Opinie o DOMEX Sp. z o.o. w Sandomierz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy DOMEX Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie DOMEX Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DOMEX Sp. z o.o. w Sandomierz

ciekawe

a co ze sklepem 84 w Żorach ? tez do zamknięcia? czy będzie wykupiony ?

kto jeszcze w to wierzy
@ciekawe

wykupiony? a przez co wykupiony hahahahahahahahahahahahahahahaha

wierze
@kto jeszcze w to wierzy

A czy ty masz inne informacje .84 ma być pomniejszone i przejete przez innego właściciela. Czekamy co bedzie

prawie pewniak

a ja słyszałem, że sklepy będą zamykane tak szybko, że nawet załoga nie zdąży z nich wyjść

Łosoś

Jasne że pewne,Ostrowiec już zamknięty!!!

poinformowany

Macie tu nr dzwoncie: Zielona Linia udziela informacji na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy, a także zagadnień z zakresu Kodeksu pracy. Zapraszamy tel. 19524 Odpowiedza na Wasze wszystkie pytania? Ps. lepiej wiedziec, niz byc dymany

xxx

"Funduszu nie podlegają odprawy przyznane pracownikom przez przepisy wewnątrzzakładowe, np. układy zbiorowe, regulaminy, pakiety socjalne, podobnie jak nagrody jubileuszowe, premie, czy bonusy..." Możemy pomarzyć o premii!!!

Łosoś

Pewniak widzę że masz informacje z pierwszej ręki,03,30 do zamknięcia.

wiarygodny
@Łosoś

Wzieli sie za swietokrzyskie. Potwierdzam to pewne . Info z samej gory.

aha

Rozwiązanie umów o pracę w przypadku upadłości firmy Jeśli firma znalazła się w stanie upadłości, pracodawca musi zadbać o zgodne z prawem zakończenie stosunków pracy z zatrudnionymi. Niedopilnowanie określonych przepisami procedur grozi procesami sądowymi i koniecznością wypłacenia odszkodowań. articleImage: Rozwiązanie umów o pracę w przypadku upadłości firmy fot. Thinkstock Sposób zakończenia stosunków pracy przez pracodawcę znajdującego się w stanie upadłości zależy od tego, czy postępowanie upadłościowe prowadzone jest w trybie upadłości likwidacyjnej czy układowej. Upadłość likwidacyjna prowadzi do zbycia przedsiębiorstwa upadłego i zaspokojenia wierzycieli z uzyskanych w ten sposób środków. Upadłość układowa ma natomiast na celu restrukturyzację przedsiębiorstwa w drodze układu i zaspokojenie wierzycieli w drodze jego wykonania. "Z ułatwień w rozwiązywaniu umów o pracę z pracownikami może skorzystać tylko ten pracodawca, w stosunku do którego ogłoszono upadłość obejmującą likwidację majątku dłużnika (pracodawcy). Oznacza to, że począwszy od daty ogłoszenia upadłości, pracodawca może wypowiedzieć umowy o pracę, bez ograniczeń przewidzianych art. 411 Kodeksu Pracy oraz wszelkich innych przepisach szczególnych, co potwierdza orzecznictwo Sądu Najwyższego" - komentuje Małgorzata Grzelak, radca prawny, Partner europejski kancelarii prawnej Squire Sanders Święcicki Krześniak. W przypadku upadłości z możliwością zawarcia układu, pracodawca nie może wypowiedzieć umów o pracę między innymi tym pracownikom, którzy podlegają ochronie przedemerytalnej lub przebywają na urlopach. Firma postawiona w stan upadłości likwidacyjnej ma prawo rozwiązania umów pracy zawartych na czas określony lub zawartych na czas wykonania określonej pracy za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Pracodawca może także ograniczyć do jednego miesiąca trzymiesięczny okres wypowiedzenia przysługujący pracownikom zatrudnionym na podstawie umów na czas nieokreślony. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie za pozostałe dwa miesiące i okres ten wlicza się pracownikowi do okresu zatrudnienia, o ile w tym czasie pozostawał bez pracy. Ponadto, ogłoszenie upadłości znosi ochronę przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umów o pracę dotyczące np. kobiet w okresie ciąży i urlopu macierzyńskiego oraz wychowawczego lub mężczyzn wychowujących dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego. W przypadku, gdy pracownik odwoła się od nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę, a przywrócenie do pracy będzie niemożliwe z powodu ogłoszenia upadłości, sąd orzeknie jedynie o ewentualnym odszkodowaniu (art. 45 § 2 i 3 Kodeksu Pracy). Skąd środki na zaspokojenie roszczeń pracowniczych? W celu zaspokojenia roszczeń pracowniczych, pracodawca po złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości może wystąpić o środki do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Musi to uczynić przed wydaniem przez sąd postanowienia w sprawie ogłoszenia upadłości. Fundusz może przyznać takie zaliczki dla uprawnionych pracowników w kwocie nie przekraczającej minimalnego wynagrodzenia za pracę jakie obowiązywałoby w dacie wypłaty zaliczki. Zaliczki takie zostałyby wypłacone przez Fundusz bezpośrednio uprawnionym pracownikom. Na co przeznaczone są środki z Funduszu? "Przepisy określające zasady wypłat przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przewidują ograniczenia zarówno co do rodzaju wypłacanych świadczeń, jak również limitują kwoty takich wypłat. Zaspokojeniu ze środków Funduszu podlegają wyłącznie należności główne (bez odsetek) przysługujące pracownikowi na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa pracy" - dodaje mec. Małgorzata Grzelak. Do należności tych należą: wynagrodzenie za pracę, wynagrodzenie za czas niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby, wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego, składki na ubezpieczenia społeczne. Zaspokojeniu ze środków Funduszu nie podlegają odprawy przyznane pracownikom przez przepisy wewnątrzzakładowe, np. układy zbiorowe, regulaminy, pakiety socjalne, podobnie jak nagrody jubileuszowe, premie, czy bonusy. Fundusz zaspokaja roszczenia w kwotach nie przekraczających łącznie za okres jednego miesiąca kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału, czyli aktualnie kwoty 3.586,75 zł. Do tej samej kwoty ograniczony jest również ekwiwalent za niewykorzystany urlop oraz odprawa i odszkodowanie, przy czym, jeżeli przysługują zgodnie z przepisami w wysokości dwu- czy trzymiesięcznego wynagrodzenia, liczone są jako wielokrotność tej kwoty. Każdy pracownik ma prawo samodzielnie skierować do Funduszu wniosek o wypłatę tych należności ze stosunku pracy, których nie zaspokoił pracodawca, w przypadku, gdy pracodawca tego nie uczyni.

hahaha

A dzisiaj przyszla kolej na Kielce. Co wy na to?

kielce
@hahaha

no i co z tymi kielcami bo wiem ze sklepu dzis nie zamkneli..te twoje info bylo zmyslone pajacu

hahaha
@kielce

Kto pajac i naiwniak ten wierzy buuuhahaha

oj weź

ja dostałem na 5, a po 2 miesiacach od umowy, wypowiedzenie :) tyle o tym sądze.

:-)))
@oj weź

ale serio?Bo mi się właśni kończ ?

zdziwiony

Właśnie postałem do podpisu umowę o pracę na kolejne 2 LATA.Co o tym sądzicie?

warm

może czas się skonsultować z prawnikami co w takich sytuacjach robić , żeby nas nie wydymali na koniec. 10.06.jezeli premii nie wypłacą to będa musieli 150 sklepów na raz pakować bo wszystkie załogi uciekną na zwolnienia żeby tego cyrku nie przechodzić - jeżeli już większość u lekarza nie siedzi

xxx

Nikt z nas nie będzie płacił...nie dotrzymali warunków umowy... jeśli będą chcieli spotkamy się wszyscy w sądzie...zdaliśmy klucze nie przeprowadzili inwentaryzacji od razu wchodzili tam bez naszej zgody...

sklepik

A czy ktoś coś wie co ze sklepami na śląsku 241 lub 64 ???

juz dosc
@sklepik

podobno od poniedziałka biorą sie za dolnyślask

xxx

Można robić swoje jeśli są jasne ustalenia...niestety u nas takich nie było...zamkneli140 przenieśliśmy go do nas mieliśmy nadgodziny ciągiem nie którzy po11dni pracowali bo czesc sprzedawała a czesc pakowała 2sklep zabawa na całego...teraz nagle właściciel wypowiedział umowę a oni wielce zdziwieni...żal...nie mówiąc już o zmianach kadrowych ktore postępowały z sekundy na sekundę...a premia Haha pan rks za każdym pytaniem w tej sprawie odp że to jest Nagroda a nie wypracowana premia...

Widzę że Olecka już nie ma na mapie na stronie avans.pl. Zmknięty?

aaa
@123

Zamkniety

hejho

Drżyjcie nędzne handlarzyny! Są jeszcze ludzie, dla których firma jest űber alles. Ptaszki ćwierkają, że niektórzy władni ludzie potrafią wysłać członków własnej rodziny w roli TK :) W czynie społecznym.

serwisant

serwis powinien Ci wysłać mikser do domu kurierem, zadzwoń do nich. Co to jest - zelmer ?

ładnie

oddałem na serwis miesiąc temu mikser w jednym ze sklepów, który teraz już nie funkcjonuje. po odbiór zapraszają w mieście chełm. kto mi zwróci za dojazd?

zatroskany

jedynymi nierobami w tej firmie są RKSi i to przez ich chore pomysły jest jak jest najgorzej że niestety oni nadal pracują i ich mentalność się nie zmienila

ikikiki

kiki > oo :) jakiś region/kiero coś napisał ;) oczywista sprawa ze jesli na gorze maja za malo pieniedzy (albo problemy) to jedynym powodem moze byc to ze za malo jada na tych na dole ;D Mam swoje typy apropo dyr. i reg. ktorzy firme doprowadzili do tego co mamy.. i wlasnie tam trzeba upatrywac blednych decyzji i rozpuszczonych pieniedzy w bezsensowne inwestycje..

Zostaw merytoryczną opinię o DOMEX Sp. z o.o. - Sandomierz

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DOMEX Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DOMEX Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DOMEX Sp. z o.o.