Timken Polska Sp. z o.o.

Opinie o Timken Polska Sp. z o.o.

Aktualność
Szanowni Państwo,
Wasze opinie, które wskazują nam obszary wymagające naszej uwagi są  dla nas istotne. Zostają one poddana analizie.

Aby móc udzielić rzetelnych odpowiedzi na pojawiające się uwagi i pytania dotyczące naszej firmy, liczymy na zachowanie kultury wypowiedzi i merytoryczne komentarze - tylko do takich możemy się odnieść. Przypominamy, że opinie niezgodne z regulaminem forum mogą być usuwane przez administratora portalu.

W celu wyjaśnienia nurtujących Państwa kwestii oraz możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod adresem: sos-rekrutacja@timken.com

Serdecznie pozdrawiamy,

Zespół rekrutacji
Mońka Nowy wpis

Cześć. zauważyłam w ogłoszeniu na pracownika produkcji, że wymaga się od kandydata 3-6 miesięcznego doświadczenia zawodowego w obszarze produkcji lub kontroli jakości. nie ma kompletnie szans na przyjęcie osoby bez niego? Z chłopakiem mieszkami dość niedaleko i myślał czy by się nie zgłosić

Ryszard Nowy wpis
@Mońka

To i tak małe doświadczenie, kiedyś wymagania były większe, nawet na produkcję, cóż korporacja wymaga, pracownik musi mieć, teraz nikt nie wdaje się w podszkalanie pracowników, kumać trzeba jakość i tyle.

Grzegorz Nowy wpis

Mam pytanie, czy jest teraz przyjęcie do S3?

Tomek Mechanik

Bardzo fajny zakład pracy, polecam każdemu! Na utrzymaniu ruchu jest najlepiej i są największe zarobki. Nasz Lider jest nie do przechowalenia, a kierownik tokarskiej to jest jeszcze fajniejszy. Polecam każdemu

@Tomek Mechanik

Czyli ile zarabia się na utrzymaniu ruchu, że to tam są akurat największe zarobki? czy praca może być uznana za ciężką? I czy jest przy tym dział, który zarabia najmniej? Jeśli tak to który i czy ogólne podwyżki są planowane?

Tomek Mechanik

Zarobki w okolicach 5000 netto plus nadgodziny to wyjdzie czasami wypłata 7000 netto. Praca taka, że jak się nic nie psuje, to można dostać odcisków na łokciach od siedzenia i czekania na awarię, które są proste do usunięcia. Ja planuję pracować w tym zakładzie pracy do emerytury, bo nigdzie nie będę miał lepiej. Pozdrawiam

Hanna
@Tomek Mechanik

Czyli 5000 na rękę będzie za 168 godzin pracy tak? a te nadgodziny jak są płatne i w które dni wypadają? Zastanawiam się również nad ich ilością, jest to losowe czy jednak możesz sam z siebie zostać na dłużej?

@Hanna

Nadgodziny są nieobowiązkowe, ale za to płatne 200%,więc się opłaca zostać w pracy i się zbytnio nie zmęczyć, by dorobić te minimum 2000zł więcej do wypłaty

ooo
@Tomek Mechanik

Poważnie z nadgodzin wyjdzie z 200%? Dziwie się ze tego nie piszą w ogłoszeniach, ja nawet w treści oferty na produkcję nie widzę by wskazywali na nadgodziny. rozmowa, że to w umowie wszystko jest wpisane? Ile maksymalnie tych godzin po pracy można porobić?

@ooo

Nie piszą, ale tam idzie naprawdę dużo zarobić, moja najniższa wypłata za luty to 5700 netto

sraka
@Tomek Mechanik

Musisz iść do lekarza,w trybie pilnym,najlepiej psychiatry.Prawdopodobnie masz urojenia i omamamamamy.Tak.Albo jesteś swojakiem,pociotkiem stentem.Wtedy, to by się zgadzało.A własnie nosy wam od honoli nie poodpadały, a jak jeszcze macie uszy to już nie sposób przechwalić.Tam zawsze mało płacili.

Irg

Można zapytać, na jaką stawkę można liczyć na stanowisko produkcyjne, czy z wszystkimi dodatkami wyjdzie się netto 4 tys, na rękę?

@Irg

Po 3 latach mam 3500 na reke. Rewelacji nie ma. Nie polecam.

Tylko teraz nie wiem czy te 3,5 tys na rękę to z samej podstawy liczysz czy jednak również z tymi dodatkami które zostały zasugerowane? Patrzę teraz w te aktualna ofertę dla pracownika produkcji i tutaj akurat nie mam tego rozpisanego. Jest jakiś dodatek zmianowy na przykład?

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Operator Kontroli Jakości w firmie Timken Polska Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.

Upomnienie za użytkowanie telefonu w formie kalkulatora? Tak w sumie to jest on narzędziem koniecznym do wykonania pracy na danym stanowisku? jeśli tak to czemu nie ma kalkulatorów? Chyba ze są udostępniane a ktoś zapomniał? Co z innymi narzędziami?

Czy w Timken Polska Sp. z o.o. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

RYSZARD

Pracowałem tam dość dawno, w innym charakterze niż produkcyjny, ale mam dobre wrażenia z pracy i doświadczenia w moim zawodzię cóż mamy inną rzeczywistość, ale w każdej pracy liczy się podejście do człowieka i jego zdolności w wykonywaniu pracy, a to już zależy od pracodawcy, nie wiem jak teraz tam jest w zakładzie, ale wszystko się zmienia i nic na to nie poradzimy, pozdrawiam wszystkich porządnych ludzi.

Czepliwy donosiciel

Pragnę się przyczepić do @Pracodawca z informacją że między liniami 10-15 maszyny AN-110C 1CF90 1T oraz 1N jest zaniedbanie ze strony operatorów podłoga jest śliska, mokra i walają się pierścienie gdzie popadnie informując operatorów o fakcie nic sobie z tego nie robią nie jest to tylko na jednej zmianie a na różnych operatorzy są inni i odpowiedzią na informację jest ( Ja niepanimaju i nieznaju ) chyba wiadomo o kogo tu chodzi dzisiaj się już wypierniczyłem na tym oleju operator się śmiał poza tym siedzą na telefonach zamiast się zabrać do pracy. Siedzą dosłownie na krzesłach i stukają w ajfony z dogładzarek się leje z szlifierek się leje a jedna pani wchodziła do 1CF90 bo się jej coś zablokowało na wrzecionie. Dosłownie wchodziła do środka za osłonę 1CF90. @Pracodawca proszę coś z tym zrobić tak być nie może.

Tylko ja...
@Czepliwy donosiciel

Zapomnij ,że ktoś się odważy im zwrócić uwagę,Tobie za używanie telefonu jako kalkulatora ,wlepią upomnienie, a Tym pracownikom , wszystko wolno....nie po to ich zatrudniają ,żeby musieli pracować !!! Uprzywilejowanie w zatrudnianiu ,pracy i ubiorze ochronnym to standard. W tym przypadku dobre jest powiedzenie(usunięte przez administratora)

Znany

Był tu nowy wpis a zwalnianiu Polaków na rzecz Ukrainców,dlaczego zniknął???Cenzura działa.Czyli musi być coś prawdy w tym.Szkoda że zabrakło merytorycznej odpowiedzi Tim Kena.

@Znany

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z możliwości spotkania osobistego w dziale HR w celu bardziej szczegółowego omówienia poruszonych tematów. Jak pracodawca prowadzimy politykę otwartych drzwi i zapraszamy pracowników do kontaktu z nami w tematach ich interesujących, nurtujących. Niniejsza platforma nie jest miejscem do omawiania szczegółów dotyczących poszczególnych pracowników czy też wydziałów.

(&)
@Znany

Za Ukraińców dostają kasę od państwa że ich zatrudnili. U mnie w robocie to samo, tylko że ukraincy nie chcą robić . To zatrudnili perowiancow.

Niewidzialny
@Timken Polska Sp. z o.o.

To chyba jakiś żart z tą "Polityką otwartych drzwi" nawet jak pracownik zgłasza problem to i tak macie to gdzieś !!! A przy nadarzającej się okazji zwalniacie delikwenta ,żeby pozbyć się problemu. Szkoda słów!!!Żenada !!!Nie pozdrawiam !!!

@Niewidzialny

W zasadzie to jakie problemy możesz mieć teraz przy tym na myśli, bo nie bardzo rozumiem? Zwłaszcza tej części z tym, że dana osoba otrzymuje podziękowanie za współpracę. Czego wiec dotykają te wspomniane problemy? jaki jest ich zakres?

Niewidzialny

Ogromne problemy,które zgłaszane były od lat,bezczynność przełożonych oraz zamiatanie spraw pod dywan .Przyzwolenie na pomiatanie pracownikami. Ktoś kto zgłaszał jakiekolwiek nieprawidłowości nie przedłużano mu umowy....tak poprostu ,albo doprowadzali do tego aby pracownik odszedł sam .Mam nadzieję,że wyjaśniłem wszystko .

Japoński

Nowy nowy rok jakie podwyżki w tym toku 100-200 brutto ? xd

1T

Jestem zawiedziony/a pracą utrzymania ruchu (elektrycy) rozumiem że nikomu się nie chce o tej godzinie nic robić ale przynajmniej by zważali na słowa. Chamstwo w państwie i przekleństwa ok każdemu się zdarza, lecz to już jest nadużycie. Od takich słów jakie mkną w kierunku operatora aż uszy więdną i aż przykro się człowiekowi robi. Po primo bez obelg i przekleństw oraz tego chamstwa poproszę. Po sekundo proszę skończyć z tymi głupimi tematami jaki jest nasz rząd bo w zeszłym roku to zdanie było inne. Po trio proszę się za robotę zabrać a się nie byczyć w kanciapie bo podkabluję w krótce do Lidera lub Kierownika co się tu dzieje wystarczy że się miarka w końcu przepełni a nie będę sam/a a z innym się zbierzemy. :( A tak ogółem życzę całej produkcji spokojnej prawie weekendowej nocki zostało jeszcze 3 godzinki.

0cf90
@1T

Nie zgadzam się z tą opinią, chłopaki nie raz u mnie robili awarię i żaden z nich nigdy nie był chamski. Na twoim miejscu zabrała bym się za sprawdzanie czy ci pierścienie dobre idą a nie na telefonie siedzieć w godzinie pracy, najwyraźniej masz za mało roboty skoro masz czas na pisanie opinie.

Mnie podobnie interesuje to czy planowane są rekrutacje od kolejnego roku, czy to może już wiadome? Na które stanowiska na pewno będzie na to opcja? na jakim dziale w ostatnim czasie miały miejsce jakieś większe rotacje?

Bdjs

Czy firma planuje rekrutacje od nowego roku?

Jefs

Czy firma planuje rekrutacje po nowym roku?

Nowa

Dzień dobry. Jaką pracę na produkcji wykonują kobiety?. Są jakieś normy ?.

Gacuś

Robię na produkcji i powiem że 5 dni tj. 16.10.2023 - 20.10.2023 które były zasądziły o wszystkim a pracuję wiele lat w tej firmie. A więc czytając wpisy na tym forum czas ujawnić prawdę kryjącą się w odmętach nie widzących światła dziennego. A więc. 1.Ze standardami BHP tak jest jak piszą inni wszędzie leje się olej i idzie się wypi3rdolić opary mgły olejowej a raczej chłodziwa w powietrzu tak działają na skórę że robią się liszaje kto mądry chodzi w masce bo wie o co chodzi rękawiczki są rozdawane raz na dzień a jak się bierze za dużo na miesiąc to jest afera o ochronę środowiska przez pracownika że jej nie przestrzega i marnotrawi naturę. 2.Ustawiacze których jest za mało i przez to robią się postoje bo chłopaki mają za dużo roboty i nie są w stanie obskoczyć wszystkich linii a jest ich 26 aż mi ich szkoda. 3.Utrzymanie ruchu i tu podział na sekcję bo są mechanicy i elektrycy jeden na drugiego zrzuca czyje co jest i co najlepsze z mechanikami nie ma żadnej dyskusji przyjdą zrobią i nie narzekają są starzy z wysokim doświadczeniem, co innego elektrycy a już w szczególności ci dwaj młodzi cholerni (usunięte przez administratora) i tu mowa nie tylko o konkretnej dacie bo to jest notoryczne przyjdzie albo nie przyjdzie zmiany popołudniowe i nocne to albo zajmują się głupotami albo są bezczynni awaria stoi długo po zajściu na ich warsztat jeden albo drugi albo obaj śpi/ą na stole lub na biurku w tym przeszklonym pomieszczeniu bawią się tą białą mechaniczną skrzynką na biurku z wysyłają z kwitkiem właśnie do mechaników, są przede wszystkim pyskaci do obsługi nie tylko mnie bo opinia nie jest tylko moja a najlepsi są w momencie gdy zaczynają się kłócić i krzyczeć na innych mało tego na rannej zmianie jak jest elektryków więcej i nikogo nie ma to drzwi są zamknięte na zmianach pop/noc ich nie ma drzwi są otwarte i można sobie wołać i szukać jak ze świecą. Jak robiłem na wałkach elektrycy byli inni i tak powinno być na moich zmianach takie partactwo powinno być nie dopuszczalne przez kogoś z góry a podkreślam ponadto mechanicy z wałków są ci co byli też ludzie sumienni i tu nie mam pretensji. co do przerw 15 min ok ustawowo ale nie da się za wiele zrobić nim się dojdzie na stołówkę lub jadalnie fajnie że tak powiem. A na koniec co do temperatury pracy: jest od 30-40 stopni C i tu daję cytat z kodeksu pracy. "Zgodnie z przepisami BHP, pomieszczenia pracy powinny zapewniać pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Te przepisy nie określają jednak górnej wartości temperatury w lokalu ze stanowiskami pracowniczymi. Przyjmuje się, że optymalna temperatura powinna wynosić 20–25 stopni Celsjusza. Za brak odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach, gdzie wykonywana jest praca, pracodawca może zostać ukarany mandatem wysokości od 1 tys. do 2 tys. zł. W takim przypadku inspektor PIP może także skierować wniosek do sądu o ukaranie osób odpowiedzialnych za niedopatrzenia w zakresie zapewnienia odpowiednich warunków pracy." Co do hałasu też jest przekroczony a na badaniach jest napisane 70 dB na to tez istnieje paragraf. I na koniec podkreślam Nick jest uniwersalny płci nie powiem jaką mam kim jestem ani na jakiej konkretnie linii pracuję życzę powodzenia.

@Gacuś

Dlaczego, w takim razie, firma nie zatrudni więcej osób na stanowisko ustawiacza? Czy oni zgłaszają problem z brakiem możliwości wyrobienia się w czasie? Czy w związku z tym, że jest ich za mało mają jakieś nadgodziny?

Szcz

Żeby wyszkolić ustawiacza potrzeba czasu, taka osoba musi przepracować jakiś czas jako operator żeby poznać maszynę i być kumata.

@Szcz

Bardzo to skomplikowane jednak? Ja doświadczenia nie mam, opiszecie te maszyny? one tutaj są jakieś inne niż w pozostałych firmach? Trudniejsze w obsłudze?

Qwerty

Niestety, (usunięte przez administratora) zakorzeniona tak głęboko, że pomimo zmiany dyrektora wciąż są stanowiska nie potrzebne, a powiedzenie rączka rączke myje to już hymn... każdy przed każdym gwiazdorzy i łudzi się, że ktoś to doceni, a im wyżej tym większe tabu niesione na plecach, a jak coś jest źle to obrywa się tym szarym odpowiedzialnym tylko za wciskanie knefli na pulpicie, smutne to wszystko.

CF90

Opis elektryków pasuje bardziej do tego jednego z głupim uśmieszkiem, co chodzi tylko po hali i pociska głupot a w chwili awarii biegnie po drugiego kolegę z płaczem. Ten drugi w okularach przychodzi (usunięte przez administratora) się na niego ze sam nic nie potrafi zrobić.

@CF90

elektryków teraz i tak do was nie szukają, mimo ze trzy oferty teraz wiszą. Czy o tokarzach jakieś konkretne zdanie macie? Jaka atmosfera w pracy i tak dalej? myślę o przyjęciu się, piszą o trzech zmianach. Jest jakaś na która warto trafić? Mogę sobie wybrać?

ktoś

wszystko w zasadzie potwierdzam ,jakość zarządzania spadła na psy ,ważniejsze durne projekciki ,karteczki czy wypisane albo czemu rękawiczek tyle poszło itp. Tak jest jak żądza młode wilki co paluszka nie ubrudziły na linii a starzy się boja odezwać ,dalej rzucajcie piłeczkami ,cieszcie się z cukierków i żyjcie w swoim wyimaginowanym świecie a potem przyjedzie buldożer ,eh . Zauważyliście ze tu nie ma ogłoszeń o prace ? czyżby ta firma była już spalona tutaj ? bo gdzie indziej są i to świeże.

Jakie wartości są cenione w Timken Polska Sp. z o.o.?

Chyba nie znam za bardzo takiego podejścia, pewnie w praktyce trzeba byłoby to zobaczyć, żeby wiedzieć co w ogóle masz na myśli. Pisali wcześniej o braku kasy na klimatyzację. To co w ewentualnymi podwyżkami? Jak będą egzekwowane? Są normlanie zapowiedziane?

Dogładzarka

Wielkie podwyżki już zaniedługo w połowie przyszłego roku 150 brutto łaaaał

Zostaw merytoryczną opinię o Timken Polska Sp. z o.o. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Timken Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Timken Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Timken Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 4 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Timken Polska Sp. z o.o.