IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

xmen

Hej, Może ktoś powiedzieć jak wygląda praca na magazynie Ikei, dziale przyjęcia, przepływu towaru? Dlaczego niektóre etaty są np. 1/2?

Ciekawa

Witam. Chciałabym się dowiedzieć co myślicie o kierownicze selfu na Targówku. Kiedys słyszałam dużo dobrego.. a jak jest teraz?

Latający holender

Kasiu to jakiś podstęp?

Lukierłoj.
@Ciekawa

Ma za duże oczekiwania wobec pracowników. Jak większość przełożonych w ikea nie powie w oczy co jest nie tak tylko w te swoje oceny roczne wpisują i dostajesz pajdę negatywnych opinii po roku pracy w tym ikeowskim paździerzu.

Jest świetna :)

Kierowniczka z selfu
@Ciekawa

Tak, nadal jestem super:)

Trochę szczerości
@Ciekawa

Kiedyś była normalna osoba która wiedziała jak się zachować. W tej chwili udaje że nie jest korpo szczurem któremu zależy tylko na kasie i awansie. Udaje "równą" dziewczynę która poprostu miała szczęście. W tej firmie nie ma czegoś takiego jak szczęście, albo podkładasz świnie albo na kogoś nadajesz albo robisz za kierownika robotę. Jeżeli ktoś chociaż trochę ją zna to wie że ona chcąc być aż tak fajną sama gada na innych kierowników i szefostwo sklepu żeby wydawać się "swoja" babka. Co do jej umiejętności kierowniczych, no cóż... Tam jest tylko jeden kierownik i na pewno nie jest nim ona, każdy kto chodź chwile tam pracował wie ze to ten facet rządzi. Reasumujac, nie miło wspominam wpolprace z tą Panią.

Byłem pracownikiem ikea. Chciałem się rozwijać i aplikowalem na wyższe stanowiska. Pierwsza rekrutacja okazała się ustawiona: team leader był już wybrany zanim zaczęła się rekrutacja (z czym się nawet nie kryl), rekrutacja uruchomiona tylko żeby zamydlic innym oczy. Inna rekrutacja: nie miałem nawet rozmowy rekrutacyjnej, gdy dowiedzialam się że już ktoś jest wybrany. Następna rekrutacja w ktorej nie brałem udzialu: sytuacja podobna. Dodam je wszystkie aplikacje wysyłane były w terminie

haha

No cóż... nadeszły czasy, kiedy wstyd się przyznać, że się pracuje w IKEA :)

Emilia

Dziękuję za Twoją opinię. Rozumiem Twoje rozczarowanie faktem, że nie udało Ci się awansować podczas pracy w IKEA. Jeżeli rekrutacje faktycznie były ustawiane tak jak mówisz to zdecydowanie nie fair w stosunku do pracowników. Czy bark możliwości rozwoju w firmie to był podwód Twojego odejścia z pracy, czy coś jeszcze się przyczyniło do tego? Jak oceniasz zarobki w pracy, atmosferę?

Jacek

Nie polecam :( Uważajcie na pracodawcę, bo zwalnia wszystkich

Wstępna rozmowa telefoniczna z Panią z HR aby umówić kolejna rozmowę z HR już przez teamsa. Rozmowa raczej w lużnej atmosferze z typowymi pytaniami czemu ikea, odpowiedz o doświadczeniu itd. Dodatkowe 3 pytania po ang 1. co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem 2. W jaki sposób się komunikujesz i 3 nie pamiętam. Niestety pomimo zapewnienia że otrzymam informację zwrotną do dziś jej brak pomimo kontaktu z mojej strony...

pytania o motywację (dlaczego ta praca?), opisz doświadczenie, co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem, jaki sposób się komunikujesz

Abcd

Dobry wieczór. Czy może się ktoś podzielić opinią na temat pracy w dziale IT z językami obcymi (budynek Media Group)? Z góry dziękuję.

Operator W

Jeśli jesteście zainteresowani pracą w logistyce, jako operator wózka widłowego na Targówku to odradzam. Pracowałem jakiś czas temu i doświadczyłem tego, jak to w praktyce wygląda. Po tej aferze LGBT pomyślałem, że warto ostrzec ludzi szukający pracy jako operator wózka, żeby unikali ikea, bo zamiast na wózki traficie do pracy fizycznej i będziecie dźwigać ciężkie paczki. Będą wam ściemniać, że każdy musi tak pracować i obiecywać, że za jakiś czas dadzą wam przeszkolenie zakładowe na wózki i dadzą wam jeździć. Ściema, bo potrzebują naiwnych do ciężkiej harówy i dźwigania ciężkich paczek 15-30 Kg. jak i nawet 35-45 Kg. A na wózki nie dostaniecie się, gdyż na wózkach na stałe jest sitwa, która nic innego nie robią tylko, wożą się na wózkach, a reszta pachołków haruje fizycznie. Te dziewczynki nie wysilają się fizycznie i mają gwarantowane wózki przez cały miesiąc. Rozmawiałem z paroma pracownikami i potwierdzają, że mając uprawnienia i długie doświadczenie jako operatorzy to w większości pracują fizycznie, bo nie ma opcji, żeby była uczciwa rotacja, a oni nie mają przebicia do tej sitwy. Są traktowani tylko jako rezerwowi. Jest tam taki przełożony, który daje swojej sitwie tylko lekką pracę jako wózkowi, jak i słyszałem, że mają od niego podwyżki kosztem reszty pracowników. Jak nie przeszkadza wam taka sitwa i nie szkoda wam kręgosłupa na starość, to śmiało aplikujcie. Ich rekrutacja też ryje beret. Niby mają te swoje "assesmenty" czy jak oni to zwą, po to, żeby wybrać "dobrych" ludzi. W praktyce jest to tak samo skuteczne jak 50/50. A i tak sitwa będzie wami pomiatać i słać do prac, które żaden z nich swoimi kobiecymi łapkami nie ruszy. Są też tacy co, niby mają czym pracować, ale widocznie ich bice są nabite sterydem czy innym gu...m i przy próbie pracy fizycznej coś by im jeszcze pękło. Komicznym jest widzieć takiego typa nabitego na siłce jeżdżącego tylko na wózkach z siedzeniem nietykającego pracy fizycznej, bo jeszcze by sobie te bicki naciągnął i z chłopakami nie mógłby chodzić na bibki. A że jest w sitwie z przełożonym, to ten mu załatwia pracę jako operator wózka. Po prostu szkoda waszych nerwów i zdrowia! Chyba że lubicie, jak wami pomiatają w pracy, to śmiało aplikujcie! Pozdrawiam spoko ludzi, których poznałem nienależących do tej g...ej sitwy ;)

bramowicz1
@Operator W

Dzięki za info, bo rozważałem wrócić do pracy jako operator wózka, ale widzę, że na pewno nie do Ikei.

Inkubus
@bramowicz1

Dobra decyzja kolego. Naprawdę nikomu nie życzę męczyć się w tym miejscu. Większego zakłamania i krętactwa nie doświadczysz nigdzie indziej. Unikaj korpo pokroju tej firmy.

Zapewne

Zapewne Być może takie rozmowy są elementem większej i szerszej ogólnoświatowej kampanii całkowitej wymiany personelu oraz całkowitej zmiany w zarządzaniu kadrami i być może redukcji ogólnej liczby pracowników o połowę. W tej chwili testowana jest metoda zarządzania pt: robi ten kto musi i róbta co chceta a kto wystawi głowę wyżej szitu ten OUT. Zapewne sprawdzane są możliwości pozyskiwania nowych pracowników i tylko po to żeście tam pojechali żeby jaśnie wielmożowie mogli zobaczyć ile leszczy się pojawi i jak bardzo zdetreminowanych. A kto wam powiedział że rozmowa kwalifikacyjna jest po to żeby zatrudniać ludzi?. Jeszcze żeście ludzie na oczy nie przejżeli ? Czasami to są po prostu testy na zwierzętach i psychotesty pt ... Jakie teraz mamy małpki w cyrku których potrzebujemy do naszej obory. Także na rozmowie kwalifikacyjnej jesteście źródłem cennych informacji na temat tego jakcy leszcze ustawiają się w kolejce. Chcecie mieć równo pod sufitem ? Zatrudnijcie się w biedrze albo w Lidlu a po południu sobie uprawiajcie ogródek. Mniej kosztów mniej stresów mniej leków więcej czasu sił i zdrowia.

slon-lublin

Ikea.Zamówiłem projekt szafy o nr.45 MM a dostałem 45 MN, i ich transportem. Za dwa dni przywieżli szafę zamiast dostać szafę dąb bejcowana na biało wartość (2500 zł) dostałem białą o wartości 1500 zł.Jakie było zdziwienie Pani w dziale reklamacji. Po 6 dniach od zgłoszenia dzwoni inna Pani w sprawie reklamacji że nie sprawdziłem przy odbiorze i to po części moja wina. Pytam Pani czy sprawdza wszystkie paragony w dużych sklepach i czyta wszystkie umowy od dechy do dechy-Pani mówi tak, mówię niech nie opowiada bajek na 97% nikt tego nie robi(nastąpiła cisza w słuchawce). 40 minut na telefonie i z wielkim trudem Pani powiedziała że to ich może wina. Ogólnie IKEA ma to w nosie jak zapłaciłeś to możesz czekać. Dział reklamacji to tragedia . Wołczery jakie Ci dają to i tak musisz u nich wydać. Jedna wielka Lipa. Zastanówcie się czy nie zrobić zakupów gdzie indziej. AGATA , BLEC RED WAIHT itp. Pozdrawiam -słon

Niezadowolony

Firma ma sobie za nic klienta, procedury mają takie że nic się nie da załatwić. Jak z ich winy wystąpi błąd który uniemożliwi dostawę w terminie to się nawet o tym nie dowiesz puki nie zadzwonisz bo oni cię nie poinformują że dostawy nie będzie w terminie. Do tego cześć rozwozi firma ikea, a część firma kurierska gls która też za nic sobie ma klienta, ponieważ pomimo ustalonego terminu i godziny, dostarczają przesyłki kiedy chcą, gdzie chcą, a protokołu reklamacji nie przyjmują bo nie mają czasu. Ikea zeszła totalnie na psy, mają gdzieś klientów, to nie oni są dla ciebie tylko ty ewentualnie możesz im przeszkodzić w siedzeniu na (usunięte przez administratora) i złożyć zamówienie, ale czy je dostaniesz pozostaje pod znakiem zapytania. A jak zapłacisz z góry to może kiedyś dostaniesz pieniądze, albo meble, ale to oni powiedzą ci kiedy.

Polak

Ikea nie kupujcie kolejny koncern któremu trzeba pokazać że Polakom wiary poglądów się nie wybiera pozdrawiam

Adrian
@Polak

Fajnie że zdecydowałeś się dodać swoją opinię na temat firmy, jednak chciałbym zaznaczyć że forum Gowork.pl służy do opiniowania danej firmy ze strony pracownika a nie konsumenta, warto o tym pamiętać. Przy okazji proszę też obecnych lub byłych pracowników do napisania kilku słów czy IKEA to dobre miejsce do pracy i czy warto tu aplikować.

Fistaszek
@Adrian

Zgadzam się a odpowiedź brzmi NIE!

Niebieski Masochista
@Adrian

Już wcześniej się na ten temat wypowiadałem no ale powtórzę. Jeżeli chodzi o zarobki - kokosów nie zarobisz Rozwój w pracy - dla chcącego nic trudnego, na pewno czegoś się nauczysz na wyższych szczeblach nawet i CV fajnie wygląda Współpracownicy - jakims cudem są tak(chyba) dobierani że większość to są naprawdę pozytywni ludzie tylko raz spotkałem się z kimś kto naprawdę robił innym pod górkę Kierownictwo - jest jakie jest każdy ma nad sobą szefa a wiadomo szef wymaga, szwecja naciska na so, so naciska na kierownictwo w sklepie kierownicy w sklepie na pracowników. To takie same korpo jak inne Jak masz jakieś pytania to dawaj chętnie odpowiem

Khorin

Nie zatrudniono mnie, ponieważ podczas rozmowy kwalifikacyjnej odpowiadałem na pytania rekruterów szczerze, a nie kłamiąc i zmyślając - tak jak chcieli i się spodziewali. Ale szczęście w nieszczęściu, bo czytając tutejsze opinie chyba ominęła mnie kula armatnia.

@Khorin

A i może jeszcze dodam, że pytania na rozmowie były, jak tu ktoś pięknie ujął, ryjące beret. Absolutnie nieadekwatne do stanowiska, na które aplikowałem.

Adrian
@Khorin

Jakie to były pytania? Jestem ciekaw czy możesz podać jakieś przykłady, oraz na jakie stanowisko aplikowałeś? Jakie Twoim zdaniem było nastawienie do kandydata przez ekipę rekrutującą? Napisz proszę coś więcej, zaciekawił mnie Twój wpis.

@Adrian

Aplikowałem na stanowisko pracownika działu uzupełniania towaru na 3/4 etatu(!). Wypytywano mnie jakbym co najmniej aplikował na stanowisko kierownicze. Pytania w stylu "Jaki jest Pana wymarzony przełożony?" albo "Czy może Pan podać przykład konfliktu i jak go Pan rozwiązał?" i inne takie, jakieś metaforyczne. Ja idę, do cholery, wykładać towar na półki. Ktoś się chyba zbyt poważnie traktuje. Aplikowałem do innej firmy na podobne stanowisko i żadnego takiego bezsensu nie było.

Obserwator8
@Khorin

Uwierz mi! Zrobili ci przeogromną przysługę! Znajdziesz gdzie indziej normalną pracę na magazynie bez problemu i ciesz się, że uniknąłeś tego bajzlu jaki jest na uzupełnianiu towaru w ikea! Nawet jak byś przeszedł rekrutacje to nie ma gwarancji, że pracował byś dalej. System rocznych ocen ikea to ich sposób na zwalnianie uczciwych ludzi którzy stałej ekipie jak i szemranemu przełożonemu na dziale nie przypadnie do gustu. Jeśli byś nie przypadł do gustu szejkom ikeowskim to najzwyczajniej w świecie nakłamali by na ciebie i twoją pracę po czym przełożony by pchał to dalej, że nie nadajesz się do pracy i ikea jako firma z tymi swoimi systemami po prostu od tak by się ciebie pozbyła z pracy. Kilka osób już tak zwolniono a ile w przeszłości tak pożegnało się z pracą? Wiedzą tylko nieliczni którzy przykładali się do takich zwolnień. Afera z LGBT i wolnością słowa i wiary to tylko czubek góry lodowej! Największe przekręty są poza wzrokiem normalnego obserwatora. Nawet osoby na wyższych stanowiskach biorą w tym udział! Gorzej kłamliwej firmy nie znajdziesz w Warszawie i okolicach. Naprawdę ciesz się że uniknąłeś tej śmierdzącej kuli armatniej! Powodzenia w znalezieniu naprawdę normalnej firmy jak i normalnej pracy. Szczęściarzu! :)

Tibor

Sklep totalnie zryty. Promujący związki lgbt. Omijać szerokim łukiem. Wredna lewacka korporacja.

Sylka

Jak zarabiają kierownicy w IKEA?

Żilka
@Sylka

Za dobrze. Bo nie przekłada się to na ich uczciwość wobec pracowników.

Barnaba

Dostałeś pracę w IKEA Białystok na 1/2 etatu i się cieszysz? To wiedz, że jesteś potrzebny tylko na sezon urlopowy, a potem się z.toba pożegnają bez względu na to jak byłeś zangazowany (pamiętaj jesteś tylko kosztem, a świadomość kosztów jest najważniejsza). Zmarnujesz tam tylko czas jeżeli szukasz pracy na stałe

ZeroKasyDlaPolak_uff

Skopiowane z Innego komentarza. 1./Jakie zyski uzyskuje IKEA w Krakowie-a ile w POLSCE? Spółka Ikea Retail w roku finansowym 2017/2018, czyli od września 2017 roku do końca sierpnia br., zanotowała w Polsce sprzedaż wynoszącą 4,03 mld zł. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. Firma nie podała, ile wynosił jej zysk. 2/ Jak mocno wykorzystuje(dyskryminuje) pracowników w POLSCE finansowo-zblizając sie do minimum płacowego? Przykładowo sprzedawcy Ikei w Hesji zarabiają zależnie od doświadczenia zawodowego, jak i powierzonych im zadań przy zatrudnieniu na pełen etat między 1.808 a 2.860 euro miesięcznie. Logistycy zaś, którzy pracują między innymi na magazynie, mogą liczyć na 2.278 - 2.616 euro miesięcznie. Ikea poinformowała także, że zatrudnieni otrzymują dodatek urlopowy oraz bonus, którego wysokość zależna jest od obrotów przedsiębiorstwa w danym roku.

Malborska w Warszawie Do pracy mnie nie chcieli "taką podjęliśmy decyzję".

Ślimaczek
@Ewa

Widocznie jeszcze mają jakieś kolejki pracowników którzy napalili się na pracę w takiej dużej firmie. Przebierają sobie w naiwnych robolach :) Mnie dziwi że jeszcze ktoś chce w takim (usunięte przez administratora) pracować po tak słabych opiniach pracodawcy i tego jak traktują swoich pracowników. Polacy to jakaś dziwnie naiwna nacja.

@Ewa

lepiej dla ciebie

Jurek

Ostrzegam wszystkich którzy zamierzają skorzystać z usług montażu mebli przez IKEA! Monterzy zrobią wszystko żeby nie wykonać wszystkich prac ale skasować za całość. Do tego IKEA kryje i wspiera tą drogę dokonywania oszustw ! Zakupiłem meble kuchenne wraz ze sprzętem AGD, czyli kompletną kuchnię, w IKEA wraz z dostawą oraz montażem. Usługa montażu kosztowała niebagatelne ponad 2100zł za kilka godzin pracy montera wraz z pomocnikiem. Usługa montażu została tylko częściowo wykonana ponieważ nie został zamontowany sprzęt AGD i zlew (pomimo opłacenia usługi w przedpłacie). Jako przykład podam powód niezamontowania pieca (piekarnika) . Nie został zamontowany ponieważ nie miał wtyczki.....! A więc sprzęt z IKEA i usługa montażu też, to się pytam kto jest za to odpowiedzialny? Do tego IKEA odmówiła zwrotu pieniędzy za niewykonane a opłacone prace! Wystąpię oczywiście na drodze sądowej o zwrot pieniędzy ale kto z was ma czas i ochotę na taką drogę dochodzenia swoich praw? Do tego po usłudze montażu pozostał olbrzymi bałagan . Opakowania pozostały porozrzucane w trzech pomieszczeniach nowo budowanego domu. Nie polecam więc IKEA jako wykonawcę usług. Za ponad połowę tych pieniędzy te prace wykonają inni fachowcy i nie tylko starannie ale z wdzięcznością za takie zlecenie. Przekonałem się o arogancji IKEA w Polsce. Zamierzam mój problem przesłać do firmy macierzystej w Szwecji. IKEA prezentuje się jako ekologiczna a pozostawienie u klienta śmietniska opakowań , w tym styropianów, folii i elementów plastykowych jakoś się nie ma do zachowań ekologicznych.

Ogórek
@Jurek

Jurek daj se spokój. Ta firma wszytsko wie lepiej od innych. Ta firma wie zanim Ty pomyślisz że masz mieć ochotę wspierać czynnie lub biernie LGBT. Ta firma wie że nie masz mieć prawa wierzyć w co chcesz i że nie chcesz być np ateistą. To co tu dopiero mówić o poprawnym skręcaniu kuchni jak oni się zajmują grzebaniem ludziom w majtkach. Jakby się na robocie skupili to by umieli skręcać meble. A jak pracownik ma z tego ze dwie stówki i musi czytać maile i włączać LGBT to nie ma czasu pomyśleć o włączeniu wtyczki do piekarnika jak u Ciebie. Ikea weź się za robotę bo zamiast tego zajmujesz się wychowywaniem pracowników i ich tępieniem.

Princess
@Jurek

Nie wiem czy ludzie są tu jacyś niedorozwinięci! To jest portal zbierający opinie o pracodawcach, a nie portal dla klientów narzekających i wylewających swoje żale na usługi danej firmy. Na to są inne portale i opinie w Google. Kraj cebuli

Arturro
@Princess

Tak jest jak w szkołach za dużo religii pompują w te małe łebki zamiast uczyć czegoś przydatnego w życiu. Jak np. logiczne myślenie :) Kraj cebulowych łbów.

LogiK
@Arturro

Nikt ci nie każe wyznawać jakiejkolwiek religii. Możesz nawet wyznawać bóstwo Latającego Potwora Spaghetti ( jest taki kościół ). Natomiast Twój post jest jawnie nietolerancyiny wobec osób wierzących ( nie mówię o wyznaniu ). Nie musisz rozumieć wierzących ale konstytucja którą w naszym kraju wszyscy sobie mordki wycierają akurat gwarantuje prawo do posiadania i prezentowania własnych poglądów, religijnych również. To się nazywa wolność konstytucyjna. Jeśli nie szanujesz wierzących, którzy przecież nie zmuszają Cię byś żył jak oni to masz problem z tolerancją i idź się jej weź gdzieś doucz bo na szkołę to chyba już za późno. Pozdrawiam.

Pracownik Roku

Dostałem Wypłatę i odchodzę bo to kpina za tyle pracować zwłaszcza jak na stawki Warszawskie

IRON MAN
@Pracownik Roku

I z tyloma obowiązkami i presją żeby robić za kilku pracowników!

postman5@gmail.com

Szukam kogoś z Ikei Gdańsk kto może kupić sofę z rabatem pracowniczym ,dobra cena dla mnie ale też jakiś zysk dla Ciebie. (usunięte przez administratora)

joooo
@postman5@gmail.com

a potem wyleci z pracy bo złamał regulamin zniżki

Basia

Ja już nie będę robiła zakupów w IKEI tej super tolerancyjnej firmie

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Warszawa

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Retail?

Kandydaci do pracy w IKEA Retail napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IKEA Retail