Opinie o Somfy Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Somfy Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Somfy Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Somfy Sp. z o.o. w Warszawa

Wreszcie!

W ten oto sposób pod koniec roku 2022, po dekadach i latach skrajnej wręcz megalomanii, niekompetencji, uzurpatorstwa, auto PR-u, obłudy, braku umiejętności prywaty, nepotyzmu, tworzenia prywatnego (usunięte przez administratora) zakończył się najgorszy i najbardziej mroczny czas w tej firmie. (usunięte przez administratora) Zatrudnił wreszcie w miarę kompetentne kierownictwo bez przerostu formy nad treścią. A wypisywanie tutaj o masowych odejściach to bzdura. Poza normalną rotacją nie ma żadnych masowych odejść, jedni przychodzą drudzy odchodzą. Najważniejsze jest to ze po prostu pozbyto się źródła tego festiwalu niekompetencji, tolerowanego przez tyle lat.

@Wreszcie koniec !

O co chodzi z tą masówką w zwolnieniach, o której tu piszecie? Na trzy miesiące temat umilkł, tak dla pewności ile mniej więcej osób było gdy pisaliście w wątku a ile jest teraz? na stronie pokazuje, że są ogłoszenia, a konkretnie nawet 13 na PL. sytuacja uległa zmianie?

Gosia Nowy wpis

Myślę wstępnie o pracy jako specjalista ds. logistyki i planowania. Kilkuletnie doświadczenie w branży już mam, był może ktoś na rozmowie i by o niej opowiedział? lubię wiedzieć na co się ewentualnie przygotować

Pracownik z parteru ! Nowy wpis

W końcu, po 4 latach (usunięte przez administratora) ze strony uprzywilejowanych członków kasty BA sytuacja akceptowana przez dyrektor ds. HR w europie wschodniej - nareszcie została zwolniona ! To ogromna ulga dla wszystkich, którzy doceniają wartość pracy w Somfy. Niestety, musimy się zmierzyć z faktem, zatrudnienia festiwalu niekompetencji w ostatnim okresie. Cały ten Management jest kompletnie zagubiony i nie potrafił podejmować żadnych sensownych decyzji. Rynek odjeżdżał, a oni tkwią w martwym punkcie. Ale teraz widać światełko w tunelu - mam nadzieję, że będzie tylko lepiej i nastąpi prawo serii Janku, Jarku, Priscilo !

Bardzo się różnicy praca diagnosty / doradcy technicznego miedzy samym doradca technicznym? Na początku miesiąca takie dwie oferty zostały dodane na taki portal, z tym ze kompletnie bez widełek placowych. Zastanawiam się na ile zarobki będą do siebie zbliżone?

Wreszcie!

XYZ
@Wreszcie!

Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby ktoś z firmy napisał coś takiego na drugiego kolegę. Dopóki w tej firmie będą pracować ludzie, którzy wypisują takie rzeczy to będzie tylko gorzej. Wierzę, że kompetentne kierownictwo POZBĘDZIE się szybko takich ludzi! Pozdrawia pracownik, który był i jest zadowolony z pracy w Somfy.

Obserwator
@Wreszcie!

Patrząc przez pryzmat wyników spółki i pozycji rynkowej zdobytej przez ostatnie lata można dojść do wniosku że (usunięte przez administratora) świetnie sobie radziła w warunkach rynkowych osiągając pozycje lidera w branży ! Szkoda że tacy pracownicy rujnują reputacje Somfy budowaną mozolnie przez lata. Opinie frustratów potrafiących tylko hejtować dokonania poprzedników odpychają potencjalnych wartościowych pracownicy którzy mogli by dołączyć do zespołu ! Współczuje bo ta firma to przykład sukcesu i warto w niej pracować !

@XYZ

W jaki sposób miałoby dojść do tego wspomnianego "pozbycia się"? Zdarzały sie tego typu sytuacje już, że weryfikowano ludzi w ten sposób i dziękowano im za współpracę? jakie jeszcze inne obowiązki spełnia tu obecnie kierownictwo, ono jest stale obsadzone czy można dostać się na te stanowiska?

XYZ
@Monika

Jak to mówią..Rozstać się z klasą i w szacunku to sztuka. Kierownictwo jak każde zawsze może się zmienić.

@Wreszcie!

Z tego co wiem to w zeszłym roku odeszło ponad 20 osób z 70, czyli około 30%, w tym roku utrzymując obecne tempo będzie ich jeszcze więcej. Czy to dużo? Niech każdy sam sobie odpowie ale takie są fakty. Nowe kierownictwo jest z zewnątrz, nie zna branży oraz rynku i obawiam się, że mroczny czas dopiero nadejdzie

Z czego może wynikać tego typu dobór kadry? Twierdzisz, że niektórzy mogą nie znać branży. A co z awansem? Nikt z obecnie zatrudnionych nie aspirował o wyższe stanowisko? Na jakie inne są jeszcze perspektywy? Co jaki okres czasu awanse mogą być organizowane?

Wreszcie koniec !
@Wreszcie!

Panie Wreszcie to kiedy się zamykacie bo raczej coś Wam, nie idzie ta dobra zmiana, dotychczas to pracownicy sami odchodzili hurtowo ale teraz zaczniecie zwalniać masowo, proponuje zacząć od Dyrektorów festiwalu niekompetencji o zabarwieniu Francuskim ! I od najgorszego zła Pani z HR-ów która jest architektem tego festiwalu nepotyzmu i układów !

@Wreszcie koniec !

Pracownik Biurowy

ROZMOWA BYŁA PRZEPROWADZONA PROFESJONALNIE ALE NIE MAM ZNAJOMOŚCI ŻEBYM MOGŁA BYĆ PRZYJĘTA

CZY LUBIĘ PRACOWAĆ

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK OGÓLNOBUDOWLANY
Kryspinów
Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Promerol S.A.
GG

Jako osoba zainteresowana pracą w firmie Somfy, przeglądając opinie na portalu GoWork, natrafiłem na opinie, które budzą niepokój. Pomimo powszechnie pozytywnego wizerunku firmy na rynku, niektóre komentarze wyrażają negatywne doświadczenia pracowników. To sprawia, że czuję pewną dezorientację co do tego, czy prac w tej firmie spełni moje oczekiwania. Chciałbym zgłębić tę kwestię, ponieważ wybór stabilnego i cenionego pracodawcy ma dla mnie ogromne znaczenie.

ja Nowy wpis
@GG

Jeśli szukasz pracy w korpo, gdzie człowiek jest tylko cyferką, a jedyne co się liczy to Excel itp, to jest to idealne miejsce. Tak to wygląda obecnie, może kiedyś coś się zmieni

Widziałem te opinie o tym, że ktoś odszedł i zjawił się przy tym ktoś bardziej „kompetentny” w temacie jeszcze tak bardzo nie siedzę bo dopiero co odkryłem firmę. : ) nie ma teraz chyba do Was żadnych aktualnych ofert, czy źle cos patrzę? Długo tez nie pojawiały się komentarze odnośnie warunków pracy, możecie je wiec omówić? Są planowane jeszcze jakieś zmiany po nowym roku?

Chciałbym pracować jako doradca techniczny w mieście Warszawa. Czy rzeczywiście można zarobić 5500 ? W jakich firmach?

Obserwator

Patrząc przez pryzmat wyników spółki, pozycji rynkowej zdobytej przez ostatnie lata można dojść do wniosku że tak żle zarządzana organizacja, świetnie sobie radziła w warunkach rynkowych osiągając pozycje lidera w branży ! Szkoda że tacy pracownicy rujnują reputacje Somfy budowaną mozolnie przez lata. Opinie frustratów potrafiących tylko hejtować dokonania poprzedników odpychają potencjalnych wartościowych pracownicy którzy mogli by dołączyć do zespołu ! Osobiście współczuje bo firma Somfy to przykład sukcesu i warto w niej pracować !

Mam pytanie dlaczego tak dużo pracowników odchodzi z Somfy w ostanim czasie czym to jest spowodowane słabymi wynagrodzeniami czy nowym korpo kierownictwie spółki ? Head hunterzy nie najlepiej wypowiadają się o firmie pytam czy warto wziąć udział w rekrutacji ?

@1234

HH się słabo wypowiadają? A skąd konkretnie to info, napiszesz coś więcej w tym temacie? Piszesz także, że dużo osób odchodzi czyli jaka część z całości jeśli już? gdzie jest dostęp do tych info?

Robotnik
@1234

Bo nie dają rady z Janka teamem z Francji nawet Dyrektor Radosław nie wytrzymał i odszedł. Teraz po połączeniu spółek firma zmienia się w toksyczną organizacje gdzie nic nie miało się pogorszyć pracownikom z Marywilskiej zgodnie z zapewnieniami Pani od HR-ów a jednak : pycha kroczy przed upadkiem. Nowy kodeks Somfy premiowania zachowań : szukanie winnych bo nie idzie sprzedaż, nierealistyczne targety, brak empatii, zaszczucie przez nowego Country Managera który wydziera się na korytarzu i uśmiechniętego Pana z Francji ! Nie polecam to nie te wartości które były budowane od lat w Somfy - sam nie długo planuje odejść ! Jak chcesz pracować w korporacji z lat 2000 - 2010 to jest to idealne miejsce !

@Monika

Miałem spotkania z HH którzy odradzali aplikować do Somfy a zapytałem przez Linkedin człowieka z branży powiedział że eksodus odejść pracowników z Somfy od roku to fakt a firma zaczyna tracić biznes po zmianach personelu w sprzedaży na korzyść konkurencji.

@1234

A ok, dzięki. Czyli dalsza perspektywa wobec tego jest nieznana i wszytko zależy od firmy tak naprawdę? Wiadomo jak z decyzyjnością teraz stoją po tych zmianach? Może ktoś ze środka się odniesie? Jakby nie patrzeć nowszych opinii praktycznie tu nie ma. ile osób teraz liczy firma?

Klaudia

Ta firma to glownie PR. Począwszy od produktów, przez kierownictwo, a skończywszy na pracownikach. Jeden wielki bałagan i niekompetencja gdzie wszystko jedzie na tworzeniu złudnego wrażenia.

@Klaudia

Podejrzanie to brzmi, ale jakoś tak ogólnikowo. Na czym dokładnie polega tu według Ciebie robienie tego złudnego wrażenia?

AGIF
@Klaudia

100% prawda. Pracownicy nie mogą być kompetentni skoro mają absurdalnie niekompetentne kierownictwo - zatem tworzy się błędne koło. Ta firma to tylko i wyłącznie PR i tak od lat jakoś leci. Aż się to kiedys rypnie.

@AGIF

Zastanawiam się czy do dziś jeszcze tutaj pracujesz mając tego typu zdanie... Ten PR jakbyście obecnie określili? Pzt., czy nie można tu po prostu przyjąć osób już posiadających odpowiednie kompetencje? Jakie teraz mają tu wymogi odnośnie rekrutacji? Kiedy ostatnio ktoś dołączył?

Nicki

Napiszcie proszę jak wygląda aktualnie praca w tej firmie? Dział serwisu, sprzedaży jak wygląda praca w tych komurkach tego pracodawcy?

BTI

Proces rekrutacji śmieszny, mało profesjonalny, a po samym procesie zwykła olewka. Nikt ani nie oddzwonił ani cokolwiek sie odezwał. Samo biuro daleko, lokalizacja beznadziejna. Dojazd w korkach tragiczny.

Dariusz
@BTI

Czemu uważasz że był "śmieszny i mało profesjonalny"? Jaki był sam przebieg rozmowy, co ci utkwiło w głowie?

Office

Odradzam. Przyjście do tej firmy to błąd. Wygląda dobrze ale tylko na początku, później okazuje się jak jest naprawdę. Komentarze poniżej sa prawdziwe.

Odniosę się do procesu rekrutacji w firmie. Pierwsze wrażenie z pracownikami firmy bardzo dobre. Co do procesu rekrutacji to było on bardzo długi, co ewidentnie świadczy o problemach z podejmowaniem decyzji przez firmę. Brak informacji o finalnej decyzji dla kandydata będącego na końcowym etapie rozmów jest przejawem pewnej ignorancji, biorąc pod uwagę poświęcony czas.

Aleksandra

Somfy to firma, która zajmuje się sprawdzonymi rozwiązaniami automatyki domowej i smart home. W swojej ofercie spółka posiada między innymi zasłony elektryczne. W internecie nie ma wystawionych ofert pracy. Wiecie może, jak wygląda ścieżka kariery w tej firmie, i czy można liczyć na szkolenia?

Ala

@Som a powiesz coś więcej?

Som

Miejsca pracy nie polecam...

Renata

Jest jakiś dojazd dla pracowników zapewniony?

Djrb

Biuro wśród magazynów na Annopolu, dojazd kiepski chyba że mieszkasz w okolicy. Wynagrodzenia slabe, gorsze niż mogłoby się wydawac. Ogólnie balagan. Produkty to typowo "francuska" jakosc czyli plastiki żeby wyglądały, jakościowo słabe za duże pieniadze. Co do relacji to na początku wydaje się być ok. Potem szybko zauważyć się da dziwne relacje między pracownikami - obłuda, głupota, zwykłe (usunięte przez administratora) zle zachowania nie są zwalczane - maksymalna spychologia w tej firmie to normalność. Ocen sam czy warto aplikować.

Bartosz
@Djrb

Dzięki za opinie. Piszesz ogólnie o całej firmie czy o CS i logistyce? Napisz proszę coś wiecej o tych działach - jaki jest zespół, szef. Dziekuje

Tomasz

Taki spokój na forum pracowniczym to dość dziwna sytuacja. Mam nadzieję, że to efekt dobrej pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Somfy Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Somfy Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Somfy Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Somfy Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Somfy Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Somfy Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Somfy Sp. z o.o.