Opinie o Kirchoff w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kirchoff. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kirchoff na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchoff w Gliwice

asdasdasd

Hej! Właśnie aplikuje na pracownika logistyki z uprawnianiami udt na magazynie. Jaka obowiązuje stawka wraz z premiami za obecność (jeśli coś takiego jest) i czy jest może jakiś dodatek paliwowy? praca po 12h?

Katarzyna
@asdasdasd

a ten dodatek paliwowy o ktorym mówisz to z jakiej racji miałby byc? bo wczesniej sie z tym nie spotkalam na takim stanowisku

Serowar
@asdasdasd

Odradzam chłopie znajdź sobie coś innego.

@Serowar

ze względu na kasę odradzasz czy na co? jeśli o wariant pierwszy chodzi to przytoczysz te potencjalne kwoty?

Daniel byly prqcownik

Nie wiem jak jest teraz. Pracowalem tam kilka lat temu,na dziale z podlogami.kazdy mowil ze to najgorszy oddzial.mialem tylko w glowie ze praca to praca i trzeba ja wykonac. Nigdy nie mialem problemu z ustawiaczami (Hapek i Koniu) . Zawsze pomocni i usmiechnieci. Na poczatku bylo ciezko bo te reile ciezkie a wtedy to wiatr by mnie zmiotl z planszy jak by byl silny. Po 2 miesiacach na wszystkich stacjach mialem wszystko tak opanowane ze spokojnie mialem pelne bufory i fajeczka na luzie co godzine wchodzila.Firma jak każdą. Nie wiem czemu ludzie narzekają,jeździe w swojej pracy po różnych firmach i widze stary prl.ja sobie przypominam kirch to nie bylo zle.

Nope

Niestety miałem okazję ostatnio pracować w tej firmie. Szkolenie nowych pracowników kompletnie nie istnieje, pokażą jak złożyć 2 sztuki i zostawiają człowieka samego na maszynie, bez nadzoru, bez jakiej kolwiek pomocy na produkcie, który jedzie bezpośrednio do klienta. Jeśli popełni się jakiś błąd to odrazu pretensje mimo, że wcześniej nikt nic nie wytłumaczył. Na początku oprowadzają po pierwszej hali, pokazują fajne maszyny, w przyjemnej tempraturze nie wspominając nic o drugiej hali Hofo - na której praca przy wielkich celach spawalniczych w lato to kompletna porażka. Dodam jeszcze, że dają na nie też kobiety co jest już kompletnym absurdem bo praca tam jest ciężka. Według nich nowy pracownik ma wszytsko wiedzieć i najlepiej nie zawracać głowy i o nic nie pytać. Zatrudniają ludzi na umór bo przemiał jest ogromny i nie ma co się dziwić jak nawet nie ma szansy na prawidłowe szkolenie. Nie polecam.

@Nope

No tak, trudno się dziwić, że wolą pokazać się od tej bardziej reprezentatywnej strony... Piszesz o ciężkich warunkach pracy dla kobiet, to co one konkretnie tam wykonują? Naprawdę idzie się przeciążyć?

patriota

Atmosfera coraz gorsza, zaczyna się niechęć do ukr. Potrafią mniej, a dostają dodatki i jakieś premie, wychodzi że obcy mają lepiej u nas niż my. Lżej pracują bo nie pojmują bardziej wymagających prac a finansowo wychodzą o wiele lepiej. Wózkowi ukr kitrają się po kątach z telefonami i robią połowę tego co nasi wózkowi.

@patriota

Nick mówi wszystko :) Myślisz że pracodawca serio chciałby kogoś kto robi 2x mniej i płaciłby mu więcej? Kto miałby w tym interes?

Szkoda strzepic ryja
@patriota

W punkt. Niestety ale takie są fakty. Zakład ich chętnie przyjmuje bo dostaje od państwa minimalną krajową na ich pensje i resztę tylko dokłada. Ukraińcy mają stała premie wynoszącą 5 zł. To,że są nie komunikatywni to nawet liderzy narzekają. Często oni mówią nie rozumiem,choć często jest to bujda. Bo jak im udowodnić że kłamią? Niestety tak jest, obcy mają lepiej niż rodacy. Kiedyś ten zakład miał jakąś renomę, z ulicy zatrudnić się że facto nie dało. Teraz biorą każdego jak leci z ulicy. Powiem wam,jeszcze Ukraińcy nawyrabiaja tymi wózkami. Byle tylko nikt na tym nie ucierpiał fizycznie.

@Szkoda strzepic ryja

A bhp to faktycznie ostro się tu pilnuje? I czemu na zakładzie pozwalają mieć przy sobie telefonu, nie powinno być na to zakazu?

gosc
@Renata

A dlaczego ma być zakaz? Jakie to przepisy prawa pracy zabraniają mi mieć telefon przy sobie?

@gosc

Faktycznie złe słówko wybrałam, przyznaję. Raczej chodziło mi o to, że jeśli jakieś narzędzie jest zbędne to lepiej, żeby go nie było, bo będzie tylko rozpraszało? Czy źle myślę?

Operator Maszyn do Produkcji Opakowań Tekturowych

Standardowy - CV przez portal do szukania pracy , za 2-3 dni telefon od nich i zaproszenie na rozmowę , rozmowa typowa - przejście po hali , omówienie wymagań i oczekiwań , potem komplet dokumentów do wypełnienia i skierowanie na badania

Czy znam/kojarzę firmę , pytania o doświadczenie etc. , Bez żadnych sztuczek jak piszą niektórzy

Ktos

Napisz jeszcze raz ale tym razem po polsku????albo kup sobie słownik????

Pan dyrektor

Pan dyrektor na zebraniu powiedział - żeby była większa premia to musimy pracować tak by jakość produktu była lepsza. A co z jakością pracy na stanowiskach? Żadnych wyciągów powietrza, żadnej cyrkulacji.przecież kazdy z produkcji potwierdzi,że przy tych temperaturach to zdechnąć idzie przy celi. Może ktoś z panów w lakierkach stanie na celi na 8 lub 12 godzin. Gwarantuje,że żel z włosów spłynie.

Mariusz
@Pan dyrektor

Czemu jakiś ma być lepsza ? Przecież jest, nie rozumiem

Hanna
@Mariusz

To co się zmieniło na lepsze?

Mariusz
@Hanna

Chodziło mi o to że mamy dobrą jakość a nie ze zmieniło się na lepsze.

@Mariusz

Czyli nic się nie zmieniło?

Maro

Jestem zainteresowany pracą w dziale jakości. Czy są tam przyjęcia? Jak się pracuje w tym dziale?

Dojczlandiberales

Zakład reprezentuje świetne wartości w równym traktowaniu pracowników. Najświeższy przykład to tajne aneksy które otrzymali wybiórczo pracownicy.

Kiko
@Dojczlandiberales

Gdzie i kiedy te aneksy były? Produkcja czy biura?

Ccc
@Kiko

Logistyka. To nie jest żadną tajemnicą jak już cały zakład o tym wie że dostali aneksy w tym tygodniu.

@Ccc

A co z tych aneksów dla nich wynika?

Pracownik ZF

Witam. Jestem pracownikiem ZF w Gliwicach, ale to co teraz dzieje się w tej formie, doprowadziło do tego, że po 13 latach chcę zmienić pracę. Napiszcie proszę jak jest u Was, bo nie chcę trafić z jednego obozu*pracy, gdzie pracownika ma się za nic, do drugiego. Dajcie znać jak wygląda u Was praca i jak z zarobkami. Pozdrawiam.

Kamol

Jaja jak berety, majster z LoG na hofo pojęcia o pracy nie ma jak i liderzy. Przypaletal się z capsa i tu jest majstrem. (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) na magazynie. System pokazuje co innego ,a pojemniki stoją gdzie indziej. Pojemniki stoją gdzie popadnie nie przypisane do żadnego adresu. Często na drogach przejazdowych. Ale pan majster problemu nie widzi,za to punktuje ludzi bo się 2 min za szybko wylogowali,to nic że logują się często 15-30 min przed rozpoczęciem pracy. Ludzie się w poniedziałek dowiadują,że byli wpisani na niedzielę do pracy,a potem jeszcze każe się im podpisać upomnienie. Lecz nie lękajcie się owieczki moje,sprawiedliwość nadejdzie i wielu miny zrzedna.

Tak ja to widzę...
@Kamol

Skoro kolego wywołałeś temat... System pokazuje co innego a pojemniki stoją gdzie indziej bo takie (usunięte przez administratora) jak ty przerasta obsługa skanera. Pojemniki stoją na drodze? Jasne! Bo takie (usunięte przez administratora) jak ty nie wiedzą co to layout i jak dostają instrukcje obsługi opakowań to udają że się z nią zapoznali. Co do nadgodzin w weekend to dowiadujemy się o tym już w czwartek tylko może warto uczestniczyć i uważać na przekazaniu zmiany i dodatkowo spojrzeć na wywieszony grafik. Nie ma możliwości żeby pracownik nie wiedział wcześniej że ma przyjść do pracy chyba że sam tej myśli do siebie nie dopuszcza. No ale to nie problem przełożonego tylko pracownika (stąd papier). Nigdy nie widziałem żeby któryś z nas przyszedł 15-30 minut wcześniej i od razu rozpoczął pracę. Punkt 14:00 czy 22:00 to się większość z nas na palarni melduje. Widzę natomiast że po II i III zm pracownicy OPUSZCZAJĄ teren firmy 5-10 minut przed 22:00, 6:00. Rozumowanie na poziomie ameby. Wyjdę wcześniej to nie będzie mógł mi przekazać że mam przyjść w weekend. Normalnie to za takie samowolne opuszczenie firmy to nie papier tylko od razu dyscyplinarka. Masz racje "kolego" sprawiedliwość nadejdzie. Wiele osób się zdziwi. Wiele takich roszczeniowych (usunięte przez administratora) się zdziwi.

Wózkowy
@Tak ja to widzę...

Wypisujcie jeszcze więcej donosów na siebie to niedługo wszyscy skończymy z papierem. Takie rzeczy załatwia się miedzy sobą po cichu a nie na forum gdzie wszyscy kierownicy to czytają.

@Tak ja to widzę...

Z tekstu wynika że nadgodziny w niedzielę są obowiązkowe?czy coś nie rozumiem

Tak ja to widzę...
@Nowy

Nic nie jest obowiązkowe. W Polsce nie ma czegoś takiego jak obowiązek pracy. Niestety jak się decydujemy na pracę oparta na linii produkcyjnej to trzeba się liczyć z tym że linia może pracować 7 dni w tygodniu. Wolne niedzielę to w branży handlowej no chyba że się jest placówką pocztową.

Xyz
@Wózkowy

Pewnie,masz rację,zgadzam się. Ale przy założeniu,że rozmówca ma coś w głowie i zna robotę, lecz nasi majstrowie nie wpisują się w to kryterium. Po cichu każdy na nich psy wiesza,wózkowi,czy liderzy,bo ich znaja. Jak to jeden lider powiedział "Kamień" to dno.

zawodowiec

Wszystko poszło do góry, w innych firmach podwyżki inflacyjne, tutaj nikt nie dostrzega aspektu finansowego, a co ludzi motywuje? Wiadomo że kasa. Ale jak ktoś ma samochód służbowy i kartę flotową to co mu drożeje?;) Atmosfera coraz gorsza, frustracja i niechęć się szerzy na każdym kroku.

Bajarz

Był sobie lider który miał brygadę dobrych i wyszkolonych pracowników. Pracownicy ci pracowali sumiennie,mogli zastąpić każdego na każdym rejonie bo byli wyszkoleni i mieli kilku letni staż. Lecz lider ten nie szanował tych pracowników. Więc pracownicy postanowili poszukać szczęścia w innej pracy i się zwolnili. Lider w ich miejsce dostał świeżych,nowo zatrudnionych. Lecz ci nie byli tak biegli w rejonach jak starzy którzy się zwolnili. Problemy narastały,lider sobie nie radził coraz bardziej aż sam zdecydował się zwolnić. Na innej zmianie jest podobna sytuacja,lider nie szanuje pracowników i od niego też odchodzą starzy wyjadacze,problemy narastają , lider nie ogarnia i pewnie też sam się niebawem zwolni. Tylko jeden lider, najstarszy z tej trójki,ma podejście do podwładnych i u niego ludzie się trzymają. Bajka ta dzieje się na hofo w logistyce.

Hanna
@Bajarz

Widać koło się zamyka... A kierownictwo nic z tym nie robi? Nawet nie interesują się tym żeby ogarnąć w czym leży problem?

Emilia
@Bajarz

To co takiego robi ten lider, że ci pracownicy się zwalniają ?

Wozkowy ze zmiany procka
@Hanna

Nic z tym nie robią bo maja to gdzieś zamiatają problemy pod dywan a te problemy narastają z dnia na dzien ale nikogo to nie obchodzi . Przyjmują nowych pracowników którzy nic nie umieją wiadomo przychodzisz do nowej pracy to masz prawo nie wiedzieć od tego są liderzy żeby przeszkolić ale tez to maja gdzieś wola siedzieć w biurze i nic nie robić . Większość przyjmowanych ludzi czy na produkcje czy na wózek to Ukraińcy ponieważ Polak nie chce pracować za jałmużnę która dają zarobić . Taki Ukrainiec ma zakaz obsługiwania produkcji bo wyłapią postoje to po co takich ludzi przyjmują jak nie zmna z nich zadnego pożytku . Ogólnie porażka syf burdel nikt się niczym nie interesuje robię tam jakis czas to wiem jak jest i tkwię w tym jeszcze bardziej już nie raz były zgłaszane problemy które są do zmiany poprawienia żeby lepiej się pracowało w systemie sap/wm nic się nie zgadza bo wózkowi tego nie pilnują powinna być osoba która dba o porządek na magazynie ale takiej nie ma dlatego jest jak jest

Rex

Witam chciałbym zapytać jak wygląda system płać. Czy premie są zawsze wypłacane jak z ilością nadgodzin oraz o atmosferę w pracy. Proszę o opinie ludzi którzy tam pracują a nie na domysły

Misiek

Siema. Mam rozmowę o pracę. Pytanie czy warto. Jakie zarobki na początek?

@Misiek

No to jak już masz rozmowę, to chyba się dowiesz jakie są zarobki? :D Kiedy idziesz? Daj znać co ci powiedzieli i jaką kasę oferują.

@Franciszek

Witam. I jak ta praca?

?
@Franciszek

Oferują? to Ty masz im powiedzieć o oczekiwaniach, a nóz powiesz mniejszą niz chcieli. Do tego bez ang nie podchodz - firma międzynarodowa wiec tutaj tego nie przeskoczysz.

Marzena
@?

a na jakim poziomie ten angielski musi być? B1 wystarczy czy trzeba lepiej mówić?

@?

A co jak powiesz większą? Wyśmieją? Bo to byłoby niefajne tak właściwie, raczej do pionu ludzi ze stawkami tu ustawiają?

Miro

Co tam ciekawe na KTL ? dalej Ci sami liderzy co parę lat temu?

Jarek

Byłe u nich na rozmowie o pracę i do tygodnia mieli dać znać, a tu zero odzewu.

@Jarek

Jak cie nie przyjeli odrazu tzn nie byli zbytnio zainteresowani I trzymali cie na rezerwie w razie jakby I'm in ni porezygnowali. Stary trik cwanych firm. Trza było odrazu szukac czego innego.

SAMURAJ

Brak szacunku do pracownika, wynagrodzenie nie adekwatne do wykonywanej pracy. Trzeba pracować szybko nie rzetelnie. Najważniejsza max cyfra na maszynie. Mistrzostwem swiata jest zabieranie premii pracownikom za reklamacje na 1 babol wyprodukowany przez operatora hali obok gdzie pot leje się litrami. Rzecz jasna komu premie zabrać….tylko pracownikowi produkcji. A co z biurem…? Pytanie retoryczne…obżeranie się ciastkami, kolejka do kawy, luksusowe samochody….a na produkcji meksyk..Zapraszam na produkcje może ktoś zrozumie… Serdecznie nie polecam

Darek
@SAMURAJ

Nareszcie ktoś powiedział prawdę pracowników produkcji tylko gnoić i wykorzystywać na maksa za śmieszne wynagrodzenie na tyle wyprodukowanych części 10 sporadycznych reklamacji a oni wszystkim pracownikom u walą premię te części mają 10 razy zapłacone w każdym jednym zakładzie jest jakaś tolerancja błędu przez pracownika i reklamacji Ogólnie rzecz ujmując (usunięte przez administratora)

Targeciarz

Podwyżkami doceniają :)

@SAMURAJ

A może idąc za przykładem Gniezna: zawalczyć o poszanowanie godności Pracownika, godziwe wynagrodzenie i lepsze warunki pracy i założyć związek zawodowy? W Gnieźnie się udało, więc dlaczego nie u nas?

Jarek Gamracy
@SAMURAJ

Taki standard w organizacjach. Nic nowego.

Twarci

Jak wyglądają zarobki operatora wózka widłowego ??

Firma w której pracownik jest nikim.... Omijać to tak wielkim łukiem aby w to (usunięte przez administratora) nie wejść. Polak dojeżdża Polaka masakra.

@Michał

Ech, a co takiego się tam dzieje że tak piszesz? Jakieś przykłady takich sytuacji możesz podać?

Były worker
@Michał

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Po latach kiedy opuściłem tą firmę stwierdziłem, że to była najlepsza decyzja.

Po samej rozmowie o pracę odechciało mi się tam pracować, zajob niemożliwy (usunięte przez administratora) a jakie warunki. Praca po 12h z jedną przerwą za marne 19 brutto? Straszny żart, do tego jeszcze nadgodziny w sobotę i co jeszcze, pół życia w robocie mam spędzić? Trzeba się godzić na wszystko bo inaczej pracy nie dostaniesz, kurde no nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

• Jak się pracuje w Kirchoff?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchoff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 70.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchoff?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kirchoff?

Kandydaci do pracy w Kirchoff napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kirchoff