Opinie o XL Energy Marketing Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie XL Energy Marketing Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w XL Energy Marketing Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja napojów bezalkoholowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XL Energy Marketing Sp. z o.o. w Warszawa

Dzień dobry jeden z wózków został bardzo uszkodzony w wyniku zderzenia z winy pracowników mam pytanie czy zostali oni dyscyplinarnie zwolnieni bo koszy naprawy ida w tysiące?? Czy zapis o równym traktowaniu to tylko kolejne puste frazesy a kartka z nimi zajmuje gablotę??? Niech HR się odniesie do zdarzenie chyba ze W-wa nic nie wie???

Czy zna Pan treść wypowiedzenie umowy o pracę , do której Pan nawiązuje ?

BB.

Strach na wózek wsiadać i coś robić a ludzi systematycznie ubywa. Beznadziejne decyzje. Wypadki były są i będą tylko czy ludzi do zwalniania wystarczy.

As

Czy to prawda ze w xl nawet pracownicy z Ukrainy nie chcą pracować i odchodzą???

Kadra wie co robi po co się wtrącacie jeden z drugim. Do swoich stanowisk doszli ciężka pracą i zaangażowaniem oraz wiedzą i wykształceniem. Jak będziesz pracował i się wykazywał też awansujesz to tylko kwestia czasu.

Ciężką pracą, zaangażowaniem, wiedzą i wykształceniem? No to żeś teraz człowieku rozbawił cały zakład ????????

Lolo

Pamiętaj piłeś nie pisz.

@Lolo

A co, masz inne zdanie niż pracownik? Każda opinia się liczy, więc może powiesz co Ty sądzisz o pracy w XL Energy Marketing? Co uważasz za największe atuty tego pracodawcy, a co jest ewentualnie do poprawy?

Awans goni awans same sukcesy to jest firma

Avans a nie jakiś xl.

Jak długo jesteś już pracownikiem XL Energy Marketing i co możesz powiedzieć o podejściu do ludzi w tej firmie? Czy w razie jakichkolwiek problemów da się spokojnie dogadać z szefostwem i wyjaśnić wszystko?

@Michał

Nie da się z nimi rozmawiać. Kolegę wyrzucili z pracy nie pytając go co i jak się stało Nikt nie pytał go o nic ani nie dzwonił. Ustalili sami jednego dnia co się stało a na drugi znienacka zawołali go oznajmiając, że jest zwolniony. Takie same sytuacje u innych nie skutkowały zwolnieniem. Nawet nie miał szansy nic na własną obronę powiedzieć. Odczytali tylko wyrok. Za to dobrodzieje dali mu dwie wersje wypowiedzenia. Tak się tam teraz rozmawia.

LG

A to ten kolega co w nocy wynosił puszki z produkcji?

@LG

Ciesz się pseudokierowniku że ciebie nie wyniósł, śpisz tak twardo na tym krześle że nawet byś nie poczuł

@LG

Nie to nie ten. Szkoda co? Tamto było dużo wcześniej. Teraz z tego co wiem już kilka palet zostało przewróconych. Jakoś nie widze zwolnień czy choćby nagan. Podwójne standardy choć tutaj to poprostu norma.

@LG

Nie to inny ten co zgrzewki wynosił a teraz jest kierownikiem.

U nas jest kamera w biurze i nikt nie śpi,wystarczy na produkcji założyć i też się skończy (ciężka praca po nocach) he he. Powinni jeszcze raporty codzienie robić jakie pracę wykonywał przez cały dzień.

Leszno
Ktoś

Zacznij (usunięte przez administratora)sumiennie pracować to też dostaniesz premię a nie tylko szukasz dziury w całym i siejesz zamęt Widocznie ta kasa im się należy. Pracują to są wynagradzani.

Tja
@Ktoś

Sumiennie to tutaj jest odwrotnie proporcjonalne do do tego słowa. Wystarczy prześledzić historię kariery tych sumiennych. Tylko tyle albo aż tyle.

Mądry po sszkodzie

Dno, dno i jeszcze raz dno. Jak zwykle w naszej firmie przy dzieleniu kasy dla pracowników wychodzi na jaw kolesiostwo i kumoterstwo, ten kto przyznaje te premie to musi być (usunięte przez administratora) albo ma takie pojęcie co się dzieje w naszym zakładzie. Jedna pani dostała premie za sprzątanie na audyt, (usunięte przez administratora) przecież tej pani ani przed, ani w czasie ani po audycie nie było w pracy i to długo, premie za nią to powinna dostać pani z Ukrainy która pracowała u nas, te wasze uzasadnenia kto za co dostał premie to (usunięte przez administratora). Po co w ogóle się wysilacie z tymi opisami, i tak wiadomo komu dajecie przy(usunięte przez administratora) kolesiom oraz rodzince.

@Mądry po sszkodzie

Najlepsze umotywowanie wisi aktualnie w gablocie. "Pracownik utrzymuje porządek w szafce pracowniczej" . To dopiero jest szczególne osiągnięcie!

Ostatnio jak nam sprawdzali szafki, to zamiast porządku były tam zgrzewki wyniesione z produkcji. Tak więc może to jednak jest to osiągniecie.

Doprawdy? Tylko on jeden miał porządek? A może była jakaś inna przyczyna że dostał ten a nie inny? Tylko zjarany mózg mógł uznać, że porządek w szafce jest szczególnym osiągnięciem.

Pis

Jak to jest możliwe że ojciec decyduje ile syn dostanie podwyżki mimo to że nie było go wiele miesięcy w pracy. Proszę sprawdzić kto ile pracuje , ile choruje , ile go nie ma w pracy! Zapytajcie przełożonych dlaczego ta osoba dostała podwyżkę taką a nie inną. To jest właśnie patologia tego jak wami manipulują ci którzy nami zarządzają w Mławie. Bo przecież lepiej zwalniać tych niewygodnych co mówią jak jest! Niż sprawdzić to jak jest naprawdę.Chyba że jest wam tak wygodniej!?

Łeh
@Pis

Czy ty myślisz, że oni nie wiedzą? Ich nie interesuje nasze zdanie. Podwyżki są odwrotnie proporcjonalne do wkładu pracy niestety. Nawet gdybyś im argumentami udowodnił to i tak nic nie da. Czy to tu czy w Wawie. Sory ale nie zgaduje bo piszę to z doświadczenia.

Plus i minus
@Pis

Jednego minusa dał tatulek.

Mg

Znasz pojecie nepotyzm?

Lol

Widzę że pracodawcę kompletnie nie interesują nieprawidłowości które dzieją się w firmie tylko wieczne ukrywanie prawdy i fikcji która ma miejsce.

XL Energy Marketing.
@Lol

Drodzy komentujący, prosimy raz jeszcze jeżeli macie jakiekolwiek informacje dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu, któregokolwiek z działów prosimy o kontakt: iodo@xl-energy.com. W innym przypadku nie wychodzimy poza plotki i pomówienia. Jeżeli oczekujecie zmian rozmawiajmy o zmianach. Zamieściliśmy maile do kontaktu (komentarz pracodawcy z dnia 06.03.2019) z wyraźną prośbą aby tam kierować komunikację, bez odzewu, natomiast na GoWork nadal wpisy w rodzaju „ pracodawca kompletnie się nie interesuje” lub „dusi” informacje. Przyznam, że nie wiemy jak bardziej możemy się otworzyć na komunikację. Pozdrawiamy .

Fan
@XL Energy Marketing.

Szanowny dziale HR firmy XL, pisanie do was bezpośrednio jest niepotrzebna. Informacje zamieszczane na tym portalu mają charakter PRZESTROGI przed dołączeniem do działu polska sprzedaż dla wszystkich pH którzy są zainteresowani lub są w trakcie. Produkt fajny dużo można z nim zrobić na rynku polskim, jednak kadra zarządzajaca (i tu zaczynają się schody) nie mają pomysłu, a raczej umiejętności aby produkt wprowadzić na sklepy. Widzą jedynie w nim produkt który ma trafić za granicę (co jest kategorycznie zabronione). Przed firmą niebawem wielka akcja marketingowa , niestety skazana jest na porażkę ze względu na zerową widoczność na polskim rynku. Jednak niestety zostaną za to rozliczeni handlowcy, a nie osoby które są za to odpowiedzialne!!!Więc jeżeli ktoś w najbliższym czasie chce zapewnić sobie niepotrzebny stres , zapraszam pod skrzydła (usunięte przez administratora)

dobry żart
@XL Energy Marketing.

Przecież wiadomo, że hr w XL nie jest w stanie nic zrobić, bo sam dobrze o wszystkim wie. Do kogo przekazecie informacje o nieprawidlowosciach? Do PK?

@XL Energy Marketing.

Byłem w pracy na noc. Pracy mało. Kontakt wiadomo, bezpośredni z każdym. Praca typu żebyś się nie nudził, nikomu niepotrzebny zapychacz czasu. Chowajcie się po domach , bądźcie bezpieczni. My za te 2 koła papieru na was zarobimy. Robotnik nie zaraża się i nie umiera i łatwo go zastąpić. Zgłoszę te wasze regulacje covidowe występujące tylko na papierze do sanepidu. Macie to pewne jak w banku. Nie straszę i nie liczę na wasz gest bo doświadczenie mi podpowiada, że liczy się u was tylko pieniądz i pozory. Postawie na czyny. Solidarność w zakładzie jak u ludożerców.

@XL

Jeżeli pracy jest mało i uważa ją Pan za niepotrzebny zapychacz czasu, to jakim cudem ma Pan bezpośredni kontakt z każdym ?To, że Pracodawca oczekuje aby utrzymywali Państwo dystans społeczny nie oznacza, że jeżeli Państwo nie będą go respektować to wina spada na Pracodawcę. Rozumiem, że najbezpieczniej byłoby zamknąć zakład, ale przeciwko temu zapewne również by Pan protestował, jak zresztą robią przedstawiciele branż, które rząd najzwyczajniej w świecie zamknął. A propos solidarności nie zarabiają Państwo na nas, wszyscy zarabiamy na siebie nawzajem i jesteśmy sobie potrzebni i bardzo chcielibyśmy, żeby sytuacja była inna, ale jest jak jest. Argumenty podobne do pańskich pewnie mogliby przedstawić pracownicy kawiarń i restauracji, teatrów i kin, siłowni i basenów oraz wielu sklepów , z tą różnicą, że obecnie nie ma w nich mało pracy, w ogóle jej nie ma.

@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Spociłeś się i wygimnastykowałeś. Daj jeszcze z (usunięte przez administratora) jak szpagat robisz. Twoje zapędzanie się w miłości do swoich dokonań to najkrótsza droga go zatrzymania produkcji. My tego nie chcemy, tak myślę. Odczuwany przez nas oportunizm nadepnie Ci panie z północnej Polski na odcisk. Stosujecie drogę najkrótszą do zamknięcia ( lockdown jak kto woli). Nie jest to po naszej myśli wbrew pewnie temu co sobie myślicie czy myślisz. Masz wywody oddalone o ponad 130 km od nas. Wysyłają takich jak Ty w opozycji do nas zamiast ludzi szukających kompromisu. Dzisiaj nie ma nic za darmo i powinieneś to wiedzieć. Wiesz tylko Ci każą udawać za swoją gażę, że nie wiesz. Walisz regułkami jątrzącymi zamiast pojednawczymi. Nasza praca jest warta więcej niż to czym nas pasie dojezdny pan. My wiemy, że Wy wiecie. Szukaj kompromisu a nie hardości. Koronawirus to nie jest hasło. Tacy deprecjonujący wysłannicy jak ty nie stwarzają pola do dyskusji tylko do złości. Chcemy pracować i być wynagradzani i daruj sobie swoje wywody. Nic po nich.

@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Brnij w to dalej i pocieszaj się swoimi słowami.

@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Bywasz w Mławie i uwierz mi furory nie robisz. Twoje wizyty to tylko punkt zapalny i frustracja. Może jesteś fajny tam ale tutaj wywołujesz jedynie zniesmaczenie. Sory, domyślam się, ze takie masz polecenia ale jesteś ich twarzą. Ty na tym zarabiasz ale my mamy swój chłopski, logiczny rozum. Nie musimy sobie tego wyjaśniać bo wiemy o co chodzi.

@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Możesz błyskać erudycją ale piszesz do nas. Chłopów pracujących w zakładzie. Pracujesz 130 km od nas i udzielasz nam rad. Chyba na zdalnym masz taką wenę i doświadczenie. Nawet pól godziny nie byłeś na produkcji osobiście.

@XL

Wiem, że koronawirus nie jest hasłem, boję się go jak wszyscy. Może w sposób zbyt szorstki wyraziłem swoje zdanie, ale nie powiedziałem słowa nieprawdy. Na czym miałby polegać kompromis, jeżeli nie chcą Państwo komunikować go mi, proszę przekazać propozycje przełożonym. Swoją drogą wydaje mi się, że parę rzeczy, udało nam się zrobić wspólnie w poprzednim roku, który był w miarę normalny. Pozdrawiam

@XL

Nawet nie podejrzewałem, że mogę robić furorę, faktycznie rolę mam trudną.

@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

W przyszłym roku wrócimy do tematu rady pracowniczej, no chyba że Państwo wolicie związki zawodowe

że co?

Związki u nas? Pan miotłą trzepnie i myszy chowają się do dziury. Nie pompujcie sie panowie.

Zaciekawiony
@że co?

Kim jest wspomniany Pan z miotłą?

Żółty
@że co?

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą. Mało tego, Panie Robercie sugerowałbym jeszcze bardziej podkręcić śrubę, tj. zlikwidować premie frekwencyjne, premie kwartalne, a także absolutnie nie wracać do programu Benefit. Dlaczego? Ponieważ w 90 procentach ludzie tu pracujący nie posiadają innych lepszych perspektyw, brak im jakichkolwiek innych umiejętności poza wciskaniem guzika na maszynie i sprzątaniem, a więc te działania które proponuję nie spowodują jakiegokolwiek 'buntu' , no może jedynie w szatni????. Znam ich od lat i mimo, że jestem anonimowy to dałbym sobie obie ręce uciąć, że byłoby to znakomite rozwiązanie. Panie Robercie odwagi w cięciu kosztów. Pozdrawiam

Żółty
@XL Energy Marketing.

Styczeń 2021. Rozmowa o podwyżkach. Luty 2021. Brak podwyżek w związku z trudną sytuacją finansową spółki, ale w zamian 9 nowych kamer w zakładzie plus opcjonalnie wejścia na karty magnetyczne na stołówkę, palarnię itp. Brawo Wy

Black
@Żółty

Kamer nigdy za wiele????????????

Heh
@XL Energy Marketing.

Napiszemy jak będzie po co i do kogo . To nie chodzi tylko o pieniądze. Równe traktowanie typu 1=1

Tak
@Heh

Kto jest nie równo traktowany niech może się ujawni. Niech powie dlaczego czy jest to zasługa kierownika czy jego samego A może podejściem do obowiązków

Jarzębina
@XL Energy Marketing.

Brawo XL PR działa. Kilkadziesiąt krytycznych postów usunięto. Niech żyje cenzura.

Jarzębina
@Jarzębina

Przepraszam cofam słowa. Posty przesunięto w dół.

Baba Jaga
@XL Energy Marketing.

Już niedługo będziecie mieli ciepło. Pseudo kierownicy specjaliści administratorzy koordynatorzy i wszelkie inne stanowiska biurowe które powinny być zliwkidowane bądź conajmniej zredukowane płacowo i ilościowo. Pozdrawiam

Wolimy związki partnerskie

Pracownicy

Weźcie coś zróbcie bo tych ludzi łamiących regulamin ubioru jest z każdym dniem coraz więcej. Jedni biorą przykład z drugich i powstał efekt domina(on może to i ja) . Naprawdę źle to wygląda zwłaszcza jak jest jakaś delegacja z zewnątrz

Dzień dobry Państwu. Jesteśmy firmą z podwyższonymi normami sanitarnymi która produkuje (żywność). Jest odgórny przykaz żeby tych norm przestrzegać wiadomo ze tak trzeba oddzielne szatnie itd itd i tu pojawia się pytanie dlaczego większość załogi znając specyfikę pracy i wymogi jakie firma na nas nakłada notorycznie i celowo je łamie od wielu lat. Chodzi o poruszanie się we własnej odzieży i obuwiu mimo że firma zapewnia ubiór roboczy.

Ktoś

Też to dla mnie dziwne. Żaden kierownik działu, żaden kierownik zmiany produkcji, żaden koordynator z magazynu, administrator z magazynu, nikt nie nosi REGULAMINOWEJ odzieży roboczej. Chyba trzeba by o tym sanepid poinformować. No bo przecież uczciwość to podstawa. A ja chcę dla firmy jak najlepiej.

Morda

Dziękuję panom prezesowi i dyrektorowi i kierownikom i celowo pisze to z małej litery żeby pokazać jaki wy macie szacunek do wieloletnich pracowników jaki ja mam do was. Stanowisko może macie ale ludźmi jesteście bez honoru. Ocena roczna w pracy przez was teraz to kartki którymi możecie sobie wytrzeć.... Motywacja jaka jak nie pieniądze? Przychodzi Ukrainiec ( nic do nich nie mam) dostaje lepszą stawkę zostaliśmy docenieni po tylu latach cały czas słyszeliśmy ze pieniędzy nie ma na podwyżki na nic że przez tyle lat "dokładacie" do firmy. Teraz ta wasza prawda wyszła na jaw. Dziękujemy jesteście względem nas naprawdę spoko. Jak wy możecie ludziom spojrzeć w oczy....

Black matt
@Morda

Drogi kolego, skąd dowiedziałeś się, że Ukraińcy mają dużą stawkę? to jest pierwszy. po drugie, pracują 12 godzin dziennie, a my pracujemy 8

@Black matt

Witam. Chodzi o stawkę jaką firma dała im na starcie to raz a dwa to to ze takie cuda się dzieją że ktoś pracuje 4 miesiące i ma więcej od kogoś kto pracuje 10 lat może do tego się odnieś.

klient

zero odzewu od pracowników

Bob
@klient

Dobrze, że te podwyżki były. Każdy jest zadowolony choć wiadomo, jeden bardziej a drugi mniej. Trochę jednak późno a po wcześniejszych słowach i argumentach, że mamy super, czego chcieć więcej, że pieniędzy nie ma, to po tym niesmak jakiś został. Sporo jest takich spraw ale zadowolony pracownik puści to w niepamięć. Musiało parę osób odejść, jedni z pracy inni na chorobowe. Jeszcze inni byli w zaawansowanym stadium szukania pracy. Takie pytanie niezobowiązujące do pana Roberta HR. Czy były jakiekolwiek kryteria tych podwyżek. To jest ważna sprawa i chyba nie trzeba pisać dlaczego. Wobec niektórych osób ludzie się gęsto zastanawiają jak to możliwe, że ktoś ze swoimi ,,osiągnięciami" ma tyle a ja tyle. Jest to często choć nie zawsze bardzo uzasadnione pytanie.

@Bob

Szanowni Państwo, Na pytania chętnie odpowiem, ale nie za pośrednictwem GoWork. Mógłbym udzielić odpowiedzi na konkretne pytania konkretnych osób. Jeszcze raz zapraszam do kontaktu bezpośredniego. Jeżeli chcieliby Państwo rozmawiać bezpośrednio to mam nadzieję, że również będzie ku temu okazja niedługo. Pozdrawiam.

Bob
@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Szkoda. Niestety nauczony tym, ze prawda w oczy i niewygodne pytania nie popłacają to raczej nie zdecyduję się zapytać osobiście. Jestem raczej z tych zadowolonych ale z obserwacji widać sporo rzeczy niejasnych. Jedni niewspółmiernie do ,,wyczynów" nagrodzeni a inni w zasadzie za mniejsze przewiny niedocenieni. Skoro nie da się tak co zresztą rozumiem to niech tak zostanie. Niezadowoleni piszcie na podany adres. Może da się parę rzeczy wyjaśnić.

Big

Ja chce podziękować panu z HR, panu prezesowi, naszej radzie nadzorczej że dzięki waszym wysiłkom pracownicy z 10 letnim stażem będą zarabiali mniej niż pracownik z Ukrainy, który nic nie umie i nie zna nawet polskiego języka i jeszcze my musimy za nich odpowiadać i uczyć ich, brawo dla was, że tak o nas dbacie.

XXL
@Big

Ta sytuacja to dla każdego pracownika jest po prostu przykra i nie ma co się rozpisywać.

Mam pytanie, jestem nowym pracownikem, podpisując umowę zgodziłem się na pewne warunki pracy i płacy np pracę na trzy zmiany, płatne nadgodziny, a teraz dochodzą do mnie wiadomości że mamy pracować w innym systemie chyba cztero brygadowym, czy pracodawca może mi zmienić warunki pracy, płacy nawet, cały system bez mojej zgody, bez jakiegoś aneksu do umowy czy nawet wiadomości na piśmie. Szczerze mówiąc nie bardzo mi pasuje ten system jak ma być i nikt mi nie mówił wcześniej o możliwości zmian godzin pracy. Hyba nie popracuje tu długo.

@Nowy

Nie nie może. Zmiana systemu pracy wymaga porozumienia z przedstawicielami pracowników a takowych w firmie nie ma, więc trzeba by ich wyłonić w drodze głosowania.

@Nowy

Popracujesz dłużej to zobaczysz jak tu jest naprawdę, fama która się rozniosła po Mławie, że to super firma i można dobrze zarobić to dawno nieprawda, dziś w tej firmie nikt nie liczy się z pracownikiem, robią co chcą, grafiki, systemy rozliczeniowe, systemy pracy itp nie wiesz co jest prawdą a co kłamstwem, naginanie prawa pracy na wszelkie możliwe sposoby, zero przepływu informacji, prawdziwych i rzeczywistych, dobre czasy i zarobki w tej firmie to przeszłość. O wszystkim dowiadujesz się w ostatniej chwili żebyś nie mógł zareagować, najlepiej jak pracujesz i nie zadajesz niewygodnych pytań. Także życzę Ci mocnych nerwów i twardej (usunięte przez administratora) bo kopną w nią nie raz.

Nowy pracownik

Chciałem zapytac: Jak jest tak źle to po co tu pracujecie? Cały czas narzekacie, piszecie opinie a siedzicie tu i psujecie atmosferę. Skoro wszędzie indziej jest lepiej to droga wolna... Ale nie.... Lepiej jest jęczeć. Tu pracodawca daje tyle. Jak ktoś chce zarabiać więcej to niech szuka innej pracy lub stanowiska. Czemu nie jest nikt taki odważny i nie zwolni się i pójdzie do sąsiadów? Bo tam kasa podobna ale trzeba się przy tym narobić. Taka jest prawda. Wiem bo niedawno pracowałem "obok"

@Nowy pracownik

My tu pracujemy bo ty tu jesteś, jak ty odejdziesz to i my odejdziemy. Czekamy na twój ruch. Swoje nieumiejętne zarządzanie sprowadzasz do rad żeby się zwolnić ale to tylko o tobie świadczy, a może trzeba się ścisnąć za...ja.. a.. jak się je ma i coś załatwić dla załogi czy tylko stanowisko dla stanowiska...

Alfa
@Nowy pracownik

Co ty bierzesz że takie głupoty piszesz, stękacie, droga wolna, obok trzeba się narobić, siedzisz pewnie w pokoiku z klima i już zapomniałeś jak się pracuje na magazynie czy produkcji, zapomniałeś jakie kiedyś były zarobki i nikt za darmo nam ich nie dał, przypomnę ci 2011 podstawa w XL 2400 ponad półtorej razy więcej niż najniższa krajowa a dziś jaki jest stosunek 2800 do powiedzmy 3500. Z jednego z najlepszych zakładów staliśmy się przecietniakami.

@Alfa

3500? Chciałbym tyle mieć, niestety po 13 latach pracy mam 3300 brutto i jeszcze mi każą to trzymać w tajemnicy

Pracownicy

Cytuję działania firmy ale bieda ale bieda z tej biedy na pocieszenie kupię sobie samolot.

Mnie ciekawi jedna rzecz, jak to jest,co i raz dostaję maila że pojawił się nowy wpis, a sądząc po ilości wpisów to ich wręcz ubywa. Najwyraźniej nic tak dobrze w tej firmie nie działa jak cenzura. Czy to tylko moje spostrzeżenie?

Smerf maruda

Odniosę się do ankiety która była robiona w zakładzie, moim zdaniem to przykład nieróbstwa,lenistwa i niewiedzy nadzoru do tego co się dzieje w zakładzie. Najpierw udawać złego a teraz dobrego glinę. Dla mnie to śmieszne pytać ludzi ile razy chcą mieć sprawdzane szafki albo czy kontrola jest ok. Dla mnie to możecie sprawdzać codziennie komisyjnie każdą zmianę, tylko kto przyjedzie w nocy np w piątek lub niedzielę, przecież noc dla biura to jest od spania. Wystarczy wejść na stołówkę, do szatni czy łazienek żeby zobaczyć co się dzieje. Ludzi coraz więcej a w szatni ścisk ludzie łokciami sobie zęby wybijają, źle rozplanowane szafki ale łatwo przyczepić kartkę szatnia brudna i czysta i mieć wywalone niech się gniotą, trzy łazienki i dwa zepsute pisuary na tyle osób, na stołówce zepsuta mała lodówka do kanapek, naczynia jednorazowe tylko na Hacap później co nas to obchodzi, w nocy i w weekendy nie ma pani do ogarnięcia na stołówce czy w szatni, jak zabraknie, papieru, kubków do picia to koniec umrzesz brudny z pragnienia. Dawajcie więcej kamer, czytników lini papilarnych, inwigilcja całą gębą, tylko kto sprawdza sprawdzających. Pytacie ludzi co chcą od firmy poza płacą, pomyślcie sami możliwości jest dużo a nie czekać na gotowe. Ja wychodzę z pracy po ośmiu czy dwunastu godzinach nocnych, łeb mi pęka od hałasu i mam żebrać co łaskawcy mi dadzą. Może niech mózgowcy wykażą jakąś inicjatywę. Czekam co mi kapnie z nieba.

@Smerf maruda

Państwo z Warszawki uważają wodę gazowaną jako "motywację pozapłacową" Żenada po całości, może jeszcze do motywacji pozapłacowych zaliczcie mydło i papier toaletowy?

Morda

Motywacja pozapłacowya mchyyy?? Założenie kamery w biurze produkcji wtedy My szeregowi będziemy mieli świadomość że my pracujemy na nocy a kadra kierownicza nie śpi nie ogląda (usunięte przez administratora) i olx i tak samo musi " harować" bo najlepiej być kierownikiem zmienić lot o 00:00 a potem wstać o 5 :20 rano i napisać raport i udawać że się pracowalo i śmiać się operatorom w twarz i udawać że jest ok

@Morda

Każdy myśli że bycie kierownikiem to łatwy kawałek chleba, chłopie piszesz ale widzę ze nie znasz specyfiki tej pracy sam jestem kierownikiem dość dlugo i powiem że chętnie bym się zaminil. Dziś juz mogę wrócić na hale produkcyjna stanąć przy maszynie i mieć głowę spokoją.

Pracownik nie niewolnik

Zgodnie z kodeksem pracy pracodawca może przymusić pracownika do pracy w godzinach nadliczbowych tylko w określonych warunkach. 1 Akcja ratownicza w celu ochrony życia, zdrowia ludzi, ochrony mienia firmy lub środowiska np pożar, powódź, w razie usunięcia awarii. W razie wystąpienia szczególnych potrzeb pracodawcy,występujących nagle i niespodziewanie.Dlatego niedopuszczalne jest sytuacja w której nadgodziny są z góry ustalane, stanowią stałą praktykę spowodowaną stałym wzrostem produkcji czyli zapotrzebowania na pracę, wzrost produkcji nie jest nagłą, niespotykaną potrzebą pracodawcy i z góry są ustalane grafiki na godziny nadliczbowe. Dlatego w razie jakichkolwiek nacisków, szantażu czy mobbingu wobec pracowników w celu zmuszenia do pracy w soboty, niedziele czy święta sprawa zostanie zgłoszona do Państwowej Inspekcji Pracy i zostanie założona sprawa w sądzie pracy. Ludzie to nie niewolnicy zmuszani do pracy.

Nico
@Pracownik nie niewolnik

Ewentualne kary finansowe od inspekcji pracy są wliczane w koszta. Wolą opłacać innych niż dać swojemu pracownikowi więcej zarobić. Bo i tak lepiej na tym wychodzę. a tracą ''coś'' na czym im nie zależy...Przykro się to obserwuje.Ale takie jest życie. Okrutne!

H8N8

Kiedy będą obiecane czytniki na drzwiach. Pytam całkiem poważnie bo niektórzy chyba nic po ostatnich ekscesach nie zrozumieli. Praca przez 8 godzin to nie jest żaden wyczyn i łaska. Dobrze jakby, każdego to obowiązywało.

Drodzy Państwo, W związku z tym, że widzę iż na forum jest sporo emocji, pozwolę sobie na małe podsumowanie sytuacji w zakładzie w Mławie. Proszę aby wypowiadając się na forum zachowali Państwo szacunek do firmy, ale i siebie nawzajem. 1. Firma przyznała podwyżki pracownikom. Planowano wszystkim, wstrzymano osobom, które otrzymały naganę – forum ma charakter publiczny więc daruję sobie szczegóły, które wszyscy znamy. 2. Kwoty podwyżek dla części z Państwa nie są satysfakcjonujące, rozumiem, jednak jakiekolwiek podwyżki są zjawiskiem obecnie dosyć rzadkim. 3. Kwota zabudżetowana na tzw. premię roczną, która miała być części z państwa wypłacona została przekazana na zakup urządzeń monitoringu – było to rezultatem zdarzenia, które miało miejsce w zakładzie – zniszczenie części materiałów do produkcji. Decyzja kontrowersyjna, jednak w kontekście kolejnych zdarzeń, o których również nie będę się rozpisywał, jak najbardziej uzasadniona. Przykro mi jeżeli decyzja ta dotknęła też część z Państwa, którzy nie mieli nic wspólnego z żadnym z w/w zdarzeń. 4. Mają Państwo finansowaną przez pracodawcę opiekę lekarską i od nowego roku udało się zwiększyć zakres dostępnych placówek opieki zdrowotnej. 5. MyBenefit został Państwu przywrócony. 6. Premia za frekwencję, która nie ma charakteru regulaminowego i nie jest obowiązkiem Pracodawcy, została pomniejszona o połowę, w relacji do roku 2020, ale została utrzymana na poziomie maximum z 2019. 7. Premia frekwencyjna od kwietnia będzie wypłacana w cyklu comiesięcznym o co Państwo prosili. Reasumując prócz wynagrodzenia otrzymują Państwo świadczenia dodatkowe nie wynikające z wiążącej nas umowy tj. a) Opieka medyczna b) MyBenefit c) Premia frekwencyjna PS Osoba, która napisała, że XL jest dla niej wyłącznie płatnikiem składek a zarabia gdzie indziej, niech doceni fakt, że po pierwsze : płatnik składek w dobie pandemii znaczy bardzo dużo a po drugie proszę o chwilę refleksji, co Państwo by zrobili będąc Pracodawcą i czytając część z wpisów. Forum jest moderowane przez administratorów GoWork, którzy usuwają co bardziej wulgarne teksty lub wypowiedzi, które nie mają charakteru merytorycznego. Pozdrawiam.

Pracownik Prod.
@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Jak wiadomo kwota premii rocznej jest ustosunkowana różnymi czynnikami jak np. chorobowe itp. Dlaczego więc starania się pracowników i całokształt pracy w 2020r który nie był łatwym rokiem wzięły w łeb za incydent z rok u 2021 gdzie pracuje się na nową premie roczna?

XXL
@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Moim zdaniem nasz pracodawca powinien zmienić wysokie mniemanie o sobie bo tylko mówicie my nie musimy ale wam dajemy. Fajnie by było gdybyście dali coś szczerze od siebie powiedziałbym od serca a wrażenie jest takie jakby wszystko trzeba było wam wydzierać z gardła. Tak dajecie nam benefity, bony świąteczne, wczasy pod gruszą, dodatkową opiekę zdrowotną, było kilka imprez, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne PZU, premie frekwencyjna i inne, ale takie powiedziałbym dodatki to dziś w dobrych firmach norma, firmy chcąc przyciągnąć pracowników oferują jeszcze więcej np paczki dla dzieci, posiłki regeneracyjne, wycieczki, dzień owocowy, dzień na słodko, comiesięczne premie różnego typu, kwartalne, roczne, deputaty firmowe a u nas wszystko jakby przez siłę, coś damy ale coś zabierzemy, przekładanie pieniędzy z kupki na kupkę tylko pod inną nazwą, żadnej szczerej inicjatywy. Pewnie że wszystkim się nie dogodzi ale w firmie potrzebne są trochę inne rozwiązania żeby chociaż trochę poprawić atmosferę, jakie a to pytanie może do kierownictwa, dyrektora, może HR. Ogólnie w firmie pracuje moim zdaniem dużo fajnych i wartościowych ludzi warto może to jakoś scalić bardziej, że tak powiem rozruszać monotonię. Nie usprawiedliwiajac nikogo ani nie osądzajac ostatnich sytuacji w firmie może to wynik narastającej frustracji, obojętności jakiejś apatji w śród załogi, potrzeba kogoś, czegoś kto by to naprawił. Powodzenia.

@XXL

Dziękuję za tą opinię. Myślę, że tak możemy rozmawiać. Nie jest tak, że Pracodawca jest jakimś abstrakcyjnym tworem. Szczerze mówiąc brakuje mi takich merytorycznych głosów, które pokazują dwie strony medalu. Jeszcze raz polecam bezpośredni kontakt: rwj@xl-energy.com Pozdrawiam

@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

O nasz łaskawco, zapomniałeś dodać napoje, którym termin przydatności do spożycia się kończy

Ehmm
@XXL

Fajnie ujęte. Bez złośliwości. Nic dodać nic ująć.

Pracownik Prod.
@Pracownik Prod.

Mija tydzień i brak odpowiedzi na pytanie, czyżby poziom trudności pytania to 5 gwiazdek?

Majek
@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

I to zbyt mało na ogólny szał zadowolenia? Szok !!!!!!!!!!!!!!!!

Aaa

Nie wierzę że za gotówkę chyba jakaś większą kasa Ci wpadła.... czyżby premia???

@XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Mam pytanie jak to możliwe ze pracownik który pracuje od kilku miesiący zarabia więcej od pracownika z długoletnim stażem?Tylko proszę nie pisać ze ma lepsze kwalifikacje albo spełnia inne wymogi bo tak nie jest z góry zaznaczam. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o XL Energy Marketing Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w XL Energy Marketing Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XL Energy Marketing Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 67.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XL Energy Marketing Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 6 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 42 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XL Energy Marketing Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w XL Energy Marketing Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XL Energy Marketing Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 172 ocen.

XL Energy Marketing Sp. z o.o.