Opinie o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. w Warszawa

Anonimowy Przedstawiciel

Witajcie, żyjemy w okresie zastraszania wirusem. Jak zapewne każdy z właścicieli, prezesów firma farmaceutycznych wie , że jest to okres przejściowy i prędzej czy później wrócimy do pracy – extra zmotywowani : ) . Reprezentujemy Dział Sprzedaży – to dzięki niemu każda firma farmaceutyczna funkcjonuje. Ja się akcja wirus zakończy to jedni przedstawiciele wrócą do pracy dodatkowo zmotywowani : ponieważ ich firma zachowa się Fair-Play (Wypłaci premię, nie zmniejszy wynagrodzeń, nie dokona redukcji etatów) …. Niestety będą też firmy , których przedstawiciele wrócą do pracy z nastawieniem: podczas wirusa firma zaoszczędziła pokazując co myśli o ich pracy przed wirusem – o tym jak zbudowali rynek – z takich firm ludzie będą odchodzić). Pragnę zaznaczyć poziom oszczędności na paliwie. Pamiętajmy też, że konkurencja też nie pracuje – więc nie zabiera udziałów w rynku. Mam nadzieję, że moja wiadomości trafi do wszystkich Prezesów i Dyrektorów Firma Farmaceutycznych. Pozdrawiam Anonimowy Przedstawiciel.

Patrycja

@Milion $, a co mógłbyś powiedzieć o samym procesie rekrutacyjnym? Wcześniej pytałam o to innych użytkowników ale nie odpowiedzieli. Pojawiały się tutaj m.in. zarzuty, że BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z, organizuje rekrutację, a tak naprawdę nie poszukuje pracowników. Czy jest w tym jakaś prawda?

@Patrycja

Ja byłem na rekrutacji do nowo powstającego działu OTC. Zostałem przyjęty, inne osoby również (spełniające pewne kryteria) więc takie zarzuty są conajmniej śmieszne ;) Pracę zaczynam w październiku więc chyba jednak są potrzebni ludzie do pracy.

@Patrycja

Jeszcze jedna ważna rzecz: proces rekrutacyjny prowadzony w sposób kulturalny i na poziomie. Fakt jest jednak taki że dostać się nie jest łatwo. Ale chyba warto...

Aga
@Milion $

No właśnie, ktoś kto by zatrudnił się na świeżo nie spedzalby tyle czasu aby udowodnić anonimowym ludziom że tak właśnie się stało. Ewidentnie probujecie zatrzeć efekty debilnego pomyslu któregoś z Waszych "mocarzy". Dobrze, ze jest cos takiego jak te forum. Owszem zwracacie za AC ale są to symboliczne pieniądze w porównaniu do wydanych przez kandydata. Nowa linia OTC to ewidentna ściema. Przestroga dla innych. I jak wygląda stan liczebny w zestawieniu "idioci/nieidioci"? Pozdrawiam:*

@Aga

Ok, to już ostatni mój wpis bo nie mam ochoty uświadamiać co niektórych idiotów że czarne jest czarne, białe jest białe a ja nie jestem pracownikiem z "górnej półki" B.Ch. tylko świeżo upieczonym kandydatem do pracy. Dobranoc :-)

Niki
@Aga

Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi i nie moge wyjść z podziwu jaki ludzie maja bałagan w głowie. Afery za zwrot kosztów dojazdu...żenada. Do diabła ciężkiego, w końcu to ty szukasz pracy. I co jeszcze , delegacja, zwrot kosztów wyżywienia. Ludzie. A ktoś słyszał o czymś takim jak inwestycja w siebie i swoja przyszłość?

@Niki

Niki, masz racje???? ludziom sie w (usunięte przez administratora) br /> poprzewracało , moze jeszcze powiniem być na rekrutacji murzym co wachluje zeby za bardzo sie nie pocic ze stresu. Milion, przestan przekonywać niedowiarków o tym co jest faktem , wieksze szanse dla innych ja mam rekrutacje w przyszłym tygodniu a mego kupla zatrudnili i jest bardzo zadowolony . ????

Staszek
@Niki

To ty raczej jesteś żenujący. W Polsce wszyscy się umarwiaja. To niemiecka firma i co nie stać ich na zwrot kosztów?. Ale w jakim celu. Poloczek i tak pracuje za jalmuzne. Uchodźca na żonę i dziecko ina mieszkanie dostaje 1700 euro a wy na własny koszt dojeżdżacie na rozmowy. Wejście sobie jeszcze hotel.

Ingi
@Staszek

Włoska a nie niemiecka

Dolarrrrr
@Milion $

Hej, mógłbyś napisać jak wyglada 2 etap???? I jaka kasa mniej więcej???? Byłabym wdzięczna ????????

Osiłek
@Dolarrrrr

Właśnie jak wygląda etap w Warszawie ? Wymagający ciężki? Podobno są zadania pisemne ?

liro
@Patrycja

Smutny Pan i rozenergetyzowana Pani informuja Cie, ze jest to umowa na zastepstwo, czego nie widzialem w ogloszeniu. Nie widzialem czy nie bylo?>Podobne praktyki ma adamed. Rola zycia-przyjazd by uslyszec "na ile chce Pan pracowac w skali 1/10? Takiego kierownikaani pani kierownik nie chce.Plusem sa dobre marki i szacun u klientow ale sami wieceie, jak sie pracuje dla szefa, ktorego nie lubicie-no way.

Qeerty
@Staszek

Jaka by nie była to nie jest dobra firma. Leki ma świetnie to prawda ale powiela schemat innych - pcha się na stanowiska ludzi nie mających pojęcia o zarządzaniu ale są przecież kolesiami. Popatrz na regiony, zastanów się czy ludzie pracujący tam od 15 lat coś jeszcze robią. Niestety kolejne kolesiostwo, klepanie po plecach swoich itd...

zbulwersowana
@Niki

z inwestycjami trzeba się liczyć - jest jeden koleś który wymaga żeby finansować działalność firmy z własnych środków, przez np. opłacanie faktur za catering na prezentacje firmowe z własnych pieniędzy :) bo przecież trzeba się wykazać, naprawdę dziwię się, że firma pozwala sobie na takie rzeczy - ale to tylko świadczy o poziomie ludzi którzy na to pozwalają, niestety niby wszyscy wiedzą że jest źle a siedzą cicho - chyba że to oficjalna polityka firmy???? - warto by się dowiedzieć, drodzy Państwo szanować pracowników nie tyle wypada co TRZEBA!

Były.
@zbulwersowana

Tak, niski poziom kultury i brak szacunku do pracowników w tej firmie to standard. Kłamstwa, oszustwa, manipulacje i kolesiostwo to ich wizytówka. Najgorsza firma w jakiej pracowałem.

;)
@Były.

No ale czego się spodziewać między innymi po absolwencie technikum z aspiracjami :))

Ktoś z wewnątrz
@Patrycja

Niestety coś w tym jest jak pisze Patrycja. Jak to jest możliwe żeby do najniższego z możliwych działu w B.C (leki OTC apteki pojedyncze czyt.najsłabsze) nie znaleźć przedstawiciela z rekrutacji?? Przepraszam to kto przychodzi na rekrut.górnicy czy kto...? Obawiam się że kierownicy nie chcą zatrudnić kompetentnych ludzi ponieważ boją się i własne (usunięte przez administratora) a jak przychodzi ktoś nieogarnięty to też zostaje odprawiony z kwitem.....i gdzie tu logika? Czy Prezes o takich praktykach wie...? Z pewnością nie....i tu jest pies pogrzebany :)

Poza
@;)

Albo zakompleksionym ogrodniku z Lublina bez ambicji. Jaka firma takie władze i takie rządy .... Ha ha ha

Evie
@Milion $

Jak wyglądał drugi etap rekrutacji?

@Niki

Inwestycja w siebie to kursy i szkolenia z certyfikatem potwierdzającym zdobyte doświadczenia .Ponoszenie kosztów rekrutacji dla osoby która jest bezrobotna i co oczywiste nie ponosi ich tylko na rzecz jednej firmy starając się o pracę jest niedorzeczne ..Tak na logikę

Happy
@Niki

Dokładnie, mało która firma zwraca koszty dojazdu na rekrutacje i zapewnia posiłek w trakcie spotkania, na szczęście zatrudniają ogarniętych ludzi, jak widać po komentarzach rozgoryczonych selekcja jest potrzebna ;)

Xxx

Cześć, pytanie kieruje do kandydatów, którzy brali udział w rekrutacji na przedstawiciela Otc-dolnośląskie. Czy dostali już zwrotkę co do kolejnych etapów. Ja nie dostałam, oczywiście, wiem ze mogłam się nie zakwalifikować, wiec pytam żeby zaspokoić ciekawość. Z góry dziękuje, pozdrawiam.

Izabela
@Xxx

Witam. Ja dopiero będę aplikowała. A jak pierwsze wrażenia po rozmowie z Berlin Chemie/Menarini?

Ilona

Nie polecam, bardzo marne zarobki wymagania straszne, premie jak zrobisz to sa kwartalne i to tez na mega niskim poziomie chca zebys tyral po 10 godzin

logo firmy Dietetyk
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Doro

Na Mazowszu kierownik na kompetencje takie jak doświadczenie - sprzedaż trampek w nike i roczne doświadczenie na stanowisku przedstawiciela bez wyników. Jego pomysł na wynik zespołu to jazda po lekarzach i pokazywanie cyfr w IMS i że nie piszą, że oszukują. Balagan i pezesuwania towaru, pełno maili i tabelek, spotkania po nocach. Żadnych szkoleń i rozwoju. Firma traktuje ludzi jak głupich, wyrobników. Nie polecam.

Czy można w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. liczyć na jakieś dodatki?

Mivhal

Po co chcesz szukać tam pracy. (usunięte przez administratora) Jesteś tylko cyfrą z rankingu. Pracowałem na Mazowszu i wiele widziałem. Najlepsze jest to jak się tam awansuje... osoby bez kompetencji i wiedzy na stanowisku kierowniczym, które po przejęciu władzy hehe zwalniają wszystkich swoich kolegów i koleżanki z zespołu aby nikt nie mówił o ich niewiedzy i niekompetencji. 14 wizyt nie do spełnienia tyrasz do 17 18 a potem klepiesz do nocy maile i raporty I tak przez 5 dni w tygodniu oprócz tego ciśnienie ciśnienie ciśnienie. O ludziach tam nie warto mówić jak w przedszkolu fochy obgadywanie i dziecinada szkoda czas. A ac pffff porażka gorszego upokarzania nie widziałem. Aaaa i najważniejsze sztuczne występy przed kamera... scenki gdzie musisz odegrać role wdg ich oczekiwań chociaż nijak się to ma do rzeczywistości. Wstyd. W 100 proc nie polecam

Izabela
@Mivhal

@Mivhal A, czy godziny pracy w Berlin są ściśle określone w umowie o pracę? Bardzo mnie to zastanawia.

Fifi
@Mivhal

I to pisze osoba która nie miała wyników, nigdy nie pracowała do 18, tak naprawdę nie wnosila nic do pracy. Ponadto scenki są w wielu firmach, to nie jest nowość. Nikt tu nie pracuje do 18 godziny . A pracownicy byli zwalniani z konkretnych powodów i wszyscy je znali. Wręcz powody były podawane na forum żeby pokazać ludzką głupotę. I tym bardziej że takie błędy popełniał pracownik z wieloletnim doświadczeniem. Komfort pracy jest bo nie ma siedzenia przed komputerem po pracy. Robisz raport sprawdzasz @ i to wszystko. Chyba to nie jest żadna filozofia ale jak widać dla ciebie to było za dużo. Pocztę można mieć w telefonie i robić to w czasie pracy. Reasumując polecam firmę szczególnie kierownika na Mazowszu

X
@Mivhal

Sam się wyniosłeś czy Ci pomogli? Bo wygląda, jakby nie do końca z Twojej inicjatywy zmiana firmy...

Teresa

Podpowie mi ktoś czy warto szukać pracę w firmie?

Thomson

Cześć, czy są może rekrutacje na podkarpackie ?

Olaf
@Thomson

Tak. Jeśli akurat nie ma ogłoszenia to wyślij CV bezpośrednio do firmy.

Róża

Jestem po pierwszym etapie rekrutacji w woj. śląskim. (usunięte przez administratora)pytała: gdzie się widzę za 5 lat, jaki był mój największy sukces, największy problem do rozwiązania, 3 najlepsze cechy. Atmosfera podczas rozmowy zaskakująco miła. Czekam na tel, czy zaproszą mnie na AC do Warszawy. Mam pytanie odnoście samej pracy. 11 wizyt u lekarzy i 3 w aptekach? Czy to jest możliwe do wykonania ??? Ile czasu Wam to zajmuje?

domestos

Jeśli ktoś by narzekał na firmę to niech sobie szuka czegoś innego bo tu jest dobra praca i ogólnie jest fajnie.

Woda
@domestos

Domestos - Tak, tak Twój NIK mówi sam za siebie, fajna atmosfera i zasady w firmie nadają się do spuszczenia w toalecie.

Z ulga :)))
@Woda

ZA ostatnia decyzje kadrowa należy firmę pochwalić - w sumie Twoja wypowiedz o spuszczaniu w kiblu tutaj pasuje :) poszło z wielkim chlupnięciem :)

Olka
@Z ulga :)))

A co się stało ? Ktoś poleciał?

Dino

Firma bez zasad i jakichkolwiek standardów. Wysokie plany sprzedażowe nie do zrealizowania, kieownicy jak psy śledzą ludzi i tropia wszelakie potknięcia repow , każą płacić i wrzuc towar do aptek. Uciekajcie jak najdalej. Bród, smród i ubustwo kulturowe.

Nika

Leki ok. Zarobki ok ale mogą być lepsze jak na zakres obowiązków pracownika. Dolny Śląsk ma baaardzo wymagająca szefowa która nie nadaje się na swoje stanowisko, nie potrafiąca zarządzać ludźmi wprowadza chaos ludzie non stop przez nia odchodzą. Pracy mnóstwo również tej w domu tabelki analizy itp itd pierdy nikomu niepotrzebne które wymaga szefowa. Jak ktoś ma twarda psyche i nie będzie sie wychylał przed szereg to praca ok..

Była już repka
@Nika

Czyli całe południe ma kadrę menadżerska do wymiany widzę - małopolska nie lepiej (usunięte przez administratora)

sysooooo
@Była już repka

az tak zle? zastanawiam sie nad startowaniem na malopolske :(

była
@sysooooo

nie w małopolsce koleś jest nie poważny nie szanuje ludzi facet z kompleksami .że go jeszcze trzymają na tym stanowisku to żart

Były.
@Nika

Firma to jeden wielki chaos nie tylko w rrzazadzaiu ludźmi ale i w sprzedaży leków RX kto ma układy w sieciach ten rządzi, dogadany z koordynatorem leży (usunięte przez administratora) do góry i kasa leci, a towar sprzedaje jakiś baran na innym terenie

xxx

Bylem kiedys w BCH na AC. Rzeczywiscie nie jest to prosta rozmowa. Osoby zachowawcze i dyplomatyczne na pewno sobie poradzą. Podczas prywatnych rozmów z innymi kandydatami również warto być powściągliwym nie zdziwiłbym się gdyby, któryś z nich okazał sie pracownikiem firmy, a nie kandydatem na dane stanowisko.

abc
@xxx

opinia "w punkt"

Osiłek
@xxx

Jak wyglądal AC? Możesz rozwinąć?

Witam, Czy może ktoś powiedzieć na jaką podstawę można liczyć na start? Jakie narzędzia pracy, czy auto można używać do celów prywatnych?

Budyń

W firmie jest niejasny system premiowy. Niby zależy od rankingu ale jeśli jesteś nowy to nie licz na sensowną premię bo ją dostają głównie te osoby, które pracują tu od 5 lat w i więcej a nawet 20 lat. Są też premie uznaniowe, niby nie są większe niż 2 tysiące, ale prawda jest raka że jeśli przełożony cię lubi to okazuje się że możesz dostać nawet 5 tysięcy. Plusem jest to że leki są ciekawe leki, ale materiały promocyjne to głównie notesy, długopisy i chusteczki. No i jeżeli masz dobre układy z Piotrem O. I jesteś z jego rodzinnej miejscowości to możesz liczyć na awans. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Więcej zaufania do PM, nagminne kontrolowanie i sprawdzanie nie jest potrzebne.

Nie idźcie tą drogą. Moje sugestie dla BERLIN CHEMIE/MENARINI POLSKA SP. Z: Zadnych Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wszystko

CrazySzaolin

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko przedstawiciela linia NLPZ (dodatkowo oprócz NLPZ dochodzi 2 leki alergiczne). Rozmowa kwalifikacyjna trwała około 40 minut. Po rozmowie kwalifikacyjnej jest drugi etap assessment w Wawie (ja się nie dostałem na drugi etap). Z pytań jakie mi zadsno padły standardy: gdzie się widzisz za 3 lata, z jakim szefem nie mógłbyś/mogłabyś pracować, w skali 1 do 10 na ile chcesz u nas pracować, Twój największy sukces (niesprecyzowane czy życiowy czy zawodowy), jaką największą wadę wytykają Ci znajomi i rodzina. O zarobkach, warunkach pracy czy też narzędziach pracy nie było słowa poza pytaniem czego ja oczekuję i ile chcę zarabiać. Podsumowując całą rozmowę. Miła atmosfera, pytania jak i metoda rekrutacji mocno przestarzała w dzisiejszej dobie dostępnych możliwości, trochę mało konkretów jak i profesjonalizmu ze strony rekrutera, który wątki ze swojego życia prywatnego wtrąca do rozmowy. Bardzo duży minus za brak feedbacku, pozostaje czekać a może zadzwonimy to wtedy drugi etap. Jak dla mnie jakość rozmowy świadczy o profesjonaliźmie i atmosferze panującej w firmie. Mam nadzieję, że komuś pomogłem. Pozdrawiam. PS. Informację o tym, że jest to umowa na zastępstwo otrzymałem na rozmowie, szkoda bo jakby było zawarte w ogłoszeniu rekrutacyjnym nawet bym nie aplikował i nie marnował swojego i chyba rekrutującego cennego czasu na spotkanie i rozmowę.

Karol

Czy macie jakiś powód, że tak rzadko piszecie? czy to wakacje tak odciągnęły od pisania?

Yano

A Ty się dobrze czujesz?? A są takie firmy , które płacą i nie wymagają?! Tu chodzi o czyjeś odczucia, a Ty to filtruj albo wierz we wszystko co piszą!

Ryszard

Słyszałem, że firma ma dobrą opinię jako pracodawca!

Zostaw merytoryczną opinię o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.