Opinie o Alexander Mann Solutions w Kraków

Alexander Mann Solutions to międzynarodowa firma, która swoją pionierską działalność w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych rozpoczęła w 1996 roku w Wielkiej Bytanii. W Krakowie centrum operacyjne Alexander Mann Solutions istnieje już 10 lat.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alexander Mann Solutions w Kraków

Czy ktoś z was, był spotkał się może, z próbą wyłudzenia informacji pod pretekstem oferty pracy złożonej przez podającego się, za pracownika AMS (usunięte przez administratora) Czy ktoś może słyszał o takich przypadkach lub próbach?

Długoletni pracownik

Pracuję w AMS 10 lat. Wg mnie firma umożliwia i wspiera rozwój oraz budowanie kariery. Natomiast na pewno wiele zależy tu od samego Pracownika jego predyzpozycji i chęci!). Przez te lata nigdy nie spotkałam się z pretensjami lub brakiem szacunku do mojej osoby. Przeciwnie - regularnie słyszę słowa uznania i wdzięczności za wykonywaną pracę. Niezależnie od zespołu w jakim pracowałam (było ich około 6) zawsze trafiałam na fajnych ludzi, a w zespołach był wyczuwalny team spirit. W AMS cenię sobie elastyczne godziny pracy, możliwośc pracy hybrydowej (dom/biuro). Wiem, że pracownicy narzekają na dośc wysoki worklaod oraz niższe w porównaniu do rynkowych zarobki. Cóż może i tak jest. Natomiast u mnie to jest to zbalansowane właśnie przez atmosferę w pracy, szacunek do Pracownika, elastyczność, któą Pracodawca oferuje pracownikom.

Była pracownica
@Długoletni pracownik

Zależy od pracownika? Śmiech na sali. Zależy bardziej od przełożonego. Jak nie trafisz dobrze, na takiego o który o Ciebie powalczy to o podwyżce zapomnij. Ja nie dostałem przez 3 lata! Pracowałem w firmie ponad 7 lat. Nie byłem doceniany, głośno mówiłem o rzeczach które nie były fair. O tym, ze ciagle brak podwyżki a daje z siebie wszystko. Wiem, ze jestem dobrym pracownikiem. I co? I firma dalej nic dla mnie nie zrobiła. Nie polecam

Kaśka

Czy zdarza się taka sytuacja, jak nieprzedłużenie umowy lub obniżenie pensji?

@Kaśka

W czasie pandemii zdarzały się takie sytuacje. Obecnie firma próbuje poprawić swój wizerunek więc o ile sytuacja pandemiczna się nie pogorszy to raczej przedłużą.

Bono

Dość mocno widoczne różnice w traktowaniu pracowników. Firma szczycząca się 'dobrym postępowaniem wobec pracowników jak na korpo' mocno straciła na reputacji w czasie pandemii. Nieprzedłużanie kontraktów (a więc de facto zwalnianie) pracowników w najtrudniejszym czasie pandemii było na porządku dziennym. Potem ucinanie etatów do 80%. Potem usuwanie negatywnych opinii z portali. Potem dzwonienie do niektórych zwolnionych pracownikow ej wracajcie bo jednak jest trochę lepiej. Następnie pod koniec roku jakieś dodatki za rekompensatę dla ludzi 'pokrzywdzonych przez pandemię'. Ale niektórzy zdążyli już odejść i na dobre się obrazić. Przyjaciela (oraz pracodawcę) poznaję się w biedzie a nie w czasie prosperity.

Bono
@Bono

Żeby nie być jednostronnym (czlowiek latwo ulega emocjom) to z pozytywów: dobra atmosfera w zespołach, podjeście do pracownika jak do dorosłego człowieka (zaufanie do pracownika - wykonaj swoja robote tak zeby byl pan zadowolony), team leaderzy, ktorymi wspolpracowalam otwarci na opinie, szczerzy i otwarci na moje potrzeby (o ile mogli - w sprawie kasy nie moga zdzialac cudow) :) także gdyby nie ta pandemia, gdzie zachowanie wobec ludzi bylo naprawde slabe to byloby calkiem ok pod tymi wzgledami wymienionymi przeze mnie powyzej. Z rownym traktowaniem pracownikow ewidentnie firma ma problem. Nie chodzi mi wszystkim po rowno tylko o jedakowe docenienie takich samych spraw u roznych pracownikow. Nie wiem, czy wyrażam się jasno - kto chce niechajże czyta, kto nie chce - u tegoż niechaj ten wpis przepadnie.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Rekrutacja

Jaki jest mniej wiecej czas oczekiwania na feedback? 3-5 dni? 2 tygodnie?

P.
@Rekrutacja

To zależy - ja dostałem kolejnego dnia po rozmowie.

@P.

Dziękuję za informacje.

Kaśka

Czy Recruitment Administrator lub Sourcer wyrabia się spokojnie w 8 h pracy?

Kaśka

Z czego wynika ostatnia bardzo duża ilość ogłoszeń na Recruitment Administrator'a lub Sourcer'a ?

KF_pearl

Polecam firme. W porzadku ludzie, kasa OK, sama praca interesujaca. W Polsce maja przede wszystkim szeroko rozumiana rekrutacje i zaplecze administracyjne.

Jadzia

Fajna praca, ludzie bardzo spoko, przelozeni - zalezy na kogo trafisz oczywiscie, ale w wiekszosci fajni i da sie dogadac. Mam juz doswiadczenie w rekrutacji z poprzednich firm, ale tutaj to jest rzeczywiscie na duza skale, mozna sie sporo nauczyc, z reszta tez pracuje sie dla fajnych brandow. W moim zespole akurat mam spora elastycznosc jesli chodzi o godziny pracy i to czy pracuje z domu czy z biura - mega sie przydaje. Kontrakt po pol roku przedluzony bez problemu. Generalnie poki co polecam.

Anone

Bardzo się cieszę, że już tam nie pracuję. Tę firmę będę wspominać zawsze i niestety nie będą to dobre wspomnienia. Oferowane wynagrodzenie nie jest konkurencyjne, a o bonusach można zapomnieć - firma wbrew temu co mówi nie wypłaca ich od kilku lat. Podwyżki oferowane przez firmę brzmią jak ponury żart. Do tego sprzęt jaki zapewnia AMS jest przestarzały i działa bardzo wolno. Mój team musiał pracować na 300% standardowego workloadu przez dwa miesiące, bo firma po poszerzeniu kontraktu nie zapewniła nam żadnego wsparcia. To wszystko działo się w czasie, gdy mieliśmy zredukowany czas pracy do 80%, bo firma pobierała wsparcie z tarczy antykryzysowej. Normalną praktyką była praca za darmo po godzinach. Nikt nas do tego nie zmuszał, ale inaczej nie dało się przerobić zadań które dostawaliśmy. Zarządzanie było fatalne, a stosunek do pracowników pomimo pięknych deklaracji był zły - w trakcie zwiększonego workloadu zamiast przeprosin i obietnicy poprawy sytuacji, usłyszeliśmy, że jesteśmy super wydajni i dlatego nasze limity pracy zostaną podniesione. Przez zdecydowaną większość mojego zatrudnienia i tak pracowaliśmy powyżej tych limitów. Obiektywnie muszę powiedzieć, że od tamtego czasu do momentu kiedy odeszłam z AMS widać zmiany na plus, ale to ciągle za mało. Mam wrażenie, że obecnie strategią tej firmy jest zatrudnianie ludzi bez doświadczenia za małe pieniądze i wymaganie od nich bardzo ciężkiej pracy do momentu kiedy nie wytrzymają i sami odejdą. To nie są standardy jakich można się spodziewać po międzynarodowej korporacji. Zdecydowanie odradzam zatrudnianie się w AMS wszystkim osobom, które szanują siebie i swoje zdrowie psychiczne.

Obecna pracownica
@Anone

Czesc, sprostowanie - AMS nie otrzymal zadnych srodkow z polskiej tarczy. Lista beneficjentow jest jawna i mozna ja podejrzec tutaj: https://pfrsa.pl/tarcza-finansowa-pfr/tarcza-finansowa-pfr-dla-duzych-firm/lista-beneficjentow.html#podpisane-umowy, wiec wyglada na to, ze szerzysz niesprawdzone informacje. Redukcja etatow do 80% w 2020 roku trwala doslownie 3,5 miesiaca i obejmowala wszystkich pracownikow po to, zeby ograniczyc zwolnienia. Ciekawe jak dlugo jeszcze ludzie to beda przezywac... minal juz ponad rok od przywrocenia na pelne etaty wszystkich, ktorzy tego chcieli. Nie odnosze sie do pozostalych elementow Twojej opinii, bo to Twoje doswiadczenia i odczucia, chcialam tylko dodac dwa fakty, ktorych mi brakowalo.

Pablo

Czy w firmie jest bonus za polecenie pracownika? Jeśli tak to jaka kwota?

Matylda
@Pablo

Podpinam

Lila
@Pablo

Tak jest bonus :)

macro
@Matylda

2k brutto bodajze jesli osoba polecona przepracuje minimum 4 mce.

french

Hej, Jakie zarobki dla sourcer with french? :)

ktos

hejterzy pisza to samo o wszystkich firmach - wystarczy poczytac inne grupy, zawsze ktos chce zarabiac wiecej, miec najnowoczesniejszy sprzet i jeszcze milszego szefa, ktory najlepiej zeby sie nie czepial... pracuje tu kilka ladnych lat i nigdy nie mialam problemu z wysikaniem sie czy zjedzeniem obiadu, ludzie, o czym piszecie! ostatnie ekstremalne zawirowania w gospodarce spowodowaly, ze pewne rzeczy oszalaly ale nikt nie mowi, ze tak ma zostac i podejrzewam, ze kazdemu zalezy na wystabilizowaniu... pokolenie pseduo fachowcow, ktorzy umieja skupiac sie tylko na sobie - przybijacie sobie piatki na forach, ale to nie jest ani zabawne, ani wartosciowe.

ratm

Ta firma to klasyczna maszynka do mielenia mięsa. Beznadziejne zarządzanie, beznadziejne zarobki i totalny chaos organizacyjny. Piszę o kontach obsługujących klientów z sektora bankowego. Team bźdin liderzy dobrani na zasadzie BMW, czyli bierni, mierni ale wierni. Nie rozumiem fajnych całkiem ludzi, którzy chcą tam pracować dla tak żenującej kadry pesudoliderów za marne grosze. Pracę tam traktowałbym bardziej w kategoriach odbywania kary zastępczej, czy ewentualnie zaspokajania potrzeb z sektora sado maso. Pobyt w amsie dłużej niż parę miesięcy to klasyczna autodestrukcja. Osoby inteligentne o normalnej wrażliwości niech omijają ten nowotwór korporacyjny szerokim łukiem. Nie poleciłbym tej badziewnej firmy najgorszemu wrogowi.

Były Pracownik

Management zarządził jakąś akcję ocieplania wizerunku AMS? Przecież ten wysyp pozytywnych opinii na przestrzeni kilku dni nie jest przypadkowy.

Przeglądam treść opinii i myślę sobie, że sprawdza się zasada - jak mi coś nie pasowało, bo powiadomię o tym cały świat, ale jak było dobrze, to nie ma powodu pisać :) To ja może - jak i kilka inych osób - dla balansu. Jestem jedną z osób, które pracują w AMS od lat. W moim wypadku ponad dekadę. Dlaczego? Dlatego, że mam tu taką elastyczność pracy, jakiej nie zaproponowano mi nigdzie indziej (tak, sprawdzałam - oferty nie były do zaakceptowania, bo wprowadzały ograniczenia, na jakie nie chciałam się zgodzić). Jestem traktowana jak dorosła - zarządzam swoją pracą, relacjami, zadaniami. Nikt mnie nie sprawdza na każdym kroku, jeśli zawalę - mam wspracie, mam go też dość, żeby osiągać sukcesy. Praca jest pracą - tylko pracą, nie wmawia się mi, że ratuję świat, wykonuję swoje zadania, widzę w nich sens - pomagam ludziom znaleźć pracę. Nie anonimowym kandydatom, konkretnym osobom z historią, rodziną, osobowością. Poszerzam swoje horyzonty i mogę być sobą - w kontakcie z innymi, nie jak maszynka recytująca skrypt, ale konkretny człowiek. Ceni się tu autentyczność, szczerość, otwartość, można być bezpośrednim. Pracy jest dużo, czasem za dużo, czasem jest napór - ale można tym zarządzić, jak dla mnie to kwestia odporności psychicznej i łapania balansu plus komunikacji. Osobiście polecam - myślę, że fakt bycia w firmie przez tyle lat świadczy na jej korzyść. Nie znalazłam nic lepszego.

Teraz jestem szczęśliwszy

Bardzo dużo pracy, nieludzkie terminy. Mnóstwo raportowania, uzupełniania tabelek. Brakuje czasu na wykonywanie swoich zadań. Ktoś napisał, że nikt nie wymaga zostawania po godzinach ale bez tego nie da się przerobić zadań - calkowicie się z tym zgadzam. Praca zdalna ale w ciągu dnia nie ma czasu żeby napis sie kawy o przerwie obiadowej już nie wspomnę. Ludzie uciekają i będą uciekać.

me

Hej, jestem zadowolona z pracy w tej firmie - jestem tu juz pare lat - swietna atmosfera, uczciwi ludzie, duzo pracy i fajne miedzynarodowe projekty. Pracy jest dosyc duzo... - nie da sie nudzic. Duze mozliwosci rozwoju, aczkolwiek przede wszystkim w szerokim swiecie rekrutacyjnym (HR, administracja, rekrutacja, pozyskiwanie kandydatow). Swietna lokalizacja biura w Krakowie :) (zaraz obok Bonarki).

@me

To ciekawe, że trzy pozytywne opinie pojawiły się na tym portalu w ciągu dwóch dni, kiedy poprzednia została dodana miesiąc temu. Z pewnością nie jest to próba wybielenia wizerunku firmy przez kierownictwo polskiego oddziału.

Basia

Ciekawe jest to, jak pozytywne opinie moga bolec bylych pracownikow:) Nie wiem jak reszta ale moja opinia byla wynikiem pozytywnej opinii poprzedniczki - bo faktem jest ze jak cos nie pasuje to szybko idziemy z tym dalej, a jak pasuje to rzadko chwalimy. Pozytywny komentarz po prostu zachecil do podzielenia sie dobrym + szczerym slowem.

Agnieszka

Jestem obecnie pracownikiem AMS od 5 miesiecy i firmie nie moge zarzucic zadnego zaniedbania. Sam team jest fatastyczny, pomocny i mozemy rozmawiac nie tylko o pracy. Co do terminow zgadzam sie czasami jest cisnienie, ale powiedzcie mi, w ktorej firmie HR nie ma. Firma stara sie orgaizowac roznego rodzaju aktywnosci czy spotkania po pracy, tak aby procownicy zdalni mogli sie poznac na zywo. A co do podwyzek to zupelnie sie nie zgadzam, firma docenia pracownikow, ale przypominam wszystkim, ze zebys cos dostac trzeba cos dac od siebie a nie tylko oczekiwac ze przyjdzie samo. Polecam firme zarowno osobom z doswiadczeniem jak i takim, ktorzy swoja przygode z HR zaczynaja, firma naprawde zatrudnia ludzi bez doswiadczenia.

Ziomek527

Więc może zacznę tak... Jestem byłym pracownikiem sprzed Covidu,ale jak to wyglądało wtedy Trafiłem do zespołu, ponieważ szukałem jakiejś pracy w HR. Pomimo , że zgłosiłem się na stanowistko Sourcera, moja praca tak na prawdę odnosiła się jedynie do przeglądania CV. Terminy były nieludzkie przy accouncie na jakim robiłem, a zabawa zaczeła sę dopiero z pytaniami od rekruterów. Okazuje się, że ludzie z zespołu w UK nie mają najniejszego pojęcia czemu cały account jest ponury i nikt o nic nie pyta, bo jest wewnętrzny zakaz pytania osób z zzagranicy. Wiele rzeczy musiałem wyciągnąć sam, pomimo że miałem pomoc, która potem okazała się tylkościgać numerki w KPI, a nie pomagać. Totalny bajzel. Szukałem pomocy u Team Leada, ale niestety wieloktorntnie byłem zdany na siebie sam. Ogólnie polecam AMS - bo to zależy na jaki account trafisz, i tam się duży nauczysz, ale są accounty, gdzie lepiej uciekać. Takie trochę owianę legendą jak się nie patrzy. Dobra nauka życia w korpo na początek, jak chce sę człowiek dowiedzieć czego nie szuka w środowisku pracy, albo jak zawile działaja pomówienia w pewnych zespołach korpo. @AMS - zmieńcie ywmagania i pozycje na realne,a nie mydcie oczu ludziom! z poważaniem, Były pracownik

Ziomek 2137
@Ziomek527

Moim zdaniem covid bardzo zmienił AMS, ta firma zmieniła się w coś co bardziej przypomina to co mówiło się i Capgemini. Płace są niskie, pracy jest zdecydowanie za dużo, możliwości rozwoju i awansu są żadne. Ta firma udaje, że ma coś do zaoferowania pracownikowi, a tak naprawdę chce tylko dostać jak najwięcej wykonanej pracy jak najniższym kosztem. Pracownik nie jest człowiekiem, tylko maszynką do robienia pieniędzy. Z tego co wiem to jedynymi osobami które są zadowolone z pracy w AMS są ludzid którzy mają dzieci, o nich podobno AMS dba.

Zostaw merytoryczną opinię o Alexander Mann Solutions - Kraków

• Jak się pracuje w Alexander Mann Solutions?

Zobacz opinie na temat firmy Alexander Mann Solutions tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 93.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alexander Mann Solutions?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 47, z czego 18 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alexander Mann Solutions?

Kandydaci do pracy w Alexander Mann Solutions napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alexander Mann Solutions