Opinie o amica.pl - Amica S.A. w Wronki

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Amica S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amica S.A. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amica S.A. w Mickiewicza

ZDESPEROWANA

Atmosfera w firmie jest taka tylko i wyłącznie przez ludzi którzy myślą że są pępkiem świata a są zwykłymi prostakami. Prym wiodą panie WH , SN z piekarnika. Obgadują , wyśmiewają i szydzą z ludzi Mobbing !!!!!!!

Czarna
@ZDESPEROWANA

Rozdzielić je na wate taś.500 i 600 nie będą miały czasu na wyśmiewanie się z innych

Rom
@Czarna

Proszę zgłosić się z tym tematem do dyrektora działu HR jeżeli nic z tym nie zrobią to do komisji ds.Etyki Likwidować takie panie które pozwalają sobie na takie zachowanie

Wpg
@ZDESPEROWANA

Jeżeli pani nie będzie wiedziała gdzie jest biuro działu HR lub jak zgłosić ten temat do komisji ds.Etyki to proszę zapytać się pani Sylwi N była tam częstym gościem i pomawiała innych

Kami
@ZDESPEROWANA

W toalecie i szatni aż uszy więdną taj jadą obie na ludzi z którymi pracują.

Wp
@Kami

Dlaczego takiej sytuacji nie zgłosicie do działu HR one biegały do HR i gazetki pow.skarzyć się na koordynatora jak im żle w Amice Na taśme znimi

Zszokowany.
@Wp

Pracownicy HR to nawet Kodeksu Pracy nie znajom. Chodzi o podstawowe informacje wałkowane na każdych szkoleniach BHP..

Domin

Rąbią (usunięte przez administratora) innym a same mają ją ogromną wstrętne pasztety. Niech ich Bóg za to pokara za krzywdę którą innym zgotował , za łzy wylane .

Serdeczne "pozdrowienia " dla tych co w domku siedzą grzecznie i cicho, a w robocie pokazują rogi, bo gdyby nie teściowa, teść, któremu rąbiesz d*pę i żonka mieszkałby jeden z drugim pod mostem! O zapachu po weekendowych "przygodach" nie wspomnę, bo mi żal waszych żon, które tu pracują lub pracowały i dzieci.

....

A na emplo w grupie związki zawodowe ciekawe rzeczy pisza pdnośnie podwyżki

Sss
@....

A już nie napiszesz że nie bedzie podwyżek dla biurowych?? Lepiej tylko o złych rzeczach pisać iludzi buntować! A tak Was ci biurowi zawsze uwierają...

Prezes

Z Ciebie również lizuśie !

......
@....

Co piszą na tym emplo?

Trzy etapowy proces rekrutacji - telefoniczna selekcja przez firmę zewnętrzną, tu pracuj.pl. Następnie rozmowa online - osoba z HR i dyrektor działu. Ostatni etap, na miejscu.. I wszystko byłoby super gdyby nie brak odzewu ostatecznego - tyle się mówi, że kandydaci ghostuja rekruterow, tymczasem tutaj zrobiła to firma, czym niestety jestem zaskoczony i rozczarowany. Wystarczy mail, sms, nawet jak się nie chce zadzwonić i skonfrontować. Co więcej, próbuje zrozumieć podejście, bo czasem różne rzeczy wypadają, ktoś zachoruje.. Więc zadzwoniłem, aby dopytać, bo mogę.. Połączenie odrzucone (spotkanie, cokolwiek) ale niestety nikt później nie oddzwonił, co było gwoździem do trumny.

Różne, od standardowych bo psychologiczne i behawioralne. Na ostatnim etapie nawet scenka do zagrania.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
iuhreiub

wielki czas się ewakuować bo z dnia na dzień firma zjeżdża po równi pochyłej w dół ludzi coraz mniej taśmy dwie zmiany w plecy a zarząd cały czas udaje że wszystko jest ok... i gdzie ci Ukraińcy co tak mieli ciągnąć te produkcję??? Bez Polaków ta firma nie istnieje ogarnijcie to!!! A bez porządnych wypłat Polaków nie będzie...NIGDY... bo Amica to już tylko kojarzy się z mobbingiem i nędznymi pensjami...

@
@iuhreiub

To na co czekasz na błogosławieństwo . Krzyż na drogę i do samsunga tam się nauczysz pracować !!!!

nelt
@@

To prawda amica,kojarzy się z mobbingiem i kiepską pensją ludzie omijają tą firmę na,każdy kroku słychać negatywy na temat tej firmy

Uuuuuii
@nelt

A tobie powiedzą że dlatego chodzimy na inne działy bo ludzi nie chcą przyjmować dobre haha.co mają nam powiedzieć że ludzie nie chcą przychodzić do takiej firmy gdzie jest poniżanie za najnizsza krajowa

wpg

ostatni gasi swiatlo

lech
@iuhreiub

zmana kierownikow tak jak zmieniaja trenerow

Trehvg
@lech

Jeden z kierowników z pewnego działu powiedział że ukraincy to jest przyszłość amici

Robol
@Trehvg

Nawet wiem który z kierowników, tego to już dawno powinni zwolnić, nie dość że non stop jakieś panienki zalicza to jeszcze swoim mistrzuniom i koordynatorkom każe psychicznie ludzi wykanczac. Może w końcu prezes zacznie zwalniać kierowników, zwłaszcza tego jednego to może wtedy ludzie zechcą przychodzić na ten dział, bo teraz każdy broni się nogami i rękami byle tam nie trafić

wpg
@Robol

duzo jest takich kierownikow wyplata wyplata a le kierownik (usunięte przez administratora) co ludzi nie szanuje to nikt tam nie siedzi

nie dla wpg
@wpg

maciek z klanu bije wszystkich na glowe

Maly wacuś
@nie dla wpg

To ten odporny na wiedze co na garbie innych sie slizga? Z tego klanu?

Wqt
@iuhreiub

Powinni zmienic reklamę.amica to taka szkoła przetrwania poniza Cię do granic mozliwosci i jeszcze kabinuj bracie jak przeżyć od wyplaty do wyplaty

@Robol

Tego starego dziada jeszcze ktoś chce ;chyba patologia ,która chce wypróbować swoje możliwości .

maciek
@@

jestes takim kretynem ze tylko amica lub samsung?

Zenek
@Trehvg

A inny powiedział " starym nie warto dawać podwyżki bo i tak nigdzie nie pójdą"

axva
@iuhreiub

Szkoda, że większość pracodawców nie potrafi docenić pracowników tylko ich poniża i traktuje jak bydło i myśli, że jak ma Ukraińców, to czuje się jakby złapało Boga za nogi. Lepiej mieć lojalnego i zadowolonego z pracy rodaka niż imigranta, który migruje z miejsca na miejsce i szuka wciąż czegoś lepszego. Przecież każdy Ukrainiec to sezonowiec i nigdy nie zagrzeje dłużej w jednej pracy co będzie powodować, że rotacja będzie bardzo, ale to bardzo wysoka, a z czasem jak będzie pracowała większość sezonowych imigrantów, to ktokolwiek będzie bał się do nich odezwać, będą robić co będą chcieli. Nie są związani ani z zakładem, ani z miejscem zamieszkania. Im jest wszystko jedno. Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia Amice jak i reszcie pracodawców.

wronek
@nelt

Racja tak jest

Tamargoci

Dlaczego niektórzy przychodzą do pracy na nockę się wyspać i nikt im nic nie zrobi ?

Che
@Tamargoci

Na jakim dziale tak fajnie?Może się przyniosę.

sasza
@Che

tam gdzie sie nasjbardziej kochaja

Ciekawy
@sasza

A gdzie się najbardziej kochają i kto?

@Ciekawy

najbardziej kochliwym działem są wiązki i armatura płyt grzejnych i gazowych oni mają zawsze cza nie jadą na liniach .

@Ciekawy

czas.

Chyba zaraz po emalierni

Nie mogący spać
@Antymonius

Głównie na emalierni, zwłaszcza operatorzy. A szczególnie ci co odpowiednio krakaja przy kierowniku

@Nie mogący spać

W szczególności jeden - przychodzi na 22 do pracy A już o 1 idzie spać

Ciekawy

Ciekawe z jakiej zmiany

@anonymous

Jesteś przekonany że najbardziej kochliwym działem są wiązki i armatura ? Nie można pisać czegoś na co nie ma się dowodów niech każdy zacznie od siebie z kim miał romans itd. A nie psuje opinię innym.

Trzy
@Nie mogący spać

Pewnie ten co sądzi że gdy odejdzie to Amica padnie. A ja sądzę że dopiero wtedy się podniesie! !!

Kor

Pewnie emeryt?

@Antymonius

Z obecnej popołudniowej ten w okularach

Śpiochy
@Trzy

Dokładnie, ten co myśli że firma padnie jak odejdzie, co tak bardzo wszystko usprawnia i kierownikowi już chyba sam nie wie gdzie wejść. Poza tym inni też, najpierw ploteczki a później w kime. Może czas najwyższy dać im robotę na liniach skoro ludzi nie ma, niech robią, bo programy ustawić to każdy może.

? ? ?
@Tamargoci

Ciekawe komu chłop musiał się narazić że kabluje na niego?

Zła
@Tamargoci

Podobno jeszcze trzy lata będziemy się z nim męczyć! !! Potrafił kierownika i koordynatora tak okręcic że jak coś zepsuje to nie jego wina tylko nasza bo program nie był zawieszony, to nikt nie powiedział albo emalia zła. U niego zawsze zła.

Szef
@Zła

Czemu trzy lata ? I co to za gość ?

@Szef

Zacznijcie podawać imiona nazwiska nr telefonu i może jeszcze dla ciekawskich nr PESEL. Co wy ludzie tu wg wypisujcie ??? Temu ma służyć ta strona ? Niszczeniu innym życia i utrudnianie go? Jeden jedzie na drugiego opisuje dziwne historię a kierownictwo to czyta (bo nie wierzę że nie) i się śmieje z was w głos!!!!

Lipton 191929

Zgadzam się przed mówca te pomówienia kto z kim kiedy i jak zniszczyły nie jeden zwiazek Ludzie ogarnijcie się nie macie 5 lat nie jesteście w przedszkolu tylko w pracy.

Kris
@Antymonius

Nie, z obecnej rannej zmiany

pracownik emalierni
@Zła

ten drugi w okularach nie lepszy potrafi niezle bajerowac kobiety lowelas jeden

Czytajcie Wroniecki Bazar a zrozumiecie dlaczego Amica Nie szanuje pracownikow fizycznych wybuduje hale na Pomecie i zyska 200 pracownikow z zakladu karnego szykuja sie zwolnienia pracownikow ktorzy duzo naduzywają L4

PiS
@anonymous

O co wam teraz chodzi? Przeciez jeszcze nie dawno patrioci tu pisali ze trzeba bronic naszego kapitalu, firma resocjalizowac chce naszych rodakow to sie cieszcie, no ale tak to jest w najbardziej nietolerancyjnym ksenofobicznym kraju, ktory otrzymal lekcje dwa razy od chlopcow z czarnego lądu z Senegalu i Kolumbii, pokory sie uczmy pokory.

Hhhhh
@PiS

Przeczytałem ten tekst i nie wiem w którym miejscu pisze o zwolnieniach... Jakaś parówa sieje dezinformację....A chłopi powinni się cieszyć że (usunięte przez administratora) będą robić za murem i nie będą pukac ich żon hehhe zresztą teraz to już ukraincy podrywaja polskie baby polscy faceci ukrainki i na odwrot wiec jednym slowem jedno wielkie kure....stwo hahahha

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

@Zainteresowany

W tej firmie nie ma pozytywów mobbing jest

verlo

Czy to prawda ze nowy pracownik jak jest przyjmowany do amiki jest kierowany do psychologa czy może tam pracować hehe w tej firmie ?

Obecny pracownik

Ludzie nie macie innych zmartwień tylko wchodzicie z butami w czyjeś życie tak się nie robi w jakim kraju My żyjemy że jest zazdrość i obgadywanie

czarna
@Obecny pracownik

Dajcie mu spokój z kim on śpi czy żona albo kochanka jego sprawa, a nie obgadujecie go za plecami i wypisujecie bzdury .Jego sprawa jego życie.

@czarna

Jak to ładnie wchodzi się z brudnymi butami w czyjeś życie może jak by tak każdy sobie zrobił rachunek sumienia i powiedział o sobie wtedy by zrozumiał co wypisuję

Joanna
@czarna

Dokładnie niech każdy sobie zrobi taki rachunek sumienia co robi na codzień i jakie grzeszki ma. A nie wchodzi brudami czujes życie z kim śpi czy kogo ma Albo nie ma zastanówcie się. Bo oskarżyć idzie łatwo kogoś czy tylko to jest prawda ?

blady
@Obecny pracownik

jestem mlody mam 45 lat chce do was dolaczyc uprawnenia na co chcecie kwota jaka chce dostac 5500 brutto

Joanna

Przypominam wszystkim użytkownikom o obowiązującym na forum regulaminie - https://www.gowork.pl/regulamin - mimo że wypowiadacie się anonimowo to wciąż obowiązują Was zasady kultury oraz polskie prawo. Publikujecie komentarze na forum publicznym, na którym nie można używać obraźliwych określeń wobec nikogo.

Uyti
@Joanna

A koordynatorow w miejscu pracy to nie obowiązuje?teraz się nauczyli tzw kulturalnego pomiatania pracownikiem bez wyzwisk

@Uyti

Najlepszy w pomiataniu pracownikem jest pan z z emalierni.kiedy góra wkoncu zrobi z nim porzadek

Bado
@Byly

Nic mu nie zrobią.To w końcu działacz związkowy! !!i wielki aktywista posłuszny jak baranek a kierownik L bardzo sobie ceni tego Baranka i kryje wszystkie jego wybryki. Tak że dotąd aż na emalierni nie zmieni się kierownik niema szansy by góra zainteresowała się panem Z .

@Bado

Co racja to racja swego czasu pochwalił się kierownikowi ze ludzi trzeba sobie wychować no i chowa ponizaniem

@Byly

Właśnie przez takich jak pan K.Z.ludzie odchodzą z Amici. To jest najgorzej wychowany człowiek z jakim miałam kontakt. Mam nadzieję że w końcu tam na górze ktoś przejrzy na oczy i zrobi z nim co należało już dawno zrobić.

Byly

Ten pan jest chamowaty. Wyróżnia podwładnych na lepszych i gorszych udowodnił to przez parę lat istnienia tego śmiesznego oceniania. Nie potrafi przyznać się do błędu. Pracownicy myślą za niego bo zna się najlepiej na ponizaniu nie na pracy.

Tak
@Byly

Dokładnie tak jest to pracownicy muszą za niego myśleć a przy ocenach to korzystali ci co papierosami czestowali

@Tak

I czestuja do dziś.......

Tak
@Byly

Szczególnie pan który jeździ wózkiem tzw.rakowy nawiasem mówiąc niezły konfident .

Laik

W języku fachowym to podobno jest Osobowe Źródło Informacji

@Byly

no i jak tam nie być chamowatym;od góry się uczymy koordynatorzy od kierowników my od koordynatorów ,pózniej sami od siebie.NIKT tego tam nie zmieni trzeba też być (usunięte przez administratora) .

P.F
@anonymous

Kto tak czyni przekracza drugie przykazanie. A nie ja, lecz Jezus powie: Biada wam, którzy wyzyskujecie ludzi, którzy wyzyskujecie pracę, którzy płacicie na czarno, nie płacicie składki na emeryturę, nie dajecie wakacji. Biada wam! Oszczędzacie na pracy, oszukujecie i nie płacicie tego co się należy, oszukujecie na pensjach. To wielki grzech - powiedział papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi. Ojciec Święty podkreślił również, że Ci, którzy nie wypłacają wynagrodzenia zgodnie z umową, popełniają grzech śmiertelny. W słowach skierowanych do uczestników mszy, papież Franciszek podkreślił również, że Bóg dał nam bogactwo, abyśmy się nim dzielili.

@Bado

Niech nie będzie za mądry,bo kiedyś taki mądry był mistrz od siedmiu boleści z klejenia też ulubieniec kierownika L.Już go dzisiaj nie ma ,a głowę nawet nosi niżej biedoki.Nawet kierownik mu nie pomógł z tym z g.s.też tak może być.

Paranoja
@Tak

W czasach oceniania pracownika zachowywał się tak jakby że swojej kieszeni te podwyzki dawał. Dobrze że to się skończyło bo wtedy była by różnica na stawce miedzi pracownikami z podobnym stażem pracy.

Dock

Bo to jest typ żołnierza wszystko wedlug rozkazu.Zero własnego zdania ,żadnych predyspozycji do zarządzania ludźmi, zero własnego myślenia, wszystko ludzie muszą za niego myśleć .Panie Prezesie nie wsyd Panu że taki człowiek reprezentuje firmę która Pan zarządza?

@Joanna

prawda jest taka iż ludzie na emalierni ze zmiany KZ bardzo intersuja sie zyciem innych jakby nie mieli wlasnego zycia i szukaja sensacji i czekaja az niektorym powinie sie noga by mogli swietowac . nie pozdrawiam wscibskich bab

Czująca odrazę
@Tak

To ten rakowy co lubi dotknąć, poklepac i przytulić ?Sam jego widok jest okropny!!! Nie mówiąc o powyższym.

Fuu
@Czująca odrazę

Racja jest okropny ,chociaż jemu wydaje się że jest bardzo dowcipny, to dla mnie jest to ordynarne i prostackie .

Racja! Szczególnie Agunia!!i pan Krawiec!!

Hgfd

A na czele marylka

Nie ladnie
@anonymous

Nie ładnie tak w swoje gniazdo pluc operatorze leszku już raz pana k z tu opisales

Radość
@anonymous

Krawiec?Czy to chodzi o tego Antka? Jeśli tak to jest tak samo odpychajacy jak ten rakowy !A najlepiej co mu wychodzi to obgadywanie innych.Mam szczęście że nie muszę go już oglądać a innym współczuję ????

O ja
@Hgfd

Marylka to się nie mieści w żadnych kategoriach .Jest nie do podrobienia można powiedzieć że to liderka wśród pewnych grup.

Dno
@O ja

Ciekawe kto tu napuszcza ludzi na siebie aż tak dobrze zarabiacie?I gdzie administrator tej strony że pozwala żeby obrazali pracowników podając imiona i dzialy. Żebyście tak o podwyżkę glaby walczyli A tak dostaliscie ochlapy dla biedakow

@Nie ladnie

Leszek znalazł sobie dziewczyne i zgrywa nie wiadomo kogo hihi

Czarna

Chyba wiem kogo Dorotkę Sk. klejenia Wpg Leszek uważaj bo Cię wy...cha z kasy

aśka to ty ,jak nie mają się interesować jak znowu nie ma Cię w pracy ;wścibscy są nie tylko na emalierni ,pamiętam jedną rodzinę która miała okrągły stół w domu wszystko wiedzieli o wszystkich tylko nie o sobie.Ciekawe teraz o czym gadają jak pan nie jest już mistrzem ha ha .

stas
@Antymonius

tylko wyrazy wspolczucia dla jego dziewczyny gdzie ona wogole ma oczy

Bok
@stas

Która to taką zazdrosna?

Grycan
@stas

Nie oszukujmy się dziewczyna poleciała na kasę

@Antymonius

Dla wszystkich zainteresowany i niezainteresowanych nie zgrywam nikogo jestem zwykłym facetem pracownikiem jak wy i nie mam dziewczyny i na pewno tez nie interesuje mnie Dorota SK. nie mój gust .A po za tym nie macie innych zmartwień tylko kto z kim i dlaczego ,i zadna mnie nie wyd....na kase ok nara.

Antymonius

To ciekawe z kim sypiasz

Lala
@Czująca odrazę

Widocznie nawet żona już z nim nie chce

Tak tak
@Fuu

Bo prostaka nie stać na nic innego

Mienlone

Jest moc .i to jest chyba ten afrodyzjak co tak kobiety do niego przyciąga

klara
@Mienlone

No raczej NIE AFRODYZJAK , przytulić się i zasnąć nie możliwe cofka do białego rana a w pracy byłabym nieprzytomna A FUJ....

Smrodynka
@klara

Higiena to nie jest mocna strona wielu osob, na kazdym dziale chodzą takie "muchomorki":) moze jakas kampania antysmrodowa by sie przydala?

Patolus
@Smrodynka

Pan z lakierni to już bije chyba wszystkich tych muchomorków na głowę faceta wywalili z głównej szatni to zanieczyszcza powietrze w innej był już nawet na rozmowie z kierownikiem i w BHP ale nic to nie dało sam twierdzi że on nie śmierdzi tylko inni..

Były amicowiec

Brawo matole, nie ma to jak rąbać komuś d....Anonimowo i po nazwisku , za plecami w necie....typowe zagranie małego tchórza...

Wiktor

Szkoda, że nie potraficie docenić faktu, że pracujecie w bardzo dobrej firmie.

Mania
@Wiktor

Jeszcze chwila i się rozplacze na jakim wydziale jest tak cudownie że tak twierdzisz?

Parodia
@Wiktor

Tylko dla kogo jest taka dobra? Dla nierobów i łazików!!!

Qsw
@Wiktor

Załatwisz nam przeniesienie na twój dział skoro tam jest tak super?Gdzie tak fajnie jest?

eren
@Qsw

Narzędziownia hehe

cierpliwy
@Wiktor

Jeśli uważasz,ze nie potrafimy docenić pracy to zapraszamy na 8 h pracować z Ukrainą ..to może zrozumiesz ile pracownicy i kordynatorzy muszą mieć cierpliwości....nie wspominając ile trzeba za nich pracować...

Vvv

Pracownicy amici wejdzcie sobie na Money. Pl i zobaczcie fote usmiechnietego pana Rutkowskiego i przeczytajcie jak nasza firma swietnie stoi finansowo. W tym roku planują 70 milionow wydać na inwestycje. Ciekawy artykuł

Robol.
@Vvv

Inwestycje to rozwój. Amica to nie pępek świata. Konkurencja nie śpi. Gorenje przejęte przez Chinczyków.

Konfucjusz
@Robol.

Zgadzam się w 100%... Rozumiem że ludzie chcą lepiej zarabiać... No ale sorry, statystyczny robol - wstaje rano, myje się, coś tam zje, spali szluga i leci do roboty, odwali 8h i z głowy, gów@o go interesuje na czym polega wolny rynek, ekonomia, handel, sprzedaż... Przecież Amica była jest i będzie więc czym się przejmować??? Otóż właśnie jest się czym przejmować bo wolny rynek to dżungla i rządzi nim prawo silniejszego i zakład żeby nie dać się pochłonąć innym musi stale się rozwijać... A chińska gospodarka jest jak czarna dziura pochłonie wszystko kiedyś...

oświecenie
@Konfucjusz

BRAWO!! pierwszy raz słyszę mądrą wypowiedź pracownika! wszyscy szczekają o milionowych inwestycjach Amici i chwaleniu się dochodami a nie ma pojęcia jak wygląda rynek, giełda notowania itd... od tego zależy przyszłość firmy. Trzeba robić dobry PR w mediach bo zaraz ludzie będą akcje wycofywać!! Pracownicy nie mają zielonego pojęcia jakie działania musi podejmować firma żeby istnieć następne lata! wasze strajki doprowadzą ze firma zostanie sprzedana i przejmie was chiniczyk lub koreanczyk i będziecie j****ć 12 godzin jak u sąsiadów za płotem za te same pieniądze !! włącznie myślenie a nie powtarzajcie haseł żeby ludzi buntować!!

@oświecenie

Roboty za plotem dla roboli jest pelno nie tylko, o roboli sie proszą...to biurwy trzesą porami co zrobią te rodzinne klany, juz dawniej pracownicy pamietają jak miala byc amica sprzedana zachodniej firmie to od redukcji biurowych zaczeli...i placz byl lament i deprecha bo tacy biurowi geniusze to tylko w amice mogli byc nigdzie poza tym...z jaka ulga potem powracali...bo co by robili poza ta amica:)

a
@Stary wyga

a co ty pierd..... sz? a kto strajkuje? biurowi?? kto jak nie robol doprowadzi do sprzedania polskiej firmy w obce łapy?? więcej strajkujcie a będziecie robić po 12!we wronkach nie znajdziecie lepiej płatnej pracy... taki kraj

@a

Obce łapy? Pomijasz fakt ze gdy dawniej zachodnia firma chciala przejac amice to zaznaczyli ze nie chca firmy z takim balastem biurowym i posypaly sie biurowe zwolnienia...i byl placz lament i deprecha...i ci poxwalniani biurowi o ktorych tu ktos napisal ze sa niezbedni....nie byli niezbedni w innych firmach i wszystcy gdy sprawa przejecia ucichla powracalu do amici...bo tylko tu moga wykonywac swoje "drukuj kopiuj wklej"...co Ciekawe po redukcji biurowych wowczas firma spokojnie funkcjonowala dalej, wiec przestac bzdury opowiadac, bez rąk do pracy nie bedzie produktu, a bez produktu nie bedzie biurowych i calej firmy.

@Stary wyga

Widzę problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Szkoda wiec "strzępić język" bo kompletnie o czymś innym myślimy...

Stary wyga

Czytac ze zrozumieniem potrafię, opowiadanie o tym ze obcy kapitał przejmie firmę jest niedorzeczne spolka amica jest notowana na gieldzie zeby nie kapital zachodni Magotry i zachodnich rynkow zbytu firma by nie istniala w obecnej formie, premier Morawiecki zachęca kapital obcy do inwestowania w Polsce, poza tym mowisz o tym ze w amice bedziemy pracowac po 12godzin? A czy dzis tak nie jest gdy trzeba? W samsungu sa prace gdzie wykonuje sie je 12godzin i 8godzin. Nie strasz tu ludzi, strach o posady maja biurowi bo oni straca, robol do stracenia nie ma nic gorzej byc nie moze...a moze byc lepiej? Nie manipuluj pod roznymi nickami

Stary wyga

Zarząd AMICA Wronki S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym, spółka zależna od AMICA Wronki S.A. - Sidegrove Holdings Ltd., zawarła umowę z Panem Jackiem Rutkowskim - Prezesem Zarządu AMICA Wronki S.A., na mocy której w terminie do dnia 30 stycznia 2004 roku spółka Sidegrove Holdings Ltd. nabędzie 100% udziału w kapitale zakładowym MAGOTRA Handels GmbH z siedzibą w Roedemark - Niemcy ("Magotra") o wartości nominalnej 300.000 EURO (PLN 1.407.750,00). Spółka Magotra jest największym dystrybutorem produktów AMICA Wronki S.A. poza terytorium Polski. Nabycie udziału w Magotrze nastąpi na mocy zawartej w dniu dzisiejszym umowy zamiany. Pan Jacek Rutkowski, w zamian za posiadany przez siebie udział w Magotrze nabędzie 537.712 akcji w spółce AMICA Wronki S.A., oraz otrzyma dopłatę gotówkową w kwocie 1.374.750,00 EURO (PLN 6.451.014,38). Płatność tej kwoty została odroczona do dnia 29 lutego 2004. Na potrzeby niniejszej transakcji jedna akcja w spółce AMICA Wronki S.A. została wyceniona na 36,00 PLN. Wartość 100% udziału w Magotrze, została wyceniona przez bank inwestycyjny na kwotę 5.499.000,00 EURO (PLN 25.804.057,50). Sidegrove Holdings Ltd. zachowuje prawo do całego zysku Magotry za okres od dnia 1 stycznia 2003 roku. Nabycie udziału w spółce Magotra Holdings GmbH oraz nabycie akcji nastąpi z chwilą zapisania przez Dom Maklerski Banku Handlowego w Warszawie S.A. akcji w spółce AMICA Wronki S.A. na rachunku pana Jacka Rutkowskiego. Troche wiedzy...na temat tego jak wygladalo to przejecie "polskiego kapitalu"...:) pozdrawiam wszystkich patriotow ktorzy bronią krajowego kapitalu firmy na bazie ktorej powstal holding:)

@a

A jesteście pewni że strajk to był pomysł roboli???

Paranoja
@123

Nie! To byl sabotaż wrogich imperialistycznych sił które niszczą pis trwam i tvp

Pracownik od 7 bolesci
@Paranoja

To byl taki strajk jak ostatnie rozruby na stadionie w poznaniu

Upoi
@Stary wyga

Dokładnie my za te kase wszędzie prace dostaniemy A biurowi?Nie wiem czy tak inne firmy robią tzn tworzą sztuczne stanowiska pracy dla rodziny i znajomych

Timotomi
@Upoi

Kasjerki w Lidlu lepiej zarabiają niż pracownicy produkcji w amice....Coś tu jest nie tak...

Upoi
@Timotomi

I watpie żeby w lidlu ludzie byli tak ponizani jak w amice.mobibg poniżanie i układy to się tylko liczy.a nam wielkie spotkania antymobingowe robią.wywieszaja teksty o powiązaniach rodzinnych jakieś regulaminy na ten temat.smiechu warte.człowiek już nie wie czy ma usiąść i płakać czy się smiac

Biedronka
@Upoi

Idz do lidla w takim razie. Na co czekasz??

@Biedronka

Tak dokładnie ,bo jak tak się czyta o mobbingu to się śmiać chce bo nie którzy zapominają po co przychodzą do pracy . Jak mają wykonać swoją pracę to zaraz twierdzą, że są mobbingowani i poniżani.Jak jest aż tak źle to trzeba zmienić pracę a we Wronkach jest duży wybór .

Nie badz los

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia,masz dobrą posade w amice gdzie nikt Ci nie podskoczy i mozesz pisac mądrosci o tym ze smiac sie chce gdy czytasz o mobingu i jak sie komus nie podoba to do lidla co mi tam ja mam ciepla posadke, w amice zycie jest proste, albo masz wejscia i znajdziesz sie w gronie dymajacych albo to ciebie beda (usunięte przez administratora) a jak sie nie podoba to idz gdzies indziej

@Nie badz los

Zaznaczam że nie mam ciepłej posadki jestem zwykłym robolem można wierzyć albo nie i piszę to ci widzę.Jedno co można firmie zarzucić to małe zarobki .

?

Ile lat pracujesz w firmie i na jakim dziale? Ja moge byc biurowym i powiedziec ze jestem robolem co mi sie rpbic nie chce uwierzysz?

Mmm

Puknij się w głowę...

Kecaj

Tytanic pomału tonie, kwestia czasu

Kok
@Kecaj

I zatonie z imigrantami...

Ole!
@Kok

Bujną macie wyobraznie numery kontrolne, otorz wystarczy zeby firma otwarla biuro rekrutacyjne w nepalu wietnamie czy blizej i pewniej na ukrainie i problem kolejnych numerow kontrolnych zostanie rozwiazany w krotkim czasie, zostanie nadzor zasluzeni kapusie a reszta co sie nie podoba to szerokiej drogi. Ru.tek to biznesmen jego cel to kupic tanio prace pracownika ktory stworzy produkt ktory mozna drozej sprzedac, tak samo w pilce kupic tanio pilkarza i drogo sprzedac, tu nie chodzi o sentymenty tylko o pieniedze, gdyby sentymenty braly gore zostalby wykolegowany przez cwanszych od niego. Tak funkcjonuje swiat korposzurow w ktorym przyszlo nam zyc.

Wietkong
@Ole!

Obcokrajowcom będzie łatwiej zatrudnić się w Polsce. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", pozwolenia na pracę będą wydawane na pięć lat, a np. Filipińczycy i Wietnamczycy w ogóle nie będą ich potrzebowali. Dobiegają końca negocjacje między resortami pracy, spraw wewnętrznych oraz inwestycji i rozwoju dotyczące strategii imigracyjnej. Jej częścią ma być nowelizacja ustawy o instytucjach rynku pracy – podaje gazeta. - Znajdują się w niej instrumenty ułatwiające zatrudnienie przybyszów spoza Unii – powiedział "DGP" wiceminister pracy Stanisław Szwed. Rząd będzie chciał wydłużyć m.in. możliwość pracy na podstawie oświadczenia. Obecnie obywatele sześciu państw byłego ZSRR mogą pracować u nas maksymalnie pół roku, a po zmianach będzie to rok. Politycy wyjaśniają, że jest to strategia będąca odpowiedzią na sytuację na rynku pracy. - Niedobór rąk do pracy jest widoczny niemal w każdej branży. Nawet w niewielkich miastach, w których jeszcze niedawno było dwucyfrowe bezrobocie, zaczyna brakować chętnych – powiedział gazecie wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży. Ma być łatwiej Z tego powodu rząd planuje ułatwić wszystkim przybyszom spoza UE uzyskiwanie zezwoleń na pracę i wydłużyć czas ich obowiązywania. Obecnie są to najwyżej trzy lata, wkrótce może być nawet pięć. Ważne jest też to, że małżonek osoby, która ma zezwolenie na pracę, nie będzie musiał się starać o taki dokument – informuje gazeta. Urzędnicy chcą także wydłużyć listę krajów, których obywatele podlegają łagodniejszej polityce migracyjnej. - Chodzi o państwa Azji Południowo-Wschodniej, np. Wietnam czy Filipiny. Mamy informacje od pracodawców, że osoby z tych krajów szybko aklimatyzują się w Polsce i dobrze się integrują – powiedział "DGP" wiceminister Paweł Chorąży. Celem nowej strategii jest nie tylko wypełnienie imigrantami coraz bardziej pogłębiającej się luki na rynku pracy. Politycy deklarują, że chcą, aby przybysze osiedlali się u nas, zakładali rodziny. I w taki sposób pomogli nam załatać dziurę demograficzną – podsumowuje gazeta.

Parodia
@Kecaj

Nawet Magda G. tu nie pomorze !!!

A
@Parodia

Ale słownik za to tak!

kuchenny

Witam Pewnie mają klienta na zakup naszego zakładu. Po zakładzie krążą plotki że podwyżki dopiero od października

wiązki

Obok sytuacji na wiązkach nie da się przejść obojętnie....a mianowicie czwarty koordynator TTTTT zrobi wszystko by tylko dostać czyjąś posadę a najlepiej wykurzyć NAJLEPSZEGO,PRACOWITEGO I UCZCIWEGO BARTKA. Na cholerę ten TOMEK dupowłaz po podstawówce? ten tylko szuka gdzie komu dowalić. Jeżeli dojdzie do sytuacji że on zajmie kogoś miejsce AMICA będzie miała sporo wypowiedzeń ponieważ nikt nie chce pracować z kimś kto człowieka nie docenia,nie szanuje a tylko kapuje a Bartek to dusza człowiek i wszyscy koordynatorzy powinni uczyć się od niego jak zarządzać ludźmi bo on nie tylko daje rozkazy ale potrafi człowieka zrozumieć i w razie potrzeby mu pomóc. Nie jest typem koordynatora, który tylko siedzi w biurku i ludzi obserwuje jak pozostali tylko cały czas coś uzupełnia,poprawia,kończy po innych zmianach .

?
@wiązki

Jestes pewny ze ludzie masowo sie zwolią w imie solidarnosci z Bartkiem, nie on jeden byl uczciwy i pracowity w tej firmie pozwalniali sie i nikt z tego powodu sie nie zwolnil

W

Bo ludzi trzeba trzymać krótko a B. Tego nie robi

Klara
@wiązki

na tych wiązkach to fakt PAŃSTWO W PAŃSTWIE ALE CO SIE DZIWIĆ JAKA KIEROWNICA TAKA CAŁA RESZTA ,ŻYCZĘ IM TYLKO ABY WSZYSTKO PIERDOLNĘŁO I wszyscy trafili by na montaż wtedy były by zwolnienia z pracy OJ OJ

Obecny pracownik

Czytam to co tu wypisujecie jako pracownicy tej firmy..... I wiecie co Wam napisze Z takim podejściem... Z takimi wulgaryzmami i taka prywata.. Tzn opisywaniem kogoś to mój wniosek jest jeden.... W tym zakładzie nie będzie nic lepiej pod względem plac benifitow czy atmosfery z prostej przyczyny... wiekszosc osób to prostactwo .. Bez urazy drodzy forumowicze bo taki wniosek odniesie prawie!!! każda osoba co tutaj się wypisuje W Tym zakład nigdy pracownicy się nie zorganizują w kwestiach pracowniczych Co z tego że był strajk... Choć ja nazwałbym to inaczej..... Jak marne tego efekty Żal tylko osób co były postraszone zwolnieniami.... Obecny pracownik produkcji

Też pracownik
@Obecny pracownik

Zgadzam się że co niektórzy reprezentują na tym forum prawdziwe prostactwo. Te wylewanie swoich pretensji ,obgadywanie osób z którymi się pracuje.,to świadczy o niskiej kulturze tych piszących tekściarzy!!!Jest to przejaw zazdrości i własnych niedoskonałości! !!!

Ttttt
@Też pracownik

A może przejaw frustracji chorymi układami...

Lalunia
@Też pracownik

Czy chcialabys/lub chcial zeby Tobą pomiatal przelozony po podstawowce tylko dlatego bo na uklady nie ma rady?

vick

Co za ludzie w tej firmie pracują ze tak jest zle jest mobbing obgadywanie zastraszanie małe zarobki co jeszcze w tej firmie jest negatywnego ???

Gfd
@vick

Obgadywanie to akurat jest wszędzie nie tylko w amice.

Florek

A może taki wierszyk Pani Iwonko. Kiedy się czasem coś w Amice wydarzy; można liczyć na pomoc kolegów ze STRAŻY. Oni pomocną dłoń podadzą i za portiernie wyprowadzą . I choć na akcję muszą się wstawić to zawsze są wstanie autami "BIEDĘ" zastawić.

ha

Hdjdjdjdjdjdjsj

@Sukienka

B.J?

Zostaw merytoryczną opinię o Amica S.A. - Mickiewicza

• Jak się pracuje w Amica S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Amica S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amica S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amica S.A.?

Kandydaci do pracy w Amica S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amica S.A.