Opinie o Univers Investment Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Univers Investment Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Univers Investment Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Univers Investment Sp. z o.o. w Kraków

Disappointed

Mogę się odnieść tylko do procesu rekrutacji - częste zmiany zdania, niby wszystko fajnie, rozmowa w zasadzie o składaniu wypowiedzenia, niesamowicie pozytywny feedback, przyjemna rozmowa z bezpośrednimi manago i wszystko super, a potem nagle rozmowa o innych stanowiskach. Znów pojawiają się nowe oferty, a firma jest "bardzo zainteresowana pani profilem". Rozmowa o ustalaniu bezpośrednich rozmów z managerami i w zasadzie znów... składaniu wypowiedzenia, a potem zero odzewu. Miałam do czynienia z różnymi procesami rekrutacyjnymi w życiu, również takimi gdzie nie było odpowiedzi,.,, ale po żadnym z nich nie miałam nigdy ochoty pisać negatywnej opinii na gowork. Z tak niepoważnym traktowaniem przez niby poważną firmę, która jak wiem, jest w gruncie rzeczy bardzo dobrym pracodawcą się nie spotkałam. Firmy z dużo gorszą opinią na rynku traktują potencjalnych kandydatów lepiej, tzn. nie obiecują gruszek na wierzbie, a potem się wycofują i chowają głowę w piasek. Nie wiem jakie znaczenie ma fakt prowadzenia rekrutacji przez Hays, tej firmy również nie polecam ludziom stawiającym na jasną, konkretną i zrozumiała komunikację. Ja rozumiem, że można kogoś trzymać "w rezerwie" z uwagi np. na długi okres wypowiedzenia czy wymagania finansowe, ale nie obiecuje się wtedy gruszek na wierzbie, Nieładnie, UI i Hays, nieładnie.

Frau Pestka

Universal Investment gdy wszedł na polski rynek jawił i przedstawiał się jako firma inna niż wszystkie, nie jako typowa korporacja tylko ,,mała rodzinna firma,, która umożliwia karierę ,rozwój i korzystne zarobki.Zrekrutowanych pracowników traktowano jak ,,wybrańców,, podkreślano to na każdym kroku.Tak jest w sumie do dziś- firma lepsza od innych i jakie szanse daje.Nawet biuro takie wspaniałe .Z biegiem czasu mogę powiedzieć,że UI to jedno wielkie rozczarowanie. Zgadzam się w 100% z moimi przdomowcami. Przede wszystkim rażąca jest skandaliczna polityka wynagrodzeń a właściwie jej brak .Stanowiska nie są wycenione , wynagrodzenia przyznaje się według ,,życzeń,, nowych pracowników i jeżeli oni spodobają się TL z Niemiec żadna kwota nie stanowi problemu. Skutkuje to dużymi dysproporcjami w obrębie jednego teamu,zaznaczam że chodzi o ten sam zakres obowiązków i role.W jednym zespole różnica wynosiła od 2-3tys na tej samej pozycji.Pracownicy z dłuższym stażem są zazwyczaj poszkodowani .Podwyżek nie ma ( chyba że 100zl podwyżki inflacyjnej ),awansów też gdyz duży nacisk kładzie się na rekrutację zewnętrzne . Podczas gdy pracownik z najdłuższym stażem,który zmigrowal proces z Niemiec nie ma szans na awans gdyż seniorskie bądź liderskie rolę zarezerwowane są dla ,,przyjaciół,, z zewnątrz,za które oczywiście polecający otrzymują pieniądze . Ponadto współpraca z zespołami niemieckimi jest daleka od ideałów .Przyznam że prócz pomiatania, występują wręcz rasistowskie określenia typu służący z Polski.Czesto też padały wręcz zarzuty ,że pracownicy w Polsce nie są wcale tacy tani i lepiej by było zatrudnić studenta z Niemiec. Najgorsza jest w tym bierność managementu ,który udaje że nic nie widzi i odpowiada im ta bierność gdyż sami otrzymują wysokie wynagrodzenia.Ich zresztą także traktuje się jak służących,którzy mają siedzieć cicho i robić to co dumny Wasal z Niemiec roskaze.Ponadto słowo sprzeciwu mogłoby się przekładać na zle relacje biznesowe a przecież wszystko musi być idealne,nawet wystrój biura jest wręcz przesadzony.Zamiast motywować pracowników, przeznacza się środki na malowanie ścian i ściąganie rysowników prosto z Frankfurtu.Calle z pracownikami i ankiety roczne to tylko pic na wodę.Ogolnie wiele osób także i ja wiązało z firmą Universal Investment duże nadzieje ,jednak firma zmierza w bardzo złym kierunku poprzez wspieranie i pogłębianie nierówności.Rekrutacje wewnętrzne na inne stanowiska to tak naprawdę ułuda.Malym plusem są premie roczne,jednak ich wysokość nie jest niczym umotywowana tylko jak kto sobie uwidzi. Fundusz socjalny jest nienajgorszy i to chyba tyle .Procesy nie są rozwojowe,nie można nic w nich zmienić zaproponować coś od siebie ,gdyż o wszystkim decyduja pracownicy we Frankfurcie.

Sad but true

Sad but true

Gabriela
@Frau Pestka

Jak to w ogóle możliwe, że na tych samych stanowiskach są takie rozbieżności w wynagrodzeniach? Jak firma to uzasadnia?

Frau Pestka
@Gabriela

Firma tego nie uzasadnia.Rzekomo wynagrodzenia są kwestia poufna wiec management o tym nie dyskutuje .Rozbieżności wynikają z tego że kandydat na rozmowie zaproponuje kwotę np 9 tys,jeżeli team lider z Niemiec jest zafascynowany i wręcz zainteresowany tą osobą , żadna kwota nie stanowi problemu .Tutaj kierownictwo z DE decyduje o wszystkim, w Polsce nie ma nikt nic do powiedzenia,ma akceptować życzenia i dostosować się do poleceń managementu z Niemiec.To oni dają przecież pieniądze ,więc oni są decyzyjni.Problem polega także na tym, że stanowiska nie są wyceniane, jak w innych firmach.Tutaj to taki koncert życzeń ,gorzej jak się powie ,,mało,, bo podwyżek czy awansów nie ma

Helena
@Frau Pestka

O matko ale sprytne rozwiązanie "kwestia poufna wiec management o tym nie dyskutuje" i po temacie, dobra wymówka tak szczerze, gdyby ktoś się faktycznie mocno żalił na niesprawiedliwość. No widzę władza Niemców w ryzach no i powiedz jak takiemu porządnie zaimponować w takim razie? Bo piszesz, że się da

LeoMessi
@Frau Pestka

Zgadzam się, typowe oczekiwania vs rzeczywistość - Uniwersal to zwykłe korpo rzadna lepsza jakość dodatkowo brak podanych widełek wynagrodzeń dla stanowisk, duże dysproporcje w obrębie zespołu jak to było powiedziane. brak jasnych wyliczeń podwyżki i bonusu typu wypadkowa oceny i wyniku firmy itp

Helena
@LeoMessi

W takim razie tak się zastanawiam, co można zrobić, żeby na tym jakoś dobrze wyjść? Bo z tego wynika, że jedni lepiej mają a inni gorzej

Kaśka

poszukuje kontaktu do firmy. Może ktoś poratować numerem telefonu bądź mailem?

Ewelina
@Kaśka

A nie ma nigdzie w internecie?

Cześć, jak pracuje wam się w firmie? Jak atmosfera? Czy praca jest ciężka?

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Univers Investment Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Praca Łódź.!!!! Wod.-Kan.
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Team Leader ds. jakości
Voice Contact Center Sp. z o.o.

Firma dynamicznie się rozwija, jest dużo ciekawych wyzwań z tym związanych. Wynagrodzenie na bardzo dobrym poziomie, bardzo fajne benefity. Jak dla mnie atmosfera i współpraca naprawdę super. Osobiście mam bardzo fajny zespół z którym naprawdę miło mi się współpracuje.

Qwerty25

Jak oceniacie pracę w zespole KYC? Warto aplikować?

Lena

Przerost formy nad treścią. Rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzona w b nieprzyjemnej atmosferze, ewidentny bałagan, managerowie podczas rozmowy sadzili ze chodzi o całkowicie inna rolę , porazka. Pytania bez związku z pozycją na którą aplikowałam, rozmowa na kamerze podczas gdy managerowie nie pokazywali całej twarzy dziwna firma, nieprzyjemna kadra managerska, zero feedbacku, zresztą nie przyjelabym i tak oferty pracy z takimi osobami .

Lena
@Lena

Opinia dotyczy firmy Universal Investment

Zostaw merytoryczną opinię o Univers Investment Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Univers Investment Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Univers Investment Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Univers Investment Sp. z o.o.?

Univers Investment Sp. z o.o.
  • Kalwaryjska 69
    30-504 Kraków
  • NIP: 6792820324 REGON: 356867200 KRS: 0000216530

Univers Investment Sp. z o.o.