Opinie o Alexander Mann Solutions w Kraków

Alexander Mann Solutions to międzynarodowa firma, która swoją pionierską działalność w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych rozpoczęła w 1996 roku w Wielkiej Bytanii. W Krakowie centrum operacyjne Alexander Mann Solutions istnieje już 10 lat.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alexander Mann Solutions w Kraków

Proces rekrutacji w tej firmie jest jednym wielkim żartem. Nie traktują kandydatów z szacunkiem, nie szanują ich czasu i są bardzo źle zorganizowani. Panuje tam jeden wielki chaos. Byłam w procesie na dwa rozne stanowiska, i za kazdym razem dostałam bardzo dobry feedback, i w trakcie rozmowy o prace i po rozmowie od rekruterów jak i manadzerów. Za każdym razem musialam czekać, dlatego że klient jeszcze nie był zdecydowany co do projektu, lub dlatego, że manadżer był bardzo zajęty innymi procesami, co powodowało że proces był bardzo długi. Kończyło się tak, że musialam czekać prawie dwa miesiące, otrzymywałam 3 telefony, z taką samą wiadomością - feedback jest bardzo dobry, bardzo dobrze Ci poszło, manadżer zadowolony i szansa, że dostaniesz pracę jest bardzo wysoka. Ostatecznie za pierwszym razem, skończyło się tak, że współpraca między klientem i AMS nie miała miejsca, a za drugim, pomimo tego, że wynagrodzenie, które oczekiwałam za tę rolę było potwierdzone i akceptowane ze strony firmy, zdecydowali zaoferować stanowisko, dla osoby, które oczekiwała mniej, nie dając mi przy tym w żaden sposób, wcześniej znać. Ta firma to żart, jeśli nie chcecie tracić swojego czasu i nerwów, nie aplikujcie tam.

Elka
@Ann

Powiesz przykładowo jakie tu mniej więcej stawki są i jak sie różnią od innych firm? Chcę mieć jakiś pogląd na sprawę bo miałam tu się zgłosić, ale teraz to nie wiem. Ile wynagrodzenia to premie/prowizje a ile podstawy?

New joiner

Do AMS dołączyłam pół roku temu jako osoba "po przejsciach" w innych firmach, gdzie spotkalam się z (usunięte przez administratora)i prawdziwą (usunięte przez administratora)więc mam porównanie. Od pół roku nie mogę wyjść z podziwu, że da się pracować za normalne pieniądze (oczywiście że zawsze może być lepiej, ale warto zauważyć że zatrudniają w pożądanej na rynku branży bez doświadczenia, wystarczy znać angielski) bez natłoku pracy zmuszającego do wzięcia nadgodzin. Dużo zależy od organizacji pracy własnej i mądrego podchodzenia do priorytetyzacji obowiązków. Dodatkowo bogaty pakiet luxmed (ostatnio mialam darmowy!!! zabieg chirurgii stomatologicznej), mnóstwo benefitow itp, teraz na święta dostaliśmy np. bony sodexo, dodatkowe punkty na nowej appreciate-platformie, oprócz tego 3 extra płatnego urlopu między świętami a nowym rokiem. Oczywiście do tego mybenefits, multisport, self-certitied sickness day raz w roku itp. Wierzę, że dużo zależy od tego, gdzie i na kogo się trafi ale ja nie mogę narzekać. Jasne - są drobne rzeczy, które fajnie byłoby poprawić, jak niektóre odgórne decyzje "bo tak" bez zapytania nas o zdanie, ale no to jak w każdej firmie jeżeli chce się pracować u kogoś na etacie. Od pół roku nie zrobiłam ani sekundy nadgodzin, a jeśli zostałam dłużej na przykład we wtorek bo call z UK był później niż mój standardowy koniec pracy - odbierałam sobie to w piątek i nie było żadnego problemu. Chcesz wyjść wcześniej? Spoko, tylko odrób to. Chcesz w środku dnia wyjść na godzinę bo masz lekarza? Żaden kłopot. Ponadto jest to pierwsza firmą w której nie czuje wyrzutów sumienia gdy muszę iść na L4, a raz się zdarzyło. Nikt nie daje mi odczuć, że symuluje lub działam na szkodę firmy (a nie takie rzeczy się słyszało w startupach czy małych/średnich polskich firmach). Zdaję sobie sprawę, że część tych ultra nagłaśnianych korpo values i nadmuchiwania balonika jest po prostu bo tak juz jest w korpo, ale jeśli chodzi o tolerancję dla odmienności to jestem nieustannie wzruszona jak się o to dba - sa spotkania dla ludzi z niepełnosprawnościami, meetingi gdzie mozna poznac ludzi z podobnymi problemami, nawet dla zmagających sie z żałobą czy menopauzą. Ja gorąco polecam AMS każdemu kogo znam, a kto szuka pracy. Naprawdę nie bylam świadoma że można w tym kraju znaleźć tak życzliwego pracodawcę. I nie, nie jestem nikim ważnym, nie mam zadnego celu w zamieszczeniu tej opinii poza szczerym jej wyrazeniem, jestem marnym sourcerem. :D

@New joiner

Juz 2 razy brałem udział w rekrutacji w AMS i jest dokładnie tak jak mówisz... Mówią że wszystko poszło świetnie a potem albo nie będzie w ogóle tego stanowiska albo się trzeba prosić o odpowiedź.

Czy zarobki oferowane przez Alexander Mann Solutions są adekwatne do zakresu obowiązków?

lola
@Maciek

Praktycznie o kazdej firmie na goworku ludzie pisza ¨wynagrodzenia ponizej rynku¨. Moglbys-moglabys podac przyklad tych, ktore placa zgodnie z rynkiem_ Pytam z ciekawosci :)

Beata Nowy wpis

Czy aplikując trzeba wysłać cv w języku angielskim? Ogłoszenie dla asystenta administracji jest właśnie w tym języku, stąd moje pytanie. Może angielski też jest głównym językiem komunikacji. Oferta kończy się jutro, więc kiedy można zacząć już pracę właściwą?

Koziorożec

Cześć! Jakich stawek można spodziewać się w tej firmie na niższym stanowisku, ale z językiem niemieckim? 6500 brutto się da? Co jeszcze trzeba wiedzieć, czego nie piszą w opisie stanowiska? Praca standardowo 8 godzin, czy zdarzają się nadgodziny? Jest ustalony czas pracy od-do, czy tak jak przyjdziesz tak będziesz?

ktos
@Koziorożec

mysle ze spokojnie, senior coordinator tylko z angielskim ma 5500 brutto

ktos
@Koziorożec

praca 8 godzin, czasem zdarzaja sie nadgodziny nie sa dodatkowo platne tylko mozesz je odebrac potem i np wyjsc wczesniej. firma chwali sie flexible hours ale prawda jest taka ze musisz pracowac najczesniej tak jak zespol czyli 9-17, 10;30-18:30 jesli jestes na coverze. mozna oczywiscie w ramach wyjatku zaczac wczesniej i skonczyc jak potrzebujesz ale to nie sa twoje stale godziny pracy.

Alka
@ktos

Co do odebrania tych godzin nadliczbowych w innym terminie, to jest to w zostawione do decyzji pracownika, kiedy to ma być? Czy firma wyznacza jakieś terminy czy okres, gdy można je odebrać?

@Alka

Tak, pracownik o tym decyduje. A to, że nadgodziny nie są płatne to jakaś bzdura. Nadgodziny są zawsze odbierane w innym terminie.

@Julia

A jest tak, że muszą być odebrane w danym roku kalendarzowym? Gdyby ktoś chciał to może takie dłuższe wolne wziąć w sezonie letnim zamiast wybierać dni urlopowe?

Ja Nowy wpis

W AMS rozliczenie jest kwartalne, nadgodziny należy odebrac do końca kwartału:)

Jak jest z tą umową na czas nieokreślony, jedni piszą, że pół roku inni, że jest to już niemożliwe. W takim razie tak realnie kiedy taką umowę mógłbym dostać? Firma wypłaca wieloletnim pracownikom stażowe? Mieliście w nowym roku podwyżkę samą z siebie w związku z podniesieniem minimalnej?

Maciek

Niedawno odszedlem z firmy, na stanowisku Lead Specialist Admin z niemieckim mialem 9000 brutto. Fakt, benefity firma ma porzadne, jednak pensja slaba w porownaniu z rynkiem. Powiem tylko, ze w nowej firmie na start dostalem prawie 30 % wiecej, tak ze w przeciagu ponad pol roku w porownaniu z poprzednimi firmami zarabiam prawie 70 % wiecej... Nie wiem jak mozna po kilku latach pracy w AMS cieszyc sie z pensji wyzszej o 50% niz na poczatku, jak ktos ponizej napisal....

@Maciek

Każdy może mieć inne potrzeby finansowe i cieszyć się z innych rzeczy. A czy ta pensja tutaj składa się tylko z podstawy czy jakieś premie też w to wliczasz? W ogóle to po kilku latach można mieć tu umowę na czas nieokreślony? Czy raczej współpracują na b2b z ludźmi?

Olek
@Aneta

Tu masz od pierwszego dnia umowę o prace i po pół roku umowa na czas nieokreślony, jednak nie opłaca się dłużej niz 2 lata pracować ze względu na zarobki

Olala
@Olek

Teraz nikt chyba po pół roku nie daje nieokreślonego w AMS, firma masowo nie przedluza umów w wieeeelu zespołach ( póki co tym co się kończyła w marcu, kwietniu, maju, niewiadomo co dalej). Dają kolejne półroczne o ile przedłużają. Z tego powodu szukam w innych firmach choć lubię zespół i swoją pracę i gdyby były szanse na stałą umowę albo choć pewność przedluzenia nie zastanawialabym się. Obecnie niestety jest kiepska sytuacja.

X
@Olala

Niestety muszę potwierdzić. Masowo nie przedłużają umów, rok temu były obietnice ze umowa na pół roku a potem na stały a tu fikolek. Nie wiadomo, kiedy przestaną te umowy przestać przedłuzac. To nawet nie kwestia wyników czy produktywności, tylko niestety nawet jak dobrze szło a pracy mało to wrzucają gdzie indziej na parę miesięcy na przetrzymanie póki umowa się nie skończy.

Olek
@X

O to nawet nie wiedziałem, a co z ludźmi ze stała umowa? Zdarzają się zwolnienia?

J
@X

Ale nie rozumiem, skoro nie przedluzaja etatow to o co chodzi z ta oferta na osobe do koordynacji projektow z uchodzcami? Sadza ze znajda tansza sile robocza?

Trimmia
@Olala

Zgadza sie. Zarowno moja umowa jak i umowy innych czlonkow zespolu po pol roku nie zostaly przedluzone.

Chomik
@Trimmia

Na chwilę obecną są masowe zwolnienia, u mnie zwolniono 250 osób na projekcie. Nie wiem jakim kryterium się kierują ale na pewno budzi to niepokój i brak poczucia stabilizacji

Tak
@Chomik

To prawda, zwalniają ludzi na umowach na czas nieokreślony nawet

lola Nowy wpis

Stawki

Chodza takie opinie o AMS ze slabo placa. A jakie stawki mozna miec bedac doswiadczonym rekruterem czy nawet senior recruiter?

@Stawki

Cześć, ja nie wiem, ale chętnie się dowiem, więc niech ktoś napisze, ale nie tylko dla seniora, ale mnie interesuje posada juniora. Wgl przyjmują tu juniorów, czy stawiają tylko na osoby z doświadczeniem i które wszystko umieją?

Buddy
@New joiner

Podpisuje się pod tym. Myśle, że wiele osób, które narzeka trafiły do Ams bez żadnego doświadczenia w innych firmach i nie mają pojęcia co się może dziać i co to znaczy ‚crazy workload’. Pracowałam w wielu innych firmach, mniejszych (januszex) jak również większych i dla mnie AMS jest top. Nie mogę się do niczego przyczepić pod kątem firmy, benefity są super, zwłaszcza bogaty LUX med, co dla mnie osobiście jest mega ważne. Zapewne wiele zależy od zespołu do którego się trafi, ale na szczęście mi się udało. Mam mega wyrozumiała liderkę, na której można polegać. Nie ma stresu ani nadgodzin, wiadomo, że czasem jakiś HM może nas zdenerwować itp ale i tak uważam, że nie umywa się to np. do krzyków na open space, które też w swoim życiu przeżyłam :D praca 100% zdalna, można poznać ciekawych ludzi i co najważniejsze - oni zatrudniaja do rekrutacji ludzi bez doświadczenia i pozwalają je zdobyć! A to jest bezcenne. Brawo AMS

@New joiner

Potwierdzam i zgadzam się. Też jestem zadowolona, bo trafiłam na świetną managerkę i team zgranych babeczek. Polecam się przekonać, że można w naszym kraju czuć się świetnie w pracy każdego dnia!

@Julia

zgadzam sie, tez jestem zadowolona, pracuje juz kilka lat, wiem ze mozna slabo trafic ale mi sie jeszczze nie zdarzylo. Ludzie ktorzy chca to awansuja, nie ma szklanego sufitu.

@New joiner

Hej! Na jakie zarobki może liczyć sourcer w AMS?

@New joiner

Czy zdarzają się nadgodziny w Alexander Mann Solutions?

Osobiście nie robiłam nadgodzin, jeśli zdarzało mi się zostać dłużej, obierałam to następnego dnia, zaczynając lub kończąc pracę szybciej. Pod tym względem nie ma żadnej (usunięte przez administratora).

Wydaje mi się, że pytanie mogło dotyczyć dodatkowo płatnych nadgodzin, dla chętnych chcących dorobić. To, że nikt nie zmusza do zostawania po godzinach, oczywiście się chwali. A czy zdarzają się ochotnicy, którzy np. dodatkowo przychodzą do pracy w weekendy (zakładam, że zwykle są one wolne)? Czy raczej obowiązuje niemiecki Ordnung - godziny pracy są święte?

Często się zdarzały takie sytuacje, że trzeba było zostać dłużej? Jeśli tak to ile zwykle było to godzin? Jeśli by ktoś wolał zbierać takie pojedyncze godziny i w późniejszym czasie wziąć dłuższe wolne to jest taka szansa?

Magda

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w całości po angielsku?

Julia

AMS to pierwsze miejsce w mojej karierze, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń. Trafiłam na wspaniały team sympatycznych i zgranych pań, pracuję elastycznie skąd chce - zaczynam między 8 a 10. W Warszawie nie ma biura więc jestem trochę skazana na pracę zdalną, ale pojawiła się inicjatywa co-working space. Już niedługo będę mogła spotykać się z ludźmi pracującymi u innych klientów w swoim mieście, czego bardzo mi brakowało. Szczerze polecam AMS i dodam tylko, że rzadko piszę opinie, ale w tym przypadku chciałam docenić swojego pracodawcę gdyż w 100% na to zasługuje. Brawo AMS :)

@Julia

Ooo, praca zdalna, to akurat mi się podoba. Firma zapewnia niezbędne narzędzia, takie jak laptop, czy też telefon służbowy? Orientujesz się, czy mieszkając w Krakowie, gdzie jest blisko do biura, to też mogłabym pracować w trybie home office? Bo na tym bardzo by mi zależało. :-)

Labondeq

Tak, firma zapewnia sprzęt służbowy i można pracować full-time zdalnie z Krakowa na większości stanowiskach :)

Sabrina
@Julia

Hej, a co to znaczy ta inicjatywa co working space tutaj? Znaczy firma zapewnia jakiś co work i opłaca to, czy jak? I firma to organizuje, czy to pracownik sam musi o to zadbać? To jak tak jest sympatycznie w firmie, to jakieś spotkania nieformalne też się odbywają? A jak tak to gdzie, Kraków?

Bel

Tak, w zasadzie caly Krakow pracuej wylacznie z domu, chetni chodza do biura.

@Bel

A jak ktoś jest chętny pracować w biurze to dostaje ciut więcej do wypłaty? Z jakich powodów ludzie wybierają pracę na miejscu? Są jakieś zebrania organizowane co jakiś czas, na których trzeba pojawiać się osobiście?

@Sabrina

A no i dostajesz sluzbowego laptopa, sluchawki, myszke itp, firma dorzuca pare zlotych za to ze pracujesz z chaty i zuzywasz swoj prad ;p generalnie spoko, wiadomo ze roznie bywa zalezy jaki zespol, ale ja nie mam zastrzezen a troche juz pracuje.

Jakich widełek mogę się spodziewać na stanowisku Recruitment Coordinator? Dzięki!

Paula
@Marta

od osoby ktora niedawno dolaczyla uslyszalam 4900 PLN (to wazne: osoba bez doswiadczenia)

Esla

Brutto czy netto?

@Paula

A są możliwe jakieś premie na tym stanowisku do tej pensji?

Inna
@Paula

4900zł Niestety brutto i to jest stawka dla Senior Recruitment Coordinator (dla osoby z doświadczeniem administracyjnym)

Hmm
@Inna

To są jakieś głupoty, stawka jest wyższa

Nowa
@Inna

Chyba trochę poszalałaś z tą "rzetelną" odpowiedzią. Jestem Sourcerem, bez doświadczenia i mam 5200zł brutto.

Dominika
@Nowa

no i z czego to wynika? nowym dają więcej a ona podała stawkę kogoś kto był dłużej już i mu stawka w miejscu stoi?

Nifa
@Marta

Ok 5-5,5tys brutto zależnie od doświadczenia. Ale odradzam, firma sprawia wrażenie topiącego sie statku, po kolei redukcje, odwołane spotkania firmowe ze względu na kasę, wysoki workload a umowy nieprzedłużane, atmosfera grobowa, jest niefajnie.

Danuta
@Nifa

Ale coś mówili oficjalnie, że są problemy, czy nic? Ciekawa jestem, czy ta sytuacja o której piszesz wpływa na to, że nie mogę znaleźć ofert żadnych. Rekrutują jeszcze w ogóle? Jestem młodą osobą i dopiero zaczynam na rynku.

Nifa
@Danuta

No nie rekrutują za bardzo, ew jakieś role z konkretnym językiem obcym ale też ryzyko że dostanie się umowę na pół roku i do widzenia

Jagna
@Nifa

O, a jakie języki obce są tu mile widziane? Trzeba je znac na poziomie komunikacyjnym czy jakimś wyższym? Na rekrutacjach są z tego testy?

Czy w Alexander Mann Solutions zatrudniani są obcokrajowcy?

Ann
@9920

Mój proces rekrutacyjny od momentu wysłania Cv do oferty to były jakieś 2tyg, wszystko poszło szybko i płynnie, po Interview na drugi Dzień miałam decyzje i ofertę i u każdej osoby, którą znam tak to wyglądało.. pewnie dużo zależy od klienta i stanowiska. Ja jednak nie pracuje już w ams, specyfika rpo jest ciezka, w momencie kiedy klient się wycofuje/ma problemy finansowe dochodzi do lay offów, ludzie niezależnie od wyników musza starać się o to żeby znaleźć sobie inne miejsce do pracy, innego klienta, inaczej zostaną bez pracy. Jeśli chodzi o stawki to są duzo niższe niż te oferowane na to samo stanowisko w innych firmach..,

Elka
@Ann

Czy firma rzeczywiście kogoś obecnie poszukuje czy tylko wystawia ogłoszenia dla zbierania CV??

Kajtek
@Kandydat

Dlaczego naszły Cię wątpliwości, aplikowałeś niedawno do nich? Z tego, co się rozejrzałem, szukają m.in.Senior Talent Acquisition Specialist with French (Sourcing). Piszą, że można z nimi mieć prywatną opiekę medyczną, i choćby elastyczne godziny pracy. Liczę więc dowiem się tego, na czym nam najbardziej zależy, czyli czy co jest magnesem dla przedstawicieli firmy u potencjalnego kandydata i ile skłonni są płacić? Zaglądają tu jacyś pracownicy?

viki
@Kandydat

Jakiś czas temu ogłoszono, że już nikogo nie zatrudniają ze względu na sytuację finansową. Podobnie jak nie przedłużają kontraktów. Jednak w rzeczywistości jak mniemam cały czas zatrudniają, wymieniając tych kontraktorów, którym nie przedłużają umów na nowych i tak w kółko. Tak więc jeśli zależy komuś na stałym zatrudnieniu to i tak w AMS dostanie tylko kilkumiesięczny kontrakt. Wygląda na to, że AMS chce do minimum ograniczyć liczbę pracowników z umową o pracę. W firmie teraz źle się dzieje, tną koszty w każdy możliwy sposób.

Ina
@viki

Jaki jest sens wymiany osób na kontraktach? Czemu nie chcą tych kontraktów przedłużać? Przecież to w końcu nie umowa o pracę. A w ogóle to mimo tego dobrze można zarobić? Czy cięcie kosztów też w wypłatach widać?

viki
@Ina

Taki, że rząd wprowadził niedawno ograniczenia co do możliwości korzystania przez pracodawców z możliwości zatrudniania na kontraktach, musi być mocne uzasadnienie, że zapotrzebowanie na pracownika jest rzeczywiście tymczasowe. Więc AMS chcąc uniknąć dawania wiążących długoterminowo umów o pracę, zrezygnował z możliwości przedłużania kontraktów, bo przedłużając 1 lub 2 razy tymczasowy kontrakt wzbudzałby podejrzenie, że jednak potrzeba na pracownika nie jest tylko doraźna. Zarobki w AMS są przyzwoite, zależy też od stanowiska i znajomości języków, ale rynkowo nie powalają, AMS nadrabia benefitami pozapłacowymi - elastyczne warunki pracy, praca zdalna etc. I cięcia w wypłatach też widać. Podobnie jak nie ma budżetu na spotkania integracyjne. Ogólnie, jeśli ktoś ma do wyboru jakąś bardziej stabilną firmę, to raczej bym nie aplikowała do AMS w tej chwili. Kiedyś było tu zupełnie inaczej. Chyba że komuś nie przeszkadza, że za parę miesięcy będzie musiał szukać nowej pracy.

Robek
@viki

Na rozmowie kwalifikacyjnej zapewniali, że po 6 miesiącach przedłuża umowę na czas nieokreślony. Po czym po 6 miesiącach zaczęli ściemniać, że teraz nikomu nie dają na nieokreślony i że jeszcze przedłuża na kolejne 6 miesięcy i że potem dostanę na czas nieokreślony. Po 5 miesiącach jednak przyszło info, że teraz mają kłopoty finansowe I mają nakaz z góry nikomu nie przedłużać umowy. I tak kończę historie w Ams, mając poczucie (usunięte przez administratora) ze strony tej firmy. Zarobki faktycznie bardzo słabe

Julia

Operator wózka widłowego w Niepołomicach, to aktualne ogłoszenie o pracę firmy. Średnie wynagrodzenie miesięczne podane zostało jako 2900 - 4300 zł. Tak na początek ile rzeczywiście wychodzi? Podana suma to już kwota z premiami? Macie faktycznie jakieś dodatki do wynagrodzenia?

Była rekruterka

Byłam zatrudniona w AMS przez kilka lat, przez cały czas na stanowisku Rekrutera, z tym, że pierwsze 3 miesiące pracowałam w charakterze Sourcera a później już w roli Rekrutera. Pracowałam z angielskim i moim drugim językiem dla kilku kilientów. Dołaczyłam do AMS mając kilka lat doświadczenia w rekrutacji. Teraz minęło kilka miesięcy odkąd odeszłam z AMS i myślę, że to jest ten moment, w którym mogę podzielić się swoją opinią. Na plusy: - AMS ma naprawdę dobry brand i fajne portfolio klientów. Może nie jest to najważniejsza rzecz na "tu i teraz", ale jeśli rozważacie karierę w rekrutacji albo pracę z ludźmi z UK to wielu z tych wysoko postawionych ludzi kojarzy AMS (i to dobrze kojarzy) - jako lidera pomysłu RPO - W AMS można się naprawdę wiele nauczyć - mówię tu tylko o swoim doświadczeniu sourcingowym i rekruterskim. Procesy różnią się od siebie w zależności od klienta, jego potrzeb i 'dojrzałości' danej organizacji. U jednego przechodziliśmy wielką transformację i wdrażanie Workdaya a nasze cele były związane z tzw. diversity hiring. U innego sukcesem było wyjaśnienie managerom zatrudniającym czym jest briefing i dlaczego warto poświęcić 30 min na rozmowę z rekruterem - przekonanie ich, że manager może lepiej wykorzystać czas niż przeglądać dziesiątki zupełnie nietrafionych CV ;-) Olbrzymim plusem AMS jest różnorodność klientów, procesów, programów ale też przede wszystkim nacisk na kontakt z klientem. Teraz pracuję w wewnętrznym dziale rekrutacji, ale to doświadczenie z RPO naprawdę procentuje. Znajomość biznesu, dobre praktyki, umiejętność rozpoznania problemów zanim trzasną cię w twarz, efektywna komunikacja - tego wszystkiego nauczyłam się w AMS. To robi wrażenie na rozmowach kwalifikacyjnych w następnych firmach, dodaje pewności siebie w rozmowach z biznesem i naprawdę otwiera wiele drzwi. - Nie wiedziałam, że to możliwe ale 90 % ludzi w moich zespołach było naprawdę bardzo fajnych. Pomocnych, otwartych, profesjonalnych. Od wielu mogłam się uczyć, z wieloma pożartować czy ponarzekać na pracę. Mam wrażenie, że firma zwraca dużą uwagę na to, żeby zatrudniać ludzi, którzy pasują do AMS i to jest wielkim plusem. - Pozytywne środowisko pracy dla ludzi z dziećmi. Wszystko zależy od klienta i managera, czasem łączyłam pracę zdalną z opieką nad dzieckiem bo to był mój wybór ale nigdy nikt nie skomentował mojego zwolnienia na chore dziecko (oczywiście, zespół mógł liczyć na porządny handover i wsparcie z mojej strony, zawsze była wzajemność). Ale żeby nie było tak bardzo różowo...Teraz minusy: - Wszystko tak naprawdę zależy od tego, do jakiego zespołu i klienta trafisz. Pracowałam z takimi, że o 16 zamykałam laptop i miałam wolną głowę, robota zrobiona, klient zadowolony, wszystko pięknie. A niestety miałam też okazję pracować z takimi, w których eskalacje mnożyły się jak grzyby po deszczu, workload był nie-do-przerobienia (próbowałam, nie polecam) i niestety nie było dużo wsparcia ze strony managementu. Niestety dużo też zależy od set-upu - jeśli ma się zaangażonwanego TLa albo Managera/Managerkę w Polsce albo lokalnie, który jest u klienta to jest duża szansa, że Twoje argumenty zostaną wysłuchane i uda się zatrudnić dodatkową osobę. Natomiast jeśli nie..to moim zdaniem słabością AMS bywa brak asertywności w kontakcie z klientem. I jeśli środowisko pracy i kultura korporacyjna klienta jest toksyczna to warto się rozejrzeć bo nie wszędzie w AMS tak jest. - Duży rozdźwięk między PR-em brytyjskich managerów a rzeczywistością polskiego staffu. Na LinkedIn widać, jak ludzie piszą, że uwielbiają pracę w AMS bo daje im elastyczność, możliwość zaopiekowania się pupilem w trakcie pracy itp. Tymczasem polskie zespoły schedulerów, sourcerów czy rekruterów czasem nie mają jak wstać zza biurka i zjeść w spokoju śniadania. I najpierw takich ludzi należy wysłuchać a nie zarzucać ich propozycjami aktywności i inicjatyw - Jeśli pracujesz zdalnie i nie masz wsparcia Managera to trudno o awans. I nie mówię tego tylko na własnym przykładzie - widziałam jak odchodzą ludzie, którzy oddali swoje serce pracując cieżko przez np 3 lata ale dla AMS byli jeszcze "nie w pełni gotowi". Za to rynek momentalnie ich wyhaczył, bo dla firmy zewnętrznej i owszem, parę rozmów rekrutacyjnych wystarczyło, żeby im nową fukcję powierzyć. Ja sama starałam się przez 2 lata o awans na stanowisko Seniora..I cóż, tu nie bylo budżetu, tu był covid i nic z tego nie wyszło. Byłam naprawdę rozżalona, tyle mówi się w AMS o rozwoju osobistym a tutaj nie potrafiono/nie chciano się tym zająć. - Finalnie przeszłam do innej firmy, która zapłaciła mi równo dwa razy więcej niż AMS choć to pewnie specyfika miejsca i branży. Więc nie narzekam ;) Ale wydaje mi się, że AMS nie jest konkurencyjny pod względem płac choć benefity ma bardzo porządne. Podsumowując: AMS trzyma poziom, ale wiedz po co tam idziesz. Nauka, fajni ludzie, dobre benefity, praca z językami. Duża losowość projektów. Kiepski management, niekonkurencyjne wynagrodzenie, niejasna ścieżka awansów.

Dorota

Wypowiesz się ze swojej perspektywy o atmosferze, również uważasz, że wszyscy są tacy fajni, a jak szefostwo? Jeśli chodzi o benefity, to może opiszesz to szczegółowo, ile wynoszą premie i czy są prezenty dla pracowników jak mają urodziny?

Łucja

W ogłoszeniu na kontrolera jakości podali, że chcą kandydata z wykształceniem wyższym technicznym. Jakieś konkretne kierunki? Może tutaj ktoś potrafi bardziej precyzyjne określić, kto ma szanse.

Malgosia

Hej. Ile zarabia senior coordinator albo lead specialist z językiem norweskim? Pozdrawiam

Łucja

Proszę o jedną informację na temat pracy jako ustawiacz wtryskarek, bo znalazłam ogłoszenie i mam pytanie. Tam jest napisane, że są możliwe nadgodziny. Czy są naprawdę dobrowolne czy trzeba na nie przychodzić? Pytają o to, czy chcesz?

Kamil

Jakie pytania na rozmowe na TL i jakie stawki?

Nowa

Ile czekaliście na feedback po rozmowie? Rekrutacja ciągnie się i ciągnie. Jak nie dostaliście pracy, to jak to uzasadnili, na co patrzyli, czego im brakowało?

@Nowa

To ile jest etapów i z czego się składają , że się tak ciągnie? Długo już to wszystko trwa? Skoro nie odezwali się jeszcze do Ciebie to może sama się przypomnij?

Zostaw merytoryczną opinię o Alexander Mann Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Alexander Mann Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Alexander Mann Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 93.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alexander Mann Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 18 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alexander Mann Solutions?

Kandydaci do pracy w Alexander Mann Solutions napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alexander Mann Solutions