Opinie o amica.pl - Amica S.A. w Wronki

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Amica S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amica S.A. o rekrutacji.

Branże: RTV i fotografia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amica S.A. w Mickiewicza

molo

Bilbord piekny przed zakladem. Tyle macie kasy co miesiac?? Wstyd to pokazywac

Szagi
@molo

A co ty myślałeś że nędzne pieniądze za robotę się weź zapraszamy .

byly
@Szagi

za kopanie ogrodkow wiecej zarobie i robie kiedy chce

oh
@Szagi

niby Nawalka za Machaja whodzi w drugiej polowie hahahahah

Bakcyl
@byly

Liczą się tylko znajomości i układy. Żeby awansować trzeba mieć kogoś albo z rodziny albo sąsiada lub sąsiadka która od ręki zalatwi. Inaczej krecisz srubki do emerytury

$$$$$
@Bakcyl

Bo w Amice nie liczą się umiejętności tylko znajomosci.Jak zwalnia się jakieś stanowisko to nie ma o tym informacji tylko wszystko po cichutko się odbywa kto ma lepszego znajomego ten się dostanie

Mis
@$$$$$

Czasem wystarczy słodko w oczka popatrzeć i awans gotowy.

N.N.
@$$$$$

Na stanowiska gdzie potrzebna jest znajomość zagadnień technicznych awansują ogrodnicy kucharze lub piekarze osoby wykształceniem technicznym bez dobrych układów nie mają szansy i siły przebicia .Już przed rozmową kwalifikacyjna zanadto jest Osobą jtora ten awans otrzyma i nie ma znaczenia czy jest Osobą z kwalifikacjami ważne że ma dobre poparcie to tylko się liczy.

Śmiechu warte
@$$$$$

Jak się ma dobrego znajomego i ładną buzię to niepotrzebne są nawet kwalifikacje

@N.N.

To ślusarz-mechanik z dodatkowymi uprawnieniami technicznymi na jakim dziale może dostać zatrudnienie w amice ???

***
@Marcin

narzedziownia albo remont na stanowiska takie jak kontroler jakości to już musisz miec znajomości wykształcenie obojetne

@***

Z tego co wiem to narzędziownia niema dobrej opinii w amice

Awans za znajomość
@$$$$$

A te wszystkie rozmowy kwalifikacyjne to śmiech na sali. Tak jak wymagania co do kwalifikacji i umiejętności Kandydatów. Można nawet nic nie umieć żadnego pojęcia o pracy z komputerem poza facebokiem wymaga się wykształcenia min srednie techniczne a dostaje się ktoś kto w życiu nie miał w ręku nawet rysunku technicznego ale nie wiedza i umiejętności się liczą tylko jak juz ktoś tu napisał dobry znajomy który cię tam wepchnie a jak takiego nie masz jesteś bez szans. Wszystkie kwalifikacje kandydatów takie jak znajomość programów komputerowych czytanie rysunku technicznego znajomość urządzeń pomiarowych powinny być potwierdzone faktami a nie odpowiedzią tak znam.

₩₩₩
@Bakcyl

Z wlasnego doświadczenia wiem że bez znajomości nic w Amice nie osiągniesz. Wiedza i doświadczenie nie wiele pomogą jeśli nikt Cię nie poprze już przed rozmową kwalifikacyjna stanowisko jest obsadzone nieważne że ta Osoba nic nie potrafi inni będą za nią robić a on czy ona będą się cały czas uczyć bo są przecież nowi.

@Śmiechu warte

Ciekawe kto dostanie etat kontrolera jakości dostaw jak znam realia ktoś kto nie posiada ani wykształcenia technicznego ani żadnego doświadczenia w tej dziedzinie ale posiada znajomego i to się liczy

Ciekawi
@Kandydat

Podobno ktoś z emalierni ma tam się dostać bo spełnia warunki bez wiedzy i doświadczenia ale z układami! !!!!

Zawiedziona
@Ciekawi

Od początku było wiadomo kto dostanie się do kontroli jakości dostaw! !!Jak zawsze wszystko jest ustawione i zawsze tak będzie liczy się kto jest pierwszy w kolejce Później następny i tak dalej .Tylko znajomości w personalnym i stanowisko załatwione.

2019
@Ciekawi

Wiedza i doświadczenie nie są potrzebne tylko pewna część ciała. I z pewnością nie jest to głowa.

Pracownik od 7 bolesci
@2019

To kto sie dostal wogole ? Czy tak jak wyzej bylo pisane z e ktos z emalierni sie dostanie?

Emka

Wiadomo już kiedy szeregi załogi zasila pracownicy z Nepalu? Przechodzę na emeryturę, chcę by ktoś płacił na mnie składki, nie ważne czy Ukrainiec czy Nepalczyk czy Wietnamczyk, ważne żeby wpłacał do budżetu pieniądze, bo firma odprowadza składki, do tego dzięki obcokrajowcom firma utrzyma produkcję i nie wprowadzi się u nas ustaw "niewolniczych" jak na prawicowych Węgrzech

Rocky
@Emka

Jak z Wietnamu to będzie musiał Rambo wkroczyć do akcji ha ha

rafał
@Emka

Nie wiedziałem ze tak nie dobrze jest w amice a chciałem wrócić

Fizyczny pracownik

Wesołych Świąt ????

Mery

Za to dyrektor personalny szpanuje na zakładzie swoją bemą. Pisk opon prędkość i wypięta pierś. Ten pewnie ma swoje gale i medicover to co go ludzie. Ja chciałabym kiedyś usłyszeć co nowego nam dał a nie co zabrał. Dbać o ludzi powinien a nie tylko koszty ciąć i paliwo dolewać. Chwalą się wszędzie że nieba nam dają. Chyba sobie.

Tłocznia
@Mery

To prawda. Robić sobie rajdy po zakładzie i szpanować piskiem opon sportowego służbowego bmw na oczach ludzi którzy zarabiają mniej niż on miesięcznie wlewa do baku. To ma być dyrektor personalny? Zamiast nas bronić, za nas walczyć to tylko zabiera żeby mieć więcej dla siebie i pokazywać jak nic nie znaczymy. Jest tu ktoś komu pomógł ten człowiek?

Gerry
@Mery

15 lat jestem w Zakładzie i kogoś takiego nie bylo. Wstyd patrzeć.

emaliernia
@Mery

Dobrze że ktoś to widzi ale nic się nie zmieni. Raczej za wiedze do fabryki nie przyszedl

Wronka
@Mery

Taki ważny że se kierowce powinien wziąść do jazdy na zakładzie.

Lubie go
@Mery

Ja tam nie wiem co Wy chcecie od niego. To że jeździ sobie takim autem, no najwidoczniej firmę stać na to. A to że tnie koszty na wszystkim, może musi się w taki sposób wykazać. Dla mnie to jest super gościu który potrafi gadać z nami robolami????

bruner
@Lubie go

Ktos z biura dostal zlecenie na wpis w obronie szefa

@Tłocznia

Ludzie nie bądźcie naiwni przecież to Prezes mu płaci a nie my . To komu ma "służyć". Z kąd idzie kasa????

Kjh
@123

Za pogarde jemu płaci? Inni potrafią ludzi szanować.

Dobra zmiana
@Mery

Może prezes właśnie potrzebuje takiego dzienki któremu szybko firmy zamknie. Bo to co ten pan robi to chyba do tego prowadzi. I weźcie te plakaty sciongnijcie bo nie idzie patrzeć na nie.

@Dobra zmiana

Na Twój wpis teżnie idzie patrzeć analfabeto!!

Mickiewicza
@Dobra zmiana

Zgadzam się bo jak nazwac wyrzucenie z pracy kogoś tekiego jak Barbara Cymerlik! To niszczenie firmy i ludzi którzy oddali jej serce i szanują innych.

Robol
@Mickiewicza

Tam to już sa same panienki z Poznania. Ludzi związanych z firmą wycinaja z tego działu.

Trzy etapowy proces rekrutacji - telefoniczna selekcja przez firmę zewnętrzną, tu pracuj.pl. Następnie rozmowa online - osoba z HR i dyrektor działu. Ostatni etap, na miejscu.. I wszystko byłoby super gdyby nie brak odzewu ostatecznego - tyle się mówi, że kandydaci ghostuja rekruterow, tymczasem tutaj zrobiła to firma, czym niestety jestem zaskoczony i rozczarowany. Wystarczy mail, sms, nawet jak się nie chce zadzwonić i skonfrontować. Co więcej, próbuje zrozumieć podejście, bo czasem różne rzeczy wypadają, ktoś zachoruje.. Więc zadzwoniłem, aby dopytać, bo mogę.. Połączenie odrzucone (spotkanie, cokolwiek) ale niestety nikt później nie oddzwonił, co było gwoździem do trumny.

Różne, od standardowych bo psychologiczne i behawioralne. Na ostatnim etapie nawet scenka do zagrania.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
młody człowiek

Sytuacja firmy jest nieciekawa, z braku zrozumienia pomiędzy dyrekcją, a pracownikami fizycznymi i umysłowymi powstał bunt na taśmie produkcyjnej, a co za tym idzie straty finansowe. Sytuacja zarządu jest jasna, aby podkreślić swoje stanowisko muszą ukarać pracowników usuwając benefity premie inflacyjne, opiekę medicover oraz podwyzszajac ceny w stołówce. Firma być może ma gorszy rok (jak cały rynek AGD), ale uważam że karanie wszystkich doprowadzi do tego że w pewnym momencie nikomu już nie będzie zależeć na tym co robią i zostaną osoby, które poprostu nie maja alternatywnej pracy. Jak tu rozmawiać o jakości, konstrukcji, innowacji, montażu, gdy z każdej strony mówią ci ze jest tak słabo ??

Polak
@młody człowiek

Czytam to wszystko i myślę sobie, jak dobrze że już tam nie pracuje, widziałem sporo w tej firmie poznałem wielu naprawdę świetnych ludzi ale i zwykłe kanalie, które niszczyły dobre relacje między pracownikami. Mimo wszystko życzę wszystkiego dobrego tym pożądnym prawym pracownikom i szczególny szacunek dla tych, którzy pracują tam wiele lat posiadają wiedzę, kwalifikacje a z wiadomych względów nie mają szans na awans, to dzięki waszemu doświadczeniu i wiedzy tą firma istnieje, a " swoi" mogą przychodzić na gotowe, wielu z nas odeszło bo nie mogło przyglądać się temu co tam się dzieje, Ci co zostali zasługują na medale od firmy. Pozdrowienia jeszcze raz dla wszystkich pracowników związanych z montażem.

Petunia
@Polak

Potwierdzam, zwłaszcza końcówkę pierwszego zdania przedmówcy. Mówię to w odniesieniu do magazynu części zamiennych gdzie swego czasu miałem "nieprzyjemność" pracować.

Załamany.

Montaż to rzeźnia. Totalny brak chętnych do pracy na tym dziale. Po ośmiu godzinach pracy ma się dość, dosłownie zbiera się na wymioty od tego kręcenia wkrętakiem na akord. Najwyższy czas, dla własnego zdrowia uciekać z tego miejsca.

Hmmmm
@Załamany.

Ja jednak uważam że zła atmosfera w zakładzie to wina koordynatorów i faworyzowanie przez nich swoich ulubieńców , koleżków, przydupasów i panienek co za nimi lataja z nadzieją na awans. To rodzi niechęć i sfrustrowanie innych uczciwych pracowników.

Q
@Hmmmm

Tak się dzieje nie tylko na montażu W narzędziowni (usunięte przez administratora) też mają fory i to jeszcze przy wsparciu BHP.

nice
@Hmmmm

Zgadzam się w 100% Z układzikami za poważne gafy, negatywy na wielkie partie dostają jedynie rozmowę korygującą, a bez układzików za błąd na jednej sztuce dostaje się upomnienia... Taka tam sprawiedliwość

Miki

Czy byla ta wigilaia w olimpicu dla ukraincow?

Scrooge

Kiedyś były Wigilie w Amice dla pracowników w soboty a w niedziele dla dzieci... Paczki i Majka Jeżowska, piękne czasy... Dziś mamy Wigilię dla Ukraińców... Masakra... Quo Vadis Amico!!! :/

Lipton

Ukraina to przyszłość amiki

@Scrooge

Brak szacunku dla Polaków i pracowników którzy lata tam pracują

Xxx
@Konta kota

A kiedy oni mili szacunek...

@Xxx

Naprzyklad jak były wigilie a dla dzieci paczki ze smakołykami bądź kolonie. Był taki (usunięte przez administratora)co do każdego się odezwał. O byle co ludzi zwalniają. Traktują Ukrainę lepiej jak nas oddanych pracowników. Amica jak nie zmieni przełożonych to prędzej czy później będzie musiała sprzedać zakład, kto wie może i firmie obok

Xxx
@Konta kota

Paczki, wigilie, i minimalną krajową na 10... Dzięki za taki szacunek

jhbv
@Xxx

Mylisz się przyjacielu... Kiedyś w Amice lepiej zarabiało się niż dzisiaj... Pieniądze też miały inną wartość, można śmiało powiedzieć że zarabiało się nawet więcej niż w budżetówce... Tak w ogóle to ile pracujesz???

Pomnik zboczka
@Scrooge

Kiedyś, kiedyś,kiedyś posluchaliscie księdza Jankowskiego, to macie teraz.

Kocur

Wigilia dla Ukrainy +300zł jednorazowej premii jak wrócą po świętach

xxx
@jhbv

Jużnie pracuję na szczęście...Pracowałem od 2015 roku. Dużo widziałem...mało zarabiałem

Sportowiec

Pozdrowienia dla wszystkich pracowników Amiki.Zaloga z gór intergacja 2018.

Nice

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Brak szacunku dla pracownika !!!

zuzia
@Nice

jak on może poprawić jak sam go nie ma .

Głosujcie na piekarnik AMICA. A w zamian.kopną cie w d...e. Jakaś paranoja.

Anglik
@123

I będą cię poganiać straszyć niszczyć a na koniec dostaniesz ochłab bo jesteś zwykłym robolem

Klient

Ostrzegam wszystkich ,żeby nikt nie kupował szklanych płyt gazowych firmy Amica, ponieważ do sklepów zgłasza się dużo ludzi , u których ta płyta pęka po 3-4 miesiącach . Firma wymienia takie szyby w ramach serwisu za połowę ceny płyty i naciąga klientów na koszty, ponieważ szyba nie jest objęta gwarancją a dają szyby słabej jakości . Jest to celowe działanie firmy , omijajcie ją .

Zysk

Wyczytałem że Amica ma przed sobą świetlaną przyszłość , większość intestycji zostało dokonanych skupia się na optymalizacji produkcji i marży co spowoduje stały wzrost pieniędzy na kasie,które firma chcę przeznaczyć dla akcjonariuszy, o szeregowych pracowników artykuł nie wspomina

Karol
@Zysk

I dlatego przez 3 lata dużo doświadczonych ludzi odeszło z tej firmy z różnych powodów teraz 65% załogi to ukraina .Tak firma dba o ludzi

Mobbing mobbing i jeszcze raz mobbing. Stawka godzinowa 13 bądź 13.70

Mariana
@Zainteresowany

Witam Pana. Proszę powiedzieć 13,70 to jest brutto czy już netto? Dziękuję i pozdrawiam.

Amikowiec
@Mariana

13,70 to jest brutto

jarema
@Amikowiec

I trzy zmiany i mobbing na porządku dziennym.

Tiktok
@Zainteresowany

to ile wychodzi miesięcznie na rękę? 1700 zeta? Za za....nie na taśmie:) Huehue nie????

Kierowniczka
@Zainteresowany

Układy z koordynatorami bo po co pracować na gorszych stanowiskach za wyższe pieniądze

Babochłop
@Zainteresowany

Na WPG tam jest kasa I jedna zmiana ????

Tiktok
@Babochłop

WPG wiocha patologia głąby

Ali
@Babochłop

Jedna zmiana każdy by chciał tak pracować po znajomości i układy tacy pracują na jedna zmiane cóz to amica dla niewolnika

Wolęole
@Tiktok

Tiktok nie mierz wszystkich swoją miarą.

Ciekawy
@Ali

na wpg jedna zmiana? Kiedyś były 3…coś się zmieniło?

Fed
@Ciekawy

Jedna chodzi na jedną zmianę ciekawe z jakiej paki?

kto
@Fed

Ma znajomości ?

Brudny

Co trzeba zrobić żeby dostać kajzena ?

HR

Od Nowego Roku Niemcy otwierają rynek pracy do pracowników z Ukrainy a wiadomo gdzie pójdą pracować .A w amice juz niema kto pracować

Znawca
@HR

Przecież zaraz wybiją bramę na Zaklad Karny i tam częsc podzespolów będą robic np.armatura gazowa .wiązki.itp

alex
@HR

Jak we firmie jest mobbing itp to kto chcę tam pracować

Były pracownik 1
@Znawca

Coraz gorzej w tej amice !!!

Ona
@HR

Tylko tam nikt im nic za darmo nie da o wszystko będą musieli sami się .zrtwic to szybko wrócą do Polski

Niemiec
@HR

A co wy myślicie że na kryminale to będą cuda robić??? Hahah już widzę jak h@jnia pójdzie w świat to firma splajtuje, wyobrażacie sobie produkcję armatury na kryminale???? Przecież to musi być jakość, szczelność na najwyższym poziomie, ani Ukraińcy ani (usunięte przez administratora) nie zastąpią zwykłego pracownika etatowego z Polski ale to trzeba takiemu dać zarobić a nie k@rwa 1900 zeta!!! A Ukraińcom to życzę wszystkiego najlepszego w Niemczech a przede wszystkim dobrego bata to się może roboty nauczą a nie że ich będą w Niemczech ruki boleć!!! :D

Mariana

Dzień dobry. Mam pytanko odnośnie pracy w Amica. A jakie tam zarobki, stawka godzinowa? Dziękuję i pozdrawiam.

Szmitek
@Mariana

Dzień dobry Wesele! Wesele Auu Auu :D zarobki 2900 brutto po 4 mercedesach

@Szmitek

2900 brutto to chyba na reklamie.

Cnc praca

Pytanko do osób pracujących na narzedziowni. Szukam pracy jako operator cnc, koleżanka zaproponowała mi abym zgłosił się do Amici ale powiedziałem jej że nie bo jest zła opinia o tym dziale, jednak chcę się dowiedzieć jak jest rzeczywiście, jakie zarobki tam są, jakie maszyny. Ktoś mi pomoże?

pool
@Cnc praca

Nie słuchaj plotek. Praca ciekawa, można wiele się nauczyć, zarobki niezłe -zależy co umiesz. Przełożeni wymagający ale relacje partnerskie - chyba że ktoś jest niesolidny i nierzetelny, to dla takich nie ma miejsca. Fachowcy są cenieni i mają poważanie.

Zenek
@pool

Praca ciekawa ,atmosfera podła, zarobki do d....y. Ale zawsze możesz spróbować przecież nikt cię na siłę nie zatrzyma. Na pewno czegoś się nauczysz.

pool
@Zenek

Podtrzymuję to co napisałem. Przeczytaj uważnie od trzeciego zdania.

Dawid
@pool

To jesteś nie liczną osobą co tak uważa ze tak fajnie jest w narzedziowni. To Zenek wie dobrze co napisał ze atmosfera jest podła na wydziale i kiepsko ogólnie

zibi

Nie warto

Angina
@zibi

Zobaczyłam zdjęcia z bicia rekordu, nie pracuję tam juz sporo czasu kurczę gdybym mogła postawić lata temu kto z produkcji awansuje byłabym bogata, nic się nie zmieniło, nie ma przypadków

korn
@Angina

To dobrze ze tam nie pracujesz. Same układy

pollo
@Cnc praca

Daj sobie spokój pracować w narzedziowni poszukaj lepszej pracy atmosfera fatalna jest mało powiedziane

amikowiec

Ciekawe czemu nikt nie chce przyjść na wózek widłowy na klejenie?. Ktoś może wie coś na ten temat. Jak wygląda tam praca na wózku widłowym.

Wózek
@amikowiec

Dlatego pewnie że nie jest tak super pięknie , latania non stop , tu potrzebują to tutaj to A daj spokój , i dźwigać te ciężkie pojemniki ... I stawka jak na montera A każdy nie chce iść bo wie jak jest .

Śmierdziel
@Wózek

No przecież jest tam ktoś kto jeździ prawda??? Więc w czym problem??? Trzeba było głupa palić i się widlaka trzymać z daleka a teraz jak się już pokazało że się ogarnie to po przysłowiowych "ptokach"...Żeby tak na liderów i operatorów takie castingi robili i wrzawę podnosili hehhe...A nieee sorry za dobra staweczka i nie dla zwykłego pospólstwa ;)

Bryczka
@Śmierdziel

Tylko że na operatorów i liderów już mają swoich przydupasów ! Nie mówię o wszystkich ale większość tak zyskała swoje stanowiska Xd ^^^^

Młody
@amikowiec

Znaleźli już wózkowego ?

Właśnie złożyłam wypowiedzenie nigdy więcej Amica Moje sugestie dla Amica Wronki S.A.: Szanujcie ludzi z montażu i ich ciężka prace

Amica

Co z ciebie za pracownik skoro nie wiesz ze juz nie ma Amica Wronki sa, tylko jest Amica S. A.. Rzeczywiście, takich ludzi tutaj nie potrzeba

@Amica

Strona gowork samoczynnie wpisuje początek a nie ja poza tym z ludzmi którzy nie wiedza co to praca się nie dyskutuje nie pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Amica S.A. - Mickiewicza

• Jak się pracuje w Amica S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Amica S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amica S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amica S.A.?

Kandydaci do pracy w Amica S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amica S.A.