Opinie o Arche Consulting w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Arche Consulting. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Arche Consulting o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Arche Consulting w Katowice

Renata

cześć, chciałabym się wstępnie dowiedzieć jak się tu pracuje jako osoba rekrutująca. opinii trochę negatywnych się tu nazbierało i po prostu zastanawiam się nad drugą perspektywą na tę sytuację. Jak praca w praktyce wgląda, jaki zakres obowiązków i jakie ostateczne wynagrodzenie przysługuje?

żenada

Pan szanowny właściciel, to jest najgorszy manipulant i zły człowiek. Wystrzegajcie się tego Pana. Ilość jadu, jakim pluje i tyle złego, co mówi i komu życzy jest zatrważająca. WYSTRZEGAJCIE SIĘ!

prawda
@żenada

oj zgadza się, frustrat i manipulant jakich mało, wstyd i żenada!

Znajoma
@żenada

Niestety, Znajoma właściciela

Rozczarowana

Myślałam, że napiszę pozytywną opinię, ale niestety tak nie będzie. Wszystko zapowiadało się profesjonalnie. Pewna Pani Rekruterka była bardzo miła przez telefon i zapewniała, że chce mi pomóc i że mogę dzwonić w razie pytań. Gdy pojawił się problem techniczny podczas procesu rekrutacyjnego, to zwyczajnie mnie olała! Nie odpisała na moje maile choć we wcześniejszej rozmowie zapewniała, że zajmie się problemem. Proces rekrutacyjny już się zapewne zakończył, a ja nie otrzymałam żadnego feedbacku! Wiem jedno...ostatni raz korzystałam z usług Arche Consulting!

@Rozczarowana

A ile razy próbowałaś się z nią kontaktować? Myślę że nie warto przesadzać, rekruterzy mają też wiele innych obowiązków, a nie tylko odpisywanie na emaile. Może trzeba było zadzwonić albo pójść tam osobiście? Z tym feedbackiem to faktycznie słabo, też uważam że powinni informować kandydatów.

Rozczarowana
@Marta

Dzwoniłam raz i wysłałam 3 maile. Wiem, że rekruterzy mają wbrew pozorom dużo pracy, ale po co obiecywać, że dadzą znać itp. Wystarczyło powiedzieć, że np. brak kontaktu do tygodnia / dwóch oznacza negatywną decyzję. Mam wrażenie, że w mniejszych firmach bardziej się starają. Szkoda, bo Pani Rekruterka wydawała się być profesjonalistką, ale coś nie wyszło.

@Rozczarowana

Może nie odpisała, bo zdążyła już odejsc w międzyczasie ?

kiko
@Marta

tez tak miam

Renata
@kiko

Dalej tak się dzieje? A ktoś wprost im się na to skarżył? Bo może trzeba skuteczniej i tym powiedzieć, to wtedy to ogarną w końcu?

anatonina

Ile tam teraz płacą?

@anatonina

Podstawa to śmieszne kwoty niewiele wyższe od najniższej krajowej…

on
@anatonina

najniższa krajowa - 3000 zł netto.

Pepe
@on

Hej czegoś nie rozumiem- jak można narzekać na zarobki, chyba wiecie co podpisujecie. Mega dziwne, pracy w HRach od groma, no chyba, że od innych firm się odbijacie.

Urszula
@Pepe

No chyba mając minimalną krajową pracując w haerach mają prawo? Czy masz na myśli że płace są inne, większe?

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Arche Consulting, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
ex-employee

Może i dla kandydatów firma wydaje się ok, ale mam tu na myśli kandydatów, których Arche procesuje dla swoich klientów - innych firm. Od środka to wielkie (usunięte przez administratora) w momencie odejścia właściciel straszy pogróżkami i tupie nóżką, działania na granicy z prawem, podobnie jak fakt powstania tej firmy i przywłaszczenia sobie klientów, niesmak pozostanie na lata...

hehe
@ex-employee

a najgorzej jak ktoś przejdzie do Michael Page

Zosia
@hehe

Kto to jest Michal Page?

Eliza

Płacą mega słabo , chyba ze jesteś pupilkiem , to wtedy nie. W firmie sa lepsi i gorsi , twój wybór czy chcesz się płaszczyć przed szefem.

gaja121
@Eliza

Pracowałam wcześniej w innych firmach rekrutacyjnych i praca w Arche miała przynajmniej jakiś poziom... a jeżeli chodzi o zarobki to nie narzekałam przy premiach.

Magdalena
@gaja121

ooooo to jak wyglądały te premie, one był co miesiąc? i jakiej wielkości one były, jaki procent stałej pensji?

Najgorsza firma w jakiej było mi dane pracować. Otrzymałem wypowiedzenie bez żadnej informacji zwrotnej o co chodzi. A jeszcze w w poprzednim tygodniu byłem chwalony za wyniki. (usunięte przez administratora)

on

ogólnie atmosfera w firmie jest ok - wszyscy wokół są mili, przeważnie uśmiechnięci. Jednak poziom płac jaki jest proponowany w Arche pozostawia wiele do życzenia. Premie o ile wyrobisz - wypłacane są nawet z 3 miesięcznym opóźnieniem. A "najlepsi" są ci którzy rekrutują samych dyrektorów. Ostatnio tendencja do zatrudniania osób studiujących zaocznie, ale nic dziwnego skoro pensja na poziomie 3k netto. Do przyuczenia dla kogoś może być ok, ale jak ktoś ma już jakieś doświadczenie w rekrutacji to odradzam. Plus za pracę w hybrydzie.

Iwona

Agencja super, wszystko na czas wypłacone. Składki od średniej krajowej. Jestem zadowolona i to bardzo

Zdecydowanie zgadzam się z poprzednimi wpisami - firma całkowicie bezsensowna. Kadra zarządzająca nie ma pojęcia co robi, doświadczenie i wiedza pracowników nie jest absolutnie doceniana, na plus elastyczność godzin pracy, poza tym marnowanie czasu. Myślę, że najlepiej świadczą opinie byłych pracowników o firmie - osobom zainteresowanym firmą polecam kontakt z nimi na LinkedIn.

opieka zdrowotna

słuchajcie, a jak wygląda sytuacja z opieka zdrowotną? wszędzie raczej to już jest podstawa, a tutaj? czy jakius pracownik może mi odpowiedzieć na to pytanie, proszę?

była
@opieka zdrowotna

nie ma ani prywatnej opieki ani multisporta

mixi22
@była

Jest prywatna opieka medyczna w Lux Med

nienieNIE
@mixi22

za którą się płaci z własnej kieszeni. to nie żart.

@nienieNIE

Żebyś nie zbiedniał przez tą złotówkę miesięcznie. Zawsze musi być symboliczna opłata.

niezadowolony

W obecnym czasie trwa istny exodus z firmy Arche Consulting. I to dosłownie. To chyba o czymś świadczy. W mojej opinii - micromanagement poziom nijna. Nie polecam nawet na start, bo nabiera się jedynie złych nawyków, a mało czego można się nauczyć, poza pracą jak w fabryce. Ilość nie jakość, bo na jakość nie ma czasu przy takiej liczbie projektów na Konsultanta.

Leszek
@niezadowolony

Ludzie odchodzą z pracy z różnych powodów, ale jak jest ich wielu to faktycznie może być coś na rzeczy. Nie macie tam szkoleń, żeby bardziej się rozwinąć zawodowo? Próbowałeś o nie wnioskować?

Niezadowolony
@Leszek

Nawet nie o brak szkoleń tu chodzi. A o brak szacunku dla Pracownika - w twarz mówi sie, ze super, a za plecami obgaduje.Odchodzą seniorzy, zostają juniorzy, którzy nierzadko w ogóle nie mieli wcześniej żadnych doświadczeń z rekrutacją. Juniorzy nie maja sie od kogo uczyć albo uczą sie od tych, którzy maja 3 letnie doświadczenie. Ilość ani jakość projektów sie nie zmienia. Nie inwestuje się w wykwalifikowaną kadrę. Dlatego jest jak jest.

Milena

A ja jestem pozytywnie zaskoczona i bardzo zadowolona z całego procesu rekrutacji. Byłam informowana na bieżąco oraz zaczynam nową pracę.

Agnieszka

W moim przypadku mam bardzo dobre doświadczenia i nie mogę zgodzić się z treścią niektórych komentarzy. Rekrutacja - bajka. Pierwszy raz spotkałam się z takim zaopiekowaniem się kandydatem od aplikacji, aż po feedback końcowy. Wszystkie wątpliwości były wyjaśniane, z Team Liderką byłam cały czas w kontakcie. Pomimo mniejszego doświadczenia dostałam szansę na wykazanie się - odpowiedź była kolejnego dnia, pozytywna! :) Mega! Naprawdę polecam :)

Nina
@Agnieszka

Totalnie się z tym zgadzam! Bardzo profesjonalna rekrutacja, wzorowe podejście do kandydata. Polecam!

@Agnieszka

A ja feedbacku nie dostałam pomimo gorliwych zapewnień, że tak, że oczywiście rekruter da znać. Kolejna śmiechu warta agencja:D

czy konsultant/specjalista z kilkuletnim doświadczeniem może liczyć tam chociaż na 3200 zl netto? proszę o odpowiedź bo jak nie to strata czasu

To bardzo dobre pytanie - sama jestem tego ciekawa. Miejmy zatem nadzieję, że jakiś pracownik Arche Consulting zechce udzielić na konkretnej odpowiedzi. Wiem, iż oferują tam na pewno: niezbędne szkolenia, możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych oraz umowę o pracę. To chyba już preferencyjne warunki. Jak sądzisz?

aniax

Byłam na rozmowie i miałam swoje oczekiwania na podobnym poziomie. Pewnie zależne to będzie od ilości lat przepracowanych na podobnym stanowisku. Wiem na pewno, że są premie.

@aniax

Dzięki za odpowiedz @aniax, premie zawsze gwarantują większe wypłaty ale też tak jak napisałaś zależy to od doświadczenia. Potwierdzisz, że są oferowane inne benefity?

@Anna

umowa o pracę to raczej standard, kwalifikacje podnoszę na własny koszt, szkolenia to też norma, aczkolwiek kiedy podnoszę kwalifikacje na własny koszt to na ekstra szkoleniach mi aż tak nie zależy. ważna jest stawka, renoma firmy, atmosfera i ludzie. niestety ale głównym czynnikiem motywacyjnym jeśli chodzi o chodzenie do pracy, są zarobki. jeśli firma płaci 2000-2500 zl netto to nie daje możliwości życia na godnym poziomie i nie wynagrodzą mi tego żadne szkolenia, przy takich zarobkach brakuje też chęci poświęcenia się firmie (np.telefony do kandydatów po godzinach za free). Jeśli firma tyle daje to mam nadzieję że jest świadoma tego, że jest dla kogoś tylko trampoliną do czegoś lepszego i chwilowym przystankiem. Premie są miłym dodatkiem, ale porządna podstawa też musi być.

@aniax

I co odpowiedzieli na te oczekiwania? Nadal myślę o tej firmie, chciałabym kiedyś pójść na rozmowę ale jestem doświadczonym konsultantem, wiem ile mogą na mnie zarobić, wiem też że ta praca wiąże się często z pracą po godzinach i szczerze mówiąc szkoda mi czasu na rozmowy gdzie dają poniżej 3200-3500 zł netto i karmią gadką o pracy dla samej idei, doskonale wiedząc że to nieprawda

melonowaa

Pracowałam w tej firmie przez kilka miesięcy i mogę potwierdzić, że wynagrodzenie jest uzależnione od stażu pracy jednak bazowa kwota podstawy w Arche niestety jest niska i mieści się w przedziale 2000 - 2500 zł na rękę. Było to też głównym powodem, dla którego postanowiłam zmienić pracę. Premie owszem są, ale tylko przy wyrobieniu swojego budżetu, a ten każdy pracownik ma inny no i nawet jak się go wyrobi to premii jest zaledwie 5 procent...brutto.

@melonowaa

Czyli nie dla mnie. Dzięki, przynajmniej nie stracę czasu

Absolutnie NIE. Na początek jest najniższa krajowa. I obiecanki, że dorobisz premią.

niesmak
@Adam

Naprawdę? To znaczy, że nie szanują pracownika. Żadna szanująca się osoba nie pójdzie do pracy za najniższą krajową - więcej dostają Panie w Biedronkach :-)

juyykk

Nie polecam.Brałem udział w bardzo ciężkiej 2 tygodniowej rekrutacji na bardzo specjalistyczne stanowisko.Zero odpowiedzi po rekrutacji, także brak odpowiedzi na maila z pytaniem o feedback.Niski profesjonalizm typowy dla polskiego HR.

Nie polecam. Po wstępnej rozmowie Pani rekruterka zapewniała, iż za kilka dni będę miała rozmowę z pracodawcą. No niestety nawet nie kwapili się aby maila napisać, że zakończyli mój proces rekrutacji. Jak (usunięte przez administratora) czekałam na telefon. To jest nie tylko nieprofesjonalne ale także jakim człowiekiem trzeba być aby dawać człowiekowi złudne nadzieje i na końcu olać.

Zuzka

Nie polecam z całego serca. Brak szacunku do pracownika, co innego mówią na rozmowie, co innego jest w praktyce. Śmiesznie małe zarobki. Dlaczego nikt nie mówi o mobbingu stosowanym przez szefa? jesli sie sprzeciwiasz, rozwiązują Ci umowę. Premie są nieosiągalne, rekrutacje czasem niemożliwe do ukończenia, masówka, ilość, nie jakość. Ogromny stres pod płaszczykiem pseudo pozytywnej atmosfery.

Magdalena

Witam, poniżej został dodany niepokojący wpis od 'zniesmaczonej', w którym napisała, że ludzie albo odchodzą sami albo nie są im przedłużane umowy. Możecie napisać jak to aktualnie wygląda w firmie? Czy można liczyć na stabilne zatrudnienie? Koniecznie dajcie znać jak macie jakieś informacje.

Zaciekawiona Ona

Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Arche Consulting - Katowice

• Jak się pracuje w Arche Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Arche Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arche Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Arche Consulting