Opinie o Kirchoff w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kirchoff. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kirchoff na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchoff w Gliwice

Wojtek

Pojawiło się ogłoszenie o naborze na elektryka. Czy ktoś mógłby coś wiecej się wypowiedzieć ? Jak realnoe wygląda robota, czy dużo awarii? W weekendy jak często itp.

Pora uciekać

Trochę o pracy w Kirchhoffie. Zanim się zatrudnicie powinniście się dowiedzieć jak praca wygląda „od środka”, otóż na rozmowie kwalifikacyjnej nie dowiecie się, że: -normy-targety zwał jak zwał, są ogromne. Nie raz, nie dwa zauważycie, że operatorzy nie korzystają z przerwy, bądź ją ostro skracają, żeby tylko wyrobić target. Zaznaczę, że za nie wyrobienie targetu czeka Was użeranie się, tłumaczenie się ustawiaczom. Często nie są to miłe rozmowy, bądź nawet pisemko o ucięciu premii. -BHP? A co to jest?Nie istnieje w tej firmie, pic na wodę. TARGET NAJWAŻNIEJSZY, nawet kosztem Waszego zdrowia. -pracownicy nie walczą o swoje prawa, wolą się pozwalniać, niż chociażby założyć związki zawodowe. -jest mowa o 3 zmianowej pracy, niestety nikt nie mówi, że bardzo często pracujecie po 12h. Na hali KTL są to CAŁE tygodnie, oczywiście nie liczcie na to, że ktoś się Was zapyta czy możecie przyjść... Przychodzicie i nie ma dyskusji. Firmy nie obchodzi, że macie rodziny, jesteście zmęczeni, bądź najzwyczajniej w świecie nie potrzebujecie dodatkowych pieniędzy, czy wolnego, macie zamknąć pysk i przyjść. -nadgodziny często są do wybrania, nie do wypłacenia. Na tą chwile można zadecydować, czy wolicie kasę, czy wolne. -w czasie kiedy firma ma mniej zleceń, wysyła Was na wolne, z Waszego urlopu, chyba nie muszę pisać, że WASZYM urlopem zgodnie z prawem dysponujecie WY, NIE FIRMA. -generalnie, w firmie jako operatorzy jesteście numerkiem, śmieciami którzy mają wyrabiać target i tyle.(w takim ob..ie nie miałem jeszcze przyjemności pracować, serio) -umowę na stałe dostaniecie po kilku latach, może 7-9... Tak więc jeśli planujecie jakąś stabilizację życiową, ślub, dziecko, kredyt na mieszkanie? To nie tutaj. Zanim podpiszecie cyrograf z tą firmą zastanówcie się, czy faktycznie te pieniądze są warte utraty zdrowia, zarówno psychicznego jak i fizycznego, oraz Waszego życia osobistego. Nie dajcie się nabrać na te zarobki jak większość z nas, bo szybko pożałujecie, tak jak my.

Xx2
@Pora uciekać

Targety zależą od stacji i zazwyczaj czepiają się ustawiacze o stacje gdzie target idzie zrobić nawet godzinę wcześniej a wielu nie robi i jeszcze ujadaja. Bhp ? Zabrania ktoś ci mieć okulary ? Stopery ? Rekawice? W czym Ci przeszkadzają żeby target zrobić ? Co do związków to racja. Ale niby są jacyś przedstawiciele załogi ale z tego co się orientuje to chyba nikomu w niczym nie pomogli a kasę pewnie za to biora. Wolne za nadgodziny tez racja, ale jak się chce to się można ugadac... chyba ze tylko marudzisz a potem się dziwisz ze majster nie chce się z tobą dogadać. .. wszystko działa w 2 strony. Przychodzi o 12stki to zostane i jak ja chce urlop bez ani mru mru dostane. Firma złoto nie jest i nie będzie nigdy, ale cześć rzeczy które wymieniłeś to robisz problem bo sam go sobie zrobiles. A druga rzecz to nastawienie ludzi. Podejrzewam.że nawet nie masz 25 lat, bo ci co przychodzą to już go nogi bolą, plecy itp. Boże ludzie przyjmujecie się na produkcję i dziwicie się ze trzeba zaiwaniac. Szukajcie pracy w laysach czy prazynki róbcie będzie lzej

Yy
@Xx2

Skoro jest tak super jak piszesz, to dlaczego tyle osób odchodzi? Na ktlu kolejni stali pracownicy szykują wypowiedzenia. Zgodna z kodeksem jest praca 5 dni pod rzad po 12+sb bądź ndz 8h? Limit nadgodzin w roku kalendarzowym nie może przekroczyć 150h, a niektórzy pracownicy mają po 50 i więcej na miesiąc... chyba wszystko jasne.

Xx2
@Yy

Ale ja nie pisze ze jest super. Tylko ze najwięcej płaczą ci co nie robia bo to bo tamto. Ci co przychodza z nastawieniem zrobic swoje i do domu. Nie maja zadnych problemow z tym co wyzej pisales. Odchodzi wielu dobrych pracowników i nikt nie wyciąga z tego wniosków i po tylu latach wiem ze nikt ich nie wyciągnie. Nasz Dyrektor może i dałby kasę bo nie raz słyszałem jak mówił ze woli dać ludziom zarobić. .. ale ten mielecki zarząd myślę że go za bardzo stopuje. I nigdy tu nie zarobi pracownik ten co zasługuje na fajna wypłatę bez nadgodzin ze skillem jaki ma. Dlatego tu będą odchodzić dobrzy ludzie, o nowych się nie wypowiadam bo nie warto. Ale w ostatnich 2 latach dużo starych pracowników się zwolnilo i nikomu nie zapaliła się lampka w głowie ze warto coś zmienić. ..

Mixmac
@Yy

Maksymalna liczba godzin nadliczbowych w jednym roku nie może przekraczać 416 godzin. Wynika to z następującego obliczenia: 52 (liczba tygodni w roku) x 8 (dopuszczalna liczba przekroczenia 40 godzinnego przeciętnego tygodnia pracy) = 416 godzin. Najpierw poczytaj potem się wypowiadaj.

X
@Xx2

Kolejne dziecko kirchhoffa, bez wizji własnej przyszłości, opierd.... ające kabla pod biurkiem.

Mixmac
@X

Czyżbyś miał jakieś doświadczenia z biurkiem? Po Twoich wypowiedziach widać żeś (usunięte przez administratora)

blum
@Xx2

nakaz przychodznienia wna druga zmiane w sobote albo w niedziele uwazasz za narmolnos >?

PAKO49
@Xx2

Czytając twoją wypowiedź to chyba bardzo często siedzisz pod biurkiem u któregoś z tych trzech panów Mistrzów powiedz na której zmianie ci się tak podoba

X
@Mixmac

Tobie to już dawno (usunięte przez administratora) pękła od prucia się w mistrzówce.

mixmac
@X

Szkoda, że jesteś taki mądry w necie a nie w realu. Sami sobie robicie problemy a potem narzekacie. Może dla Ciebie jest potrzebne stanowisko w zakładzie pracy chronionej.

.WoX.
@Pora uciekać

No cóż. Od niedawna mam "przyjemność" przebywać na hali KTL i nie, nie jestem pracownikiem produkcji. Poznałem każdy metr kwadratowy tego obiektu. I Twój komentarz @Pora uciekać pomimo prawie roku na forum jest ciągle aktualny. Dużo ludzi nie chodzi na przerwy. BHP faktycznie nie istnieje, ewentualnie jest tak małe, jak pan "behapowiec". najlepiej widać to na nockach, kiedy nie ma "tych ważnych" w zakładzie. Trafiłeś w sedno.

Wacek
@.WoX.

To bardzo przykre ale niestety praca w tej firmie to jak (usunięte przez administratora) - pracowałem kilka lat, obecnie podjąłem decyzję o ucieczce. I bardzo przykry jest fakt, o dziale BHP - bardziej zajęty sobą i słodzeniem sobie niż rzeczywistym działaniem na rzecz poprawy warunków pracy - mały człowiek o małych możliwościach, a niezwykle wysokim mniemaniu o sobie. Drodzy Państwo z działu BHP więcej pokory i mniej filmików na (usunięte przez administratora)

Ręce opadają

Pracuję w firmie prawie 10 lat. Bywały lepsze i gorsze okresy. Natomiast to co dzieje się od sierpnia przechodzi ludzkie pojęcie. Braki kadrowe są nie uzupełniane, jeszcze argumentacja od kierownictwa jest taka, że jest za dużo ludzi. Dziwne skoro notorycznie jest praca w weekend, często nawet 6 zmian oraz 12stki w tygodniu. Problemy związane z bezpośrednią produkcją nie są rozwiązywane. Logistyka na produkcji ma problem z organizacją pracy. Działają według schematu opracowanego sprzed kilku laty, gdzie na hali nastąpiła reorganizacja rejonów oraz obszarów (dodano stacje). Na jednym obszarze wózkowy nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć. Na dziale KTL od kilku tygodni liderzy oraz logistycy zajmują się głównie pakowaniem części kosztem swojej codziennej pracy. Są kłębkami nerwów. Ogółem na hali jest nieporządek. Pojemniki stoją gdzie tylko mogą, są dzikie bufory, gdyż najważniejsza jest produkcja. Targety są na niektórych stacjach często nierealne do osiągnięcia. Brak miejsca na hali KTL, stacje upchane tak że nie ma swobodnej drogi dojścia. Z racji wysokich targetów operatorzy nie przykładają się należycie do kontroli, gdy trafi się reklamacja jest wielkie zdziwienie. Wymyślanie często idiotycznych pomysłów aby przekazać klientowi to jako rozwiązanie. W pojemnikach często woda po ulewach bo składowane są pod chmurką. Zamówienia są zmieniane oraz często zwiększane w trakcie dnia. Wszelkie braki pojemników oraz komponentów trzeba odrabiać produkcją w weekend, jakby nie można było się dogadać z klientem by przesunąć wysyłki. Dysponenci potrafią zaawizować tira po części, których nie ma nawet na stanie.

Katastrofa

(usunięte przez administratora) niby zapisują się do tarczy antykryzysowej, niby zmniejszają etat do 0,8 a każą pracować od poniedziałku do piątku po 12 godzin. Zrobią spotkanie i powiedzą pracownikom, że dyrekcja podjęła decyzję o wypłacaniu nadgodzin ale tylko 50%. Z tego co po hali chodzą słuchy, to starzy pracownicy już złożyli wypowiedzenia albo na dniach złożą, więc nie wiem kto tam będzie pracować.

PDL
@Katastrofa

Przyjdą inni. Nikt nikogo na siłe nie trzyma. Amazon? Wieczne marzenia i bajki o NGK? Ludzie na jakim świecie wy żyjecie. Co druga firma działa w taki sposób. Marzy wam się zbiorowa rewolta? No ale po to są takie strony jak ta. Można pobiadolić nieużywając prawdziwego imienia i nazwiska. Wracając do Kirchhoffa to nie są zwalniani czy też nie są przedluzane umowy osobą chcącym pracować tylko takim którym się wydaje że są zajebiści a tak naprawdę to roszczeniowi nieudacznicy.

Grzesiu
@PDL

Najszczersze wyrazy współczucia dla pracowników firmy Kirchhoff. Ludzie są jeszcze inne firmy niż Amazon, NGK itd. Pracowałem w Kirchhoffie i po roku odszedłem, żałuje tylko tego że aż rok się tam męczyłem. Naprawdę warto szukać czegoś innego i to czegoś innego niż w/w obozy. Zostawcie to (usunięte przez administratora) niech się kąpią w nim co lubią takie(usunięte przez administratora) Jak się nie zmobilizujecie to nic nie wskóracie, dlatego polecam odejść gdziekolwiek indziej i szukać. POWODZENIA ps. a bajki że zarobków nie mogą podnieść bo w okolicy wszyscy płaca podobnie niech sobie włożą miedzy bajki, wystarczy spojrzeć ile zarabiają w firmie marco

Operator Maszyn do Produkcji Opakowań Tekturowych

Standardowy - CV przez portal do szukania pracy , za 2-3 dni telefon od nich i zaproszenie na rozmowę , rozmowa typowa - przejście po hali , omówienie wymagań i oczekiwań , potem komplet dokumentów do wypełnienia i skierowanie na badania

Czy znam/kojarzę firmę , pytania o doświadczenie etc. , Bez żadnych sztuczek jak piszą niektórzy

Czy w Kirchoff jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Katastrofa

Niestety problemy zgłaszane przez pracowników, najczęściej nie są rozwiązywane

Slusarz

Witam powiedzcie mi jak wyglada praca na narzędziowni? Zarobki w miarę ok?

sterydziarz

ile musicie robic tych 12 nastek w miesiacu, ponoc jeden tydzien po 12, potem normalnie 8h, potem kolejny tydzien 12 h? to wazna informacja dla mnie

Kevinniewdomu
@sterydziarz

Ostatnio po trzy tygodnie ludzie robią po 12 oraz przymuszają do weekendu

Walduś
@sterydziarz

Musimy robić tyle ile trzeba czasem nawet cały miesiąc po 5 dni. Taka jest prawda Jest ciężko ale ładną kasę idzie zgarnąć za tyle nadgodzin.

NINJA

derekcja ( :)) umyślnie przekrencone :)) znowu ) podjęła decyzje o wypłaceniu 50% nadgodzin ....jakich nadgodzin " największe tąpnięcie w branży motoryzacyjnej bla bla bla ciesz się że masz robotę bla bla bla, ni ma roboty 0.8 etatu bla bla bla ---bla bla bla " ale w wykonaniu niemieckiej firmy z tradycjami wygląda to tak że jak nie ma roboty to wszyscy rypią po 12h ...wszyscy nie wszyscy ,ludzie tak mają dość że grafik grafikiem a 10 stacjii zatrzymanych bo ci co mieli 12h poszli sobie do domu po 8 godzinach więc derekcja podjęła decyzję.Poszli do domu bo za darmo znudziło się ludziom pracować .Mam tylko pytanie 10 do 1 że retoryczne kiedy dotrze do tych biurowych łbów że za włożoną pracę należy się wynagrodzenie adekwatne do wyżej wymienionej...nie pozdrawiam i nie polecam

PDL
@NINJA

To że nadgodziny są płacone to wola firmy :) W Polsce obowiązuje roczny okres rozliczeniowy. Tak więc jak nie wyplaca Ci teraz to muszą to zrobic na koniec roku.

Derek

Może ktoś napisać dlaczego po premii maja zawsze tylko pracownicy produkcji?

IPK85

Firma nie liczy sie z pracownikami, o tym ze nie przedłużą umowy człowiek dowiaduje się z dnia na dzień, pomimo,że przepracował w niej parę lat na specjalistycznych stanowisku. W prawie pracy jest zawarte, że jeśli firma nie chce przedłużyć umowy to powinna o tym poinformować w czasie takim jakim pracownik ma okres wypowiedzenia. A tak człowiek zostaje z dnia na dzień na lodzie, z dziećmi na utrzymaniu opłatami itd. Firma twierdzi jaka to jest świetna i jakich to standardów przestrzega a nie potrafi się zachować po ludzku. Ludzie w tej firmie to w większości lizo-dupy, które sprzedały by człowieka za "paczkę fajek. Jak ma się własne zdanie to jest się "outsaiderem", szczególnie dla tych którzy maja stanowiska dzięki znajomościom itp. Czuje ulgę i cieszę się, że nie muszę tam wracać. Nie polecam firmy.

ktl
@IPK85

Chłopie weź się nie ośmieszaj. Nie wiem czym jesteś zdziwiony. Jedyne w czym byłeś specjalistą to w odwiedzaniu palarni i opowiadaniu na niej ludziom jaki to z ciebie jest inżynier oraz kim to nie będziesz w tej firmie bądź innej. I ile to będziesz zarabiał. A jak pokazało życie daremny byłeś nawet w cięciu części gumówką na plasterki. Bardzo dobrze, że postanowili zakończyć współpracę z taką miernotą. Typowy gość z przerośniętym ego, który spotkał się z rzeczywistością i zwykła praca go przerosła, zdecydowanie niespecjalistyczna bo do jakiejkolwiek specjalistycznej się zwyczajnie nie nadajesz. Właściwie to do żadnej bo przerzucali cię jak u nas purpurowych z parafii do parafii.

NINJA

przepraszam zapomniałem dopisać stary pracownik hala KTL

Walduś

To co się teraz dzieje w firmie to jakaś kpina. Ciagle 12h jak tak dalej będzie to ja nie wiem chyba trzeba uciekać bo lepiej nie będzie ludzie odchodzą a rekrutacji nie ma. Roboty jest od groma więc o jakim 0.8 etatu my mówimy. Jedna wielka tragedia.!!!!!!!!

Faza
@Walduś

Idź do dyrektora i zapytaj czy wszyscy pracownicy kirchoffa mają 0,8 etatu???

@Faza

Tak, wszyscy pracownicy mają 0,8 etatu. Tak samo jak wszyscy mają robić nadgodziny i pracować jak na pełnym etacie.

Wojtek

Witam czy są przyjęcia do pracy?

@Wojtek

W tej chwili nie ale sprawdzaj a najlepiej skontaktuj się z kadrami

ala
@Wojtek

Czy musicie odrabiać tarcze? Inne zakłady wymyśliły ze trzeba te wolne postojowe teraz poodrabiac ciekawe jak jest u was? Napisze ktoś?

Jaro

Ciekawe kiedy zamontują spowrotem prysznice ?

Darek

Pracujecie nadal na trzy zmiany albo tylko na jedną

Rio Branco

Kirchoff zwalnia ludzi pod Agencją. Cztery dni przed końcem umowy dostałem telefon z Agencji iż moja umowa nie będzie przedłużana, jednocześnie na odchodne dostałem zapewnienie że jeśli Kirchoff wznowi produkcje oraz zatrudnienie to w pierwszej kolejności nas będą chcieli zatrudnić. "Świetne" traktowanie ludzi nie ma co, z dnia na dzień człowiek zostaje bez pracy, a dyrekcji Kirchoffa nie obchodzi to że znalezienie nowej pracy w obecnej sytuacji będzie graniczyło z cudem.

Mlody

Od 30 marca urlop czy postojowe???

Mlody

O 30 marca urlopy czy postojowe

Stare to masz jaja haha

Romek

Ale jesteś tępy kolego

@Romek

Nie jest to najlepsze miejsce do prowadzenia tego typu wymiany zdań. Wyzwanie się na forum publicznym jest czymś bardzo słabym. Najlepiej będzie, jak powiecie mi coś na temat pracy w Kirchoff. Ostatnio się zastanawiałam, jak to jest z pakietem medycznym. Pracodawca go oferuje? Powiedzcie mi coś więcej.

sprawdzałeś? wąchałeś? widziałeś? że taka opinię snujesz na forum?

Romek

Fajnie się mówi ale siłą Zmuszają do urlopu?

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

• Jak się pracuje w Kirchoff?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchoff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchoff?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kirchoff?

Kandydaci do pracy w Kirchoff napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kirchoff