AVEC Pharma Sp. z o.o.

małopolskie

Opinie o AVEC Pharma Sp. z o.o.

Tadzik 2014-08-19 22:24:13
Nie ma podstawy...
Rena 2015-02-23 18:49:44
To na jakiej podstawie wystawiasz fakturę na swoja firmę? Masz liczoną prowizję czy o co cho jak nie ma podstawy pensji?
jackie 2015-07-29 10:58:50
Uff byłem na rozmowie, szkoda słów właścicielka sama się ogranicza, stwierdza, że już po dwóch tygodniach pracy jest w stanie orzec przydatność kandydata, absurd wymgania straszne ale od siebie nic nie dają ........
Artur Zygmuntowicz 2015-08-20 18:08:48
Dłuższy czas zastanawiałem się, czy zamieścić tu swoją opinię, kierując się zasadą, że "psy szczekają- karawana jedzie dalej...", ale w końcu postanowiłem napisać coś, w związku z rosnącą popularnością tego forum. Z przyjemnością też podpiszę się imieniem i nazwiskiem, a nie pseudonimem. Nazywam się Artur Zygmuntowicz. Mam świadomość, że mój komentarz, podpisany imieniem i nazwiskiem zaowocuje sporą ilością "hejtu", ale jest mi to obojętne.
Zatem w paru punktach.

1. Współpracę z Avec Pharma rozpocząłem ponad dwa lata temu. Ponieważ miałem za sobą doświadczenie w charakterze przedstawiciela i kierownika regionalnego w dwóch firmach (Hartmann i Valeant) oraz epizod w charakterze KR-sa w Walmarku, kierownictwo firmy zadało mi logiczne pytanie, dlaczego decyduję się na małą, dopiero co startującą firmę, która na dodatek nie zatrudnia, tylko szuka współpracowników na własnej działalności, oraz dlaczego nie szukam pracy Regionalnego, tylko jestem gotowy od zera zaczynać w terenie jako przedstawiciel.? Moja odpowiedź najwyraźniej zadowoliła szefostwo firmy, bo rozpoczęliśmy współpracę. Umówiliśmy się, że jeśli w ciągu dwudziestu miesięcy pokażę co umiem, zostanie mi powierzona rola co najmniej kierownika regionalnego. Uprzejmie informuję, że firma wywiązała się z umowy- dziś zajmuję się tworzeniem struktur handlowych firmy.

2. Kwestia działalności gospodarczej. Po pierwsze nie tylko Avec działa w ten sposób- wiele firm proponuje taki układ, co nie powinno nikogo dziwić- nie raz bowiem się zdarza, że człowiek podpisujący umowę o pracę w poniedziałek, we wtorek przynosi L4. Smutne to ale prawdziwe, niewyobrażalne w czasach gdy, my starzy przedstawiciele i regionalni zaczynaliśmy, czyli ponad 20 lat temu. Dlatego firmy się asekurują, a jeśli chodzi o Avec Pharmę, to obecnie po krótkim okresie próbnym firma Avec Pharma oferuje umowę o pracę.

3. Rozmowy kwalifikacyjne i samoocena kandydatów. Prowadzę rozmowy kwalifikacyjne od lat i czasami łapię się za głowę. Wielu kandydatów zapytanych o dziesięciu najlepszych klientów, zaczyna się jąkać przy szóstym kliencie, a spytana o relacje, uważa że ma najwyższym poziomie, bo ktoś mu kiedyś w aptece zrobił herbatę. Ja nie żartuję. Ostatnio kandydat zapytany o aptekę z najlepszymi relacjami podał klienta, którego znam osobiście. Gdy zadzwoniłem do tego farmaceuty, okazało się, że mój znajomy kandydata kojarzy jedynie z wyglądu i firmy, ale nawet nie pamięta jego imienia i nazwiska. I to są relację. No błagam...I to jest dla mnie niezrozumiałe, bo podczas telefonicznej rozmowy wstępnej zawsze informujemy kandydatów, że szukamy jedynie takich, którzy mają zbudowane relacje na wysokim poziomie. Jak widać kandydaci mają problem z samooceną.

4. Pieniądze. W okresie pracy w charakterze przedstawiciela w Avec Pharma zarabiałem tyle samo co na stanowisku regionalnego w Valeant, a czasami więcej. Jak ktoś nie wierzy to zapraszam do Wrocławia- mogę pokazać PIT. Ale tu uwaga- nic za darmo. Najpierw ciężka praca w terenie- potem konkretny pieniądz. Inaczej się nie da. Oferta ze strony firmy była czytelna- dobry pieniądz za duży obrót. Dało się zrobić? Dało.

5. Wymagania są wysokie. To fakt. Ale są zrównoważone rozwojem. Dziś firma jest już w innym miejscu, niż te dwa lata temu i jeśli tempo się utrzyma, to ci, którzy dziś zaczynają pracę w terenie mają większą perspektywę awansu pionowego i poziomego, niż ci którzy pracują w wielkich firmach, gdzie nie ma co się oszukiwać, ale karty zostały rozdane. Zatem coś za coś. Drugim czynnikiem który równoważy oczekiwania jest atmosfera pracy. Ktoś, kto ma wieloletnie doświadczenie, wie, jeśli nie na swoim przykładzie, to z opowieści, że praca ta, wykonywana w kiepskiej atmosferze jest mordęgą. Tu tego nie ma. A że roboty jest dużo? No pewnie, że jest, ale gdzie jej nie ma?

6. Mój komentarz do wpisów negatywnych. Tak się składa, że przynajmniej dwa pochodzą od znanych mi osób. Jakby miały odrobinę ambicji, to by się przynajmniej podpisały z imienia i nazwiska.

7. Czy nie przesadzam z pozytywną oceną Avec Pharma? W żadnym razie. Oczywiście jak wszędzie są tu plusy i minusy, to kwestia indywidualnej oceny. To co mi przeszkadza, komuś innemu będzie obojętne i na odwrót. To naturalne. Ważne jest to, co przeważa, a przeważają dobre strony. A jak ktoś ma wątpliwości, czy pytania, to jestem do dyspozycji- mój adres mailowy to: a.zygmuntowicz@avecpharma.com

Pozdrawiam Wszystkich

Artur Zygmuntowicz
Przedstawiciel z północy 2015-08-28 09:19:09
To się Zygmunt rozpisał! Też chcę się dopisać do tematu- pracowałem w kilku firmach, tu do Avec ściągnął mnie kolega z poprzedniej firmy. Jest lepiej niż ok, napewno lepiej niż w korpo w których pracowałem- ale ważne- jak nie masz rynku i relacji to nawet nie próbuj, bo miejsce jest doskonałe jak przychodzisz z rynkiem- kasa jest ok i atmosfera, produkt też absolutnie w porządku. Ale pod warunkiem opisanym powyżej.
Marcin 2015-09-11 22:41:30
A gdzie merytoryka, rekomendacja sprzedaz oparta tylko na relacjach "mówi" wiele o jakośći tych preparatow - zna mnie Pan/Pani wiec kup " cegłe" .Nie sztuka wyjać ludzi z konkurencji, sztuka ich u siebie na dłużej zatrzymać.....
Arek 2015-10-04 19:40:02
Nie polecam, po 5 dniach pracy dostajesz email ze nie spelniles zalozeń i ci dziekuja, nie ma mozliwosci dotarcia do klientow.
gogus23 2015-10-07 20:30:54
Jakis czas temu opisalem historie kolezanki i widze ze zostala wykasowana. No tak Arturek z kolezka kasuja aby im przykrosci nie robic! Omijajcievta firme duzym a nawet megavduzym łukiem.
Pozdrawiam dziwna Pania Prezes :-)
Mirka 2015-10-08 17:57:41
Tak szukają, na tydzien . I dziekuja jak nie zrobisz obrotu ktory ich zadowoli.....
Jesli cos macie do dajcie sobie spokoj z ta organizacją handlową....Jesli nic to szukajcie dalej :).
Bryku bryk 2015-10-29 22:32:03
Szczerze - mam kilku znajomych, którzy tam pracują i sobie chwalą, mam też znajomych którzy tam byli i psy wieszają. Więc na moje oko, każdy musi się sam przekonać i ocenić. Bo jak tu już napisano to co jednemu odpowiada, drugiemu może przeszkadzać i odwrotnie. Więc nie ma co krytykować czy zachwalać - pracować trzeba wszędzie - a to jakim się jest i pracownikiem i pracodawcą można ocenić będąc nim. Bo ooooo zgrozo czytam wiele komentarzy o różnych firmach i często widzę jak łatwo przechylać szalę na jedną stronę. Nie ma świetych wśród pracodawców i pracowników. Więc zanim coś ktoś powie czy to pracownik, czy pracodawca to niech najpierw spojrzy prawdzie w oczy. Bo najgorsze jest oczernianie czy jednej, czy drugiej strony. A uważam, że w tym konkretnym przypadku tak jest bo znam opinię każdej strony. Więc nie ma co biadolić tylko wyciągać wnioski-tak pracodawca jak i pracownik. Tyle w temacie Avecu.
Wiksa@wp.pl 2016-02-20 21:24:04
Caly czas szukaja na okrągło to.nic.dobrego.nie.znaczy
Wiksa@wp.pl 2016-02-21 22:00:16
@anatol najczęściej firmy chca rok doświadczenia, a oni rzeczywiście 2 lata i wykształcenie...
Ale jeżeli sa czesto rekrutacje to oznacza tylko ze jest rotacja, bo chyba nie wierzysz ze stanowisko nie jest obsadzone przez rok czasu
Krzychu 2016-02-23 11:57:12
Szynka a jakie zapewniaja ?
Rocco Spenser 2016-03-30 22:00:55
A jak bedziesz ulegly to nawet szkolenie produktowe Ci zrobią i samochod dostaniesz, bo tramwajem aptek nie objedziesz :))))) Firemka "spozywka" z ambicjami.
Jacek Burzyński 2016-04-04 21:05:17
Ale jaja
Avec zapłacił i go work wywalil moj wczesniejszy wpis. Daj spokoj co za portal.
Za kase.usuwaja wpisy jahahahahhaha
Jurek usp z. 2016-04-20 18:48:05
W avec jest tak fajnie ze po 2 czy 3 miesiącach znowu szukaja przedstawiciela na wlkp hahaha
Tomasz Rychlewicz 2016-04-25 20:49:43
UWAGA
Pracowalem.w.tej firemce 3 miesiące.
Zatrudnia ludzi tylko po.to zeby przejac baze aptek, z którymi przedstawiciel ma.dobre relacje. Wprowadzisz ich produkty i Cie wyrzuca.na zbity pisk..
Auta zajechane szkoda gadac :/
bero 2016-04-26 09:50:05
Tomku a na jakim woj. pracowałeś
Tomasz R 2016-05-05 06:46:24
Moze.i masz rację ale powiem Ci ze ta branza.pomału sie kończy
Czym teraz jezdzicie?
Tomasz R 2016-05-08 13:30:19
W branży farmaceutycznej juz nie ma takich pieniędzy jak kiedyś.. co z tego ze powstają nowe skoro wartość rynku pozostaje taka sama wiec jakies apteki sie zamykaja albo traca klientów na rzecz nowych aptek.. powstają tez grupy zakupowe no i pamietaj ze konkurencja wieksza w lekach i suplementach :) firmy maja mniejsze obroty i zylyja handlowcow hehe większe kontrole i wymagania
Tomasz R 2016-05-08 13:30:48
tom 2016-05-09 23:02:25
Firma bazuje na obiecankach, wykorzystuje i zwalnia pomimo dobrych perspektyw. Omijajcie z daleka. To totalna porażka. Brak klasy.Żenada!!!!!
Bartas 2016-05-10 20:44:58
Do mnie jakis czas temu dzwonił Pan Artur mówiąc ze bedzie sie ze.mna kontaktowwac osoba od rekrutacji jak wynika z poprzedniego wpisu to Pan Artur zajmuje sie rekrutacja.. klamie juz podczas rozmowy telefonicznej takze reszta mowi sama.za.siebie
Jacek a 2016-05-20 20:10:02
Masz racje. To slaba marka. Nie widac w aptekach. Mocny jest aflofarm.bo laduje reklamy w TV a sprzedaje sie to co jest e reklamie bo klient sam o to prosi. Co z tego ze wepchniesz towar avecu w aptekę jak ona tego.nie odsprzeda
miś 2016-06-10 11:53:40
Jacku,
chyba pomyliłeś firmy.
Zatrudniają na umowę o pracę z przyzwoitą podstawą.
Jeździmy nowymi focusami albo i30, tankowanie na kartę flotową.
Robota jak w każdej innej firmie. 10 wizyt w aptekach trzeba zrobić, plan też do wyrobienia, raz jest premia, raz tylko podstawa.Da się żyć.
W. 2016-06-10 12:10:57
Haha!
Popracuj w firmach takich jak Aflofarm, co to w telewizję ładują kasę a towar sam się sprzedaje. Idę o zakład ze szybko zmienisz zdanie.
Jacek 2016-06-15 22:33:16
Dlaczego zmienię zdanie ?
miś 2016-06-29 14:37:40
nooo, ja nie narzekam
W. 2016-06-29 14:44:21
Bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Ja wolę robić swoją niedużą robotę dobrymi produktami niż upychać markowy szajs i mieć na głowie milionowe plany.
JAro 2016-08-17 20:20:51
Witam.
Pracuję w Avec Pharma już rok na województwie małopolskim, gdzie firma w ogóle była nie znana. Wcześniej pracowałem w hurcie na tym terenie przez kilka dobrych lat. Po roku czasu mogę powiedzieć, że jest ok a nawet bardzo dobrze. Dla mnie najważniejsze jest to że nie ma takich nacisków na sprzedaż jak w innych firmach. Ja po trzech miesiącach swojej pracy dostałem umowę o pracę podstawa jest na poziomie a premia zależy od sprzedaży czyli tylko ode mnie. Idzie w firmie zarobić na prawdę niezłe pieniądze. Samochód nowy I30, tankowanie na flotę, tel służbowy. Osobiście polecam i to bardzo.
Jeśli ktoś chciałby zamienić słowo co do warunków proszę o kontakt 661997025
Wojtek Kras Warszawa 2016-09-15 11:32:11
Mój kumpel się dostał i sobie chwali. ja się nie dostałem, ale bywa. Selawi.
Dział HR - AVEC Pharma 2016-09-15 13:28:34
Skąd Pan Tadzik ma taką informację skro, żaden Tadzik czy Tadeusz nigdy w naszej firmie nie pracował?
W Avec Pharma jest podstawa i bardzo motywujący system premiowy z realnymi planami sprzedażowymi.
Dział HR Avec Pharma 2016-10-11 14:48:51
Jeśli jest Pan zainteresowany pracą w Avec Pharma proszę o kontakt.
Udzielimy wszelkich informacji.
Dane kontaktowe znajdzie Pan na stronie firmy.
Dział HR Avec Pharma 2016-10-11 15:01:44
W związku z szybkim rozwojem Avec Pharma powiększa grono przedstawicieli farmaceutycznych. W zeszłym roku przeprowadziliśmy szeroka akcję rekrutacji nowych pracowników. Poszerzamy portfolio produktów oraz w dalszym ciągu poszukujemy uczciwych i rzetelnych pracowników na wybrane tereny.
Jeśli jest Pani zainteresowana podjęciem pracy w Avec Pharma bardzo proszę o kontakt.
Dział HR Avec Pharma 2016-10-11 15:20:05
Szanowny Panie,
Avec Pharma zajmuje się sprzedażą na rynku aptecznym suplementów diety, kosmetyków oraz wyrobów medycznych.
Nie handlujemy bazami aptek.
Przedstawiciele, którzy mają dobre relacje z aptekami i potrafią je przełożyć na równie dobre wyniki sprzedażowe to fundament firmy i źródło jej sukcesów. Ludzie pracowici i uczciwi mogą być pewni stabilnego zatrudnienia z możliwością awansu.
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzi Pan że samochody są "zajechane"? Chyba nie był Pan naszym pracownikiem.
-----------------------------------------------------------
"Tomasz Rychlewicz 2016-04-25 20:49:43
Pracowalem.w.tej firemce 3 miesiące.
Auta zajechane szkoda gadac :/ "
Artur Zygmuntowicz 2016-11-07 19:31:20
Droga Lolu (a może Lolku?)

Tu "wisienka na torcie" czyli pan A.., a dokładnie Artur Zygmuntowicz, którego ego jest na tyle wystarczające, aby podpisać się z imienia i nazwiska w przeciwieństwie do Pani (Pana? Kto to wie-skoro to pseudonim jedynie..?)
Grzecznie wyjaśniam. Pan A. (na marginesie- warto jednak pisać z wielkiej litery zwroty takie jak "Pan", "Pani") nigdy nie był przekonany o swojej "za*ebistości", a to z tego powodu, że Pan A. nie używa takich określeń w stosunku do siebie, ani w stosunku do innych. Pan A. może być intrygujący, ciekawy, inteligenty, wyjątkowy czy zajmujący lub według innych nudny, głupi, nieciekawy, pospolity i nijaki. Pozostawiam Pani (Panu?) prawo do oceny- nie mam z tym żadnego problemu. Szkoda tylko, że brakuje Pani (Panu?) odwagi, aby podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Pozdrawiam
Artur Zygmuntowicz
Zostaw swoją opinię o AVEC Pharma Sp. z o.o. - małopolskie
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie AVEC Pharma Sp. z o.o.