COBORU
1 25 34 5 1
Weteran

Ocena Odmian wybrała kierunek samozagłady. Ogromny wstyd! Śp. Twórcy tej organizacji przewracają się w grobach. Należy życzyć, aby przyszły nowy dyrektor był przyjemniej trzeźwy.

Tak28Nie1
@Weteran

Całkowicie się z zgadzam z wypowiedzią Weterana. Jeszcze nigdy nie widziałem, tak samo okaleczającego systemu. Prędzej czy później firma umrze śmiercią naturalną. Na obecne czasy, już stanowi pośmiewisko dysponującym sprzętem, wynagrodzeniami oraz warunkami pracy. Praca na obecne czasy średniowieczna a za kilka lat będzie na poziomie kamienia łupanego.

Tak13Nie1
Jack Nowy wpis
@Weteran

Święta racja w każdym calu

Tak11Nie
Ewa Nowy wpis
@Zarobas

A jakie są wspomniane przez Ciebie warunki pracy w COBORU? Możesz proszę trochę bardziej rozwinąć swoja wypowiedź o jakieś przykłady by mieć lepszy pogląd na tą firmę?

Tak1Nie
Karo Nowy wpis

Tak czytam opinie na temat firmy i pierwsze co mi się rzuca w oczy to kwestia bardzo niskich zarobków. Jestem ciekaw jakiego rzędu są to zarobki, mógłby ktoś napisać konkretnie ile wynosi pensja dyrektora stacji?

Verka Nowy wpis
@Karo

Witam. To dość proste do sprawdzenia. W COBORU (podobnie jak w wielu innych tego typu instytucjach) mają opublikowane na stronie www regulamin płacowy, który określa "widełki". Z jego analizy wynika, że Dyrektor Stacji może zarobić do 6000 zł brutto pensji zasadniczej, od tej kwoty naliczany jest dodatek stażowy do 20% (za wysługę lat) oraz otrzymuje dodatek kierowniczy w wysokości do 120% od kwoty bazowej. Wychodzi na to, że zarobi ok 8500 zł brutto. Pewnie jest jeszcze jakaś nagroda kwartalna lub roczna. Jak to wygląda w praktyce to trzeba by zadać pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej.

Tak4Nie3
Zofia

Coboru chyba się zmienia na lepsze. Znajoma która tam pracuje od wielu lat mówiła że po zmianie w dyrekcji powiało świeżością i chyba innym podejściem. Zarobki jak to w urzędzie. Lepiej niż na kasie ale mercedesa nie kupisz.

Tak2Nie12
@Zofia

To prawda że po zmianie kadr możne pracować się lepiej. Nie mniej jednak Stacje oraz Zakłady wciąż borykają się z problemem wynagrodzeń, które są nieznacznie wyższe od minimalnej krajowej. Często na rozmowach kwalifikacyjnych stawki jakie oferuje się nowym potencjalnym kandydatom przy archaicznym rodzaju pracy sa wręcz śmieszne. Wiekszosc ludzi, pracujących jest niedoceniania słownie jak i finansowo, a przecierz to oni są głównym filarem trzymającym ta rozległą firmę w kupie. Moim zdaniem, jeżeli firma nie przeprowadzi rewolucji w postaci podniesienia plac (jak choćby ze względu na specyficzne wykonywanie pracy), wymiany starego niebezpiecznego sprzętu na nowszy oraz nie zmieni swojego poglądy co do rozwijania Stacji oraz Zakładów aby wprowadzić je w 21 wiek, ludzie pouciekaja szybciej niż się tam przyjęli. Ponieważ będą wykonywać pracę Kilka razy cięższa oraz odpowiedzialną przy kilkukrotnie mniejszym wynagrodzeniu. Pozdrawiam

Tak7Nie
Leszek
@Zarobas

Masz rację, że filarem firmy są pracownicy i tylko dzięki nim pracodawca może generować zyski. Niskie wynagrodzenie to pewna niedogodność, ale może udział w kursach lub szkoleniach branżowych, które podnoszą kompetencje zawodowe może rekompensować te niedogodności. Czy w COBORU można liczyć na dodatki w postaci szkoleń?

Heheszek
Nazwa działu: Marketing
@Zofia

A co na to mówi stryjeczny wuj szwagra jej pierwszego męża?

Tak1Nie1
Maria
@Leszek

Tylko ci co są po rodzinie lub przyjaciele i krewni królika chodzą na szkolenia.

Natalia
@Maria

W takim razie to wielka szkoda, że tylko nieliczni pracownicy COBORU mają dostęp do szkoleń. A czy chociaż nowo przyjęte osoby mogą liczyć na jakieś kursy, które w odpowiedni sposób wdrożyłyby ich do lepszego wykonywania późniejszych obowiązków? Bardzo Cię proszę, abyś zechciała dopowiedzieć coś jeszcze w tej kwestii.

Siwek
Nazwa działu: Marketing

Kadra zarządzająca w Centrali absolutnie do wymiany

Tak6Nie
Edyta
@Siwek

Dziękuję, że podzieliłeś się z swoimi spostrzeżeniami na forum. Teraz jednak byłoby dobrze, jakbyś powiedział coś odnośnie warunków pracy, na jakie można liczyć, zatrudniając się w COBORU. Ciekawi mnie chociażby to, czy w firmie tej są przyjmowane do pracy osoby, które posiadają lekki stopień niepełnosprawności? Może posiadasz wiedzę na ten temat?

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Piotr

Widziałem ze firma poszukuje programistę do Zakładu Informatyki. Czy w firmie można liczyć na minimum 5-6tys zł netto na początek? Proszę o odpowiedź ponieważ jeżeli nie to szkoda składać dokumenty i tracic czas zarówno po jednej jak i drugie stronie.

@Piotr

Piotrze wątpię, aby wynagrodzenie w formie minimalnej oscylowalo w granicach 5-6 tys zł netto, myślę nawet, że 5-6 tys zł brutto jest mało możliwe, ponieważ kierownicy Zakładów otrzymują wynagrodzenie w wysokości ok. 3000 zł netto.

Leszek
@Zarobas

Wypowiadasz się w tym wątku o wynagrodzeniu, więc wnioskuję, że nasz warunki zatrudnienia w COBORU. Kolega pytał o wysokość pensji, a czy do niej dochodzą premie lub inne dodatki pozapłacowe w formie atrakcyjnych szkoleń? To ważny aspekt zatrudnienia, który zainteresuje inne osoby odwiedzające forum, więc mam nadzieję, że mi odpowiesz.

@Leszek

Tak do tego wynagrodzenia dochodzą premie, dodatek stazowy oraz funkcyjny, oczywiście kwotę jaką podałem zawiera te dodatki oprócz stazowego. Jeżeli chodzi o szkolenia są to głównie tematy, które mają pomóc w tej pracy oraz dotyczą wprowadzanych zmian w tej pracy. Pozdrawiam

Tak1Nie
Henryk

Jest jakiś powód, że tak sporadycznie zaglądacie na wątek żeby napisać opinię?

Edzio

Witam a jakie zarobki Traktorzysty deputaty premie święta jest coś takiego ?wczasy pod gruszą

Iwona

@Wiki, co masz dokładnie na myśli? Pisanie komentarzy na forum? Nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie - każda wypowiedź osób pracujących w COBORU może być przydatna dla osób zainteresowanych pracą w tym miejscu. @ali, dlaczego masz taką opinię? Czy możesz napisać coś więcej? @Miro, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w COBORU. Co więcej możesz powiedzieć na temat tego pracodawcy?

Tak12Nie

Wiki

Lepiej będzie jak każdy zajmie się swoimi obowiązkami .

Tak2Nie
ali

Wszyscy dyrektorzy w centrali i w oddziałach do wymiany!!!!!

Tak16Nie
Miro

Trzeba być pracowitym i zaangażowanym a z całą pewnością dyrekcja to zauważy!!!

Tak1Nie1
zara

Najbardziej przykre w tej firmie jest faworyzowanie pracowników przez dyrektorów, zarówno w centrali jak i w stacjach. Każdy ma swoich ulubieńców. Widać to na na każdym kroku.

Tak25Nie
yy

Ktoś tu poruszył wątek miłosny. Haha, w tej firmie, rodem z PRL, chyba nie ma dyrektora, który by na lewo nie tego...

Tak34Nie1
sas

Zwalniają jak się raz prześpisz

Tak6Nie
@sas

o takie szczegóły proszę pytać w fili COBORU lub w szkole tańca

Tak11Nie
xxx

Zatrudnienie stabilne, no chyba że ktoś się z dyrektorem prześpi to wtedy zwalniają.

xxx

Nie polecam nikomu pracy w tej firmie. Jestem i dziadkiem i dziadem. Kilka lat przed emeryturą, zarobki coraz gorsze, a pracy i odpowiedzialności coraz większe. Centrala ma gdzieś pracowników, zero rozwoju i zero perspektyw. Nowo zatrudniony dostaje większe wynagrodzenie ( a i tak marne) niż ma doświadczony pracownik z wieloletnim stażem. Wieloletni pracownicy w podległych jednostkach często nie mają nawet minimalnego wynagrodzenia zasadniczego. Sprzęt przestarzały technologicznie i wyeksploatowany. Centrala w Słupi dba tylko o siebie, np. ich pracownicy w ciągu ostatnich lat dostali dwukrotnie znaczące podwyżki, ale tylko oni. Obecnie stacje borykają się z ogromnym problemem, brak chętnych do pracy bo proponuje im się marne zarobki przy wysokich wymaganiach. Wieloletnim, doświadczonym pracownikom upominającym się o godziwe płace i godziwe warunki pracy wskazuje się otwarte bramy. Pracowników nie szanuje się i jeśli nie nastąpi zmiana w dyrekcji coboru i zmiana dyrektorów stacji to firmę czeka upadek. Generalnie dyskryminacja pracowników

Tak43Nie
Aleksandra89

A jak wygląda sytuacja w kwestii stażu? Jest on płatny i w pełnym wymiarze godzin (40 w tygodniu)? Czy też jest możliwość dogadania się?

Tak5Nie

znajomy

a co myślicie o zarobkach?

Tak5Nie

hwd komuchy

anonim - 2011-02-18 10:32:51 Firma jeszcze z czasów PRL-u. Kiepskie zarobki, dziadkowa firma.Nie polecamFakt kolesiowa firma rodem z PRL. Nie wiadomo czy więcej dziadów czy dziadków.

Tak9Nie

Firma jeszcze z czasów PRL-u. Kiepskie zarobki, dziadkowa firma.Nie polecam

Tak11Nie1

Zostaw opinię o COBORU - Słupia Wielka

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie