Opinie o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Grupa HASCO to spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Są to: PPF Hasco-Lek S.A., CF Hasco-Lek Sp. z o.o., PCF Procefar Sp. z o.o., CBR Novasome Sp. z o.o., Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej Sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Dziecięce Sp. z o.o. oraz Fundacja Hasco-Lek.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Nicola

Witam, gdzie w Łodzi mieści się siedziba Producencka Centrala Farmaceutyczna PROCEFAR Sp. z o.o.?

Dział HR, PPF HASCO-LEK S.A.
@Nicola

Dzień dobry, siedziba PROCEFARU w Łodzi mieści się przy ul. Kilińskiego 230. Pozdrawiamy serdecznie Dział HR, PPF HASCO-LEK S.A.

W sieci pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Kierownika ds. sieci aptecznych, na wiele lokalizacji, na jaki socjal można liczyć na tym stanowisku? Jaka flota i jakie widełki finansowe? Dzięki za ewentualne info

@Zainteresowany

Nie zdradzając żadnej tajemnicy w dobie RODO mogę Ci jedynie powiedzieć, a co na pewno dowiesz się na rozmowie rekrutacyjnej, że socjal to: wczasy i kolonie w pokomunistycznym zakładowym ośrodku wypoczynkowym w Mrzeżynie (jedna wizyta mi tam wystarczyła a "gruszki" nie ma), dopłaty do MULTISPORT, dofinansowania do imprez kulturalnych (kino, teatr, kabaret, i.t.p.) impreza firmowa majowa "MAJÓWKA", impreza karnawałowa połączona z wręczaniem nagród jubileuszowych, raczej dla wybranych dofinansowania do kursów i szkoleń zewnętrznych, "Mikołajki" dla milusińskich pracowników, zniżki na badania i zabiegi rehabilitacyjne w Vratislawia Medica (tu trzeba sobie zadać pytanie , czy dobrze jest być "chromym" i korzystać z takiej oferty, czy lepiej zdrowym i mieć to w ...). Być może nieliczni i "wybrani" mają coś więcej ale dla ogółu to tylko tyle. Co do floty, to jest tu sporo napisane i w większości pokrywa się z rzeczywistością, chociaż ostatnio trochę nowości się pojawiło ale kto to dostanie? Finanse to musisz sam dopytać, bo rynek pracy ostatnio się zmienia - na lepsze w stronę pracownika - a więc i w Hasco musiało również. Jak tanio skórę sprzedasz - tak będziesz miał do emerytury - z niewielkimi zmianami.

www
@cichy

Ta firma jest uosobieniem wszystkich najgorszych praktyk z polskiego, rodzimego biznesu i co gorsza nie wyciąga żadnych wniosków. Opuszcza ją tłum wartościowych ludzi, których albo bezwzględnie się wyrzuca, albo takich, którzy dość mają absurdów i ręcznego sterowania. Nie jest to nowoczesna organizacja. Tu każdy jest uważany za złodzieja i oszusta. Wianuszek przy***ów skupionych wokół koronowanych głów zrobi absolutnie wszystko, aby uratować swój tyłek i pozycję. Tutaj kompletnie nie szanuje się pracownika i nie interesuje nim. Wszystko odbywa się za pomocą kija i marchewki. Wynagrodzenia - nierynkowe, w pełni uznaniowe i zależne od widzimisie. Nieustanne posądzanie, brak otwartości na innowację, kreatywność, zarządzanie przez agresję i zastraszanie.

@www

W pełni się zgadzam, myślałem, że ostatnie ruchy finansowo - personalne to powiew wiosennego wiatru zmian ale niestety, to raczej delikatne "zagłuszanie sumienia" zarządu i chyba próba rozmydlenia problemu śmiesznie niskich wynagrodzeń. Kreatywność tak jak i nadgorliwość nie jest wskazana a wręcz tylko szkodzi zainteresowanemu. Bez skrupułów zostanie wykorzystane przeciwko niemu samemu. Elementy tego "wianuszka" są chyba na każdym dziale - protegowani mogą się opier@#$%&, mylić, zwlekać a winny i tak będzie inny i choć jedna ręka premię zabierze to wpływowe "plecy" i tak dołożą. Ręce i chęci opadają.

Dział HR, PPF Hasco-Lek S.A.
@Zainteresowany

Szanowny Panie, traktujemy poważnie naszych kandydatów i nie marnujemy czasu osób, które do nas aplikują. Nie marnujemy też swojego czasu na tworzenie i umieszczanie w sieci ogłoszeń o pracę, które ogłoszeniami o pracę nie są (kto tak właściwie robi?). Jesteśmy firmą farmaceutyczną, więc wydaje się być naturalne, że poszukujemy osób do działu technologicznego, który jest jednym z kluczowych w naszej firmie. Gdyby nasze poszukiwania pracowników mogły opierać się na obsadzaniu stanowisk znajomymi prezesa, to znacznie ułatwiłoby to naszą pracę i diametralnie przyspieszyło procesy zatrudniania. Funkcjonujemy jednak jak każda inna firma i pozyskujemy kandydatów z rynku pracy na podstawie przesłanych do nas aplikacji. Serdecznie zachęcamy do wysłania swojego CV, a jeśli ma Pan jeszcze jakieś wątpliwości, to zachęcamy również do kontaktu telefonicznego (dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie). Pozdrawiamy Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

DZIAŁ HR, PPF HASCO-LEK S.A.

Szanowny Panie Bystry, mam taki zwyczaj, że zanim coś opublikuję, wcześniej staram się tekst zredagować w Wordzie, by był jak najbardziej czytelny dla odbiorcy. Dodając odpowiedź na tym portalu, wstawiłam go w niewłaściwym miejscu, dlatego później ponownie umieściłam go pod odpowiednim wpisem. Nie ma tu możliwości usuwania wpisów, więc nie mogłam tego zrobić i tak pozostał w dwóch miejscach. Kto jest bez winy i nie ma na koncie żadnej drobnej pomyłki, niech pierwszy rzuci kamieniem. Nie ma to nic wspólnego z profesjonalizmem, czy jego brakiem. Pan natomiast użył słowa „biurwa”, które oznacza „nieuprzejmą lub niekompetentną urzędniczkę”. Nie jestem urzędniczką i jeśli w moim wpisie znalazł Pan ślady nieuprzejmości, czy niekompetencji, to proszę mi je wskazać. Nie wiem dlaczego tak trudno Panu uwierzyć, że zależy nam na każdym naszym pracowniku. Jeśli pracuje Pan u nas i kiedykolwiek był w naszym pokoju, to doskonale Pan musi o tym wiedzieć. Nie widzę zatem powodu do obrzucania nieuprzejmościami osoby, której nawet nie miał Pan okazji poznać. W imieniu całego Działu HR życzę Panu wszystkiego dobrego :)

anticomunistico

Tak jak D.Trump - doszedł do wszystkiego sam... z pomocą małej pożyczki od taty w wysokości 1 mln $.xD

Kris

Większość negatywnych opinii pochodzi od ludzi którzy nie przepracowali nawet roku w tej firmie i nie mogli ogarnąć biurokracji która w każdej firmie jest standardem lecz w firmie farmaceutycznej jest jej dużo więcej. Raporty produkcji , pakowania itd. wiadomo ludzie którzy pracują już kilka, kilkanaście lat albo i więcej są przyzwyczajeni bo dochodzi czasami nowy dokument ale dla nowych pracowników niestety to czasami zbyt dużo. Na obecna chwile hasco jak każda firma ma plusy i minusy ale najważniejsze jest to ze jest wypłacalna na czas co niestety w wielu firmach bywa problemem. Jak pracowali korzystali z benefitów oraz majówek i wczasów za psie pieniądze dla siebie i rodziny a teraz tylko narzekają. Pozdrawiam

@Kris

Niestety kol. Kris ale w Hasco nie dostaniesz dofinansowania do wczasów dla żony (pracującej w innej firmie) dzieci powyżej 15 roku życia czy innych bliskich z rodziny, więc nie wprowadzaj w błąd, że tu można za "psie pieniądze" wypocząć z rodziną! Być może jesteś miłośnikiem komunistycznych klimatów wczasów z lat 80-tych, ale wielu tego nie kręci.

Natka
@cichy

Szczerze ? Na obecną chwilę nie widzę żadnych plusów a pracuję ponad 4 lata ... Tak źle tu jeszcze nie było :(

3 osoby, około godzinki. Firma zarzekała się że da odpowiedz w ciągu tygodnia niezależnie od rezultatu. Oczywiście nie dała a minęły 4. Nie dziwne że ma takie oceny jak niepoważnie traktuje ludzi. Kłamią na rozmowie to strach pomyśleć jak by bo gdybym tam pracował. Ocena 1.8 mówi sama za siebie .

Standardowe historię z poprzednich prac itd

logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
Fudeko S.A.
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska

Witam, chciałbym dowiedzieć się na temat pracy jako PM. Interesują mnie takie rzeczy jak : ilość wizyt, flota, benefity , wynagrodzenie, atmosfera. Proszę o rzetelną odpowiedz. Z góry dziękuje.

Wrocek

Nowy dyrektor się pojawił jakieś zmiany?

Maniek
@Wrocek

Pan KB już nie pracuje?

XXX

Pod koniec roku 2017 byłam na rozmowie o pracę, a w zasadzie praktyki w dziale archiwum. Koniec końców na rozmowie okazało się, że to wcale nie w ramach praktyk a praca na umowę zlecenie - stawka oczywiście tajemnicą, a sama praca miała polegać na przenoszeniu kartonów ze starego na nowe archiwum, pani wyraznie dala do zrozumienia, ze szukaja jakiegos chlopa. Rozmowa rekrutacyjna odbyla sie w pokoju, a raczej kanciapie 1x1. Bardzo sie zawiodlam na tak rozbudowanej firmie, tyle lat na rynku a takie swinstwa w ogloszeniach. Trzeba bylo napisac ze poszukujecie pracownika fizycznego. Cale szczescie od razu na rozmowie zrezygnowalam.

XYZ
@XXX

To ciekawe, że od stycznia pracuje tam jakaś nowa Pani :P

Xxx
@XYZ

Może chłop już przeniósł kartony to zatrudnili kobietę, nie wiem, pracowałam wcześniej jako pracownik fizyczny więc nie odstraszyło mnie to, ale fakt faktem co innego w ogłoszeniu a co innego na rozmowie

x

Nie ma na rynku chyba drugiej takiej firmy. Marne zarządzanie, a właściwie jego brak (zasługa obsadzania kierowniczych stanowisk rodziną i znajomymi bez jakichkolwiek kompetencji), marnotrawstwo zasobów, traktowanie pracownika jak wyrobnika, który ma przyjść, siedzieć na (usunięte przez administratora) i robić, robić, robić, najlepiej za minimalną (a szkoda, że nie bardzo da się płacić mniej) i nisko kłaniać się Panu i Władcy co z łaską mu dał pracę. Jedyne, co w tej firmie działa dobrze to szeroko rozwinięte mechanizmy kontroli pracownika, bo przecież ten nierób i darmozjad na pewno się obija, kradnie i mataczy, mimo, że wrzucono już na niego obowiązki dwóch innych osób. Podobno kiedyś było lepiej, co wyjaśnia dlaczego tyle osób pracuje po wiele lat. Ale już zaczęli uciekać w podskokach.

ww
@x

I chyba dlatego ściągnęli za ciężkie pieniądze ludzi z warszawy. Ale ci do pracy się nie garną. I tyle nerwowych zmian, nikt za tym nie nadąża. Chaos na maksa.

Mamut
@ww

Ludzi z Warszawy .... chyba piszesz o „warszawskich spadochroniarzach” , którym juz bramki w Wawie pozamykali ;-) a Hasco dobre na przeczekanie .

@x

Nie rozumiem dlaczego się tak męczysz, skoro Firma - jak podajesz - tłamsi Cię, kontroluje i nie zaspokaja oczekiwań - dlaczego tu ciągle pracujesz????? Czyżby problem był także w Tobie??? Przecież jak napisałaś/napisałeś - nie ma drugiej takiej firmy, więc wszędzie będzie ci lepiej, po co się tak poświęcasz, znajdź sobie pracę, na którą nie będziesz narzekać.

@123

Skoro wydaje Ci się, że to takie proste zmienić pracę bez względu na wiek, staż pracy, doświadczenie i.t.p. to podejrzewam, że nie wiele w swoim życiu się napracowałaś/eś, raczej młodej daty jesteś i bardzo niewielkie doświadczenie zawodowe, znikome wymagania. Zapewniam Cię jednak, że "dzban nosi wodę, póki mu ucho się nie urwie" albo jak kto woli "szala goryczy się kiedyś przeleje".

abc
@cichy

Nie jest proste zmienić pracę, ale trzeba coś zrobić w kierunku zmiany a nie tylko ciągle narzekać i użalać się nad sobą. Widać tak Ci jest wygodnie i bezpiecznie, więc ciesz się tym co masz, albo szukaj czegoś lepszego. Ciągle niezadowolony pracownik, narzekający , szukający we wszystkim podstępu i dziury w całym jest tolerowany ale też do czasu.

@abc

... wygodnie nie ale bezpiecznie tak. Jak będziesz miał co najmniej 20 -30 lat stażu pracy jako pracownik, rodzinę i dom na utrzymaniu, nauczysz się pokory i rozsądnego podejścia do jakichkolwiek zmian. Że są tacy co narzekają? a co, mają się cieszyć, że mu pracodawca dokłada i dokłada wciąż nowych obowiązków nie zmieniając pensji i do tego jeszcze np. zmienia miejsce pracy? Jeżeli Ty tak lubisz to musisz być masochistą. Jak pracodawca zmieni podejście do pracownika na lepszą, to na pewno taką informację znajdziesz tutaj. I właśnie przy okazji zdradzę Ci i innym niedoszłym pracownikom, że coś drgnęło na lepsze w stosunkach pracodawca - pracownik ale jak to się zakończy to się okaże. Na razie są jakieś rozważania jak poprawić motywację do lepszej pracy, absencję i domotywowanie zaangażowanych (finansowe). O ile dobrze pamiętam za dawnej komuny już coś podobnego było a jaki był efekt ... spore grono Polaków zna efekty.

ziom

nie dają odpowiedzi zwrotnych po rekrutacji. słabe, jak na tak dużą firmę...i nie było to stanowisko na produkcję...

Magda
@ziom

Potwierdzam, również usłyszałam słowa ''niezależnie od decyzji zostanie pani poinformowana o wyniku rekrutacji'' a do tej pory cisza. W tak dużej firmie lekceważenie potencjalnego pracownia nie powinno miec miejsca.

jutko4

Nie wiem , ale jakoś się pracuje. Jest rożnie jak wszędzie.

bea

Być może właśnie za sprawą "internetu" lub innego powodu coś jednak zaczęło się zmieniać na lepsze - Hasco wreszcie buduje parking dla pracowników. Jeżeli na tę "jaskółkę" pracownicy czekali 18 lat, to pozostaje mi i wszystkim pracownikom PPF HASCO-LEK wraz z pozostałymi spółkami życzyć duuuużo cierpliwości.

DonPedro1980@onet.pl
@bea

Normalnie nie mogę uwierzyć. Bea Ty jesteś na etacie hejtera przeciw Hasco? Wiecznie wszystko negujesz jakby Hasco był najgorszym pracodawcą na świecie. Przedstaw swoją sytuacje zawodowa. Opisz co robisz lub robiłaś w Hasco. Z przyjemnością poczytam.

bea
@DonPedro1980@onet.pl

Wierzyć mi się nie chce, że tylu ludzi nie umie czytać ze zrozumieniem. Czy ja napisałam, że "Hasco" jest najgorszą firmą? Owszem wylewam kubeł pomyj na firmę, chociaż nie wszyscy w tej firmie na to zasługują, ale często tylko to zmusza do trzeźwego spojrzenia na sytuację i poprawę. Tu, na tym portalu piszemy o tym co nam się podoba lub nie w firmach. Ja i wiele innych osób, którym nie jest obojętne w jakich warunkach pracują "wylaliśmy swoją żółć" na pracodawcę za "grzechy" jakich się pracodawca dopuszcza wobec pracowników. Skoro jesteś tak zauroczony firmą i wydaje Ci się, że My - hejtujący - nie mamy racji, jesteśmy w błędzie, to co takiego dobrego jest w "Hasco", że jej tak bronisz? Sam fakt, że pracuje się w niej na normalną umowę a pensja (średnio chyba poniżej krajowej) jest co miesiąc na czas na koncie to nie wystarczy, by zasłonić nimi pozostałe grzechy "Hasco". Niestety nie zadowolę Cię informacjami o mnie czy o mojej roli w "Hasco", bo tak jak niedawna "ankieta zadowolenia" miała być anonimowa, okazała się być wielką konspiracją albo kogoś z zarządu albo na jego polecenie, by wyłowić wszystkich niezadowolonych. Ankieta była tendencyjna i naprowadzająca w wynikach na konkretnego autora z niewielkim marginesem błędu, a ta on-line to już kompletna inwigilacja - każdy korzystający z takiej opcji mógł być bezbłędnie spersonalizowany i namierzony (zatopiony :( ). Błąd w dobrej wierze? To jest zagrywka fair? Błędów - grzechów "Hasco" mogłabym przytaczać znacznie więcej ale i tak zaraz usłyszę (przeczytam) masę krytycznych uwag w obronie "Hasco". Zaraz będą padały uwagi: "nie podoba się, to zmień firmę" - to jest OK? to jest dobre rozwiązanie? Być może dla niektórych tak, ale nie wszyscy mają taki komfort. Który z tych "dobrych" i przyszłych potencjalnie pracodawców zechce czekać 3 miesiące na nowego pracownika? Ponawiam: Czym "Hasco" miałoby sobie zasłużyć na super dobrą albo tylko dobrą opinię jako pracodawca? P.S. O dobrych firmach nie pisze się na forach, bo i po co. Albo ukrywa się to w tajemnicy by nikt inny nie wygryzł Nas z takiej firmy, albo nikt nie czuje takiej potrzeby dzielenia się swoim szczęściem.

xing
@bea

To prawda, umowa o pracę + wypłacane na czas wynagrodzenie to nie jest coś niezwykłego, tylko zakichany obowiązek pracodawcy. W dobie kapitalizmu i galopującej konkurencji firma musi wyróżniać się czymś na tle pozostałych. Ta wyróżnia się.. tym, że za niedługo znajdzie się na szarym końcu wszystkiego. Ale czego chcieć od człowieka, któremu kasa przysłoniła widoki. Kasa nie idzie w parze z klasą. Tam ciągle nie chce się pamiętać, że rękami innych ludzi wypracowuje się ten swój zacny majątek. Nie ma tam także pomysłu na optymalizację, uproszczenie - bo po co? Wszystko jest pomyślane tak, aby nadzór nad każdym był jak najszerszy, a dlaczego - bo każdy w Hasco jest uważany za złodzieja i oszusta. I to jest smutne, bo jak ktoś ma taki obraz drugiego człowieka w głowie, to choćbyś się skichał - nie przeskoczysz. Najzabawniejsze jest to, że takie określenia lubi się przypisywać szaremu człowiekowi, który nic tam nie może... za to nikt nie spojrzy na najbliżej usytuowaną "koronowanej głowy" burżuazję. I to ciągłe przekonanie, że się da każdego kimś innym zastąpić..Czy widzicie pod bramą tej "kluczowej w Europie środkowej firmy" tłumy? Chyba sama ilość ofert pracy świadczy o tym, jaka jest tam rotacja. A za ten sławetny parking, co to niby się buduje nieopodal, zapewne będą pobierane opłaty.

BYŁY PRACOWNIK
@xing

PARKING ZWANY CHASZCZOLEKIEM:)

Dea
@bea

Rzeczywiście, to jest miejsce do pisania dobrych i złych rzeczy. To skoro uważasz, ze firma nie jest taka zła, czemu piszesz tylko złe rzeczy, a o dobrych jakoś ci się nie chce.

Ewan
@BYŁY PRACOWNIK

Aha, a jak będzie marmurowy, to napiszesz, że jest za ślisko. Ha ha ha.

@DonPedro1980@onet.pl

Z pewnych względów dawno się tutaj nie udzielałem, ale nie mogłem zostawić tego tematu bez mojego "3 grosze". @DonPedro... jak Ci się wydaje, hipotetycznie załóżmy, że to Ty jesteś pod nickiem @Bea, pracujesz w firmie od kilku czy kilkunastu lat, której "przypinasz łatkę" na tym portalu i podajesz swoje pełne dossier (jak to sugerujesz w swoim życzeniu), to jak myślisz ? jak długo popracowałbyś jeszcze w tej firmie, nim byś został wykopany dyscyplinarnie, bo przecież idioci w HR nie pracują i potrafią po tego typu namiarach trafić bardzo precyzyjnie. Jakiś czas temu kogoś w Hasco bardzo ubodło to, że o firmie źle się mówi a atmosfera jest nie ciekawa i zrobili "niby" anonimową ankietę (pisemną) - pytania tendencyjne i naprowadzające a pomyłka co do namierzenia autora opinii była wykluczona i tak samo wersja online dla posiadających firmową skrzynkę mailową (w linkach do strony ankiety-online spersonalizowany i niepowtarzalny nr ID). Wiedząc o sposobach "nagonki i osaczania" podałbyś te wszystkie informacje? Gratuluję intuicji.

@Ewan

Przyjedź pod HASCO a właściwie za Hasco i zobacz ten sławetny były ale i nadal używany parking "chaszczolek" a potem możesz się tu naśmiewać, tylko nie wiem już z kogo, bo na pewno przejdzie Ci ochota na naśmiewanie się z pracowników.

Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.
@cichy

Szanowny Panie, wolność słowa jest bardzo cenną wartością, dlatego też nie usuwamy z tej strony komentarzy ani ich nie modyfikujemy. Rozumiemy, że pracownicy potrzebują takiego miejsca, gdzie anonimowo mogliby wyrazić swoją opinię i szanujemy to. Jednocześnie prosilibyśmy także o Państwa szacunek, w Dziale HR pracują tacy sami ludzie, jak we wszystkich innych działach i staramy się wykonywać naszą pracę jak najlepiej. Wśród naszych obowiązków nie znajduje się jednak śledzenie i nękanie pracowników, a wręcz przeciwnie, robimy co w naszej mocy, by pracowało się Państwu jak najlepiej. Odnośnie wspomnianej ankiety, miała ona charakter dobrowolny, można było ją wypełnić online lub papierowo wrzucając ją później do jednej z kilku urn na terenie zakładu. Osoby, które nie miały na to ochoty nie wypełniały danych dotyczących Pionów/Działów w których pracują oraz innych informacji „identyfikujących”, czyli metryczki, która jest standardowym elementem każdej ankiety. Ankieta była przeprowadzana przez firmę zewnętrzną, a my nie mieliśmy dostępu do papierowych ani do elektronicznych danych, do czego zobowiązywała nas podpisana z tą firmą umowa i o czym informowaliśmy naszych pracowników. Po zakończeniu ankiety nie został zwolniony żaden pracownik (choć większość wypełniła metryczkę), naszych pracowników nie spotkały także żadne represje. Dzięki pozyskanym od pracowników informacji mogliśmy natomiast wprowadzić kilka pozytywnych zmian w firmie, które może rzeczywiście nie dla wszystkich są widoczne. Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Działem HR w razie jakichkolwiek nieprawidłowości w firmie (można to robić osobiście lub anonimowo zostawiając informacje w skrzynkach rozlokowanych na terenie firmy lub w dowolny inny sposób). Staramy się pomóc w każdej sprawie, która zostanie do nas zgłoszona. Pozdrawiamy Dział HR PPF Hasco-Lek. S.A.

Tadek

Według Citi dostępne dane potwierdzają, że polska gospodarka weszła w fazę ekonomicznego bumu. - Rozgrzana gospodarka będzie pomagała pompować nasze wynagrodzenia. Od miesięcy piszemy, że brak wykwalifikowanych pracowników doskwiera już większości gałęzi polskiego biznesu (wg danych GUS-u to już ponad 30 proc. przedsiębiorstw, wg danych Work Service ponad 50 proc.). Doskwiera tak bardzo, że niektóre firmy alarmują, iż uniemożliwia im to dalszy rozwój (to na razie same deklaracje, ale po wciąż pełzających inwestycjach, możemy domniemywać, że coś jest na rzeczy). Choć pojawiają się głosy, że ten temat jest stanowczo przesadzony (np. ekonomisty Ignacego Morawskiego, który mówił Business Insider Polska: "Szefowie firm powinni po prostu przestawić swoje myślenie, że to teraz oni muszą zabiegać o ludzi do pracy"), to narastająca presja płacowa jest faktem oraz nie wynika ona tylko i wyłącznie z polityki wielkich korporacji (które notabene odpowiadają za lwią część podwyżek w sektorze przedsiębiorstw). Podwyżki pojawiają się również w małych firmach.

W sensie
@Tadek

W sensie- co masz na myśli? Jaskólke dobrej zmiany w PPF hasco, czy ze warto szukać szczęścia gdzie indziej?

Starydobrykomuch
@Tadek

Chłopie nie bądź naiwny. W przeszło 200 letniej historii kapitalizmu na świecie jeszcze nie było czegoś takiego, żeby kapitalista nie mógł znaleźć rąk do pracy. Zobacz sobie na stronę pracuj.pl i zaaplikuj na jakiekolwiek stanowisko - na każde jest powyżej 100 chętnych. Jak coś będziesz kręcił nosem, że za mało płacą to prezio ściągnie jakiegoś chopa roztropa z podkarpackiego co za 1500 zł plus bonusik będzie szczęśliwy. Jeżeli ten z podkarpackiego zacznie kręcić nosem to wtedy prezio sięgnie po Ukraińca. Jeżeli Ukraińcowi coś się nie będzie podobać to będzie grono chętnych Pakistańców, Hindusów, Bangoli i innych.

ziom
@Starydobrykomuch

jeszcze nie widziałam Pakistańczyka pracującego u nas na produkcji...

Starydobrykomuch
@ziom

No bo póki co ty zapie...lasz za miskę ryżu we własnym kraju i prezio nie musi na razie po Pakistańczyków sięgać.

Witold

Niestety na forum bardzo często piszą osoby które organicznie nie tolerują pracy. Firma jest dobra ale i tak nie będą zadowoleni.

mrau

Aktualnie poszukują na stanowisko Senior Product Manager. Ktoś się wypowie jak pracuje się w Dziale Marketingu, czy w ogóle da się pracować?

Sałata

Bez wyższego wykształcenia więcej nie zarobisz .

DOK

Co do pracy na magazynie i w Procefarze to faktycznie chłopaki odwalają kawał dobrej roboty. Nie tylko tam ale i „nad” nimi ( DOK) ludzie traktowani są przedmiotowo, ważne żeby przerobić zamówień jak najwiecej bo jak nie to prezes się mocno zirytuje. Każde L4 jest mocno komentowane przez kierownika działu obsługi klienta, dziewczyny są poniekąd straszone Buką, premia - tylko w żartach między nami, nie polecam ....

Tadek

Naukowcy po raz kolejny alarmują: stres pracowniczy jest zabójczy, a praca zmianowa powoduje uszkodzenia pamięci i zdolności umysłowych ludzi. Ponoć może nawet powodować raka. Praca w nieregularnych godzinach może być przyczyną długotrwałego uszkodzenia pamięci i zdolności umysłowych ludzi. Praca na zmiany jak „jet lag” Najkrócej mówiąc, chodzi o to, że brak stałych godzin pracy burzy harmonię naszego organizmu w sposób, który naukowcy porównują do zespołu nagłej zmiany strefy czasowej, czyli popularnego „jet lagu”. Wielokrotne podróże między poszczególnymi strefami czasowymi powodują nadmierną produkcję hormonów stresu. A to z kolei – według naukowców – ma zwiększać ryzyko wystąpienia zawału czy zachorowania na raka. Tak samo mają wyglądać skutki nieregularnych godzin pracy.

nie-naukowiec
@Tadek

To znowu amerykańscy naukowcy? Tak samo niekorzystnie wpływa na ludzi objadanie się i brak ruchu, a ile osób przestrzega tych zasad dla własnego dobra i zdrowia?

Hej! Byłem na rozmowie na Żmigrodzkiej jeszcze w styczniu. Dzisiaj zadzwonili proponując mi 2,8k brutto co jak na mój gust to cholernie niska stawka jak na wymagania. W ogóle jak na produkcję, w końcu to nie opakowania plastikowe, za których robienie zaproponowano mi 300zł brutto więcej... No i niby jest ta premia 20% ale zaznaczono mi to, wręcz wytłuszczono, że tego nie mam na umowie. Że praktycznie zawsze się ją daje ale to taki "wewnętrzny bonus". No i nie muszę chyba mówić, że to już brzmi dziadowsko. Rozpocząłem pracę w innej branży za trochę większe pieniądze ale w 4-ro brygadówce co absolutnie mi nie pasuje i się zastanawiam. Co poradzicie?

stary pracownik
@Nowy

pracuje ponad 6 lat na magazynie i nikomu nie polecam tego syfu!! to mój ostatni rok tutaj na pewno! z roku na rok jest coraz gorzej a wszystko przez chorego prezesa BUKĘ !! kierownicy zmieniają się średnio co pół roku bo nie wytrzymuja presji i obelg od tego prezeska ...od 15 lat nie ma żadnych podwyżek ...nie zarobicie więcej jak 2350!!!! a na rozmowach obiecują złote góry!! prosty przykład ...zwalniaja się ludzie którzy pracowali od 15 lat a nowi którzy przychodzą średnio wytrzymują tylko okres próbny i uciekają z tego dziadostwa... nie dość że stawka lipna to jeszcze potrafią zabierać premie ...za l4 od razu masz po premi!!! (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) który stworzył prezesio BUKA!!!

cavani
@stary pracownik

dokładnie kolega wyżej ma rację , ja zwolniłem się 2 lata temu a za mną jeszcze 3 osoby podziękowały ...a z tego co wiem jest coraz gorzej ...i ten prezes ...faktycznie totalne dno i ubectwo ...bluzga wydziera się wyklina po prostu gość jest totalnym zerem i nie wiem jakim cudem jeszcze tam urzeduje.. dziękii magazynowi ma potworne zyski ,konto firmy cały czas idzię w górę a pracownicy sa marionetkami którzy maja zasuwać za grosze a wykonują kawał dobrej roboty! rysuje się czarna przyszłość tej firmy

Teodor

Dla mnie Hasco to (usunięte przez administratora).Ludzie marnie zarabiaja,mnostwo obowiazkow.w ostatnim roku z magazynu zwolnila sie cala stata zaloga a nowi to ludzie chyba bez wizji na dalsze zycie. Nie polecam.????

Lolek

Pracuję w firmie już długo i podchodzę do swoich obowiązków bardzo poważnie. Nie narzekam i polecam innym

mi
@Lolek

Ooo! Kol. Lolek to chyba sam Pan prezes, bo choć tylko węgiel jest stażem starszy ode mnie w tej firmie - no może i jeszcze parę osób - to jakoś zadowolonych ludzi z pracy w tej firmie nie widziałam.

Hascowianin
@mi

To dlaczego tak długo tam pracujesz?? Nie męcz się... A tak na marginesie to osoby pracujące najdłużej na produkcji są największymi cwaniakami i nierobami w firmie niezależnie od stanowiska. Domagacie się tylko kasy, a sami z siebie nic nie dajecie. Nawet "wiedzą" się nie dzielicie z nowymi pracownikami tylko gadacie: "mnie nikt tego nie uczył'.

Zostaw merytoryczną opinię o PPF Hasco-Lek S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w PPF Hasco-Lek S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PPF Hasco-Lek S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPF Hasco-Lek S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPF Hasco-Lek S.A.?

Kandydaci do pracy w PPF Hasco-Lek S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPF Hasco-Lek S.A.