Opinie o COBORU w Słupia Wielka

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy COBORU. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie COBORU o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o COBORU w Słupia Wielka

Obecny

Jestem obecnym pracownikiem i stanowczo odradzam prace w tej firmie. System benefitów żaden, pseudo podwyżki, które nie są nawet inflacyjnym wyrównaniem, żadna szansa na rozwój, pseudo szkolenia organizowane przez centrale polegające tylko na spożywaniu alkoholu szczególnie przez wyżej postawionych dyrektorów, zerowa merytoryczna wartość. Co więcej nienormowany czas pracy, wiele nadgodzin w sezonie, które uwaga na stanowisku specjalisty nie są płatne natomiast pracownicy fizyczni mają wypłacane nadgodziny przez co specjalnie wydłużają czas pracy!!! Żadne szanse na rozwój i na renegocjacje wynagrodzenia, które utrzymuje się na śmiesznie niskim poziomie w żaden sposób nieadekwatnym do obecnego rynku pracy… starsi specjaliści wegetują do emerytury, młodsi nie utrzymują się dłużej niż 2 lata, gdyż widzą jak źle funkcjonuje ta firma. Centrala jak i dyrektorzy poszczególnych stacji widzą problem z brakiem kadry naukowej ale NIC z tym nie robią… trzymać się jak najdalej- taka moja rada dla przyszłych pracowników.

Kiszki marsza grają
@Obecny

Jestem byłym pracownikiem. Odszedłem po paru latach pracy w centrali centrali centrali. Niestety potwierdzam słowa przedmówcy. Dodam jeszcze, że istnienie tej firmy i mu podobnych zweryfikuje życie. Kiedyś, w czasach słusznie minionych działalność tej firmy miała sens ale obecnie mimo wzniosłych idei, pięknych słów i niewątpliwych osiągnięć rolnik jedzie do centrali nasiennej i kupuje co jest dostępne, a nie co on chce. Nieraz nie ma wyboru i nie mają znaczenia badania, biuletyny, prospekty cobo. To biznes decyduje co jest w sprzedaży i nie ma znaczenia krwawica cobo....ale mogę się oczywiście mylić.

zainteresowany

czy to prawda, że w ministerstwie istnieją plany likwidacji tej instytucji ?

Izabela
@zainteresowany

Nawet jeśli, to wiadomo co wtedy z pracownikami?? No i w ogóle mnie to zastanawia, na jakiej podstawie tak piszesz. Mówili coś oficjalnie na ten temat?

my - Nowy wpis

firma z PRL-u, dzisiaj przesiąknięta kaczyzmem, jedzie pleśnią i kadzidłem

Alvin Nowy wpis

Chcą zatrudnić specjalistę-grafika komputerowego i trzeba mieć doświadczenie w sektorze poligraficznym. Mam zamiar aplikować ale chciałbym dopytać o dodatek stażowy i premię roczną która oferują. Liczy się staż w firmie czy w ogóle na takim stanowisku i ile dokładają do wypłaty np. po roku pracy?

Ostatnie dni by odpowiedzieć na ogłoszenie dla Samodzielnego specjalistę ds. BHP. Spełniając zatem takie wymogi, jak najmniej roczny staż w służbie BHP i ukończone studia podyplomowe z tej specjalizacji, to jakiej propozycji zatrudnienia mogą się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej? Podzielcie się tym, co wiecie, z osób, co już są po rekrutacji.

@Obecny

Powiesz konkretniej jakie to stawki? Bo mnie zaciekawiłeś. Macie same podstawy pensji czy może chociaż czasem jakieś premie dają?

@Marta

Ja pracuje na wschodzie i to zapewne są mniejsze dodatki do pensji. U nas dostajemy je 2 razy do roku w sumie jest to kwota dwóch dodatkowych pensji, a często nawet mniejsza. W większych stacjach możliwe, że zarobki są ciut wyższe, ale pracuje tutaj ponad 15 lat i nikt kokosów nie zarabia.

@Obecny

Piszesz, że małe podwyżki. Ile w takim razie rocznie można jej dostać? Samemu trzeba się starać czy firma sama wraz ze wzrostem doświadczenia dopłaca? A ze świętami jak? Jakieś bony albo pieniądze dostajecie?

@Ewa

Nie pracuje w tej firmie dobre parę lat (centrali). Z perspektywy czasu uważam, że błędem było się tutaj zatrudniać. Struktura organizacji nie zmieniła się od bodajże początku, kiedy to realia życia były totalnie inne. Jeśli człowiek młody z ambicjami chce się rozwijać to na pewno nie tutaj. Przykro mi to mówić ale to jest dobre miejsce do pracy głównie dla młodych kobiet, które zakładają rodzinę i chcą mieć dzieci. Nie ma problemów z urlopami itp. Uważam jednak że i takie firmy są potrzebne bardziej lub mniej.

Katarzyna
@Obecny

A te szkolenia to dla wszystkich? Skoro spożywa się na nich alkohol to w jakich godzinach się odbywają? Czy chociaż można finansowe zyskać coś za udział w tych szkoleniach skoro nauczyć się nie ma czego?

Kiszki marsza grają Nowy wpis
@Obecny

Jak przebiegła Twoja rozmowa kwalifikacyjna w firmie COBORU? Napisz o swoich odczuciach ze spotkania. Czy coś Cię zaskoczyło w oferowanych warunkach współpracy? Opowiedz nam o tym.

Czy w COBORU zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

zainteresowany

czy to prawda, że w ministerstwie istnieją plany likwidacji tej instytucji ?

Izabela
@zainteresowany

Jakie są warunki zatrudnienia w COBORU?

Pracuś

Słabe- nie warto… Zarobki niskie, wymagania wysokie, nienormowany czas pracy, bark szansy na samorozwój i awans, barak szacunku pracodawcy do pracownika oraz wszechobecna (usunięte przez administratora)

@Pracuś

Ale co Ci w tej pracy najbardziej nie odpowiada? Jaką kwotę uważasz, za niedostosowaną do wysiłku, jaki wykonywanie tej pracy kosztuje? I z jakimi zrachowaniami miałbym styczność, gdybym się tu zatrudnił?

Pracus
@Adam

A na jakie stanowisko chciałbyś się tam zatrudnić?

perut

dobrze się pracuje

Weteran

Ocena Odmian wybrała kierunek samozagłady. Ogromny wstyd! Śp. Twórcy tej organizacji przewracają się w grobach. Należy życzyć, aby przyszły nowy dyrektor był przyjemniej trzeźwy.

@Weteran

Całkowicie się z zgadzam z wypowiedzią Weterana. Jeszcze nigdy nie widziałem, tak samo okaleczającego systemu. Prędzej czy później firma umrze śmiercią naturalną. Na obecne czasy, już stanowi pośmiewisko dysponującym sprzętem, wynagrodzeniami oraz warunkami pracy. Praca na obecne czasy średniowieczna a za kilka lat będzie na poziomie kamienia łupanego.

Jack
@Weteran

Święta racja w każdym calu

Karo

Tak czytam opinie na temat firmy i pierwsze co mi się rzuca w oczy to kwestia bardzo niskich zarobków. Jestem ciekaw jakiego rzędu są to zarobki, mógłby ktoś napisać konkretnie ile wynosi pensja dyrektora stacji?

Verka
@Karo

Witam. To dość proste do sprawdzenia. W COBORU (podobnie jak w wielu innych tego typu instytucjach) mają opublikowane na stronie www regulamin płacowy, który określa "widełki". Z jego analizy wynika, że Dyrektor Stacji może zarobić do 6000 zł brutto pensji zasadniczej, od tej kwoty naliczany jest dodatek stażowy do 20% (za wysługę lat) oraz otrzymuje dodatek kierowniczy w wysokości do 120% od kwoty bazowej. Wychodzi na to, że zarobi ok 8500 zł brutto. Pewnie jest jeszcze jakaś nagroda kwartalna lub roczna. Jak to wygląda w praktyce to trzeba by zadać pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej.

Zofia

Coboru chyba się zmienia na lepsze. Znajoma która tam pracuje od wielu lat mówiła że po zmianie w dyrekcji powiało świeżością i chyba innym podejściem. Zarobki jak to w urzędzie. Lepiej niż na kasie ale mercedesa nie kupisz.

@Zofia

To prawda że po zmianie kadr możne pracować się lepiej. Nie mniej jednak Stacje oraz Zakłady wciąż borykają się z problemem wynagrodzeń, które są nieznacznie wyższe od minimalnej krajowej. Często na rozmowach kwalifikacyjnych stawki jakie oferuje się nowym potencjalnym kandydatom przy archaicznym rodzaju pracy sa wręcz śmieszne. Wiekszosc ludzi, pracujących jest niedoceniania słownie jak i finansowo, a przecierz to oni są głównym filarem trzymającym ta rozległą firmę w kupie. Moim zdaniem, jeżeli firma nie przeprowadzi rewolucji w postaci podniesienia plac (jak choćby ze względu na specyficzne wykonywanie pracy), wymiany starego niebezpiecznego sprzętu na nowszy oraz nie zmieni swojego poglądy co do rozwijania Stacji oraz Zakładów aby wprowadzić je w 21 wiek, ludzie pouciekaja szybciej niż się tam przyjęli. Ponieważ będą wykonywać pracę Kilka razy cięższa oraz odpowiedzialną przy kilkukrotnie mniejszym wynagrodzeniu. Pozdrawiam

Leszek
@Zarobas

Masz rację, że filarem firmy są pracownicy i tylko dzięki nim pracodawca może generować zyski. Niskie wynagrodzenie to pewna niedogodność, ale może udział w kursach lub szkoleniach branżowych, które podnoszą kompetencje zawodowe może rekompensować te niedogodności. Czy w COBORU można liczyć na dodatki w postaci szkoleń?

Heheszek
@Zofia

A co na to mówi stryjeczny wuj szwagra jej pierwszego męża?

Maria
@Leszek

Tylko ci co są po rodzinie lub przyjaciele i krewni królika chodzą na szkolenia.

Natalia
@Maria

W takim razie to wielka szkoda, że tylko nieliczni pracownicy COBORU mają dostęp do szkoleń. A czy chociaż nowo przyjęte osoby mogą liczyć na jakieś kursy, które w odpowiedni sposób wdrożyłyby ich do lepszego wykonywania późniejszych obowiązków? Bardzo Cię proszę, abyś zechciała dopowiedzieć coś jeszcze w tej kwestii.

Siwek

Kadra zarządzająca w Centrali absolutnie do wymiany

Edyta
@Siwek

Dziękuję, że podzieliłeś się z swoimi spostrzeżeniami na forum. Teraz jednak byłoby dobrze, jakbyś powiedział coś odnośnie warunków pracy, na jakie można liczyć, zatrudniając się w COBORU. Ciekawi mnie chociażby to, czy w firmie tej są przyjmowane do pracy osoby, które posiadają lekki stopień niepełnosprawności? Może posiadasz wiedzę na ten temat?

Widziałem ze firma poszukuje programistę do Zakładu Informatyki. Czy w firmie można liczyć na minimum 5-6tys zł netto na początek? Proszę o odpowiedź ponieważ jeżeli nie to szkoda składać dokumenty i tracic czas zarówno po jednej jak i drugie stronie.

@Piotr

Piotrze wątpię, aby wynagrodzenie w formie minimalnej oscylowalo w granicach 5-6 tys zł netto, myślę nawet, że 5-6 tys zł brutto jest mało możliwe, ponieważ kierownicy Zakładów otrzymują wynagrodzenie w wysokości ok. 3000 zł netto.

Leszek
@Zarobas

Wypowiadasz się w tym wątku o wynagrodzeniu, więc wnioskuję, że nasz warunki zatrudnienia w COBORU. Kolega pytał o wysokość pensji, a czy do niej dochodzą premie lub inne dodatki pozapłacowe w formie atrakcyjnych szkoleń? To ważny aspekt zatrudnienia, który zainteresuje inne osoby odwiedzające forum, więc mam nadzieję, że mi odpowiesz.

@Leszek

Tak do tego wynagrodzenia dochodzą premie, dodatek stazowy oraz funkcyjny, oczywiście kwotę jaką podałem zawiera te dodatki oprócz stazowego. Jeżeli chodzi o szkolenia są to głównie tematy, które mają pomóc w tej pracy oraz dotyczą wprowadzanych zmian w tej pracy. Pozdrawiam

Henryk

Jest jakiś powód, że tak sporadycznie zaglądacie na wątek żeby napisać opinię?

Edzio

Witam a jakie zarobki Traktorzysty deputaty premie święta jest coś takiego ?wczasy pod gruszą

Iwona

@Wiki, co masz dokładnie na myśli? Pisanie komentarzy na forum? Nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie - każda wypowiedź osób pracujących w COBORU może być przydatna dla osób zainteresowanych pracą w tym miejscu. @ali, dlaczego masz taką opinię? Czy możesz napisać coś więcej? @Miro, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w COBORU. Co więcej możesz powiedzieć na temat tego pracodawcy?

Wiki

Lepiej będzie jak każdy zajmie się swoimi obowiązkami .

ali

Wszyscy dyrektorzy w centrali i w oddziałach do wymiany!!!!!

Miro

Trzeba być pracowitym i zaangażowanym a z całą pewnością dyrekcja to zauważy!!!

zara

Najbardziej przykre w tej firmie jest faworyzowanie pracowników przez dyrektorów, zarówno w centrali jak i w stacjach. Każdy ma swoich ulubieńców. Widać to na na każdym kroku.

Zostaw merytoryczną opinię o COBORU - Słupia Wielka

• Jak się pracuje w COBORU?

Zobacz opinie na temat firmy COBORU tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w COBORU?

COBORU