Opinie o Salling Group SSC w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Salling Group SSC. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Salling Group SSC o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Salling Group SSC w Szczecin

Było_sobie_życie

Jeżeli jesteś osobą, która chce się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty to jest to jak najbardziej odpowiednie miejsce. Firma daje możliwość szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych jeżeli wykazujesz się chęcią pracy i rozwoju osobistego. Nie ma również problemu z migracją między działami w celu swojego rozwoju. Wynagrodzenie na początku może nie powalać ale jak się starasz to zostajesz doceniony i wcale nie mówię tutaj o byciu przyjacielem królika.

Nie_było_sobie_życia_w_SG
@Było_sobie_życie

Na pewno nie pomyliłaś/eś firm? Tu się takie rzeczy nie dzieją. Szkolenia są żenujące, te zewnętrze są kompletnie nie przydatne, o ile są. Kryterium wyboru szkolenia jest cena, a nie przydatność.

@Nie_było_sobie_życia_w_SG

Zdecydowanie nie pomyliłam/łem. Z roszczeniowym podejściem w żadnej firmie nie będziesz zadowolony niezależnie co Ci zaproponują. Dodatkowo nie zgodzę się ze stwierdzeniem że szkolenia są nieprzydatne, może nie potrafisz ich wykorzystać w odpowiedni sposób dla siebie? Jeżeli coś dają to bierz całymi garściami. Nigdy nie wiesz kiedy coś Ci się przyda ;)

Nie_było_sobie_życia_w_SG
@Było_sobie_życie

Widzę, że HR został wysłany do gaszenia pożaru na Goworku, szkoda tylko, że nie nie dostałyście hajsu na wykupienie konta :)

@Nie_było_sobie_życia_w_SG

Największym problemem na tego typu stronach jest to że piszą tylko ludzie którzy mają jakieś żale, są leniwe albo oczekują kokosów za pracę której nawet im się nie chce wykonywać. Natomiast osoby zadowolone nie czują potrzeby wyrażania swojej opinii, ja taką czuję więc napisałem. I nie mam nic wspólnego z HR ;)

Prawie były pracowanik
@Było_sobie_życie

To co piszesz to same bzdury. Jedyne co firma może zaoferować to więcej obowiązków za taką samą pensję, nic więcej. Do chęci negocjacji pensji, menadżer potrzebuje motywacji w formie wypowiedzenia, bez tego można o czymkolwiek zapomnieć. SG już dawno przestał być konkurencyjny na rynku Szczecińskim i nie piszę tu jedynie o zarobkach, ale i wprowadzeniu pracy zdalnej/hybrydowej na stałe.

Oliwia

Czy ktoś orientuje się jakie zarobki na start, firma oferuje w dziale należności na stanowisku junior accountant z j.angielskim? Z góry dziękuję za odpowiedź

Jakie wartości są cenione w Salling Group SSC?

X

Korporacyjne i pro-duńskie

Były pracownik IT

Firma niestety (usunięte przez administratora) niesamowicie swoich obecnych/przyszłych pracowników już od początku - umowa jest na Netto, nie Salling Group. Później nie jest lepiej, management uwielbia kłamać byleby tylko osiągać cele, najlepiej czyimś kosztem. Oferty pracy nie przedstawiają rzeczywistych obowiązków w pracy. W praktyce dostajesz dodatkowe obowiązki już od pierwszego dnia pracy :) Częste rekrutacje nie powinny nikogo zadziwić. Mało kto lubi być pomiatany czy to przez polski czy duński management. Uważają się za królów świata. Brak jakichkolwiek umiejętności można uzupełnić stanowiskiem kierowniczym. Będąc pracownikiem Netto "Salling Group" pamiętaj, że przełożony musi spoglądać ci minimalnie raz dziennie w ręce, by wiedzieć że w ogóle pracujesz. Brak zaufania do pracowników i pracy zdalnej spowodował już liczne odejścia w wielu działach. Firma nie ma ochoty zatrzymywać pracowników, woli dodawać obowiązki obecnemu zespołowi. Przy odejściach możesz liczyć na paręnaście złotych podwyżki - ale niezbyt dużej, by nie zakłócić rekordowych sprzedaży e-commerce jak i w samych sklepach. Nierówności czy to w samym HQ w Aarhus, czy Netto Motaniec jest ogromna. Dofinansowanie do obiadów? Możesz jedynie pomarzyć o czymś takim polaku. Oczywiście wcześniej wspomniane placówki mają to w pakiecie, ale przecież benefity się wcale nie różnią między oddziałami. Jak wspominałem wcześniej o sprzęcie, SSC dostaje ostatnie chłamy sprowadzane z wcześniej wymienionych miejsc. Morale w zespołach - nie istnieją. Jedyną ostoją są tak naprawdę sami ludzie, myślący że jakoś to będzie. Jako zasób masz mały wpływ na jakąkolwiek zmianę. Mimo solidnego uargumentowania potrzeby, ktoś wyżej wie lepiej. Dlatego też firma używa wciąż przestarzałego stacku technologicznego, z trudem pozbywając się go i przechodząc na obecnie już przestarzałe rozwiązania. 10 lat za konkurencją. Firma nie jest w stanie konkurować z innymi firmami, dlatego też ostatnio tak wielu pracowników odeszło. Oszczędności powinny być na stałe wpisane w wartości firmowe. Zarobki też są zabawne. W IT 2 linia wsparcia zarabia niewiele więcej niż 1-sza linia. W innych działach podwyżki to też często różnica max do 500 zł brutto (oczywiście jeżeli było się odpowiednio dobrym kolorkiem :) ) Duńska strona z jednej strony będzie zapewniała że różnica między pracownikami w Danii a Polskimi jest minimalna, z drugiej strony jednak duńscy pracownicy sami się chwalą swoimi X krotnie większymi zarobkami. COO zapewni Was, że w wyznaczniku bigmac - zarobek będziecie w stanie tyle samo ich nabyć. Prawdopodobnie był kulą z matmy, nawet tak proste równanie jest nieprawidłowe. Awanse często dostają osoby, bez faktycznej wiedzy o swoich obowiązkach. Niektórzy pracując powyżej 3 lat mają problem z codziennymi zadaniami i zrzucają je na nowych pracowników, by móc oddać się w pełni kawce i ploteczkom. Cyrk na kółkach to zbyt łagodne określenie na całą sytuację w tym oddziale. W komentarzach ostatnio widać nieudolne próby wybielenia firmy czy to przez HR czy kierowników/managerów. Nie jest tak idealnie, jak staracie się to przedstawić. Najprostszy dowód to używane zdjęcia do każdego maila od HR, ile z osób na zdjęciach wciąż pracuje?

Inniejszy były pracownik IT
@Były pracownik IT

Zapomniałeś napisać, że nowi ludzie, którzy przychodzą to nawet umowy nie przedłużają, bo na rozmowie manager mówi jedno, a do roboty jest zupełnie coś innego xD

logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.

No dobra zarobki nie są zaskakujące ale wymagania nie są tez jakieś wow. Bardziej liczy się chęć do pracy i staż niż wykształcenie i jakieś specjalne umiejętności czy zdobyte już doświadczenie. Jeśli chodzi o podwyżkę to przychodzi ona z czasem i pensja co roku może rosnąć. Osoby „dobre” mogą liczyć na uznanie i awanse ale no w odpowiednim momencie i sytuacji nikt tak o nie wyczaruje dodatkowego miejsca. Pracownicy życzliwi, uśmiechnięci i skłonni do pomocy. Atmosfera luźna, przyjazna i praktycznie nie czuć presji. Przerwę robisz sobie kiedy potrzebujesz nikt Ciebie nie kontroluje nie musisz się odbijać i martwić ze przekroczyłeś 3 minuty. Podsumowując, praca bardzo dobra na start i rozwijająca. Dla osób po studiach czy nawet i bez studiów uważam, ze ok. Jak zwykle pamiętać trzeba, ze w większości przypadków więcej NIEZADOWOLONYCH się wypowie niż ZADOWOLONYCH. Pozdrawiam ;))

Nie daj się

To jedno z moich najgorszych doświadczeń zawodowych, o ile nie najgorsze. Marna praca, nieprzyjemna, monotonna, słabo płatna, team pozbawiony energii, prawdopodobnie wyniszczony niskimi zarobkami, jarzeniówkami i patrzeniem się 8 godzin w monitor. Implementacja wszystkich mechanizmów psychologicznych które mają pomóc w relacjach i twoim samopoczuciu na poziomie Licealisty który przeczytał materiał 5 minut przed kartkówką. Twoi team leaderzy mają często mniejsze umiejętności od twoich, słabsze wykształcenie i zero zdolności interpersonalnych. Nie uczysz się niczego nowego, nie masz szans rozwoju, jak Ci się coś nie podoba to łatwo cię zastąpić - wszystko jest w zeszytach na zasadzie przynieś, podaj, pozamiataj. Rzeczy które powinny zostać między Tobą a Team leaderem stają się tajemnicą poliszynela, zero moralności zawodowej. Duńczycy traktują Cię jak człowieka drugiej kategorii. W kółko słyszysz mantrę "To nie najgorsza praca, są gorsze", wyparcie i racjonalizacja na najwyższym poziomie, chociaż tyle. Otóż niestety ale nie ma gorszych, przynajmniej ja się nie zetknąłem. Moja rada - omijać szerokim łukiem, zwłaszcza teraz, kiedy tak wiele dobrych firm rekrutuje i zatrudnia na pracę zdalną.

Gregor

Ludzie cenią firmę za to, że dba o pracowników. Szkoda, że na tym wątku zostają zamieszczone złośliwe wpisy

waow
@Gregor

A to dobry żart :)

@Gregor

Nie prawda, to nie złośliwe wpisy ale prawda.. brak szacunku do pracowników z doświadczeniem, w ssc kadra „menadżerska” na niskim poziomie (nie wszyscy, ale zdecydowana większość)- nie wspierają pracowników-podwyżki kiepskie. Kiedyś w ssc nie było tak słabo, dziś odradzam!

Były pracownik IT

Chcąc pracować w Salling Group nastaw się na: - bycie pracownikiem drugiej kategorii - zero szacunku ze strony duńskich pracowników - brak jakiegokolwiek planowania i zarządzania - mikro-zarządzanie pracownikami - nie mylić z organizacją pracy - zero starań aby zatrzymać kompetentnych pracowników - podwyżki obowiązków bez podwyższania wynagrodzeń - motywowanie duńskich kolegów do wykonania jakiejkolwiek pracy - Ty jesteś dla nich, nie oni dla Ciebie - słabe warunki pracy w biurze, które tak wychwalają bo korporacja musi tak robić A teraz odniosę się szerzej do wszystkich punktów. Od początku będą Ci wmawiać, że firma jest jedna i nie ma "nas" i "ich". Nawet powiedzą Ci, że Duńczycy zarabiają tyle samo i w ogóle mamy te same benefity. To oczywiście nieprawda o czym z szyderczym uśmiechem duńska strona przypomni Ci nie raz. Wysokie zarobki, darmowe obiady i przekąski oraz szkolenia zewnętrzne są dla tej lepszej części! Ty się ciesz za 100zł bonu do Netto na święta. Otrzymywanie maili w języku duńskim bez jakiegokolwiek objaśnienia po angielsku lub branie udziału w spotkaniach, na których używany jest duński zamiast angielskiego to norma. Im jest tak wygodniej, a Ty sobie tłumacz i się zastanawiaj! Oczywiście nie próbuj robić tego samego, bo to im ma być dobrze. :) Nie przejmuj się gdy wprost usłyszysz, że ktoś Cie nie słuchał bo akurat sobie żartowali między sobą w biurze. Również nie powinno Ci przeszkadzać, że ktoś mlaska do mikrofonu bo akurat musi zjeść i nie poczeka pięciu minut jak kulturalny człowiek. Zaplanowana strategia długofalowa odnośnie rozwoju i kierunku działań? Zapomnij, im wyżej w szczebelkach zarządzania tym niższe kompetencje techniczne. W rezultacie osoby decyzyjne rzucają się na nowinki techniczne bez zastanowienia się czy jest nam to potrzebne i w jaki sposób to zrobić. ASAPY wpadają często bo komuś się "zapomniało" o czymś co planowali od pół roku, tylko zapomnieli powiedzieć tym, którzy mieli to zrobić. Najpierw zrób, później dowiedz się jak zrobić, a na koniec dowiedz się po co - oto duński standard planowania. Jeżeli coś w końcu udało się doprowadzić do stabilnego stanu to zapomnij, że zostanie to tak zostawione. Przyjdzie ktoś kto powie Ci, że wyrzucamy to do śmietnika bo TAK! Jest nacisk aby pracować z biura bo "w biurze pracuje się lepiej i wpadają lepsze pomysły". Jeżeli nie przypomina Ci to tekstów z PRL-u w stylu "zakład pracy Twoim domem" to gratulacje, jesteś idealnym kandydatem. Pracując w biurze menadżer może w każdej chwili podejść i zajrzeć Ci przez ramie co robisz. Nie musi pisać maila czy organizować spotkania z czym niejednokrotnie był problem. Oczywiście to zawsze Ty masz robić prezentacje i spowiadać się z pracy i to dwa razy! Dla niższego i wyższego menedżmentu. O wizycie i spowiedzi dowiesz się dzień wcześniej bo nie masz nic innego do roboty niż tworzenie prezentacji w PowerPoint! Odejścia kompetentnych pracowników mówi samo za siebie. Każdy kto wnosi coś więcej do firmy prędzej czy później odchodzi, a ze strony zarządu czy HRu nie ma absolutnie żadnych starań by Cie zatrzymać. Składając wypowiedzenie usłyszysz "okej" i to tyle. Nie zapytają dlaczego, co można zmienić, czy może rozważyłbyś zostać gdyby warunki były lepsze. O opinie na odchodne zapytają tylko tych, którzy są w stanie powiedzieć coś dobrego. Podejście "jak masz mówić źle to nie mów wcale". Sukcesywnie dokładana jest ilość pracy, zwłaszcza przy odejściach kolegów z zespołu. Nie zapomnij pokazać ambicji i że Ci zależy bo o to w tym wszystkim chodzi! Firma będzie opowiadać o sukcesach, rekordowych zyskach i tym, że jeszcze nigdy nie było tak dobrze, ale Ty i tak nie dostaniesz podwyżki. Jeżeli już to będzie to w granicach 50-100zł brutto bo masz robić oszczędności dla firmy - swoim kosztem. Branża handlu detalicznego i online odnotowała rekordowe zyski w czasie pandemii, jednak pieniędzy na podwyżki nie ma bo...pandemia. Jeżeli oczekujesz podjęcia decyzji czy wzięcia jakiejkolwiek odpowiedzialności ze strony duńskiej za to co leży w ich zakresie obowiązków to nastaw się na rolę coacha zawodowego. Musisz się przypominać, prosić, motywować by łaskawy pan w końcu zechciał odpisać czy odpowiedzieć na Twoje pytania lub zrobić to o co go poprosiłeś. Standard to od dwóch tygodni wzwyż by cokolwiek ugrać. Spróbuj zrobić to w drugą stronę i nie odpisać przez dwa dni, a będziesz miał na głowie dwóch menadżerów skarżących się, że za wolno załatwiasz sprawy i coś podejrzanie słabo wykonujesz swoje obowiązki. Praca z domu jest fe, dlatego tak jak polski rząd co chwila będą zmieniane decyzje. Raz pracujesz w domu, zaraz masz wracać do biura bo tak. Nie ma to żadnej korelacji z sytuacją w kraju. W biurze masz do dyspozycji połamane krzesła biurowe rodem z lekcji informatyki w szkole. Innych nie ma, a jak chcesz lepsze to musisz komuś zabrać. Sprzęt komputerowy też jest wiekowy, a jak chcesz coś lepszego to usłyszysz "inni też by chcieli więc nie". Zero wyjątków, nawet dla osób z poważnymi dolegliwościami.

Anita

@Kruk awans nie zależy od szczęścia choć zawsze może się przydać ale w głównej mierze od kompetencji i zaangażowania w pracy!

Jak długo trwa proces awansu w Salling Group SSC?

Hahaha

Mozesz sie nigdy nie doczekac:)

Kruk
@Hahaha

albo możesz dostać od razu, wszystko zależy od szczęścia(nie umiejętności)

Zainteresowana

Cześć, Czy ktoś was wie jakie są zarobki na stanowisku Junior Accountant with German/English? Czy jest jakaś możliwość rozwoju/awansu ?

byla pracownica
@Zainteresowana

Na reke dostalam 2200 PLN

JA

Zajmują się m/innymi pośrednictwem pracy aby aplikować trzeba się pierw zarejestrować na stronę: Salling Group. Aby to zrobić musisz wpisać wszystkie swoje dane....hm po co???? Może jeszcze podać nr.karty kredytowej do tego pin i pesel CO???

Pwmb
@JA

Przez ich dziwny wymóg zrezygnowałem z aplikowania. Co oni chcą mi kupić jakas bieliznę na urodziny że pytają się o datę urodzin i płeć.

Czy pracodawca Salling Group SSC organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Dużo szkoleń wewnętrznych, na których uczysz się od kolegów. Można trafić na ciekawe tematy.

ufydjvkh

Slaba kasa, atmosfera w zespolach beznadziejna, zatrudniaja osoby bez wyksztalcenia , ZE srednim albo po studiach zywieniowych ktore z rechunkowosci nie wiedza NIC!!! zero premii czy dodatkow do wynagrodzen - nie polecam . Przepracowalam 6 mies. Jest wiele firm w ZS ktore oferuja procz wyzszego wynagrodzenia chocby premie kwartalne : dgs, gempact, metro... Wertuja na rozmowie kwalif. 2 h(godzina to excel a druga godz to angielski + rozmowa. Jakby na prezesa szukali a ja aplikowalam na juniora :-/ W dgs bylam na 2 rozmowach - tozmowach nie testach sprawnosciowych i nikt mi nie kazal wypelniac 4 stronnicowego testu z angielskiego i nie kazali mi robic zadan na kompie w excelu

Bleblesia
@ufydjvkh

Jeśli uważasz, że test z angielskiego zajął i godzinę, a excel drugą to serdecznie gratuluję poziomu wiedzy. Zarówno jeden i drugi był banalny, w sumie w moim przypadku trwało to mniej niż 45 minut. Raczej weryfikacja takiej wiedzy jak widać okazuje się być koniecznością...

ave
@Bleblesia

Ty toksyczna ****

Sarenka
@ave

Prawda w oczy kole. Testy z logiki i z excela skończyłem na długo przed wyznaczonym czasem. Nic dziwnego, że ktoś taki, kogo stać na taki bezczelny komentarz tak się tam męczył, w dodatku aż/tylko 6 miesięcy.

Andrew

Cześć, Czy ktoś z Was pracuje lub pracował na stanowisku Junior Business Controller i może powiedzieć jak wygląda praca, wynagrodzenie oraz rozwój na danym stanowisku w firmie?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Salling Group SSC? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

W większości zespołów należy odebrać nadgodziny w ciągu okresu rozliczeniowego, tj. 3 miesięcy. Jeśli ten okres się akurat kończy, a nie będzie możliwości odbioru nadgodzin, to >tylko< wtedy zostaną one wypłacone.

Frufru

Obie formy obowiązują, kwestia okresu rozliczeniowego.

Czy w Salling Group SSC są szkolenia zewnętrzne?

Nie ma

TL się zwalniają badz zostaja zwolnieni, stara ekipa ucieka (usunięte przez administratora) - ci lepsi już w innych firmach. Jak na pierwszą pracę ok, ale max pół roku.

kaszkiet

slyszalem ze sporo ostatnio sie dzieje w tej firmie. ktos z wewnatrz moze uchylic rabka tajemnicy? :)

Ggggxd
@kaszkiet

Tak. Polowa kadry zarzadzajacej sie zwolnila a ich miejsce zajeli studenci bez wiedzy i doswiadczeniA :-D

Robert
@Ggggxd

Jak wpłynęło to na atmosferę w zespole i jak na ten fakt zareagowali długoletni pracownicy firmy? Czy od tego czasu zaszły jakieś pozytywne zmiany? Liczę na to, że niedługo powiesz mi coś więcej na ten temat.

Piokkk

W tej firmie zerowe szanse na rozwoj. Awansuja tylko osoby ze stazem co najmniej 5 letnim. I to z Juniora na Accountanta :/

Qwerty
@Piokkk

Awans na accountanta dostaniesz szybko jak będziesz się zadawać z tymi co trzeba i oczywiście szukał haka na tych nie lubianych. Niektórzy pracownicy mają zerowa wiedzę, a dostają awans bo ich kolega czy koleżanka to ich przełożony. Ktos inny za nich wykonuje projekty, a później to oni dostają awans czy większą podwyżkę. Sa Juniorzy którzy pracują za trzech i na awans nie mogą liczyć.

Witold
@Qwerty

Wygląda na to, że początki w firmie nie są łatwe, skoro zdarza się wykonywać tak dużą ilość obowiązków. Mógłbyś napisać, czy firma uczy rzeczy, które mogą się przydać w dalszej karierze zawodowej? Jestem ciekaw, czy pod tym kątem warto pomyśleć o zatrudnieniu w firmie Salling Group SSC.

Zostaw merytoryczną opinię o Salling Group SSC - Szczecin

• Jak się pracuje w Salling Group SSC?

Zobacz opinie na temat firmy Salling Group SSC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Salling Group SSC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Salling Group SSC?

Kandydaci do pracy w Salling Group SSC napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Salling Group SSC