opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

IKEA Retail

Profil oficjalny - płatna współpraca

2/5

Na podstawie 886 ocen
Opinie(1244)
Dodaj opinię
Aktualności(1)

Opinie(1244)

Dodaj opinię
Aktualności(1)
Logo
  • Poznaj nas
  • .
  • Oferty pracy
  • .
  • Benefity
  • .
  • Częste pytania

Poznaj nas

Oferty pracy

Benefity

Częste pytania

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
​
Bydgoszcz - IKEA Retail
Gdańsk - IKEA Retail
Janki - IKEA Retail JANKI
Katowice - IKEA Retail
Kraków - IKEA Retail
Lublin - IKEA Retail
Łódź - IKEA Retail
Poznań - IKEA Retail
Warszawa - IKEA Centrum Obsługi Klienta DOMOLINIA
Wrocław - IKEA Retail

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o IKEA Retail

Opinie

Opinie o IKEA Retail Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 6
    • 7
    • 8
    • …
    • 15

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o IKEA Retail!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Zadowolony

    05.12.2018 18:33

    Inne

    Pracuję w tej firmie już od kilku lat, różnie bywa, ale nie szukam innej pracy. Jestem zadowolony. Niestety jest coraz gorzej, obserwuje jak wielu nowych pracowników zatrudnianych przez agencję lub bezpośrednio przez firmę to zwykłe miernoty oderwane od spódnicy mamusi, nie wiedzą co to praca i czego się od nich oczekuje, narzekają na stawkę godzinową chodź wiedzieli na jakich warunkach się zatrudniali. Wieczne narzekanie, miganie się od obowiązków a w końcu rzucają pracę i wylewają swoje życiowe frustrację na tej stronie. Nic konstruktywnego z tego nie wynika. Praca jest cieżka, często niewdzięczna więc jeśli komuś nie odpowiada niech wraca na garnuszek do mamci. Zastanów się czy dasz radę być dorosłym
    ReviewUserIcon
    Zadowolony

    06.12.2018 18:40

    Inne

    Biedronka, Lidl ci się marzy? Idź, sprawdź, tylko potem nie płacz że chcesz z powrotem.
    ReviewUserIcon
    ZadowaLacz

    06.12.2018 20:02

    Inne

    Hahaha!!!! Stwierdzam fakt że w Biedrze i w Lidlu są lepsze pieniądze i stosunkowo mniej pracy i więcej placówek do wyboru i nie ma obowiązkowego brania udziału w corocznej psychoterapii z managerem. IKEA ?! Tak ! Za minimum 4500 złotych netto na rękę !
    ReviewUserIcon
    Magazynier

    05.12.2018 21:03

    Inne

    Pracuję w magazynie na Targówku parę lat i uważam, że podjąłem bardzo dobrą decyzję zatrudniając się w IKEA ,ale jeśli komuś nie odpowiada to miejsce pracy niech ją po prostu zmieni - niby nic trudnego w tych czasach , po co marudzić, narzekać, męczyć się codziennie . Odwagi !
    ReviewUserIcon
    Prosto po maturze

    06.12.2018 06:07

    Inne

    Toć ludzie odchodzą na potęgę i wiecznie nie ma rąk do pracy :) zostaną tacy jak Ty, brawo, może się uda robić i 400setki dzięki temu!
    ReviewUserIcon
    Zadowolony

    06.12.2018 18:23

    Inne

    Żal mi was. Narzekajcie piszcie co chcecie zapiszcie się do związków a potem i tak będziecie paczki przerzucać albo kajać się przed klientami bo strach porzucić to straszne korpo. Co byście ze sobą zrobili Koledzy.
    ReviewUserIcon
    TacK_PoLeN !

    05.12.2018 08:41

    Inne

    Dopóki wszyscy będziecie stękać i baidolić to będziemy Was robić na wszelkie możliwe sposoby i skłócać pomiędzy sobą bo jak to mówią "Dziel i rządź" zawsze aktualne. Boimy się wyłącznie tego że wszyscy wstąpicie do związków zawodowych i jednego dnia wszyscy nie przyjdziecie do roboty! Wtedy byśmy musieli dać wam 4 koła minimum na miesiąc a to by było bardzo niedobre dla Nas. Poza tym zarobiliśmy 13miliardów daliśmy wam za to po dwieście złotych wmawiamy wam że to nasze wspólne pieniądze a wy to łykacie. No i ta cudowna ekspozycja w Bló Syty za kilka milionów. Wyszła taka sobie średnia więc ją rozbieramy i budujemy nową za kilkanaście milionów ale dla Was kasy nie było nie ma i nie będzie. Podstawa to utrzymać atmosferę szpiclowania, donosicielstwa i niepewności. Tack PoLen !!!
    ReviewUserIcon
    Szczery

    03.12.2018 10:12

    Inne

    Pracowalem tam na magazynie, parodia co tam się wyprawia . Jest grupa pupili kierownika tzw. krzykacze i konfidenci co widzą wszzytskk tylko nie siebie . Kierownik magazynu niby wporzadku ale nie widzi albo nie chce zobaczyć co tam się naprawdę dzieje. Przywileje typu nadgodzin mają zazwyczaj nieliczni z tej grupy VIP, grafiki również układane są pod nich , nie wspominając już o podwyżkach . Ogólnie fałszywy obraz firma kreuje jakoby to było miejsce idealne dla pracownika . Typowe korpo za śmieszne pieniądze jak za wykonaną pracę .
    ReviewUserIcon
    Wujek_dobra_rada

    03.12.2018 22:46

    Inne

    Podpisuje się pod kolegą , temat nadgodzin to już wgl śmiech na sali ludzie chcą pracowac przez co dorobić sobie , chociaż przy takim stylu pracy jak tam jest świątek piątek czy niedziela arbait już bez nadgodzin powinny być godne pieniądze ale nie cięcie kosztów i wyciskanie sokow i chore oceny pana tatuaza co duża część roku spędzał na L4 w latach świetności ????nie polecam nikomu pracy tam ????
    ReviewUserIcon
    Sabaton

    04.12.2018 11:14

    Inne

    Jeśli chodzi Ci o IKEA TARGÓWEK, to masz rację. Grubasek TEAM LEADER KRZYSZTOF S. ma grupę swoich pupili, gdzie są równi i równiejsi. I widzi to każdy kto tam pracuje. Zresztą widać to po tym, kto najczęściej tam koordynuje, gość który praktycznie dzień w dzień jest na "bombie", nie mówiąc o tym, że nie umie komputera obsługiwać już nie wspominajac o zerowej nieumiejętności organizacji pracy reszty pracowników.
    ReviewUserIcon
    Trixxyy

    20.10.2018 21:38

    Inne

    Niedawno miałam nieprzyjemność starać się o pracę na bistro w nowo otwieranym oddziale BLUE CITY. Tak właściwie rekrutacja to tylko dlatego że musi być. Strata czasu. Przypadkowi ludzie, bez doświadczenia ale za to z magicznym "jestem z polecenia dyrektora z Janek" Nie ważne że człowiek pracuje na podobnym stanowisku kilka lat. Ludzie z polecenia nawet mówią że to tylko formalność. Zamiast profesionalnych rekruterów, kierowniczka przyszłego działu. I teraz mega hit, pytanie do mnie jako do pani która ma podawać hot-dogi : Proszę przeprowadzić analizę SWOT otwarcia nowego sklepu w dowolnym miejscu w Warszawie.
    ReviewUserIcon
    Kiełbasa

    08.11.2018 10:47

    Inne

    I po co tak płakać i psiaczyć? Też miałam to zadanie na rozmowie mimo że idę na sprzedawcę. Miało ono pokazać czy potencjonalny pracownik myśli logicznie, zwraca uwagę na klientów, jest kreatywny i potrafi zarządzać. To nie było takie trudne A jeżeli miało się w szkole podstawy przedsiębiorczości to już wgl była to czysta formalność. Co do rekruterów to byli bardzo mili i wyluzowani. Jeden kończył właśnie 3 kierunek na studiach A drugi ma 20 letni staż w IKEA. Obaj panowie byli z HRu zdaje się. Osobiście dostałam pracę mimo, że nie mam za dużo doświadczenia i w tym roku dopiero pisze maturę. Natomiast pracy nie dostały niektóre osoby po studiach czy nawet mające już doświadczenie bo po prostu nie udzielały się na rozmowie.
    ReviewUserIcon
    Rekruter

    03.12.2018 06:18

    Inne

    Każda firma ma swoje zasady rekrutacji
    ReviewUserIcon
    SalesHFB7

    08.11.2018 00:34

    Inne

    Ikea Targowek. Szefowa sklepu prosiła abyśmy nie pisali tutaj o tym, co nas boli. Tylko nie ma gdzie z tym pojsc. Bardzo ciężki rok. Kosztowna przebudowa, z dużymi opóźnieniami, nowe usługi zamów i odbierz, transport z CDC. Masa reklamacji z tego tytułu. Intensywne akcje, a najbardziej te z działu mebli kuchennych, Masa kosztów. Masa trudnych sytuacji. Masa zmian organizacyjnych, masa zwolnień. Nie pracuje od roku. wiem, ze ten rok był moim najtrudniejszym rokiem w Ikea. Jako bonus czyli trzynasta pensje dostanę 200zl zamiast 2000zl. Powinienem sie cieszyć, ze dostanę cokolwiek. Nie umiem sie cieszyć. Wszyscy, wszyscy, wszyscy pracowaliśmy ciężko, każdy dział w tym sklepie to odczuł. Nakręciliśmy sprzedaż jak mogliśmy, i wspaniały dział obsługi klienta rozdawał na prawo i lewo pieniądze i okazało sie ze koszty sa za wysokie i nasze 1800zl premii wyparowało. Moze i maja cieżko, ale trzeba patrzeć racjonalnie a nie rozdawać bo na ciebie Nakrzycza. Za to im płaci organizacja. Działy sprzedażowe zasłużyły na nagrodę za swoją ciężka prace w tym roku, czuje złość ze taka sytuacja powtarza sie kolejny rok. Znowu dział obsługi pozbawił nas środków.
    ReviewUserIcon
    307

    11.11.2018 16:44

    Inne

    Pięknie napisane
    ReviewUserIcon
    Pracownik Ikea

    02.12.2018 22:16

    Inne

    Zgadzam się
    ReviewUserIcon
    Donkey

    13.11.2018 16:42

    Inne

    To już jest przegięcie, żeby menagerowie w SO dostawali bonus razy dwa. To oznacza, że wezmą dwukrotną wyplatę jako bonus. Dlatego mają nas za osłów. Nam po 200 zł sobie po 40 tyś zł.
    ReviewUserIcon
    Kris

    02.12.2018 15:15

    Inne

    Niestety to prawda :( W So bonus zawsze jest dwukrotny. Paradoks polega na tym, że na so pracują sklepy... a tam bonusa nie ma albo jest 100 zł. Ktoś się powinien za to zabrać!!!
    ReviewUserIcon
    Pracownik sprzeadży

    24.10.2018 09:38

    Inne

    Na Targówku najgorszym kierownikiem jest szefowa comin. Zachowuje się jakby była dyrektorem całego sklepu. Sprzedawcy wykonują obowiązki za dekoratorów, a oni przechadzają się po sklepie parami a nawet w większych grupach
    ReviewUserIcon
    Ma_aj

    30.11.2018 09:18

    Inne

    Prawda Was boli - żadne nie potrafi pracować samemu, bo nie można się pozachwycać i poplotkować. Wszyscy widzą tryb Waszej pracy... No, ale że jesteście nietykalni to już inna bajka, możecie robić co chcecie :) Każdy ma ciężko, ale jeśli u Was jedną rzecz może robić kółeczko składające się z pięciu dekoratorów, a na sprzedaży jest jeden człowiek na połowę godzin otwarcia sklepu i ma tych rzeczy sześćdziesiąt to nie dziwcie się, że odbiór Waszego działu jest jaki jest :) Szczerze? Z chęcią się zamienię - zobaczymy kto dłużej wytrzyma :D
    ReviewUserIcon
    zaratustra

    01.12.2018 23:07

    Inne

    Stylizujący się na kobietę Czesław mówi Najmądrzejszej co ta ma myśleć, więc przez najbliższe 3 i pół roku nic się nie zmieni
    ReviewUserIcon
    strarszyStażem

    29.11.2018 21:39

    Inne

    IKEA to już nie ta sama firma, pracownika traktuje się jak maszynkę do robienia celu finansowego. Żadnych wartośći po Kampradzie już nie ma. Liczy się tylko kasa i szukanie jak zaoszczędzić. Bonus - żenada wstyd coś takiego wypłacać, przy jednoczesnym chwaleniu się że zarobiliśmy kilka miliardów i mówieniu żę jesteśmy w dobrym momencie. Pytam się - Gdzie jest obiecana stawka dla Warszawy ? Dwa lata temu padła deklaracja i nic. NIc a nic w tym temacie się nie ruszyło. Nowy pracownik dostaje większą stawę niż my starsi który robimy po kilkanaście lat. Pani prezes uciekła do Azji zostawiając taki bałagan ( ciśnie się na usta (usunięte przez administratora) że nikt nie jest w stanie tego ogarnąć. W ostatnim czasie masa zwolnień a będzie jeszcze więcej - taka transformacja biznesowa - po prostu oszczędnośći. Szczerze nikomu nowemu nie polecam, chyba że chce sprawdzić swoje możliwości fizyczne i psychiczne. Może ktoś w SO w końcu się obudzi i coś z tym zrobi zanim bedzie za poźno...
    ReviewUserIcon
    Gessler

    28.11.2018 21:17

    Inne

    Ikea to niesamowity chaos, totalny brak odpowiedzialności społecznej oraz brak opieki nad pracownikiem i ich rodzinami na każdym poziomie, Ikea szczyci się ze nie jest korpo a ja w życiu nie widziałem takiego korpo które dosłownie przeżuwa ludzi, wysysa z nich soki - pomysły, energię i sens życia a potem wypluwa resztki i mówi ze zadecydowałeś szukać rozwoju poza organizacja. Widzę jak wszyscy odchodzą, nawet dyrektorzy, marketing, nieruchomości i inne szczeble, i napewno będzie więcej, i to tylko ci o których słychać bo większość z nas pracowników to dosłownie wyparowuje bez żadnego śladu. Szkoda bo kiedyś było inaczej, kiedyś było lepiej, wszystko zaczęło się walić odkąd stara prezes zaczęła stawiać pieniądz i swoje personalne ambicje wyżej niż ludzka godność, wszystkie te puste obietnice warszawskiej stawki, i wszystkie nasze bonusy wydane na jakieś śmieszne nie potrzebne inicjatywy jak kuchnia spotkań, inni poszli w jej ślad i to samo przeniosło się na sklepy, tyle ze to my musimy żyć w tej rzeczywistości gdzie kawałek torta jest nagroda za wielomilionowa sprzedaż, to jakiś niesmaczny żart. Smacznego.
    ReviewUserIcon
    Nikita

    29.11.2018 19:48

    Inne

    Sama lepiej bym tego nie ujęła
    ReviewUserIcon
    banan45

    26.11.2018 08:57

    Inne

    W większości tych komentarzy jest stety prawdą i sie muszę pod tym podpisać z punktu stety pracowniczego.Miałem ostatnio fajny przykład kolegi ,który odszedł do innej firmy po epizodzie 2-3 letim w ikea -Ooo widzę,że pan pracował w ikea przecież to taki dobry pracodawca uznawany na całym świecie ,a w polsce to już w ogóle /Szanujący pracowników ,szcieżka rozwojowa zrównoważona dla każdego ,zatrudniają bez cv liczy sie dla nich tylko człowiek .Takie sytuacje pokazują jak ikea tak naprawdę spadła na dno i jakie tutaj podkreśle te słowo miała!!!poszanowanie w innym świetle.Jakie może mieć poszanowanie jak zatrudniają ludzi na 1/2 ,3/4 i nawet 1/4 etatu bo po co dawać cały ?skoro szary człowiek i tak przyjdzie za te marne 20pln/brutto i będzie robił i jeszcze nocował w tej pracy aby tylko wyrobić 200h żeby poczuć jakąś konkretną pensje ,a póżniej sie dziwi ,że przychodzą mniej intesywne miesiące i jest oszczędzanie na godz. i pluje sobie w brode po co ja tu przychodziłem/o 13-stej pensji już nie wspomne bo to sklep chyba kwitnącej cebuli , a nie robienia mebli .Niektórzy zasiedzieli sie na odpowiednich stanowiskach bo mają gdzieś ścieżke rozwojową manager nie naciska ,hr tak samo /kasa sie zgadza nawet z roku na rok coraz wyższa pensja na kontrakcie dookoła swoi ludzie życzliwi i karuzela sie kręci ,a nikt tego nie widzi !?Oprócz płac i traktowania ludzkiego jakie tam sie odbywa będąc w niewłaściwym gronie po przez takich (usunięte przez administratora) jakich zatrudniają chociażby w logistyce na stanowiska funkcyjne ikea wogóle nie ma wartości ...
    ReviewUserIcon
    piotr

    26.11.2018 19:43

    Inne

    Co myślisz o głównym managerze logistyki, który przyszedł z Krakowa?
    ReviewUserIcon
    H@h@

    26.11.2018 21:14

    Inne

    A cóż można sądzić o panu WP? Który nic nie ogarnia i nic nie wie?...
    ReviewUserIcon
    Agata

    20.09.2018 11:44

    Inne

    @Mija, dziękuję za podzielenie się informacjami dotyczącymi przebiegu rozmowy rekrutacyjnej w firmie. Twoja opinia jest bardzo cenna szczególnie dla osób, które mają tę rozmowę przed sobą. Jak rozumiem, Twoja rozmowa kwalifikacyjna przebiegła pomyślnie i jesteś aktualnie pracownikiem firmy? @em, czy powiesz nam coś na temat benefitów pozapłacowych w IKEA? @radzik, mógłbyś podpowiedzieć nam jak wygląda system zmianowy w IKEI?
    ReviewUserIcon
    Ja

    25.11.2018 22:21

    Inne

    Chcesz się zatrudnić w IKEA to wywal ze słownika ikei bo nie wiadomo czy się ???? czy ???? Poczyń minimalny wysiłek i rozszyfruj nazwę firmy .Pozdrawiam pracownik IKEA
    ReviewUserIcon
    Mateusz

    08.10.2018 21:52

    Inne

    Przeczytałem wasze wypowiedzi, są bardzo różne. Ja mam od jakiegoś czasu ogromną ochotę na pracę w IKEI. Kilka razy próbowałem aplikować i coś mi stawało na przeszkodzie, aby kontynuować. Przy najbliższej okazji prześlę swoją ofertę. Najbardziej interesuje mnie logistyka, może się uda. Lublin to moje miejsce do życia.
    ReviewUserIcon
    Lepa

    25.10.2018 17:52

    Inne

    Zastanów się dwa razy. A nawet trzy. A najlepiej zapytaj kogoś, kto pracuje w logistyce.
    ReviewUserIcon
    Ja

    25.11.2018 22:08

    Inne

    Nie ma Ikei jest Ikea
    ReviewUserIcon
    Lusesyta

    25.11.2018 16:46

    Inne

    Zrozumcie ludzie że Ikea nie jest dla Was tylko Wy dla Ikea. Jedyne narzędzie obrony jakie macie to związki zawodowe ale z niego nie korzystacie i narzekacie i oddajecie calusieńkie pole ajkei. Robią z Wami co chcą a Wy zamiast działać pultacie się na forum albo w sraczu. Dzięki temu wszytskie korpo kochają Polskę.
    ReviewUserIcon
    anonim

    25.11.2018 10:22

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Lusesyta

    25.11.2018 16:45

    Inne

    Zrozumcie ludzie że Ikea nie jest dla Was tylko Wy dla Ikea. Jedyne narzędzie obrony jakie macie to związki zawodowe ale z niego nie korzystacie i narzekacie i oddajecie calusieńkie pole ajkei. Robią z Wami co chcą a Wy zamiast działać pultacie się na forum albo w sraczu. Dzięki temu wszytskie korpo kochają Polskę.
    ReviewUserIcon
    Young Kampradek

    23.11.2018 19:48

    Inne

    Ikea schodzi na psy!!! Transformacja to kolejne (usunięte przez administratora) które zostało przedstawione pracownikom po beznadziejnym " bonusie " hahaha. Jak żyć??? Biuro w Białym Domu pije wodę w szklanych butelkach, a My szaraki kranówkę w silikonie!!!
    ReviewUserIcon
    CopyPaste

    23.11.2018 17:41

    Inne

    Krótki poradnik jak przetrwać w IKEA: 1. Nie wierz w wartości IKEA bo IKEA to nie religia żeby się w niej zajmować wiarą. 2. Nie tłumacz managerowi co czujesz bo to nie jest Twój psycholog. Twój manager jest po to by słuchać czy nie zagrażasz korporacji więc nie mów mu za dużo i skup się na pracy i się nie wdawaj w zbędne dyskusje. 3. Jeśli widzisz że Twój manager łamie prawo zbieraj na przyszłość twarde dowody i nic nikomu nie mów. 4. Rób swoje bądź asertywny i nie pozwól żeby obciążono Cię odpowiedzialnością za rzeczy za które nie odpowiadasz albo za które powinien odpowiadać ktoś inny na przykład Twój manager jako Twój pracodawca. 5. Pamiętaj że Twoja osobowość jest własnością Twoją a nie IKEA czy innej korporacji. 6. Przestrzegaj norm BHP i innych podstawowych zasad pracy. 7. Nie przejmuj się tym czy IKEA osiągnie odpowiedni zysk bo to nie jest Twój problem. To jest problem młodych Kampradów i reszty panów folwarcznych. 8. Szanuj współpracowników oni też są w tej samej Czarnej Tubie co ty. 9. Jeśli jesteś chory idź na zwolnienie nie ważne na jak długie . 10. Nie pozwól się zastraszyć i nie pozwól sobie wyprać mózgu korporacyjnym bełkotem z IKEA!!! IKEA TO TAKA SAMA KORPORACJA JAK KAŻDA INNA A BYĆ MOŻE GORSZA !!! BIEDRONKA DAJE CAŁKIEM NIEZŁE WARUNKI PRACY I NIE PRZEPROWADZA PSSUDOPSYCHOLOGICZNYCH ROZMÓW OCENIAJĄCYCH PRZEZ PSYCHOMANAGERÓW !!!
    ReviewUserIcon
    CopyPaste

    23.11.2018 09:08

    Inne

    Darmowa porada. Chodzenie do HRu z tematem mobbingu mija i mijało się z celem. Zgłoszenie tematu mobbingu powoduje że mobbowany sam na siebie picuje że jest mobbowany i ma już problem podwójny szczególnie jeśli mobberem jest jakaś rasowa świnia z managmentu. Jesteś mobbowany to nie gadaj o tym nikomu w tej firmie. Zbieraj dowody dokumentuj zapisuj daty sytuacje i miejsca. Jest to potem bardzo przydatnym dowodem do Sądu. Po ewentualną pomoc dzwoń do związkowców bo innej opcji po prostu nie masz. Mówienie w HRze o byciu mobbowamym jest porównywalne z tym gdyby cielę się poskarżyło w rzeźni że ma zwichnięte kopytko. Takie cielę idzie pierwsze pod topór. Ikea zawsze zrobi to co jest dobre dla Ikea ale nie dla Was. Wartości Ikea to jeszcze raz powtórzę PROPAGANDA DLA SWOŁECZEŃSTWA I TURBOLEMINGÓW !!!
    ReviewUserIcon
    Co_tu_się_dzieje?

    20.11.2018 21:05

    Inne

    Wiele można by napisać o tej Firmie, ale jest tylko 5 tys. znaków... Na szczęście nie jestem już jej pracownikiem - miałem dość i pożegnałem się po dość długim stażu pracy - co widziałem przez ten czas to moje i być może się tym kiedyś szerzej podzielę. Co mnie skłoniło do napisania tu komentarza? Dziś wpłynęła na konta pracowników tak zwana 13-pensja. Wiecie jaką kwotę ujrzałem na koncie? 180 zł. Kolega z działu, w którym razem pracowaliśmy (on na cały etat ja tylko na pół) 210 zł. Nie wiem czy się śmiać mam, czy płakać. Ludzie - chce byście wiedzieli, że Firma, która zarabia miliony złotych płaci takie BONUSY swoim pracownikom za naprawdę ciężki rok pracy w warunkach: przebudowy sklepu, okrojonym i niekompetentnym składzie (rotacja jest taka, że świeży pracownik uczy świeższego od niego o kilka miesięcy - to o czym tu ma być mowa?). Ciągłe gadanie, że nie ma godzin dla pracowników, zatrudnianie tylko na niepełne etaty - oczywiście w okresach takich jak grudzień wymogi są całego etatu i waż się sprzeciwić, że chcesz tylko swój! Naciskanie na branie urlopu w okresach zimowych, gdzie mało się dzieje. A gdy tylko powiesz niepochlebną opinie - za dwa dni możesz pożegnać się z pracą. Nie dajcie się nabrać - to nie jest rodzinna, szwedzka ciepła firma. Benefity? Proszę Was, lepsze rozdają w Lidlu. Niestety dopóki ludzie będą chcieć dawać się tak bezkarnie wykorzystywać ta korporacja zniszczy psychicznie jak i fizycznie niejednego jeszcze. Przyjrzyjcie się pracownikom, zapytajcie jak się im pracuje robiąc zakupy - spójrzcie przy tym pytaniu na ich minę w sobotę, gdzie jest tłok, gwar a ludzi pięciu choć powinno być cztery razy tyle (tak jak jest wtedy pracy). Kadra menadżerska? To ludzie często dopiero uczący się o zarządzaniu, z tak zwanej łapanki, nie mający pojęcia o pracy z ludźmi i dla ludzi - wyniki bez tego się nie zrobią - ciężko to jednak zrozumieć. Ogromne kolesiostwo - ręka rękę myje. Gdy się zatrudniałem naprawdę to było dumne powiedzieć pracuję w IKEA, dziś czytając to forum, utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem odchodząc i wstyd mi za to, że ok. dwóch lat wciąż łudziłem się, że coś się poprawi.
    ReviewUserIcon
    13-ste puzzle.

    20.11.2018 22:29

    Inne

    Dostałem te cudowne 200 z kawałkiem złociszy. Czuję się tak bardzo mniej biedny w tej bogatej firmie ^_^ Wrzucę to do skarbonki i na następny rok dodam sobie do kolejnej niby "13-tki" Hmm. Z piętnaście lat i będzie już prawdziwa trzynastka! :D IKEA. My składamy wam nawet 13-stki! :P
    ReviewUserIcon
    Bytheway

    22.11.2018 22:32

    Inne

    To hasło o składaniu tych trzynastek powinno być FLAGOWYM jak ten sklep...
    ReviewUserIcon
    Seba

    22.11.2018 14:52

    Inne

    No i po tych trzynastkach widac co za osły tam na górze pracuja.To już lepiej nic nikomu mogli nie dawac a nie sobie po 100% a marnym "robakom"tyrajacym na slepach ochłap w wysokosci 9% przez co wywołali jeszcze większą burzę i norobili wiekszego smrodu....ech ręce opadają.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w IKEA Retail?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - IKEA Retail

    Pl. Szwedzki 1 05-090 Warszawa

    NIP:5270103385

    KRS:0000091681

    https://www.ikea.com/pl/pl/this-is-ikea/work-with-us/
    Branże: Wyposażenie i dekoracje wnętrz

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIcon
    ReviewUserIcon
    Kandydat

    22.11.2018 12:53

    Inne

    Mini assessment na Okęciu - żenada! Ustawione spektakle na stanowiska kierownicze. Z góry wiedzą kto ma przejść dalej. Jak to mówią na układy nie ma rady tylko po co zawracacie gitarę i zapraszacie na tą szopke... Grażyna z HR ... musisz się jeszcze duuuzo nauczyć.
    ReviewUserIcon
    Pan Kleks

    20.11.2018 08:27

    Inne

    Zmiana grafiku bez wiedzy pracownika. Szantażowanie dyscyplinarką. Nakłanianie szantażem do podpisania rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Wmawianie ludziom nieistniejących skarg rzekomo pochodzących od klientów. Czy takie zjawiska u was występują lub występowały u was lub znajomych ? Czy atmosferę w pracy można określić jako UBecką ? Pytam pracowników ze stażem powyżej 3-5 lat. Ale wszyscy mogą się wypowiedzieć. Szablonowa propaganda sukcesu Ikea mnie nie interesuje.
    ReviewUserIcon
    Lorett

    16.11.2018 15:03

    Inne

    Dwa lata temu szefowa sklepu na Targowku obiecywala o stawce dla Warszawy tzn ze dla IKEA TARGOWEK beda wieksze wynagrodzenia ze wzgledu na duzo wieksze koszty utrzymania w stolicy. Skonczylo sie na obietnicach. Przykre jest to ze pracownik z wieloletnim stazem zarabia mniej niz nowy pracownik bez doswiadczenia.
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    19.11.2018 19:56

    Inne

    Wyższe stawki dla nowych pracowników są w całym kraju. Jak Twoja wypowiedź ma się do wyższych stawek dla Warszawy?
    ReviewUserIcon
    Jadq

    20.11.2018 08:27

    Inne

    Jak mozna do Was dolaczyc?
    ReviewUserIcon
    Runny

    16.11.2018 10:06

    Inne

    Ikea zeszla na psy.Nie szanuja kompletnie pracownika.Zrobila sie korporacja a nie przyjazna ludziom firma.Ludzie zarabiaja grosze,zero premi,zero bonusow.Pracownikow wymienia sie jak rekawiczki.Kazdy nowy szef sciaga swoich ludzi a tych ktorzy znaja dany sklep od podszewki degraduja lub usuwaja.Pracownik boi sie pojsc do szefa i powiedziec co go boli bo zostaje to odczytane jako niezadowolenie z pracy i zaczyna sie szukanie haka aby go zwolnic w "bialych rekawiczkach".No i najwazniejsze jest wielu pracownikow ktorzy przeszli zalamanie nerwowe przez te cala atmosfere i wyladowali na leczeniu to sie juz nadaje do Uwagi.Gdyby zebrac wszystkie te osoby to Ikea poszlaby na dno.Straszne!
    ReviewUserIcon
    Pan Kleks

    20.11.2018 08:23

    Inne

    Właśnie kolego to się dzieje o czym piszesz. Będzie z tego wielka medialna zadyma. Mobbing oraz usuwanie ludzi z pracy bardzo wyrafinowanymi formami mobbingu. Jeśli masz wiedzę o takich sytuacjach dzwoń natychmiast do związkowców. To jest jedyna forma oporu. Plus ewentualnie media. Swojaki chcą całkowicie usunąć stary team z ostatnich15 lat spychać na bok mobbować i usuwać w białych rękawiczkach. W tej firmie nie istnieją żadne przewidywalne metody awansowania a zwolnionym można zostać w każdej chwili choćby za to że zapomniałeś odłożyć nożyka do tapet na miejsce. Pamiętaj że nikogo nie można zmusić do rozwiązania umowy za porozumieniem stron a szantażowanie dyscyplinarką albo zmiana grafiku za plecami pracownika lub wmawianie wirtualnych skarg od klientów lub negatywne oceny pseudopsychologiczne nie leżą w zakresie dopuszczalnych możliwości pracodawcy i są naruszeniem prawa. Gdybyś słyszał o jakichś cudach personalnych dzwoń do związkowców. Możesz z nimi spokojnie porozmawiać o istniejącym problemie. Targówek i Janki i centrala są mega personalnie toksyczne i nigdy nie możesz wiedzieć co się z tobą stanie. Bądź asertywny i poznaj dobrze swoje prawa jeśli chcesz tam pracować. Nie ma litości w tej firmie.
    ReviewUserIcon
    unicorn

    19.11.2018 16:23

    Inne

    Hej, chciałam się dowiedzieć, ile można czekać na kontakt od działu zatrudniajacego? po spotkaniu rekrutacyjnym dostałam maila, ze zostałam przyjęta i "wkrótce" skontaktuje się ze mną manager działu. I jestem ciekawa, ile to może trwać? i czy na pewno się odezwa? dzięki za odpowiedź!
    ReviewUserIcon
    pdk

    17.11.2018 14:33

    Inne

    Czy dla studentów przewidują umowe zlecenie czy tylko na umowe o prace można?
    ReviewUserIcon
    Bacha

    16.11.2018 19:52

    Inne

    Za duzo jest tam menegerow ,zreszta nic nie wartych.Po co tak komplikowac zeby cos dobrze dzialalo wystarczy szef sklepu ewentualnie jego zastepca kierownicy dzialu i tyle.No i kicz jakich malo...rozmowy oceniajace,ludzie maja z tego,niezle polewy no i oczywiscie nic z tych rozmow nie wynika.
    ReviewUserIcon
    Sabina

    14.11.2018 20:30

    Inne

    jakie są widełki płacowe na stanowiskach managerskich np. design?
    ReviewUserIcon
    Solidarność Ikea

    14.11.2018 11:09

    Inne

    Ikea Targówek przypominam o dzisiejszym spotkaniu w waszym sklepie salka DERBY. Będę dostępny w godz. 14 - 17:00 Zapraszam na spotkania indywidualne i grupowe.
    ReviewUserIcon
    Anna

    09.11.2018 08:49

    Inne

    Klimat w firmie od jakiegoś czasu jest slaby, firma ładuje dużo kasy w różne projekty a te pewnie nie dokonca są oplacalne i dlatego słyszymy ze sprzedaż rośnie w dwucyfrowym procencie i ze firma idzie jak burza, tyle ze pieniędzy na premie dla pracowników nie ma bo ktoś poprostu wydaje te kase. kierownicy jak wszędzie trochę zależy jak trafisz, jedno co martwi na dzień dzisiejszy to to ze firma zagubiła swoje wartości i ma wszedzzie wypisane jakieś chwalebne teksty a wycina dobrych ludzi w pien, słyszy się takie historie ze zawrotu głowy można dostac. Jest tez trochę nie równego traktowania i nie doceniana pracowników ze stażem. U mnie w sklepie niestety powiem ze tez miałbym zmartwienia co do dyskryminacji wiekowej bo ludzie którzy odchodzą to zazwyczaj 50+ a na ich miejsce wchodzą młodzi bez dzieci i gotowi pracować godzinami w pełnym zatraceniu a temu powinien się ktoś przyjrzec. Smuci to wszystko bo kiedyś było inaczej.
    ReviewUserIcon
    Jedrus

    21.06.2017 20:50

    Inne

    Czy są pewne sankcje jeśli wyjdziesz z pracy 5 minut wcześniej?
    ReviewUserIcon
    Lepa

    25.10.2018 18:03

    Inne

    Zależy od kierownika. Wyszłam 10 minut wcześniej, kierownik o tym była poinformowana. Następnie skłamała, że nie wie, a ja miałam reprymendę w obecności HR. I nikt nie słuchał moich wyjaśnień.
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    08.11.2018 00:39

    Inne

    Jeśli pracujesz w CS to bardzo chętnie przytrzymają Cię dłużej. Jesli trafi Ci się klient z reklamacja to i godzinę jak będzie latwa. Czas pracy rozliczany jest przy pomocy elektronicznego zegara. Płacą za każdą minutę ale po pewnym czasie modlisz się żeby parę minut przed końcem pracy nie trafić na reklamacje.
    ReviewUserIcon
    Age

    08.10.2018 18:23

    Inne

    Hej, Czy w Ikea we Wrocławiu istnieją stanowiska na których można zarobić 6500+ brutto? Większość ofert dotyczy obsługi klienta I pracy na magazynie. Będę wdzięczna za informację.
    ReviewUserIcon
    Pracownik

    08.11.2018 00:20

    Inne

    Musisz zostać dyrektorem sklepu ????
    ReviewUserIcon
    Solidarność IKEA

    06.11.2018 12:46

    Inne

    Witam, w dniach 13 i 14 listopada 2018 r. zapraszam na spotkanie na temat możliwości wpływania na miejsce pracy przy pomocy związków zawodowych. W dniu 13 listopada Janki od godz. 15:00 do 19:00 salka Ursynów w dniu 14 listopada Janki od godz. 10:00 do 12:00 Mc Donald's Janki od godz. 13:30 do 17:00 Targówek Salka DERBY1. Zapraszam!
    ReviewUserIcon
    bylypracownikikeatargowek

    06.11.2018 01:38

    Inne

    Praca w IKEA to dno, a najgorzej jest chyba w moim sklepie - na Targówku. Zachęcana przez znajomych wystartowałam. Rozmowa rekrutacyjna składająca się z czterech etapów, szkolenie wstępne trwające dwa tygodnie, na ktorym wszyscy pracownicy udają szczęśliwych - jest to złudzenie pracy idealnej, ktore budowane jest od pierwszego wejscia do firmy. Warunki takie sobie - stawka na start 20 zl brutto, umowa o prace najczesciej na 1/2 etatu - jak sie okazuje pozniej otrzymanie calego etatu graniczy z cudem. Benefity są - w ktorej firmie teraz ich nie ma? Atmosfera? i tutaj wszystko co mialas wmawiane na rozmowach, szkoleniach upada. Pracownicy wykonczeni psychicznie i fizycznie. Przepracowni. Grafiki ukladane po 6 dni pracujacych. 2-3 dni wolnego z rzedu staje sie czyms zbawiennym. Mniejsza z tym, ze dyspozycyjnosc sklada sie na 2 ms przed! Wracajac do pracownikow. Sa to zazwyczaj kochani, otwarci ludzie, ktorzy dzien w dzien sa niszczeni przez bydlo zwane klientami. Pracownicy sprzedazy obsluguja dziennie tysiace osob, w dziale obslugi brak kolejki jest czyms nadzwyczajnym, logistyka, ktora nie daje rady przerobic takich obrotow. Wszedzie oszczednosci. Dochodzi do tego, ze masa zamowien do klientow nie dojezdza. Spraw reklamacyjnych są tysiące, a sprzedawane kuchnie, szafy nie sa do zlozenia. Pracownicy odchodza na potege. Miesiecznie potrafi sie zwolnic 5 osob z dzialu! Rekrutacja? Tak - gdy rzeczywiscie kierownictwo zauwaza, ze nest problem tzn. Kiedy sami musza zaczac sie tlumaczyc dlaczego w dziale obslugi klienta sa kolejki po 2h! Zdarzaja sie osoby , ktore pomimo tego integruja sie z firma, poszerzaja swoje kompetencje, biora na siebie coraz wiecej obowiazkow. I tak, po 2 latach w firmie dostaja 1 zl podwyzki! Co slysza na rozmowach oceniajacych? Jestes super ale przykro mi, nie mam nic wspolnego z Twoja podwyzka, dostalem odgorna informacje. Praca w Ikea wydaje sie czyms super ale nikomu jej nie polecam. Ciesze sie, ze odeszlam i dzis za ta stawke mam komfort psychiczny. Nie dajcie sie zlapac na te benefity, po roku w firmie bedziecie potrzebowac duzej ilosci sesji u psychologa lub skonczycie na miesiecznych zwolnieniach lekarskich - co tutaj jest norma.
    ReviewUserIcon
    VVV

    31.10.2018 11:58

    Inne

    Ile wynosi stawka netto przy umowie o prace przy 20/h brutto?
    ReviewUserIcon
    Doświadczony

    02.11.2018 15:29

    Inne

    14,2 złotego
    ReviewUserIcon
    nvm

    03.11.2018 21:42

    Inne

    A mozna umowe zlecenie? Studentowi wychodzi 3pln wiecej za godzine
    ReviewUserIcon
    Solidarność

    31.10.2018 12:24

    Inne

    W związku z niepokojącymi sygnałami od pracowników sklepów zapraszam na spotkanie z przedstawicielem NSZZ"Solidarność" IKEA Industry i IKEA Retail w dniach: 13 , 14 listopada 2018 Warszawa 21 listopada 2018 Katowice 23 listopada 2018 Lublin, 28 listopada 2018 Gdańsk. Związki zawodowe to jedyne prawne narzędzie w rękach pracowników, aby wpływać na warunki pracy w firmie. Spróbuj i ty, zapraszam na spotkanie! Michał Kukuła tel 666-600-891
    ReviewUserIcon
    nvm

    31.10.2018 00:37

    Inne

    Witam, czy obowiazuje tylko umowa o prace czy można na umowe zlecenie także pracować?
    ReviewUserIcon
    s.

    28.10.2018 19:59

    Inne

    Są gorsze miejsca, ale tendencja spadkowa. Pracowałam na Targówku. Odeszłam ze względu na to, że pracodawca nie doceniał stażu i zaangażowania i na start nowi ludzie (którzy i tak uciekali po kilku miesiącach) dostawali więcej, jest to krzywdzące więc znalazłam nową prace. Odpoczywam. Podwyżki są, jeśli na prawdę robisz więcej niż powinieneś, zazwyczaj 1zł brutto. Ale nowi dostają na start więcej. Opłaca się odejść i zatrudnić jeszcze raz. Na Targówku najgorzej mają w dziale obsługi klienta. Kolejka, stres, kierownik zmiany, który nie podtrzymuje ich decyzji. Klienci robią z nimi co chcą. Na działach sprzedażowych jest w miarę, poza działami na dole na których czeka cie cięzka fizyczna praca, dział dekoracyjny nie mam wiedzy i doświadczenia. Sami kierownicy wsparciem dla pracowników nie są. Wartości IKEA to temat szeroki, moim zdaniem dawno sie to rozmyło i do ikea przyjmują wszystkich. Warunki finansowe gorzej niż w LIDLU 20zl/h ale nowi dostają często 23/h bo nikt nie chce przyjsc do pracy i nie ma wyjscia. Obiecane premie roczne to fikcja, można stawać na uszach, ale od 2 lat brak pramii bo założone cele są z kosmosu. Inaczej jest traktowane Service Office bo podejmuje decyzje. Zarabiaja 3 razy więcej niż w sklepach i dostają pramie. Wszyscy podejmują decyzje a sklepy dodatkowo biorą na siebie skutki tych złych decyzji, ktore podejmuje Service Ofiice. Logistyka, zgrany zespół, ale wiele osób odeszło kiedy zabroniono robić nadgodziny, a z pensji etatowej w IKEA ciężko się utrzymać mając rodzine na utrzymaniu. Życie przykładowo w Lublinie jest tańsze niż w Warszawie a zarobki te same. Sercem firmy byli ludzie. Byli, bo pojawiają sie przypadkowi ludzie, którzy chcą się na chwile gdzieś zahaczyć a doświadczeni, zaangażowani czuja się niedocenieni wiec odchodzą. Nie zniechęcam i nie zachęcam. Są gorsze miejsca, ale ci którzy odeszli nie płaczą a wręcz przeciwnie bo odżyli Moje sugestie dla IKEA: podwyżki dla Warszawy, docenienie starych pracownikow (pole do popisu dla nich), praca kierownikow na dziale ramie w ramie z pracownikami, Lubię atmosferę w IKEA za: Wszyscy mówią sobie cześć i gadają ze sobą na tematy codzienne. Nie do każdego kierownika można pójść i powiedzieć co leży nam na sercu, ale część z nich to fajni ludzie.
    ReviewUserIcon
    B

    27.10.2018 06:18

    Inne

    Firma od dluzszego czasu psujaca sie od srodka. Zarobki ok... Ale po kilku latach jak sie dowiesz ile zarabia nowy a ile ty to sie odechciewa. Benefity sa - ale gdzie treraz nie ma tak jak opieki medycznej. Grafik - praca zmianowa, ukladany przez planerki ktore robia tak byle by sie tabelki zgadzaly reszta nie wazne. Jak juz wczesniej ktos pisal o kazdy wolny weekend jesli masz uroczystosc rodzinna musisz sie plaszczyc przed kierownikiem. Grafiki ukladane sa na dwa miesiace wcześniej ze niby benefit dla pracownika ale kiedy cos ci wypadnie np. W grudniu to juz mecz sie sam z zamiana. Jak masz maly dzial możesz nie miec opcji sie zamienic i zaczynaja sie urlopy na zadanie czy l4. Kierownicy nie wychodza z biura, w weekendy prawie zadnego nie ma w pracy. Atmosfera? - w zaleznosci od działu ma ktory sie trafi. Ogolnie praca na chwile dobra. Na dluzej nie polecam. Jak nie umiesz sie podlizywac nie osiagniesz nic.
    ReviewUserIcon
    Mgr inż

    17.07.2018 14:51

    Inne

    Mnie na rozmowie rekrutowała dziewczyna, która dopiero co ukończyła staż....rozmowa trwała pół godziny.... Na rekrutacji byłem jedyną osobą z doświadczeniem w pracy sprzedażowej z meblami, z wykształceniem architekta krajobrazu, projektanta wnętrz, florysty i jeszcze kilkoma dyplomami. Pomimo starań i szczerych chęci nie zatrudniono mnie na sprzedawcę. Lepsi okazali się: księgowa, chłopiec po maturze, prawniczka, student logistyki przyznający się ze nie zależy mu na pracy sprzedawcy, wszyscy obudzili się rano i pomyśleli, że fajnie jest pracować w IKEA, podczas gdy ja składam tam aplikacje od kilku lat , zdobywam doświadczenie i wykształcenie, żeby tam pracować.....
    ReviewUserIcon
    Lepa

    25.10.2018 17:45

    Inne

    Pisząc w ten sposób dowodzisz, że i Tobie wartości tej firmy są obce.
    ReviewUserIcon
    BEZnicka

    25.10.2018 21:56

    Inne

    Wartości firmy? To już szukać w (usunięte przez administratora) ...

    Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.