XL Energy Marketing Sp. z o.o.

Opinie o XL Energy Marketing Sp. z o.o.

;'l 2014-11-29 10:48
Nie żebraj u takich o kase jak Cygan bo wstyd, honoru troche! Jakbyś miał dostać pieniadze to byś dostał. Możesz się odwdzięczyć na wiele innych sposobow jak masz odwage. To oni sa zawsze w potrzebie ze wzgledu na specyfike pracy.
lo 2014-11-29 17:21
Bardzo dobrze trzeba zrobic porzodek z.P.KIEROWNIKAMI nie mozna z nimi pracowac tak majo mozgi zjarane
pracownik z maszyny 2014-12-01 08:28
Pisze tutaj bo juz mnie to wkurza.
Nie dosatlem podwyzki i zyje. Moze warto spojrzec na siebie i zadac pytanie czemu nie dostalem?
Sa u nas w zakladzie osoby ( kilka) z produkcji i magazynu ktore caly czas robia zamieszanie. A niech spojrza na siebie i swoja prace- jesli to moizna nazwac praca, a nie caly czas narzekac i oczerniac innych. Mysle ze wiekszosc poprze moje zdanie. Nie pora aby ci ktorzy to zamieszanie robia.
Jak wam sie nie podoba to powiedzcie prosto w oczy a nie ukrywacie sie za swoimi monitorami.
Macie "jaja" wiec prosze je "pokazac" i nie chowac sie.
A tak poza tym bylo miejsce na kierownika na luzaka na syropiarza. Zaden nie chcial wiec kur... do kogo pretensja!!!
Ocencie siebie i swoja prace a nie innych!!! I zajmijcie robota a nie glupotami na go worku.
Ktos inteligentny kto to czyta to sie niezle usmieje.

q 2014-12-01 11:27
Szanowny Panie Dyrektorze!
Bardzo dziękujemy Panu za "podwyżkę uznaniową", przynajmniej teraz wiemy kto z nas dla Pana jest równy a kto równiejszy.Śmiemy przypuszczać,że jest to podziękowanie za naszą ciężką pracę i poparcie Pańskiej córki na facebooku o które nas Pan nie tak dawno bardzo nas prosił.Wtedy my wszyscy potrafiliśmy się zorganizować aby Pan osiągnął swój cel.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za to "niewątpliwe wyróżnienie" - 'wzruszyliśmy się jak stare sienniki"".
Z poważaniem - Pańscy "równi" pracownicy!
BlaBla911 2014-12-01 16:31
Dziękuję ! Nie mówiłam o pracy PH i nie będę się wypowiadać ponieważ nie pracowałam jako PH. Pracowałam chwilę w biurze i pracowałam w wielu firmach i jeszcze z takim czymś się nie spotkałam. Dla mnie żenada i śmiech na sali ! Po rozmowie kwalifikacyjnej można było stwierdzić, że coś nie tak ale potrzebowałam pracy więc w to brnęłam. Ludzie uciekajcie stamtąd i zobaczcie jak jest w innych firmach zachęcam :)
Miontek 2014-12-03 18:41
Czy firma w Warszawie obecnie szuka pracownikow? Jesli tak to na jakie dzialy lub prosze o info gdzie moge ewentualnie to strawdzic.
jgd 2014-12-03 21:46
Google i wpisz praca Xl.... Bez problemu znajdziesz. Co Wy chcecie id firmy. Fakt pan dyr działu handlowego Z... także traktuje swoich ph nie równo ponieważ są równi i równiejsi w wynagrodzeniu i nowi mają więcej niż starzy pracownicy. Na pewno dyrektorze utrzymasz dobrych ludzi. Ale nie doceniasz ich i chyba Ci obojętnie kto pracuje. Zobaczymy kto docelowo będzie robił dobrą robotę.
Miontek 2014-12-04 16:09
Dzięki
niki 2014-12-27 08:15
Zależy o jakie stanowisko Ci chodzi.. Premii na PH nie ma co jest mało motywujące. Szkoleń brak co także nie rozwija.. Awans? Hmm może kiedyś jak bardziej rozwinie się dział sprzedaży, ponieważ na razie jest mizerny.
Atmosfera nie jest zła Dyrektor spoko, kierownicy też. Warunki pracy także.
gastro 2015-01-04 21:53
witam
wie ktos cos jak wyglada praca w kanale horeca?

pozdro
seba 2015-02-06 19:16
Na pracuj pojawiło się sporo ogłoszeń na PH. Wymieniacie ekipę? Bo na to wygląda. Pytanie do tych co pracowali: warto złożyć tam CV?
piv 2015-02-07 09:01
Nikt nie wymienia ekipy , tylko tworzone są nowe stanowiska pracy.
Czy warto ? Nie jest łatwo teraz na detalu bo firma wymaga masakrycznie dużo, a nie inwestuje w detal. Tragiczne pakiety, brak wsparcia w towarze za zapłatę za wystawki, brak dodatków do zamówienia. A do 300 sklepów w miesiącu chcą aby sprzedać XLa i to na dodatek min 4zgrzewki... Tyle że black szaleje i ma wsparcie , las Vegas także, Redbull też.. Jak XL nie dofinansuje PH to niech nie oczekuje sprzedaży 10palet do detalu. Po co durne wycieczki dla hurtów ? Przez to XL nie będzie widoczny w Polsce tylko za nią... Dajcie PH dużo lepsze wsparcie, a nie straszcie zwolnieniami...
kapral 2015-03-31 13:35
Ph to skórt od przedstawiciela handlowego, mam nadzieję że dobrze rozumiem. Popyt na takie energy drinki jakie sprzedaje xl energy marketing to chyba jest zawsze, bo przecież młodzi ludzie piją tego na potęgę. Wystraczy dobra reklama i to najlepiej w internecie i przedstawiciel handlowy nie bedzie mial za dużo roboty
oko 2015-05-28 09:33
Czy w Mławie bedzie nowa fabryka? może ktoś udzielic takiej informacji?
miki 2015-06-23 13:54
Wszystkim zainteresowanym podjęciem pracy w firmie XL Energy Marketing stanowczo odradzam. Proszę omijać tą firmę szerokim łukiem bo w przeciwnym razie będziecie bardzo gorzko żałować każdego dnia spędzonego w tej firmie. Właściciel to niezrównoważony człowiek, który traktuje firmę jak własny folwark a pracujących tam ludzi poniża i obraża. Panuje tam atmosfera permanentnej inwigilacji, podejrzliwości i braku zaufania. Z pracy wyrzuca się ludzi za nawet najdrobniejsze odejście od przyjętych standardów komunikacji. Takich np. jak źle sformułowany email do klienta. Prowadzi to do sytuacji, że dużą część dnia spędza się na konsultacjach dotyczących poprawności emaila, jakiego chce się wysłać. Każda rozmowa telefoniczna z klientem musi zostać również zaraportowana na piśmie. Własna inicjatywa i zakres kompetencji na jakimkolwiek stanowisku sprowadza się do samodzielnego wyjścia do toalety oraz na przerwę. To miejsce wyłącznie dla sfrustrowanych i nieporadnych życiowo ludzi, którzy za pieniądze dadzą się upokorzyć i upodlić. Właściciel musi poruszać się z ochroniarzem z bronią bo w przeciwnym razie już dawno znalazł by się ktoś kto skopałby mu tyłek. Średni okres pracy w tej firmie nie przekracza roku a garstka pracowników z dłuższym stażem to wytresowane małpy, które udało się przysposobić do tego reżimu. Naprawdę trudno wyobrazić sobie, że w dzisiejszych czasach w Polsce funkcjonują jeszcze takie firmy.
rasti 2015-06-23 17:45
kołchoz i katastrofa !!!
Omijać szerokim łukiem ! Na kasie w tesco nie zostaniecie tak zgnojeni i sponiewierami jak w xl-u. Ten oszołom PK wzbogaca się na takich nieświadomoych wyrobnikach.
Wytresowana Małpa 2015-06-26 09:28
Podpisałbyś sie chociaż. Chojrak za dyche.
Wytresowana Małpa 2 2015-06-26 09:53
Generalnie umowmy sie, nikt nikogo tu nie trzyma jak w kazdej firmie do pracy przychodzi sie zeby pracowac i otrzymac wynagrodzenie. Nie dla przyjemnosci. Zasady sa przedstawione na poczatku pracy i to dosc jasno. Kazdy ma prawo albo sie do nich przystosowac albo podziekować sa wspolprace. Kołchoz bylby wtedy jakby ludzi trzymano siłą. Jesli ktos nie umie napisac ładnej logicznej wiadomosci to faktycznie musi konsultowac kazde zdanie, ale wtedy moze nie powinien byc dyrektorem eksportu tylko asystentka i iśc na kurs business english. Jak w kazdej firmie sa ludzie ktorym taka kultura organizacyjna nie pasuje i dlatego wlasnie powstala koncepcja zmiany pracy. Problem polega na tym ze jest wiele osob ktore mysla ze na stanowiskach kierowniczych beda pokazywaly palcem zamiast byc doslownym leaderem zespolu i pokazać ze da sie inaczej, lepiej i wniesc cos nowego. Niestety kabona nie rosnie na drzewach i trzeba sie na nia napracowac. Jak ktos odpada przy pierwszym spieciu z szefem to jest miękka fryta. Tym bardziej jak ludzie zamiast odejść (bo przeciez maja honor i nie sa jak reszta wytresowanych malp w xlu) ida na L4. Bardzo szlachetne i honorowe.
Wytresowana Małpa 3 2015-06-26 16:41
Drogi "miki": praca w eksporcie polega na sprzedaży a nie snuciu sie po biurze albo podrzucaniu długopisu...
Moze po prostu rozminales sie z powołaniem?
2kwj 2015-07-03 09:51
To chyba miałeś jakieś traumatyczne dzieciństwo jeśli próbujesz wmówić tutaj ludziom, że w tej firmie szanuje się ludzi i ich pracę.
Czy za robienie fałszywej propagandy na tym formum dostajecie jakieś dodatkowe premie od szefa ?
Hans Klos 2015-07-03 15:43
Droga koleżanko. Twoja próba bronienia czegoś, czego obronić się nie da jest bardzo żałosna i karkołomna. Byli pracownicy, których tutaj kompetencje podważasz, naprawdę nie muszą sie bronić. O nich świadczą ich osiągnięcia i wyniki. No chyba, że chcesz powiedzieć, że XL na kluczowe stanowiska zatrudnia ludzi bez doświadczenia i kompetencji. Więc albo nieudolnie rekrutujecie ludzi i zatrudniacie idiotów wtedy musisz sama zastanowić się nad swoimi kompetencjami albo też kultura pracy jaką stworzyliście nie sprzyja wykorzystaniu ich potencjału i doświadczenia.
Natomiast jeśli chcesz bronić tezy, że jedyną rolą pracodawcy jest dostarczanie jak to powiedziałaś „kabony” a firma może funkcjonować w oderwaniu od norm etycznych, społeczno-kulturowych, prawa pracy, nie szanować i poniżać swoich pracowników, to jesteś zwyczajnym nieukiem i powinnaś wrócić do szkoły. Wasze łatane zasoby kadrowe to niestety dramatyczna sytuacja na rynku pracy i dopóki to się nie zmieni zawsze znajdą się desperaci, którzy zaakceptują wszystko. Wasz cyrk wasze małpy. Można pochylić się nad wami tylko z politowaniem. Zatrudnijcie sobie lepiej dobrego PR-owca bo to zadanie Ci nie wychodzi.
Kolejna Wytresowana Małpa 2015-07-03 18:15
Drogi Kolego,

Skąd niby pomysł ze wytresowana małpa 2 to koleżanka?

Nie bronie firmy, bronie ludzi którzy zostali a których obrażasz i za co hańba Ci po wsze czasy.
Proszę zaprzestań tego, albowiem każdy ma inną sytuację prywatną, nikt nie pracuje dla czystej przyjemności bez honorarium i Twoje wywody, że są wytresowanymi małpami świadczą tylko o Tobie (zresztą niezbyt pochlebnie, bo nawet się nie przedstawisz), nie świadczą zaś o nas. Dick move.

Na pewno lepiej jest odejść na L4 po cichu zamiast przyjść i powiedzieć, że się rezygnuje z tych czy innych powodów, niż być wytresowaną małpą, prawda?
Szlachetne zachowanie tego typu rzeczywiście uprawnia do krytykowania innych.

Niestety ludzie, którzy przychodzą na stanowiska kluczowe często są krótko mówiąc kretynami z dobrą prezencją i na pewno lepszym od mojego PRem (dziękuję, że to zauważyłeś). Ludzie, którzy zostali faktycznie mają słabszy PR ale za to dobrze pracują. No, Szejm on dem.

Jeśli zatem byli pracownicy nie muszą się bronić to niech się nie bronią jak to właśnie robisz swoją postawą passive-aggressive. Zwłaszcza niech się nie bronią będąc parówami i atakując ludzi, którzy zarabiają uczciwie na swoje utrzymanie.

p.s. Nie tęsknimy.
Aleksei 2015-07-07 23:14
Przepraszam za mój polski. Pracowalismy z kolegą w firmie przez 2 tygodni na stanowiskach Sales Assistant. Uczylismy się, podróżowaliśmy do zakładu, pojechalismy do Gdańska na szkolenia. Robilismy to, co mieliśmy robić. Po 2 tygodniach zostalismy zwolnieni. Co jest powodem naszego zwolnienia z pracy? Powiedziano mi, że powodem jest brak ludzi dla naszych szkoleń.

Plusy firmy:
wspaniali ludzie (pracownicy)
lokalizacja biura

Minusy:
właściciel, od nastroju ktorego zalezy twoja kariera w firmie
stres w związku z faktem, że nie wiesz kiedy zostaniesz zwolniony

Życzę powodzenia wszystkim pracownikom!
emil 2015-09-23 13:02
Słyszałem od znajomej,że szukają kierowcy dla Prezesa.Czy ktoś może mi powiedzieć, co to za charakter pracy,czy prezes to normalny człowiek?
wiśnia 2015-09-23 16:04
tego to niestety nie wiem @emil, ale niech twoja znajoma może podpyta, skoro ma tam jakieś wtyki, myślę, że taka praca jest całkiem spoko i jeśli tylko możesz, to próbuj się tam dostać :) ja z kolei chcę teraz składać swoje cv na stanowisko export sales executive w wawce, dajcie znać, czy warto próować :)
emil 2015-11-03 15:59
Przyjęli już kogoś na stanowisko kierowcy szefa?
kotek 2015-11-03 19:05
czy warto sprobowac @wiśnia, to na pewno wiem ze w firmie XL Energy Marketing Sp. z o.o. oferuja umowe o prace, pakiet opieki medycznej. ja zas chce sie dostac na stanowisko przedstawiciela handlowego bo dodatkowo daja komorke i samochod sluzbowy. ale moje pytanie raczej bedzie dotyczyly zarobkow: wiecie mniej wiecej jakiej wysokosci?
deadiaa 2015-12-08 22:32
Witajcie,
chce aplikowac na stanowisko zaopatrzenia w surowce. Możecie coś powiedzieć od tej strony? Rozumiem, że najwięcej jest PH ale są też inne stanowiska - w tym to. Będę wdzięczna za opinię.
meksi 2015-12-09 01:37
Ciężko mi powiedzieć, coś na temat tego stanowiska, no ale na pewno wujek google coś podpowie, o samej specyfikacji w tym zawodzie, ale racja PH jest najwięcej.
były pracownik 2016-10-07 16:50
Dramat. Firma z USA a standardy rodem ze wschodniej Syberii. Inwigilacja, brak zaufania, kontrole. Pod typowym amerykańskim "everything fine" wypowiadanym z uśmiechem na ustach kryje się obłuda i fałsz. Rotacji wielkiej pracowników nie ma, jak w każdej innej korporacji. Każdy trzyma posadkę, bo płacą. Za dużo energetyków i prozacu w polskich warunkach robią z tego produktu śmiecia, który nigdy nie dorówna Black czy Las Vegas, a te wasze porównania dlaczego się XL gorzej sprzedaje to serio wymyślane są przez zryte głowy.
XL Energy Marketing Sp. z o.o. 2016-10-07 18:20
Dziękujemy za dodanie opinii. Praca w dziale polskiej sprzedaży jest wymagająca - wiemy, jak silną mamy konkurencję i że jest przed nami bardzo dużo pracy ze strony całego zespołu. Kontrola pracy handlowca nie powinna pana/pani dziwić, występuje w każdej organizacji handlowej, więc trudno się odnieść do zarzutu inwigilacji i braku zaufania. Przypominamy, że dział produkcji dba o najwyższą jakość produktu - na pewno nie zawiera on prozacu. W ramach sprostowania informujemy również, że XL Energy jest polską spółką zarządzaną z Warszawy. Co do warunków pracy we "wschodniej Syberii" nie możemy się wypowiedzieć.
Az 2016-10-07 20:07
A dlaczego sie gorzej niby sprzedaje nie rozumiem do konca twojej opinii, moim zdaniem jak wszystko jest dobrej jakosxi to ludzie beda kupowali
Weronika 2017-03-17 09:57
Chcecie być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami XL Energy Marketing Sp. z o.o.? Zachęcam do sprawdzania fanpaga firmy https://www.facebook.com/XLPoland/?fref=nf
Warsawwoman 2017-06-29 12:41
Dzień dobry, otrzymałam zaproszenie na rozmowę na Export Client Service Specialist.

Osoby które tam pracują lub pracowały czy mogą mi podpowiedzieć jakie zarobki są na takich stanowiskach w XL Energy Marketing ? Jak się obecnie pracuje, jakie są plusy i minusy, jaka jest atmosfera?

Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
ryś 2017-07-14 12:56
Witam,Chce aplikować na PH na teren Warszawy i mam parę pytań .
1. Jak generalnie wygląda praca w XLu
2. Jakie zarobki (mam kilkuletnie doświadczenie handlowe)
3. Jacy ludzie (kierownik ,szef)
4. Atmosfera

będę wdzieczny za odpowiedzi
Pracownik 2017-08-22 16:44
Co Ty czepiasz się dowodzących,ja miło wspominam pracę w tej firmie gdyż kiero daje zamówienia do wbicia plan robił się sam tylko produktu na sklepie brak. I to była jedyna zastanawiająca sytuacja.
XL Energy Marketing Sp. z o.o. 2017-09-07 13:16 [pracodawca]
Szanowni Państwo, wpisy oskarżające pracowników firmy, bez wyjątku czy dotyczą one przedstawicieli handlowych czy innych pracowników biura lub zakładu będą usuwane. Jeżeli są państwo pracownikami firmy i chcieliby państwo zgłosić jakieś nieprawidłowości, proszę nie posługiwać się anonimowymi wpisami na forum a raczej nawiązać kontakt bezpośrednio z administracją firmy. Tylko w ten sposób będziemy mogli zweryfikować państwa głosy i dążyć do wyjaśnienia poruszanych kwestii.

żenada 2017-09-07 21:58
Tak więc szanowny XL-u sprawdźcie tą informację u źródła i wśród obecnych pracowników uczestniczących w wigilii a przekonacie się że to prawda.
Nie ma mowy tu o żadnych oskarżeniach spytajcie pierwszego Krzysztofa S.
C.D.N
Prawda 2017-09-16 20:43
Czemu panie z działu HR czyszczą wpisy o prawdzie ......
Szlapańska wie o czym ja piszę i niedługo wszystko się wyjaśni ....
ZM i Krzyś to był Eksport.
Cream 2017-09-30 22:49
A Pani KW teraz w innej firmie robi "porządek" i wprowadza zasady "małpy w cyrku".
Porażka!!!! Co to za babsko?! Nic nie umie a wydaje jej się, że jest managerem!?
Były. 2017-10-05 21:15
W firmie dużo mówi się o zakazie eksportu.Wystarczyło by sprawdzić zamówienia paletowe do sklepów które są powtarzane notorycznie i okazało by się że towaru nie ma.Lecz świta kierująca z WZ na czele mydli oczy prezesowi i właścicielowi firmy.
żenada 2017-10-07 06:26
Czy dostaną wreszcie wszyscy odpowiedz potwierdzającą ten fakt że dyrektor firmy Waldi leżał pijany na podłodze w kiblu nieprzytomny w restauracji belweder podczas imprezy firmowej .Tak godne reprezentowanie firmy trzeba odnotować .
żenada 2017-10-10 09:14
Waldku nie jest Ci wstyd za taj godne reprezentowanie firmy .Co na to Prezes??????
Może da wszystkim odpowiedz ktoś z działu HR.
Były 2017-10-11 12:37
Nie polecam. Zwłaszcza prace z KS Kierownikiem z Północy . Zadufany w sobie dzieciak, oszukujący wszystkich od firmy po klientów
rozczarowany 2017-10-11 15:18
Okropna atmosfera pracy i mobbing na porzadku dziennym. Krzyki, wyzwiska i obelgi ze strony szefa.
żenada 2017-10-13 07:54
Nie chce dział HR odpowiedzieć i przyznać że Dyrektor Waldek leżał pijany na podłodze restauracji Belweder podczas imprezy firmowej.To może zgłosić to godne reprezentowanie firmy do samego szefa;
cy@xl-energy.com
lw@xl-energy.com.
smutny 2017-10-14 09:38
Witam,
Pod koniec promocji konsumenckiej tego roku KS kiero zorganizował nam spotkanie regionu.Każdy z nas dostał stertę stendów i materiałów reklamowych ponieważ trzeba było się ich pozbyć z Mławy.Jak można zauważyć upychaliśmy je po wszystkich napotkanych śmietnikach lecz nikt w firmie nie zauważył że aż tyle ich nie wstawiamy.Lecz trzeba by się spytać góry po co ta fikcja !chyba tylko dla wyniku i pokazania prezesowi.
pomocy 2017-10-15 20:43
Zgadzam się z kolegą w całości.Przekazanie materiałów
reklamowych STENDÓW było totalną fikcją a KS wiedział że trafią do kontenera lub na ognisko!!!!;
Dziewczyny z biura prosimy o pomoc!!!!!!;;
Nie chcemy tak pracować pod taką fikcją, gdzie u nas można to zgłosić i nie narazić się przełożonym.
żenada 2017-10-16 06:47
A co tam się zadziało?
Ja chcę tylko odpowiedzi o leżącym Waldku Dyrektoże w kiblu podczas imprezy.
PRAWDA czy nie.
Nick Young 2017-10-16 15:44
Potrzebuję rzetelnych informacji jak się pracuje w dziale handlowym ? Plusy, minusy.
Tylko konkretne informacje i na temat.
Z góry dziękuję
Zostaw swoją opinię o XL Energy Marketing Sp. z o.o. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie XL Energy Marketing Sp. z o.o.