Opinie o Łożyska Nsk (Nsk Bearings Polska S.A.) w Kielce

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie NSK Bearings Polska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie NSK Bearings Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NSK Bearings Polska S.A. w Kielce

Czy to prawda że nasze związki zawodowe wynegocjowały dodatkową podwyżkę pensji od stycznia?

Planuje wysłać CV na stanowisko Ślusarz utrzymania ruchu. Praca jest 3 zmianowa z tego co czytam. Jest możliwość żeby zostać zatrudnionym na same nocki? Do wynagrodzenia dochodzi również dodatek zmianowy, jaki to procent?

Klaudiusz

Musiał byś się dogadać z przełożonym o te nocki. Podejrzewam że będą tacy którzy na noce nie chcą pracować i ty mógł byś wskoczyć na ich miejsce

@Klaudiusz

tylko u nas na nocy się pracuje... jeśli liczysz na to że będziesz przychodzić do prwcy by placili ci za spanie ???? to nawet nie masz po co składać tego cv

Lud pracujący...

Co myślicie o ostatnich roszadach na stanowiskach kierowniczych??? Jedna z nominowanych jest naprawdę spoko. Pracuje w tym wiele lat i ma wiedzę praktyczna..ale druga nominacja ..hmm...nawet nie wiem jak to skomentować..

Ludu pracujący

Otóż to..I to koniecznie na stanowisko managerskie gdzie w tym czasie z innych managerów robi się specjalistów.. dziwne

Pele
@Lud pracujący...

To równia pochyła. No CFR idzie pod W10 to jakaś kpina. Władza nie panuje nad tym. tzn zarządzanie jest pod psem krótko. Takiej degrengolady jeszcze nie było. Odchodzą ludzie choć nie chcą ale muszą. Mają poprostu dość decyzji Pana G.

Blee
@Ludu pracujący

Dziwne? Jak sobie nie radzi na stołku menedżerskim to jest aut i tyle I to nie jest Dziwne. Dziwne to jest jak nie radzi sobie, podejmuje decyzje szkodzące innym i nadal jest na stołku

ludu pracujacy
@Blee

ten gosc z zawodu jest managerem.. nieistotne czego bo i tak temat polozy . potem dostanie kolejna nominacje kwestia tylko kogo trzeba bedzie zdjac ze stolka zeby zrobic mu miejsce

ródsmoka
@Blee

znam lepszego agenta... 3 pracownikow, non toper komoreczka w łapce, spacerek, nuuuda, mozna sie ewentualnie przeciagnac... inni na takich stolkach zasuwaja ze pot sie po (usunięte przez administratora) leje a kaska ta sama jak nie mniejsza. chodze przez to biuro i widze ten obraz zawsze.. flaki sie w czlowieku gotuja

Lannister

Mój głos na dział wsparcia tylko teraz który:) ?

@ródsmoka

@rodsmoka taka propozycja zanim zaczniesz szkalowac i pomawiac, przedstaw sie i powiedz co robisz, obiecuje ocenic Twoja prace wnikliwie i rzetelnie oraz rozliczyc Cie z kazdej minuty. A jak sie jad w Tobie gotuje to nie pluj na innych tylko sie go napij.

SZARY_ZAJAC

@STARK mam z tym problem, jednak chetnie doprowadze do konca sprawe jezeli kolega sie wysypie z oczernianiem/paszkwilami/poowieniami etc.na kogokolwiek. Gwarantuje.

STARK
@SZARY_ZAJAC

Ojjjjj cos jest na rzeczy, ze zajaczek tak gorliwie staje w obronie TEGO KOGOS :-) :-) Dziwne ze szaraczek kompletnie nie reagowal na wpisy dotyczące prezesa, dyrektora J, G, kierownika jakosci czy kadr.. a troche tych wpisow bylo

Robak
@STARK

Fajna jest praca w NSK, wszyscy mają czas obserwować wszystkich i pisać o tym. Wszyscy o wszystkich wiedzą wszystko. Tylko nikt nie ma jaj tego powiedzieć wprost. Uwielbiam tę robotę. Pozdrawiam współtowarzysze niedoli!

KlausSzfab
@Lud pracujący...

Lepiej porozmawiajmy o wizytacji osobistości, przyjazd, przygotowania i opieka nad takimi często przekracza pensje brutto ludzi w działach razem wziętych. Oszczędności oszczędności, a potem dziwić się ze cyferki się nie zgadzają w slupkach.

@KlausSzfab

A ja myślę że dzięki temu że są takie wizyty to chociaż trochę porządku się robi na zakładzie. Jakieś malowanko. Jakiś remoncik. Trwaka przysyrzyzona..t Tych pieniędzy i tak nie dostali by ludzie do kieszeni

KlausSzfab
@Pracuś

Czyli potwierdzasz ze te pieniądze są i nie wiadomo co się z nimi dzieje, a jak przychodzi do rozrachunku to kazdy płacze jak to mizernie firma ciągnie.

@Robak

1/ Bo tu wszyscy są ekspertami co się nie mylą ale jak był światowy dzień zwierząt to się żaden nie upomniał,a mam trochę odpadków dla świń. 2/ Każdy jest ekspertem w swojej dziedzinie i nie dopuszcza błędu u siebie a jak mówi 7 przykazanie? 2a/ Najlepsze,że eksperci czasami klucza z braku wiedzy i doświadczenia szyjąc na siłę. Dotyczy to wszystkich. 3/ Publiczne pomawianie i oszczerstwa to zwykle bycie świnia za co są a/ wypowiedzenie b/ powództwo cywilne przez osobę ponawiana, więc jak macie kasę na życie śmiało, piszcie głodne teksty o ludziach. Takie zachowania trzeba plenić i piętnować bo niszczą ludziom atmosferę i życie. 4/ Jak kolega Stark ma tyle czasu to się kolega przedstawi, gwarantuje zapełnienie wolnych przebiegów.

Wiadomosc do pana kierownika montazu ww15 . Jesli ten zakład sie spali bo pewien pracownik pali sobie w kiblu na 2 i 3 zmianie bez stresowo a nawet sie chwalił w szatni ze tam tez palił to prosze sie nie zdziwic ze nie bedzie mial pan gdzie siedziec przy biurku . Miały byc kary i nagane a ta osoba nawet wrociła do (usunięte przez administratora)jak za dawnych lat

Helena

Jak to jest, że firma miała w sieci oferte pracy dla Data Analyst (European Procurement Department)i jest ono napisane częściowo po polsku, częściowo po angielsku. A jak rekrutacja? Ona tez jest w dwóch językach, czy w jednym? A jak w jednym to w jakim? Cv wysłać w obu językach?

Montaż

W biurach się ludzie domagają klimatyzacji a co mają ludzie powiedzieć pracujący na produkcji ,karetki co chwilę przyjeżdżają bo ludzie nie wytrzymują temperatury a pan ptaszek G mówi po co są wzywane karetki tylko od razu ludzi wynosić za bramę

QWERTY
@Montaż

Czyli klimy nie ma wcale w biurze, tak? A może firma inaczej reaguje jak są wysokie temperatury? Może jest więcej przerw na uzupełnienie płynów? Jest tu darmowa woda dla pracowników i biurowych i produkcyjnych?

@QWERTY

Taaa...więcej przerwa bo nie ma klimy..żart roku.. woda jest tylko sezonie wakacyjnym.potem niezależnie od temperatury juz jej nie ma.

Mirka

Pisze tu, bo obecnie rekrutują na posadę Specjalista ds. SQA. Ktoś wie coś o tej pracy? Podali cała liste benefitów. A mnie interesuje to, że dają preferencyjne pożyczki. Znacie warunki tych pożyczek? Jakie są zasady korzystania z tego??

Kontrola

Wiadomosc do(usunięte przez administratora) nowego kierownika kontroli na WW15. Bardzo prosze o zainteresowanie sie majstrami z kontroli na tym wydziale co robia na zmainach szczegolnie na 2 i 3 zmainie . Jak bardzo sa zajęci pracą . Czy oni maja w umowie placone za np spanie w czasie pracy u mechaników . Albo siedza za biurkiem i pornosy oglądają. A jak im sie zglasza problem albo zeby twardościomierz przestawili do przestawki to im sie wogole (usunięte przez administratora) nie chce ruszyc

Ktorej pani ?

Szlifierska
@Kontrola

Dokladnie jak osoba wyzej . Rano wstanie taki pan L chodzi zaspany po hali nie wie co sie dzieje i raporty wypisuje po calej nocy spania

O07

Która ta kochanką mistrza brygady C

@Kontrola

Szanowny Panie kierowniku kontroli .(usunięte przez administratora) Myslelismy ze po świętach sie zmini zachowanie majstrów kontroli na ww15 ale niestety caly czas na hali ich nie ma . A my zwykli operatorzy nie mamy u nich wsparcia . Proszę reagowac !!!

Pracownik ww1
@Kontrola

Jak ma coś zrobić jak ciągle zwiedza palarnie?Ogólnie to porażka dla zakładu WW1 taki kierownik ,ambicja ponad wiedzę i umiejętności!!!

Ww2
@Pracownik ww1

Pokazał klasę u nas teraz czas na WW1.Wyrazy współczucia:)

WYCIECZKA
@Kontrola

Czy są chętni na zapisy na wycieczkę do Włoch. W atrakcjach przewidziane darmowe leczenie testy na różne schorzenia kręgosłupa A wszystko 100 % płatne z własnej kieszeni tylko wóda i styczność z innymi . Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału w.........ZJAZDACH STARYCH (usunięte przez administratora)

Ghostrider
@O07

Naprawdę czy takie bzdety warto pisać to taki poziom rynsztoka prezentujesz i jeszcze napisz jakie klocki kto robi. OGARNIJCIE SIĘ

Ghostrider
@O07

Luky
@WYCIECZKA

Juz jedna byla! I wirus sie rozhulal w zakladzie. Kto robi wycieczki w tym czasie? Jak zaklad zamkna, to wtedy bedziemy jezdzic na wycieczki!!!!!!!

Xyz
@Luky

Pojdziemy do zwiazkowcow na garnek, to co z wycieczka do Wloch? Zwiazkowscy organizuja? To ja jade, mieszkam sam, mlody jestem, koronawirus mi nie straszny. Lala jedziemy? Co tam nam, Wlochy piekna sprawa, naze zwiazki wiedza gdzie jechac :)

WYCIECZKA
@Luky

Powiedz to starszym panią i panom ze związków GRATULUJEMY MOZGOW . Każdy z nich kierownik i kierowniczka . Może nie znają się na pracy ale mają piękną barierę POWODZENIA NA DALSZEJ DRODZE ZYCIA

@Luky

Z tego co wiem to wirus juz od marca jest. W naszej fabryce zagościł już od jakiegoś czasu. Wycieczka nie miała kluczowego znaczenia. ludzie już i tak gdzieś chorowali. To tu to tam. Robienie większej ilości testów tylko uświadomiło że chorych jest więcej niż nam się wydaje. Gdyby przebadano wszystkich okazało by się że połowa musi iść na kwarantanne. Na to firmy nie stać. Państwo zdejmuje restrykcje, a nasza firma nakłada. Ludzie muszą nabrać odporności na tego wirusa. Teraz to jest koronaswirus

Romano
@Lala

No nie wiem, uwazam, ze wycieczka byla nieprzemyslana i malo odpowiedzialna. A jesli sie odbyla, ludzie mogli isc na chociasz 5 dni urlopu. Do tej pory wirus byl na konkretnych wydzialach a tersz hula w calej firmie. Mysle ze trudniej teraz go bedzie wyemilinowac z zycia fabryki. I niestety nie jest to dobre dla zakladu, czy panowie zwiazkowscy o tym pomysleli?

...

Moim zdaniem to wszystko to ściema. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

k
@...

Następny geniusz, który wszystko rozwikłał za pomocą jednego, starego, ignoranckiego powiedzenia...Ale spoko, przyjdzie jesień, zima i sam sobie zweryfikujesz, czy tu chodzi o pieniądze, czy zdrowie. Jeszcze trochę..

K
@k

Hahahaha no i zobaczmy , tylko obserwuj tabelki od grypy xd

Luky

Sprawdzilem statystyki, i tak od 01.09.2019 do 15.09.2020 na grype zachorowalo lub bylo podejrzenie grypy 4046813 osob, zmarlo 65 osob. Na koronawiruda od marca tego roku zachorowalo 82809 osob zmarlo 2369. Wiec zgonow na koronowirusa jest duzo wiecej, i nie tylko starcy umieraja, dzis osoba zmarla 43 lata, wiec to chyba dla ciebie nie staruszek. Poczytaj co mowia wirusolodzy, jakim nieodpowiedzialnym spoleczenstwem jestesmy i nie zmieniam zdania wycieczka byla zbedna, nieodpowiedzialne posuniecie organizatorow.

k
@Luky

Nie podawaj Lali takich statystyk, bo jej się zwoje przegrzeją, nie zrozumie i nazwie Cię grypo świrusem. Dla takich ludzi, jak ona problem jest już rozwiązany, lekarze, naukowcy, wirusolodzy, czy epidemiolodzy mogą iść do domu, bo tacy jak Lala wszystko dokładnie w sposób jasny prosty i klarowny wytłumaczyli, Czyli można się rozejść. Lala wirusa rozpracowała i czeka już tylko na nagrodę Nobla, bo ewidentnie jej się należy za wkład w rozwój nauki i medycyny.

K
@k

Maski w pracy śmiech, zobaczcie ludzi w tych maskach , chodzą po x razy , brudne, śmierdzące, zakładane i ściągane brudnymi rękawicami potem zwijane i do kieszeni w brudna kieszen z kluczami i plytkami,(usunięte przez administratora)

ech
@K

(usunięte przez administratora) ale, czy ty rozumiesz, że to nie chodzi o to, co kto ma na ryju, tylko, że nie wydziela ze swojej jamy ustnej i nosowej swoich wyziewów prosto w czyjąś twarz. Z takimi debilami, to z tym wirusem będziemy się pier.. do 2022 roku, i to przy dobrych wiatrach...

Tosia

Chodzi Ci o covid. Pracujmy dalej. My moze przejdziemy bezobjawowo. Ale co z naszymi starszymi czlonkami rodzin. Rodzice., dziadkowie. Coz kasa najwazniejsza. Grabarze zarobia.

Motyl

A nn ww3 jeden gość wozi w samochodzie łabędzia

@Motyl

Haha. Który to taki?

Zawiedziony
@Kontrola

Jeden z majstrów w15 też lubi sobie pospać na 2i 3 zmianie, a w dodatku wyżywa się na pracownikach. Nosi się po wydziale jakby to był jego zakład i jakby wszystko mu było wolno. Nie przestrzega procedur co przekłada się na jakość łożysk i wykonywanie pracy przez operatorów.

Edek

Bredzisz

@Kontrola

Dlaczego wszystkie sortowania i braki na blaszkowaniu są z czasu przerwy? Dlaczego obwinia się osobę za reklaklamację za wpis na glovi, jak w czasie jej pracy przynajmniej 3 inne osoby mogły przepuścić brak? Dlaczego najwiecej brakow na montazu jest po przerwie na szlifierskiej? Koszta w milionach złotych. Dlaczego nie można powrocić do większej liczby ludzi na produkcji? Dlaczego nie można zmniejszyć koszta brakow zatrudniajac wiecej ludzi? Zamiast dokrecac srube trzeba ja poluzowac. Wczesniej 7000 tysięcy ludzi wytwarzało milion łożusk. Dziś 700 pracowników wytwarza 7milionów łożysk . 700 bezpośredniej produkcji. Dlaczego codziennie można pisać raport Z? Dlaczego certyfikat, która ma firma są fikcją? Dlaczego liczy się tylko spływ? Dlaczego nie ma jakości? ODPOWIEDZ. Bo sami siebie oszukujemy, że jest dobrze. A jest (usunięte przez administratora)tragedia. Why are all sorts and gaps from the gap time? Why is a person blamed for reclamation for an entry on the glovi, how during his work at least 3 other people could have missed the lack? Why are the most deficiencies in the assembly after the grinding break? Costs in millions of zlotys. Why can't you get back to more people in production? Why can't you reduce the cost of scrap by hiring more people? Instead of tightening the bolt, you have to loosen it. Previously, 7,000,000 people produced one million skins. Today, 700 employees produce 7 million bearings. 700 direct production. Why can I write a Z-report every day? Why is the certificate that the company has a sham? Why is the rafting only important? Why is there no quality? REPLY. Because we are deceiving ourselves that it is fine. And there is a pathological tragedy. なぜギャップタイムからすべての種類とギャップがあるのですか? なぜ人はグロビへの入場の埋め立てを非難されたのですか、彼の仕事の間に少なくとも他の3人が不足を見逃した可能性がありますか? 研削破断後のアセンブリの欠陥が最も多いのはなぜですか?数百万ズウォティの費用。なぜあなたは生産のより多くの人々に戻ることができないのですか?より多くの人を雇うことでスクラップのコストを削減できないのはなぜですか?ボルトを締める代わりに、緩める必要があります。 以前は、700万人が100万のスキンを作成していました。現在、700人の従業員が700万個のベアリングを製造しています。 700直接生産。なぜ毎日Zレポートを書くことができるのですか?会社が偽物を持っているという証明書はなぜですか?ラフティングだけが重要なのはなぜですか?なぜ品質がないのですか?応答。 私たちはそれが大丈夫だと自分自身をだましているからです。そして、病的な悲劇があります。 Naze gyappu taimu kara subete no shurui to gyappu ga aru nodesu ka? Naze hito wa gurobi e no nyūjō no umetate o hinan sa reta nodesu ka, kare no shigoto no ma ni sukunakutomo hoka no 3-ri ga fusoku o minogashita kanōsei ga arimasu ka? Kensaku hadan-go no asenburi no kekkan ga mottomo ōi no wa nazedesu ka? Sūhyakuman zū~oti no hiyō. Naze anata wa seisan no yori ōku no hitobito ni modoru koto ga dekinai nodesu ka? Yori ōku no hito o yatou koto de sukurappu no kosuto o sakugen dekinai no wa nazedesu ka? Borutowoshimeru kawarini, yurumeru hitsuyō ga arimasu. Izen wa, 700 man hito ga 100 man no sukin o sakusei shite imashita. Genzai, 700-ri no jūgyōin ga 700 man-ko no bearingu o seizō shite imasu. 700 Chokusetsu seisan. Naze Mainichi Z repōto o kaku koto ga dekiru nodesu ka? Kaisha ga nisemono o motte iru to iu shōmei-sho wa nazedesu ka? Rafutingu dake ga jūyōna no wa nazedesu ka? Naze hinshitsu ga nai nodesu ka? Ōtō. Watashitachi wa sore ga daijōbuda to jibun jishin o damashite irukaradesu. Soshite, byōtekina higeki ga arimasu.

J23

Rumpa
@Kontrola

Nie ma zadnego nowego kierownika w kontroli. A ten co jest na montazu to pionek przejsciowy.

Qwerty
@Kontrola

Robta dalej pod japońskim butem.

Coti
@Kontrola

No i znalazły się braki, o których wszyscy wiedzieli a gupa palili. 20 ton braków pod wiatką obok ww2. Tak trzymać!!!!

Nsk
@Kontrola

Nie ma żadnego nowego kierownika kpntroli. Jest nowy kierownik montażu.

Ww3
@Kontrola

Fajnie, że jest taka strona z opiniami. Której nikt nie czyta.

@Kontrola

Jak możecie zgadzać się na pracę w takich temperaturach przez 8 godzin? To skraca wasze życie.

Temperatura
@Kontrola

W sierpnou ma być 40 stopni celsjusza.

Japoniec
@Kontrola

Robta robta. Temperatura niewazna. Robta dla cesaza.

Zgred

Zaszczep sie julu.

dobre
@k

dlatego lala robi tam gdzie robi :)

Monotonia jrst tragedią.

@Kontrola

Monotonia jest tragedią. A bioły z w 15 to (usunięte przez administratora)

Zamek
@Kontrola

Coś nie pasuje. Jak nie pasuje to zmiecie prace.

@@#
@Kontrola

Wir ktoś coś ze AAS nie dostanie dodatku 100% za prace co nsk stało?

Uae
@Kontrola

Wie ktoś coś na temat (usunięte przez administratora)i obietnic AAS z sierpnia, że nie dostaną 100% dodatku za pracę w urlop nsk?

Chytry na kase
@Uae

Jaka praca w urlop jak wy nie macie urlopu.

Zdzichu
@Kontrola

Za te kłamstwa z sierpnia o kasie, zasypiemy was brakami.

&&
@Kontrola

A tymczasem na w15 na 2 i 3 zmianie oraz sobota i niedziela osłony na maszynach sa poblokowane i pootwierane w czasie pracy maszyn za zezwoleniem kierownictwa majstrów i nastawiaczy. To po jaki cok te osłony są za grube pieniądze zamontoeane??? Co na to bhp nsk??? No tak zdrowie niewazne spływ się liczy. Dopoki komuś łapy nie urwie.

NSK Psycholog
@Kontrola

Nsk potrzebuje stałego psychologa. Bo ludziom odwala. Nie mają się kogo poradzidz. A mobingowcy ponizaja nonstop.

OBserwator
@Kontrola

Ludzie! Omijajcie tę firmę z daleka! Przyjmiecie się a za chwilę uciekniecie. (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora) Uciekajcie z daleka!!!

Japnczuk
@Kontrola

Dlaczego Japończucy nie bronią swoich fabryk w Polsce? Dlaczego Japończucy nie bronią swoich Polskich pracowwników w Polsce? Dlaczego Japończycy nie podnoszą płac dla Polakow w fabryce, którą zakopili za nadze pieniądze w Polsce które pracownicy przez 10 lat spłacali swoją ciężką pracą? (usunięte przez administratora)

Vvv
@Kontrola

Dzienna produkcja 500 tysięcy łożysk. Z tylko ww2 . Kobity na kompletowaniu wzrokowe, blaszkowaniu,pakowaniu dziennie na ww2 robią pół miliona łożysk. Zaden mistrz absolutnie tym osobom nie pomaga , wręcz przeciwnie mobig przez mistrząw jest tragiczny. My pracownicy nsk prosimy o wsparcie w pracy. Od miesiąca wentylacja na w15 nie działa. A jak jakieś ćwoki na komisje bhp miały przyjść to wentylacja została włączona. Jak poszli to została wyłączona. Dziwny ten dziadoski system.

JPREZES
@Kontrola

Stawki od 1 stycznia w górę a dodatki o 100% za noc i niedzuele w dòł. Czyli mniej niz było.

@Kontrola

Warto jednak przy tym pamiętać, że umowa zlecenia charakteryzuje się brakiem określenia wymiaru pracy – w tym ścisłego wyznaczania godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy. Dodatkowo inną podstawową cechą umowy zlecenia jest swoboda i samodzielność zleceniobiorców, jeśli chodzi o organizację swojej pracy. Tym samym teoretycznie to od zleceniobiorcy zależy, jak zorganizuje sobie pracę. W innym wypadku, gdy zleceniodawca próbuje narzucić sztywne ramy czasowe – jeśli chodzi o pracę w ciągu dnia – powinien tak naprawdę zawrzeć ze zleceniobiorcą umowę o pracę.

nick
@Kontrola

A gdzie tak nie ma. Teraz się pracuje na L4 więcej.

@Kontrola

Nie ma zadnej kontroli. Jest tylko spychanie i popychanie. Szybciej więcej . I tak od 20 lat. A propo. Twardościomierz to powinien być na szlifierskiej a nie na montażu. Jedna wielja fikcja w mierzeniu twardości pierścieni. Czy przez10 lat jak ten badziew uprzykrza pracę na montażu znaleziono choć 1 sztukę nie utwardzoną przez hartownię na mobtażu???? Nie. Bo to jest fikcja. Fikcją jest też reszta kontrolek, które piwinny być sprawdzane na montażu a nikt tego nie robi bo ilość się liczy. A potem idzie badziew na kontrolę wzrokową i dalej. Szkoda pisać o tej fikcji. Pa.

Uwynajęty
@Kontrola

Najlepsze jest to,że pracobiorcy z AAS kaze się wykonywać pracę, do której nie został przeszkolony. Bo nie ma w nsk zadnych kart i grafików szkoleń. Wszystko na gębę. Czyli pracobiorca zgodnie z kodeksem cywilnym nie odpowiada za wykonane czynności. Wystarczy, że się starał.

Solidarność 80
@Kontrola

Proponuję strajk. Nie pamiętacie na czym polega strajk? Boicie się? Macie pracownicy prawo do protestu. Inaczej się nie da. STRAJK!!!

A gdie jest
@Kontrola

A gdzie jest siłownia gdzie możnaćwiczyc?

Klamka zapadła.
@Kontrola

Możecie kątrolę w klamkę cmoknąć conajwyzej.

@Japnczuk

Japońce są tutaj po to aby eksploatować białych (usunięte przez administratora) a nie dawać im podwyżki. Każdy kto popierał (usunięte przez administratora) typu balcerek, lewandowski, tuSSk itp. powinien robić w NSK do śmierci. Oczywiście jako robol na tokarskiej lub szlifierskiej w temperaturach jakie są tam latem.

Aldona50
@Kontrola

Skoro już jesteśmy przy majstrach z kontroli W-15. Zastanawia mnie jak długo jeszcze kierownictwo będzie przymykać oko na tą, z jednej strony, ostentacyjną pedofilię, z drugiej " nekrofilię"? Nie ma chyba osoby na W 13,14 i 15, która by nie widziała filmiku, na którym pewna STUDENTKA masuje stopą lydkę

Juzefa
@Aldona50

O matko, co xD ? Gdzie ten filmik?

Hermenegilda van der wpych
@Aldona50

Szukam na montażu prawdziwego poskramiacza dojrzałych gorących i doświadczonych matron. Może i swój przebieg mam ale nie stoi na przeszkodzie żeby jakiś młody dobrze zbudowany mężczyzna... Wysoki.. Inteligentny.. Z poczuciem humoru zaopiekował się taka nietuzinkowa osóbka jak ja... Czekam na Ciebie mój Adonisie, całusy :) Chce poczuć się pożądana jeszcze raz....

@Kontrola

Witam. Idzie lato. Mamy kwiecień a na W-15 wentylacja jest wyłączona choć na trzeciej zmianie przy minusowej temperaturze wewnątrz jest plus 30 stopni. Czy firma oszczędza na prądzie kosztem zdrowia pracowników??? Czy znowu mają być zejścia śmiertelne? Ja się ubezpieczyłem w 10 firmach na wypadek śmierci w pracy . Bo mnie stać. Jak mi się coś stanie w pracy. Wychodzi 100 milionów złoty odszkodowania. Pozdrawiam wszystkich bardzo ciezko pracujących i wykozystywanych pracwników w NSK..

@Kontrola

Mało. Zawsze mało. Za mało . Mobing mało.mało. zawsze mało.

Mua
@Juzefa

Gdzie ten filmik ?

Adamczyk C***
@Aldona50

Każdy mówi o filmiku tylko nikt go nigdzie nie ma ???? jeśli przyjdę do Cb na zmianie pokażesz mi go ?

Prawda
@Kontrola

Jedzenie zdrozało o 200% ogrzewanie zdrozało o 300% przykłady wegiel 800zł dziś 3000zł. Chleb 1.6 dziś 5 złoty. Benzyna 4zł dziś prawie 8 zł. Koniec tematu. Bedziemy robić za grosze. Tak jak za (usunięte przez administratora)

Ptacownik
@Kontrola

Batdzo proszè p zarobki na poziomir, żeby mnie stało na pracę w nsk a nie branie kredytów. Wykanczacie ludzi. Ja z swonego nie będę dokładał aby w nsk było dobrze. Mnie nie jest pracuje tylko na kredyty. Niedługo się powieszę!!

@Kontrola

Moje dzieci pytają się dlaczego dziś nie ma jogurtu. Dobrze ,że jest 500 plus bo bez tego to by nic nie było. A tak wszyscy nazekali. Cieszcie,że dzieci mają co jeść bo z nsk to MOPRU trzeba by sie zarejesrtriwac.. Ludzie zrozumcie ze jesteście producentami mało tego powiedzane produkujecie dla rosji łożyska przez nsk. Niech nsk udiwodni ze ruskim nie prodokuje łożysk?

Dokładnie

@Prezes

Walić 500 plus, teraz to 100 plus a zaraz minus plus. Zadluzycie nas (usunięte przez administratora) szuuje. Tego kraju nie stać na te miernie socjale. Koniec z programami dla (usunięte przez administratora)!!!!!!

@Prezes

Właśnie przez te 500+ i inne programy dla nierobów mamy ceny jakie mamy. Ciesz się dalej i zastanawiaj czemu nie ma jogurtu. Ps. Narzekali.

Dwa lata temu
@Kontrola

Nie prawda.Bez rospisywania sie.

Xx
@Kontrola

Dlaczego nsk ma tylko 1 gwiazdkę? Odpowiedzcie sobie sami. Czy nie pora zmienić pracę? Boicie się? Nie nacie sobie nic do zaoferowania? Tragedia.

Joutuber
@Kontrola

Polecam zobaczyć na (usunięte przez administratora) film pt Opuszczony ośrodek wczasowy. Tak będzie nsk wyglądać niedługo. I na to ześmy pracowali za PO. Pzdrawiam.

@&&

Prawda!

Pozucek
@Kontrola

Przecierz to jest jakaś tragedia. Ja siedzę w klimie 20 C celsjusza a pracownicy w nsk się godzą na takie warunki. Toż to jest niesprawiedliwe. Czemu Polacy dają sobą tak pomiatać??? Czy są imbecylami??? Za takie grosze? Cały czas najnizsza krajowa? Sie ciezcie, że najnizsza krajowa teraz jest prawie 20zł na godzinę. Bo za sruska dziś byście mieli 7zł.

Janusz Lasek
@Kontrola

Wstydzcie się wszystkiego w czym bietzerze udział! Firma zistała sprzedana za grosze przez Milera za grosze. Teraz pracujecie za darmo. W angli zarabiaja 5000funtow. Nie na zwuazkow w Polsce co by ustawiły was na piziomie angielskim. Dawajcie się dalej. I współczuję pracownikom wykozystywanym przez wynajęte firmy z zewnątrz typu AAS Częstochowa co nawet 1 dnia wolnego nie mają w pracy i muszą zap.erdal.ac 4 brygady codzienbie. Za minimalną stawkę.

G
@Janusz Lasek

Ty byś się wstydził używać imienia i nazwiska osoby która już nie ma nic z tym wspólnego bo nie żyje. Zabrakło weny to było sobie wpisać losowe literki ty frustracie. A to za ile została sprzedana to cię powinno g.. obchodzić bo nie ty uczestniczyłeś w procesie powstawania i utrzymania firmy jaka wtedy była. Komunizmu się zachciewa. Spoko już go teraz coraz bardziej masz. Dobrze ci z tym?

@Kontrola

Ja życzę aby moja kobieta miała pracę. Bo jak nie to ciezko.

@Janusz Lasek

Nie zarabiaja tyle na produkcji w "Anglii". Poszperaj w necie, sa tam ogloszenia do NSK ze stawka.

Renament
@Kontrola

Co do dzisiejszego renamentu. (usunięte przez administratora) nic nie robią, a kobiety pracują jedna za trzy!!!

@Renament

Dzień jak codzień. Dobrze, że majstrowie mają teraz po dwie hale. Na nocy mogą też pospać i pościemniac więcej niż wcześniej. (usunięte przez administratora)

Sinsinati
@Kontrola

(usunięte przez administratora) w pracy nerwice pozizanie walka o 10 gros y w stawce zastraszanie zwolnieniem brak dobrych warunkow w pracy (usunięte przez administratora)klepanie po plecach i chzanienie dobrze robisz Wszyscy jesteście nikim. A wasi poganiacze będą dostawć i dostają kupe kasy. Nie pierwszy taki wpis i nie ostatni.

Agatka

Cześć, znalazłam ofertę na ich stronie, która mnie interesuje, chciałabym żeby ktoś się podzielił opinią, jak w praktyce wygląda praca. Zwłaszcza, że mam kilka ofert do rozpatrzenia na Data Analyst. Czy analizuje się tylko przy użyciu Ms Office wspomnianego i Power BI? Ile płacą, skoro nie wymagają żadnego języka programowania ani SQL?

Matka Cyfrowa Wariatka
@Agatka

Idz na rozmowe to sie dowiesz wszystkiego albo zadzwon do kadr ale tam raczej Ci nic nie powiedza bo nic nie wiedza no chyba tylko jak zrobic pod gorke (wiesc gminna niesienie,ze kilka osob sie wkurzylo i bedzie wesolo) albo jak magicznie na umowie o prace netto zrobic na brutto (tak, tak juz historia odnotowala kilka takich przypadkow i niespodzianek w ostatniej chwili). Popros o numer do szefa dzialu i rozpytaj odnosnie wymagan bo tylko u zrodla sie dowiesz co i jak. Jak masz troche jak piszesz ofert to raczej nie pchaj sie w ten klimat bo pracodawca poza jakimis smiesznymi premiami na swieta, dodatkiem dla dziecka, ubezpieczeniem ktore jest slabe i za ktore placisz extra jakos specjalnie nic nie oferuje, managment tez jakis wybitnie lotny nie jest. Szkolenia ciagle zablokowane no chyba,ze jestes wyjatkowa to wtedy nawet i MBA Ci firma oplaci. Ale jak sie na to zalapac to juz tylko ducchy wiedza. Duzo zwyklego nie bo nie, brak komunikacji managment vs ludzie albo jest ona mega wybrakowana, duza rotacja, kiepskie place, podwyzki zadne vs inflacja, zwiazki zawodowe to kpina, premie ucinane bo tak bez wyjaśnienia etc. Za to mozesz uslyszec ,ze nie wlasciwym wejsciem wchodzisz o 7:59 i ze jestes spozniona. Zasadniczo kto nie ma alternatywy o 16 rowni sie zbiera podobnie managment, duzo dlugoletnich pracownikow czeka tylko aby dociupac do emerytury. Atmosfera srednia. Chcesz aplikuj bo wiekszosc ludzi szuka jak stad sie zabrac dzieki takim dzialaniom. O benefitach zapomnij bo kadry tak zadbaja abys nie miala-taka pozytywna motywacja majaca na celu maksymalne zniechecenie. Nie polecam zupelenie szczerze. Pozdrawiam znad Baltyku.

Chętny do pracy

Jakie wymagania trzeba spełnić żeby dostać pracę w biurze ?

Dokładnie.. nie trzeba wbrew panującej opinii mieć studiów.. wystarczy więcej szczęścia niż rozumu a ludzie po studiach (usunięte przez administratora) na linii bo miejsc do pracy biurowej brakuje

Pracuś

Słyszałem że Pan Piotr z ww15 nakablował na ludzi z kontroli że wcześniej poszli na przerwę i kierownik ich upominał

Lalunie
@Pracuś

Noooo. Ludzie a AG i kompletowania chodzą tak punktualnie, ze az głowa boli

Z
@Lalunie

No tylko że Ag czy kompletowanie generalnie nie zostawia (usunięte przez administratora) roboty po sobie idąc na przerwę bo odpowiada za wynik i wie o tym, a kontrola która se idzie wcześniej na przerwę zostawiając pełne stoły i nie odpowiada za spływ niech nie robi zdziwionej miny, że ktoś ma do czegoś takiego jakieś ale. Za robotę weźcie się lalunie! :]

Taka sytuacja

Kontrola nie szanuje cudzej pracy, więc niech nie oczekuje szacunku dla własnej. A braki tego szacunku proszę sobie zaobserwować w czasie jak to niby nie mają w co ręce włożyć, a jednocześnie starcza im czasu na pogawędki o (usunięte przez administratora) Maryny

Cyprisska

1/ Firma jest slaba-slaba atmosfera kreowana przez ludzi,mangament,zarząd 2/ Brak przepływu informacji 3/ Kadry działające tak aby doyebac pracownikowi interpretujące kodeks pracy wg własnego uznania, szkolenia dla wybranych etc proponowanie oderwanych od rynku stawek 4/ Zarobki od fizycznych po umysłowych od początkujących po managerów są daleko od standardów rynkowych, względem innych spółek NSK, NSK Kielce równa ku dnu, wystarczy zadzwonić do kolegów z innych spółek NSK i zapytac o warunki,okazuje się,że Kielce to lipa 5/ Moglabym punktować jeszcze długo ale nie chce mi się.

Amy
@Cyprisska

Jak zarobki dalekie są od rynkowych, to co tu trzyma osoby pracujące? Dlaczego ludzie tu pracują? Kasa daleka od standardów, no to może benefity? Albo jakieś super szkolenia trzymają tu pracowników?

ZnamToGown.
@Amy

Jakos nie rozgarniasz ze w grajdole i zascianku zwanym miasta ktore winno byc powiatowe a nie wojewodzkie Kielce alternatyw jak na lekarstwo i nsk wykorzystuje ten trend. Kiedy dwa trzy duze zaklady by powstaly jestem pewien wiekszosc ludzi by sie zbrala bo kasa jest ewidentnie kiepska,zreszta kto moze i cos zlapie zabiera sie. Ludzie trzymaja kredyty i rodziny i tyle i szukajq . Socjal kiespski,baza pensji kiepska no moze poza dyr i zarzadem,atmosfera jak ktos napisal nie specjalna. Juz Skarżysko i starachowice maja wiecej do zaoferowania,nie mowiac o opcjach na inne miasta. Czasem i na klepisku w kielcach sie cos lepszego trafia i ludzie sie zawijaja natychmiast zamiast gnic i pozwalac na siebie huczec. Kiepsko i rozczarowanie a warunki pracy lata 90 szczegolnie teraz w lecie. Wszystko wypominane nawet gulpie telefony komorkowe na ktore ludzie musieli zasluzyc-dno mentalne uwczesnych managerow podobnie z laptopami do pracy etc. Na produkcji nie lepiej maszyny 75 rocznik z ciagnymiz acieciami, wysrubowane normy do uzyskania, a potem wielkie sortowanie na cito, wieczne problemy. Te wszystkie programy kadr mozna sobie wsadzic tam gdzie slonce nie dochodzi, generalnie rozczarowana zaba.jpg

Koles
@Amy

Dziwne pytanie...ludzie pracują w tym grajdole bo żyją w woj. Świętokrzyskim gdzie ciężko o porządnego pracodawcę. Nie każdy ma możliwość zmiany miejsca zamieszkania. Gdyby pojawili się kolejni konkurencyjni pracodawcy NSK miało by problem ze znalezieniem ludzi do pracy

StpdJerks
@Koles

Zostaje tu też sporo osób które doświadczyły ciężkiej przeprawy na rynku pracy i to jest ich najlepsze miejsce do ten pory. Nie wszędzie są jakiekolwiek warunki pracy i nawet stała pensja o czasie.

ZnamToGown.
@StpdJerks

1. Mamy rok 2023 gdzie standardem jest umowa o prace i pensja o czasie. To zaden przywilej a cos nalezne za prace. 2. Panuja jakiekolwiek warunki pracy od smrodu mgly olejowej przez ciagle wdychanie pylow metalicznych. Temperatura na hali miejscami jak w saunie. Dobrze, ze butelki z filtrami dostalismy wiec juz nam sie zycie zmienilo. Aha i mamy dbac o toalety z lat 90tych aby byly czyste bo jestesmy zwierzakami a goscie by obrazili. 3. W biurze nie lepiej, smrod mgly ojelowej tez idzie po koryatrzach. Niech mi ktos powie, ze to zdrowie i nie szkodliwe dla zycia zamiast zadbac o dobra wentylacje tosie daje dmuchawy co roku na hale co nie wiele daja. 4. Czekam i mysle, ze nie sam na dobre ogloszenia i sie zawijam, zreszta duzo glow sie zabralo i mysle, ze to na reke firmie bo zarobki slabe, rozwoj i szanse zaden, prestiz taki, ze sie nie odzywam gdzie pracuje, zreszta w biurach maja to samo.

Gal
@Cyprisska

Kadry naprawdę tak działają. Nie wypłacają nowym pracownikom dodatkowych pieniedzy na wakacje albo święta. Można przeczytać na stronie insepkcji pracy że to niezgodne z prawem W regulaminie funduszu znajduje się zapis, zgodnie z którym prawo do świadczeń z funduszu przysługuje pracownikom którzy przepracowali w zakładzie 1 rok. Czy taki zapis jest prawidłowy? Okres zatrudnienia u danego pracodawcy nie może decydować o tym, czy pracownik może ubiegać się o pomoc z funduszu. Staż pracy nie stanowi bowiem kryterium socjalnego. W wyroku z dnia 20.08.2001 r., I PKN 579/00 (OSNP 2003, Nr 14, poz. 331) Sąd Najwyższy potwierdził, że „Pracodawca administrujący środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nie może ich wydatkować niezgodnie z regulaminem zakładowej działalności socjalnej, którego postanowienia nie mogą być sprzeczne z zasadą przyznawania świadczeń według kryterium socjalnego, to jest uzależniającego przyznawanie ulgowych usług i świadczeń wyłącznie od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu”. Taki zapis regulaminu jest więc niezgodny z przepisami ustawy o ZFŚS i powinien zostać zmieniony.

Tycjan Z.
@Gal

Kadry naginają i interpretują kodeks pracy do własnych potrzeb. Są bezkonkurencyjnie beznadziejne. W innych firmach walczą o utrzymanie pracownika a tutaj nie dość, że kasa mierna to i ciągle problemy. Spokojnie na rękę im to aby jeszcze kilkaset osób zrezygnowało bo nowe Aułdi już stoi. Generalnie jak rozmawiam ocena w biurze i na produkcji kadr jest ta samo - beznadzieja i dno dlatego walić firme po rogach za nadgodziny i inne tematy.

Zniesmaczony
@Tycjan Z.

Jakie mamy kierownictwo kadr takie ich funkcjonowanie. Jesteśmy ogromną firma myślałem że na szefa HR będzie jakaś zarabista rekrutacja. Będą szukać odpowiedniego człowieka z całej Polski a tu nagle została nim laseczka zajmująca się przyjmowaniem ludzi z firmy zewnętrznej. Bez żadnego konkretnego doświadczenia. Uczaca sie angielskiego na kursach wewneyrznych ..Jakie miała zalugi i dokonania???? Do dziś nie wiem...

ow

Drodzy Państwo pracujący w biurze, w działach bhp, planowania, czy innych zajmujących się organizacją pracy operatorów maszyn. Czy Wy chcecie doprowadzić ten zakład do upadłości, czy macie w tym jakiś inny cel? Chodzi o osłony, na które tyle środków inwestujecie w założeniach spełniające zasady bhp. Macie Wy jakiekolwiek pojęcie jak wygląda z nimi praca i czy one aby nie są jeszcze większym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia, nie tylko psychicznego, ale i fizycznego? Jeżeli operator ma zablokowaną możliwość manewru przy maszynie i musi nurkować w maszynę, żeby usunąć wiór, czy wybrać pierścienie, to to jest bezpieczne? Czy osłony, które wiszą nad czyjąś głową, bo ten ktoś musi się w jakiś sposób dostać do elementów, które musi usunąć, jest zgodne z bhp? Czy może dopiero jak komuś osłona spadnie na łeb, albo ktoś sobie zrobi krzywdę, bo musi takie akrobacje uskuteczniać, żeby cokolwiek ruszyło, da Wam coś do myślenia? Jeżeli Wasze myślenie jest ograniczone do wyidealizowanego obrazu pracownika, z którym maszyna zawsze świetnie współpracuje i jedyne ulepszenia, które tu są potrzebne, i na które macie chęć przeznaczać pieniądze to osłony, a nie inwestycja w generalny remont maszyny, tak, żeby PO PROSTU DZIAŁAŁA, to myślę, że nie do końca interesujecie się realnym procesem produkcji. Zamiast skupiać się na tworzeniu „ulepszeń” skupcie się w końcu na tym, co Wam pracownicy sugerują. Wytykają brak oprzyrządowania, części zamiennych, czy praca na niesprawnej, niedoinwestowanej maszynie, a Wy macie to w d.., bo Waszym zdaniem problem leży w 15 minutach na koniec zmiany. Ludzie wtedy sprzątają swoje stanowisko pracy, a Waszym zdaniem niby tyle można za ten czas pierścieni naprodukować, a porządek to się sam zrobi. Jak tak bardzo Wam zależy na tym, żeby jeszcze bardziej zmniejszyć kadrę pracowniczą, wśród tych nawet najbardziej zaprawionych w bojach, to muszę powiedzieć, dobrze Wam idzie. Zostaniecie sami wśród tego złomu opakowanego w super nowoczesne osłony i będziecie myśleć jak tu zrobić, żeby maszyny teraz sobie same pracowały.

@ow

Zgadzam się całkowicie z tym co napisałeś. Zawsze zastanawiało mnie jeszcze jedno. Dlaczego pracownik ma posprzątać swoje stanowisko pracy(wiem tak jest w regulaminie pracy) -jednocześnie pracując a w biurach sprzątają firmy sprzątające. Czyżby nikt nie potrafił posprzątać swojego stanowiska pracy, pozamiatać a jak trzeba to nałożyć szmatę na szczotkę i przejechać podłogę na mokro. Czy tam pracuje jakieś hrabiostwo. Obserwuję to już od wielu lat i nie mogę tego zrozumieć. Dlaczego zatrudnia fabryka firmy do sprzątania i płaci za to a na produkcji i wydziałach pomocniczych pracownicy muszą sprzątać sami.

ktoś
@ow

z tymi 15 minutami na koniec zmiany, to się z Tobą zgadzam jak najbardziej. Kierownictwo myśli, że te 15 minut uratuje plan, ale wg mnie to nie tędy droga. Tak jak pisałeś, to usprawnienia maszyn przydałyby się aby poprawić zdolność produkcyjną. Co do osłon, to się z Tobą nie zgodzę. To nie jest zachcianka firmy, czy kierownictwa, tylko polecenie jakiegoś (usunięte przez administratora)(inspekcja) z poza firmy, który chyba nie ma pojęcia o życiu. Dobrze, że ten gość nie zajmuje się wypadkami na drodze, bo pewnie byśmy chodzili na piechotę.

@ktoś

Ok, w takim razie zwracam honor. Jednakże myślę, że na etapie projektowania tych osłon, zakład mimo wszystko mógł zgłosić do projektanta uwagi, mając świadomość, że osłony, które nawet w trybie ręcznym nie ma możliwości zdjąć, tak, żeby się dostać do elementów do usunięcia, były możliwe do zrealizowania. Moim zdaniem osłon, które są na stałe przymocowane, i które powodują, że operator musi wykonywać karkołomne akrobacje, żeby się dostać do wiórów, czy pierścieni jest po prostu za dużo. Myślę, że na etapie samego planowania można było to zrobić, tak, żeby to było zgodne z wymogami, i jednocześnie, żeby nie stwarzały dodatkowego zagrożenia dla ludzi, potencjalnie narażających ich na kontuzje. Poza tym, odnosząc się jeszcze do samego faktu, że osłony być muszą i wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w związku z tym poprzednich norm nie ma możliwości wykonać, kierownictwo powinno sobie z tego zdawać sprawę (usunięte przez administratora) Ściganie ludzi za to, że na koniec zmiany sprzątają i wymyślanie, ile to można zrobić w ciągu paru minut na koniec zmiany w żaden sposób nie wpływa na podniesienie motywacji wśród pracowników. Wpływa tylko na zwiększenie frustracji i nijak nie wpłynie na lepszy spływ. Może tylko spowodować kolejne rezygnacje z pracy, bo atmosfera pracy jest już na takim poziomie, że brak słów.

@Ktoś

Pracownik ma posprzątać swoje stanowisko pracy np.dlatego że przekazuje go kolejnemu pracownikowi na następnej zmianie.praciwnik w biurze również sprząta swoje stanowisko pracy pomimo że tylko on na nim pracuje. Nie zostawia na biurku syfu i rozrzuca śmieci wokół... Jakiś porządek w kompie też musi zachowac bo to jego narzędzie pracy.Sprzątaczki dwa razy w tygodniu myją tylko podłogi..myją również toalety ..idąc twoim tokiem rozumowania toalety też powinny być myte przez pracowników bo po co do tego sprzątaczki...

Lala

Tylko po co? Żeby ten z produkcji miał satysfakcję? Nikt z hali własnoręcznie hali nie myje

@Lala

Oj Lala, już miałem Cię bronić, ale Twoje postrzeganie siebie jako lepszej zmieniło to, o te 180 st. Tak, pracownik fizyczny myje halę. Na swoim dość dużym terenie. Sam. Codziennie. Nie 2 razy w tygodniu. Tylko różnica między nami jest taka, że ja to muszę robić codziennie na koniec zmiany i firma nie dość, że mi za to nie dopłaca, to jeszcze ma pretensje, że w tzw. „międzyczasie”, mam na linii awarię, bądź ją wyłączyłem i nic nie robię, bo linia nie idzie. Przecież sprzątanie jest tak prozaiczne, że można jednocześnie pracować i pilnować linii. Logiczne. Pozdrawiam, trzymaj się tam przy tej swojej ciężkiej pracy ????

@ow

Nie wiedziałam. Ze pracownicy na hali myja posadzki, nigdy tego nie zauważyłam. On powiem Ci ze wbrew pozorom uważam swoją pracę jako ciężka. Stres potrafi mnie czasem wykonczyc

?????
@Lala

No to musisz się odstresowywac po pracy.

@Lala

Lala-tak szczerze, nigdy bym się z tobą na pracę nie zamienił. Mam w biurach znajomych i przyjaciół i wiem, że ich praca jest też ciężka, tylko bardziej psychicznie. Często rozmawiamy i wiem jakie są obciążenia psychiczne. Wolę się zmęczyć fizycznie (choć nas też dobijają psychicznie) bo to łatwiej "odchorować". Nie jest to w żadnym przypadku atak na pracowników biurowych. Bardziej chodzi mi o jakieś zasady. Jeszce nie tak dawno ze dwa razy do roku musieliśmy myć okna te zewnętrzne jak i te od strony hali (dopóki się nie zbuntowaliśmy-bo nie należy to do naszych obowiązków). A w biurach myły sprzątaczki. Tylko o takie zasady mi chodziło, że traktuje się pracowników jako lepszych i gorszych. W żadnym przypadku nie mam żalu do Was pracowników tzw. biurowych. Właściwie to powinienem to od razu zaznaczyć, nikogo nie chciałem urazić. Zresztą niedługo nas wszystkich wykończą, zwłaszcza psychicznie bo to co się teraz dzieje to woła o pomstę do nieba.

@Lala

Proponuję w takim razie znaleźć chwilkę i wyjść przed końcem zmiany na hale i po prostu zobaczyć czy się myje posadzki bo wypisujesz nie prawdę. (usunięte przez administratora) się mopem bądź na szmacie i tak to wygląda. Jak się nie wie to się nie udziela proste.

@Jo

Często wychodzę na hale. Poprostu nie zwróciłam uwagi

@Lala

Nie chcę się czepiać i być chamski ale skoro nie zwróciłaś uwagi czy się myje te nieszczęsne posadzki to nie pisz głupot na przyszłość. Pozdrawiam.

@Jo

No serio.. Informacje wagi państwowej podalam niezgodnie z prawdą..

@Lala

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

@Jo

Hehe, Lala się pogubiła i próbuje znaleźć głupie wytłumaczenie swoich "mądrości". Tak Lala to nie są informacje wagi państwowej, tak jesteś najmądrzejsza i tak dalej się wydurniaj w swojej ignorancji na temat rzeczywistych problemów ludzi pracujących fizycznie w tej firmie. Dobrze Ci idzie. Idź na słońce i ochłoń, bo póki co masz kiełbie we...

@ow

Dajcie jej spokój. Nie wiedziała i się do tego przyznała. Być może gdybym tam pracował (biuro) to zapewne też bym nie wiedział.

@ow

O co tyle agresji? O to że ty musisz sprzątać swoje stanwisko pracy a ja nie? No cóż mało realne żeby zamówić stado niewykwalifikowanych sprzątaczek i wpuścić je między maszyny co 8 godzin. Koszty niewyobrazalne

@Lala

O to chodzi, że Ty w ogóle nie rozumiesz sedna problemu. Nie chodzi o to, żeby firma zatrudniała „stado” osób sprzątających, tylko, żeby nie zabierała czasu na mycie podług tak, jak to się dzieje teraz. Żebyś to sobie lepiej wyobraziła podam Ci przykład z Twojego położenia. To jest tak jakbyś coś ważnego robiła na komputerze, przy czym potrzebujesz skupienia i jednocześnie miała szorować podłogę. Chodzi o to, że w chwili obecnej pracownik nie może wyłączyć linii na potrzeby sprzątania, a w czasie jak się zajmuje posadzką, na linii mogą się dziać różne cuda. Może np. urwać płytkę, albo wpaść wiór, ktoś jest zajęty sprzątaniem i tego nie widzi. I tak oto powstają braki. Coraz więcej braków, na które firma wymyśliła nierealne limity. Wprawdzie w mojej pierwszej wypowiedzi zupełnie mi nie chodziło o samo sprzątanie, ale widocznie więcej ludzi widzi to, że obecne działania zarządu coraz bardziej kierują jakość wytwarzanego produktu w dół. Bo teraz to już widocznie nie jakość, tylko ilość się liczy.

Wycieraczka
@ow

W takim razie wyjdź z za biurka i na halę tutaj się przydadzą bo nie ma kto pracować. W sumie przepraszam zapomniałem że wy tego nie umiecie . Nauczyli pisania ale nie roboty Apropo osłon, pamiętam czasy kiedy nie było żadnych ludzie uważali co robią teraz dodatkowe 40 przycisków od ich wyłączania i włączania dziękujemy za ułatwienia jestem pewien że nie przedstawiasz żadnych dawnych wartości ZEGNAJ MLODY/A

wrzucony
@ow

Nie jest normalne jeśli maszyna zacina się co 3-4 minuty , wpada wiór w rynnę odprowadzającą pierścień , trzeba podejść odblokować , a najlepiej stać w pobliżu non stop. Niemożliwe by tak wadliwą maszynę ktoś skonstruował i dopuścił do użytku . Ale przecież wiszą informacje ile pierścieni linia potrafi wyprodukować , więc kiedyś to było możliwe. Kiedyś ... Kiedyś do obsługi 10 obrabiarek na 2 liniach było potrzeba 2 operatorów , dziś ma to zrobić jeden. Próbowałem zrozumieć co robię źle , może rurki z powietrzem wypychającym wiór były źle skierowane ? może o kilka setek różnicy na wymiarze pierścienia robiło taki bajzel ale w końcu w domu na spokojnie mnie olśniło. Nie na wszystkich liniach spadający pierścień kierowany jest przez podmuch powietrza. Są linie gdzie pierścień spada na haczyk który kładzie go w rynnie. Linie gdzie jest zastosowany wydmuch powietrza muszą mieć większe czasówki , skrawanie musi trwać ciut dłużej , wiór musi być cieńszy i lżejszy . Czasówki prawdopodobnie są przyspieszone , co czyni pracę wariacką , co chwilę się zapycha , wcale nie jest szybciej i więcej ....

Bam
@wrzucony

Ale nowość napisałeś szok, ja Ci zazdroszczę u mnie co minuta się zapycha! Wczesniej bez oslon wior wpadl na lewo czy prawo i trafial do wozka A teraz z tymi osłonami nie ma takiej możliwośći, ale góra widzi inaczej.

Mistrz zmianowy puki co.
@ow

Niestety, z przykrością muszę się odnieść do Twoich słów- święta racja. Żadna osłona nie zastąpi zdrowego rozsądku- a te dokładane, tylko przeszkadzają w BEZPIECZNEJ PRACY.

Fifon

Czy ktoś może podać definicję MIĘDZYCZASU. Co to wogóle oznacza¿¿¿

Katolik zawistny
@Fifon

Międzyczas to tak między Bogiem a prawdą.

Pff
@ow

Pewnie mądralo wiesz gdzie są łożyska z montażu?

Polak
@ow

Dlaczego nsk ma tylko 1 gwiazdke w oponiach???

Hhh

Strasznie duzo czytania.

Cxas

Niemozliwe

Ktoß
@ow

Noi co jak nic sie nie nie zmieni.. Szkoda pissć. Złom lezy za ww2 i tyle. Brak slów.

bez znaczenia
@Ktoś

a kto posprząta toaletę po Tobie??

Xxllor
@ow

Dla wszystkich zainteresowanych smerwów. Nie dostaniecie dodatku 100% za sierpien. Zero. Wyujali nas. Dalismy sie zrobic w konia.

Haha
@ow

Pozakładali osłony na maszynach. A na 2 i 3 zmianie i w sobotę i niedziele wszystkie są pootwierane. No przecie spływ jest wazny a nie bhp.

Hfcghhu
@ow

No i co z tego wielkiego pisania?

Seki
@ow

Pitolenie. Macie zapitalac. Nie dyskutowac.

Zxc
@Ktoś

(usunięte przez administratora) Wyzysk. (usunięte przez administratora) wyzysk. Ponizanie. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam.

Vvv

Była jakaś odpowiedz?

@ow

Ta firma przez (usunięte przez administratora) sim.bra i ha.duka to ledwo przędzie. Wywalić ich.

@ow

No i coś się zmieniło od tego posta?

@ow

Mierzą zdolność i większą produkcję na liniach. A czy ktoś zmierzył zdolność i wytzymałość osoby, ktora ma na trzech liniach odebrać , na kontroli wzrokowej 30 procent więcej łórzysk??? Ja poprostu nie bede odbierac. Jak chca wiecej niech sobie sami odbieraja. To jest chora praca.

Ten
@ow

Państwo z biura ma gdzieś roboli z dołu. Bo my jesteśmy u góry i mamy klimę w lecie. A teraz jest zim i tak się gotujecie na dole.

Twardziele
@ow

Teraz twardzieli to brakuje, bo jak(usunięte przez administratora) sie mówi nie biegaj to biega. Jak den.owi sie mowi nie rób więcej to robi.(usunięte przez administratora) ma najnizsza krająwą i dzwoni gaciami. Tragedia. Brak słów!

Duda
@Wycieraczka

Pierwsxy prezydent pokazał że ma jaja nie tak jak wy z nsk.

@Cxas

Możecie se pisać od 20 lat to i owo. (usunięte przez administratora) fabryka bedzie szła non stop. Nic z tego nie bedzie.

Złośnik
@ow

Napiszę prawdę. Jest masakra. Brak klimy na montażu. Temperatura bliska 40 stopni. Dla wszystkich. Kontrol ma klime w kantorku. Tam jest 20 stopni. Ale to tych co się lansują.(usunięte przez administratora) Klam.ka reszta niech(usunięte przez administratora) na linie. 1 osoba 3 linie w kontroli odbiera około 20 tysięcy łożysk. A japończycy się śmieją, że takich jełopów znaleźli za grosze.

@ow

Drodzy pracownicy biura? Czy zrobiliście coś aby pracownicy mieli godne warunki pracy w temperaturze 36C ,

odpowiadam
@wrzucony

wiór będzie dłuższy i cieńszy ale ważył będzie tyle samo, więc ...

E.Bathory
@Lala

Pracownicy nie myją posadzki tylko rozsmarowują to co na niej jest. Po szkoleniu: "tak się to robi w tej firmie i nie dyskutuj" zastanawiałam się tylko jak ci ludzie utrzymują porządek w domu? Mycie zaświnionej czyściwem i smarami podłogi (usunięte przez administratora) umoczoną w zimnej wodzie, bez detergentu, rly? Wytarcie tego na sucho daje lepszy efekt, przynajmniej zbierzesz w szmatę nadmiar brudu z tłuszczem.

Pan Wiesio
@E.Bathory

"U siebie rób jak u siebie, a u obcego na (usunięte przez administratora)..."

@ow

I po wyborach inspektorów wydziałowych a teraz zgłaszamy im problemy niech działają

@ow

I po wyborach inspektorów okaże się czy trafnych Może jeszcze inne wybory można przeprowadzić w zwiąkach które podpisały te marne podwyżki wystarczy zorganizować walny zjad delegatów i po prostu ich odwołać albo zmienić związek na nie skompromitowany Pan przewodniczący Wojciech w rozmowach na wydziale zawsze broni prezesa i twierdzi że to fachowiec.Fachowiec który likwiduje dochodową produkcję CRB zapytajcie panów przewodniczących cz to dowód wdzięczności za etaty. pewno ten wpis szybko usuną

Elizka
@Pracuś

Marne, czyli jakie? Podaj kwotę na rękę. Pisząc swoją wypowiedź sugerujesz, że można się dostać do pracy przez znajomości? Co dokładnie tutaj robisz?

Zassany z NSK

Niestety prawda jest taka. Jeśli nie masz w tym zakładzie znajomości, jakiś układów to mało znaczysz. Specyfika tego zakładu jest taka, że zdarzają się dość często sytuację gdzie bez konkretnych znajomości nie zrobi się nic. Nie chcę pisać o konkretnych okolicznościach bo ten kto tu pracuje ten wie o czym mowa. Pozdrowienia dla wojowników zakładu.

Rednek
@Zassany z NSK

A jakie konkretne sytuacje chcesz załatwiać jeśli można wiedzieć? W sferze służbowej po prostu kazdy robi szybciej/wolniej , mniej/więcej, ale jeszcze nie spotkałem się z sytuacja ze czegoś nie da się załatwić jeżeli byla to normalna rzecz . Lepiej sprecyzuj co masz na myśli.

Zassany z NSK

Oleju w głowie? Kolego decyzję niektórych jak piszesz tych piastujących stanowiska są co najmniej niezrozumiale żeby nie powiedzieć absurdalne. Nie znają realiów z którymi borykają się operatorzy. Zero pojęcia.

Doris
@Zassany z NSK

A wynagrodzenie dla tych znaczących pracowników z układami, różni się w jakiś sposób od wynagrodzenia tych zwykłych? Na start ile oferuje firma? Mieliście jakieś podwyżki z powodu inflacji?

Ojciec i syn
@Doris

Fajny bylby wreszcie oficjalny dostep do zarobków "kolegów, koleżanek" wreszcie można by jakos normalnie rozporządzać obowiązkami. Nie żeby było siedzenie na tel i załatwianie prywatnych spraw pol dnia a kieras jeszcze zarobionym dowala obowiązków. Jest argument ze ktoś zarabia 1k więcej niż my a mu się dluzy siedzenie to niech wreszcie coś pożytecznego zrobi.

WarsztatPracy

Mam do was pytanie. Jakie są wasze odczucia co do kadry kierowników? Czy jakikolwiek kierownik dba o swoj Wydział? Dba o swoich pracownikow I odnosi się do ich z szacunkiem? Proszę o szczere opinie...

Pracowity
@WarsztatPracy

Serio?? Chcesz prawdy? Ja odczuwam zero szacunki do pracownika....jesteśmy tylko robolami niezależnie czy jest to człowiek z hali czy z biura. Mamy tylko (usunięte przez administratora)jedyne na co możemy liczyć to (usunięte przez administratora)teksty

@WarsztatPracy

Oczywiście że tak, wystarczy rzetelnie wykonywać powierzone zadania, a kierownik staje się twym sprzymierzeńcem.

.....

O tak...z pewnością...wtedy na bank dowali ci nowych obowiązków a jak się okaże że już nie wyrabiasz i zaczynasz sie opozniac to (usunięte przez administratora)

Szur
@.....

Tak to wygląda strasznie dużo obowiązków wrzucają za symboliczne bóg zapłać, a za tyle wykonywanych zadań np na Śląsku można liczyć na pensje w okolicach 6-10 tys i to na rękę!

@Szur

Nie wiem ale uważam że przełożeni od czasu do czasu mogliby pochwalić pracownika za dobrze wykonana pracę. Nie mówię o poklepaniu po ramieniu a jakimś docenieniu słownym. To by motywowało, budowało lepszą relację a w pracy to istotne. Obecnie jest tak że jeżeli pracownik narobi fajansu to wtedy są dochodzenia, szukanie winnych i niemiło ogólnie. Kolejna sprawa to jak co roku temat gorąca na hali a w niektórych miejscach wręcz skwaru. I co? Temat wałkowany corocznie i nic!! Są miejsca gdzie temperatura sięga 50 stopni! Np kuźnia, tokarska,g1 przy hartowni i część g1 na ww2.Reszta zakładu nie lepiej ale pisze o tych najgorszych. To poniżej pasa, poniżające i brak szacunku dla ludzi tam pracujących. Gdzie jest oddział bhp? Ten co tak gania o okulary i te hełmy!! Montaż wiatraków w tych miejscach, podobnych do tych co mają w biurach to śmieszne. Tyle lat co tu robię nikt nie wpadł na pomysł jak poprawić komfort pracy w tym piekle. Mam wrażenie że to sztuka dla sztuki. Dmuchawy które wypożyczają do tanich nie należą a przynoszą ukojenie do 5 metrów. Na g1 przy hartowni ostatniego lata z tokarskiej podpięli 2 nadmuchy. Efekt żaden,ale próbowali. Lato = walka z samym sobą. Ile osobom tego sezonu uda się nie zasłabnąć? Tego dowiemy się wkrótce. Pozdrawiam prawdziwych wojowników tego zakładu.

Sylwia
@Jo

No a poza słowami jakoś motywują? Chodzi mi o dodatki finansowe uzależnione od wyrobionej normy etc. Czy nic nie ma za to, że się plan zrobi?

@Sylwia

Premie są zależne od wyrobienia planu i innych czynnikow..może to by 0 albo 8%. Nie ma jednak nic do rzeczy twoje osobiste zaangażowanie w pracę. Wysokość premi będzie też zależała od twojego podstawowego wynagrodzenia..

@Jo

Nasze BHP ma większe problemy niż wysoka temperatura na hali i mdlejący pracownicy.. Proponuję żeby w upal posiedzieli sobie trochę w miejscach gdzie temperatura jest najwyższa. Zobaczymy ile wytrzymają

@Letni grill

Problem w tym że gdy temperatura jest wysoka to panów od bhp nie napotkasz już w tych miejscach. Wiem co mówię pracuję w takim miejscu. W tym roku to ich zaproszę do siebie

@Jo

No to zaproś ich i niech przyjdą z termometrem. Ciekawy jestem jakie są normy temperaturowe dla pracowników i czy to już nie są warunki szkodliwe jak na termometrze pojawią się około 40 stopni. Jak toś umrze to może coś się zmieni..

@Letni grill

Od takich spraw jest inspektor na wydziale i on zgłasza kierownikowi że jest problem a jak nie ma reakcji to pisemko do inspekcji pracy nic na słowo tylko pisemko i potwierdzenie Zbliżają się wybory inspektorów to zastanówcie się na kogo będziecie głosować niezawsze kolega to dobry kandydat

@Emeryt

No tak..może przydały by sie zmiany na tych stanowiskach to coś by się ruszylo

@Letni grill

W zeszłym roku był zgłaszany problem z wysoką temperatury. Od zgłoszenia minęło trochę czasu nim pojawiły się panie z termometrami z tym że przyszły gdy temperatury spadły więc pomiar był z 10 stopni niższy. Wtedy to było 33. I co? Tragedii nie było. Były zmierzyły i napisały notkę i bajlamorena. Upały wróciły, panie już nie. To samo jest z hałasu pomiarem. Maszyna mi wyła niedowytrzymania (wrzeciono szlak trafiał) pa ie szły pasażem zaczepiłem poprosiłem o pomiar a pani mi powiedziała że nie mają zlecenia. Szok. Chcieliśmy zgłosić ale w końcu wrzeciono zostało wymienione.

@Jo

No tak.. trzeba było wyegzekwować pomiar temperatury w momencie gdy było ba termometrze powyżej 40 stopni... a jak nie przyszły wtedy kiedy trzeba to zglisic do inspektora że nikt się nie pojawil

@WarsztatPracy

Pytanie do osób dłużej pracujacych: a do którego kierownika najlepiej iść pracować? Jest chociaż jeden normalny z którym można zamienić kilka słów i który wysłucha pracownika? Jest sporo wydziałów. Serio jet tam aż tak źle?

Delta
@WarsztatPracy

Szczerze to bardziej myślą o przetrwaniu kolejnego miesiąca niz o realnym działaniu :) Wielu brak wiedzy i po prostu zrzucają to na poszczególnych ludzi w dziale, byle szło kolejny i kolejny tydzień. Brak prawdziwego zaangazowania, tylko biora pensje i gruchają w swoim gnieździe.

Bardzo pracowity...

Taaa...premie dla zaangażowanych haha...premie zaleza od osiągniętego wyniku danego wydziału

Luna

Nie rozumiem o czym piszesz..byłeś na rozmowie rekrutacyjnej?"Osobie podejmującej zatrudnienie brak pewności siebie" - czyli konu? Tobie?

JeremiPompeczka

Jeżeli chodzi o rekrutacje na fizoli to wszystko idzie sprawnie, wchodzą goście którzy po prostu pracują w danym dziale, krótka rozmowa i wchodzisz bo wiedza ze nie ma kto robic. Czas to pieniadz jak kto bywa.Problemy zaczynają się przy rekrutacjach na osoby specjalistów i wyżej, widać braki w logicznym mysleniu. Kwestia hr to jedno no bo co kobieta ma powiedzieć jak przerabia x osób tygodniowo, prowadzić rozmowę prowadzi. Gorzej jak do akcji wchodzą kierownicy działów to juz beka na całego. Ogolnie najgorszy proces rekrutacji ever od strony zarządu określonego działu. Wymagania z kosmosu, mówisz o oczekiwaniach to duże oczy, no i feedback słaby. Popracujcie nad szefami działów w kwestii rozmow i feedbackiem do kandydatow juz po rozmowach.

Lalunia

Żałosne. Podwyzki brak. W maszyny sie inwestuje a ludziom kit wciska ze zakład bie przynosi zysków u grożą zamknienciem. Czy oni maja nas za (usunięte przez administratora) Gdzie związki. Może strajk......

kusy
@Lalunia

Tylko ale kto tu zrobi strajk. Brak jedności

Obserwatorka
@Lalunia

Nic się nie zmieniło pod względem (usunięte przez administratora)w-15 Wszyscy majstrowie gnębią pracownikow bo z tego mają wysokie premie. Pracownikow mają za nic. Brakuje pracowników w kazdej komurce pracy. Kompletowanie, blaszkowanie, pakowanie, kontrola wzrokowa 1 osoba pracuje za dwie osoby. Sobota i niedziela. Zaduch i brak wentylacji. To jest tragedyja dla ludzi tu pracujących. Brak osob zastępujących osoby nieobecne. W Angli nsk 5000funtów zarabiają a w Polsce musimy na nich pracować za 600funtow. Gdzie są związki ??? Pracujemy za grosze!!! Zaraz to załatwimy. Głodowe pęsje w kieracie!!!

HWD
@Obserwatorka

Ja codziennie przeliczam ile mi zostało kasy żeby przeżyć do 10..ku..pracuje tu 30 lat.

@Lalunia

Bo związki na korycie co mogą? Owszem coś niby mogą na ile szefostwo pozwoli. Tylko niezależne może coś by pomogły. Strajk w MŠK to iluzja. Ludzie się boją. To nie Francja tam od razu palą wszystko

master

Podostawali pensje i służbowe bryki..z dziadów zrobili paniska. Ludzi mają za nic aby tylko kolejny miesiąc na stanowisku przerobić.. bo kazdy miesiąc to kolejna możliwość natluczenia kasy..a przeciętny pracownik nie ma za co przeżyć do 10go.

@master

Wzięli nowe bo ciężka sytuacja na rynku pisał prezes jak w domu jest ciężko to po nowe samochody idziemy ? Traktują ludzi jak g ł u p k ó w

Master
@Robol

No niestety...po co te ogłoszenia o trudnej sytuacji a jednocześnie kupowanie służbowych wypasionych aut. Nie stać ich na to żeby sobie kupić prywatnych aut i do baku nalać ???

@Master

To może niepodpisujmy angaży z taką podwyszką porozmawiajmy z przedstawicielami związków któży nie podpisywali podwyżek możemy zatrzymać produkcję zastrajkować tu już nie ma co stracić

@Robol

,,Panowie" przewodniczący podpisaliście obniżkę standardu życia pracownikom najnisza krajowa wzośnie od lipca 2023 19.6% a wy podpisaliście to co wam kazał prezes nie wstyd wam się pokazać ludziom wymięcie sobie buźki na te z rzeźni będą wam pasować i dołurzcie kręcone ogonki

Niskooplacany zapier...alacz
@Pracuś

Ja jestem ciekawa jakimi podwyżkami objęci są przewodniczący związków. Też dostają 500 brutto??? Mnie sie czasami żyć odechciewa. (usunięte przez administratora)to większość swojego życia a brakuje mi na opłacenie czynszu, leczenie czy wysłanie dzieci na wakacje.. Zaraz usłyszę że przecież można zmienić pracę i nikt mnie tu nie trzyma. Z pewnych względów nie mogę. Żeby coś znaleźć trzeba wyjechać z Kielc. Tak długo pracuje w tej firmie że poprostu wypadało by być godnie wynagradzanym

@Niskooplacany zapier...alacz

Takiego dziadstwa organizacyjnego jeszcze nie widziałem nikt nic nie wie każdy odpycha od siebie problemy a ludzie organizujący pracę udają ze nic nie słyszą pan prezes pisze o oszczędnościach i cięciu wydatków i bierze nowe AUDI wyśmiewa się z nas nie pozwólmy sobie na to

IIII
@Emeryt

jaja sobie z nas robia. kiedys auto sluzbowe mial tylko prezes teraz musza miec i dyrektorzy. ja rozumiem ze to niejako standard w duzych firmach ake skoro w naszej jest rak źle... to po co robic takie wydatki i (usunięte przez administratora) pracownikow ktorzy zaraniaja po 3tysie.???

Ryszard
@Emeryt

Pensję taką jak w angażu chyba pobierasz, na samochód prezesa tam nie ma potrącenia? to o co ci chodzi?

@Ryszard

Na angażu potronceń nie ma ale jeśli prezesposze o trudnej sytuacji zakładu i o oszczędzaniu to może wypadałoby by zacząć od siebie i,,panów" dyrektorów którzy zarabiają najlepiej i nie muszą wydawać 500zł co miesiąc na dojazd do pracy chociaż ich stać bardziej niż zwykłego pracownika i ,,panowie" nie są właścicielami tylko pracownikami

LetsTwistAgain
@IIII

Najwiecej o pogarszającym się stanie krzyczą ci co mają najwięcej (pismo prezesa i niektórzy krzykacze w działach ze zbyt wysokimi stawkami) bo im standard zycia nie może spaść, reszta jest od czarnej roboty.

@LetsTwistAgain

Zbyt wysokie stawki pracownicy mają w NSK kielce zapytaj kolegów jak było w Angi w Japoni jakie były normy i jak pracownicy sobie żyli skoro jesteśmy w jednym koncernie to dla czego różnice w zarobkach są takie nawet nie zarabiamy 1/2 pęsi Anglika sami sobie wywalczli stawki więc nie mów że ktoś ma dużą stawkę tyko domagajmy bo nikt nam nie da jak sami sobie nie wywalczymy

Polski wyrobnik
@Robol

Nie wiem jakie stawki maja teraz anglicy ale swego czasu jak tu byli w Kielcach to mówili że mają 6 razy więcej niż my. Dostawali mniej więcej to samo co my tylko w funtach. Funt kiedyś kosztował około 6 zł... Zastanawiali się wtedy jak my żyjemy za te pieniądze przy takich cenach. Teraz się znacznie pogorszlo. Nie wiem jak oni niby walczyli o te swoje pensje?

@Robol

Mądre słowa kolego. Ludzie się boją zebrać w ekipę żeby zawalczyć. Produkcja stop i do rozmów negocjacji. Ludzie się boją albo przyzwyczaili się do dziadowania i są bez wiary że można coś ugrać. Co pójdę sam jako przedstawiciel? I co ja sam ugram? No nic.

Polski wyrobnik
@Jo

Ludzie się boją.. są zastraszeni ..to nie to co było kiedyś jak Iskra stanęła i koniec... żeby coś ugrać pracownicy musieli by odstąpić od maszyn... koszty takiej imprezy dla zakładu są niesamowite. Nie mam zielonego pojęcia jakie konsekwencje może wyciągnąć pracodawca.

@Polski wyrobnik

Mieli związki które reprezentowali sprawy pracowników a nie zwizki które się sprzedały wypiszcie się z związków które wam szkodzimy a zapiszcie się do tych które się jeszcze nie sprzedały i wymagajcie od przewodniczących konsultacji zanim podpiszą decyzje nie bójcie się ludzi do pracy brakuje nie tylko w iskrze

Bogol
@Robol

Sa jakies przecieki co do 2 podwyżki w tym roku? W wielu firmach dali dodatkowe wyrównanie. Ludzi nie stać na rachunki i opłaty nawet robiąc na 2 etaty bo raty po 3tys do spłaty.

@Bogol

Ta firma się nie przejmuje twoimi problemami jak chcesz podwyżki to bardzo dobrze sam popieram trzeba się zmówić i wywalczyć może i przez odstąpienie od maszyn ale to ostateczność a na początek proponuję się zapisać do związku który się jeszcze nie sprzedał prezesowi i tam przedstawić swoje argumenty np nie chcemy podwyżek tylko wyrównania pęsi w NSK Europa i namów kolegów i koleżanki żeby tak samo zrobili im nas będzie więcej tym będziemy silniejsi pewnie zaraz usuną ten wpis bo boją się jedności ludzi

Nie zwiazkowiec
@Robol

Zwiazki żeby miały sens musiały by być niezależne od firmy. Jak są na garnuszku prezesa to nic nie wywalcza

Smutny
@Bogol

A moja żona dorabia sobie uprawiając nieżąd za pieniądze jak siedze na 2, 3 zmianie. Ja w robocie, dziecko w szkole a ona po prostu żyje. Z normalnej pracy nie starcza tu do 1go

Ryszard
@Emeryt

Są pracownikami prywatnej firmy NSK oni pobierają pensję i ty pobierasz pensję a od oceny komu ile jest ten do kogo należy firma, ty chyba nie jesteś właścicielem.

Realny

A ja bym powiedział że najlepiej zarabiają (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora) im dglebiej tym lepiej a kaska leci..wiedza i doświadczenie nic do kasy nie mają.. madrzejszych raczej się utylizuje bo stanowią zagrożenie ..polityka przedziwna ale ewidentnie stosowana

aaa

Nie do końca masz rację. Taki pijany naraża siebie i innych. W razie wypadku dużo ludzi będzie miało przez niego problemy. Czy to tak trudno się powstrzymać od picia. Chcesz się napić to pij w wolnym czasie.

Kusy

Jak pozbyć się tego pajaca Dyzme imć Pana,,Ptaszka,, G który rządzi jak Wszechmocny Tyran. Nic nie umie ale umie tylko zwalniać i straszyć ludzi. Macie pomysły???

@Kusy

Gdyby nie Pan G to, to już dawno by to (usunięte przez administratora)... Tak to pseudo inżynierki i Pan Kierownik M.P interesuje się wydziałem i jakoś się to toczy. Przez tyle lat (usunięte przez administratora) nic nie robili, , chłopcy z APS spali po kątach na hali aby im tylko dniówka zleciała, a teraz się wykazują na linii 49/50 haha , szkoda mi tylko chłopaków z TPM że muszą (usunięte przez administratora) wysłuchiwać, bo to ich rękami robią ale tego nikt nie widzi. Nie miał się kto za to wziąć to przyszedł porządny gość z zewnątrz i jest zamieszanie bo coś chce zrobić, ale na efekt trzeba poczekać niestety.

Bioly
@123

Tak tak popieram, gdyby nie Pan G to już dawno byłoby pozamiatane. A co do chłopków z TPMu Ł i M to mają stalowe nerwy i mega cierpliwość do wszystkich idiotów dookoła, gdybym nie oni to ta hala już by dawno stanęła, wszyscy no prawie wszyscy walą z problemem do nich. Czapki z głów.

MP ma odejść? Hmm..kiedyś dawno temu został zwolniony a niedawno sami go firmy ściągnęli. Czy ro nie dziwne?

Mlody
@69

MP nie odejdzie, za dobrze tu ma, laski na zawołanie, wybiera sobie laski jakie mu pasuja i korzysta jak tylko moze, wszedzie gdzie tylko moze

@Mlody

A skąd ty to wiesz? Widziałeś? Chwaliły ci się? Jakie laski na tokarskiej pracują? Tam chyba zdecydowana większość to faceci. A tak by the way..czasy swietnisci pana MP to już raczej dawno minęły..

@Mlody

Nie on jeden.. sa tu tacy ze zadnej nie przepuszcza. Raczej trzeba by ankiete zrobic, ktorej jeszcze nie przelecial albo ktorej tego nie propnowal...ta firma to jeden wielki (usunięte przez administratora)

Pododzajac twoim tokiem myslenia co i komu musieli zrobic wszyscy faceci ktorzy rowniez wyjezdzali do jpn?? Czy w tej firmie kobiety nie zasluguja np. na managerskie stanowiska bo jesli je maja to oznacza ze sobie to z kims zalatwily?? zenujace..

Ckck

Ja jakoś widziałem trochę kierowniczek w tym zakładzie, trochę też się przewinęło w ciągu lat, tylko, że one miały kwalifikacje i twarde podstawy na takie stanowiska. W zakładzie produkcyjnym wiadomo, że będzie więcej facetów, w handlu i innych lżejszych biurowych obszarach więcej kobiet i to jest logiczne. To, że Ty masz osobiste mniemanie o sobie, że Ci się stanowisko managera należy nie obliguje Cie z marszu do otrzymania takiego angażu.

Bayer ale nie full...

W NSK Kielce lepszy status to mają dyrektorzy i prezes..pensję kierownika to niewyksztalcony chłop w Niemczech na ogórkach zarobi(usunięte przez administratora)

Prezesprezesa

Raczej mówisz o zainteresownych bo to liczba mnoga haha..ale wszystkie siedzą cicho bo się boją ataków i niemiłych komentarzy...żona to powinna go już z domu dawno eksmitowac no chyba że w końcu to zrobiła

NIKT
@999

Młody... być może jesteś zbyt młody aby wiedzieć że takie wpisy podlegają pod POMÓWIENIA. Wiążą się z tym pewne konsekwencje. Jeśli posuniesz się zbyt daleko to Administrator może zostać poproszony o podanie twojego IP i przestajesz być anonimem. W dodatku obrażasz wiele kobiet, które ciężko i sumiennie pracują.

Stary
@NIKT

A proszę bardzo. 50 procent umysłowych co nic nie robi na produkcji i nikomu nie pomaga w w/w temacie po co są w firmie nsk?

Kobieta
@NIKT

Kobiety są gorzej traktowane nie tylko w tej fabryce ale wszędzie. Mają gorsze zarobki, gorsze stanowiska niezależnie od wykształcenia i umiejętności. Mężczyźni robią kariery a Kobiety robią czarna robotę. Takie są fakty..przykre niestety.

Rolex
@Kobieta

Przecież tendencja juz wiele lat temu sie odwróciła, te same albo lepsze pieniądze za lżejsza prace. Nie wspominam o innych łatwych źródłach dochodu, od modelingu , hostessach zaczynając, po only fansy i inne kamerki gdzie większość mezczyzn taki kapitał osiagnie w wieku 50+ na stanowiskach top lub nigdy. Rozwoj mediów aplikacji społecznościowych odwrócił ten trend i będzie gorzej dla facetów.

Zassany z NSK

Radził mi ktoś ostatnio że jeśli tyle rzeczy mi nie odpowiada na zakładzie to żebym się zwolnił. Niby logiczne i samo się nasuwa.Rozne są historie ludzi tu pracujących kilka z nich znam. Więc ludzie mają rodziny,bywa że są jedynymi ich żywicielami inni mają zobowiązania w bankach czy po prostu pracują tu niemal całe życie czy są przed emeryturą. Więc wiesz weź teraz się zwolnij, szukaj nowej przy tym zaczynaj karierę od początku. Jeśli Tobie się wszystko podoba to gratuluję podejścia a może po prostu pracujesz tu od niedawna i nie zdążyłeś mieć rozeznania co i jak? Tak czy siak zaraz do pracy trzeba jechać. Pozdrawiam

Zassany z NSK

Co boli w tym zakładzie? Ano po pierwsze to stawki doświadczonych wojowników ze stażem lat naście. Obecnie nowy, niedoświadczony kandydat ma stawkę zbliżoną. Po kilku ms gdy otrzyma nową umowę pewne że dostanie parę złotych podwyżki a więc w tym momencie będzie zarabiał więcej niż ten co tu walczy lata. Nie fair? No nie. Po drugie. Zgłasza się problemy z maszynami że źle idzie, parametry są złe. Robi się dalej no bo nic nie zatrzymali nic nie wróciło to chyba jest dobrze. Ok z tym że ile nerwów, stresu latania kombinowania by wyszlo w miarę no bo zawsze się robi tak żeby było dobrze. Jeśli już pójdzie fajansu bo fart się skończy to wtedy zaczynają się oględziny i naprawa. Można tego uniknąć? No można. Wystarczyłoby poważnie potraktować sygnały operatora. Po trzecie. Normy produkcji. Nie ważne czy masz przestawke/i czy inne czasochłonne kombinacje masz 18-20 tysięcy do roboty. No nierealne bądź o przerwach możesz zapomnieć i zajechać się jednej zmiany aby na kolejną już mocy nie mieć. No cóż. Na plus to pensja zawsze o czasie i ludzie jadący na tym samym wózku.

@Zassany z NSK

Bardzo przeżywasz swoją pracę ale to tylko praca co do braków to jest proste wytłumaczenie kierownicy nie odpowiadają za braki tylko za plan i za to ma premie a tobie zabiorą część premi za koszty powstałe brakowymi sztukami jeżeli zgłaszasz problem a karzą ci robić sztuki brakowe to wpisz w glovi że praca na polecenie konkretnego przełożonego a jak masz przestawki to poprostu przeszczegaj procedur a jak karzą ci inaczej też Wisz niech zostanie ślad co do stawek to masz trochę racji skoro mamy te same stawki to pracujmy tak samo a przełożeni zobowiązani są traktować pracowników równo jeżeli uważasz że jest inaczej zwróć się pisemnie dla czego nie traktuje pracowników tak samo a w innych firmach też pensja jest na czas a praca czasemfajniejsza i lepiej płatna

Robol

Usuwają wpisy bo boją się prawdziwej opini pracowników po co mówić głośno że jest bałagan organizacyjny że umysłowi sobie nie radzą że pieniądze się wydaje na utrzymanie samochodów dla dyrektorów które generują koszty a nie na inwestycje do poprawy jakości

Zostaw merytoryczną opinię o NSK Bearings Polska S.A. - Kielce

• Jak się pracuje w NSK Bearings Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy NSK Bearings Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 220.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NSK Bearings Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 178, z czego 23 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 96 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NSK Bearings Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w NSK Bearings Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NSK Bearings Polska S.A.