Opinie o ASK Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie ASK Poland Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ASK Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ASK Poland Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Daniel

Chcę się przyjąć naagazyn. Jak wygląda kwestia wynagrodzenia ? Nadgodziny u premie ??

Woda nad sopotnija.

Każdy kiedyś puszczał żabki nad stawem czy jeziorem . Tak też całym pseudo kierownikom i tego typu ludziom życzę. Kamyk ile się wyłoni z wody.? ;raz czy dwa czy też 3-a może 4? .ale i tak prędzej czy później pójdzie na (usunięte przez administratora). Utopicie się w slinie i pocie, sami dojdziecie do samodestrukcji.

Szef linii

Mam pytanie, tylko proszę w miarę szczerze i uczciwie, bo jestem przed rozmową kwalifikacyjną na stanowisko szef linii produkcyjnej/ brygadzista podobno na automaty lub cos w tym stylu jak dobrze zrozumiałem. Tak wiec jak tam wygląda praca? jakie zarobki? jak z atmosferą? Jest szansa na rozwój wszystkie informacje się przydadzą, najlepiej jak by się wypowiedział sam lider

...

Dowiesz się na rozmowie!

Robot
@Szef linii

Jeśli masz mniej niż 26 lat to dobry zakład aby nabrać doświadczenia i mieć w miarę normalną kasę, jeśli powyżej to nie idź tam. Atmosfera żadna, jeden na drugiego wilkiem i chętnie donoszą na swoje koleżanki i kolegów. Kierownictwo zatrzymało się w epoce kamienia łupanego, które jest bezradne i ma za dużo na głowie. Praca jako lider na automatach bardzo przypomina dżungle. Będziesz: mechanikiem/liderem/kierownikiem/jakosciowcem/ekspedytorem za trochę więcej niż stawka minimalna w Polsce. Sami liderzy jak pisałem wcześniej jeden na drugiego wilkiem, nikt Ciebie nie będzie szanował. Dobrym liderom pozwala się odchodzić, a zostawia się tych co nie mają swego zdania i nie sprzeciwiają się szefostwu. Ale tak jak pisałem jeśli jesteś młody/młoda to spróbuj na pewno wiele się nauczysz, są tam jeszcze nie liczni liderzy którzy ci pomogą na początku (chyba że już odeszli bo dochodzą do mnie takie informacje).

MALA
@Szef linii

Jak operator Lini to i tak za mało 2.900 na dwie zmiany.

@Robot

A kto odszedł znów z liderów? Ogólnie się zwalniają ludzie bo ile można ciągnąć jak wszystko drożeje a stawka u nas stoi w miejscu, jeszcze te kamery jak w obozie jakims

Świadek wydarzeń

Polecam omijać szerokim łukiem tą firmę, zwłaszcza oddział w Wilkowicach traktowany jako prowincję gdzie nikt nie wie co się dzieje. Firma z coraz gorszą sytuacją finansową. Regularne sprawy w sądach powinny być na porządku dziennym niestety PIP tutaj nie zagląda bo pracownicy wiedzą jak dotkliwa może być zemsta dyrekcji. Za nie długo pracownicy będą dopłacać za możliwość pracy bo o jakichkolwiek podwyżkach na 2022 nie ma mowy, a zakres wyzysku ma zostać podwyższony. Kto może zwalnia się bo do września i tak zostanie spłukany z urlopu z powodu braku zapewnienia ciągłości pracy. Na wsparcie przełożonych nie ma co liczyć bo i tak sami boją się o posadę i nikt nie będzie ryzykował.

Miszek
@Świadek wydarzeń

Właśnie dlatego już niedługo się zwalniam z Wilkowic to najlepsze wyjście nie ma się co łudzić że będzie praca .Bez problemu znalazłem nową pracę ..a na wyzwolenia nikt nie chce iść .albo pracujesz tam albo dowidzenia.

HR
@Świadek wydarzeń

Zgodnie z Regulaminem portalu GoWork.pl opinia powinna być merytoryczna. Tak więc odpowiem merytorycznie, że właśnie niedawno zakończona została kontrola realizowana przez PIP i nie wskazano w organizacji żadnych naruszeń, niezgodności lub niedopełnienia obowiązków. Zalecałabym ważenie słów aby nie spotkać się z zarzutem naruszenie wizerunku lub pomówienia, jako że żadna z tych " wypocin" zamieszczona przez @Świadek wydarzeń nie jest poparta jakimkolwiek faktem merytorycznym.

@Świadek wydarzeń

To prawda. Firma od 2003 roku nie potrafi pracownikom zapewnić ciągłości pracy. A co do kontroli...no cóż. Lepiej dać łapówkę,niż poprawić warunki pracy

Ilona
@Świadek wydarzeń

Czy przymusem wysyłają pracowników na urlop? Z jakiego powodu firma ma coraz gorszą sytuacje? Towar nie idzie?

NibyIlono
@Ilona

Hahaha a dlaczego niby firma ma coraz gorszą sytuację ?kto ci takich głupot naopowiadał ? Nikt nie chodzi z przymusu na urlop .

To tylko w ASK.
@HR

Co za bzdury kto normalny uwierzy że prawie 80 procent załogi wypisała dobrowolnie końcem zeszłego roku urlopy bezpłatne . Widzę że pozytywne opinie nieudolnie tworzy dział personalny .

@To tylko w ASK.

Ciężko się nie zgodzić, nigdzie chyba nie ma tak nieudolnych rządzących niż w Ask. Od kilkunastu lat rok w rok ludzie muszą! iść na urlop(90% załogi )na bezpłatny

Co

Na szczęście jesteś byłym pracownikiem :)) Ale z sentymentu na forum wchodzisz hahaha

o.O
@HR

Że też są na świecie jeszcze ludzie co wierzą w wyższą instancję :) Jak się załaduje do koperty co łaska to wszystko przejdzie. Na pracownika nigdy nie ma. Lepiej dać na prawnika lub urzędnika. Proszę się nie poniżać takimi wpisami oderwanymi od rzeczywistości....

@HR

Zgodnie z portalem GoWork opinia może być pozytywna, neutralna lub negatywna. Komentarz nikogo personalnie nie obraża i jest odzwierciedleniem prawdy. Faktów jest nie mało wystarczy zrobić wywiad wśród pracowników...

@Ilona

Tak. Sporo ludzi potraciło urlopy w choćby okresie czerwiec - sierpień 2021 wyłączając tzw. Wczasy. Jest również przypadek zwolnionej dziewczyny ponieważ wyraziła chęć pracy w dniu kiedy dyrekcji nie było to w smak.

Wiem przecież
@Świadek wydarzeń

Zgaduje że nadal pracujesz w Ask ?? No to tyle w temacie narzekania......

@Wiem przecież

Narzekać jeszcze nie zacząłem. Natomiast to co powyżej to obiektywna opinia oparta na prawdzie i codziennej rzeczywistości.

Beata
@Świadek wydarzeń

To obiektywna czy opinia? Zdecyduj się :P Czyli ogólnie rzecz ujmując odradzasz zupełnie?

Zgadzam się

Zakład bez podwyżek???
@Świadek wydarzeń

Zdecydowanie również ostrzegam. Po za ciągłym brakiem porozumienia w kwestiach podwyżek zakład oferuje: brak dopłat do dojazdów niskie dodatki stanowiskowe niskie świadczenia różnorodny wachlarz kar za odstępstwa od regulaminu emocje podczas nadrabiania pracy współpraca w niekompetentnym towarzystwie zabawny rodzaj poczty pantoflowej Z grubsza tak kulturalnie, ale przyjdź przekonaj się sam!

@Zakład bez podwyżek???

To co tam robisz jak tak źle?skoro jesteś na tyle kompetentny i elokwentny to pewnie czekają wszędzie na ciebie z otwartymi ramionami

Agata
@Zakład bez podwyżek???

hej, napiszesz coś więcej o tych karach? rozumiem, że one są zawarte jakoś na umowach? za co je np. naliczają? bo brzmi to trochę niepokojąco dla mnie :/ z tym nadrabianiem pracy masz na myśli nadgodziny?

Automatyk

Opis

Tomasz jakie zadawali pytania na rozmowie kwalifikacyjnej konkretnie byl jakis test?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Pytam

Ile osób z Ask Poland należy do NSZZ Pracowników Org. międzyzakladowa FCA i spółek? Kogo oni reprezentują?

Jaka umowa na stanowisku pracownik produkcyjny? I stawka

Ketchup

Czy związki zawodowe są aby na pewno po stronie pracowników?

Czy firma ASK Poland Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Owsik

Możesz liczyć na samochód służbowy ponieważ to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów docenienia pracownika w ASK.

@Owsik

I to ludzi zadowala? A podasz przy okazji konkrety odnośnie zasad użytkowania? Jakie auta oferują obecnie i jak wygląda opcja z użytkowaniem prywatnym? Mam na myśli koszty eksploatacyjne itp

Pp

Czy słyszał ktoś o nowych Związkach Zawodowych które prowadzi mgr. Prawa Pracy?

Prawo
@Pp

Związki to poza zakladem i niech stworzą grupę wsparcia, amen.

Xxx
@Prawo

A czy te nowe związki zaczęły juz coś działać w sprawie podwyżek

@Xxx

A jak tutaj te związki zazwyczaj dają jakieś komunikaty pracownikom do wglądu? pytam bo ciekawa Jestem Dlaczego nie wiesz czy zaczęły coś działać odnośnie tych podwyżek... wiadomo jaką strategię mogą ogólnie szykować?

Chętna

Hej czy to prawda że 2300 na rękę jest na początek?

No name

3490 minimalna krajowa tyle co państwo daje plus premia za obecność

Wiem co piszę
@Chętna

3110zł stawka zasadnicza + 450zł premia obecnosciowa ( 1 miesiąc pracy) W drugim m-cu dochodzi premia wydajnościową w max kwocie 140zł. Tyle na początek.

EB
@Wiem co piszę

brutto? masakra...

No name
@EB

No więcej bezdomny na zachodzie europu ma zasiłku

What
@Wiem co piszę

przecież to poniżej minimalnej, dramat czy to jest zgodne z prawem?

Ola
@Chętna

2.400 plus premia za pracowań miesiąc ale nie wiem ile tego netto.

Nowa

Mam pytanie jakie pytania będą na rozmowie kwalifikacyjnej na lidera i ile się czeka na odpowiedź? Mam pytanie bo jeszcze składałam na pracownika produkcji i jakie pytania i ile się czeka na odpowiedź?

Małgorzata
@Nowa

Czyli jeszcze do Ciebie nie oddzwonili? A dawno składałaś CV? Bo ja też zamierzam zanosić, ciekawe ile ja poczekam na odpowiedź.

Mówię ci
@Nowa

Testy są trudne Nie do przejścia

@Małgorzata

Na drugi dzień ale nie przyjęli bo nikt podobno nie spełniał wymagań czy czyli doświadczenie odnośnie branży automatu na sprzęcie czyli glosnikach

Chętna

Np.Czy masz swoje zdanie? Jeśli tak, to już nie przeszłaś.

@Chętna

Miałam doświadczenie ogólnie na produkcji

@Mówię ci

I te testy weryfikują czy cię przyjmą? Jakie są przykładowe pytania w tym teście? Długi on jest?

Mała
@Nowa

Nie polecam małe zarobki, większość tutaj opini się zgadza. Kto chce robić za 2.400 to proszę.

Gdzie mogłabym odebrać paczkę świąteczną? Byłam na l4 w grudniu? Oby się nie popsuła bo nie wiem jakie produkty są w niej zawarte. Proszę o merytoryczną odpowiedź.

Ba

Paczki otrzymują tylko obecni w ten dzień pracownicy chyba że w tym roku to się zmieniło

Nie wiesz

Najlepiej u świętego mikołaja 06.12.2023

Hm
@Ba

Na paczkę pracuje się cały rok a nie ze ktoś ma l4 w grudniu.Ale mnie to nie dziwi, pazerność i żeby nie dać. Jak i te podwyżki, co są a w sumie i tak ich niema! Brawo

Maja
@Hm

Osoby nieobecne dostały niedawno paczki, wg listy. Czyli jednak się da?....

Nie polecam

Bardzo małe zarobki 3500 brutto normalnie wstyd się przyznać komuś ludzie .liderzy itp.bardzo nie mieli szkoda zdrowia nie polecam

Chętna

Cześć wszystkim ile się zarabia w ASK?

princess
@Chętna

zależy kto imprezowicze zarabiają a ci z dołu nie

?

Znów problem z podwyżkami ale +że chociaż premie roczną wypłacili.

Ej
@?

Jaką premię roczną ???????????????. Bez jaj, żadna z pracownic bezpośrednio produkcyjnych żadnej premii nie dostała.

Maja
@Ej

Dokładnie! Pierwsze słyszę o jakiejś rocznej premii!!!!???? Ktoś sobie robi żarty?????

biedak

Kiedy w ASK włoskiej firmie będą włoskie zarobki? Co my Polacy mamy gorsze żołądki

Persif

Oby w nowym roku smród skarpet znikł z produkcji i biura, bo inaczej związki niech się w końcu biorą za dopłaty za szkodliwe.

Ktoś
@Persif

Smród nie zniknie, związki nic nie zrobią, nie maja takiej mocy, robią tylko tyle ile władze zakładu im pozwolą.

Miki
@Ktoś

Szkoda że wogule te związki są bo się za pracownika wstawić nie umiał szkoda tylko składek

Człowieku
@Ktoś

Jak trzeba mieć smutne życie żeby w sylwestra o 23 pisać o śmierdzących skarpetach...żenada A tu chyba od 3 dni jedna osoba prowadzi monolog pisząc wiadomości z nudów

Ardian

Ile dostaliście w ASK -a na karpia?

No przecież
@Ardian

Dostaliśmy karpia ,1000zł Wejściówki do kina

Miki
@No przecież

Bo tak jest.

fufu
@No przecież

Tyle że karp jest z zeszłego roku.

Lola
@Ardian

Tak zwane fizyczne NIC, Zero. Reszta dostała.

Chętna

Cześć ile można zarobić w Ask?mam zamiar się zatrudnić ale podobno 3 tys ciężko zarobić .bardzo proszę o odp..

Niechętna chyba
@Chętna

Podobno ?to z plotek wiesz czy jak?bo jak "podobno"to może lepiej zostań w domu

ananas

To nie plotka

@ananas

3 tys ciężko? za jaką konretnie pracę? ciekawe czy została w domu po tej odp

LB arbeiter
@Chętna

Tutaj jest wieczny kryzys. Tymczasem niedaleko stąd za odrą płaca minimalna czyli nie musisz nic umieć i masz 2100 euro czyli na rękę 1700 euro co na polskie daje 8000 zł i najlepsze zostawmy na koniec; ceny wszystkiego podobne. Dziękuję i życzę wesołych świąt taniego węgla i paliwa bo po nowym roku mało kogo będzie stać do roboty dojechać.

@LB arbeiter

Jak to nic? Do jakiego stanowiska tam to teraz przyrównujesz i skoro tak to tu jakie są według Ciebie minimalne wymagania?

Beata

Obecnie prowadzą rekrutację na Specjalistę ds. Akustyki. A wiecie jaka jest atmosfera i w całej firmie, i w dziale pomiędzy pracownikami? Jakie są relacje? I czy są jakieś integracyjne spotkania?

Zostaw merytoryczną opinię o ASK Poland Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w ASK Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ASK Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 124.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ASK Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 86, z czego 14 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ASK Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ASK Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ASK Poland Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 209 ocen.
  • Wyzwolenia 74
    43-300 Bielsko-Biała