Opinie o Overmarket.Pl (Magneti Marelli Aftermarket Sp. Z O. O.) w Bielsko-Biała Grażyńskiego 141

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o. w Bielsko-Biała Grażyńskiego 141

abcd

Pamietacie jak w zeszłym roku byli u nas w delegacji chłopaki z Fiata Tychy ?? Spotkałem jednego niedawno na mieście i pogadalismy co tam jak tam u nas i u nich......powiedział mi ze ostatnia wypłata w lipcu z premią wkacyjną przy 15 letnim stazu pracy wział 8500 zł na ręke!!! Rozumiem ze komuś z kierownictwa bardzo nie pasuje taka informacja podana do publicznej wiadomosci zwłaszcza ze na naszych garbach i na (usunięte przez administratora)nas roboli podorabiali się tych nowych fur co to nimi parkuja pod zakładem. Także temu który codziennie podwozi niebieskim Jeepem na brame tą szczupłą blondynke z HR :-) ??? To dlatego ten mój wpis jest juz którys raz z rzedu kasowany???

@abcd

Tak, pamietam tą sytuacje, jak byli w delegacji i robili na tylnej belce do Fiata 500 i Lancii bo Fiat chciał większą ilośc belek a nasi się nie wyrabiali z braku ludzi wiec był warunek ze jak dostaną ludzi to bedzie wiecej belek.I z tego co kojarze to mieli pracować dłuzej niz byli ale poszło o jakies rozliczenia miedzy Marelli a Fiatem za ich robote wiec zawineli ich nagle i niespodziewanie z powrotem do siebie. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ze chodzi o kase :-)

Robol

Ta firma łamie przepisy kodeksu pracy, odnośnie prawa pracownika do nieprzerwanego dobowego i tygodniowego odpoczynku. Konczysz sobotnią zmianę o 10 wieczór i nastęqnego dnia (usunięte przez administratora) na ranna zmianę. Albo kończysz w niedzielę rano i w tym samym dniu pojawiasz się na 2 zmianę. Dyrektor oczywiście przymyka oko bo trzeba produkować dla klientów.

Pieter
@Robol

A żeby to pierwszy raz, się takie cyrki działy. Witamy w (usunięte przez administratora) marelli. Zgłaszać do pipu i tyle, niech się(usunięte przez administratora) naucza szanować pracowników.

Matty
@Robol

Masz prawo odmówić pracodawcą nie może Cię zmuszać do takiej pracy ewentualnie zapytać czy jesteś chętny jak będziesz miał taki problem albo będziesz wiedzieć o zmuszaniu do takiej pracy to jest zakładowy inspektor pracy zgłaszaj się do niego lub do mnie osobiście pozdrawiam

XYZ

Uważam, że praca w HR w Marelli w BB to niestety nie jest dobry wybór. Może to typowe Automotive i nie ma czego więcej oczekiwać. Trzeba przygotować się na to, że zajmujesz się prowadzeniem całego procesu rekrutacji, zbierasz na na siebie wszystkie obelgi odnośnie spraw typowo kadrowych (o których masz prawo nie mieć pojęcia), a nawet zamawiasz kawę do kuchni (w sumie plus, że jest kawa i biurze). Wydaje mi się, że nie taka powinna być rola HR, a nawet jeśli to powinien być stworzony dobry system zastępstw i komunikacji, jakiś podział obowiązków. Jak pokażesz, że umiesz coś zrobić (w ramach pomocy drugiej osobie) to będziesz już to robił cały czas. Brakuje tam niestety dobrego Managera, który zadbałby o porządek, transparentność i po prostu zainteresowałby się pracownikami organizując np. codzienne 10 min spotkanie. Decydując się na pracę tam trzeba być świadomym, że będziesz wykonywać obowiązki za 2, 3, a czasem 4 osoby (zdarzało mi się). Wydaje mi się, że jest to wina kierownictwa, osób postawionych wyżej, którzy (moim zdaniem) nieracjonalnie podchodzą do pewnych spraw ze względu na oszczędności i np. kiedy osoba odchodzi z pracy na dłuższe L4 nie zatrudniają nikogo innego na jej miejsce (albo orientują się po roku, że coś jest nie tak i dopiero wtedy działają). Podsumowując: szkoła życia :) A przytaczając słowa pewnej pracującej tam osoby "nigdzie Ci nie będzie tak źle jak w Marelli" :) Pozdrawiam!

On
@XYZ

Jeżeli nie masz pojęcia o sprawach kadrowych to jakim cudem zatrudnili Cię w HR? Nie masz kompletnie przygotowania i nie wiesz na czym polega praca w HR. Takich osób w M jest na pęczki , nie wiedzą po co tam są i najlepiej nic od nich nie wymagaj, przeszwędać się osiem godz.i jest ok. Kasa leci.

Haha
@On

Przecież to była stażystka na umowę zlecenie. No leciała jej ta kasa, że hej. Nie wiesz nie pisz. Pzd

@Haha

To ile ostatecznie dostawała?

@XYZ

No cóż, przykro to czytać, ale witamy w MM, firmie która ma w czterech literach pracowników.

Kiedyś z jedną gadałem 19,70 brutto na godzine

@XYZ

Czy tam HR pracuje taka drobna niwysoka blondynka którą podwozi na brame gośc w niebieskim Jeepie?

Edyta

No dobra to idzie zrozumieć w sumie. To oni ogólnie na zleceniu tutaj zawsze tyle dają?

piper
@Paweł

Chyba wiem o którą Ci chodzi:)....faktycznie ma coś w sobie co sprawia ze..........:)

@piper

Sprawia, że...? Czemu jakiś problem co do niej macie, bo nie bardzo rozumiem? Zresztą co to za podglądanie innych współpracowników, praca tutaj tak mało zajmująca? ;p

obserwtor
@Edyta

Czego fuczysz znasz ją ? to twoja kolezanka czy coś ? Koleś normalnie pyta bo mu się kobieta podoba a ta juz jakies wąty do niego ma.Tak mimo cieżkiej i bardzo zajmującej pracy jeszcze żyjemy i mamy prawo popatrzeć sobie na nieliczne ładne kobiety w tym zakładzie i na to co one i z kim i dlaczego ...zabronisz nam ?

jgfjfgjfgjfhjfgjgf
@Edyta

rozumiem ze to twoja kolezanka i wiesz o kogo chodzi?

porto
@XYZ

(usunięte przez administratora) w kazdej korporacji . Wposcilismy soebie do kraju obcy kapital teraz mamy. A (usunięte przez administratora)tylko sie cieszy

Czy pracodawca MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Debiutant po 15latach ????

Tak, większość pracowników z wieloletnim (ponad 10) stażem opłacane jest z najniższych stawek, idąc po podwyżkę, można usłyszeć coś w stylu " pieniędzy nie ma i nie będzie" ???? Na 3D jedyne do czego motywują, to do (usunięte przez administratora) :-) W skrócie, jeżeli jesteś młody/-a ambitny/a to omijaj to miejsce szerokim łukiem, bo zmarnujesz sobie życie i zdrowie

Biurowy

Mamy możliwość pracować w nadgodzinach i niekiedy pozbywać się premii, aby tylko nasze kierownictwo mogło jeździć coraz lepszymi autami służbowymi i korzystać z zagranicznych wojaży! Mamy również zapewniony dostęp do wody pitnej i miejsce parkingowe na rower.

Biała mewa

Zwalniają ludzi a teraz zapisują ludzi na 12 bo się okazało, że nie ma kto robić. Zakład (usunięte przez administratora) dyrekcja totalnie nie potrafi zarządzać. Kryzys goni kryzys. Zatwierdzili jakieś śmieszne podwyżki gdzie to nam się już należało 4 lata temu. Związki miały ładnie posmarowane skoro to podpisały.

Zawiedziony!!!

Załoga była zdeterminowana by walczyć o godne podwyżki, niestety związki ich wystawiły i podpisały tą jałmużnę.... mimo sprzeciwu załogi. Wstyd a nie zwiazki!!!

Torof
@Zawiedziony!!!

Brak wyrównania. Brak premii inflacyjnej. Zamrożone rozmowy o podwyżkach pewnie do 2025. To nasze związki wywalczyły. A w sobotę to nas zobaczą ale najwcześniej od maja tak jak podwyżki dostaniemy.

@Zawiedziony!!!

To może czas się wypisać zbiorowo ze związków. Już tyle razy wasz (usunięte przez administratora), a wy dalej placicie te skladki i liczycie na manne z nieba. A potem placz w internecie. Jak zacznie im sie palic grunt pod nogami, to moze wtedy beda skuteczni w działaniu.

Konik

Do zakładu już nikt nie przychodzi do pracy tylko Ukraińcy a jak przychodzą to 2 tygodnie i uciekają nikt tam nie chce pracować za te stawki.Zadamy nie tylko podwyzszenia stawki ale i premi inflacyjnej !A jak nie to będzie coraz więcej zwolnień.Co to za zaklad pracy toż to porażka!

GOŚĆ

.my w sosnowcu też jest (usunięte przez administratora) a może niech związki się dogadajom i może STRAJK tak jak włochy się tam buntójom o premie bo im zabrali.

Anomalia podwyżek

Ludzie niech te (usunięte przez administratora) sami se robią. Dyrektor nawet nie ma potrzeby się spotkać. Gdzie indziej szukajcie frajerow Szkoda ze po 5 latach to zauważyłem.

Zna ktoś może jak przebiegła kontrola PIP-u w zakładzie? Poczynili jakieś ustalenia?

Kartonik
@Kasia

Wszystko w jak najlepszym porządku. Ten zakład to wzór do naśladowania dla innych firm.

@Kartonik

Dodatkowo, podobno włoski zaklad Marelli rozda po 1800euro premi wydajnosciowej w lutym. A robaki w Polsce, jak zwykle guzik dostaną. Ni chyba że kierownictwo. Dalej się do tych daremnych związków zapisujcie które nic nie potrafią załatwić.

Żart
@Robol

Więcej nadgodzin trzeba robić, to w przyszłym roku Włosi dadzą sobie premie po 3000 Euro.

Pikuś
@Kartonik

Chłopie ty chyba sobie żartujesz z twoim komentarzem ten zakład omijać z daleka. Stawka nawet na B2 jest mniejsza niż stawka minimalna tutaj dostać można garba a nie podwyżkę.

@Pikuś

On to raczej ironicznie pisał. Ten zajlad to padaka. (usunięte przez administratora) wszystko się psuje i ciągle nie ma ludzi.

Witam ile można zarobić na początek ile wynoszą dodatki socjalne typu grusza premia świąteczna itp.

Beata
@Anonim

Cześć, a to właśnie jest jakaś rekrutacja teraz, że pytasz w ogóle? Jeśli tak, to koniecznie daj znać, kogo szukają. Może też spróbuje, tylko nie wiem, czy to stanowisko, o którym myślę.

Mmm
@Anonim

Nie zarobisz za wiele jeśli chodzi o socjal. Są 3 premie w roku. Efektywnościowa (1-1,5k brutto) Świąteczna (1 k burtto) Wczasy pod grusza (pół wypłaty) Z czego tylko te ostatnie z czego pamiętam są płatne w całości dla nowo przyjętych. Reszta dzielona na 12 i razy ilość miesięcy przepracowanych.

@Mmm

Dzięki za odpowiedź na temat socjala a ile można wyciągnąć netto wypłaty na początek ? Są oferty pracy pod pośrednika wiesz może po jakim czasie przejmują pod zakład?

Teresa
@Mmm

Mmm, bardzo dziekuje za tak wyczerpwujaca wypowiedz, wiadomo na czym sie stoi przy przyjeciu i juz nie trzeba dopytywac o te socjale . Czy premia przyznawana jest wszystkim równo bez wzgledu na staz? jako nowa osoba w firmie tez bym dostala ?

Kurzy
@Teresa

Nie ma przyjąć kobiet na chwilę obecną.

Stonoga

W zakładzie panuje (usunięte przez administratora)szczególnie na jednej zmianie Pana P.Za l 4 karanie ludzi szczególnie kobiet i odnoszenie się do pracowników bez szacunku .Wybrane grupy które wchodzą panu P do 4liter sa uprzywilejowane reszta napierdziela na pełny gwizdek.Robota ciężka i monotonna , wszędzie lepiej płacą tutaj za lata pracy stawka wzrasta może 50gr .Wyzysk smród praca jak za PRL-U

@Stonoga

Można prosić o jakieś szczegóły odnośnie pracy kobiet tutaj? Jakie karanie masz teraz na myśli, za co konkretnie?

@Edyta

Idziesz na l4, wracasz i idziesz do cięższej pracy. Zazwyczaj tam gdzie zwykle kobiety nie pracują

Edyta

w sensie, że kobiety mieliby celowo na takie stanowiska wysyłać czy piszesz z perspektywy mężczyzny jednak? doprecyzujesz o jakie konkretnie stanowiska chodzi i jakie warunki tam są?

Myślę, że ta firma jest wzorem dla innych firm jak nie zarządzać i przestrogą jak szybko można przez doprowadzić się na skraj upadku.

Anomalia

Wiadomo ile premi na swieta ? Ponoć mają dać coś do ryby premi inflacyjnej

@Anomalia

Buahaha. Uścisk dłoni i kubek barszczu.

@Anomalia

Tyle ile bylo, bo dyrektor to (usunięte przez administratora) sknerus.

Robol

Cenzura na goworku, jest chyba uzależniona od tego, czy firma sobie zapłaci za lepsze traktowanie ;) to nie jest portal do zapoznania się z faktycznymi warunkami pracy w danym miejscu, tylko coś na zasadzie zapłać, to będziemy umieszczać tylko pozytywne oceny.

Kent

O kim mowa? o tej z wielkim krzywym nosem z brodawką takiej szpetnej.Niestety nie jestem z waszej zm ale i tak wiem o kogo chodzi chyba????

Moby
@Kent

Polecacie pracę na montażu? Jak jest ile można zarobić ludzie spoko?

Robol

Podobno kierownictwo rozdało sobie podwyżki, a pracownicy dostaną jak zwykle guzik. I jeszcze usłyszeli że nie ma pieniędzy.

Pracuś
@Robol

Robole dostały propozycję, że dyrekcja łaskawie im może wypłacić po 800 złotych z kwoty premii świątecznej. A na swieta reszta, może. Śmiech na sali.

Maly76
@Robol

Skąd masz takie rewelację?

@Maly76

Było pismo ale widzę że cenzura goworka go usunela. Ogólnie dyrekcja ma w głębokim poważaniu swoich roboli.

@Robol

Zbyt pozytywnie to nie brzmi. :/ I jeśli faktycznie tak jest to te osoby mimo tego wciąż tu pracują? Bo jeśli tak to co w zasadzie ich tu trzyma / motywuje do pozostania?

@Edyta

Nie wiem, może rodzina na utrzymaniu, rata kredytu do spłacenia, brak oszczędności ,żeby przeżyć do czasu znalezienia czegoś lepszego?

@Robol

Aha w ten sposób? Sugerujesz sytuację bez wyjścia? Czyli teoretycznie w okolicy są najbardziej konkurencyjni idąc tym tokiem rozumowania?

@Edyta

Ech. Masz kredyt do spłaty, dwójkę dzieci na utrzymaniu, brak oszczędności (albo niewielkie) i pewną (bo masz umowę na czas nieokreślony, wiec tak latwo cie nie wywalą), chociaż dziadowska pracę w tej firmie. Będzie ci się chciało ryzykować zmianę pracy nawet na lepiej płatna, mniej wkurzająca, ale bez gwarancji pewnego zatrudnienia? Nie wiem jak firmy w pobliżu stoją z umowami i czy dostaniesz od razu na nieokreślony, czy najpierw 3 miesiące, a potem loteria. Oczywiście jak ktoś ma czasowa umowę, to może sobie zmieniać.

Kolo

To prawda co napisali przedmówcy zakład porażka.Marelli Bielsko-Biała to porażka! Też czekam tylko aż skończę okres wypowiedzenia i uciekam z tego syfu.Ustawiacze kawusia papierosek pogaduszki a ty tyrasz jak (usunięte przez administratora) jak poprosisz o pomoc usłyszysz sam se radź,twój problem!.Pieniedzy nie ma dla nas ale jakby pozwalniali tych obiboków i połowę ustawiaczy zastąpili normalnymi pomocnymi ludźmi to by się może znalazło! PRECZ Z TYMI OBIBOKAMi!!!!to przez was ludzie się zwalniają i przez stawki jakie panują w tym zakładzie.Mam nadzieje że ludzie wkoncu przejrzą na oczy i będą walczyć o pieniądze które się im należą nie bójcie się wszędzie jest roboty od (usunięte przez administratora)a nie w tym (usunięte przez administratora)!Zawalczymy o nas o lepsze jutro żebyś miał za co wykarmić rodzinę

Samuel

Jedna wielka porażka! Ustawiacze którzy nic nie robią, papierosek, kawusia, zapatrzeni w telefon, a resztę rób ty sam. Motywacji do pracy zero, bowiem nieważne co zrobisz i tak wiecznie wszystko źle, co równa się z tym, ze nie warto się starać. Na rozwój w tym zakładzie nie ma co liczyć, chyba ze depresji, gdyż mobbing również na porządku dziennym. Zdecydowanie nie polecam.

Antoni 50

Nie polecam i stanowczo odradzam.Panie dyrektorze może wkoncu znajdą się dla nas pracowników pieniądze nie jesteśmy tania siła roboczą.Inflacja poszła do góry i będzie szła dalej wypłaty i dodatki się nie zmieniają a my chcemy godziwie żyć!!!Chcemy utrzymać swoje rodziny!Niech pan nie będzie taki nieustępliwy i nie tłumaczy się kosztami itp.Dajcie ludziom godziwie żyć !Harujemy jak woły .Macie straszne niezorganizowane i (usunięte przez administratora) na tym zakładzie !My Harujemy jak woły a biurowi i ustawiacze przerwa co 40 minut kawusia papierosek pogaduszki po prostu ręce opadają....

LBJ23

Hit dnia - bez podwyżek - brak porozumienia - następne rozmowy po postoju :-D Brawo. To nagroda za poświęcenie w czasach covidu?

Hahaha
@LBJ23

Trzeba pomyśleć o strajku lub masowym l4. Niech ludzie się obudzą i nie boją się tych (usunięte przez administratora)

@LBJ23

Serio dopiero po postoju?

kokolino
@LBJ23

A kiedy ten postój bo nic nie wiem przecież produkcj idzie cały czas

Eryk
@kokolino

Lipiec/sierpień

Worekerpolker
@kokolino

Nie ma postoju bo jest cocvid i będzie jeszcze 2 lata i trzeba odrabiać.Firma poniosła duże straty i musimy je odrobić np zeszły rok na wiosnę,kiedy zamknięto zakład a Boys już wcześniej wspominał,że dla Włochów liczy się każda oszczędność-nawet 500 zł. Uważam,że 2500 zł netto w zupełności wystarczy na życie za w sumie niezbyt ciężką pracę.Poświęćmy się i pamiętajmy,że każdego dnia z powodu chorób i głodu umiera ok 30 tys dzieci na całym świecie.Trzeba trochę skromności i umiaru.

mirami
@Worekerpolker

Tak naprawdę uważasz że zarobki w tej firmie są godziwe to ty chlopie żyjesz powietrzem i za nic nie płacisz uważasz że lekka praca ? To przyjdź buraku na spawalnię i zobacz ile tam się trzeba napracować ile żelastwa poprzezucac nie słysząc miłego słowa wiecznie obelgi i wyzwiska ze mało mało zarabiając pieniądze nisze niz kasierki z biedronki idź się lecz ale juz na nogi ( bo na głowę to masz za późno) ty niedorozwinienty gogusiu z biura co niewiesz jak wygląda zycie zwykłych robotników robotników którzy pracują na twoja wypłate

mirami
@Worekerpolker

Robotnikow dzięki którym możesz sobie jeździć nowym jeepem wraz ze swoją plastikową karyna doceń nas zamiast obrażać nara

Hades
@Worekerpolker

Taki jesteś przemądrzały to przyjdź na halę 41 i przerób chociaż tydzień zobaczysz jakie normy są porobione jak maszyny się psują i ile trzeba się u wkurwiac przez lalusiów i weź skończ pisać taka ciemnotę bo dobrze się mówi jak się siedzi i tylko kaizeny pisze ......

Były
@Worekerpolker

Zostaw merytoryczną opinię o MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 139.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 9 to opinie pozytywne, 56 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o.
1.9/5 Na podstawie 214 ocen.

MAGNETI MARELLI AFTERMARKET Sp. z o. o.