Opinie o airhelp.pl - AirHelp GmbH

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie AirHelp Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w AirHelp Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AirHelp Poland Sp. z o.o. w Gdańsk

Engineer

Ta firma to z dnia na dzień coraz większy lewacki żart. Zatrudnili dwie osoby które zajmują się tylko i wyłącznie promocją lgbt, gender i innych bzdur. Także zamiast podwyżki choćby o inflacje możesz sobie wybrać jedną z pienciuset gender i zaimek jakim trzeba się do ciebie zwracać. Lubisz zarabiać marne pieniądze, lubisz firmę z brakiem jakiejkolwiek wizji produktu i zerowym rozwojem, witamy w Airhelp tu możesz sobie przynajmniej wybrać gender i poczuć diversity :D

tolerancja
@Engineer

Jeśli dla Ciebie tolerancja i akceptacja ludzi o innych odmiennościach to (tu cytat): "bzdury" to idź może kolego / koleżanko do pracy w browarze Pana Mentzena albo przeprowadź się do gminy wolnej od LGBT. Firma stawia na tolerancję i diversity tak samo jak amazon, google, facebook i tym podobne korporacje. Skoro dla Ciebie 100 zł brutto jest ważniejsze niż to, żeby AirHelp dbał o to, żeby osoby o innych orientacjach, poglądach czy upodobaniach nie dostawały "po mordzie" to chyba nie jest to firma dla Ciebie. Na chwilę obecną ta firma stawia na to, żeby być choć trochę "azylem" wobec tego co się dzieje w Polsce i stoi na bakier naszym wspaniałym włodarzom. Jeśli Ci to nie pasuje, to proszę zmień pracę, przestań używać środków antykoncepcyjnych i wprowadź u siebie (bądź w rodzinie) wychowanie w "cnotach niewieścich". Serio, brak słów dla takiego zaścianka....

Krzysztof
@Engineer

Hej, a może lepiej powiesz mi jakie są warunki płacowe w AirHelp? Ile dają na start i czy są jakieś premie? Jeśli tak, to za co?

Ja pikole
@tolerancja

A co ma mentzen do tego? :D Logika lewaków bez mózgu jest rozbrajająca.

coś
@tolerancja

wiesz, samymi zaimkami się nie zbuduje bezpiecznego środowiska, trzeba zrobić coś więcej, nie tylko mówić o tym.

@coś

Wiadomo, że takie środowisko nie zrobi się samo. To w dużej mierze zależy nie tylko od kierownictwa, ale też od ludzi, którzy tam pracują. Trzeba być tolerancyjnym, a jak jeszcze kasa jest w firmie dobra to już same plusy, nie?

Macias
@Engineer

Frustracja to nie opinia, to toksyna, którą aż kapie z tego komentowanego wpisu.

@Macias

To może ty coś powiesz? Jesteś za tym wszystkim, o czym on pisał?

dla ślepego
@Ja pikole

A choćby słynne "black IPA matters".

Nowy pracownik

Hej, wiecie jak wyglada rozmowa rekrutacyjna do AirHelp? z czego sie przygotować po angielsku? opowiadanie o sobie?

Ewelina
@Nowy pracownik

Na jakie stanowisko ogólnie chcesz aplikować? Masz jakieś doświadczenie?

Nowy pracownik
@Ewelina

Legal support (junior), doświadczenie w pracy w kancelarii prawnej, ostatni rok studiów

Czy rozmowa kwalifikacyjna do AirHelp Poland Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

Dkdjjsjsjdo

Siedzibie firmy hahahah. Ty tak specjalnie? XD

Miranda

Lol

@Dkdjjsjsjdo

Firma nie ma siedziby? Bo nie rozumiem co cię tak cieszy. To znaczy, że rozmowy odbywają się online? Praca też jest zdalna?

@Adrian

Firma ma dwa biura w Polsce. Biuro w Krakowie cały czas dostępne, a od początku października zostanie ponownie otwarte biuro w Gdańsku. Dwa dni praca z biura, reszta zdalnie. Co do rozmów, to nie wiem jak to wygląda.

Cp

Jaki jest sens takiej pracy? Można wykonywać ją na home office, bez straty czasu i pieniędzy na dojazdy.

Dojcz
@Cp

Tam od dawna nie ma sensu w wielu kwestiach, więc nie pytaj :)

@Dojcz

Ja chciałbym zapytać bo interesuje mnie praca. Od samego początku jest zdalna, czy okres próbny jest z biura? A jak z kasą? Wypłata jest konkurencyjna w porównaniu do innych firm z tej branży? Można dobrze zarobić? Napiszesz coś?

XD

No i co, jak poszło to otwieranie nowego biura?

pr
@XD

Jest otwarte tak jak miało być, od października. Kto chce może chodzić.

@pr

I jak jest w nowym biurze? Lepiej niż w starym? :)

pr
@Ewa

@Ewa tak samo :)

Jolanta
@pr

A w jakim mieście jest to nowe biuro? :)

Zawiedziony/a

Firma robi chyba wszystko, żeby zniechęcić pracownika Customer Service. Targety są dużo większe, a raporty QA coraz surowsze. A podwyżek brak.

@Zawiedziony/a

Ale ktoś w ogóle robi te targety na premie, czy po prostu dla ciebie są za wysokie? Wiadomo, że w tych czasach o podwyżkę będzie trudno, ale może pensje nie są znowu tak niskie. Ile teraz można dostać na początek jakbym się chciał przyjąć?

Abc
@Adrian

Tyle co kasjer w markecie.

rumcajs

2500zł maks na początek

Operations
@rumcajs

Nikt tyle nie zarabia w AirHelp, chyba że na pół etatu :-)

AH JOKE
@Operations

2500zl to pół etatu? Tam nieliczni mają powyżej 3000zl na rękę przy całym etacie, więc co Ty ściemniasz? Ta firma ostatnimi czasy to jeden wielki żart. Podwyżek brak od ponad dwóch lat, a więc jeszcze przed covidem. Tylko więcej jest pracy i obowiązków. Ludzie siedzą tu tylko w oczekiwaniu na lepsze jutro.

Xyz
@AH JOKE

To po co tam siedzą? Każda ogarnięta osoba (w tym ja) już dawno zmieniła prace i wyniosła się z tego miejsca.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Ciekawy

Jak wygląda aktualna sytuacja w firmie? Dotknieta covidem branza odradza sie, macie co robic czy dalej mielone sa stare claimy? Czy pracodawca, w zwiazku z brakiem przestrzeni biurowej znalazl juz alternatywe bądź partycypuje w kosztach pracy zdalnej pracownika?

@Ciekawy

Odpowiadam. 1. Nie, 2. Nie :)

Adrian

Co jesteś taki cały na "nie"? A socjal jakiś dają np. teraz premie na święta albo paczki? Czy też nie??

pracownik1

Nie, nic nie dają.

Joanna
@pracownik1

To w jaki sposób wynagradzają ciężką pracę swoich pracowników? :)

Sfrustrowana
@Joanna

Nie wyrzucą z roboty (może).

Hej

Co teraz slychać w airhelp? Czy ktokolwiek dostał w tym roku podwyżki? Czy brana jest pod uwagę inflacja? Kto został zwolniony i czy w taki sposób jak osoby rok temu? O czym jeszcze warto napisać?

@Hej

Inflacja rzadko jest brana pod uwagę jeśli chodzi o podwyżki, ale sam chętnie dowiedziałby się ile teraz płacą. Będziesz aplikował do firmy, że tak się interesujesz? Pisz jak znajdziesz jakieś info :)

Adrian

Nie bardzo rozumiem przed czym ostrzegasz. To, że ktoś ma dobre relacje z innym pracownikiem, to chyba nic złego. Ale dlaczego zniesławionym???

Czas

Prawda to że zaczęto pracownikom mierzyć czas spędzony przy komputerze?

@Czas

Tak, a co w tym dziwnego, ze pracodawca rozlicza pracownika z czasu, za który mu płaci? ;)

Heh
@Czas

Target starget a czas liczą i tak. (usunięte przez administratora) pod przykrywką optymalizacji. Jak zawsze.

ABCD
@Marta

Niech podliczą i zapłacą niektórym "starym" pracownikom, którzy poświecili się dla tej firmy i wypełniali zadania przesłane przez swoich managerów poza godzinami pracy (zarówno wysłane przez managerów jak i odesłane do nich). Jestem ciekaw jak szybko by zrezygnowali z monitorowaniu czasu pracy.

www
@ABCD

ale z jakiego powodu na podstawie nieaktualnych i nieistotnych juz wynikow firma mialaby zrezygnowac z monitorowania czasu pracy obecnych pracowników? :D

@Marta

Mowa tutaj o rozliczaniu czasu pracy co do minuty, odmierzając każdą chwilę bezczynności. Jakoś nie słyszałem żeby jakakolwiek firma w Trójmieście tak robiła także proszę nie bronić takich brutalnych metod.

nikt
@Czas

A to pracujesz we wszystkich firmach w Trójmieście?

Lol

Przecież to mobbing.

@nikt

A to jest jakaś korproracja która rozlicza pracownika z każdej minuty spędzonej na kawie czy w łazience?

Hih
@Czas

O to TLe nie beda mogli spedzac pol godziny na fajeczce 8 razy podczas pracy... Czym sie teraz zajma? :(

zegarmistrz światła purpurowy
@Czas

Poczekaj, pomyślmy... 1. MacDonalds 2. KFC 3. Amazon 4. Każda firma w której odbijasz kartę zakładową? Ja Was trochę ludzie nie rozumiem - nikt nie kontroluje czy ktoś idzie do toalety albo robi kawę. Co więcej, firma poszła ludziom na rękę i oprócz 30 minut przerwy które są w umowach daje drugie tyle właśnie na toaletę czy fajkę. Ale widać typową mentalność Polaka - jest target to jak go zrobię to w (usunięte przez administratora) mam resztę. Co z tego, że w umowie o pracę płacą mi za 8 godzin skoro mogę popracować 3 bo target jest za niski a przez 5 kolejnych oglądać netflixa czy robić obiad - czyli jak przyciąć, żeby było dla mnie wygodnie. A to, że firma jest w ciężkiej sytuacji z uwagi na pandemię i liczy się każdy claim i każda złotówka to już nic nie znaczy - liczy się czubek własnego nosa. Typowe, niedojrzałe podejście do firmy. No chyba, że ktoś pracuje za karę i absolutnie nie jest przywiązany do pracodawcy. Na prawdę, powinno się wysłać pracowników AirHelp na jakiś letni, 2 miesięczny staż do typowej, polskiej firmy typu Januszex czy inny Sławbud i by się oczka co po niektórym otworzyły jak wygląda rynek pracy i jak pracodawca potrafi rozliczać pracownika z efektów...

Wzruszające
@zegarmistrz światła purpurowy

''absolutnie nie jest przywiązany do pracodawcy'' - jak chcesz przywiązania do kup sobie psa, a nie zatrudniaj ludzi. Akurat pracuję w Amazon i nie ma tam takiego reżimu co do sprawdzania każdej minuty pracy. Masz target? Masz spokój. Liczy się wykonana praca i jej jakość, a nie to, czy klikasz myszką w każdej minucie z godziny. Wiesz kiedy mi się otworzyły oczy? Jak zmieniłem pracę i zobaczyłem, jak można traktować pracownika w normalnej firmie, bo to, w jaki sposób traktuje się pracowników w AH to jak w (usunięte przez administratora).

taaaa
@zegarmistrz światła purpurowy

Jakby bylo tak tragicznie jak mowisz, to inwestorzy nie pakowaliby milionow w ten "startup", jak widac liczy sie dla ciebie tylko kult widocznego(usunięte przez administratora), ale to nie dziwi w PL, gdzie pracodawcy nie szanuja pracownika i chca wycisnac na maxa, po co pracowac z glowa jak mozna robic na pale byle numerki sie zgadzaly, a pozniej klienci sa zdenerwowani bo maja (usunięte przez administratora) zamiast rzetelnie wykonanej uslugi, jak juz tak ich bronisz to moze powiesz cos na temat oszukiwania pracownikow przez zarzad, gdzie w grudniu jeszcze obiecywany byl cykl podwyzkowy (a budzet juz wtedy byl przyklepany) i zmiana nagle zdania dodatkowo w mailu w styczniu drobnym druczkiem, kazdy udaje ze w pracy nie chodzi o pieniadze w tym kraju, wystarczy poczytac ogloszenia o prace gdzie oferuje sie "mozliwosc rozwijania w firmie ugruntowanej na rynku" "owocowe czwartki" "praca w mlodym dynamicznym zespole" i inne hrowe bzdury, przestan lykac bzdury ktorymi cie karmia, jak pojdziesz do normalnej firmy gdzie traktuje sie pracownika po ludzku to zrozumiesz, ze nie ma co porownywac do (usunięte przez administratora)

ricardo
@zegarmistrz światła purpurowy

Po przejściu z AH zdecydowałem się na pracę w o wiele mniejszej firmie. Nie jest to wielkie korpo, ani mała rodzinna firemka. Firma z kapitałem PL, ale o wiele lepszą kulturą organizacyjną niż ta która była i jest w AH. I nie, nie jest tak jak piszesz, nie ma pupo-godzin, byleby siedzieć i grzać krzesło, jest duże zaufanie i swoboda - jasne cele do realizacji. Nie ma mierzenia czasu pracy, jakiś absurdalnych metod kontroli rodem z hali produkcyjnej o których piszesz, ludzie są zmotywowani i są dobre, mimo pandemii - wyniki. Jak chcecie pracy na akord to zatrudnijcie ludzi od skręcania długopisów. Target jest za niski? To chyba świadczy o niekompetencji osób zarządzających skoro nie potrafią dostarczyć claimów do opracowania albo ustalić realnego, ambitnego targetu na 8h pracy. Wg. prawa pracy do manager odpowiada za wyznaczenie pracy do wykonania, ciekawe czy tym wszystkim pseudo Dyrektorom też jest mierzony czas i efektywność pracy...I śmieszy mnie ten tekst "że firma jest w ciężkiej sytuacji" - kiedyś to każdy claim i każda złotówka nie miała znaczenia, totalna olewka na klientów, selekcja najłatwiejszych spraw do wykonania z których firma miała najwięcej kasy itp. Przestańcie, drogie koleżanki z działu HR wciskać ludziom ściemę, że świat pracy poza AH jest taki tragiczny i zły, może pora samemu się też zrekrutować do Januszexu. Naprawdę okazuje się, że zarządzanie i kultura organizacyjna idą na przód (łącznie z wyższym wynagrodzeniem), a to Wy stoicie w miejscu, a wręcz- cofacie tą organizację do epoki...rewolucji przemysłowej. Powodzenia!

marta
@Czas

Nikt w AH nie rozlicza pracowników z czasu spędzonego na kawie, czy w łazience, jak już zgraja byłych obrażonych pracowników w końcu przeboleje zwolnienie z firmy to może przestanie tak namiętnie wchodzić na jej goworka i pisać bzdury. Pracuję w AirHelp, jestem agentką i to prawda, czas jest liczony, ale nie musimy odliczać sobie przerwy na kawę, no ludzie, kto wam takich bzdur naopowiadał?

lol
@marta

Jestem agentką. No pozazdrościć. :D Sama uciekłam stamtąd, widać jeszcze nie poznałaś tego, co.tam się wyprawia.

XD
@marta

to chyba raportu z systemu jeszcze nie dostalas jak takie bzdury wypisujesz albo pracujesz w hrach gdzie tam jest czas na tylko i wylacznie kawe i ploteczki, a jak cos trzeba zalatwic z wami to nie mozna

Micki
@zegarmistrz światła purpurowy

Pracowałem w sporej liczbie firm od januszex po wielkie korpo... Januszex to jest AirHelp od technologii, po zarządzanie i podejście do ludzi. Wszyscy, którzy mieli olej w głowie i coś sobą reprezentowali zmienili albo zostali zwolnieni. Rozumiem ciężka sytuacja na rynku, bo akurat biznes powiązany z lotnictwem, ale to co tam się wyprawiało i jaka była rotacja i podejście do pracowników to masakra!

Święte słowa Micki
@Micki

jw.

si

tak

memory man

Firma zmienila sie bardzo na przestrzeni lat. Wczesniej bardziej jako pelen energii start up, celebrujacy kazde zwyciestwo, z ciekawa misja. w tej chwili atmosfera jest bardzo niedobra, pracownicy nie maja czasu celebrowac czegokolwiek bo maja bardzo duzo pracy. W mojej ocenie pracy przewyzszajacej mozliwosci zwyklego czlowieka ktory chcialby pozostac przy zdrowiu psychicznym i fizycznym. Obecnie: 1) Cele sa tak duze ze az nierealne, byly juz na tym poziomie rok temu, w tym sa jeszcze wieksze 2) W 2021 roku cofnieto mozliwosc otrzymania podwyzek rocznych, rozstrzaly pomiedzy pensjami u pracownikow o tych samych obowiazkach sa bardzo duze. Obowiazuje jednak tajemnica. Generalnie pensje odstaja niestety od podobnych miejsc pracy 3) W mojej opinii panuje ciezka smutna atmosfera pomiedzy pracownikami, na czatach gdzie wczesniej panowala fantastyczna atmosfera i smiech, obecnie jest cicho, wspolpraca jest niewielka. Bardzo duze odejscia i rotacje. Pracownicy rywalizuja ze soba w sposob czesto nieuczciwy, zglaszanie tego przelozonym nie ma zadnego sensu, przelozeni bowiem maja po pierwsze benefity z wysokich wynikow swoich pracownikow, reagowanie wiec poprostu im sie nie oplaca, sami rowniez zazwyczaj posiadaja przelozonego ktory rowniez owe benefity posiada. Wynik tego lancucha jest oczywisty. po drugie wielu przelozonych w mojej ocenie nie posiada odpowiednich kwalifikacji do swojej pracy. brakuje umiejetnosci miekkich oraz analitycznych. Nie da sie oprzec wrazeniu ze wybierani byli wedlug konkretnego klucza. Jakiego? Latwo sie domyslec czytajac powyzsze i ponizsze. 4) Nie ma juz anonimowych ankiet, nie ma mozliwosci anonimowego pytania na townhallach, wiele pytan pozostaje bez odpowiedzi, sporadyczne ankiety pozostaja bez podawania wynikow. niektore decyzje przelozonych nie sa mocowane zadnymi danymi. najczesciej odpowiedz jest - jest tak i juz. prosze robic. pracownicy sa wylaczeni z decyzyjnosci, powszechny jest micromanagement. Przelozeni bywaja niemili, odpowiadaja bardzo pozno lub wcale, bardzo czesta jest forma pasywnej agresji w komunikacji. Żąda sie konstruktywnej krytyki popartej danymi od osob ktore do zadnych danych dostepu nie maja - de facto wiec knebluje sie mozliwosc wypowiedzi. 5) Praca jest monotonna i okraszona ogromna doza chaosu. Komunikacja na temat zasad pracy jest czesto chaotyczna, bledna oraz opozniona. Obowiazki pracownicze sa nieustannie rozszerzane bez zadnej, premii, bonusu, podwyzki. Pracownicy sa rozliczani z kazdej minuty pracy za pomoca progamu monitorujacego kazde klikniecie w systemie. Wykonanie planu na 100% nie jest powodem do pochwaly, nawet jezeli to 100% to co miesiac coraz wiecej, bo cele sa coraz wieksze tydzien w tydzien. Zadania sa rozdawane nierowno, niektore sa latwe, niektore bardzo trudne i czasochlonne, punktacja jednak za nie jest taka sama. 6) pracownicy pracuja zdalnie - w mojej wiedzy nikt nie otrzymal ekwiwalentu za prad, internet, sprzet. W pewnym momencie obowiazywal system wyrabiania bonusu w formie akordowej po godzinach pracy. te godziny pracy nie byly platne co jest wbrew prawu pracy w Polsce. Podsumowujac nie moge polecic tego miejsca pracy.

Anonimowy

Czy w AirHelp dalej obowiązuje praca zdalna? A jeśli tak to czy szefostwo mówi coś o powrocie do biura?

Xyz
@Anonimowy

Dlaczego pod pytaniem jest tyle minusów? Nie za bardzo rozumiem co jest w nim złego, skoro mamy pandemię i praca zdalna jest najbezpieczniejsza.

Była Pracownica
@Anonimowy

Do biura w Olivii Star? Haha. AH zrezygnował z powierzchni biurowej ...

Micki
@Była Pracownica

Dokładnie! Kiedyś było ponad 800 pracowników! Praca zdalna to był przywilej dla wybrańców. Biura za grube miliony i wszystko na pokaz. Tak się kończy takie zarządzanie... z 800+ do ledwo 300... i bez biura. Nagle praca zdalna to obowiązek i jedyna opcja haha. Podziwiam, że ta firma jeszcze istnieje. Jako były pracownik nigdy w życiu nie wyśle im swoich skanów dowodów czy innych danych osobowych. To jest cud, że jeszcze żaden portal security nie dobrał im się do tyłka... Z dala od tej firmy dobrze radzę ;)

lolsik
@Była Pracownica

Nie zrezygnował, tylko go wywalili, bo nie płacił.

Co za firma
@Była Pracownica

To gdzie teraz załatwia się takie sprawy typu złożenie dokumentów, lub chociażby problem z komputerem? Umawia się z człowiekiem z IT w jego domu? XD

dawny_pracownik
@Co za firma

Dokładnie. Gdzieś na mieście :) Profeska, nie ma co :)

co za bzdury
@dawny_pracownik

jak nie macie nowych informacji, bo już wszyscy wasi koledzy zostali zwolnieni to nie gadajcie głupot, jest biuro w alchemii, w którym zdaje i wydaje się sprzęt IT.

B
@Anonimowy

Powrót do biura w sierpniu jak już coś wynajmą.

Nico

NIE POLECAM I JAKO KLIENT JUZ NIGDY NIE SKORZYSTAM Z USŁUG TEJ FIRMY .... wszystko bylo fajnie do czasu kiedy napisano mi ze POTRZEBNY JEST SKAN MOJEGO OSOBISTEGO bo związku z odmowa wypłaty całości świadczenia spawa zostanie skierowano do sadu... ZAZNACZY ZE CHODZI TYLKO O 50 EURO a sprawa toczy juz ponad 1,5 roku- oczywiście mam pełnomocnika który prowadzi moja sparte a jak twierdzi firma airhelp takie spawy tak długo trwają, jak poprosiłem o informacje ( numer sygnatury umie nazwisko pelnomocnika doatel jakiego e-maila gdzie firma airhelp wystosował roszczenie przeciwko Wizzair - żadnych innych dokumentów z sadu żadnego dokumentu posiwdzajacego prowadzenie spawy w sadzie.. JESTEM PEWNY ZE WYŁUDZONO ODE MNIE DANE OSOBOWE i chciałem zawiadomić właściwe służby ale nigdzie nie moglem znaleźć adresu firmy ( myślałem ze maja siedzibę w Anglii) dlatego odpuściłem temat... wcześniej co miesiąc otrzymywałem informacje ze moja spawa jest procedowana i ze takie spawy trwają i tak dalej, ale od jakiego czasu juz nawet nie piszą tych bzdur-

Klientka
@Nico

W rzeczy samej, potrafią zadzwonić nawet o prosić o dowód po 2 latach od momentu olania przez nich sprawy, bo teraz im pieniążków zabrakło i nagle widzą w niej potencjał. Szczyt żenady.

Na szczęście były
@Nico

Często zdjecia dowodów krążą po całej firmie: jesli wyszedles slabo na zdjeciu badz masz zabawne nazwisko, na pewno zrobia z Ciebie mema i beda rozsylac na wewnetrznych komunikatorach

@Na szczęście były

Ale kto tak dokładnie robi? Kto na to pozwala? Takie rzeczy są nielegalne i już dawno każda osoba w firmie musiała przejść szkolenie z RODO. Jeśli ty widzisz takie zachowania, to to zgłoś wyżej.

@Nico

Dla 50 euro może nie warto. Po prostu napisz, że chcesz zakończyć sprawę i to wszystko.

Mało ważne
@Nope

Wyobraź sobie, że wszyscy w firmie o tym doskonale wiedzą. Zarząd liczy na to, że takie rzeczy po prostu nie wypłyną poza firmę a co się dzieje wewnątrz niej to już inna sprawa. Wiele rzeczy było zgłaszane wyżej ale nigdy nikt z tym nic nie robił. Szkolenie z RODO - tylko nieliczni je mieli.

@Mało ważne

To warto to zgłaszać do skutku. Nie rozumiem jak takie coś może mieć nadal miejsce :(

Albert
@Nope

Osoba odpowiedzialna za dział w którym to się dzieje ma inne zadania na głowie: wymyślanie nowych rankingów, pomysłów jak obejść prawo pracy, jak wprowadzić wszystkie najgorsze metody zarządzania ludźmi z firmy ubezpieczeniowej w której pracowała...

UODO
@Nope

Ale czego nie zrozumiales? Firma doskonale o tym wie. Gdzie pracownik ma to zglosic? Do kierownika? Trzeba im zrobic rajd od UODO i się nauczą.

Mk
@Nico

U mnie to samo ,żadnych dokumentów przedstawionych z sądu wyłudzili dane osobowe i nie wiadomo co z pełnomocnictwami przesłanymi na ich stronę,na której juz nikt nie odpowiada, a tak wogule to należałoby sprawe skierować gdzieś do odpowiednich służb gdyż podobno odzyskują odszkodowania które nigdy nie wypłacają

Hi
@Mk

Napisz do nich że chcesz usunąć dane osobowe, muszą to zrobić. To akurat łatwa rzecz i da się szybko załatwić

@Hi

Nie w tej firmie

Jimek

Dzisiaj dostaliśmy maila od naszego CEO podzielonego na dwie części - cześć niebieska z ważnym i dobrym info i cześć biała, której już za bardzo nikt nie czyta bo zawiera zazwyczaj mało ważne info niedotyczące agentów. Psychologicznie nasz CEO umieścił informacje o braku podwyżek dla pracowników w części białej. Żenada. W zeszłym roku wprowadzono merit cycle, przez co dużo osób które miało dostać podwyżki się na nie nie zakwalifikowało z uwagi na termin i miało dostać podwyżki w tym roku, ale ich tez nie będzie. Wyglada na to, ze w firmie pracują ludzie którzy po ponad roku pracy nadal pracują za podstawowa stawkę, której kwota brutto jest niższa niż kwota na start w amazonie. Czy kierownictwo mogłoby chociaż raz pomyśleć o tym ze agenci którzy zostali to lojalni pracownicy i ich za to docenić? Czy będą rzucać tylko kłody pod nogi. W końcu każdy zrezygnuje z tej firmy, bo sami wiecie co robi i sami wiecie kogo. Firmę stać na to, żeby zwalniać ludzi z minuty na minutę i płacić im wynagrodzenie jeszcze przez 5 miesięcy, w których ci pracownicy nie pracują ale nie stać firmy na to żeby zapłacić pracującym obecnie pracownikom odpowiednie wynagrodzenie? Zastanówcie się jak gnoicie ludzi

@Jimek

A co było tym dobrym info?

AAA
@Jimek

Jeszcze Cię to dziwi? Im obecnie nie zależy na lojalnych pracownikach (większość albo sama odeszła albo ich zwolnili) ale na pracownikach, którzy będą poszłusznie wykonywać co do nich należy, nie sprzeciwstawiać się pewnym osobom i glupkowato się usmiechać kiedy trzeba. Niestety ale będie to kolejna firma gdzie ludzie przyjdą po doświadczenie i uciekną jak tylko będzie taka możliwość. Przykre jest to, że firma traci na tym nie tylko ludzi ale również ogromne pieniądze ponieważ wyszkolenie pracownika jest mega kosztowne... Ale kogo to obchodzi :)

dawny_pracownik
@AAA

Przecież trzeba być ograniczonym umysłowo, żeby tam nadal pracować. Zobacz kto tam pracuje - ofiary losu, które nie mają żadnego wykształcenia oprócz np. języka angielskiego albo jakaś zblazowana dzieciarnia, która niczym się nie interesuje oprócz kreskówek i nie wie jak działa świat. Każdy, kto ma trochę mózgu pod kopułą, chce się rozwijać lub jest po prostu obrotny pracuje w innej firmie za 2 lub 3 razy tyle co w tym obozie. Nawet ci, których IQ było delikatnie mówiąc przeciętne poszli gdzie indziej i sobie chwalą, a airhelp wspominają ze śmiechem. :)

Ah
@dawny_pracownik

Ofiarą losu jest z pewnością ktoś kto w ten sposób pisze o innych. Wylewaj swoje frustracje gdzieś indziej bo widać, że jesteś tutaj stałym bywalcem ;)

Pozdrawiam HRy
@Ah

Uuuuu, HR zaczyna odpisywać :) Pewnie że jestem stałym bywalcem i będę, aż do upadku tej firemki. Który zdaje się nastąpi już niebawem :)

Doubt

Ta firemka to domek z kart. Nie wierzcie w nic, co podają w oficjalnych komunikatach. Dopiero po odejściu dowiedziałem się jakie gówna owijali w papierki.

ciekawe
@Doubt

na przykład co?

AH'ka

Nie pracuje w AH od jakiegoś czasu, ale wiem jak wyglądała praca i jak wyglądało zarządzanie. Niestety, ale ta firma powinna już dawno upaść, a ilość trupów w szafie jest zatrważająca. Szefostwo tylko rozmawiało między sobą a liczyło żeby się nic nie wydało. Pamiętam czasy kanapek, soczków i lunchy, również obiecywaną dla mnie podwyżkę... i skończyło się jak zawsze. Finanse tylko wiedziały jak to wszystko wygląda i jakie kombinacje były robione, byle tylko pokazać super wyniki i pozyskać inwestorów. Koleżanka robiła projekt analizy kosztów pod jakies inwetycje czy coś, to co szef finansów wymyślał to podobno tragedia, ważne były cyferki bez pokrycia. Teraz to prawie całego zespołu finansów nie ma, chyba mieli dość i woleli uciekać zawczasu. Dla podsumowania mogę dodać, że gdyby wszsytkie osoby dla których AH zdobył odszkodowanie złożyły wniosek o wypłatę, AH już by nie było dawno - ludzie pozapominali o wnioskach, kasa jest odzyskana ale na trzymana przez AH, stąd, powodzenia osobom które tam aplikują. Odradzam, już Ergo czy State street jest lepszy:)

to prawda
@AH'ka

Większość firm będzie w stanie zaoferować to, czego AH nie ma, czyli traktowania pracowników po ludzku, a nie jak idiotów, jasnej ścieżki kariery i codziennych obowiązków tak jak są ujęte w umowach.

Wojtek

@AH'ka czyli wczesniej dbali, teraz nie bardzo?

AH'ka
@Wojtek

Moim zdaniem zawsze bylo cos nie tak, nie owinienmy cos w sreberko i powiemy ze super. Ta firma byla i jest startupem, wspolczuje ludziom którzy nadal ciągną w OPS.

Ejdżent

Na razie jest jeszcze 2/10, po odejściu senior menadżerki z działu operacji, jedynej osoby, która miała szacunek i zrozumienie dla drugiego człowieka będzie -2674478/10.

Lola

Czy w zwiazku z brakiem biura (wypowiedzenie umowy w obc) firma przejdzie w calkowity system pracy zdalnej?

lol
@Lola

Tak, na etap pracy bez pracy.

airhelper forever

Jest tego tak dużo, że nawet nie wiem od czego mam zacząć. Pracowałem w AirHelpie ponad 4 lata, a motywację straciłem niedawno. Sytuacja na rynku jest jaka jest, każdy zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest kolorowo, mimo pandemii nie traciłem wiary w firmę i wykonywałem moje codzienne obowiązki z przyjemnością przez bardzo długi czas, ale niestety to się skończyło. Na sytuację światową firma nie ma wpływu, ale ma wpływ na to jakich zatrudnia ludzi na bardzo wysokich i decyzyjnych stanowiskach. Jest to niezwykle ważne z uwagi na to, że na podstawie decyzji tych osób, a konkretnie mam na myśli jedną z nich, będą toczyły się dalsze losy firmy i pracowników, którzy są jej częścią. To w jaki sposób traktowani są pracownicy operacyjni przez ich przełożonych (nie bezpośrednich) jest karygodne. Przygotowywanie rankingów, zachęcanie do zwabiania na zwolnieniowe calle podstępem - tak, to dokładnie słowo zostało użyte przez 'doświadczoną' menadżerkę. Zwolnienia pracowników jak psy to w tej firmie obecnie norma, nie mają szansy nawet na to, żeby się pożegnać. Rozumiem, że firma boi się o wyciek danych, niech będzie, ale zwolnienia menadżerów w taki sam sposób? Agenci nagle tracą przełożonego z sekundy na sekundę, są pozostawieni sami sobie, inni menadżerowie nie wiedzą co robić, nie wiedzą czy ich zespoły nagle nie zostaną rozwiązane, czy nagle nie zwolnią 80% zespołu, czy mają przygotować zadania dla osób, które zostały bez supervisora, generalnie chaos. Menadżerowie przejmują zespoły w moment, nie mają szansy nawet dowiedzieć się podstawowych informacji o ich nowych pracownikach. Za to wszystko jest odpowiedzialna jedna osoba, której nikt się nie sprzeciwia w obawie o swoje stanowisko, bo już niczego nie można być pewnym. Kiedy w końcu ktoś zauważy, że nie jesteśmy firmą ubezpieczeniową i ten styl zarządzania tu po prostu nie pasuje? Mam nadzieję, że niedługo, bo pracują tam naprawdę wspaniałe osoby, które chcą dbać o interesy firmy oraz o swoich pracowników, co jest im uniemożliwiane. Szczęście w nieszczęściu, że mnie już to nie dotyczy.

były
@airhelper forever

Rankingi? Co to za nowy wynalazek u nich? xD

erhelper
@były

Jak w jakichś piramidach typu MLM czy innych sektach :) Zawsze mieli w tym kierunku ciągoty.

Franka

Czy pracodawca dla o bezpieczeństwo pracowników ?

xD
@Franka

Na pewno nie o psychiczne

Operacyjny

W AH spędziłem wystarczająco długo aby widzieć jak bardzo zarządzanie w tej firmie upadło wraz z odejściem byłej dyrektor działu operacyjnego. Jeszcze 3 lata temu dział operacyjny był sercem tej firmy - ludzie szanowali siebie nawzajem, pracę swoją oraz innych. Większość przychodziła do pracy z uśmiechem i zadowoleniem - zdarzały się jednostki „wyjątkowe”, którym nic nigdy nie pasowało, ale były to przypadki marginalne. Wraz z nadejściem nowej zarządzającej OPS rozpoczęła się rywalizacja, niechęć, nagadywanie jeden na drugiego, przeinaczanie wszystkiego na swoją korzyść.
Sama obecna pani dyrektor nie potrafi zarządzać swoim zespołem, który nie przejmuje się za bardzo ani jej radami ani jej zdaniem. Zarządzanie strachem, wyśmiewanie na forum publicznym, zrzucanie winy na swoich podwładnych - właśnie takim liderem jest ta osoba. Na moment obecny nie polecam nikomu pracy w tej firmie - jest o wiele więcej lepszych firm, które docenią pracownika, wkład jaki włożył w firmę oraz jego lojalność.

Dokładnie
@Operacyjny

Sama prawda. Poza tym, w firmie następują kolejne zwolnienia. Zaproszenie znienacka na szybkie spotkanko - i już nie pracujesz. Zwalniają po trochu, żeby nie wypłacać pieniędzy na grupówki.

persajsli
@Operacyjny

Poziom niesprawiedliwosci, jakies "rankingi", wywalanie dobrych pracownikow wieloletnich - wywala sie ich w dodatku w pozbawiony szacunku sposob, bez mozliwosci przekazania obowiazkow, pozegnania sie itp, w tajemnicy i z dnia na dzien, oklamywanie. Brak komunikacji, zamordyzm, brak szacunku. Wielu managerów bez wiedzy o zarządzaniu i branży. Osoby o zwyczajnie niedobrym charakterze i umiejetnosciach interpersonalnych. To co sie dzieje aktualnie w OPS to jest naprawde poniżej krytyki. Pensja i benefity ponizej standardu. Wieczna atmosfera niepewnosci i niepokoju. Sprzeczne komunikaty i informacje. Nie polecam nikomu pracy w tej firmie.

Ciekawy
@Operacyjny

@Operacyjny nie polecasz na moment obecny? A kiedyś myślisz że będą jeszcze zatrudniać?

Operacyjny
@Ciekawy

@Ciekawy Na moment obecny dopóki rynek lotniczy jest w ciężkiej sytuacji i nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja AH na rynku pracy - nie polecam. Być może w przyszłości firma będzie zatrudniała (nie mówię o tych żałosnych darmowych stażach, których nie podziewałem się po AH) i być może kwestia zarządzania się zmieni (pod warunkiem, iż niektóre osoby albo odejdą same lub zostaną zwolnione) wtedy moja opinia może się zmienić. Na moment obecny zdecydowanie nie polecam jeżeli chcesz być szanowany i lubić swoją pracę.

KaWu

dokładnie! jest straszną osobą i zdecydowanie opis wyżej pokrywa się z moją opinią nt tej Pani

Zostaw merytoryczną opinię o AirHelp Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w AirHelp Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AirHelp Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AirHelp Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 1 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AirHelp Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AirHelp Poland Sp. z o.o. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AirHelp Poland Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 195 ocen.

AirHelp Poland Sp. z o.o.