Opinie o Automotive Lighting w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Automotive Lighting. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Automotive Lighting o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automotive Lighting w Sosnowiec

marcepan

Zakład dążył do europeizacji,ale nie zdążył.Nadszedł nowy rząd,a zakład dalej w pupie.Jakieś wnioski?ano takie,że pan dyrektor francuz ciasta piecze na zapleczu,a Prezes się chwali zyskami firmy za zeszły rok-7,7 mld. A tu problem dać pracownikowi...Dajmy się dalej ...

JTB

BHP jest tylko z nazwy ,bo tak w rzeczywistości to ich nie ma a jak są to zajmują się bzdetami , szkolenie kończyli w Dąbrowie Górniczej za pieniądze hehehe

Pes

60 osoba są zwolnione od wczoraj dalej więcej

@Pes

To ile osób trzeba zwolnić 50-100 żeby dac 1 zł podwyżki!!!??? Ale czasy!!!!!

@Seba

Niekoniecznie.zredukujmy np.stanowisko kierownicze,a dwudziestu PRACOWNIKÓW będzie z podwyżki zadowolonych. Zrezygnujmy z pseudoustawiaczy,jakichś dziwnych inspektorów,dziesięciu bhpowców, o dziale hr nie wspomne,inne działy...ludzi na produkcji jest mniej niż umysłowych.po co? nie dajcie się walczmy o te cholerne 5 zł.

Jon
@marcepan

Albo ta co żre przed kompem cwamiara z bh

KoA
@Pes

O co chodzi że zwolnieniami, nie było przecież nic

Jon

Ja o tej co zwraca uwagę żeby było bezpiecznie i zgodnie wszystko z bhp. A żarcie przed klawiatura i jednoczesne z niej korzystanie jest zgodne z higiena pracy czy nie? No chyba nie bardzo. Taka hipokryzja. Szefuncio obok nie widzi czy pod pantoflem siedzi ?

@Jon

kazdy umysłowy żre przed kompem.

Jacek
@Pes

Wyrzuci sie leszczy slodkowodnych bez znajomosci jaki problem??

Co z covidem na zakładzie? Nikt nic nie mówi a chorych ciężko przybywa

marcepan

Cowida w ZAKŁADZIE NIE MA...On zostaje za bramą,bo bhp czuwa.

Monter

Rozmowa z mistrzem na stołówce na hali B

Czy będzie pani pracowała w każdy weekend i przychodziła na nadgodziny w tygodniu? Czym zajmowała się pani w poprzedniej pracy? Jak z dojazdem do miejsca pracy?

COVID 3000

Opinia moja na temat tego bałaganu od lat jest niezmienna.nic,tylko zapomniec...wszystko przestarzałe a wymagania hoho...

Ona poezja

CENIĄCA HUMOR przyszłaś z brukowców karierę tu robić ? czy siać propagandę ?? bo jeżeli to drugie to Goebbels jak to czyta to w grobie orgazmu dostaje , złapałaś alfonsa korporacyjnego i niewiastę udajesz ??

ona poezja

''niewiem'' nie wiem jaka pisownia taki wywód ,nie zapomnij tego też skasować i dojrzeć coś w sobie bo się rozbijesz o szybę pędząc do światła.

@ona poezja

A ta poetka dalej swoje...poluzuj,tam gdzie cię uciska...

marc
@ona poezja

pozdrów administratora.

Wiola

Słyszeliście 54 grosze ale trzeba mieć tupet.

Zorza

Na serio ? To są jakieś jajeczka hihi

Na jajeczka to wystarczy XD

sokół
@Wiola

Serio 54groszę ? To jest kpina i brak szacunku dla ludzi. Nie pozostaje nic innego jak iśc na l4 jak braknie ludzi to wtedy pani dyrektor sama wyjdzie na produkcje

MAMBA
@Wiola

Kochani,z ciekawości zadzwoniłam do koleżanki,skończyła psychiatrię...Opowiedziałam jej klimaciki z pracy i poleciła natychmiast zgłosić się do poradni.Sami nic z tą zniewagą 54 grosze nie zrobimy...trzeba chorować ile się da.Olejcie te związki,bo szkoda nerwów-toto jakieś odporne na wiedzę jest.Nie będe agitować do złego,ale nie miejcie skrupułów.płacimy niemałe składki,czasem warto skorzystać.

CENIĄCA HUMOR
@sokół

jakie 54 grosze wynegocjowane ?? to jest podwyżka ustawowa od Rządu a nie od zakładu pracy i to miało być od stycznia tylko termin zmienił sam Morawiecki i jest od marca.Natomiast co do samej dyrektorki to tylko tyle ,że przychyliła się do 54 groszy. I co na to związki ?? co do samej pani dyrektor to nie licz na to ,że wyjdzie na hale pracować bo nie po to się uczyła.Jest dyrektorką i ofiarą audentefilii,czyli chorobliwej pewności siebie ( w sytuacjach skrajnych występuje moczenie nocne)

Orb
@CENIĄCA HUMOR

Ale co z tymi 54gr ? To propozycja czy związki podpisały?

Orb

No odpwoie ktoś czy nie ?! 54gr to propozycja czy podpisane i zatwierdzone?????????????

@Orb

Idź z tym pytaniem do dyrektorki ona ma wiedzę na ten temat

Bik
@Seba

Na jajeczka cto braknie a podrugie macie swoje związki. Jak było dobrze nic nie potrafili ugrać to i teraz ludzie na nic więcej nie liczcie pozdto. Ps więcej zaoszvzedzicie jak się wypiszrcir ze związków i to będzie wasza podwyżka

Lapperciara
@Bik

Tyy nooooo, więcej w sumie się zaoszczędzi jak się wypisze że związków. Dobre. Zawsze lepiej jest mieć plan B. Jak podwyżka będzie marna to tak zrobię, zawsze to na plus.. po za tym nigdy mi związki nie pomogły i nie miałam takiej potrzeby

Anonymous
@Orb

Narazie nie podpisali tylko propozycja ze strony dyrekcji i mam nadzieje ze nie podpiszą takich ochłapów.

@Anonymous

NO TO NIECH DYREKCJA DALEJ TAK POSTĘPUJE,TO ZOSTANĄ W FIRMIE LUDZIE,KTÓRZY MUSZĄ ZARABIAĆ NA KREDYTY...A TACY TO NAWET POSTOJĄ DNIÓWĘ I W NOSIE MAJĄ ZAANGAŻOWANIE.TACY ZA MICHĘ SOCZEWICY FACHOWCY.LUDZIE CEŃCIE SIĘ,BO W TEJ FIRMIE WIDZICIE JAK NAS CENIĄ.PANI DYREKTOR NAS NIE DOCENI-POLAK POLAKOWI WROGIEM.NO CHYBA ŻE RAJCUJE JĄ WŁADZA.

Aciunia
@Lapperciara

No to na co jeszcze czekasz wypisuj się a nie płac tym darmozjadom policz sobie ile ci zabieraja cały rok a co ty masz z tego nic

i 89 gr. Pasuje????!!!!!

Pryszczaty szaman
@Seba

Ale co 89gr? Były jakieś rozmowy, nowe propozycje? Jak nie to kiedy?

@Pryszczaty szaman

Były :/ To jest obecna propozycja 1.07 z premią. W poniedziałek ma być referendum dla pracowników. Kto za A kto przeciw .

@Seba

Konkretnie Ankieta dla pracowników w ZZ kto za A kto przeciw w pn. I wtorek pokaże co będzie dalej ......

Wzburzony
@Seba

Ale ankiety są tylko dla członków ZZ czy dla wszystkich? Ustawa nie wspomina że ZZ reprezentują tylko zrzeszonych pracowników ale wszystkich.. to czy rozmawiają i biorą pod uwagę zdanie nie zapisanych zależy od ich dobrej woli, a więc: jeżeli głosowanie jest tylko dlaz apisanych to jasno oznacza to gdzie zz mają pozostałych pracowników- to jest raz. Dwa: ost też było referendum i MIAŻDŻĄCO się opowiedziano żeby nie przystawać na propozycje a zz to olały i podpisały. Tak wygląda poszanowanie większości przez zz.. przez zz które pobierają składkowe, które są dla nas, a nie my dla nich. Ja osobiście należę, ale jak nie wywalczą więcej i zrobią głosowanie tylko dla załogi wypisuje się i gorąco będę namawiac do tego innych..Wyjdę na plus bo oprócz ewentualnie marnej (w porównaniu do wzrostu cen) podwyżki będę do przodu o składkowe. Ktoś powiedział że symboliczne ale ja mam to w 4 literach bo tu chodzi o zasadę. Mówią o trudnych czasach ? A dlaczego nie o przemiale który jest mega oszczędnością ? Ale ch.z tym, liczy się to że zawsze - przynajmniej ja tak to widzę są argumenty typu spadek zamówień, a po 2, 3 miesiącach są 12tki, weekendy itp.. w takim razie związeczki zaznaczcie w negocjacjach że ustalenia obecne są nie zakończone ale będą kontynuowane jeszcze w tym roku, a ewentualna zmiana sytuacji w zamówieniach będzie wiązać się z kolejnymi negocjacjami oraz wyrównaniem od stycznia. No sorry ale same Kaizeny mówią o rocznych oszczędnościach jako o zwrocie oszczędności, a nie dany kwartał. Zyski/koszty w odniesieniu rocznym, a nie w danej chwili. Początek roku bez względu na to czy jest kryzys czy nie zawsze pokazuje mniejsze chyba zamówienia- ludzie wolą kupic nowy fabrycznie samochód ale w wyprzedaż ly rocznika żeby było taniej, a producent nie szaleje od początku roku. Co do covida - macie argument, a argumenty typu 12tki, weekendy, BRAK PRACOWNIKÓW, zarobki nawet w marketach to dla was nie argumenty??? Dlaczego mając takie argumenty nie dąży się do dalszych przewidzianych prawem kroków zz??

@Wiola

po 8h pracy będzie na bułkę z automatu :)

@Seba

No to może mam po osmiu godzinach pracy isć stać w kolejce do związków aby oddać mój głos nie wiadomo na co......ale jaja.nie poniżę się jak w ubiegłym roku. dlaczego przedstawiciele zz nie dyżurują na stołówce.czy ktoś ich widział na którejś z hal? siedzą w gnieżdzie jak orły bez dziobów i pazurów.

Monter filozof

Podobno ma być referendum ws podwyżek i śmiesznej propozycji. Podobno już po niedzieli. A jak myślisz pracowniku, dlaczego już po niedzieli tak szybko? Kończy się pierwszy kwartał.. a jak było zawsze ? Czy nie tak że kwiecień rozpoczynał się większymi zamówieniami, nadgodzinami - 12tki, weekendy?? W jakiejż to sytuacji byłyby związki gdyby referendum było w czasie gdy zaczęłyby się właśnie takie czasy ? A no w takiej że pracownicy waliliby drzwiami i oknami w tej sprawie że pracodawca potrzebuje ich, a oni większej stawki. Głosując pamiętaj o tym bez względu na to że dziś (jeszcze) ndgdz nie ma!!!

Trzecie oko
@Monter filozof

Brawo!! Że swojej strony dodam: porównajmy sobie propozycję podwyżki ale po przeliczeniu netto do kosztów typu: dojazd do pracy(miesięczny lub paliwo), chleb.. dla przykładu 31 dni x 4 zł (chleb) = 124zl .. Ile netto wyniesie proponowana podwyżka? Czy przypadkiem nie w granicach tej sumy ? Dobrze, a teraz inne pytanie: o ile wzrosły wydatki miesięczne na domowe zakupy? Tyle ile wyniesie netto podwyżka proponowana ? No ja uważam że takie zakupy wzrosły troszeczkę bardziej. Co to oznacza? Że po proponowanej podwyżce w portfelu zostanie mi mniej niż rok temu. Walę politykę, partie, I to kto rządzi- nie ma to w tej kwestii znaczenia .. sprawa dotyczy tego czy zgadzamy się na propozycje obecna. Ale nie zapominajmy o cenach w sklepach które szybują. Osobiście uważam że nie wolno mi myśleć "wow, przynajmniej będę do przodu o to 1.09 !!!! BRUTTO!!! z premią.. NIE... nie będę do przodu bo ceny w sklepach są inne niż rok temu.. Kwestia następna- niech każdy odpowie sobie sam - czy slyszalam/słyszałem lub doswiwdczylam/em tego że norma godzinowa wzrosla (czyli produktywność a wiec chyba $$ dla.. właśnie zakladu), czy z linii ściągnięto 1 osobę bo np połączono stanowiska? No po co takie rzeczy się robi? Czy przypadkiem nie dla oszczędności? Ja rozumiem że firma musi zarabiać bo po to firmy są - wypracowanie zysków a nie dobroczynnośc, ale ludzie wokół (pomimo obecnej sytuacji) nawet markety dają 4600 brutto. A ile tutaj ? I po ilu latach ??

Kusal
@Trzecie oko

Nie jestem zwolennikiem tych pseudo podwyżek, ale chleb za 4zł???? w lidlu możesz kupić za 1,79, w biedronce podobnie. No ale jak się dalej sra jak (usunięte przez administratora) ma to tak jest. Masz takie finanse a nie inne to po co się napinasz? Ja wolę zjeść makrelę niż krewetki o smaku pierdu pierdu.

@Kusal

Zacznijmy od tego, że za 1,79zł to nie jest chleb :) ale kto co woli.

@Trzecie oko

Ten zakład to jedna wielka mistyfikacja.od kilku lat cofam się finansowo.chyba będzie trzeba zacząć łby ścinać,może chociaż taka satysfakcja..pracuje się dla pieniędzy a nie po to,aby było fajnie... A wypracowanymi przez nas oszczędnościami podzielą się kierownicy....ilu ich jest? pięciu na samej hali a... Wszystko w temacie.

marcepan

Mam wrażenie,że ZZ czekają na doradztwo. Nie macie zz poparcia,poszerzcie horyzonty...czy macie monopol na zakładową prawdę...? DACIE jakiś głos...?

Ala

Po co wam ta podwyżka ? I tak ja przepijecie

Kusal
@Ala

Po co się wypowiadasz? I tak wszyscy wiedzą, że jesteś (usunięte przez administratora).

Ona poezja

Chciałabym zapytać,czy firma podczas trwania pandemii miała redukcję etatów ? czy będzie zmniejszony czas pracy ? a co za tym idzie mniejszą pensję ? dziękuje

LENA
@Ona poezja

To jest pytanie do kierowników.oni dysponują kadrą.jesteś z firmy pośredniej,nie licz na stabilizację...

COVID 3000

Cóż to za marazm i stagnacja na tej stronie...nikt nie chce opinii o mafii marelli?

Antek

Wy się zajmijcie pracą ,a nie tym gdzie kto stoi (usunięte przez administratora)was to obchodzi.Większość ludzi nie zwraca na to uwagi ,a kilku osobom to przeszkadza !! Niech żyje 1 maja !!! i 1 sekretarz !!!

@Antek

Wytłumacz spokojnie-nadchozi nowe poklenie,''w rękach butelki i kamienie''

@Antek

No i wychodzi nieróbstwo nogawicami...zamiast pracować jak szatan przykazał,idą do pracy na wkurwie...LOGISTYKO,brak pytań,zażalenia do CZEKAJA.

Roots

Pytanie do głównego Pana bhpowca Czy pikny model ma jakieś szczególne prawa że parkuje rupiecia pod samym zakazem przy bramie ? Dlaczego jedni mogą a inni nie ? Może niech bhp wyklei mu kopertę? Po co inni mają się zastanowiac? Jak wam akurat on nie przeszkadza a inni nie mogą to zróbcie mu proszę layoucik

@Roots

Trzeba wejść do bhp i zapytać.on ma na plecach co ma i popatrzcie na tych ochroniarzy z grupa inwalidzką...

@Roots

Kochanie tu nie ma żadnych zakazów cały teren przy ''bramie'' na własny rozsądek.A tu jakiś (usunięte przez administratora) kombinujesz.

Kierownik
@Roots

Proponuję masc na ból (usunięte przez administratora):) stawaj tak jak on w czym problem?

Dmark
@marcepan

Jak nie ma zakazu? Nie widzisz znaku który wisi na bramie czy nie wiesz co on oznacza ?

@Dmark

ten znak wisi od roku 1410 jak brama działała.trzeba zdjąć ten znaczek.

Opek
@marcepan

Brama to brama... po za tym temat jest chyba związany z tym że inni są przeganiani z tego msc - o to komuś chyba chodzi.

@Opek

proponuję zapytać szefa ochrony jakie są zasady parkowania na zakazie.jak się płaci to się stoi.

marcepan

Zapytam jeszcze KRYSTIANKA I GRZESIA-dlaczego bródka i żelik nie pomogły?Aura nie taka czy co.Postarajcie się związki zawodowe .

Mop

O co chodzi

@Mop

HEJ ,z kim mam przyjemność

@Mop

Chłopaki ze związków sobie dziergajcie spokojnie.Prawie jak z bajki ''mam tę moc...'''

marcepan

Pozdrawiam szczególnie informatyków i ich szefów.

Produkcja

Wiadomo coś? Były rozmowy dzis ?

marcepan

Poniedziałeczek tuż-tuż.Związeczki patrzymy na was.

COVID 3000

(usunięte przez administratora).Włascicielem firmy nie jest pani dyrektor.

wrota

a ja pytanie mam do ZZ, ewentualnie prośbę.. bo nie wierzę że nie zagladacie tu na to forum- przedstawiciele zz... jezeli nie zagladacie to juz wgl obłed.. Jak wyglada sytuacja negocjacyjna? ile zarządaliście? pytam bo słysze tylko plotki, to tu, to tam... nie mam czasu latac i sie wypytywać do tej waszej szopy. Mamy gablotki i RZĄDAMY jako członkowie, bądź pracownicy niezrzeszeni informacji po każdym spotkaniu. Tak trudno wydrukowac krótkie podsumoeanie ze spotkania z dyrekcją? no chyba nie bardzo? Apeluję o informacje - jasne i przejrzyste w gablotkach po kazdym spotkaniu. Z jakiego powodu tam siedzicie? z jakiego powodu zamiast pracowac na liniach lub maszynach siedzicie tam gdzie siedzicie? czy przypadkiem nie jest tak że to dzięki nam - tym co na was zaglosowali? no więc?????!!! dlaczego nie wszyscy mają jasny dostęp do takich informacji? Ogloszenia ws wyjazdów na mydlace oczy moim zdaniem wycieczki jakos jestescie w stanie wywieszac? Proste pytanie - jakie jest wasze stanowisko, rządanie... ile konkrenie - jaka kwota? Pomijam fakt ze ju kiedys pracownicy wypowiedzieli sie w referendum a wy zrobiliscie tzw swoje... Krótka piłka - ile!!!!???? noi dobrze byloby sie odniesc do tego ile nawet w marketach sie teraz zarabia... bo mnie interesuje nas kwiczenie typu - bo pierwszy kwartał..... Ok, jezeli 1 kwartał jest zły to negocjujcie zarówno 1 kwartał jak i następne kwartały.. w czym problem bo nie rozumiem?? Jest XXI wiek, gdyby ktoś pomyślał to założyłby konto na fb, albo jakas inna stronkę i tam na bieżąco wypisywanoby informacje dla załogi, nawet z zablokowanymi komentarzami jezeli chcecie cenzure. No chyba że najwygodniej zaakcentować ten pierwszy kwartał, zeby mieć usprawiedliwienie... Ludzie chcą wiedzieć jak przebiegają rozmowy.. czego nie kumacie?

@wrota

nie kumają,że są ludzie,którzy mają kursy strzelnicze ..piszcie,się wydrukuje i się walnie dyrekcji na piśmie...

LENA
@marcepan

ja zacznę pytaniem o ujawnienie ilości członków ZZ.dowiem się-napiszę.

Zostaw merytoryczną opinię o Automotive Lighting - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Automotive Lighting?

Zobacz opinie na temat firmy Automotive Lighting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 526.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automotive Lighting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 494, z czego 94 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 336 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Automotive Lighting?

Kandydaci do pracy w Automotive Lighting napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Automotive Lighting