Chore czasy. Trzeba szanować co się ma. Żal mi tych młodych co studiowali przez lata na maszynach gonią normy. To tak jak pisałeś. Ten region jest do rozwoju dość ubogi.

Ilona
@Jo

A czy np indywidualne rozmowy o podwyżkach nie przynoszą rezultatów? Czy nie ma żadnych awansów wewnętrznych? Jak są obsadzane wyższe stanowiska? Szukają kogoś z zewnątrz?

@Ilona

Co do podwyżek indywidualnych to nie słyszałem by ktoś dostał. Może nie chcą się przyznać. Nie wiem. W tym zakładzie z góry zakłada się odmowę takich manewrów. Nie ma pieniędzy stale do tyłu przez reklamację złom. Tabelki, wykresy, liczby jak jest źle. I idź teraz po podwyżkę gdy jest zakład w plecy. Jeszcze nie widziałem statystyk gdzie jest coś dobrze. Awanse? No ja miałem awans ze (usunięte przez administratora) na maszynę i tak się rozwijanie moje skończyło. Na układy nie ma rady. Pozdrawiam. Zwykły szary operator starych maszyn.

Mózg

Podwyżki powinny być od stycznia. A gdzie pieniądze za poprzednie miesiące uśredniając to tak jakby podzielić te podwyżkę na pół.

Beeep

Wiadomo coś o podwyżkach? Bo na razie prezes napisał że przez wojnę mamy zachodzić z urlopów już w marcu. Jakby tylko firma miała ciężkie czasy. Covid redukcję kosztem pracowników wojna również.

@Beeep

Nie będzie w tym roku podwyżek, będzie zwiększenie premii absencyjnej z 280 zł do 300 i wzrost premii za wyniki. Stawka godzinowa zostaję bez zmian.

@123

Nie siej niepotrzebnie zamętu bo to co piszesz to nieprawda.Trzeba cierpliwie poczekać do zakończenia rozmów.

@Prezes

Rok budżetowy jest ustalany wcześniej więc jeszcze ktoś wierzy że te rozmowy coś dają a nie jest odgórnie ustalona stawka???

ADHD

Stawki już są zasugerowane. Podobno więcej dla ludzi którzy mają niskie zarobki a mniej dla tych który mają wysokie stawki.

Malina
@ADHD

A od kiedy wogole mają być te podwyżki? Kiedy dosraniemy pierwsza pensje po podwyżce?

@Malina

Od 1.05.2023

@ADHD

Poczekamy cierpliwie na zakończenie rozmów.

Pracowity

Kto wie w jakiej wysokości te podwyżki mają być? Ile procent??

Ryszard
@Pracowity

150%

Jakub

A, jak tu się teraz pracuje, jak z motywacją do pracy? Trafiłem na ogłoszenie, gdzie płacą 4000-6000 zł / m-c elektrykowi z uprawnieniami SEP E1 za czterobrygadówkę. Te pieniądze, to kwota na czysto do ręki, czy brutto? I co to są za premie, o których tam piszą?

Trybik

Powiedzcie mi bo ja jestem ciemniak i nie kumam. Co miały na celu te wszystkie zmiany na stanowiskach? Jak to ma polepszyć sytuację?

Ustawić mnie z Panią ;) jak cię nie stać

Na odchodne
@Trybik

A kto twierdzi że to miało polepszyć sytuacje? Trzeba było usunąć kilka stanowisk żeby w exelu lepiej to wyglądało. Ot cała tajemnica. Tu od dawna nic sie nie poprawia, co najwyżej ''pudruje trupa'' żeby jakoś to wyglądało.

Grażyna
@Na odchodne

o tych tabelkach to skąd tak naprawdę wiecie? oni wam te wyniki tak notorycznie prezentują i na nich strategie firmowe objaśniają czy jak? czyli ile osób musiało odejść, pracowały tak samo dobrze jak wszyscy?

@Trybik

W przypadku reklamacji kto ma potrącone?

@Trybik

Trybik. Nie interesuj sie. Co cię to wogule obchodzi? Masz tyrac i juz.

Vvv
@Grażyna

Tylko tyle aby namieszać i zrobić zamęt.

Izabela

Piszecie tutaj, że ciężko o podwyżki. Na każdym stanowisku? A jak się tu pracuje jako Specjalista ds. Obsługi Klienta? Widziałam ofertę na stronie firmy ale nie wiem czy aplikować. Może chociaż same podstawy są niezłe? Czy poza tym na jakieś benefity można liczyć?

Lala
@Izabela

troche masz opozniony zaplon,aplikacja na yo stanowiskonjuz dawno zakonczona to po pierwsze a po drugie pomylias firmy. Na to stanowisko sxukaki czlowieka do NSK Polska a nie NSK Bearings.

Ccc
@Lala

Buty masz swoje? Po 130zł premi mas,? A gdzie związki? W CNS ISKRA mają premię zatwierdzoną przez związki 560zł.

Abcd

Ciekawe jakie zmiany beda w firmie, wszyscy o tym klepoa ale zero konkretow

@Abcd

Teraz to dopiero będzie cyrk na wrotkach.

Abcd

Tak myslisz? A czemu? Sa jakies przecieki?

Ronin
@Abcd

Roszady będą i jest to pewnik. Będą redukcję i przeniesienia. Jedno jest niezaprzeczalne, Ci co mają kontakty przetrwają, a Ci co coś umieją będą na nich ciężko i sumiennie pracować, zgarniając cała presję i odpowiedzialność. Ciężkie czasy się szykują dla zwykłych pracowników, doświadczeni inzynierzy, specjaliści, robotnicy zapłaczą nie raz nad swoim losem. Do emerytury jeszcze zostało, ale współczuję młodym. Wyścig szczurów jak w warszawskim korpo. Historie niedorzeczne i śmieszne staną się faktem. Człowieczeństwo upadnie.

@Ronin

wez nie strasz.... no ale fakt.. na uklady nie ma rady. zawsze ci co mieli plecy byli faworyzowani. w warszawskim korpo to chociaz jest kasa a u nas jalmuzna..

@Ronin

Ronin...fajna ksywa, adkwatna do wykonywanej pracy i miejsca- japonski sluga hehe

Emilia
@Abcd

Układy? Jakie układy? Kto i miedzy kim zawiera takie układy?

Bom ba na cy ce
@Emilia

To się nazywa koleżeństwo progresywne hahaha

Wiesław 4 Nic Nie Warty
@llll

Roninem tu nikt nie zostanie, Samurai bez Pana. Panów tutaj więcej niż chłopów.

@Wiesław 4 Nic Nie Warty

kierownik na kierowniku, kierownikiem pogania...

@IIII

Cytując klasyka..."Mój mąż jest z zawodu dyrektorem..."

@Niunia

u nas w firmie panowie sa zzawodu kierownikami... dzis kierownikiem tego dzialu monie troche czasu kierownikiem innego dzialu.. posiadanie adekwatnej wiedzy nie do konca potrzebna.. w koncu jak to sie mowi kowal ma szczypce od roboty haha

Xxx
@Ronin

Dobrze, że mnie zwolnili. Ufff. Jak mi dobrze.

@Xxx

przynajmniej juz sluzyc nie musisz.. haha..

Towarzysz Smirnov
@llll

Dziwi mnie niezaprzeczalny fakt towarzysze.. Ze jest tyle osób na menagerskim szczeblu, musi to sporo kosztować. Wyniki wcale nie lepsze, problemów coraz więcej, pracy coraz mniej... Kierowniczyn coraz więcej.. Przeniesiony tu, przeniesiony tam.. Nowe porządki, wymyślanie koła od nowa. Strata czasu. Czy ktoś wyciągnie wnioski i zrobi wreszcie porządek? Stołków już wam brakuje i ciągnięcie forsę aż (usunięte przez administratora) upadnie.

@Towarzysz Smirnov

wyniki raczej tragiczne az nam jakiegos angola podeslali, ktory sprawdza wszystkie poczynania w firmie... U nas jest tendencja bycia kierownikiem. z zawodu,. jesli gosc sie nie sprawdza to sie go przesuwa na kierownika innego obszaru. nie kumam tego. jesli jest kiepskim managerem to powinno sie mu podziekowac definitywnie... ale nie.. idzie napier... ic w innym miejscu

Slusarz
@Abcd

Bozee jezeli rzeczywiscie beda takie zmiany w utrzymaniu ruchu wyczuwam upadek i duzo zwolnien. Juz dzisiaj pare chłopaków powiedzialo ze jezeli rzeczywiscie trafia pod wydzial skladaja wypowiedzenia. Porazka !! Odczepcie sie od WR.

@Slusarz

to co? utrzymanie ruchu bwfzie miec innego szefa?

Pedio
@Slusarz

Zniszczą was wszystkich!!!

@IIII

ktos chyba jednak zauwazyl ze jest ich za duzo i zaczal robic porządek... i dobrze bo to bylo przegiecie, jeszcze powinni siec wziac za tych kierownikow z powiazan rodzinnych

Czystek
@abcd

Okaże się że zostaną tylko ci z plecami i powiązaniami a ci znający się na zarządzaniu i pracy wylecą żeby nie robić konkurencji tym ze wspieranej parafii haha rodzinka przy stole w komplecie. Tutaj sprzedaje się dusze diabłu

@Czystek

powiedz mi a kto z nich jest taki super i zna sie na zarzadzaniu? zastanawiam sie. jakis przyklad?

Gaderypoluki
@Czystek

Nie chce mnie się czytać waszych wypocin.weźcie się za pracę.!!!!

Prezesito
@Czystek

Pracuj synku to kupimy Ci samochodzik taki jakimi skośni jezdza, co rok to nowy. Nawet ja nie mam takiego luksusu. Płacić muszę sam za swój lokal, ci dość że dostają to pro bono to jeszcze finansują im panie do prokreacji. Żyć nie umierać, nie chce już być prezesem chce być żółtkiem!

@Prezesito

wez ty zajrzyj do slownika i sprawdz co oznaczaja slowa: pro bono i prokreacja bo chyba nie doczytales haha.. a to ze ludzie z walbrzycha i japonczycy maja w kielcach specjalne przywileje to jest faktem.. kielczanie (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) maja

@Prezesito

Niziole, wieśniaki, trole, za 1 grosz ci łeb urwią.

NIKT
@Prezesito

Kolego kto nagadał ci takich głupot...obywatele japońscy kupują auta za swoje pieniądze i odsprzedają przed powrotem do japonii. Dostają kadę i opłacają mieszkania. Jeśli chodzi o panie....kto ci broni?

@NIKT

hahaha... japonczyce po przyjezdzie do nas dostaja od firmy pieniadze na ramach zagospodarowania sie tutaj w ramach czego kupuja sobie auta, za wynajem mieszkn placi rowniez NSK. Auta dprzedaja przed powrotem do Japoni bo sa ich wlasnoscia.

Garniturek
@IIII

Ho ho muszą być z nich ponadprzecietni inżynierowie i specjaliści w każdej sferze, kupa ich a jakoś nie wnoszą zbyt wiele do działania firmy. Wysłali ich tu tylko do pilnowania i pokazania nam białym kto jest lepszy. Pie prze ni rasiści. Wywołują tylko niepotrzebna presję i stres w tym pozal się boze zakładzie pracy. Przyjezdza japoniec i wszyscy wa la w gacie, a oni maja wszystko z waszej ciężkiej pracy. Wam niedługo nie starczy na rachunki, a wielcy panowie będą podjeżdżać coraz nowszymi brykami, imprezować po pracy, lecieć na waszej krwi i pocie i mieć was gleboko w du ppie bo zawsze znajdzie się ktoś na Wasze miejsce. Większość tutaj będzie jeździć do roboty 30 letnimi ruplami, podczas gdy przy parkingu co rok podjedzie nowy szklacy się woz z salonu pod ladowareczke. Nie wspominam nawet na pieniądzach jakie idą dla waszych "kolegow" na zachodzie. Tam dopiero widać prawdziwy rozmach, dobrze ze tego nie widzicie bo co 2 padlby na zawal.

@Garniturek

o ktorych kolegach na zachodzie mowisz? Niemcy czy Angole maja godne zarobki, ale jesli mowisz o japach to w Angli nie maja takiego eldorw Polsce. Finansowo zero roznicy niz by zarabiali w Japonii, jezdza uzywanymi po swoich kolegach a nie nowkami jak w polsce i nie wynaje sie im napiekniejszych apartamentow ani domow tulko typo angielskie szeregowce. W fabryce tez nie maja tyle do powiedzenia co unas, angole na nich leja. Tylko polaczki dostaja palpitacji serca

@Garniturek

haha...ponadprzecietni..na pocztku to moe i wysylali fachowcow, a od lat to chyba tych z ktorymi u siebie nie maja co zrobic

Prawda
@Garniturek

Święta prawda. No ale tzw pracownicy nie szanują się. Firma nsk to(usunięte przez administratora)

Pozucony
@Prawda

Wykańczalnia ludzi. Szkoda życia. Nie zatrudniajcie się tu w tym (usunięte przez administratora)

H
@Abcd

Konkrety są takie, że wreszcie skończy się chojrakowanie ze strony kontroli i blokowanie produkcji pod byle widzimisię i zero odpowiedzialności za spływ. Połączenie wydziałów to istny strzał w 10

@H

teraz to dopiero bedzie reklamacji od klienta ze wzgledu na braki... produkcja ma jakosc w (usunięte przez administratora) produkcja chce tylko na.. (usunięte przez administratora) da.. lac. ilosc sie liczy..

Operator
@taaa

Na każdym etapie produkcji osoba odpowiedzialna za to co i jak robi odpowiada za jakość. Czy to dotyczy wymiarów, czy dogladzenia, czy luzów, czy nitowania, czy całego szeregu innych norm i parametrów. Jeżeli uważasz, że teraz będą sypały się reklamację to przypominam, że glovie się nie zmieniają, podpisujesz się w nich i nadal będziesz zobowiązany do pilnowania jakości. Różnica polega na tym, że jako kontrola nie będziesz już sabotować produkcji, bo będziesz się z tego tłumaczyć przed jednym przełożonym, a nie wiecznie tylko produkcja odpowiada i tłumaczy się za spływ.

@Operator

kakosc powinna byc niezalezna jednostka nie podlegajaca pod szefa produkcji tak samo jak i bhp. inaczej nie beda dzialac samodzielnie i obiektywnie. a reklamacje sie sposypia, teraz juz sa.. pomimo tego sprawdzania na wszystkich etapach a bedzie jeszcze wiecej..

Operator
@taaa

No to jak już są, to o co ci chodzi? Zmiany jeszcze nie weszły w życie, a reklamacje dotyczące niewydatkow, czy pominiętej operacji przychodzą. To jak to w końcu z tą kontrolą jakości jest? Działa, czy nie? A może odpowiedź jest prosta. (usunięte przez administratora) się i boicie się, że wam się to ukróci. Daj se spokój z tym defetyzmem, bo i tak nic nie ugrasz

@Operator

Nie jestem. osoba z jakosci, nie jestem osoba z produkcji wiec w sumie mam to gdzies, pomijajac fakt ze mi obetna premie bo produkcja da d

Das lineal
@taaa

To kim ty jesteś(usunięte przez administratora)aha, jak nic konstruktywnego nie robisz, żadnej wartości dodatniej. Pewnie kolejna wyw loka z plecami siedzi i się ma za kierowniczyne samozwancza.

Premia
@taaa

Produkcja da (usunięte przez administratora) i ty nie dostaniesz premii to kim ty jesteś ze żerujesz na czyjejś pracy? Oby cię przenieśli na stanowisko wymagające pracy za którą rzeczywiście zasluzysz na premie, a nie że ktoś na to pracuje, a ty zbierasz śmietankę

@Abcd

Cóż ENErGiA i ceny. Likwidacja obrobek wstępnych. Japonia dokłada setki milionów. Likwidacja wydziałów. Ino montaż i szlifierska się o staną. Tak gadają że robotę robi cena za prąd i gaz.

Hiha
@taaa

Dla kontroli lepiej ,że liczy się ilość, niż jakość:)Z zamkniętymi oczami można odbierać.....Zobaczymy jak będą reklamacje.....Na kontroli nie ma widzimisię,jesteśmy szkoleni ,do wykrywania BZDETÖW:)

Ronin

(usunięte przez administratora).

@Ronin

Proszę nie żartować o warszawskim corpo. No raczej niedoczekanie, że pracownik na samym dole będzie się spinał żeby kierownik był zadowolony, car skończył z pańszczyzną. Co to w ogóle jest za pokrzykiwanie na pracownika? To już związków w firmie nie ma? Presję sobie mogą wywierać na sobie wzajemnie, my mamy procedury i nie ma opcji żeby się spieszyć bo byle reklamacja pozbawia premii cały zakład a nie wydział.

@Adam

Trochę to skandal, że na tyle terenu i miejsca na dachu nie ma OZE. Proszę spojrzeć na parking i dachy PŚk. Może to nie załatwia sprawy ale grosz do grosza...

Kusy
@Abcd

Pan G uzdrowi wszystko. To fenomen z Kosmosu który rządzi jak Zeus???? oczywiście mieni się za fachowca ale bidny chyba miał ciężkie dzieciństwo. Wiele wymaga ale sam nic nie umie. Oczywiście ma poparcie w osobie Prezesa i to czyni go w swoich oczach pępkiem świata

Haha
@Abcd

Po 130 premi za cały miesiac pracy? Toz to totalne go.no. polak wzioł milion za szefa i ludzi olał. A ludzie zaiwaniaja na swi.ow ponad siły. Dobrze ze sa ubezpieczeni w pzu i będą nsk podawac do sadu.

Przekażcie swoim przewodniczącym zeb przed podpisaniem porozumienia podwyżek spotkali się z załogą skoro ją reprezentują 20%to minimum a w innym razie to niech nie podpisują pracownicy chętnie zastrajkują bo tu już nie ma co stracić jedynie panowie rządzący ikierownicy mają co stracić bo ich magą zmienić

Bboy

Przewodniczący tych trzech największych związków (M.G, A.J i W.S) to ludzie którzy mają etat zakładowy i nie małe pieniądze w zamian za przyklepanie wszystkiego co każe im prezes, jak co roku będzie to wyglądało tak samo że niby walczą... a i tak podpiszą co prezes im każe, pracuje w tym zakładzie 20 lat i ta szopka jest co roku. Co roku jest kryzys, co roku nie ma kasy na podwyżki itd itp. Ile razy widzieliście na hali panów "związkowców"... siedzą tylko w swoich gabinetach i kawusie popijają, czy interesują się problemami pracowników ? dlaczego pozostałe mniejsze związki zawodowe (niereprezentatywne) nie są zapraszane na rozmowy dotyczące podwyżek ? A no dlatego że to jest zamknięty układ mogłoby wtedy wyjść na jaw jak panowie A.G, A.J i W.S "zwiazkowcy" walczą...

Ww1 montaż

Od stycznia stawka minimalna 22.80 ,na montażu ogrom ludzi ma stawkę poniżej minimalnej

@Ww1 montaż

Najniższa stawka godzinowa wzrosła o 3,10 zł, najlepsze było by przesunięcie o taką właśnie kwotę.

Taki sobie
@E.Bathory

Obecnie z Agencji świeżaki mają wyższą stawkę niż pracownik nsk z 5cio czy 10 cio letnim stażem ..brawo dla Nsk nie dziecie się że odchodzą. Z firmy ludzie z wieloletnim stażem pracy ...To jest jakaś paranoja że ktoś szkoli świeżego i ma mniejszą stawkę od niego co nie umie kompletnie nic ...powinny być jeszcze premie uznaniowe. Niesprawiedliwy jest system że każdy dostaje taka sama premię bez względu na wyniki w pracy. ..i zaangażowanie

22.28
@Ww1 montaż

Poczytaj kodeks pracy. 22.80 umowa zlecenie bez zadnych dodatków. 21.00 umowa o pracę plus premia , plus absencyjne, wychodzi 25.00. Rozumiecie ciemniaki ???

@Taki sobie

Jak by były premie uznaniowe to by dopiero był cyrk i niezadowolenie wszystkich. Tak jest zdecydowanie prosciej

Weronika

Możesz dać znać z czego konkretnie składa się wypłata? Stawki za godziny i ta ogólna premia? Czy jeszcze coś do tego?

@Weronika

Premie są dwie - jedna zależy od wyników a druga od obecności w pracy,stażowe jeśli pracujesz powyżej 5 lat, ludzie którzy pracują na zmiany mają jakus dodatek nocny i za pracę w brygadach też cis jest ale ja się tu konkretnie nie wypowiem bo tak nie pracuje.

Kontrola

Wszędzie podwyższają ceny niech ta firma da podwyżki i zacznie płacić albo niech zamknie ten zakład!

30cm whipmaster
@Kontrola

No właśnie wiadomo już coś o podwyżkach inflacyjnych? Są jakieś przecieki?

@30cm whipmaster

Firma w porownaniu do firm europejskich dno dna. Wspołczuję osobą tyrającym w nsk kielce.

Ciekawa

Pytanie do wszystkich. Czy ktoś wie coś na temat, że NSK ma zwalniać pracowników, bo ponoć jakiś duży odbiorca się wycofał?

@Ciekawa

Chodzą takie słuchy że będą kolejne zwolnienia.Atmosfera zrobiła się napięta jak baranie jaja. Człowiek człowiekowi wilkiem,ktoś kto był twoim kumplem teraz cie chętnie (usunięte przez administratora).., nóż w plecy wbije jak się odwrócisz byle przetrwał,byle się wykazal,byle jakiś awansik..wyscig (usunięte przez administratora) szczurów...

@SMTCH

Głupoty gadasz, zwolnien nie będzie, a jak faktycznie ktoś wyleci to za "zaslugi". Każdy robi swoje, zamowien jest (usunięte przez administratora) na ten rok, masa zaległych i ja to wam radze sie spinać i robic robic robic bo nie zdążycie, a nie bajki opowiadasz o redukcjach. Automatyzacja nie wchodzi przecież, macie jeszcze dekady spokojnej stałej pracy, większość do emerytury doczłapie. Stop z sianiem dezinformacji. Zwolnienia z zeszłego roku i costdowny na procesach zrobiły robote.

@Panicz lord

Zamówienia spadają. Do marca będzie bryndza. O jakim ty kurna costdownie mówisz?Że pozmieniali kierowników i teraz są szefami obszarów na których się nie znają? Jak to ma pomóc?A tych co zdegradowali to i tak maja te same pensje.

@SMTCH

A ty dalej o kierownikach i pensjach... skoncz sie wypowiadać tutaj bo masz wielki bol (usunięte przez administratora) Widać że masz mala wiedzę procesowa, cos usłyszałeś od kogoś gdzies i mieszasz, siejesz ferment. W ilu działach pracowales, jaka konkretnie masz wiedzę wypowiadając się na takie tematy. Dla mnie wiarygodne jest zdanie osoby na stanowisku kierowniczym i wyżej. Jesteś nim? Tak do marca nsk zostanie sprzedane i wogole juz sobie zacznijcie pracy szukać.

@Panicz lord

Ja nie pisałem że NSK zostanie sprzedane,ale to że zmniejszy się liczba zatrudnionych adekwatnie do potrzeb. Sam się przekonasz madralo.Nie jedno w tej firmie widziałem. Takiej bryndzy jak teraz chyba nigdy nie było. Ty najwyraźniej do grona(usunięte przez administratora) Liz dalej ,może awansujesz.

@SMTCH

Sarkazm widzę zbyt trudna. Nie muszę juz lizać dla mnie bliżej niż dalej tylko mnie du pp a boli jak widzę te posty.

Gabriela
@SMTCH

Dobra, to na początek może wytłumaczysz co to jest ta "bryndza"? I czemu firma ma zwalniać, pracy jest mało? Odnośnie do awansów, to jakie są szanse na lepsze stanowisko, często się zdarzają wewnętrzne rekrutacje?

Influs

Pytanie do zarządu. Czy po powrocie możemy liczyć na stanowisko góry w sprawie inflacji. Aktualna konsumencka ponad 15%... niedawne podwyżki przewidywane ustawiły 6... czy można spodziewać się drugiego wyrównania w bieżącym roku i czy w przyszłym jeżeli utrzyma się na poziomie 20 można liczyć na wyrównania nawet takiego poziomu?

@Influs

Przecież zarząd nie czyta tego (usunięte przez administratora)

Radikal
@Influs

Niestety nijak zarząd się odniesie do inflacji. Dla nich jesteśmy tylko numerem obozowym, nic nie znaczącym. Mamy się cieszyć że w ogóle mamy pracę. Nie liczy się doświadczenie ani zaangażowanie, a jeśli ktokolwiek wyróżnia się ambicją i chęcią to jedynie na co może liczyć to dokładnie dodatkowych obowiązków. W dodatku wzrost kosztów i spadek zamówień jest idealnym wytłumaczeniem na to by nawet nie podejmować dyskusji na temat podwyżek. Poza tym Panowie z Wałbrzycha w tym momencie zajęci są całkowitym rozjechaniem zakładu więc nie przewiduję by NSK w formie jaką znamy od lat długo się utrzymało. Jest fatalnie, będzie gorzej...

@Radikal

Wszystko co piszesz,to szczera prawda.Osobiście proponuje zastrajkować,ale sama tego nie zrobię.Kupą mości panowie i panie.W kupie siła.Inaczej nas za jeżdżą.Stawki godzinowe mamy niemal głodowe.Iflacja szaleje,wszystko drożeje z dnia na dzień,podatki coraz to nowe i wyższe...skąd brać na to wszystko ?

"iflacja"
@Niunia

"Iflacja szaleje,wszystko drożeje z dnia na dzień,podatki coraz to nowe i wyższe...skąd brać na to wszystko ?" Podejrzewam że takie same rozterki ma firma, która mimo wszystko musi utrzymywać płynność finansową, żeby nie doprowadzić do znaczącej redukcji etatów. Do tego można sobie dodać braki surowców i szalejące ceny wszystkich nośników energii. Braki zamówień, padające zakłady, które od nas towar zamawiali. Ale żeby to zauważyć trzeba by było myśleć nie tylko o sobie ale i o pracodawcy, którego zaraz możecie nie mieć. Wtedy stawkę godzinową będziecie sobie sami ustalali na zielonej trawce

@"iflacja"

A co nas obchodzi,że braki surowców i inni nie odbierają/zamawiają od was.Wykonujemy swoje obowiązki sumiennie i starannie szarpiąc przy tym zdrowie.Macie pracowników i jesteście zadowoleni z ich pracy to dajcie chociaż zarobić.Już nie mówię o temp.na hali i pseudo osłonach które zamiast pomagać/chronić to przeszkadzają i tworzą problemy/wypadki. Jak sama nie pomyślę o sobie,to nikt tego nie zrobi,a już na pewno nie w tym pieronskim kołchozie gdzie wykorzystuje się i wyciska człowieka jak cytrynę. Jak tak się troszczysz o ten zakład to dla czego bierzesz pensje ? Nie bierz.Oddaj ja nsk.Będą mieli płynność.To dzięki ludziom ta fabryka funkcjonuje.Nie zapominaj tego.

@Niunia

Powiem tak. Skoro o miejscu pracy do którego przychodzisz pracować i zarabiać piszesz (usunięte przez administratora) który wyciska cię jak cytrynę, zajeżdża cię, wykorzystuje, daje głodowe stawki, nie dba o temperaturę i bezpieczeństwo pracy to mam krótkie pytanie. Co ty tu jeszcze robisz? Zwolnij się! Wykształcenie i kwalifikacje pewnie masz duże, skoro zakładowi pracy stawiasz warunki, bo jak nie to wielka pani będzie strajkować. Krótko zwolnij się i szukaj szczęścia gdzie indziej

@Niunia

"A co nas obchodzi,że braki surowców i inni nie odbierają/zamawiają od was.Wykonujemy swoje obowiązki sumiennie i starannie szarpiąc przy tym zdrowie". A i bym zapomniał wspomnieć o tych dwóch zdaniach idealnie obrazujących społeczeństwo wygenerowane przez nasz rząd. Następnym razem jak coś takiego pomyślisz to wpierw strzel sobie z baranka bo widać że nie masz żadnego pojęcia o funkcjonowaniu państwa i przedsiębiorców

@Iflacjo

Teraz już wiem na pewno,że jesteś tą gnidą z biura co przytula co miesiąc z 10K albo i więcej i ma wszystkich maluczkich w "wysokim poważaniu".My zasuwamy,a wy premie zgarniacie.Kłaniaj się w pas dalej żółtym ty marna imitacjo człowieka.Zdań się czepiasz sz,m,at,o,a człowieka ciężko pracującego masz za nic.Zamień się mądrali.Zobaczysz jak jest miło tutaj na hali. Nawet się nie obejrzysz jak ludziom puszczą nerwy.

@Niunia

Niuniu tu nie chodzi o to jak bardzo człowiek się nazasuwa, jak bardzo traci zdrowie pracując na danym stanowisku. To nie są lekcje wf gdzie kto się bardziej wykaże jest bardziej doceniany. Szkoła chyba już za tobą. Tu chodzi o to, że jak przyjdzie zima i dojdą jeszcze większe koszty ogrzewania i utrzymania produkcji w postaci opłacenia ogromnych rachunków za prąd, gaz i węgiel to być może nie będziesz miała gdzie wylewać swoich frustracji, bo po prostu firma upadnie. Również z braku zamówień, które jak już wspomniałaś mało cię obchodzą. Jeżeli teraz nie umiesz oszczędzać z tego co zarabiasz to zimą i na bezrobociu nie widzę większych szans dla ciebie. Ale jak chcesz dalej wydurniaj się w tej swojej indolencji i licz na to że firma która cię zatrudnia płaci ci z wydrukowanych pieniędzy a nie otrzymanych z zamówień, których jest coraz mniej

@Niunia

Taka reklama jest(usunięte przez administratora) z Manem. Można sobie w tv czasem zobaczyć. "Jak Ci się praca nie podoba to zmień". Ja zmieniłem, zamiast tracić czas na pisanie/czytanie tego co to się wyprawia :p

@Niunia

Gnid.a z biura. No jeden wybierze studia, drugi technikum, trzeci zawodówkę. Nie po to żeby być gnid ą. Bo mu się nie chce/nie chce uczyć, bo lubi coś, albo nie lubi. Żeby robota szła, to jeden ją wymyśla, drugi planuje, trzeci robi, czwarty sprawdza, piąty pomaga, naprawia, uczy itd. Tak świat jest poukładany. Nie ma świata gnid z biura i gnid z produkcji. W Łodzi jest dużo fajnej roboty i jakieś akceptowalne standardy. Zapraszam :P

ginda z biura
@Roman

Ja jestem wlasnie taka (usunięte przez administratora) z biura... czuje sie nieco urazona jesli ktos tak sie wypowiada na temat pracownikow biurowych. Ja zawsze mialam duzy szacunek do ludzi pracujacych na hali bo wykonuja ciezka fizyczna robote ale teraz zastanawiam sue co o tym myslec. Skad ta wrogosc? Kazdy wykonuje taka prace jaka mu odpowiada i zgodna z poziomem jego edukacji.

Magik biurowy
@ginda z biura

Kazdy wykonuje prace zgodnie z poziomem edukacji haha. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Co tu drążyć temat, sam jestem biurowy żeby nie było i są osoby z niby super papierami, a są po prostu miernotami tępymi, nie wiedzieć jak się uchowały tyle lat. Karty szkoleń napakowane, x lat doświadczenia, delegacje i nic z tego nie wynika. Nawet Excela dobrze nie obsłużą po kursie średniozaawansowanym. Pieniądze w błoto.

Pracownik z biura
@Magik biurowy

nie ma to jak (usunięte przez administratora)we wlasne gniazdo... jakis mocno nirfowartosciowany element z ciebie

Ela

Przedstaw sie cwaniaku-masz odwage, czy tylko jestes od robienia galy chlopakom?

mmmm
@Ela

komu zadalas to pytanie?

Henio
@mmmm

Temu, któremu usunęli komentarz, bo był tak żałosny, że nawet administrator nie wytrzymał

Stifler
@Ela

Pracuje w lodziarni , chcesz Świderka? Od tylu.

Pralka pieniedzy
@Pracownik z biura

Nie od dziś wiadomo ze każdy pracuje pod siebie. Nie czuć wiezi i zaangażowania w zespołach. Każdy czeka na najmniejsze podkniecie współpracownika żeby tylko wykazać ze komuś idzie gorzej, samemu tuszując swoje niepowodzenia i olewactwo. Znak czasów ale tez to miejsce zmienia ludzi, bo większość mend ludzkich sie uchowała w nsk. Osoby o toksycznym usposobieniu maja tutaj wielkie pole do popisu. Kto przetrwa kilka lat tutaj później poradzi sobie w każdej firmie.

Pracownik z biura
@Pralka pieniedzy

wiem.. tak wiem, jestesli jestes ostatnia mendą, podpierdalaczem, szczurem karierowiczem to masz tu pole do popisu

Maciek max

Inaczej jest?

Obserwator
@Pracownik z biura

I dlatego widac i słychać że te ci.o.ty.y nic nie potrafią. Tylko gadać. A miotły w ręce to nigdy nie miały!!!

Pornbrejker

Glowa jest dla przegrywow, nie od dziś wiadomo ze najwięcej i najszybciej zarobisz tym czym siadasz.

Zraniona
@Obserwator

Gadać i koledzy na stanowiskach zarządzających, samochody sluzbowe, szkolenia a my zapiernicz. Kobieta nie ma tu szans awansu, tylko wykorzystają wiedze i prace i porzucą jak obrosną w piórka.

nick
@Zraniona

o dokladnie tak.. tu sie kobiet nie docenia, tu sie kobiety wykorzystuje.

Podnóżek
@Zraniona

Kobiety na kierowniczki! To dyskryminacja powinno być 50% kobiet na wyższych stanowiskach tak jak w Europie! Zgłosić ta firmę do związków w Unii!

@Podnóżek

W naszej firmie to nierealne. Kobiety nie maja szans na wyzsze stanowisko. Tu rzadza gacie. Niewazne ile maja w glowie, niewazne jakie maja wyksztalcenie..

SZARY_DYM_Z_ZADKA

Przecież jest dużo kobiet na wyższych stanowiskach tylko trzeba być kompetentnym. Trochę pokory. Opierasz się na stereotypach. Jakies konkretne przykłady?

Produkcja
@SZARY_DYM_Z_ZADKA

Hej,będą premie świąteczne?Pozdrawiam

Danuta
@Niunia

Piszesz, że stawki głodowe, można wiedzieć w takim razie ile masz na rękę i jakie zajmujesz stanowisko?

@Produkcja

Nie będą

@Produkcja

Mnie weszły na konto jakies gówniane grosze..co rok to mniej..chyba że względy na inflację haha

Bodypositiv
@Robol

I tak przejesz to lepiej mniej dać to schudniesz hihi

@Bodypositiv

Ty..no racja..firma dba o moją figurę.. po co nam karty multisport, dać mniej kasy będą mniej zrec to i schudną

@"iflacja"

Ależ szanowna "inflacjo", nas, zwykłych wyrobników nie interesuje kondycja rynku surowców, energetyki czy problemy odbiorców. Może powodem problemów jest niekompetencja pociotków umieszczonych w czasie koniunktury, którzy tylko klepią odgórne dyspozycje i cisną w dół. A może to kupiec jest nieudolny, może trzeba było sobie covidowe zainwestować w OZE i teraz mniej płacić za energię? Może handlowcy nie potrafią w szukanie rynków zbytu? My, tam na dole jesteśmy specjalistami w zarządzaniu naszymi gospodarstwami domowymi, już na początku pracy staramy się minimalizować straty i jak widzimy tę niegospodarność "góry" to wiemy, że problemy biorą się z rozpasania kadry.

Puta
@Roman

Szkoda że tam wszyscy po rodzinie, trafić na piedestał obserwacji można szybko. I potwierdzam Łódź miasto przemysłowe gdzie mimo podziałów pracownik fizyczny jest lepiej doceniany a nawet szanowany.

OperatorLP.AC

Dlaczego warsztat mechanikow na WW15 jest zamkniety na zamek ? Gdzie ja mam nocami teraz spac albo przesiadywac ? (usunięte przez administratora)

n4$tawi4czz85
@OperatorLP.AC

Wlasnie przez takih jak ty.. (usunięte przez administratora) i tyle w temacie

staryszach
@n4$tawi4czz85

Pierdzielicie o glupotach a tu powazniejszy temat jest zwolnien. Bo spac to zawsze spali na warsztatach aby tylko slusarz nie halasowal. O co z tym chodzi ze nagle zwalniaja pracownikow co byli zbyt dlugo na zwolnieniu ? Ponoc tokarska czyszcza z pracownikow

@staryszach

Tak tak , co miesiąc 5 pracowników do zwolnienia więc pilnować się, braków nie robić bo jeden już o to poleciał, maszyny niech pracują 8h bo drugi kończył pracę wcześniej i już mu podziękowali za współpracę także ciekawie nie jest na dzień dzisiejszy

Hartownia ww2
@OperatorLP.AC

Jaka jest praca na hartowni ww2 ? Napiszcie coś. Pozdrawiam.

Sprawiedliwi wydzial sledczy
@staryszach

I dobrze niech pozbywają się nierobow co na zwolnieniach siedza z podejrzanych źródeł, nie mówię tu tylko o produkcji, reszty tez sie to powinno tyczyć! Są przypadki gdzie robia z siebie ofiarę i chcą wzbudzić litosc a dobrze się bawią w międzyczasie na wyjściach firmowych i spotkaniach towarzyskich. Weźcie sie za kombinatorów.

Sylwia
@Sprawiedliwi wydzial sledczy

A co masz do zwolnień? Nie można iść na nie, jak się jest chorym? Nie rozumiem, czemu stawiasz znak równości pomiędzy nieróbstwem a zwolnieniem chorobowym.

Piła diamentowa
@Sylwia

Sa nadużywane, a najgorsze to bycie nie fair dla kolegów i koleżanek ze zmiany. Ktoś ta prace musi w końcu wykonać.

Lekarz specjalista
@Piła diamentowa

Pretensje do zarządu, który wiedząc, że ludzi jest na styk, bądź jest za mało wobec wymagań produkcyjnych i wobec zbliżającej się fali przejść na emeryturę nikogo nie zatrudnia i nie szkoli. A Ty zamiast pracować w tym k.dolku znajdź sobie pracę w charakterze lekarza, skoro jesteś taki przekonany według własnego widzimisię, kto chory, kto zdrów, a kto powinien poświęcać czas na pracę zamiast na wydumane leczenie dolegliwości

@Sprawiedliwi wydzial sledczy

Zdaje się, że C-19 zmienił postrzeganie l4? Chyba nie chcesz, żeby cię ktoś grypą zaraził albo nakichał na ciebie?

Czy Łożyska Nsk (Nsk Bearings Polska S.A.) daje również zatrudnienie studentom?

Ciężko być studentem i pracować w pełnym wymiarze. Chyba że jesteś studentem zaocznym ale tylko w biurze nie pracuje się w weekendy.

Kosmos
@123

Dlaczego nsk daje stawkę na 1h ponizej ustawowej ustalonej przez polske? Od 1 maja jesy 22.8zł minimum a nsk daje 20.zl. co tu jest grane?

Grażyna
@123

czyli elastycznie nie da rady się dogadać? a mają tu hybrydę możliwą lub tryb zdalny najlepiej?

Zostaw merytoryczną opinię o NSK Bearings Polska S.A. - Kielce

• Jak się pracuje w NSK Bearings Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy NSK Bearings Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 220.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NSK Bearings Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 178, z czego 23 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 96 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NSK Bearings Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w NSK Bearings Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NSK Bearings Polska S.A.